Dr n Voorzieningen bij handicap, ziekte of gebrek Gemeente Venray Onderzoek klanttevredenheid Wvg-voorzieningen aanvragen Openbare bekendmakingen Bevolkings onderzoek borstkanker Wie verstaat d kunst? ;li in hete |de prijs bortwe jekDef feelope| [Schloc it Inn in naars in jilerselc (beiden hiy) en Summa, eprijzei ssement Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 fl Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 355} Week 3 In juni 2005 houdt de gemeente een onderzoek naar de tevreden heid van klanten over de dienstverlening. Zij vraagt bezoekers van het gemeentehuis, gedurende een periode van drie weken, om een vragenlijst in te vullen. In het najaar zijn de resultaten bekend. Aan het onderzoek ligt een aantal redenen ten grondslag. De gemeente wil ten eerste graag meten en weten wat klanten vinden van de dienstverle ning die de gemeente biedt. Verder ook of de investeringen in met name de afdeling Publiekdiensten het gewenste resultaat opleveren: een hogere klanttevredenheid. Daarnaast kunnen de onderzoeksgegevens een bijdrage leveren aan het burgerjaarverslag van Venray. Bovendien ondersteunt het onderzoek het imago dat de gemeente wil uitstralen; als gemeente die openstaat voor de mening van haar burgers, die partnerschap ho'og in het vaandel heeft en als gemeente die vraagt om betrokkenheid van haar bur gers. We hopen dat u, als u in de onderzoeksperiode het gemeentehuis bezoekt, meewerkt aan het onderzoek. Dat kan overigens ook anoniem. Als u ziek, gehandicapt of wat ouder bent, kunt u met allerlei beperkingen te maken krijgen. De gemeente kan u hulp bieden door voorzieningen te verstrek ken. Dat staat in de Wet voorzie ningen gehandicapten (Wvg). Deze voorzieningen zijn niet speciaal bedoeld voor ouderen. Iedereen die een medische noodzaak heeft, kan in aanmerking komen voor een voorziening. De gevraagde voorzie ning moet: - op het individu gericht zijn: alleen bedoeld zijn voor de aanvrager; - langdurig noodzakelijk zijn, in principe langer dan een halfjaar. Voor kortdurende beperkingen kunt u terecht bij de thuiszorgwinkel. Daar kunt u verschillende voorzie ningen lenen; - niet algemeen gebruikelijk zijn: niet te koop, niet duurder dan soort gelijke producten en niet speciaal voor gehandicapten bedoeld. Voorzieningen Op grond van de Wvg kunt u in aanmerking komen voor diverse voorzieningen. Vervoersvoorzieningdeelname aan de Deeltaxi tegen gereduceerd tarief, een scootermobiel of een driewielfiets. Woonvoorziening: aanpassen van de badkamer (douchezitje, wand- beugels, antislipvloer), verhoogd toilet, extra trapleuning of traplift, aanpassen toe- en doorgang van de woning, douchestoel, badplank, toiletstoel, transferhulpmiddel, sane ring (vervangen vloerbedekking en gordijnen in de slaapkamer) of een bijdrage in de verhuis- en inrich tingskosten. Rolstoel: handbewogen actieve rol stoel of duwrolstoel, een elektrische rolstoel of een sportrolstoel. Aandachtspunten Belangrijk om te weten als u gebruik maakt van de Wvg is dat voorzienin gen als rolstoelen, scootermobiels, driewielfietsen of transferhulpmid delen altijd in bruikleen worden verstrekt en dus eigendom van de gemeente blijven. De aanvrager mag een voorziening gebruiken zolang dit nodig is of totdat de voor ziening technisch is afgeschreven en moet worden vervangen. Verder worden een rollator, sta-op-stoel, hoog-laagbed, driepoot of stok via de ziektekostenverzekering vergoed. Voor meer informatie of het aanvragen van een formulier kunt u dagelijks van 9.00 tot 10.00 uur telefonisch contact opnemen met de consulent Wvg. Ook kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten, Om in aanmerking te komen voor een voorziening op basis van de Wet voorzieningen gehandi capten (Wvg) moet u altijd vooraf een Wvg-aanvraagformu- lier bij de gemeente indienen. Zodra er een beslissing is geno men ontvangt u een beschikking thuis. Pas dan kunt u bijvoor beeld aan de woningaanpassing beginnen of levert de firma Ligtvoet, leverancier van de gemeente, de voorziening bij u thuis. Als de gemeente uw aanvraagfor mulier heeft ontvangen vraagt een Wvg-consulent een medisch advies op bij het Centrum indicatiestelling zorg (CIZ). Het CIZ adviseert of er een medische noodzaak is voor de gevraagde voorziening. Zij maakt hiervoor een afspraak voor een huisbezoek bij de aanvrager of voor het spreekuur bij de arts van het CIZ. Indien noodzakelijk vraagt het Vergaderingen Agenda voor de vergadering van de com missie Middelen op woensdag 8 juni 2005, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen op 27 april 2005. 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C 8. Jaarverslag 2004. 9. Eerste algemene aanpassing program mabegroting 2005. 10. Voorjaarsnota 2005. 11. Raadsconsultatie organisatiestructuur Floriade 2012. 12. Onteigening bestemmingsplan Braban der, deelgebied Aan den Heuvel. 13. Voortgangsrapportage projecten Mid delen. 14. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen. Onderdeel D 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten op donderdag 9 juni 2005, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergaderingen van de commissie Maatschappelijke Diensten op 28 april en 10 mei 2005. 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l Ter advisering 8. Jaarverslag 2004. 9. Eerste algemene aanpassing begroting 2005. 10. Voorjaarsnota 2005. 11. Contourennota Wet maatschappelijke ondersteuning. 12. Cliëntenparticipatie Wet werk en bij stand. C-2 Ter bespreking 13. Werkende Weg: De Venrayse work first aanpak. 14. Verdiepingsonderzoek bezuinigingen BCO. 15. Financiering BCO. 16. Voortgangsrapportages projecten. 17. Beantwoording vragen commissie Maatschappelijke Diensten 28 april 2005 en de normeringen sportvelden en kleedaccommodaties buiten. C-3 Ter besluitvorming 18. Afspraken en toezeggingenlijst. Onderdeel D 19. Rondvraag. 20. Sluiting. Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten - Heuvelstraat-Augustinessenhof (gedeeltelijk) - zonaal parkeerverbod - Klaproos nabij basisschool De Kruudwis - stopverbod - Hoenderstraat-Langeweg - invoeren betaald parkeren - Daslook - wijziging voorrangsregeling U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van bekendmaking- eèn gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Koningskaars 37 - vergroten woning (nr. ba050240) - Smakterweg - logistieke ruimte (nr. ba050241) - Smakterweg - logistieke ruimte (nr. ba050243) - Rozendaal 4 - vergroten woning (nr. ba050244) - Penningkruid 40 - vergroten woning (nr. ba050245) - Lamersveld 5 - vernieuwen woning (nr. ba050246) - Poststraat 2 - vernieuwen toegangstrap en berging (nr. ba050247) - St. Servatiusweg 24 - bouw/vergroten overkapping (nr. ba050248) - Kleindorp 25 - bouwen/veranderen voorgevel/opslagruimte (nr. ba050249) - Ossendijk 110 - carport - Matthiasstraat 2 - vergroten gemeenschapshuis (nr. ba050251) - Omgeving Kempkensberg - woning met kantoor (nr. ba050252) - Omgeving Kempkensberg - bedrijfsruimte (nr. ba050253) Sloopvergunningen - Vredeweg 11 - plafond en zwerfasbest (nr. slp050025) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Veulenseweg 22 - agrarische opslagloods (nr. ba040456) - Lollebeekweg 20 - vergroten varkensstal (nr. ink0503134) - Isabellahof 21 - verbouwen woning (nr. ba050178) - Isabellahof 23 - verbouwen woning (nr. ba050176) - Oranjestraat 20 - vergroten woning (nr. ba050166) - Oostsingel 16 - vergroten woning (nr. ba050168) - Tinnegieterstraat - veranderen/vergroten twee scholen (nr. ba050012) U kunt de desbetreffende stukken van 3 juni 2005 t/m 30 juni 2005 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Groene Hart 7 - terrasoverkapping (nr. ba050115, verzenddatum 24/05/05) - Mgr. Hanssenstraat 31 - overkapping (nr. ba040514, verzenddatum 25/05/05) - Hoenderstraat 50 - vergroten woning (nr. ba050079, verzenddatum 26/05/05) - Liesbeth Ribbiusstraat 8 - wijzigen pui garage (nr. ba050200, verzenddatum 26/05/05) - Zilverschoon 17 - carport (nr. ba050097, verzenddatum 26/05/05) - Spurkterweg sectie C no. 9663 ged. - vier standplaatsen/twee woonwagens (nr. ba050038, verzenddatum 25/05/05) - Ambachtstraat sectie C no. 10744 en 9834 ged. - vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba050133, verzenddatum 26/05/05) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift 'Verkeerszaken'. Bestemmingsplannen Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Oranjestraat 18 - vergroten woning (nr. ba050237) - Hagelweg 3 - vernieuwen voorgevel (nr. ba050238) - Deputé Petersstraat 9 - vergroten woning (nr. ba050239) Onthouding van goedkeuring bestemmingsplan - 'Bestemmingsplan Buitengebied'. Zie voor de tekst de publicatie elders in het weekblad Peel en Maas en op www.venray.nl. Vastgesteld bestemmingsplan - 'Bestemmingsplan Buitengebied'. Zie voor de tekst de publicatie elders in het weekblad Peel en Maas en op www.venray.nl. Kapvergunningen Verleend - Veulenseweg 68 - 12 populieren, herplantplicht voor 12 populieren - Langstraat, ter hoogte van huisnummer 25-1 hazelnoot - Brennerlaan 9-2 eiken - Matterhornlaan 30-1 eikenboom CIZ medische informatie op bij de huisarts of de behandelend specia list. Als het CIZ concludeert dat er een medische noodzaak is, beoor deelt ze de aanvraag aan de hand van de wet, de gemeentelijke ver ordening, het advies van het CIZ en eventuele andere feiten die een rol spelen. Het CIZ maakt een rappor tage waarin zij uitvoerig haar advies weergeeft. U krijgt als aanvrager een beschikking thuisgestuurd met daarin het advies. Financiën Om in aanmerking te komen voor een voorziening wordt in de meeste gevallen geen rekening gehouden met uw inkomen en/of vermogen. Alleen bij de vervoersvoorziening in de vorm van deelname aan de Deeltaxi en een financiële tegemoet koming geldt een inkomensgrens. Geen van de voorzieningen kent een eigen bijdrage in de kosten. Echter, als u bijvoorbeeld een luxere uitvoering van een woonvoorziening wilt, moet u de meerkosten zelf betalen. Van juni tot september 2005 kunnen vrouwen tussen 50 en 75 jaar deelnemen aan het be volkingsonderzoek borstkanker. Vrouwen die hiervoor in aanmer king komen, krijgen een uitnodi ging thuisgestuurd. De speciaal voor het onderzoek ontwikkelde verplaatsbare onderzoekseen heid staat in deze periode op het Kennedypiein, tegenover oude- rencentrum De Kemphaan. - Largostraat - 4 bomen - Mambostraat - 2 berken U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift 'Verkeerszaken'. Wet milieubeheer Het onderzoek heeft als doel bi kanker in een zo vroeg mogelijt dium op te sporen. Dan is nam de kans op genezing groter. Bt dien is dan vaker een borstspaj behandeling mogelijk. Daarom) het onderzoek één keer per ti jaar plaats. Tijdens het ondei maken vrouwelijke laborantei röntgenfoto's van de borsten.I duurt een paar minuten. Het onderzoek neemt ongeveer 1 kwartier in beslag. Binnen 1 na het onderzoek krijgt u de thuisgestuurd. Meer informatie Gedurende de onderzoeksperiol staat er een informatiepaneel q het bevolkingsonderzoek borstl kanker in de bibliotheek in Veil Enkele foto's, een korte tekst,! informatiefolder en poster lata hoe het onderzoek in zijn werll Voor vragen over het bevolkinj onderzoek borstkanker of voorl let eerst verzetten van een afspraak kuil u terecht bij het Informatiepunt Bevolkingsonderzoek Borstkanta cgafgel bereikbaar op werkdagen tussen ninÉ>sba. n overh 9.00 en 12.00 uur, telefoonnura onze r 077 - 39 69 027. Kijk ook op www.borstfoto.nl en www.bevol- kingsonderzoekborstkanker.nl. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Lorbaan 8 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.C. Diender, Lorbaan 8 te Veulen voor een veehouderij; - Vredeweg 6, 7 en 9 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan VREBA Melkvee BV, Vredeweg 6 te Vredepeel voor een melkrundveehouderij; - Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Peters, Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn voor een houderij van leghennen en melkrundvee. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 2 juni 2005 t/m 30 juni 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u. de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep Indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 126 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan A.J.C.M. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij; - Horsterweg 27 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan H. Thielen, Horsterweg 27 te Castenray voor een legpluimveehouderij en landbouwproductiebedrijf; - Moostdijk 3 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Nertsfokkerij Martens BV, Herstraat 42 te Horst voor een edelpelsdierenhouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het laatstgenoemde besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 2 juni 2005 t/m 14 juli 2005 inzien. U kunt van 3 juni 2005 t/m 15 juli 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp besluit. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het Indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 2 juni 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Ie dame voor et lekerfin; ie finale sier m de Vet ider prij: Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray In het hart van Venray, vlak vod het gemeentehuis, ligt de zoge noemde Engelse tuin. De recent feestelijk geopende tuin is niet zo groot, maar erg charmant, In de tuin stelt de gemeente ruimte Iers die beschikbaar voor kunstwerkenv ghet se zowel professionele als amateur kunstenaars. Zij mogen er hun werk twee jaar tentoonstellen. Kunstenaars kunnen ook ter ple een kunstwerk vervaardigen. Dej gemeente garandeert de toegai kelijkheid van de Engelse tuin. kosten voor plaatsing, onderhoui en verwijderen van een kunstwet zijn voorde kunstenaar. Dezev«Klsteyn waarden worden contractueel va! Mnlre gelegd. Verder geldt: wie het een komt, wie het eerst maalt! Hebtv steklass .tfcUichi nog o afdeling Publieksdiensten. heren. laan." sselstey jaar teil ierde k «g de -datic i? van t (n loot Want (rs niet 'erbhjft iiutenla lader ■steyn "'Uier I 'crtrek "D: [eenht j is a lie s_ Weren PEEL EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - PaginËLEfl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20