Het gevoel van in concert Veel jeugd- en jongerencursussen in het kunstencentrum Kunst Cultuu Einduitvoering Kunstencentrum Jerusalem Venray Muzikaal Totaal Kimberly Egbert in Koningskerkj Bibliotheek Venray Als broer en zij- De Vaticaanse moorden Avondvierdaagse Kunst op Zich(t) Circus Renz Open luchtconcert De Locht Kermis Merselo Poco a poco Amsterdamse avond Uilenwerkgroep Zin in Zingan an aar 00' PEEL EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - Pagin De Jan Rietman Band, Jody's Singers en Antje Monteiro staan op zaterdag 4 juni garant voor een uniek theaterconcert in Schouwburg Venray. Deze rasmuzikanten presenteren vanaf 20.00 uur Het gevoel vanin concert. Het gevoel van... in concert is een live muzikaal theaterspekta kel om nooit meer te vergeten.! Tijdens deze voorstelling komt u gegarandeerd uit uw stoel om de allergrootste hits uit de popge schiedenis mee te zingen met de beste musici en zangers die Nederland kent. Al jaren-schittert De Jan Rietman Band en zingen Jody's Singers de sterren van de hemel in diverse televisiepro gramma's, zoals de shows met André van Duin en Ron Brandste den De band was voor het eerst te horen (en te zien) in het legendarische radio- en televisiep rogramma Los Vast. Vervolgens trok hij jaar in, jaar uit, volle zalen in vele theaters, met als hoogte punt de Los Vast Kuipspektakels die drie jaar achtereen garant stonden voor een afgeladen Kuip. De band speelde met grote namen als Gerard Lenorman, Gary Brooker, Linda Ronstadt, Leo Sayer, Billy Preston en nog vele anderen. De afgelopen televisieseizoe nen zagen we De Jan Rietman Band en Jody's Singers vooral in het immens populaire KRO-pro- gramma Het gevoel van.... Miljoe nen kijkers hebben genoten van dit muzikale feestje. Het is dus de hoogste tijd om dat live op de diverse theaterpodia nog dichter bij u te brengen. Natuurlijk is ook Het gevoel van...-presentatrice Antje Monteiro van de partij. Nog niet zo lang geleden schitterde zij als Amneris, één van de hoofd personages in de musical Aïda. Nu is ze live te bewonderen in Het gevoel van... in concert. Het gevoel van... in concert is een aaneenschakeling van fantas tische hits die we allemaal kennen uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Voor jong en oud is het een avond lang, een feest van herkenning. Ga mee terug in de tijd en geniet van de mooiste klassiekers uit de pophistorie zoals A whiter shade Terug in de tijd met de mooi ste klassiekers (Foto: Jaap van de Klomp) of pale, Let it be en Hotel Califor nia. Kortom, Het gevoel van... in concert met De Jan Rietman band (zes muzikanten), Jody's Singers (twee zangeressen en een zanger) Antje Monteiro is een avondje intens muzikaal genieten. En mee zingen magBezoek ook de site: www.hetgevoelvanincon- cert.kro.nl De Jan Rietman Band - drums: Ton op 't Hof, bas: Wilbrand Mei- schke, gitaar: Albert Deinum, key board en saxofoon: Paul Meex, keyboards: Koen van Baal; Jody's Singers: Jody Pijper, Dian Senders, Han van Eijk. In het seizoen 2005-2006 heeft Kunstencentrum Jerusa lem in Venray het aantal cur sussen beeldende kunst fors uitgebreid. Maar liefst vijf ver schillende cursussen voor de jeugd tot 12 jaar en vier ver schillende cursussen voor de jongeren (v.a. 12 jaar). Er zijn cursussen handvaardigheid die aandacht besteden aan verschillende technieken en materialen zoals hout, textiel, verf, klei en gips en de speci fieke cursussen tekenen en schilderen. Ontwikkelen van de altijd aanwezige creativiteit en fantasie staat voorop ter wijl natuurlijk de technische kant niet vergeten mag wor den. De cursussen worden gegeven in de prachtige ate liers in het kunstencentrum en verzorgd door Marieke Dorenbosch, Marlies van Zeben en Yvonne Zeldenthuis. Naast de cursussen voor de jeugd wordt ook een belangrijke plaats toegekend aan de Oriënta tie ABK. In deze cursus kunt u zich oriënteren op een eventuele vervolgopleiding aan de kunstaca demie. Omdat Kunstencentrum Jerusalem kwalitatief goede oplei dingen biedt kan deze cursus ook aangeboden in nauwe samenwer king met de kunstacademie in Maastricht. De cursus wordt gege ven door Gies Backes, een jonge kunstenaar die landelijke bekend heid geniet. In het seizoen 2005-2006 is er zoals gebruikelijk weer een fors scala aan cursussen tekenen en schilderen terwijl er ook nieuwe cursussen bijgekomen zijn. Men kan tekenen en schilderen op elke niveau, op elke leeftijd en zowel in de ochtenduren als 's middags en 's avonds. Teruggeko men in het aanbod is het portret- tekenen, altijd een zeer geliefde cursus, een echte aanrader. Deze cursus wordt gegeven door Jean- ny van Lieshout. Ook voor het experiment kan bij het kunsten centrum terecht in de cursus: experimentele technieken. Cur sisten van de verschillende cur sussen worden zeer adequaat begeleid door de docenten en vaak is na een jaar cursus het resultaat al verbluffend. Kortom zoals een cursist na één jaar eens zei: ik heb nu een echt schilderij van mezelf aan de muur hangen. Voor beeldhouwen en kera miek heeft het kunstencentrum weer een aantal leuke eri interes sante cursussen. In de goed uitge ruste ateliers kan men op allerlei manieren aan de gang met beel den en/of sculpturen. Als vanouds zijn er de zo succesvolle kera- miekcursussen onder leiding van Piet Hermans en Arjen Marken- stein. Mooie dingen maken van klei, afbakken in de ovens en gla zuren. Houd u meer van het min der fijne werk dan kunt u terecht in de beeldhouwateliers. Kappen in steen en hout. Grote dingen maken maar ook klein en fijn. Speciaal in het aanbod zijn de cur sussen edelsmeden onder leiding van Pieter Mooren en Hay Reijn- ders. Mooie persoonlijke sieraden maken van bijvoorbeeld zilver. Ook hier is een prachtig atelier voor ingericht. Kunstencentrum Jerusalem zal het komend seizoen veel aan dacht geven aan fotografie. Met name de digitale fotografie neemt een belangrijk plaats in. In deze cursussen gaat het niet in de eer ste plaats om de techniek, hoewel men daarin natuurlijk wel bege leid wordt, maar vooral om het beeld, wat fotografeer je en hoe. Geheel nieuw in het aanbod zijn een aantal korte workshops gegeven door Marianne Hoedema- kers. Workshops van 2 of 3 lessen tegen een aantrekkelijk tarief waarin u kan proeven, ruiken of ontdekken. De workshops bege ven zich van tekenen/schilderen tot keramiek. Werken met papier, aquarel en sieraden maken. Men kan één of meerdere workshops volgen. Bij voldoende belangstel ling worden deze gegeven op de dinsdagmiddag en de dinsdag avond. Informatie en de cursusbrochu re is te verkrijgen bij Kunstencen trum Jerusalem, Heuvelstraat 4 te Venray, telefoon 0478 585320 of e mail info@kunstencentrumje- rusalem.nl. tevens is er een over zicht, van de cursussen met tarie ven te vinden op www.kunstencentrumjerusa- lem.nl. Ook kan men zich inschrij ven via de website. Zondag 5 juni om 15.00 uur is er in de Schouwburg Venray een uitvoering van het Kunstencen trum Jerusalem. Het centrum werkt nu bijna een jaar samen met drie vormen van de amateur kunst, te weten muziek, dans en beeldende kunst. Sinds september 2004 zijn deze drie kunstuitingen samengebracht onder één bestuur in één centrum. Om dit te tonen, is er een grootse presentatie opge zet in de Schouwburg Venray. Er wordt muziek gemaakt, er wordt gedanst en er wordt geschilderd. Er zijn presentaties te zien en te horen van solo stukjes maar ook van grotere groepen, o.a. een blokfluitensemble van Ans Thijs- sen, een groep uit de musicalklas van Merel van Keulen, een pop groep Papalarions en enkele grote ballet- en dansgroepen van Myrna van den Bosch. Een jaar van samenwerking wordt getoond door middel van De Vierjaargetij den, te beginnen met september 2004, Herfst, Lente en een slot in de Zomer (juni 2005). Deze uit voering is bedoeld voor jong en oud en laat een globale uiting zien van de mogelijkheden die het Kunstencentrum te bieden heeft. De entree is 4.50; kaarten zijn te verkrijgen bij de administratie van het Kunstencentrum tijdens kantooruren en tevens bij de Schouwburg vanaf een half uur voor de voorstelling op zondag 5 juni om 15.00 uur. Info: telefoon 0478-585320 of info@kunstencen- trumjerusalem.nl VMT (Venray Muzikaal Totaal) 2005 barst op vrijdag 1 juli los in het centrum van Venray. VMT betekent veel live muziek, de winkels tot 23.00 uur open en genieten op de vele terrassen. Ook voor deze negende editie van VMT heb ben veel muzikanten uit de regio zich aangemeld. VMT start met een miniplay- backshow op de Grote Markt. Kinderen laten dan zien dat ze de artiesten van de toekomst zijn. Daarna zijn er optredens door Jos van de Goor, Puur Puree, The Basement Band, Nothing Less, Cosy'67 en Luna. Het pleintje in de Bleek biedt ook een gevarieerd programma. Hier kan men genie ten van Vesele met Sloveense volksmuziek, van Ondiep en de inmiddels niet meer weg te den ken Sjanellekes. Aacht vur Elluf sluit de avond in muzikaal opzicht af. Bij café 't Podium zijn er dan nog optredens door Riddle en The Jux Junction. Twee groepen die nog niet eerder bij Venray Muzikaal hebben opgetreden. Ook Zenzation gaat optreden. Natuurlijk is er op het Schouw burgplein ook een leuk program ma. Nieuw is presentatrice Mariel- le Pouwels. Hoogtepunt is het optreden van De Rooyse Stones. Uiteraard staan en lopen er diver se muzikanten door het centrum, zodat men overal muzikaal kan genieten. Een uitgebreid program ma ontvangt men in de speciale VMT-krant, welke eind juni huis- aan-huis wordt verspreid. PEEL EN MAAS een abonnement waard De Avondvierdaagse wordt gehouden van donderdag 9 tot en met zondag 12 juni. De afstanden bedragen 3, 5, 10 of 15 kilometer per dag. Elke dag ontvangen de deelnemers op de rustplaats een tractatie. Bovendien ontvangt iedereen een herinneringsmedaille. Deelname staat vrij voor jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Start en finish zijn op het Schouwburgplein in Venray. Op zondag 12 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défilé om 15:45 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij: stichting Avondvier daagse Venray, tel. 06-10 20 20 06, mevr.G. Frederix, Kerkpad 1 Ven ray, tel 0478-583765 en mevr. D. Frederiks-Deijkers, Look 20 Ven ray, tel. 0478-580572 Het Koningskerkje in Vierlings beek verruimt de mogelijkheden om te exposeren en stelt het kerk je ook beschikbaar voor weekend exposities. Zo kunnen onder meer beeldend kunstenaars hun werk aan het publiek tonen en is het Koningskerkje vaker te bezoe ken. De weekendexposities krij gen de noemer Kunst op Zich(t). Het Koningskerkje is een zeer gewilde locatie om te exposeren. Een kunstenaar (of groep kunste naars) kan de ruimte huren voor een weekendexpositie. De eerste expositie onder de noemer Kunst op Zich(t) staat gepland voor eind augustus en begin september. Kunst op Zich(t) betekent een verruiming van de expositiemogelijkheden in deze regio. Ondertussen blijven de exposities zoals die elk voor- en najaar plaatsvonden, een ver trouwd onderdeel van de activi teiten in het Koningskerkje. Voor aanmelden of vragen kan men terecht bij Kristianne Tummers via tel. (0478)631401 of bij Wil Friesen via tel. (0478)631746. Circus Rens komt van vrijdag 10 tot zondag 12 juni naar Chris- toffelkruid in Venray. De voorstel lingen zijn op vrijdag om 16.30 en om 20.00* uur. Op zaterdag zijn er voorstellingen om 15.00 en om 20.00 uur en op zondag is er om 14.00* uur een voorstelling. De circuskassa is op speeldagen geo pend tussen 11.00 en 17.00 uur en tussen 19.00 en 20.15 uur. De Circus Herman Renz reserveerlijn is bereikbaar via tel. (0909) 5030060. De circusdieren zijn dagelijks gratis te bezichtigen (niet tijdens de voorstellingen). Fanfare St. Cecilia uit Maashees geeft op zondag 5 juni vanaf 11.30 uur een openluchtconcert aan de Maas bij café- restaurant De Watervogel. De fanfare biedt een gevarieerd programma. In museum De Locht in Mel- derslo wordt op zondag 5 juni vanaf 14.00 uur de jaarlijkse wol dag gehouden. Er is deze dag een programma voor jong en oud. Zo worden er op traditionele wijze schapen geschoren. Dit gebeurt door de heer Eickmans die onlangs het Nederlands kam pioenschap behaalde. Daarnaast zijn er demonstraties spinnen, wol verven en quilten. Deze laat ste activiteit is zelfs dagelijks van zondag 5 tot en met zondag 12 juni te bewonderen. Kinderen mogen deze middag vilten doek jes maken waarbij wol de grond stof is. Verder is er een zadelma ker aan het werk en is er een expositie over vogelverschrik kers. Het museum is alle dagen open van 11.00 -17.00 uur. Kermiszondag in Merselo staat in het teken van muziek, en dat begint al voor de middag. MMSK St. Petrus Banden uit Venray trekt vanaf 10.30 uur door de kern van Merselo, en dit is ook het begin van het ochtend programma op het grote buitenpodium. Achter eenvolgens treden op Happy Sound, Jeugdfanfare Merselo- Ysselsteyn, Drumband Merselo, drumband en blazersensemble MMSK Venray. Het middagpro gramma begint om 16.45 uur met de Venrayse band The Excessum en daarna Jesus on Nikes, Nothing Less en Clover. Op donderdag 2 juni om 21.00 uur debuteert strijkersensemble Poco a poco in de aula van Kun stencentrum Jerusalem. Het ensemble zal onder andere Con cert in G-majeur voor altviool en strijkorkest van G. Ph. Telemann ten gehore brengen. De soliste, Carolien Sieverink, hoopt tijdens deze uitvoering haar D-examen altviool te behalen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Sander Hendrix. De toegang is gratis. Zaterdag 4 juni om 21.00 uur wordt Café 't Podium weer omge toverd tot een Jordaans Café waar de zingende kastelein de klanten vermaakt. Geert Pelzer zal deze avond weer een Amsterdamse avond verzorgen en samen met diverse gastartiesten de bezoekers vermaken. De Amsterdamse avond behoeft in de regio haast geen introductie meer. De in Ven ray en omstreken wereldberoem de artiest en kastelein Geert Pel zer brengt de sfeer er steevast in. Middels een opbouw met schitte rende ballads en meezingers knalt het feest altijd los en aan het eind van de avond staat het hele publiek mee te springen en te dei nen op de meeslepende klanken van de nummers gebracht door Geert Pelzer. De vaste bezoekers van de Amsterdsamse avonden in café 't Podium weten inmiddels dat ze dit geweldig avondje uit niet willen missen. Voor diegene die nog nooit een Amsterdamse avond hebben meegemaakt is het een absolute aanrader. Meer infor matie over de Amsterdamse Avond is te vinden op www.podi- umvenray.nl onder de kop agen da. Kaarten voor de Amsterdamse avond zijn te koop in Café 't Podi um (0478-581143, na 19.00 uur) en bij Frieties Venray in de Grote straat. De uilenwerkgroep Maas Peel is sinds 1999 actief in de gemeente Venray, Geijsteren en Wanssum. In deze plaatsen inven tariseren zij de kerk- en steenuilen en plaatsen daar, waar mogelijk en vereist, op geschikte locaties, nestkasten. Tijdens het broedsei- zoen controleren zij de kasten en registreren het aantal jonge uilen. Op verzoek van de eigenaar kun nen de jonge uilen geringd wor den. De steenuilen kasten worden gratis aan de werkgroep verstrekt via het I(nstandhouding) K(leine) L(andschappen). De kerkuilen kasten ontvangen zij via de pro: vinciale kerkuilenvereniging. De werkgroep plaatst op volledig vrij willige basis nestkasten waarvoor geen vergoeding gevraagd wordt. Voorwaarde voor het plaatsen van deze kasten is het afstaan van de broedgegevens aan de provin- cie/Sovon. De eigenaren van de broedlocaties die zij controleren, ontvangen jaarlijks het jaarverslag waarin vele wetenswaardigheden staan met betrekking tot de steen- en kerkuilen, landelijk, maar voor al in de provincie Limburg. Deze oproep is vooral bedoeld voor die locatie-eigenaren, die door werk groepen bezocht worden, van buiten het werkgebied, om zich bij ons te melden. Er worden namelijk nogal wat locaties bezocht door derden, die jammer genoeg de vereiste gegevens niet af staan aan de provinciale werk groep of het Sovon. Zo is het niet mogelijk om een compleet beeld te vormen over het kerk- en steen uilen bestand in dit gebied. Som mige 'vreemde' werkgroepen vra gen, onterecht overigens, vergoedingen voor hun activitei ten. Bezoek ook website: www. ivn-geysteren- venray.nl/uilen Coördinator kerkuilen is Leo Janssen, telefoon 06-53693428 email janssenleo@home.nl, coör dinator steenuilen is Rob Deenen, telefoon 0478-581224 email deen- der@hetnet.nl Zin in Zingen houdt op zondag 5 juni weer een zangavond in De Hoender aan de Ursulastraat in Venray. Onder begeleiding van twee accordeonisten worden er weer allerhande liederen gezon gen. Als u van zingen houdt is dit echt een avondje uit voor u. De toegang is gratis en iedereen is er van harte welkom. Ze zingen nog een keer uit de oude bundels omdat de nieuwe nog niet hele maal klaar zijn. Leenbundels zijn bij de zaal verkrijgbaar. De avond begint om 20.00 uur en zal wor den gepresenteerd door Gerrit Reintjes uit Veulen. Vanaf 19.00 uur is de zaal open. Het Koningskerkje in Vierlings beek sluit het concertseizoen op zondag 5 juni vanaf 15.30 uur af met een optreden door de veer tienjarige saxofoniste Kimberly Egberts. Ze wordt begeleid door Kathelijn van de Loo op piano. Ze spelen in het Koningskerkje klas sieke werken van ondermeer Ibert, P. Maurice, M. Bergson en J. Demersseman. Egberts zit op het conservatorium in Tilburg en volgt daarnaast het voortgezet onderwijs op het Koning Willem II College in Tilburg. Deze school heeft een aparte muzische afdeling. In maart 2004 deed Kimberly voor het eerst mee aan het Prinses Christina Con cours. Bij de voorronde van regio Zuid heeft ze naast een eerste ook de Hevo-publieksprijs gt nen. Als laureaat van het PC( ze nu regelmatig optrede podia door heel Nederland dens een van deze optre kwam Kimberly in contact n 24-jarige Van de Loo; zij sic piano aan het conservatory besloten om samen te spel het klikte zo goed tussen t* dat ze nu regelmatig samen i den, onder andere op het pn euze Prinses Christina Con en tijdens diverse koffiecont in Duitsland. Nog onlangst ze samen op bij het bevrij concert in Boxmeer. Kaarte te bestellen via tel. (0478)63; Het Letterkundig Centrum Lim burg, een provinciale instelling die de literatuur in Limburg wil bevorderen, gaat een overzicht publiceren van de bestaande lees kringen in de provincie, middels een landkaart in de vorm van de provincie. In Limburg zijn talloze leeskringen actief. Al dan niet onder deskundige begeleiding komen groepjes mensen bij elkaar om een boek, een schrij ver, een stroming of een gedicht te bespreken. Meestal gebeurt dit bij een van de deelnemers thuis. Het gebeurt regelmatig dat lezers bij bibliotheken informeren of er een leeskring in de buurt is waar aan ze zouden kunnen deelne men. Zo iemand is geholpen met een overzicht van de diverse lees kringen in de provincie. Leeskrin gen kunnen zich bij het! theekhuis Limburg of het kundig Centrum Limburg voor opname in het boel 9ebas verschijning van het landl sleid 2 ontvangen de betreffend d kringen een gratis exen Meer informatie over meidadres en de contact nen is te verkrijgen bij de iderst< oningt dsvel< theek Venray. Tijdens jubileum en de feestweek kader van het 50-jarige bt de herinrichting en fee- fn het opening van de bibliot) igeplar speciale aandacht gevraag het project Bieb op Wiel organisatie die zich sterk voor de leesvoorzieningen derde wereld. De bibliothü jbf een donatie doen van het project. it ham dit op eldim Uileg Week van het spannende boek |rocc Woensdag 1 juni ging de Maand van het spannende boek weer van start. Dit jaar is het thema Verhalen over mis daad in eigen kring. De psy chologische thriller staat cen traal tijdens deze maand. Ook deze keer heeft uw boek handel voor u weer een cadeautje als u voor ten minste 12,50 euro aan Nederlandse boeken koopt. Auteur van dit geschenk is dit keer René Appel met het boek Als broer en zus. Een typische Appel over groot doorzonleed in de pro vincie. Is uw nieuwsgierigheid gewekt, ga dan snel naar de boek handel bij u in de buurt of kijk op www.blz.nl Wat moet je doen als je een hevige passie opvat voor de vrouw van je beste vriend? Voor dat dilemma staat Fred verhoef als hij reddeloos verliefd wordt op Sylvia. Hij kan alleen nog maar aan haar denken, zonder zich om zijn dochtertje te bekommeren. Fred weet niet dat Sylvia ook nog een ander geheim met zich mee draagt. Op een dag is ze vt nen. Voorgoed, lijkt het wel René Appel (1945) is de meester van de psychololrograrT thriller. Zijn boeken meermalen genomineerd Gouden Strop. Tweemaal deze prestigieuze prijs nieuwste thriller heet Loveiios doc inray o ig ook geme n het f 04 In F Boekrecensie in Peel en Maas Professor Sara Faraese zit in de bibliotheek van het Vati- caan, wanneer een vroeger vriend binnenstormt met in de ene hand een pistool en in de andere een plastic zak. Hij roept: "Het bloed van de mar telaren is het zaad van de kerk" en stort de bloederige inhoud op tafel. Kort daarna worden er in een nabije kerk twee lijken gevonden. Rechercheur Nic Costa wordt op de zaak gezet, maar de Vati caanse politie biedt meer tegen werking dan hulp. In de weken daarop worden er meer moorden gepleegd, die alle een gelijkenis vertonen met het Martelaarschap van de Heiligen, een serie schilde rijen van de zestiende-eeuwse kunstenaar Caravaggio. Een ande re overeenkomst tussen de slacht offers is hun relatie met Sara Far- nese. Costa voelt zich ondanks alles tot haar aangetrokken, al weet hij dat Farnese hem niet alles vertelt. Zij zoektocht om het patroon van leugens, bedrog en verraad te doorgronden, voert hem naar het binnenste van het Vaticaan, waar een bankschandaal een strijd heeft ontketend onder de kardinalen. Zowel het Vaticaan als de maffia én de Italiaanse justi- rage tie zoeken een zondebok. Ei" zondebok weet, dat buiten 4 61710' lige muren van het Vaticaai moordenaar op hem wacht IfTirr David Hewson is reisjout en kenner van Rome. Hij cc 'ntai neert zijn kennis van kunst torie met oog voor detail, 'He resulteert in zeer level beschrijvingen van de Efl Stad en zijn boeiende pet ges. Dit boek is te koop tol handel Van den Munckhof.f straat 68 in Venray. Prijs: euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18