ijf ballen voor ugdafdeling ~)ames Venray onderuit n bekerfinale Sportnie Meerlo en Wanssum gaan verder als SV United SV Venray haalt zes versterkingen Promotie arbiter Roy Theeuwen 'ertrek ".lomper Wijnands voor Ysselsteyn Van Veghel verlaat Volharding Volharding A1 wint beker SVV veteranen SV Oostrum BVV'27 SVOC01 Dames Red Stars blijven in eredivisie PaqinIL EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - Pagina 21 punl evot .ril: t eerste team van vierdeklasser 18 kan ook volgend seizoen weer tscherp schieten. De teamwinnaar topschuttersklassement cg afgelopen zaterdag tien fraaie JSSf ningsballen voor het nieuwe sei- n overhandigd door de sponsors onze rubriek. Helderman Sport Summa. SSS'18 viel bijzonder goed e prijzen want ook het individuele isement ging naar een speler van De prijswinnaars samen op de foto met Leon Vievermans van spon sor Summa. de Overloonse vierdeklasser. Bas Joosten scoorde maar liefst 24 doel punten en werd gekroond tot top schutter van het afgelopen seizoen. Hij koos afgelopen zaterdag voor een paar fraaie voetbalschoenen als prijs, zodat hij ook in het nieuwe seizoen net zo trefzeker is als in de afgelopen jaargang. Ook de nummers twee en drie, respectievelijk Willem Koenen (SV Merselo, 21 treffers) en Johan Speycken (BW 27, 17 treffers) kre gen afgelopen zaterdag hun prijs overhandigd. De sponsors worden weer hartelijk bedankt voor hun bij drage aan onze rubriek. Volgend sei zoen komt Peel en Maas weer terug met het topschuttersklassement. Vlak voor het sluiten van de over schrijvingstermijn heeft ook Denny van Veghel besloten Volharding te verlaten. De middenvelder van de Vierlingsbeekse ploeg gaat voetballen bij Stormvogels. Van Veghel, die in alle jeugdteams van Volharding speel de en al jarenlang een betrouwbare kracht is op het middenveld of in de verdediging van de tweedeklasser, besloot in te gaan op het aanbod dat de vierdeklasser uit Siebengewald hem deed. Willem Weijs van SVEB en Nico Mihoglu komen de selectie van Vol harding versterken. De Venrayse aan valler stapt over van hoofdklasser Deurne. In het afgelopen seizoen maakte Mihoglu slechts enkele malen als invaller zijn opwachting in de hoofdmacht Na het al eerder behaalde kam pioenschap in de landelijke derde divisie won Volharding Al onlangs op het terrein van vierdeklasser Breven- dia in Stramproy de beker in het dis trict Zuid II door Scham Al met 2-0 te verslaan. Het team van succestrainer Math Aerts ,die na dit seizoen als hoofdcoach aan de slag gaat bij vier deklasser ZSV uit Zeilberg, schreef daarmee historie, want nooit eerder wist het hoogste juniorenteam van Volharding de dubbel te pakken.De temperatuur waaronder de bekerfina le moest worden gespeeld, ruim der tig graden, was verre van ideaal. Vol harding Al leek de eerste helft het meeste last te ondervinden van de hitte. Scham Al, ook kampioen geworden en gepromoveerd naar de landelijke derde divisie, was voor rust de betere ploeg maar scoorde niet. De tweede helft was duidelijk voor Volharding Al en na ruim een uur spelen was het spits Jasper van Elfe ren die koppend de score opende na een perfecte voorzet van Maarten Schaeffers: 1-0. Vlak voor tijd zorgde invaller Roel Zwartjens voor de beslis sing en daarmee voor een unicum in de geschiedenis van het Volharding jeugdvoetbal Programma zaterdag 4 juni SW-Kevelaer 18.00 SW-Melderslo is verschoven naar vrij dag 17 juni 1900 Programma zaterdag 4 juni Veteranen toernooi America a. 14.00 Programma zondag 5 juni El toernooi DSV St Anthonis v. 12.45 E2 toernooi Belfeldia v. 9-15 E3 toernooi Belfeldia v. 9-15 E4 toernooi Belfeldia v. 9 00 F1 toernooi DSV St Anthonis v. 8.45 Programma zaterdag 4 juni BW vet.-Hegelsom 16.30 Vrijdag 17 juni is er vanaf 20.00 uur in de kantine een receptie voor het tweede elftal dat afgelopen seizoen kampioen is geworden. Programma zaterdag 4 juni GFC'33-SVOC '01 A 17.00 >c dames van SV Venray hebben voor een stunt kunnen zorgen in tkerfinale van het district zuid 2. finale in Stramproy was eerste ler RKTSV uit Kerkrade te sterk de Venrayse tweedeklasser: 4-0. hard gelag voor de Venrayse voet kers die na een mooie voetbaljaar- :enVl 8 liet seizoen toch weer afsluiten teut- "kt prijzen. In de competitie zag SV Venray op de voorlaatste speeldag de titel aan zijn neus voorbijgaan. Almania won op sportpark De Wieën met 0-2 en kaapte het kampioenschap voor de neus van de Venrayse voet balsters weg. In Stramproyüleef SV Venray afge lopen zondag opnieuw goede twee de. De formatie van de scheidende trainer Gert-Jan Wismans verstopte zich geen moment, maar kwam (voor al fysieke) kwaliteit te kort om het de eersteklasser uit Kerkrade moeilijk te maken. RKTSV kwam al binnen een kwartier op een 2-0 voorsprong door treffers van Claudia Winkens en Step hanie Harmsen en gooide het duel daarna meteen op slot. Venray kon in het verdere verloop van de bekerfina le aanvallend te weinig afdwingen om het de eersteklasser nog moeilijk te maken. De Kerkraadse ploeg, een van de toppers in de eerste klasse, maakte het karwei na de pauze vakkundig af. Voor ruim 100 toeschouwers werd het duel, dat onder leiding stond van scheidsrechter Vivian Peeters uit Kro nenberg, uiteindelijk beslist door treffers van Jenny Muller en Annika Pluymen. iou: itwe tl vertrek van Daniël Wij ds, de beste voetballer van dsteyn, naar Venray betekent vi linke domper voor de vierde- ee< Wijnands (27) besloot op ünbieding van de Venrayse Reklasser in te gaan. "Want dit fellicht mijn laatste kans om nog op een hoger niveau te heren. Daarom ga ik de uitda- laan." tolsteyn finishte de afgelopen Mr telkens op de tiende plaats in tode klasse. Ieder seizoen ont- n8 de club op het nippertje idatie naar de vijfde klasse. De 8 van trainer Peter Groenen zal fn loodzwaar seizoen tegemoet Want komend jaar is ook Thijs tos niet beschikbaar. De aanvoer- rrbüjft voor zijn werk een jaar in Genland. toler Wijnands en Berkers lijkt ateyn gedoemd te degraderen, totter Peter Koopmans betreurt 'ertrek van zijn sterspeler naar "Dit is erg jammer. Daniël heel goed seizoen achter de is al jarenlang een zeer waar- "e speler voor ons. Maar wij toteren de keuze die hij gemaakt heeft", zegt Koopmans. die hoopte dat Wijnands toch zou blijven. Want Venray hengelde al eerder naar de Ysselsteyner. "Hij is al een paar keer gevraagd. Maar toen heeft hij het tel kens niet gedaan. Nu maakt hij wel de overstap. We kunnen er verder niet veel aan doen. Hij heeft er met de trai ner over gesproken, Voor ons wordt het er inderdaad niet gemakkelijker op." Dat Ysselsteyn al jarenlang tegen degradatie strijdt, maakt voor Daniël Wijnands de keuze des te moeilijker. "Want dan krijg je het gevoel dat je Ysselsteyn in de steek laat. Maar iedereen bij de club begrijpt mijn besluit wel. Ik denk niet dat iemand mij er scheef op aan zal kijken." Als talentvolle jeugdspeler vertrok Wijnands op veertienjarige leeftijd naar Venray. Zoals wel meer Yssel- stevnse talenten een deel van hun jeugdopleiding bij de grote buurman genoten: Wout Gommers, Tom Hend riks en Jeffrey Versteegen. Wijnands voetbalde bij Venray in de BI en Al Toen hij in 1996 de overstap naar de senioren moest maken, besloot hij terug te keren naar zijn oude club die inmiddels was afgedaald naar de vijf de klasse. Gelijktijdig met de komst van Wij nands keerde René van Dijck terug van het Duitse Süchteln. Na een bloedstollende eindsprint kaapte Ysselsteyn in 1997 het kampioen schap net voor de neus van Milsbeek en Resia weg. Binnen een jaar keerde de club terug in de zo vertrouwde vierde klasse. Aanvankelijk werd Ysselsteyn een goede middenmoter. Maar de laatste jaren, toen voor en na enkele bepalende spelers stopten, gingen de prestaties bergafwaarts. Daniël Wijnands weet dat hij bij Venray straks tot de selectie van acht tien spelers behoort. Een basisplaats, waarvan hij bij Ysselsteyn altijd verze kerd was, moet hij zien af te dwingen. "Ik kan op veel posities uit de voeten. Mijn eerste doel is een basisplaats te verwerven. En op welke plek, dat zie ik dan wel. De concurrentie is groot. Ik vind het ook begrijpelijk dat trainer Pruijn niemand een basisplaats kan beloven", zegt Wijnands, die na negen seizoenen met pijn in het hart afscheid neemt van Ysselsteyn. "We hebben een heel leuke groep en het is een erg leuke club. Dat maakt de keus niet eenvoudig. Maar als ik nu blijf, dan krijg ik deze kans wellicht nooit meer." Het damesteam van TTV Summa/Red Stars blijft in de ere divisie tafeltennis. Zaterdag won de Venrayse formatie in Hooger- heide de promotiewedstrijd tegen de nummer twee uit de eerste divisie. Sar Rabobank, met 2-4. Aanvankelijk kwamen de dames met 0-2 achter door verlies van Kelly Willems tegen Simone de Klerk en Sabina Larmené tegen Kïmberley 't Hooft. Daarna zette Summa/Red Stars orde op zaken. Sandra Leijten won van Naomi Schelfhout, het dubbel van Sandra en Sabina werd eveneens gewonnen. Daarna pakte Sabina de winst tegen Simone en voorkwam Kelly dat een zevende partij gespeeld moest worden door van Naomi te winnen. Hiermee komt voorlopig een einde aan het tafeltennisseizoen en mag Summa/Red Stars zich opmaken voor wederom een seizoen in de ere divisie. Hoe die er precies uit komt te zien is nog onduidelijk. Remerij DTK en Tabak Bouwmaterialen stoppen ermee en voor hen komt in elk geval GTTC (Groningen in de plaats. Dat betekent dat vooralsnog één plek openstaat. Wellicht dat die opgevuld wordt door Amsterdam '78 dat regu lier gezien degradeert. Einde aan bijna anderhalve eeuw voetbalhistorie Donderdag 26 mei was een his torische dag in de voetbalgeschie denis van Meerlo en Wanssum. De leden van beide clubs stemden die avond in met het samenvoegen van hun verenigingen. Onder de naam SV United nemen komend seizoen alle teams aan de KNVB- competitie deeL Alleen de vetera nen blijven, in afwachting van een definitieve fusie, nog apart onder de vlag van Meerlo of Wanssum spelen. (Door Henk Willemssen) In de loop van 2005 moet de fusie helemaal gerealiseerd zijn. Daarvoor gaven de leden al eerder hun ja woord. Vooruitlopend op de samen smelting worden voor komend sei zoen de seniorenteams samengevoegd. Zoals de jeugd al vijf jaar samenspeelt. Meerlo en Wanssum zijn nu nog één stap van een definitie ve fusie verwijderd. Daarmee ver dwijnt 143 jaar roemruchte voetbal historie. Wanssum, opgericht in 1927, was in de zestiger jaren zelfs een tweedeklasser. De club stond wijd en zijd bekend om haar uitstekende jeugdopleiding. Meerlo, opgericht in 1940, beleefde zijn topjaren enkele decennia later. Met als hoogtepunt de derde plaats in de derde klasse D in 1992. Beide clubs maakten de laatste jaren niet alleen een sportief verval door. Meerlo, dat zich handhaafde in de vijfde klasse, brengt nog maar twee seniorenteams op de been. Wanssum, dat als tweede finishte in de zesde klasse, heeft één elftal meer. Beide clubs kampen naast een teruglopend ledenaantal ook met sterk verouderde accommodaties. Ze worden als het ware in eikaars armen gedreven omdat de problematiek identiek is Meerlo (1780 inwoners) en Wans sum (1980 inwoners) moeten samen toch een stevige voetbalvereniging kunnen vormen. Komend seizoen begint SV United met vier senioren teams aan de competitie. Meerlo-trai- ner Hans Winkelhag wordt hoofdtrai ner. Daar waren de selectiespelers van Wanssum al mee akkoord gegaan. Donderdagavond vergaderden de leden van beide clubs in zaal De Zand hoek in Wanssum. De buitengewone ledenvergaderingen vonden in twee aparte ruimtes tegelijkertijd plaats. Rond kwart over tien was de klus geklaard. Onder het genot van een drankje beklonken de leden de geboorte van SV United. Nadat de beide voorzitters Arie Janssen (Meer lo) en Jac Clabbers (Wanssum) onder toeziend oog van Raf Dittrich, onaf hankelijk voorzitter van de fusiecom missie, hun handtekening onder de overeenkomst hadden gezet. De sentimenten rond een samen gaan van de twee buurdorpen, wat jarenlang voor onmogelijk werd gehouden, verdwenen snel naar de achtergrond. Jac Clabbers geeft aan dat vooral de jongere leden geen enkele moeite hebben met een fusie. Bij de veteranen en de oudere leden ligt dit iets anders. Maar iedereen ziet uiteindelijk in dat een samengaan onontkoombaar is. SV United werd ook door beide vergaderingen als naam aangenomen. Maar het is slechts een tijdelijke clubnaam. Zodra de fusie definitief is, wordt er een prijs vraag uitgeschreven voor een origine le nieuwe naam. Van Wanssum waren donderdag 59 leden aanwezig. Drie stemden tegen het samengaan van de seniorenafde lingen en er waren drie stemmen blan co. Meerlo hield een dag eerder in de eigen kantine al een ledenvergade ring. Dit was nodig om de statuten te wijzigen. Daarvoor was een opkomst van tweederde van het aantal leden vereist. Omdat dit aantal van 162 vol gens verwachting niet werd gehaald, vond donderdag de tweede bijeen komst plaats. Daarvoor was de opkomstdrempel niet meer vereist. Ook in Meerlo was de uitkomst dui delijk. Woensdag verschenen 68 leden. Drie leden stemden tegen en er was één blanco stem. Donderdag in De Zandhoek waren 42 leden van de partij en die stemden unaniem vóór. Jac Clabbers, al 36 jaar actief bij Wanssum in allerlei functies, wilde na dit seizoen afscheid nemen als voorzit ter. Toch blijft hij nog even aan in het overgangsbestuur dat tot aan de fusie de zaken waarneemt. Want er moet nog heel wat geregeld worden. Er zijn twee sportparken met twee kantines en allerlei stichtingen die er aan vast- hangen Daarnaast is er het sponsorge- beuren. Voorlopig blijven beide sport parken in gebruik. De accommodatiecommissie onderhan delt met de gemeente over mogelijk een nieuw sportpark. Afgesproken is dat het eerste elftal in de eerste competitiehelft zijn thuis wedstrijden speelt op Bergsbos in Meerlo. In het tweede competitiedeel is De Broekberg in Wanssum de thuis haven. Het tweede elftal volgt precies de omgekeerde weg. Het derde en vierde elftal worden wel een vaste bespeler van één sportpark. De selec tietrainingen zijn op dinsdag in Wans sum en op donderdag in Meerlo. Na de winterstop wordt ook dit schema omgedraaid. Trainer Hans Winkelhag uit Tegelen kan over een ruime selectiegroep beschikken. Bij Wanssum doen de routiniers André Rutten, Rob Wijnho ven en Sjek Wilmsen een stapje terug. Bij Meerlo hebben Pascal Rossel en Eric Wijnhoven te kennen gegeven niet meer voor het eerste elftal in aan merking te komen. Ze willen wel in het tweede elftal gaan spelen. Daar naast keert het jonge talent Tim Kle- mans, die afgelopen seizoen in Venray Al speelde, weer terug. De twee voorzitters zijn uiterst tevreden over de belangrijke stap die nu gezet is. Want lange tijd was het onzeker of de komst van SV United op zo'n korte termijn haalbaar was. De KNVB verleende echter uitstel om de clubs ruimer de tijd te geven. Lastige vragen werden er donderdag niet gesteld. "De grootste zorg is eigenlijk of er wel voldoende vrijwilligers te vinden zijn. Maar verder verliep .de vergadering heel vlot", zegt Jac Clob bers Ook zijn collega Arie Janssen kende geen noemenswaardige proble men. "De leden hebben er juist veel zin in. De wil en het enthousiasme zijn groot. We krijgen nu weer een grote selectiegroep. Zoals we dat al lang niet meer gewend waren", aldus Janssen. "Het grote raamwerk is nu klaar. Er moet het komende half -jaar nog een intensief traject gevolgd wor den. Maar we geloven er allemaal hei lig in." Zo moeten alle bestaande stich tingen worden ontrafeld en er wordt een nieuw beleidsplan op sportief gebied opgesteld. Als over een halfjaar de fusie beklonken wordt dan zal er ook duidelijkheid zijn over het toe komstige sportpark. Voorzitter Keijzers dik tevreden na heftige transfermaand mei Venray gaat met zes nieuwe aanwinsten de eerste klasse in. De keepers John-Paul van As (Mon- tagnards) en Peter Nabbe (De Treffers), Hicham Hlimi (Strae- len), Kristian Michiels (UDI), Mar cel Seijkens (UDI) en Daniël Wij nands (Ysselsteyn) zijn komend seizoen te bewonderen op sport park De Wieën. Daartegenover staat het vertrek van doelman Niels Nielen (JVC Cuijk), Said Yahia (Dijkse Boys) en Geert-Jan Drabbels die in een lager elftal gaat spelen. (Door Henk Willemssen) SV Venray heeft zich in de afgelo pen maand danig geroerd op de spe- lersmarkt die behoorlijk in beweging was. "Het was inderdaad heel heftig. Zoiets heb ik nog niet eerder meege maakt", zegt voorzitter Sjef Keijzers, die blij is dat de fatale datum van 31 mei gepasseerd is. Venray wil hoger op en zoekt op gerichte posities naar versterkingen, het liefst in de regio. De club heeft als nadeel dat ze net uit de tweede klasse komt. Keijzers moet in de regio concurreren met geren ommeerde hoofdklassers als JVC Cuijk, Deurne, Gemert en UDI. Het is een publiek geheim dat in de hoofd klasse flink met de geldbuidel geram meld wordt. Venray moet daar iets anders tegen over stellen, zoals het zoeken naar een baan. Zo was Keijzers druk doen de om voor doelman Maarten van Eist, die werkt bij een fitnesscentrum in Tegelen, een baan in Venray te vin den. Want vanwege de werktijden bij zijn huidige werkgever kan de Tien- raynaar nauwelijks trainen. De SW- preses was met diverse bedrijven bezig. Toch koos Van Eist op de val reep voor een overstap naar Deurne. "Dat kreeg ik vrijdagnacht van hem te horen. Het was een vervelend bericht. Maar zo blijkt dat te gaan in de voetballerij", zegt Keijzers, die inmiddels het klappen van de zweep wel kent. Hij zal er afgelopen maand wel eens slapeloze nachten van hebben gehad. Want de wegen van de voet ballers zijn soms ondoorgrondelijk. Toch toont Keijzers zich aan het eind van een heftige periode dik tevreden. Er waren ook tegenvallers. Het eerste doel was het kampioenselftal intact te houden. Dat is niet helemaal gelukt. Het vertrek van de talentvolle goalie Niels Nielen bezorgde Venray al hoofdbrekens. Want ook tweede doelman Rick Ewalts stopt. Na het onverwachte afhaken van Maarten van Hst, zal Peter Nabbe (26) komend seizoen met John-Paul van As (25) knokken voor een plek tussen de palen. Van As is afkomstig van Mon- tagnards (Bergen) waar hij al zeven seizoenen onder de lat staat. Nabbe woont in Boxmeer. Hij keepte voor Olympia en De Bataven en was afgelo pen seizoen tweede doelman achter Erik Makaay (de broer van Roy) bij hoofdklasser De Treffers. Aanvanke lijk had Nabbe toegezegd in Groes- beek te blijven. Omdat Makaay in de belangstelling stond van NEC zodat Nabbe de eerste keus zou worden. Toen de transfer van Makaay afketste, voelde hij zich vrij om met Venray te praten. Uiteindelijk koos hij voor de eersteklasser waarmee De Treffers helemaal niet blij was. Maar ook Keijzers kende zijn grote én kleine teleurstellingen. Naast het afhaken van Maarten van Eist is hij het meest teleurgesteld in Saïd Yahia die toch terugkeert naar Dijkse Boys. Venray had een jaar geleden bij zijn komst toegezegd een baan voor de Helmonder te zoeken. Aanvankelijk lukte dit niet zo. Yahia heeft een tijd lang taxi gereden bij sponsor Taxi Verstraaten. Onlangs lukte het toch een geschikte baan te vinden bij Adecco uitzendbureau in Venray, waar Yahia binnenkort aan de slag kan. Het telefoontje van Yahia dat hij toch terugkeert naar Dijkse Boys, viel Keijzers dan ook koud op het dak. "Want het valt tegenwoordig niet mee om voor iedereen direct een passen de baan te vinden. Ik kan alleen toe zeggen dat ik er mijn best voor doe. En juist op het moment dat hij bij Adecco aan de slag kan, verlaat hij ons. Ik kan nu wel boos op Saïd wor den maar daar schiet niemand iets mee op. Hij gaat weg. Hoe jammer dat ook is. Als hij meent het zo te moeten doen, dan moet ik me daar bij neerleggen. Het is zuur maar ik hoop toch dat hij ooit terugkomt." Met het afhaken van drie spelers van Leunen (Frank Brands, Koen Gie- lens en Freek Thoone) heeft de Ven- rav-voorzitter minder moeite. "Alhoe wel we op hen onze zinnen hadden gezet. We zijn dicht bij huis begon nen. De spelers die nu uiteindelijk wél komen, zijn anderen dan die in Scheidsrechter Roy Theeuwen uit Horst is gepromoveerd naar de C-lijst. De 30-jarige arbiter debu teert komend seizoen in het betaald voetbal. Theeuwen, die nog in de A-jeugd van Venray voetbalde, is al het vierde lid van scheidsrechtersvereniging Horst- Venray dat de overstap naar het profvoetbal maakt. Theeuwen is werkzaam als politie agent in Venray. Hij treedt met zijn promotie in de voetsporen van Rei- nold Wiedemeijer, Pol van Boekei en Ruud Bexkens. Vorige week kreeg hij het goede nieuws te horen. "Daar was ik heel erg blij mee. En het verraste me ook. Het heeft een dag geduurd voordat ik echt besefte", zegt Theeu wen. Dit jaar was een van zijn laatste kan sen om te promoveren naar de C-lijst. In het begin van het seizoen stonden tachtig arbiters uit Groep 1 op de nominatie. Na de winterstop bleven er nog 28 over van wie er uiteindelijk tien het gehaald hebben. "In de afgelo pen twee jaar viel ik telkens af tijdens de winterstop. Dit seizoen ben ik er echt voor gegaan. Toen Mario van der Ende een paar weken belde om te pol sen hoe ik tegenover een overstap naar de C-lijst zou staan, had ik al een vermoeden dat ik erbij zou zitten. Toch was het een grote verrassing omdat de kans gewoon heel klein is." Roy Theeuwen floot dit seizoen duels in de hoofdklasse en in de eerste en tweede klasse. Komend jaar leidt hij wedstrijden van de tweede profelftallen op maan dag of in de eredivisie A-jeugd. Ook kan hij worden ingezet als vierde offi cial bij duels in de eerste divisie. "Toen ik begon met fluiten was mijn doel om Groep 1 te halen. En nu heb ik de kans aangegrepen om nog hoger te komen. Tijdens de winterstop stond ik er al goed voor. Ik heb vier extra rapporten gehad die allemaal goed uitvielen. Ik ben er erg blij mee want dit is slechts voor weinigen weg gelegd." De jonge arbiter wil er nu uithalen wat erin zit. Maar of hij ook net als Reinold Wiedemeijer de A-lijst haalt is ongewis. Het is wel opvallend dat Horst-Venray momenteel zoveel goede arbiters levert. "In het verleden was het misschien zo dat westerlingen werden voorgetrokken. Maar daar is nu geen sprake meer van. Het is natuurlijk ook hartstikke leuk voor onze vereniging. Komend weekeinde neemt Theeu wen afscheid van de amateurs. Hij leidt de finale van de nacompetitie tussen OJC Rosmalen en Triborgh voor promotie naar de hoofdklasse. "Dat is een mooie afsluiting. Ik heb ontzettend veel zin in komend sei zoen. Het vergt wel veel tijd. Het is een hele investering maar dat heb ik er graag voor over. Gelukkig krijg ik goede ondersteuning van mijn werk gever en ook mijn collega's zijn altijd bereid mee te werken of een dienst te ruilen." Op zaterdag 11 juni is hij samen met Ruud Bexkens assisent van Rei nold Wiedemeijer tijdens de jubileum wedstrijd van Venray 1 tegen een elf tal uit de regio dat onder leiding staat van Noud Janssen en Jan Poels. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS het begin op onze lijst stonden. Toen die Leunse spelers afzegden, moesten we verder kijken. Want wij hebben ambitie en we willen ons versterken. Ik heb er begrip voor dat ze bij Leu nen blijven. Maar ik blijf erbij dat ze de kwaliteiten hebben voor Venrav 1." Het Leunse trio zegde Venray voor al af omdat trainer Pruijn hen geen basisplaats kon beloven. "Dat kan ik ook niet maar ze kunnen het weL.Ik geef ze gelijk dat ze beter bij Leunen 1 in de derde klasse kunnen spelen dan in Venray 2." Keijzers heeft de hoop nog niét opgeheven. "Het is jammer dat ze nu niet komen maar we verliezen ze zeker niet uit het oog. Ze blijven op ons lijstje staan." Daniël Wijnands (27) durfde wél de overstap te maken. De Ysselstey ner, die al in de jeugd van Venray speelde, kan zowel op het midden veld als in de achterhoede uit de voe ten. Hicham Hlimi (24) keert na een avontuur bij VW 2 en Straelen terug op het oude nest. De komst van aanvaller Kristian Michiels (25) en middenvelder Marcel Seijkens (34) van UDI is verrassend. Michiels is afkomstig uit Vierlings beek. Drie jaar geleden vertrok hij bij Volharding waar hij al vanaf zijn jeugd speelde. Na twee seizoenen JVC Cuijk voetbalde Michiels afgelopen jaar gang bij UDI waar bij niet op een basisplaats kon rekenen. Keijzers: "Toch is het een goeie voetballer die zowel op de rechter- als de linkerf lank kan spelen." Dat kon Marcel Seijkens wél. Toch moest de Deumenaar na zes jaar weg uit Uden omdat hij de ontwikkeling van jongere spelers in de weg zou staan. Seijkens, een rasvoetballer, wil nog een paar jaar op niveau voetbal len. Hij kon ook naar enkele hoofd klassers. Hij koos voor Venray omdat die club hem helpt bij het zoeken naar een baan. Want Seijkens raakte onlangs zijn job kwijt. Samen met zijn broer Hans maakte hij furore in de hoofdklasse. Eerst bij Deurne en later bij UDI. De Seijkens-broers zijn vuur vreters en échte winnaars. Hans voet balt momenteel bij Gemert. Beiden begonnen bij ZSV in Zeilberg en ze speelden betaald voetbal. Marcel kwam uit voor Eindhoven. "Zo'n type speler kunnen we inderdaad heel goed gebruiken. Hij is topfit en heeft een superseizoen gedraaid", zegt Keijzers. "Hij woont in Deurne, Michiels in Vierlingsbeek en Nabbe in Boxmeer. We zoeken het inderdaad in de regio, binnen een straal van vijf tien tot twintig kilometer. We gaan echt geen gekke dingen doen door spelers van heinde en ver halen." Alles overziend toont Keijzers zich uiterst tevreden. Want de rouiniers Bert Spee en Loek van Schijndel, die beiden twijfelden, plakken er nog een jaartje aan vast. Er is nu een einde gekomen aan een spannende transfer periode. Lange tijd was het onzeker wie de nieuwe gezichten van de kers verse eersteklasser zouden worden. De voorzitter denkt dat het kam pioenselftal, dé basis van succes, is versterkt. Zowel in de breedte als in kwalitatieve zin. Komend seizoen zal blijken of Venray ook een aanwinst voor de eerste klasse is.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21