indervakantiewerk breekt ipnieuw alle records ^000 euro voor lariakapel Een halve eeuw Vredepeel 'eugeot 1007: de eerste EasyMPV Open dag De Oelderse Halte Vleermuiswerkers handelden 131 meldingen af TUIN ONTWERP TUIN AANLEG TUIN ONDERHOUD Hèt verkooppunt van BUITENLANDSE KRANTEN in deze regio PEEL EN MAAS 25 TAXATIES Niets! VENRAY 06 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Dorpsraden- overleg Zondag 26 juni 2005 11.00 - 18.00 uur Een multicultureel festival voor jong en oud. Kinderen vrij entree! www.sos-meerlowanssum.nl PagijEEL EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - Pagina 9 MU Het Kindervakantiewerk in iy telt dit jaar meer dan deelnemende kinderen. jaar dacht de organisatie een maximum bereikt te ebben. 'Het aantal aanmeldingen over- eft zelfs onze stoutste dromen", idus Erik van de Leur van de rganisatie. Met dit enorme getal erbreekt de Venrayse organisatie niet alleen haar eigen record van 840 aanmeldigen uit 2004, maar blijft zij ook de grootste KVW uit Limburg en naar verwachting zelfs van heel Nederland. Door de ervaringen van vorig jaar en de prognose die de organisatie al had voor dit jaar, is het programma voorbereid op zo'n grote groep kinderen. "Veiligheid staat bij ons voorop", aldus Van de Leur van KVW. "We hopen alleen dat dit jaar alle kinderen mee kunnen doen, want op dit moment is er nog een tekort van zo'n 40 leiders/leid sters. We gaan ervan uit dat nog veel mensen zich zullen aanmel den om hun steentje aan de lei ding bij te dragen en iedereen dus mee kan doen. Het is namelijk ontzettend leuk om te doen." Het is niet de eerste keer dat de orga nisatie nog veel leiding nodig heeft. Enige jaren geleden heeft de organisatie nog kinderen moe ten weigeren door een gebrek aan vrijwilligers. Van de Leur: "Laten we hopen dat we dit jaar niemand hoeven af te wijzen. Een extra oproep dus voor alle mensen die in de week van 11 tot en met 15 juli tijd hebben. Zij kunnen samen met tien kinderen een leuke week beleven door mee te doen als lei ding bij KVW. De minimumleef tijd is 15 jaar, maar er heeft zich zelfs leiding aangemeld van 65 jaar." Meer informatie is te vinden op www.kvw-venray.nl, maar er kan ook telefonisch contact op worden genomen met de organi satie op telefoonnummer 0478- 515777 en 0478-512406. Noord-Brabant een bijdrage toege- symbolisch overhandigd door de zegd gekregen van 4.000,-. heer van den Berg, bestuurslid Deze bijdrage werd tijdens de lus- van het fonds, trumviering van de Mariakapel De Peugeot 1007 is een voor beeld van een innovatief con- cept dat ontstond uit analyses I yan ontwikkelingen en trends üi de automobielbranche. Op Mondial de l'Automobile de 'is in 2002 toonde Peugeot de Sésame, een concept-car .voortgekomen uit geheel nieu- e concepten voor kleinere ito's in het B-segment. De - auto bleek aan te slaan bij een l\ groot publiek. Nu, twee jaar |j| later, wordt hij in de vorm van de 1007 beschikbaar voor dat ly publiek. Vanaf heden is de de bewonderen en te ver- Ijgen bij Nabuurs aan de iingel te Venray. Het nieuwe concept, dat dient als aanvulling op het bestaande gamma, rechtvaardigt de nieuwe aanduiding met dubbel nul in het midden.Met een lengte van 3,73 m past de auto in de eerste familie ran het merk en de tijd waarin de SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN fakrffrtA nAnd _Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 auto op de markt komt is die van de zevende generatie; en daarmee is de Peugeot 1007 (duizendze ven) geboren. Deze EasyMPV, ontwikkeld in samenwerking met de Italiaanse carrosseriebouwer Pininfarina, heeft alle voordelen van een compacte MPV. De monovolume- opbouw is gekozen-vanwege de voordelen van de hoge zitpositie die goed zicht geeft, en een groot, licht en hoog interieur dat opti maal is aan te-passen aan verande rende omstandigheden en behoef ten. Compact, ruim, licht en veelzijdig, praktisch in de stad, kernwoorden voor een auto die de toekomst nu al vorm geeft. De 1007 heeft een aantal niet eerder vertoonde mogelijkheden die het leven gemakkelijker maken: Door een simpele druk op de knop van de afstandsbediening of door de portiergreep te hanteren schuift de deur naar achteren. Daarmee komt de 920 mm brede verbinding tussen binnen en bui ten vrij. Instappen voorin is bij zonder gemakkelijk. Maar ook de toegang naar de stoelen achterin is veel ruimer dan bij een 2-deurs auto. Het interieur van de 1007 is in een handomdraai te veranderen met behulp van 12 verschillende kleurambian- ces. Zo is de auto aan de persoon lijke voorkeur van de eigenaar of bijvoorbeeld aan de tijd van het jaar aan te passen. Met de twaalf sets, die elk uit 18 onderdelen bestaan (bekleding spanelen op het dashboard, de portieren en de stoelen, ringen voor de luchtroosters en deksels voor de bergvakken achterin) kan het basisinterieur geheel naar eigen wens binnen een kwartier worden aangekleed: De ambiances variëren van zeer grote contrasten tot ingetogen met een klassieke kleurstelling. De 1007 is ook de eerste Peugeot waarin een elektronisch aangestuurde handgeschakelde vijfversnellingsbak wordt toege past. Deze versnellingsbak heet 2- Tronic en kan op twee manieren worden bediend. Enerzijds geheel automatisch, anderzijds handma tig met de hendel op de vloer of de flippers achter het stuur. Het omschakelen tussen automatische en handmatige bediening is op ieder moment mogelijk. De 1007 is leverbaar in twee benzinemotoren en in drie uitvoe ringen: Urban, Gentry en Sporty. De Urban is leverbaar vanaf 16.800 euro, de Gentry kost 1600 euro meer. Het topmodel Sporty is verkrijgbaar vanaf 19 900 euro. De structuur van de 1007 is bestand tegen zware aanrijdingen en de auto scoort dan ook uitste kend in de zware EuroNCAP-bots- proeven: vijf sterren voor inzitten denbescherming, drie sterren voor de bescherming van kinde ren en twee sterren voor de bescherming voor voetgangers De grote wielen, het standaard ABS en ESP en zeven airbags zor gen ervoor dat de veiligheid op het hoogste niveau staat. Het onderstel is aangepast aan het for maat en de gewichtsverdeling van de auto. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Komende weken kan het weer gebeuren dat mensen bij toeval vleermuizen in huis aantreffen. Het kan dan gaan om een tijdelij ke kolonie van vleermuizen of een dier dat per ongeluk in een woonruimte terecht is gekomen. Indien mensen in paniek raken of overlast van deze dieren onder vinden, kunnen ze contact opne men met de gemeente, die hier voor een zogenaamde vleermuiswerker kan inschakelen voor het afhandelen van de klacht of melding van de overlast van deze tijdelijke kolonie. Dit provin- ciedekkend netwerk van vleer- muisvoorlichters fungeert sinds 1999 en handelde in de afgelopen zes jaar 733 vleermuismeldingen af. Meer dan 16.000 vleermuizen werden geteld. Het afgelopen jaar werd 131 maal een beroep gedaan op de vleermuiswerkers. Dit blijkt uit het jaarverslag Vleermuisbescherming 2004 van de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL). Bij de 131 meldin gen werden in 2004 44 meldin gen van kraamkolonies gemeld. Overigens ondervonden niet alle bewoners overlast. Sommige mensen verzochten om informa tie zodat de vleermuizen niet ver stoord werden bij een voorgeno men verbouwing. In 87 gevallen ging het om individuele vleermui zen die zich in huis of tuin op ongebruikelijke plaatsen ophiel den. Het ging hierbij om levende of dode dieren. Veertien dieren werden hierna naar het Vleermuisasiel Roermond gebracht. De rest is ter plekke, of na een korte verzorging vrijgela ten of was al dood bij aankomst. Het afgelopen jaar waren er rela tief weinig meldingen van kraam kolonies terwijl er juist vaak hulp behoevende vleermuizen werden gevonden. Het aantal aangetrof fen vleermuizen, 1.782 stuks. In het merendeel van de gevallen (1550) ging het om dwergvleer muizen. Er werden verder 48 laat- vliegers geteld, vier watervleer muizen, zeventien grootoorvleermuizen en één zeld zame ingekorven vleermuis. Van 158 dieren kon niet vastgesteld worden om welke soort het ging. Geert Christiaens in het zonnetje Op vrijdag 3 juni staan de deuren van Regio Business Centre De Oelderse Halte aan de Dep. Petersstraat 27 in Oirlo wijd open. Belangstellenden kunnen die dag van 15.00 tot 19.00 uur een kijkje komen nemen tij dens het open huis In De Oelderse Halte zijn drie bedrij ven ondergebracht: adminis tratiekantoor Salarispoint, pensioensadviesbureau Raadsheeren van Oeldere en Summa Adviesgroep BV. Summa Adviesgroep BV heeft, naast een vestiging in Oirlo, ook vestigingen in Panningen en Bergen. Summa grijpt het open huis van vrijdag ook aan om een van de medewerkers speciaal in het zonnetje te zetten. Directeur Ton Jakobs van Summa: "We heb ben een zilveren jubilaris. Geert Christiaens is 25 jaar in dienst en we willen iedereen in de gelegen heid stellen hem te feliciteren. In 25 jaar heeft Geert nogal wat ont wikkelingen meegemaakt. Hij begon als administratief mede werker verzekeringen bij de LLTB. In de jaren negentig ging de verzekeringstak van de LLTB over in Végio. Voor dat bedrijf werd Christiaens hét boegbeeld in de regio Noord- Limburg." Sinds 1 januari 2004 is Végio getransformeerd in de Summa Adviesgroep en zo kwam Geert dus weer onder een andere naam te werken. "Het zal dan ook nog wel enige tijd duren, eer de klan ten van Geert hem helemaal zul len loskoppelen van de naam Végio." Waarom is Summa zo trots op Geert Christiaens Ton Jakobs haast zich om te zeggen dat hij trots is op alle medewerkers van Summa, maar hij wil heel graag enkele 'karakteristieken' van de jubilaris geven. "Geert bestrijkt als adviseur bedrijven de zakelijke verzeke- ringsmarkt in het gebied tussen grofweg Horst en Venray. Hij bedient zijn klanten op een geweldige manier! Christiaens is betrouwbaar, niet opdringerig en toont een warme betrokkenheid bij zijn klanten. Hij staat, ook nadat de verzekeringen zijn afge sloten, borg voor de klant als des kundig aanspreekpunt. Zijn per soonlijke wijze van contact leggen, gekoppeld aan een grote mate van vakmanschap, heeft ervoor gezorgd dat Geert een hechte band met zijn klanten heeft weten op te bouwen. En daar zijn wij trots op." Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl HOVENIERS Het Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 6 juni in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere de administratieve inbedding/afhan deling van het wandelpadenpro ject, de voortgang DOP'S/bijdrage Gemeente Venray en verslagen van de commissies en werkgroe pen. In het weekend van 17 tot en met 19 juni wordt een groot feest georganiseerd naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van het dorp Vredepeel, gelegen in de Peel op de grens van Brabant en Limburg. Alle inwoners werken mee aan de organisatie van dit feest dat voor jong en oud van alles te bieden heeft. Het hoogtepunt zal onge twijfeld de open dag zijn op zon dag 19 juni; op een ontspannen wijze kan men een indruk krijgen hoe de ontwikkeling op het gebied van o.a. wonen, land bouw, ontspanning, recreatie, natuur, water, milieu en militair gebied heeft plaatsgevonden. Zo'n twintig bedrijven en locaties zullen te bezichtigen zijn, met onder andere het race circuit De Peel. Ook Luchtmachtbasis De Peel/koninklijke marechaussee zullen op deze dag prominent aanwezig aan, verder zijn er diver se toeleverende bedrijven aanwe zig met stands en andere activitei ten. De dag is gratis toegankelijk en er is voldoende parkeergele genheid, ook voor minder valide mensen zijn er vervoersmogelijk heden naar de diverse locaties. Al wandelend of fietsend langs de route kan men de bedrijven bezoeken, men kan ook gebruik maken van de gratis huifkarren die steeds op de route zullen rij den. Deze dag wordt mede moge lijk gemaakt door ondersteuning van Provincie Limburg, LLTB, Rabobank Venray-Meerlo- Wanssum en de gemeente Venray. Als u de sfeer wilt proe ven van een klein kerkdorp gele gen in de Peel en de ontwikkelin gen wilt zien van de afgelopen 50 jaar dan mag u dit weekend zeker niet missen. Voor verdere inlich tingen klik op www.dorpenven- ray.nl keuze Vredepeel. De kaartjes voor de muziek avonden zijn in de voorverkoop verkrijgbaar. Het programma: vrij dag 17 juni Back to the sixties and seventies 2,50; zaterdag 18 juni Show- en dansorkest Aparty 5,00 6,00 aan de kassa), zon dag 19 juni drumbandfanfare Kon. Luchtmacht gratis en Rosentaler Merselo. De verkoop punten van de kaarten zijn: Cafetaria Eethuis Slijterij Forest, Jan Poelsstraat 12 in Ysselsteyn, Texaco De Aide Smidse, Albionstraat 5 in Leunen, Texaco Benzine Station, Elsendorpseweg 47 in Elsendorp en Autobedrijf Van Vegchel carsystems, Twistweg la in Vredepeel Grotestraat 68 Venray "Aat 9- ^rr^ Indianen, schminken, tipi's bouwen, Latijns-Amerikaanse muziek, percussie, Afrikaanse lichaamspercussie, straattheater, workshops, kunstsmederij, multi culturele markt, Senzala de Capoeira demonstraties, haarkunstenaars, jeugdige rappers, Star Dancers, handboogschieten, exotisch eten en drinken, schaken, demonstraties, tango-dansen, parachutistenshow, kunst, spectaculaire rodeoshows, megaorkest, fanfares en koren, promo speelfilm 'The Lost History of a Myth' en nog veel meer... Opbrengst voor het kinderhuis Hogar Esperanza in Chili info: 0478-692524 Megelsprong Evenementen Centrum (M.E.C.) MEERLO w Rabobank h®1 weekblad van Venray en Meerlo-Wanssum Öncdo W MMrto-Wanssuir

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9