Red Caps krijgt prijs voor goed rookbeleid houwburg promoot ieuw theaterseizoen Platform wil veelplegers aanpakken 3500 deelnemers aan Doe Effe Normaal Calictus Europe BV uit Merselo ËG^roen Lipman derlands mpioen clean air AANMOtdiqiNqspRijs z.005 u Rabobank Venray Meerlo-Wanssum feliciteert haar relatie met het winnen van de MKB Limburg Innovatieprijs Rabobank Venray Meerlo-Wanssum In kraan van Van Rattingen moest er woensdag aan te pas komen om aan de voorkant seizoen 2005-2006 te promoten werd een doek, met daarop de afbeelding van de nieuwe |de Schouwburg Venray een levensgroot doek op te hangen. Om het nieuwe theater- brochure van de schouwburg, aan de Venrayse cultuurtempel bevestigd. Het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Limburg-Noord (RPC) gaat zijn aandacht in strijd tegen de cri minaliteit in het bedrijfsleven vooral richten op de aanpak van veelplegers en het verbete ren van de informatie-uitwisse ling tussen publieke en private partijen. Deze speerpunten zijn vastge steld naar aanleiding van een onlangs uitgevoerd onderzoek naar de behoeftes van het Noord- en Midden-Limburgse bedrijfsleven op JUBILEUMAANBIEDING COTTONFIELD fj W Y B v Vfcttinique tot en met taterdag 11 juni... v" 1 wertraóe.jei-s and cawl war formal I casual wear for men tliak 82 tfenray Tel. (0478) 512 306 font met twee fouten. Jeroen dit schooljaar de cursus •utertypen voor de jeugd bij iut Spijksma uit Nuenen. De wordt gegeven op basis- St. Jan de Doper in Tijdens de nationale kampioen- kappen computertypen in >en heeft Jeroeb Lipman uit way de nationale titel vero- De 11-jarige Venraynaar kampioen bij de basis- toolleerlingen. Hij typte 303 per minuut gedurende minuten. Daarbij maakte hij hts een fout. Er deden 24 kin- mee in deze categorie uit Nederland. Twee andere agen van Instituut Spijksma ilden respectievelijk de 4e 8e plaats (beiden 10 jaar oud eveneens uit Venray). naast was er nog een catego- fvoor middelbare scholieren en lopen categorie voor volwas- Den Bij de volwassenen behaal- keny Spijksma een vierde Qts met 460 aanslagen per Voor de zevende keer orga niseerde het politiekorps Limburg-Noord - dit keer in samenwerking met de provin cie Limburg - deze week de jaarlijkse eindmanifestaties Doe Effe Normaal voor de leerlingen van deelnemende groepen 8. In totaal namen op maandag en dinsdag zo'n 3500 kinderen en begeleiders van 85 basisscholen uit Noord- en Midden-Limburg deel aan de totaal vier manifestaties in Venlo die in het teken staan van het gedrag van jongeren op straat (Streetwise is de titel). Hiermee geven provincie en politie aan de toekomstige mid delbare scholieren de boodschap mee dat ze ook na de basisschool "effe normaal moeten blijven doen". De eindmanifestatie van het project Doe Effe Normaal is een begrip onder de scholieren geworden. Ook dit jaar was er weer voorzien in een gevarieerd programma dat veel interactieve elementen kent. Het omvatte een kennisquiz en onderdelen als de modepolitie, de Gouden Tip en het 'petten raden'. De deelnemen de scholen waren ook gevraagd om een affiche te ontwerpen als antwoord op de vraag: hoe kan het veiliger op straat. Er waren maar liefst 33 inzendingen en alle affiches waren tijdens de manifes taties te bekijken. Het winnende affiche zal na de zomervakantie ruim onder de aandacht worden gebracht in de regio Limburg- Noord, uiteraard met bronvermel ding. Dit jaar heeft de politie een limiet gesteld aan het aantal mani festaties om het overzichtelijk te houden. Het aantal deelnemende leerlingen breidt zich namelijk uit en daarmee zou het aantal mani festaties naar rato ook toenemen. Dit zou betekenen dat er steeds meer menskracht, tijd en geld moest worden ingezet. Door het management werd daarom beslo ten om maximaal twee dagen - en dus vier shows - uit te trekken voor deze Doe Effe Normaal-hap pening. De groepen 8 van alle aan het project deelnemende scholen uit Noord- en Midden-Limburg hebben zich kunnen inschrijven voor de manifestaties. Gelet op de limiet betekende dit dat er uitein delijk 38 scholen moesten wor den teleurgesteld. Inschrijving vond plaats op volgorde van bin nenkomst van aanmelding. Er werd ook gekozen om de manifes taties op één plek te houden: de Maaspoort in Venlo. Als tegemoet koming voor scholen buiten de gemeente Venlo is er busvervoer georganiseerd. Sinds 1997 groeit het project Doe Effe Normaal als een inktvlek binnen Noord- en Midden- Limburg. Momenteel doen zo'n 175 basisscholen en 10.000 leer lingen mee aan het adoptiepro ject. Tienduizenden leerlingen gingen hen de afgelopen jaren voor. Sinds 1997 organiseert het politiekorps Limburg-Noord aan het einde van elk schooljaar voor de groepen 8 een eindmanifesta tie Doe Effe Normaal. Dit is een afsluiting van het project voor deze aankomende scholieren mid delbaar onderwijs. Het maakt inmiddels deel uit van het totale Doe Effe Normaal-project dat pre ventie en relatieverbetering tot doelen heeft. In het project geven schoolagenten - in samenwerking met onderwijzers en externe part ners - aan de leerlingen les over zaken ais discriminatie, vandalis me, verkeer, de politie, drugs- /alcohol-/gokverslaving, etcetera. Er ontstaat hierdoor een bepaalde band met de school welke relatie ook voor andere zaken wordt ingezet. De kinderen leren hier door béter omgaan met de maat schappelijke risico's die ze in de tienerleeftijd vaker kunnen en zul len ervaren. Tevens ontstaat er een goede relatie met de politie die uiteindelijk de veiligheid ook ten gunste moet komen. T.W.V. V_ WU/W.clEANAIRNEdERlANd.Nl P^BfNiCiiNq VOOR w nookvRijf E' JT. VERS BOERDERIJ VLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl Woensdag gehaktdag 10 kilo 2,- p/kg 5 Kg Karbonade 3,50 p/kg 5 Kg Schnitzels 3,50 p/kg 5 Kg Verse worst 3,50 p/kg 5 Kg Gehakt 3,50 p/kg 5 Kg Varkenslappen 3,50 p/kg 5 Kg Speklappen 3,50 p/kg 5 Kg Poulet3,5Q p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. O"7"7-3983564 U proeft het verschil EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - Pagina 5 VAN MIERLO Helmondseweg 111 één op de vijf respondenten (18 procent) gaf aan dat het eigen per soneel zich in 2004 schuldig maak te aan dit delict. Het merendeel van de respondenten verwacht dat de criminaliteit in de directe omge ving van de onderneming gelijk blijft in 2005 ten opzichte van 2004. Wat betreft criminaliteit in de eigen onderneming verwacht 29 procent van de 334 responden ten de kans (zeer) hoog om in 2005 te worden geconfronteerd met diefstal; bij vernieling/vandalisme is dit percentage 28 en bij inbraak 25. Het merendeel van de respon denten geeft aan altijd aangifte te doen van de verschillende vormen van criminaliteit. Als men geen aan gifte doet is de reden dat de schade te beperkt is (58 procent), dat het teveel moeite of tijd kost (57 pro cent) of dat er weinig vertrouwen is in de actiebereidheid of oplos sing van de politie (50 procent). 61 procent van de respondenten geeft aan geen collectieve maatregelen te hebben getroffen om criminali teit te voorkomen. Bijna iedereen (93 procent) heeft wel eigen preventieve maat regelen getroffen. Dit zijn vooral elektronische (87 procent) en bouwkundige (75 procent) maatre gelen, met name gericht ter voor koming van inbraak en diefstal (camerabewaking, alarmsystemen, goed hang- en sluitwerk, registre ren van bezoekers en het aanbren gen van hekwerken). Een kwart van alle respondenten is bereid een actieve bijdrage te leveren wan neer er in de directe omgeving ini tiatieven worden genomen om de criminaliteit terug te dringen. 60 procent wil dit misschien. Naast een inventarisatie binnen het bedrijfsleven is een analyse gedaan van de misdrijven die bij de politie zijn geregistreerd. Uit de objectie ve gegevens van de Politie Limburg-Noord blijkt dat het aantal delicten in winkels regionaal is afgenomen in 2004 ten opzichte van de voorgaande jaren. Ook delicten op bedrijventerreinen of in bedrijfspanden en delicten in horecabedrijven zijn in 2004 afge nomen. De vraag is of er sprake is van een daadwerkelijke afname van criminaliteit of dat de daling is toe te schrijven aan een afname van de aangiftebereidheid. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 5^i4593^BE5ffl^H!GEHÏ!IBBl Deurne Tel.0493 3 Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Weathercraft, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. het gebied van criminaliteitspre ventie. Op basis van het uitgevoer de onderzoek heeft het RPC beslo ten om zijn aandacht te richten op zowel preventieve als repressieve maatregelen die goed op elkaar aansluiten. In Roermond. Venlo, Venray en Weert zijn momenteel projectvoorstellen hiervoor in voorbereiding. Voor het verbete ren van de informatie-uitwisseling zullen direct na de zomer themabij eenkomsten worden georgani seerd. In een eerste bijenkomst wordt aandacht besteed aan veelp legers en de mogelijkheden van digitale aangifte door onderne mers. Het RPC heeft een inventari satie laten uitvoeren onder het bedrijfsleven in Noord- en Midden- Limburg. Hiermee heeft het RPC geïnventariseerd aan welke the ma's op het gebied van criminali teit volgens het bedrijfsleven de meeste prioriteit moet worden gegeven. De inventarisatie is uitge zet bij 1.200 bedrijven. De respons bedroeg 334, ofte wel 27,8 procent. Uit de inventari satie is gebleken dat een kwart van de 334 respondenten zich in 2004 onveilig voelde in de eigen onder neming. Het onveilige gevoel was het grootst als een personeelslid alleen aanwezig was of als er perso nen aanwezig waren van wie drei ging uitging. Ook voelde men zich buiten openingstijden onveilig. Bijna de helft van de respondenten is in 2004 in de eigen onderneming één of meer keer geconfronteerd met diefstal. Daarnaast is een groot gedeelte geconfronteerd met ver nieling/vandalisme (40 procent) en inbraak (33 procent) in de eigen onderneming. Bij inbraak, diefstal en vernieling/vandalisme was de geleden schade het hoogst. De schade lag bij de verschillende delicttypen grotendeels tussen de 1,- en 5.000,-. Negatieve invloeden van criminaliteit zijn vol gens 80 procent van de responden ten extra kosten voor het verbete ren van de veiligheid. Andere negatieve invloeden die relatief vaak zijn genoemd, zijn: extra kos ten voor verzekering (46 procent) en omzetderving (24 procent). Volgens de respondenten kwam interne criminaliteit zelden voor in 2004. Uitzondering is diefstal: bijna Op wereld-niet-roken-dag, 31 mei, kreeg honk- en softbalver- eniging Red Caps uit Venray de aanmoedigingsprijs voor rook vrije sportkantines uitgereikt. De prijs werd overhandigd door Erica Terpstra, niet-roker van het jaar 2005. De aanmoedigingsprijs is inge steld door Clean Air Nederland. Erica Terpstra is benoemd tot niet- roker van het jaar 2005. Aanleiding voor de benoeming van Erica Terpstra is de voortvarende manier waarop NOCNSF het reali seren van rookvrije sportkantines aanpakt. Op dit moment wordt in veel sportkantines echter nog volop gerookt. Om sportkantines extra te stimuleren een effectief rookbeleid in te voeren, heeft Clean Air Nederland het initiatief genomen voor een nieuwe 'aan moedigingsprijs'. De prijs bestaat uit een geldbe drag van 750. Belangrijk criteri um om voor de prijs in aanmer king te komen is de inspanning die een sportvereniging heeft gedaan om draagvlak te verweryen voor een rookvrije sportkantine. Een jury bestaande uit Erica Terpstra, Jan Reker en Willem van den Oetelaar heeft de winnaar bepaald. De keus is op honk- en softbalver- eniging Red Caps Venray gevallen om twee redenen. Ten eerste heeft de vereniging veel moeite gesto ken in het verwerven en behou den van draagvlak voor haar rook beleid. Daarnaast wil men een gedeelte van de prijs investeren in materiaal om ook andere sportver enigingen warm te maken voor een goed rookbeleid; bovendien wil men de rokende leden tege moetkomen door een overkapping te bouwen aan het nieuwe club huis.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5