Een kopzorg minder? 125) 40% korting oco/ 25 /O korting *W7 Oude foto Wij gaan bi pennencoli u als klant nnenkort onze gehele ectie aanpassen en laten hiervan meeprofiteren! Weekend diensten Defibrilator voor Rabobank Verjaardag, jubileum, communie, moederdag, vaderdag, of gewoon zomaar Balpennen vulpennen vulpotloden rollerballs pennensets: Parker, Waterman, Lamy, Rotring Met een groen label: m gL/M Met een geel label: Kinderwork shop Verlies van een kind Vrijwilligers Solovakantie Terminale zorg Toon Hermans Huis In dit artikel leest u alles over de behandeling van hoofdpijn door middel van acupunctuur. Acupuncturis ten krijgen om twee redenen steeds vaker patiënten met hoofdpijnklachten in hun praktijk. Ten eerste omdat er veel mensen aan hoofdpijn lij den; minstens een derde van de bevolking van twaalf jaar of ouder heeft regelmatig klach ten. En op de tweede plaats bezoeken veel hoofdpijnpa tiënten de praktijk, omdat steeds bekender wordt dat acupunctuur goed helpt in de strijd tegen hoofdpijn. Uit ervaring weten we inmid dels dat hoofdpijn effectief te behandelen is met acupunctuur. Ook vanuit de wetenschap komt steeds meer belangstelling. Een goed voorbeeld hiervan is een artikel in een Brits zeer vooraan staand medisch tijdschrift, the Bri tish Medical Journal, waarin een duidelijk wetenschappelijk bewijs werd geleverd van de effectiviteit van acupunctuur bij migraine en spanningshoofdpijn. In dit artikel gaan we met name in op de behandeling van spanningshoofd pijn. De symptomen van spannings hoofdpijn zijn zeer divers. De meeste patiënten ervaren ze als een doffe pijn: alsof er een strak ke band rond het hoofd zit. De nek is vaak stijf en gespannen. Soms treedt een intense pijn op die gepaard gaat met misselijk heid. SPANNINGSHOOFDPIJN Spanningshoofdpijn komt heel vaak voor, zowel bij mannen als bij vrouwen. Het kan op iedere leeftijd ontstaan, maar de meeste klachten spelen pas op bij middel bare leeftijd. Soms komt de hoofd pijn terug na een klachtenvrije periode van enkele jaren. Bij anderen is de aandoening chro nisch van aard; de nekspieren ver tonen dan permanent een hogere spanning. Bij hoofdpijnklachten is het voor de acupuncturist erg belang rijk om een nauwkeurige diagno se te stellen. Hoe nauwkeuriger de diagnose namelijk is, hoe effec tiever de behandeling zal zijn! Behalve een uitgebreid vraagge sprek (de anamnese), ondergaat de cliënt dan ook een lichamelijk onderzoek aan pols en tong. De acupuncturist vraagt achtereen volgens naar de locatie van de pijn, wanneer de pijn optreedt en welke factoren de pijn beïnvloe den (positief en negatief). Alle maal om de werkelijke oorzaak bloot te leggen en een zo zuiver mogelijke diagnose te bepalen. De behandeling bestaat uit het plaatsen van minuscuul dunne naaldjes in specifiek uitgekozen acupunctuurpunten. Dit kan in de nek zijn maar ook kan het zijn dat er naaldjes bijvoorbeeld in de voe ten worden geplaatst. Dit alles is afhankelijk van het soort hoofd pijn. Deze naaldjes blijven onge veer twintig minuten zitten waar na ze verwijderd worden. Pijnlijk is het nauwelijks daar de naaldjes in tegenstelling tot een injectie naald massief zijn en dus geen schade geven aan het weefsel. Acupuncturisten die lid zijn van de N.V.A. hebben ten minste een hbo-niveau als het gaat om kennis van de westerse reguliere genees kunde alsmede van de Traditione le Chinese Genees-kunst. De beroepsvereniging stelt hoge eisen aan haar leden inzake hygië ne en steriliteit. U kunt er dus zeker van zijn dat als u naar een N.V.A.-lid gaat, u goed geholpen wordt. Kijk op www.acupunc- tuur.nl voor een acupuncturist bij u in de buurt of raadpleeg de Gou den Gids. 125) Grotestraat 68 Venray PEEL EN MAAS HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten: tel. 0900-8818. ZAKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877. Apotheek Veltum dagelijks van 08,00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Buiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY -YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P.J. WASSER TEL. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, WH. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en M. Theu- nissen DIERENAMBULANCE NOORD-LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19-30 tot maandag 07.30 uur LONNEKE SPAN TeL 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19-30 uur waargenomen door: LONNEKE SPAN EN TOLNE TIGGELOVEN Tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19 00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 0478-527066. E-mail: igg@wgi.nl Openingstijden: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 12.00 uur en maandag, dinsdag en don derdag van 1330 tot 16.30 uur. MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST VENRAY TeL 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13-30 £ot 16.30 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. OUDERENADVISERING SYNTHESE Informatie en advies bij ouderen thuis over Wonen, Welzijn, Zorg ten Financiële regelingen. Voor een afspraak kunt u bellen met de ouderenadviseur van Synthese, tel. 517317 VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur: tel. 0900- 0101. www.slachtofferhulp.nl BUREAU VOOR RECHTSHULP Z.O.N. De Clockert, Bergweg 4, 5801 EG Venray. Juridisch (gratis) spreek uur op afspraak: tel. 077- 3209191. Gespecialiseerd in arbeidsrecht, uitkeringsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht en consumentenrecht, met name voor de minder draagkrachtigen in onze samenleving. THUISZORG NOORD-LIMBURG Rayon Peel Maas, Kennedy plein 18, 5801 VH Venray. Tel. 0478-538222. Fax: 0478-513212, www.thuiszorgnoordlimburg.nl Ook dit jaar verzorgt Zoo Pare Overloon de kinderworkshop Dieren Care. Door zelf dieren te verzorgen en dieren te observeren, leren kinde ren van alles over de verzorging van dierentuindieren en huisdieren. Na de workshop staat er voor de deelne mers patat en een drinken klaar in het Panda Paviljoen. Dieren Care is elke zaterdagmiddag in juni. In verband met beperkte deelname is reserveren noodzakelijk. De vereniging Ouders van een overleden Kind houdt op zaterdag 4 juni van 13-00 tot 16.30 uur in het Sint Maar- tenscollege aan de Noormannensingel 50 in Maastricht een regionale contactmiddag. Alle ouders die een kind hebben verloren zijn welkom. Dit geld ook voor grootou ders, broers en zussen en anderen familieleden. Ouders van wie een kind overlijdt komen in een diep dal terecht en verliezen alle grond onder hun voeten. Ouders van een overleden Kind weet dat de behoefte aan begrip en mede leven groot is. Ondanks de steun van de omgeving ervaren velen na enige tijd toch dat zij er alleen voor staan. Ouders van een overleden Kind is een zelfhulporganisatie Con tactpersonen van de vereniging zijn allen lotgenoten die zelf hun verlies, verdriet en isolement hebben doorwor steld en nu andere lotgenoten tot steun willen zijn. Zij doen dit door onvoorwaardelijk te luisteren en door te laten zien dat de soms heftige reacties normaal zijn er erbij horen. Meer informatie is verkrijgbaar bij districtsbegeleid ster Joke de Vries via tel. (0475)329173- Synthese Venray is voor het ouderenwerk op zoek naar nieuwe vrijwilligers. De dagvoorziening voor ouderen vindt plaats in de gezamenlijke ruimte van het wooncom plex Sint Joriskwartier. Op maandag en vrijdag neemt een groep ouderen, bestaande uit twaalf personen, van 10.00- 16.00 uur deel aan de dagvoorziening. Onder begeleiding van een activiteitenbegeleidster en met ondersteuning van vrijwilligers wordt de dagvoorzie ning vormgegeven door een praatje met elkaar, het ont plooien van activiteiten, het eten van een maaltijd, spelen, zingen, geheugentraining of een wandeling. Synthese zoekt een kookvrijwilliger die een warme maaltijd voor de deelnemers verzorgt en daarvoor de inkoop en bereiding voor haar/zijn rekening neemt en vrijwilligers die onder steuning bieden bij de uitvoer van de activiteiten. Voor deze functies in het vrijwilligerswerk is het belangrijk dat u zelfstandig kunt werken, creatief bent en/ of goed kunt koken voor groepen. Wilt u meer informatie ontvangen, neem dan contact op met Synthese Venray, Leunseweg 51, 5802 CG Venray, Tel..: 0478 517317 en vraag even naar Ankie Bongers. In het Toon Hermans Huis (inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten) in Venlo wordt op donder dag 30 juni van 19.00 tot 22.00 uur de workshop Omgaan met verandering, met als thema; mijn lichaam, gehou den. De workshop biedt een persoon lijke zoektocht; samen op zoek naar een eigen stijl van omgaan met het lichaam. Dit wordt bereikt door mid del van lichaamsbewustwording met behulp van yoga en creatieve expres sie. En verder door het geven van informatie over de wisselwerking van lijf en psyche en het delen van erva ringen. De begeleiding is in handen van een yogadocente en een creatief therapeute. Voor aanmelding kan men contact opnemen met Miep Ber bers of Cor Jaspers van het Toon Her mans Huis via tel. (077)3211433- De Rabobank in Venray beschikt sinds kort over een defi brilator. Deze kan worden ingezet bij de reanimatie van mensen die worden getroffen door een plot selinge hartstilstand. Jaarlijks overlijden er meer dan tienduizend mensen ten gevolge van plotselinge hartstilstand bui ten het ziekenhuis. Professionele hulpverlening kan dan niet altijd onmiddellijk ter plaatse zijn zodat eerste hulpverlening door ande ren zeer belangrijk is. "Bij de inge bruikname van ons vernieuwde kantoor aan het Schouwburgplein hebben wij de opzet van onze bedrijfshulpverlening geactuali seerd en aangepast aan de nieuwe situatie. Daarbij hebben wij ook een defibrilatie-apparaat aange schaft", zegt Paul Halmans, die bij de bank met de organisatie van de bedrijfshulpverlening is belast. De kansen op een succesvolle reanimatie stijgen aanzienlijk wanneer daarbij een defibrilator wordt ingezet. Halmans: "Onze bank wordt dagelijks door veel mensen bezocht en er zijn meer dan honderd medewerkers in het gebouw aanwezig. In noodsitu aties moeten wij dus snel en ade quaat hulp kunnen bieden." Inmiddels heeft een tiental mede werkers van de bank een training gevolgd in het reanimeren met behulp van de defibrilator. Donderdag 2 juni 2005 - Pag Grote Kerk Zaterdag 4 juni 19-15 uur mis; voor overleden echtpaar Frans en Maria de Vocht-Ardts, Ria Tielen-Wil- lems, Harrie en Gerrit Rongen en overleden familie, Ellen Janssen- Hendricx en overleden familie, Gerrit Volleberg en overleden famine. Zondag 5 juni 9 30 uur mis; voor Piet en Wout Lenssen-Jeuken, Joos, Gerda en Piet, Nel en Wim Janssen- Broers, Christiaan Beclet en ouders Hermanus Beclet en Petronella Rae- maeckers en Marie Beclet, voor Mia Pouwels, Jaap Hendricx en Jo Hend- ricx-Poels; 11.00 uur mis met kinder woorddienst; jaardienst Jo Swinkels, jaardienst Yvonne, Anna, Maria Cor- zillius. Maandag 6 juni 9-00 uur mis; voor Jan Oudenhoven en echtgenoten Godefrida van Tilburg en Gerarda van Mill. Woensdag 8 juni 9-00 uur mis ter ere van Sint Jozef. Donderdag 9 juni 9.00 uur mis; voor Henk Albers. Dienbeurten; zaterdag Cas, Job, Wouter, Marloes, Jo-Ann, Martine; zondag 9 30 uur Jacqueline, Wilbert, Laurens, Bas, Naomi; zondag 11.00 uur Marjoleine, Danny, Stef, Carlijn, Anouk, Adriaan; lector zaterdag L. Truijen, zondag 9 30 uur J. Thiesen, zondag 11.00 uur G. de Groot. Paterskerk Zaterdag 4 juni 16.30 uur spreek uur parochiepriester, 17.00 uur biechtgelegenheid, 18.00 uur h. mis toediening H. Vormsel (koor: Chris- ko), Herman Theeuwen, jaargetijde Tonny Ewals, overleden fam. Janssen- Krijns, overleden ouders Arnold Sch- wachöfer en Nelly Vermeulen, over leden ouders Frans en doortje van Lin-Relouw en Karei Lammers Zondag 5 juni 8.30 uur vroegmis voor de parochie Venray-Zuid, 10.30 uur hoogmis (koor: Zonnelied), Marja Thelosen en overleden familie, Willy van Kempen-van Staveren, Sjeng Jeurissen en Dora Jeurissen- v.Rijswick, Piet Jeuken (zesweken- dienst) Maandag 6 juni 18.30 uur h. mis Herman Scholten Dinsdag 7 juni 10.00 uur tot 12.00 uur openstelling kerk, 18.30 uur H. Mis (Antonius noveen), Truke Wilm- sen-Litjens en Tony Marwinski-Wilm- sen, Gé Stunnenberg Woensdag 8 juni 18.30 uur H.Mis ouders Koppers-Pessers en schoond ochter Joke Donderdag 9 juni 18.30 uur H. Mis voor alle armen en zieken Vrijdag 10 juni 17.30 uur aanbid ding van het Allerheiligste, 18.30 uur H. Mis voor vrede in de wereld. Speciaal voor alleengaanden en eenoudergezinnen heeft de Vereni ging Vakantie Partners (WP) de solo vakantiegids samengesteld. Deze gids geeft een overzicht van de ongeveer negentig reisorganisaties die vakan ties voor alleengaanden en eenouder gezinnen organiseren. Deze reisorga nisaties bieden een breed scala aan vakanties, zoals avontuurlijke en spor tieve vakanties, creatieve en spiritu ele vakanties, cultuurrondreizen maar ook hotel-, appartement-, club- of kampeervakanties. Alle in de solova kantiegids vermelde reisorganisaties hebben van de Vereniging Vakantie Partners het predikaat Alleengaande Vriendelijke Reisorganisatie gekre gen. Dat wil zeggen dat zij geen of weinig toeslag rekenen voor de alleengaande vakantieganger en dat de kwaliteit van de kamer voldoende is. Wie in het bezit wil komen van de solovakantiegids kan deze bestellen via tel. (0183)443354 of via email info@vakantiepartners.nl of maak vier euro over naar postrekening 3537051 ten name van WP, Almweg 1, 4284 VG in Rijswijk. Iedereen die woont in de gemeen ten Venray, Meerlo/Wansum, Horst a.d Maas, Sevenum, Arcen, Velden Bergen, en Gennep, kan een beroep doen op VPTZ (Vrijwilliger Palliatieve Terminale Zorg Noordelijk Noord Limburg). VPTZ biedt hulp als aanvul ling op de mantelzorg, overdag maar ook 's avond of 's nacht. Deze hulp wordt verleend door vrijwilligers. Zij worden in hun werk begeleid door de coördinatoren W. Roovers, B. Brug- mans en G. van Ginkel. Het kantoor van de Thuiszorg Noord Limburg is gelegen aan de Kennedyplein 18 in Venray, telefoon 06-55790271. Vincent van Gogh Zaterdag 4 juni 18.30 uur Liturgie viering Servatiuskapel voorganger: W.den Hartog, lector C.Peters Zondag 5 juni 10.00 uur Liturgie viering Annakapel voorganger: W.den Hartog, lector P. Wittenbols, 11.15 uur Liturgieviering Vincentius- kapel, voorganger: B.Faas Dinsdag 7 juni 10.30 uur Liturgie viering Heuvel voorganger: W.den Hartog Woensdag 8 juni 11.30 uur Litur gieviering Vincentiuskapel voorgan ger: B.Faas Stilteruimte maandag 6 juni en donderdag 9 juni 16.45 tot 17.15 uur yoga en meditatie, P. Zandvliet Parochie Oostrum Zondag 5 juni 9 30 uur mis; (Har mony) Doortje Arts-Thijssen, Maesen- van de Voort, Han Korendijk en overleden fami lie, overleden familie Janssen-Lens- sen, familie Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. Misdienaars Lisanne Meulendijks en Anouk Rutten Dinsdag 7 juni 9.00 uur mis; fami lie Vennekens-Verschuren en weder zijdse familie. Voor de slachtoffers van de zeebeving. Donderdag 9 juni 9-00 uur-mis voor priesterroepingen en de vrede. Kerk Oirlo Zaterdag 4 juni 19.00 mis met Jonge Garde Koor voor overleden ouders Rongen-van de Berg Drika Rongen, Mien Nellen-Peeters (ver jaardag) en overleden Peeters-Her- mans. Zondag 5 juni 10 00 uur mis met herenkoor St Engelbertus voor Mar tens en Maria Martens-Philipsen. Woensdag 8 juni 9-00 mis Pater Compen. Collectanten; zaterdag L. Nelissen; Zondag A. Pouwels; misdienaars zaterdag Auke Drabbels, Silvia Gou- mans, zondag Laura en Lei Nelissen. Parochie Castenray Zaterdag 4 juni 19.00 uur; jaar dienst Piet Keijsers en Anna Keijsers- Kuenen, Jan Vollenberg, overleden ouders Buddiger-Classens en Trina Classens, overleden ouders Classens- Vissers, zoon Wim en kleinzoon Roel. Misdienaars Inge, Nick, Yvon. Parochie Leunen Zaterdag 4 juni 18.00 uur H. Mis voor: Henricus Claessens-Gussen en overleden familie, jaardienst Willem Verheyen echtgenote en overleden familie, Marie Voermans-v Gerven, jaardienst Leo Janssen en overleden familie, Leo Loonen en Petronella Loonen van Mil. Misdienaars Iris en Cane, lector JeannyJenniskens. Zondag 5 juni 10.30 uur H. Mis Hendrix; overleden ouders Heesen - Voesten, jaardienst Petrus Heesen en Sjang Heesen. Misdienaars Nathalie, Julia en Sara, lector Marian Litjens; doopviering 13 30 uur Britt Janssen, 14.15 uur Luuk van de Manakker. Woensdag 8 juni 19.00 uur H. Mis voor de parochie, misdienaars Yvette enPim. Rectoraat Veulen Zaterdag 4 juni 19-30 uur H. Mis Kinderwoorddienst; Jan Fleurkens en Wilhelmina Fleurkens-Aarts, Gerrit van Kempen (zeswekendienst), Wim van Meijel (derde weekdienst), mis dienaars Loes, Lieke, Stan, Youri, Lisanne, lector Maria Philipsen. Rectoraat Heide Zondag 5 juni 9.15 uur H. Mis voor overleden ouders Heesen-van Soest, misdienaars Sef M., Patrick en Rien, lector Coby Pouwels. Parochie Ysselsteyn Zaterdag 4 juni 19.00 uur mis; (Vivace) ouders Pouwels-Voesten en overleden familie, Til Jeurissen en familie, Marie Claessens-Maessen, overleden familie Marcellis-Deckers, jaardienst Drika Jaspers-Lammers. Dinsdag 7 juni 19 00 uur mis:overledenfamilie Verhoeven- Arts, ouders van Well-Thoonen en overleden familie An Winnen en Jeu van de Ven. Misdienaars zaterdag Erwin en Niels; dinsdag Kevin en Miké. Parochie Merselo Zaterdag 4 juni 19-00 uur mis; Sraar van Dijck, Petrus Hub. Muysers en Maria Steegs, Piet Janssen. Woensdag 8 juni 19.00 uur mis; Lambertus Michels en Wilhelmina Rongen. Parochie Vredepeel Zondag 5 juni 9-30 uur mis; Jo van Eerd-Strijbos en overleden familie, Jan van Asten, jaardienst Berdien Poels. Maandag 6 juni 19-00 uur mis voor de parochie. Zondag misdienaars Maarten en Wouter, lezer Maria. Rectoraat Smakt Zaterdag 4 juni 14.00 doopviering van Annemijn Rozeboom. Zondag 5 juni 10.00 uur met met gemengd koor voor overleden fami lie Moeskops-Gerritzen, René Buij- zen, overleden ouders en familie Jans-Vos; 14.15 uur doopviering Cla- essens; 15.00 uur doopviering Alisha Wildervanck. Dienbeurt Robin van Es en Ser van Es, lectrice Riek van Kempen. Woensdag 8 juni in de St. Jozef genadekapel ter ere van St. Jozef van cie Kapel. Parochie Meerli Zondag 5 juni 9.00 uurn Jan Grob, Ida Tijssen-van IJ« Egbert Geurts, Driek Jansse Janssen-Achten, Anna Jansse en Joost Janssen, Handrie va Jacoba van Lipzig-Raedts den familie, Jan van Rijswiji Misdienaars Noud Gouinas van de Kerkhof, Danique Stee tor Jan van Dijk, opluisterii groep kerk, koster Wiel Coen Donderdag 9 juni 9.00 voor Piet Crijnen en Greet Peters. Parochie Tienral Zaterdag 4 juni 18.00 uur» leden familie Beurskens, Dijk, intentie Camps-vand! intentie Herman Cox, jaardeel' leden ouders Coenders-Knjrn familie, jaardienst Jo Smitij Smits-Hendriks, Piet Bos, j; pastoor Jan Geurts. Zesweki Mie Bexkens-Rongen. Woensdag 8 juni 19.0ö| voor genezing van een vrieni geweldige kleindochter, tql Onze Lieve Vrouw en voorj| de en overledenen van deg Zaterdag; lector Van de dienaar José, collectant Van! Protestantse kq Zondag 5 juni is er om 9 311 dienst in Het Zonnelied. Vooi kleinsten is er kinderopvaij kindernevendienst gehoudf den. Om 11.00 uur zal 9 beginnen in Blitterswijck, M Tijdens de zomermaanden! augustus is er iedere week oT in dit mooie zomerkerkje.l diensten zal Dhr. P. Molena drop voorgaan. In Blitten geen oppas en kindemevenijj Bijbelgemeentelp De Bijbelgemeente VeinP iedere zondag vanaf 10.0I dienst in de Kemphaan aani Kennedyplein in Venray.l dan gezongen uit de bundel king. Tijdens de dienst is Cf dacht voor de kinderen en j crèche en een zondagsschtl houdt de Bijbelgemeentes] cursus en het is mogelijk cj te maken van een huiski^ kant van de Bijbelgemeen® mers. Voor'meer informatie] contact opnemen met secrl nendonk via tel. (0478)51 email ckranendonk® 12movd Volle Evangeliej Gemeente Dox Zaterdag 4 juni 17.30 uil komst in De Tambourijn! pleeghuis Elzenhorst aan den Meerendonkstraat 2 in I gastspreker Sigfried Ignacf burg. Thema: Er is leven na! Ook deze week verplaatsen we ons nog even in de tijd van het rijke Roomse leven. Het is de grote of sacramentspro cessie. Ook deze foto is een opname van de processie en genomen in de Grotestraat. Het is zondag 22 juni 1924. Onder het baldakijn loopt pastoor Schoolmeesters (pas toor van Venray van 19 januari 1921 tot 24 maart 1926). Hij draagt de monstrans met het allerheiligste en j geflankeerd door enkele flambouwdragers. Dejj naars lopen voorop. De processie trekt via dj" straat en Patersstraat naar het rustaltaar opgr het gymnasium. Vandaar gaat de stoet via de Pi Langstraat, Leeuwstraat naar het Henseniusplai weer een rustaltaat staat opgesteld. Dan via de 81 straat, Marktstraat naar de grote markt alwaar hj ste rustaltaar. Daarna volgt ontbinding van deH Jan van der Putten

Peel en Maas | 2005 | | pagina 30