Tienrayse stenen bij bijzonder pelgrimskruis De Ferro Meerlo-Wanssui Administratiekantoor Cijferscorrect timmert aan de weg Fight Hunger Weel Vocalgroup Avolon op Wereldfestival Pelgrimstocht volbracht Cheque voor jeugd SV Meerlo €18, FEEL EN MAAS Donderdag 2 juni 2005 - PaqiiEN Voettocht Tienray - Santiago de Compostela: Mat Eibers: "Persoonlijke aandacht voor de klant" Administratiekantoor Cij ferscorrect aan de Lambertus- straat 15a in Swolgen timmert al ruim een jaar stevig aan de weg. Het klantenbestand groeit, de reacties zijn positief. Niet zo vreemd ook, want bij financieel adviseur en eige naar Mat Eibers kunnen ondernemers en particulieren terecht voor een gedegen en op maat gesneden advies. "De persoonlijke aandacht voor de klant staat bij mij altijd voor op. Ik verwacht dat mijn onderneming over niet al te lange termijn van voldoende omvang is om fulltime als zelf standig ondernemer aan de slag te kunnen gaan. Zodat ik mij voor 200 procent aan de zaak én mijn klanten kan wij den", vertelt Mat Eibers. Mat Eibers groeide op in een zakengezin en kreeg daardoor de enorme drang om zaken zelfstan dig, correct en efficiënt af te wer ken van huis uit mee. Na twintig jaar in loondienst gewerkt te heb ben, besloot hij in februari 2004 om een eigen toekomst als zelf standig ondernemer op te gaan bouwen. Hij kon in loondienst steeds minder zijn ei kwijt, vond hij. De huidige maatschappij ken merkt zich volgens Mat Eibers vooral door onpersoonlijkheid en individualisme en dat bracht hem op het idee om een eigen adminis tratiekantoor te beginnen. "Het menselijk aspect in een zakelijke relatie is helaas niet of nauwelijks meer aanwezig. Het terugbrengen van het persoonlijke aspect is voor Cijferscorrect de belangrijk ste doelstelling. Met name het midden- en kleinbedrijf, personen die een onderneming willen star ten en zeker niet te vergeten par ticulieren hebben een grote behoefte aan persoonlijke begelei ding en advisering. Cijferscorrect biedt dit alles. Ik verleen niet alleen administratieve diensten, maar ga als het ware ook op de ondememersstoel zitten om mee te denken, als dat een toegevoeg de waarde heeft voor de onderne mer of de plannenmaker natuur lijk." Mat Eibers is ervan overtuigd dat er op niet al te lange termijn een omslag zal komen in het maatschappelijk denken. Het onpersoonlijke in zakelijke rela ties zal weer plaats gaan maken voor een nieuwe verbondenheid in zowel persoonlijke als zakelijke relaties, verwacht hij. "Met mijn bedrijf Cijferscorrect hoop ik op die trend vooruit te lopen." Een chique kantoor staat niet op het verlanglijstje van de Swol- genaar. "Ik heb in mijn huis een kantoor ingericht, maar een zake lijke bespreking kan net zo goed thuis bij de klant productief zijn. Ik zoek mijn klantenbestand voor al in het midden- en kleinbedrijf en bij startende ondernemers. Cij ferscorrect kent inmiddel groeiend klantenbestand. nemers uit het midden- ei bedrijf, maar ook veel pan ren hebben hun administr belastingzaken aan Cijfersi toevertrouwd. Cijfersc biedt duidelijkheid, person aandacht en deskundig; Dat concept blijkt te werki Wilt u meer informatie?! stratiekantoor Cijferscorrei bertusstraat 15a in Swolgej foon: 0478-691177 06-21695925. mat.elbers@cijferscorrecii)l site: www.cijferscorrect.iil TNT en TPG Post houden tot en met zondag 12 juni de Fight Hun ger Weeks. Met de Fight Hunger Weeks willen TNT en TPG Post sponsorgeld inzamelen voor het World Food Programme (WFP), dat zich bezighoudt met het voe den van schoolgaande kinderen in ontwikkelingslanden. Medewer kers lopen, rennen, fietsen en zwemmen van vestiging naar ves tiging door zes gebieden in Nederland. Op zondag 12 juni, tij dens Walk the World, op het ter rein van de KNVB in Zeist gaan de medewerkers, onder begeleiding van collega's, familie en vrienden, de laatste vijf kilometer lopen. Peter Bakker, CEO van TNT, maakt het totale ingezamelde bedrag van de schoolkinderen in Malawi bekend. De focus van de Fight Hunger Weeks ligt op de organisatie van sponsoractivitei ten door en tussen alle locaties van TNT en TPG Post bedrijfson derdelen in Nederland. Dagelijks gaat de tocht langs zoveel moge lijk vestigingen van TNT en TPG Post om het estafettestokje door te geven. In totaal lopen mede werkers in meer dan negentig lan den, binnen 24 uur en in 24 tijd zones. Dit jaar start de Walk in Nieuw-Zeeland en eindigt in West Samoa. In rayon Peel en Maas wordt op donderdag 2 juni tot en met zaterdag 4 juni de sponsor loop gehouden. De start is op 2 juni op de vestiging in Panningen en de finish is op 4 juni op de ves tiging in Weert. De deelnemers zijn herkenbaar aan een met daarop de tekst Fight Walk the World. De totaa bruggen afstand bedra. kilometer. De verwachte en aankomsttijd is op 2 sen 13-15 en 13.25 uui Hulst 17 in Oostrum, g Venray. e-mail: redactie® vandenmunckh PEEL EN M Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray heeft de draad weer opgepakt en is bezig aan de laatste kilometers van de sponsorvoettocht van uit Tienray naar het pelgrims oord Santiago de Compostela (Spanje). Na 67 dagen en 1540 kilometer lopen moesten ze vorig jaar 4 augustus 2004 de strijd staken omdat Jan last kreeg van zijn enkels. Zater dag 23 april 2005 zijn ze van start gegaan voor de laatste 850 kilometer. De sponsor- tocht is mede bedoeld om het kindertehuis in Chili, dat de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum steunt, financieel te helpen. Mensen die de sponsortocht en het project willen steunen, kunnen daarvoor geld over maken op bankrekening: SOS Meerlo-Wanssum: 13.25.91.198 t.n.v. SOS-voet- tocht. Speciaal voor SOS en het weekblad Peel en Maas houdt Jan Bexkens een dag boek bij. Omdat Jan de versla gen per week en per post opstuurt is de actualiteit ver der dan het verslag. Vandaag deel 8. Dag 85: Castrojeriz - Boadilla del Camino (11 mei: 24 km). Na de eerste stappen vandaag kijken we tegen een enorme berg aan. Over de berg heen loopt de route met steile hellingen. Maar als je boven bent denk je: het valt nog wel mee. Verderop is het een erg saai stuk. Onderweg komen we veel bekenden tegen. We passe ren de provinciegrens Burgos/Palencia. 's Avonds begint het te regenen en wordt het koud. In de refuge wordt de kachel aangemaakt.. Dag 86: Boadilla del Camino - Carrion de los Condes (12mei, 26 km). Het is nog donker om half zes als de eerste pelgrims wakker worden en vertrekken. Na een kwartiertje lopen begint het te regenen. We lopen langs het grootste irrigatiekanaal van Castil- üe en passeren een groot vogelre servaat. In Fromista staat de kathe draal San Martin met 350 zogeheten kraagsteunen om het dak te ondersteunen. Elke steun is versierd met een dierenkop en menselijke figuren. We lopen over een speciaal voor de pel grims aangelegd geasfalteerd pad dat met dikke palen afgezet is zodat er geen verkeer over kan. Op alle palen zaten Sint Jacobs- schelpen. Zaten! Souvenirjagers hebben die weggehaald. Omdat we te laat in de overnachting plaats zijn, is het warme water op en moeten we ons douchen onder een koude straal. Dag 87. Carrion de los Condes - Terradillos de los Tenplarios (13 mei, 28 km). De pater zet een muziekje op in de refuge ten teken dat iedereen op moet staan. Vandaag lange stukken rechte kei enwegen, geen boerderij of dorp te zien. We overnachten in een particuliere refuge. De wijn laat zich goed smaken. Dag 88. Terradillos de los Tenp larios - Bercianos del Realcamino (I4mei, 24 km). Om vijf uur staan de eerste pelgrims op. Eigenlijk te vroeg. Het is nog donker als we vertrekken en daardoor moet je goed uitkijken waar de pelgrims- wijzers staan. We picknicken bij een kapel van Onze Lieve Vrouw. In het dorpje ontmoeten we een Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray is afgelopen weekend gearriveerd in de pelgrimsplaats Santiago de Compestale. Na ruim hon derd dagen onderweg te zijn geweest, heeft het sportieve echtpaar 2300 kilometer gelopen. Vanavond, donderdag 2 juni, om 19-00 uur wordt het echtpaar ingehaald ten huize van de familie aan de Pastoor Dinckelstraat in Tienray door onder andere familie, vrienden, geïnte resseerden en een delegatie van SOS Meerlo-Wanssum. Met Pinksteren werden ze vorig jaar uitgewuifd door familie, pas toor en burgemeester en een delegatie van het SOS-bestuur Meerlo- Wanssum. Want Jan en Jana liepen niet zomaar een voettocht. Naast hun persoonlijke overwegingen en intenties om deze pelgrimstocht te ondernemen, koppelde het sociale echtpaar er een sponsoractie aan vast. Voor het SOS-kinderhuis Hogar Esperanza in het Chileense stadje Chilian. Inwoners van Meerlo-Wanssum, lezers van Peel en Maas en anderen sponsorden de tocht en dat bracht tot voor kort al meer dan 3000 euro bij elkaar. Omdat het dagboek dat Jan speciaal schreef voor Peel en Maas en de website van SOS de komende twee weken nog wordt gepubliceerd, verwacht SOS dat er nog meer sponsorgeld gaat binnenkomen. Het is de bedoeling dat het officiële bedrag bekendge maakt wordt op het Wereldfestival Meerlo-Wanssum op zondag 26 juni. De verhalen van Jan en Jana worden goed gelezen, getuige de vele reacties die gegeven worden. Het verhaal is bekend. Na 67 dagen en 1540 kilometer lopen, moes ten ze vorig jaar 4 augustus 2004 de strijd staken omdat Jan last kreeg van zijn enkels. Zaterdag 23 april jongstleden zijn ze weer van start gegaan voor de laatste 850 kilometer. En ook op deze toch zat het niet allemaal mee. Vorige week bereikte Jan en Jana het bericht dat de moeder van Jana was overleden. Na een moeilijke afweging zo ver van huis, besloten de twee in Spanje te blijven en daar op een eigenwijze in een kerk hun moeder en schoonmoeder te herdenken. Deze week kwam het echtpaar in hun woonplaats Tienray. Vermoeid, maar met in hun rugzak onuitroeibare herinneringen aan deze pelgrimstocht naar Sint Jacobs. De speciale Sint Jacobsschelp mogen ze met trots in hun woning uitstallen. bus Duitsers uit Kevelaer. Die doen de tocht deels per fiets, de bus vervoert bagage en rijdt van hotel naar hotel, de fietsers vol gen. Een georganiseerde pelgrims tocht. Veel huizen hier zijn gebouwd van stro en leem. Elk jaar moeten ze die leem insmeren anders valt het huis in elkaar. Dag 89. Bercianos del Realcami no - Mansilla de Las Mulas (Pink steren, 15mei, 26 km). Vandaag een wandelpad om snel te verge ten. 26 km en maar twee dorpjes gezien. Eentonig is het juiste woord. Ondanks eerste pinkster dag zijn de winkels in het dorpje waar onze refuge is open. In de refuge is het een drukte van jewelste. Dag 90. Mansilla de Las Mulas - Leön (16 mei, 20 km). Vannacht heeft een snurker ons wakker gehouden. Het regent pijpenste len als we vertrekken. Grote plas sen water op de weg waar auto's doorheen rijden met alle gevolgen van dien voor de wandelaars. In de overnachtingplaats van de zus ters Benedictissen worden de pel grims gescheiden: de echtparen op de begane grond, de vrouwen in de kelder en de mannen op een zaaltje op de eerste verdieping, 's Avonds de kathedraal bezichtigd, prachtige gebrandschilderde ramen. Dag 91. Leön - San Martin del Camino (17 mei, 26 km). We krij gen warme melk en heet water voor thee en koffie. Het is van ochtend 5 graden. Fris! Onder weg zetten we een bak koffie op het gaspitje. We ontmoeten een Duitse wandelaar die gemiddeld 35 km per dag loopt, soms dagen van 50 km! Dat hoeft voor ons niet. Dag 92. San Martin del Camino - Astorga (18 mei, 26 km). Als ik wakker word, mis ik Jana. Die blijkt 's nachts van de kamer te zijn gegaan omdat er een pelgrim enorm lag te snurken. Elders in de Jan en Jana houden even pauze, samen met vrienden onderweg. refuge was nog een slaapplaats. De snurker verontschuldigde zich 's morgens wel. Vandaag zien we praktisch geen pelgrims onder weg. Dat hebben we in Spanje nog niet meegemaakt. Dag 93- Astorga - Manjarin (19 mei, 31 km). Weer een snurker op de kamer. Iedereen bleef wak ker, behalve de snurker! Vandaag een mooie route door prachtige natuur. We voelen ons één met de natuur, de vogels, de krekels, bloemen en struiken. De witte brem valt op. Prachtig. We arrive ren bij het beroemde kruis De Ferro, geplaatst door pelgrims als symbool om hier de last af te gooi en die ze meedragen tijdens de pelgrimstocht. Dat gebeurt in de vorm van stenen die je mee neemt. Jana legt hier een paar ste nen bij die ze uit Tienray heeft meegenomen. Een emotioneel moment. Bij de refuge ontmoeten we een Vlaming die huis en haard heeft verlaten en hier in een cara van woont. Hij volgt een cursus over paddestoelen die hier in het wild groeien. Samen met hem hebben we vanmiddag gezocht naar deze paddestoelen en gevon den. Het lijkt wel of de mensen hier nog in de Middeleeuwen wonen. Dag 94. Manjarin - Pontferrada (20 mei, 24 km). Het toilet van onze overnachtingplaats ligt 25 meter buiten in de tuin op een verhoging gebouwd. Een gat in de bodem. De behoefte valt een meter lager op de behoefte van de voorganger, Het is schoon en er is papier. De route vandaag is weer erg mooi. Weliswaar moeilijke afdalingen, maar mooie vergezich ten. 's Avonds naar de kerk geweest. Er waren opvallend veel Duitsers in de kerkdienst, (wordt vervolgd) Op het Wereldfestival dat op 26 juni door de Stichting Ont wikkelingssamenwerking in Meerlo wordt georganiseerd, zijn veel muzikale optredens te beluisteren. Internationale groepen geven het festival zijn exotische uitstraling, maar lokale groepen zoals vocalg roup Avolon uit Arcen dragen ook een belangrijke steen bij aan een multiculturele sfeer. Vocalgroup Avolon bestaat uit 38 enthousiaste vrouwen die a capella zingen. Het repertoire varieert van wereldmuziek tot licht klassiek en pop. "Op het Wereldfestival zal Avolon vooral Afrikaanse en Slavisch Macedoni sche muziek brengen", vertelt Lotty Rayer, een van de leden. 'We hebben al eerder meegewerkt aan promsconcerten en geven jaarlijks een eigen voorjaarsconcert waar we veel waardering voor krijgen van het publiek uit Arcen en oms treken. Nu zijn we flink aan het oefenen voor onze volgende uitda ging: het Wereldfestival." In 1983 is vocalgroup Avolon ontstaan uit het jongerenkoor Onlangs mocht de jeugd van SV Meerlo van de filiaalleider van Jan Linders Tienray een cheque in ont vangst nemen. SV Meerlo jeugd was een van de doelen waaraan de opbrengst van de Jan Linders Sponsorloop besteed werd. Op de foto ziet u de jongste jeugd van SV Meerlo, na het ont vangen van de cheque. Arcen dat nog maar uit tien leden bestond. Onder leiding van een nieuwe, enthousiaste dirigente is het repertoire veranderd en de benaming jongerenkoor gewijzigd in vocalgroup, Een jaar later orga niseerde Avolon zijn eerste con cert om zo meer bekendheid te krijgen. En met succes! eert steeg het Avolon staat sinds onder leiding van Adres: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Een Naam: jaarabonnement kost u slechts 95* Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peet en Maas om een keer per jaar het van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: abonnementsge

Peel en Maas | 2005 | | pagina 12