Gimbièie UITVERKOOP 50 Waar blijft het horecaplein? Ouderwets ravotten... Kritiek op Floriade ongewenst? Meerlose vrouw 'een stuk van de film kwijt' ©rden DeMKB J DS automatiseerder Alvarez terug I naar Spanje Fietsroute Meerlo-Wanssum geopend En verder: ïtere ie wereld WIN EEN HEUKOPTERVLUCHT! dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! De horecaondernemers van de Grote Markt komen in actie. Ze vinden dat ze door de gemeente en vooral door wet houder Jan Driessen (CDA) lang, genoeg aan het lijntje gehouden zijn. Het omtoveren van de Grote Markt tot een horecaplein, dé huiskamer van Venray, komt maar niet van de grond. Op zaterdag 4 juni vindt op de Grote Markt een ludieke protestactie plaats. Tussen 13.00 en 16.00 uur wordt er gratis koffie geschonken aan het publiek. Met een spandoek en speciaal gedrukte T-shirts wordt uiting gegeven aan de ongenoegens. De kroegbazen kunnen het niet meer uitleggen aan hun bezoe kers. Al vanaf begin jaren negen tig is er sprake van de Grote Markt als hét horecaplein. De toenmalige wethouder Bert Kersten (PvdA) lanceerde het idee. Het enige wat er sindsdien gebeurd is, is dat er twee cafés (de Klokkenluider en de Uitmarkt) zijn bijgekomen. En het oude raadhuis is verkocht met een horecabestemming. "We krij gen steeds dezelfde twee vragen", zegt Gé Louwhoff van hotel De Zwaan. "Waar blijft het horeca plein en waarom gebeurt er niets met het oude raadhuis." Eind vorig jaar is de weekmarkt verd wenen van de Grote Markt. De horeca merkt dat het sindsdien, vooral op maandag, een stuk rusti ger geworden is. Maandagochtend zitten drie bijna wanhopige horecaonderne mers bij elkaar. De tekeningen van hoe de Grote Markt eruit moet zien, liggen op tafel. Ze zijn ontworpen door de gemeente in samenspraak met de horeca. Het plaatje ziet er leuk uit. De pomp wordt verplaatst naar zijn bijna oorspronkelijke standplaats cen traal op het plein. Er worden twee grote bomen (platanen) geplant. En er komen vooral veel terrassen bij. De kroegbazen hadden erop geteld dat voor het terrasseizoen het horecaplein een feit zou zijn. Maar ze zagen begin dit jaar de bui al hangen. Op 24 februari schreven ze nog een brandbrief aan wethouder Driessen. Sindsdien bleef het stil. Ruim drie maanden later is er nog steeds geen officiële reactie. De ondernemers vinden het daarom de hoogste tijd om in actie te komen. En er gaat een brief op poten naar het college en de gemeenteraad. "Jan Driessen heeft ons ander half jaar geleden zelf uitgedaagd", vertelt Paul Franssen van de Klokkenluider. "We moesten maar met een plan komen." De zes horecazaken gingen aan de slag. Iedereen werd erbij betrok ken. De gemeente, de winkeliers, Venray Centraal, de stuurgroep Kwaliteitsplan Centrum, het wijk- platform en het gehandicapten platform. Franssen laat een waslijst zien van besprekingen en overleggen die er sindsdien gevoerd zijn. "Iedereen is enthousiast. We zou den samen de schouders eronder zetten. Maar nu het erop aankomt haakt één partij af', zegt Geert Pelzer van de Uitmarkt. "De gemeente is de verlammende fac tor", bevestigt Gé Louwhoff. Paul Franssen heeft van Driessen in de wandelgangen gehoord dat het plan te duur, circa anderhalve ton, zou zijn. En dat de Grote Markt pas na 2009 op de planning staat voor een opknapbeurt. Maar de horecaba- zen vinden dat het helemaal niet zoveel geld hoeft te kosten. Ze willen naast het verplaatsen van de pomp en de twee nieuwe bomen alleen hun terrassen ver der uitbreiden in de richting van het plein. VERVOLG OP PAGINA 3. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl KORTINGEN TOT WILHELMINAPLEIN 15 HORST TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. TEGELZETTERSBEDRI JF RONGEN SSANGYONG 4 WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO ■VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Haarverlenging in weekblad de Party! Nummer 21 en 22 VEHRAY Grote Markt 21, lel. (0478) 516708 OF THE ,«- ORIGINAL JEANS Theater op bezoek in Asteria Venray Honderdzesentwintigste jaargang - week 22 - donderdag 2 juni 2005 L EN-MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 18 Sport 21-27 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kerkelijke diensten 30 Horeca Grote Markt houdt zaterdag ludieke actie tegen gemeente 3VO organiseert jaarlijks in meer dan duizend straten de nationale straatspeeldag. Woensdag vond de 16e editie plaats, onder andere in Merselo. De nationale straatspeel dag is hét moment van het jaar om bij burgemeester of wethouder aandacht te vragen voor een verkeersprobleem in een straat of buurt. De nationale straatspeeldag staat daar naast al vijftien jaar bekend als speeldag. Voor een dag wordt een straat voor al het ver keer afgesloten om de kinderen weer eens ouderwets en veilig te laten ravotten. verjaardagen ook? U iemand die u hele- it en naast iemand t? U krijgt een stuk- itaart en een kopje deren rond en, praat u met koetjes en kalf- :n halfuur kijkt u op de tijd schiet niet ge oom of tante van t het 'Lang zal hij/zij en de chips, de borrel en de eigengemaakte worden op tafel Ondertussen denkt u: hoe stoel aan de ande van de woonkamer Netjes, zonder dat iet merkt. Zo moet het ;avond ongeveer ook in mkarner van huize gegaan. huizes, Frans, vier- zijn verjaardag en vrienden uitgenodigd. ;ers kwamen hem feli- Driessen bijvoor- Jan en Frans kennen jaren. Jan is wethouder geregeld contact met de die het Venrayse cen- bewaken. Maar geluk- niet de enige vriend van :e, Frans heeft nog meer Een ex-politieman bij- ld, die aan de Grote café De Klokkenluider Zijn naam: Paul Franssen. met een aantal andere :en wil Paul van de Markt hét horecaplein :n. En de gemeente wil dat Alleen duurt het even voor de ambtelijke trein op gang nt. De uitbaters zijn het wach- beu en dus stappen ze naar >ers om hun beklag te doen. rodag hadden Paul en co een prek met Peel en Maas en 's rods moest hij naar het feest i Frans. Wat hij echter niet R is dat onze journalist bij de Kente informeerde naar de nd van zaken van het horeca- in. En daar was Jan op z'n htst gezegd niet zo blij mee. wat had ik het gezicht van il graag gezien, toen hij maan- avond op de verjaardag naast kwam te zitten en die hem de 'g stelde waarom hij toch f de pers was gestapt. Dat had h ook anders gekund? Of er ijzige stilte viel op de verjaar de weet het niet. Ik denk dat ■1 zich verslikte in zijn pilsje, f de wc is gerend en daarna andere plek in de woonka- heeft gezocht. Tja, de feld is klein en het Venrayse reldje nog veel kleiner, creen kent iedereen en je ut elkaar altijd weer tegen. Ik tegen de heren willen zeg- 'Zand erover'. Drink samen lekker glas bier op de Grote kt en misschien dat Frans vol- d jaar zijn verjaardag op hét ecaplein van Venray kan vie- a Frans: nog van harte tfeliciteerd! Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Voorwaardelijke gevangenisstraf voor dodelijk ongeluk Het Openbaar Ministerie (OM) heeft voor de rechtbank in Roermond vier maanden voorwaardelijke gevangenis straf, 120 uur werkstraf en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van twee jaar geëist tegen de 27- jarige A.S. uit Meerlo. De vrouw wordt ervan beschul digd op 10 juli vorig jaar in America een treinongeluk met dodelijke afloop te hebben veroorzaakt. Daarbij stierf een 13-jarige jongen. Diens twee lingbroer overleefde de crash en werd zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. Ook de vrouw, bestuurster van de auto, raakte gewond. Wat zich op 10 juli vorig jaar bij de spoorwegovergang bij de Saarweg in het hoofd van de Meerlose vrouw heeft afgespeeld, zal wel altijd een raadsel blijven. Ze gaf tijdens de zitting aan dat ze 'delen van de film' mist. Ze heeft bij de spoorwegovergang een goederentrein laten passeren en daarna gas gegeven. Daarbij moet ze een personentrein uit de ande re richting over het hoofd hebben gezien. Dat heeft ze achteraf pas gehoord. Zelf kan ze dat moment niet meer herinneren. De spoor wegovergang was voorzien van een automatische knipperlichtin stallatie die in werking was. Met de gevolgen van het tragi sche ongeluk worstelt de vrouw nog iedere dag. Ze maakt zich zelfverwijten, slaapt slecht, kan bijna een jaar na het ongeval nog niet goed functioneren en denkt voortdurend aan dat fatale moment. 'De film draait voortdu rend door'. Tot haar leedwezen krijgt ze met de ouders van de tweeling geen contact. Het ver driet is nog zo groot, dat de ouders geen prijs stellen op een gesprek of een ontmoeting met de Meerlose vrouw. Het OM bepaalde de eis op een voorwaardelijke gevangenisstraf, een werkstraf en een onvoorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid. Dat de vrouw schul dig is aan het dodelijk ongeval, staat buiten kijf. Maar hoe straf je iemand wiens leven door het ongeluk ingrijpend is veranderd en die zich iedere dag verwijten maakt? Welke strafmaat past daar bij? Een moeilijke overweging, gaf de officier van justitie toe. De raadsman van de vrouw maakte geen bezwaar tegen de voorwaardelijke gevangenisstraf, maar wél tegen de werkstraf en de ontzegging van de rijbevoegd heid. De vrouw doet al sociaal werk bij een verpleeghuis en heeft het rijbewijs nodig om daar dat werk te kunnen uitvoeren. Hij attendeerde de rechtbank er bovendien op dat de bewuste spoorwegovergang al snel na het ongeval werd gesloten, omdat hij te gevaarlijk zou zijn. De rechtbank in Roermond doet op vrijdag 10 juni uitspraak. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De gemeente Venray heeft op haar vernieuwde website een aantal forumdiscussies geopend. Eén ervan betreft de Floriade in Venray. Burgers kunnen op het forum hun mening geven over de komst van de tuinbouwtentoonstel ling in 2012. De belangstelling blijkt mini maal. Want er staat momenteel geen enkele reactie in vermeld: Maar dit is slechts schijn. Want de kritische inbreng van Joep van de Pasch is tot drie keer toe van het forum verwijderd. "Het heeft er een paar uur opgestaan en daarna is het telkens weggehaald. En ik weet niet waarom", zegt een ver baasde Van de Pasch. "Want ik houd me aan het forumreglement, ik beledig niemand en gebruik ook geen grove taal. Ik uit alleen kritiek op de Floriade. Maar blijk baar wordt dit niet op prijs gesteld. De slogan van de gemeen te 'uw mening telt' blijkt slechts, een kwaadaardig lachertje." Remco Hoogstraten, woord voerder van de gemeente, is zich van geen kwaad bewust. "Dit is heel vreemd. Want we halen zel den of nooit berichten weg. Of er moet echt beledigend taalgebruik in staan. We juichen het zelfs toe als mensen reageren. Ik.vermoed dat dit een technische fout is. Het zal een kinderziekte zijn omdat de website nog maar kort draait." Mensen die meedoen aan de jubileumpuzzel van deze week, kunnen een helikoptervlucht winnen. De luchtreis wordt aangeboden door Saweco en vindt plaats op zondag 19 juni. Q estraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 jk www.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1