penluchtspektakel loor toneelvereniging Meerlo-Wanssum Werkzaamheden in kern Meerlo ietsroute geopend! Hoofdstraat Meerlo krijgt nieuw wegdek Waterskiën en wakeboarden Meer geld voor brede scholen Service rubriek Svvolgen Motorrijder ernstig gewond Ju Presentatie boek Werkbezoek WANSSÖM GEUS TEREN Commissievergadering Burgers |k Gemeente Op maandag 6 juni 2005 vergadert de com- Meerlo-Wanssum missie Burgers in het gemeentehuis in Meerlo. De vergadering start om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. 1. Opening mededelingen 2. Vragenhalfuurtje 3. Vragen n.a.v. de door de raad en de commissie ontvangen informatie van het college en de portefeuillehouder (voor zover aan de orde) 4. Vaststelling agenda 5. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 9 mei 2005 6. Brede school 7. Sluiting Commissievergadering Finaz Op dinsdag 7 juni vergadert de commissie Financije en algemene zaken (Finaz) in het gemeentehuis in Meerlo. De vergadering start om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Agenda: 1. Opening mededelingen 2. Vragenhalfuurtje 3. Vragen n.a.v. de door de raad en de commissie ontvangen informatie van het college en de portefeuillehouder (voor zover aan de orde) 4. Vaststelling agenda 5. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 maart 2005 6. Visie op samenwerking 7. Het Nieuwe Wanssum, toelichting op stand van zaken 8. Programmarekening 2004 9. Sluiting len maas Istorie kasteel Blitterswijck herleeft in mei 2006 Donderdag 2 juni 2005 - Pagina 11 Bij een eenzijdig motoronge luk op de brug over de Maas bij Wanssum, is zondagavond rond half acht een 37-jarige man uit Meerlo ernstig gewond geraakt. Hij kwam uit de richting van Well en reed over de Brugstraat. Getuigen zagen hoe hij op de brug de macht over het stuur verl oor en ten val kwam. Daarna kwam schoof hij zo 'n tweehon derd meter over het asfalt en kwam tegen een lichtmast tot stil stand. Hij is met ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis in Nij megen gebracht. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. JoostenJ.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl'. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- TienrayS wolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. De provincie Limburg werkt van maandag 30 mei 's och tends tot en met zaterdag 4 juni aan de Hoofdstraat in Meerlo. Tussen de Dorpbroek straat en de Hofstraat en de Dorpbroekstraat en Elshout komt nieuw asfalt. De Hoofd straat is gedurende de werk zaamheden afgesloten voor het doorgaande verkeer. Door de werkzaamheden uit te voeren in een volledige wegafslui- ting is het mogelijk om de totale doorlooptijd van de werkzaamhe den in Meerlo met minimaal vier weken te verkorten. Op maandag ochtend 30 mei startte de provin cie met het verwijderen van het oude asfalt over een lengte van 900 meter op de Hoofdstraat tus sen de Dorpbroekstraat en de Hof straat. Na het verwijderen worden twee tot drie nieuwe asfaltlagen aangebracht. Er wordt nog gewacht met het aanbrengen van de definitieve toplaag. Die wordt na de bouwvak aangebracht. Wel worden tijdelijke belijningen op het asfalt aangebracht om weg helften en fietsstroken te accentu eren. Vanaf vrijdagavond is het gedeelte Dorpbroekstraat - Hof straat weer opengesteld voor het lokale verkeer. Het doorgaande verkeer is dan echter nog wel gestremd omdat het wegdeel Dorpbroekstraat en Elshout (ca. 500 meter) op zater dag 4 juni wordt voorzien van de eerste nieuwe asfaltlagen. Zater dagavond is dit deel van het werk afgerond en kan het doorgaand verkeer weer gebruikmaken van de Hoofdstraat. Na 4 juni zullen aanvullende werkzaamheden worden verricht. Op de Hoofdstraat is dat vooral herstel van trottoirbanden en de trottoirs zelf. Hiervoor zal de weg niet geheel afgesloten worden. Dit zal beperkt blijven tot het afzetten van een weghelft met een door gangsregeling (bord met rode en zwarte pijl). Na de bouwvak start de afwerking van de Hoofdstraat. De toplaag wordt dan over de gehele lengte (ca. 1,5 km) aange bracht, inclusief de rode fietsstro ken. Ook krijgen de aansluitende wegen op de Hoofdstraat een ver hoogd entree waarmee deze 30 kilometer zones worden geaccen tueerd. Op dit moment is nog niet bekend op welk moment deze werkzaamheden starten. Gedurende de gehele afsluiting van de Hoofdstraat geldt een omleidingsroute. Deze route loopt via Tienray, Swolgen, Broekenhui- zenvorst, Blitterswijck naar Wans sum. Vrachtverkeer wordt geadvi seerd de Rijksweg A73 te nemen. De totale kosten van de werk zaamheden bedragen 1,2 miljoen euro, waarvan de gemeente Meer lo-Wanssum 150.000 euro voor haar rekening neemt. Open dag in Blitterswijck Op zondag 12 juni vindt de presentatie plaats van het boek Detouria/Tijdtour met verza meld werk van beeldend kun stenaar Erik van Maarschal- kerwaard uit Tienray. Een lange en gedegen voorberei ding ging vooraf aan de totstand koming van dit unieke boekwerk dat een verslag omvat van 15 jaar kunstenaarschap. Enerzijds vertelt het een verhaal over een reis langs ideeën (Detouria). Anderzijds toont het een selectie van tijdelijk gerealiseerde installaties en niet aan tijd gebonden imaginaire pro jecten (Tijdtour). Het boek (ISBN 90 9019177-1) verschijnt in gebon den vorm in een oplage van 500, telt 114 pagina's en wordt tweeta lig uitgegeven. Op 12 juni zal om 15 00 uur in het devotiewinkeltje achter de kerk in Tienray door Roland Ritmeester het eerste exemplaar officieel worden uitge reikt aan L. Frissen, toekomstig gouverneur van de provincie Lim burg. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot uitgeverij Ideon, Tienray, tel: 0478-583882. Als je altijd al eens hebt willen waterskiën of wakeboarden, grijp dan nu je kans. WSV 't Veerhuys houdt op zondag 5 juni een open dag. Je kunt tijdens de open dag, die op touw is gezet door de Nederlandse Waterski Bond, voor een vriendenprijsje skiën of boar- den. Ervaren instructeurs leren je de basisvaardigheden van deze geweldige sport. Vallen en opstaan horen bij het lot van een begin nend skiër of rider, maar daarna geniet je van een ongekende vrij heid op het water. Bij de Nederlandse Waterski Bond zijn 45 verenigingen aange sloten en ongeveer 5000 leden. Een groot aantal van deze water sportverenigingen in heel Neder land opent dus op 5 juni de deuren om alle belangstellenden voor 5 euro te laten kennismaken met het waterskiën of wakeboarden. Uiteraard zijn er ook andere wateractiviteiten te beleven, voor jong en oud! Je kunt terecht bij WSV het Veer huys in Blitterswijck, telefoon: 06-26 36 41 19 www.wsv-hetveer- huys.com van 11.00 tot 18.00 uur. Vanwege het ontbreken van door burgers ingediende agenda punten, heeft het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wans sum zelf maar een agenda samen gesteld voor het werkbezoek op donderdag 9 juni aan Wanssum. Aan de orde komen woningbouw, Maaswerken, Het Nieuwe Wans sum en de brede school. De oproepen in het dorpsblaadje en Peel en Maas leverden geen enkel agendapunt op. Waarna burge meester en wethouders zelf maar een agenda voor de informatie avond in De Zandhoek samenstel den. Aanvang: 20.00 uur. Bovenop de ruim 1.1 miljoen euro die Meerlo-Wanssum al had uitgetrokken voor de realisatie van de zes brede scholen in de gemeente, wil het college van B en W nog eens 500.000 euro extra beschikbaar stellen. Als de brede scholen doorgaan, leveren de basisscholen een bijdrage van 602.000 euro uit het potje voor onderwijskundige vernieuwingen. In de begroting 2005 is als investe ring voor de peuterspeelzalen reeds een bedrag van 520.000 euro opgenomen. De brede scholen moeten vol gens het college van B en W het snelst gerealiseerd worden in Wanssum en Swolgen. In deze twee dorpen voldoen de peuter speelzalen niet meer aan de eisen van deze tijd. In Wanssum dient de peuterspeelzaal verbouwd te worden, in Swolgen moet de gemeente op zoek naar een ander onderkomen omdat voor het gemeenschapshuis, waarin momenteel de peuterspeelzaal gehuisvest is, nieuwbouwplannen bestaan. Het is volgens het college het beste om de peuterspeelzaal dan maar meteen in het gebouw van de basisschool onder te bren gen. In de brede scholen komen de basisschool, de mini-biblio theek en in Meerlo, Swolgen en Wanssum de peuterspeelzaal in één gebouw. In sommige scholen komt ook kinderopvang en houdt de arts van het consultatiebureau spreekuur. De bedoeling is om in alle dorpen alles wat te maken heeft met onderwijs, gezondheid en welzijn van kinderen tot twaalf jaar onder één dak te brengen. De brede scholen moeten een bijdra ge leveren aan de leefbaarheid in de dorpen. Maandag spreekt de commissie Burgers zich uit over het uittrekken van een half mil joen euro extra voor de brede scholen. Daarna moet de raad ero ver beslissen. "rgcmeester Hahn en wethouder Holl van toerisme en recreatie openden zaterdag onder grote belang- de nieuwe culturele en historische fietsroute in de gemeente Meerlo-Wanssum. Ter gelegenheid van tienjarig bestaan stelde Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum een 32 pagina's tellende fietsroute jen die voert langs vijftig markante religieuze, historische en geografische objecten in de gemeente, iet boekje (kosten: 4 euro) is verkrijgbaar bij een groot aantal (horeca-)ondememers in de gemeente erlo-Wanssum. Burgemeester Hahn kreeg het eerste exemplaar zaterdag overhandigd door Arie Snellen llk Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. C$3 :n achteloze voorbijganger er zomaar aan voorbij- i. Een ruïne kun je het niet noemen. Van de burcht ir ooit de Van Lyndens en Cock van Haeftens :n, resten alleen nog it nauwelijks herkenbare tenten. Kasteel Blitters- iijck werd tijdens de Tweede ïldoorlog zwaar bescha- jd en daarna grotendeels sloopt. Toch staat het kas- «1 nog altijd gegrift in het illectieve geheugen van het aasdorp. Toen de plaatselij- toneelvereniging Wat is ferfect besloot een openlucht- jektakel te gaan organiseren, oefde er dan ook niet lang te torden gezocht naar een ïema: de historie van het kas- :1 van Blitterswijck. De uit- oerlng is pas over een jaar, ir de voorbereidingen zijn in volle gang, zo leert een sprek met twee bestuursle- tnende regisseur. Toneelvereniging Wat is Perfect :rdin 1996 opgericht. Daarna er jaarlijks een avondvul- id stuk op het programma, en het tienjarig bestaan nader- ontstond het idee om het eens er een heel andere boeg te oien. Bestuurslid Monique ijnhoven-Verberkt vertelt: "Het an is eigenlijk geboren tijdens evaluatievergadering van onze tste uitvoering in november ig jaar. We wilden wel eens ijken van het vaste patroon, In opdracht van de provincie Limburg krijgen de Meerlose Hoofdstraat en de Tienrayseweg een nieuw wegdek. De eerste dagen van deze week is een Bel gisch bedrijf in de weer geweest met zwaar materieel om het oude en versleten asfalt weg te freezen. De enorme machine schraapt als het ware het asfalt van de straat met het gemak alsof met een kaasschaaf een plakje kaas van de kaasbol wordt geschaafd. Van daag en morgen wordt de straat voorzien van een nieuwe laag asfalt. Vervolgens gaan stratenma kers aan de slag om streklagen aan te brengen langs de nieuw aan te brengen asfaltverharding. Het aanbrengen van de nieuwe asfaltdeklaag en de rode fietsstro ken gebeurt in een latere fase. De bewoners van de Hoofdstraat en de Tienrayseweg en de aan deze straat gelegen bedrijven onder- doorgaand verkeer in Meerlo en vinden van de operatie enige wordt alles omgeleid. Foto:Marijn overlast. Al die tijd is er geen Poels. V.l.n.r. voorzitter Ria Pors-Kreutz, bestuurslid Monique Wijnho- ven-Verberkt en regisseur Frans van de Pas. iets bijzonders gaan doen. Je weet hoe dat gaat, over en weer wor den dingen geroepen. Een open luchtspektakel moest het worden. Op een gegeven moment stelde ik voor om een stuk te laten maken over het kasteel van Blitterswijck. Niet iedereen zag dat meteen zit ten. Wie zou het moeten schrij ven, het zou toch veel te duur worden, noem maar op. Toch ben ik eens op internet gaan zoeken. Twee dagen later had ik al contact met Carl Slotboom, een professio nele toneelschrijver uit Abbekerk. Hij bleek al twaalf jaar hier in de buurt op vakantie te komen. Het idee van een stuk over het kasteel leek hem wel wat. Ik heb hem alle mogelijke documentatie over de geschiedenis van het kasteel opgestuurd. Hij had al meer open luchtspektakels geschreven en geregisseerd, maar dit leek hem toch wel weer een uitdaging. En niet onbelangrijk: hij vond ons een sympathieke kleine vereni ging en daarom vroeg hij geen vergoeding!" REGISSEUR Leverde de zoektocht naar een schrijver al weinig problemen op, ook een regisseur was zo gevon den, aldus voorzitter Ria Pors- Kreutz: "Enkele jaren geleden hebben we samengewerkt met Frans van de Pas. Onze ervaringen met hem waren heel goed. In onze ogen is hij iemand die dit aankan De inwoner van Yssel- steyn heeft een grote ervaring als regisseur van amateurtoneel. Hij zag de Blitterswijckse plannen wel zitten: "Je moet niet altijd platgetreden paden willen bewan delen. Ik zie dit als een uitdaging, al was het alleen maar omdat ik een hang naar geschiedenis heb. Ik proefde een geweldig enthou siasme en had al snel in de gaten dat er voldoende draagkracht was om samen iets neer te zetten." Na het vinden van een schrijver en een regisseur kon de verdere organisatie gestalte krijgen. Ria Pors-Kreutz: "Er komt gigantisch veel bij kijken: decor, rekwisie ten, kostumering, licht, geluid, tri bune, sponsoring, pr, podium bouw en zo kan ik nog wel even doorgaan. We hebben een aantal werkgroepen gevormd en afspra ken gemaakt wanneer wat klaar moet zijn. Tot nu toe loopt het allemaal perfect, maar er zal nog heel wat water door de Maas stro men voordat alles in kannen en kruiken is. Zo hebben we de pre cieze data, het aantal uitvoeringen en de exacte locatie nog niet bepaald. En heel belangrijk is natuurlijk dat we genoeg subsidie- en sponsorgeld weten te verga ren." SCRIPT Ook voor de regisseur moet het eigenlijke werk nog beginnen. Frans van de Pas: "Het is de bedoeling dat Carl Slotboom uiter lijk 1 september zijn script klaar heeft. Ik heb al een aantal malen contact met hem gehad. De wis selwerking tussen schrijver en regisseur dient goed te zijn. De geschiedenis van het kasteel is natuurlijk het uitgangspunt, maar we moeten er bijvoorbeeld samen uitkomen of we een of twee ver haallijnen krijgen. Zelf denk ik op het moment aan twee verhaallij nen, dan kun je er toch wat meer historische details in kwijt." Over de bezetting maakt de regisseur zich vooralsnog niet al te veel zorgen: "We hebben twee spelavonden gehad. De balans daarvan was redelijk positief. Ik moet natuurlijk iedereen een plaats proberen te geven. De definitieve rolverdeling bepaal ik pas als we aan het eind van het jaar de eerste repetities hebben gehouden." Hoewel er nog heel wat moet gebeuren, lijken er in Blitterswij ck geen twijfels te bestaan over het slagen van het hele spektakel. Monique Wijnhoven-Verberkt: "Als vereniging hebben we iets meer dan tien leden, maar intus sen is er al een groep van 55 men sen betrokken bij de hele organi satie. Iedereen die we gevraagd hebben om mee te werken, heeft spontaan ja gezegd. De betrok kenheid is nu al enorm. Ik ben ervan overtuigd dat dat enthou siasme het komende jaar alleen nog maar zal groeien."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11