Processie in Blitterswijck op zondag 29 mei Venray krijgt steakhouse H ii De Toverbal de steigers in l\ v Ferrari-rijden? Komt voor de bakker! Plus culinaire supermarkt Week van het Huisdier Dekbed met climate contro Open dag bij Tuin Toko it WONEN OP MAAT Tour d'Asperges Naturistendag Toon Hermans Huis Tuindokter PEEL EN MAAS Donderdag 26 mei 2005 - Pagi Met nieuw rustaltaar Kerkbestuurslid Frits Weijs kan tevreden zijn. Ook deze keer bouwden verscheidene vrijwilligers weer een rustal taar voor de processie van de parochie Onze Lieve Vrouw Geboorte te Blitterswijck. Van oudsher vinden in het dorp twee processies per jaar plaats. Op zondag 29 mei, na de heili ge mis van 09.30 uur, trekken het gilde, de fanfare en diverse andere verenigingen, voorafge gaan door bloemen strooiende kinderen, weer door de straten van Blitterswijck. Pastoor Te Boekhorst wordt onder de ver trouwde bescherming van een baldakijn door het gilde St. Antonius Abt begeleid door de straten van Blitterswijck. De pro cessie vertrekt vanuit de kerk en stopt bij enkele rustpunten, waar een rustaltaar opgesteld staat. Daarna keert de processie terug naar de kerk. In 2002 werd het grote rustal taar, plaatselijk ook 'de hemel' genoemd vanwege een indruk wekkende overspanning, volle dig gerenoveerd. En de vrijwilli gers hebben de smaak nog goed te pakken. Dit jaar werd het rust- altaar, dat opgesteld wordt voor de deur van de familie Von der Haar, volledig herbouwd. Timmerlieden, schilders en andere medewerkers demon streerden onder leiding van Frits Weijs hun vaardigheden en het resultaat kan op 29 mei bewon derd worden. Dan wordt het nieuwe rustaltaar, voorafgaande aan de heilige mis van 09.20 uur, officieel ingezegend en kan het weer jaren lang goede diensten vervullen voor de plaatselijke processie. De processie start om circa 10.13 uur en iedereen is welkom en kan meelopen. En dat biedt, als het weer zoals gewoonlijk een beetje mee werkt, een fleurig en stemmig schouwspel. Kerkmeester Frits Weijs (op de voorgrond) kijkt lachend toe als de vrijwillige schilders aangeven dat ze hun werk aan het nieuwe rustaltaar afgerond hebben. Op vrijdag 15 juli opent op de hoek Paterslaan-Langstraat Gino.'s Steakhouse. Venray krijgt daarmee voor het eerst een steakhouse. "In het wat betere segment", laat ini tiatiefnemer Nen Vosse weten. In het pand is tot op heden het restaurant Eigen Wijze gevestigd. Eigenaar Frans Joseph van Rooy stopt echter met zijn activiteiten. Voor Nen Vosse de kans om zijn huidige activiteiten uit te breiden. Vosse is immers eigenaar van De Witte Hoeve. "Daar hebben we geen tijd om een restaurant op te zetten waardoor we onze klanten naar derden moesten verwijzen. Nu kunnen we ze doorsturen naar een restaurant dat gerelateerd is aan De Witte Hoeve", aldus Vosse. Voor de exploitatie van het res taurant heeft Vosse drie ervaren krachten in dienst genomen: Gino Belloni, Roy Werkman en Ilse van Melick. Het drietal werkte tot voor kort bij Taurus in Velden en ziet de nieuwe uitdaging in Venray wel zitten. "Gino heeft als kok ruime ervaring. Bovendien wer ken ze al enige tijd met elkaar samen", weet Vosse. Voordat het echter zo ver is zal er een en ander veranderd wor den. Zo wordt de keuken 'openge gooid' zodat het grillgebeuren meer onderdeel van het restaurant wordt. Zo ontstaat er een beter contact met de klanten. In de keu ken komt ook een grote lavagrill. Verder zal het aparte zaaltje rechts Foto: Hoedemakers Venray naast de ingang meer bij het res taurant betrokken worden. Het restaurant wordt verder voorzien van een salad bar, waarin de bezoekers zelf hun salade kunnen samenstellen.". Ook zal het pand aan de buiten kant meer uitstraling krijgen. Bovendien wordt het terras afge schermd zodat de bezoekers iets meer privacy krijgen. Op de bovenverdieping worden enkele appartementen gerealiseerd. "Gino's Steakhouse wordt zeker geen restaurant van ongelimiteerd spare-ribs eten", ondersteept Vosse de opzet van het restaurant. "Het wordt een restaurant voor gegrild eten, met een goed stuk vlees voor een leuke prijs. Maar je kunt er ook terecht voor een lek ker stuk vis. Daarnaast zorgt Gino Belloni voor een mediterrane inslag. Aankleding en presentatie zijn daarbij essentieel", aldus Vosse. Gino's Steakhouse gaat plaatsbieden aan 80 bezoekers en is zeven dagen per week geopend. Dat een bakker heden ten dagen niet uitsluitend in de bakkerij staat maar ook op de verkoopvloer zeer actief is, blijkt wel weer uit de ludieke actie die de bakkers Joep en Bas Gommans uit Venray vanaf zaterdag 28 mei in hun winkel houden. Vanaf zaterdag maken de klanten van Gommans name lijk twee weken lang kans op een rit in een heuse Ferrari! Op zaterdag 11 juni zal 's werelds bekendste sportwa gen de gehele dag voor de deur van Gommans' winkel in Venray pronken en zullen de gelukkige winnaars zelf in de bolide mogen rijden! De actie met de Ferrari komt niet uit de lucht gevallen. Op zaterdag 28 mei opent Gommans namelijk zijn compleet verbouw de winkel aan de Grotestraat 57, waar na twee weken harde arbeid een totaal nieuw bakkerswinkel concept is neergezet. "Deze win kel onderscheidt zich van elke andere bakker in heel Nederland doordat wij de consument ten alle tijden centraal hebben laten staan in de beslissingsmomenten. Dit klinkt erg logisch, maar toch blijkt dat in de praktijk vaak anders te werken", aldus Joep Gommans. Zo heeft Gommans 15.000 fly ers huis aan huis laten versprei den in de regio Venray, waarop enkele 'statements' worden gemaakt over het nieuwe con cept. Zo beweert Gommans onder andere dat klanten niet meer hoeven te wachten in de nieuwe winkel, dat klanten in de gehele winkel alles kunnen proe ven en dat klanten zelf de mate van bediening kunnen kiezen. Dat dit concept een zeer inno vatief karakter heeft bleek ook al vorig jaar, toen Gommans geno mineerd was voor de prestigieuze Loek Nelissenprijs waarin het concept al werd gepresenteerd. Buiten de ludieke Ferrari-actie die Gommans op touw heeft gezet, worden er door de bakker nog enkele andere spectaculaire activiteiten ontplooid. Zo krijgen de eerste drie klanten op zaterdag 28 mei maar liefst één jaar gratis brood, en krijgen de volgende tien klanten één maand gratis brood. Bovendien is er voor iede re klant op deze openingsdag een lekkere verrassing. Vanaf deze week mag Plus G. van Dijck in Landweert zich met recht de meest culi naire supermarkt van Venray noemen. De supermarkt is uitgebreid met zo'n 1000 nieuwe artikelen, met name op culinair gebied. A.s. vrij dag en zaterdag staat Plus in het teken van al dit culinaire lekkers. Overtuig u zelf en breng een bezoekje aan de vele proeverijen en demon straties. Plus pretendeert al jaren de meest complete supermarkt te zijn. Door de prijzenoorlog in de supermarktwereld moesten keu zes gemaakt worden in het assor timent om de prijzenslag aan te kunnen. Plus G. van Dijck wil nu de klok weer terugdraaien en het uitgebreide assortiment in ere herstellen. "Daarbij kijken we natuurlijk naar wat onze klanten willen", vertelt Sraar van Dijck. "Mensen houden van lekker eten en drin ken, maar er is een verandering in eetgewoontes", zo constateert de Venrayse ondernemer. "Zo werd vroeger een glas wijn alleen 's avonds gedronken. Nu zie je, net als in de Zuid- Europese landen, steeds meer de fles wijn op tafel verschijnen. Maar ook de gerechten verande ren. Wordt er op werkdagen nog gekozen voor een gemakkelijke maaltijd, in het weekeinde wor den zijn het vaak complete feest maaltijden die op tafel komen. Je ziet ook steeds meer dat vrien den bij elkaar uit eten gaan en zelf een deel van de maaltijd klaarmaken. Vaak aan de hand van recepten uit lifestylemagazi- nes en kookprogramma's. De moeilijkheid is dan dat specifie ke onderdelen van die recepten moeilijk verkrijgbaar zijn. Op deze ontwikkelingen willen wij als supermarkt graag inspringen en de klant op detail bedienen", aldus Van Dijck. Duizend nieuwe artikelen dus, Zo is het aantal biologische arti kelen sterk uitgebreid, heeft Plus nu ook een groot aantal Tokoproducten, kunt u er terecht voor dieet- en glutenvrije artikelen, verse olijven, tapena- des en pesto's. A.s. vrijdag en zaterdag is de klant welkom bij Plus van Dijck in Landweert. Plus houdt dan tal van proeverijen, de klanten kun nen kennismaken met nieuwe recepten en er zijn diverse demonstraties waarbij deskundi gen u van alles kunnen vertellen over de specialiteiten. "Een waar festijn aan lekkernijen", aldus Sraar van Dijck. Voor kinderen is er een spring kussen en volwassenen kunnen een geheel verzorgd etentje thuis (voor zes personen) met topkok Jan Dolderman winnen. PEEL EN MAAS een abonnement waard Van zaterdag 28 mei tot en met zondag 5 juni vindt de Week van het Huisdier weer plaats. Dit jaar is het thema Uw Huisdier Goed Gevoed?! Huisdiereigenaren geven vaak onbedoeld, niet het juiste soort en/of de juiste hoe veelheid voeding aan hun dieren. Een voorbeeld is de cavia, die zelf geen vitamine C aanmaakt en dit via het eten moet binnenkrijgen om gezond te kunnen blijven. Een ander voorbeeld is dat honden en fretten gevoelig zijn voor een stof die in chocolade zit en die ernsti ge gevolgen kan hebben voor het hart. Het juiste voer is ook voor vogels, vissen, reptielen en amfi bieën van levensbelang. Daarnaast is het voorkomen van te dikke gezelschapsdieren ook een van de onderwerpen waarover in de Week van het Huisdier voorlich ting wordt gegeven. Vetzucht komt steeds vaker voor bij veel dieren. Het levert ongemakken op en kan zelfs afwijkingen en ziek tes veroorzaken. Goede voeding is tenslotte de basis van gezond zijn. Goede voeding is voeding waar op een dier 'het goed doet', de huid, vacht of veren glanzen en het dier is alert. Volledige voeding is voeding die alle voedingsstoffen bevat in de juiste hoeveelheden en verhoudingen. Er zijn vele soorten voeding. Het is belangrijk om de juiste voeding voor de juis te leeftijd te geven. Zo hebben vele merken een voedingslijn voor pups of kittens, junioren, volwassen dieren en senioren. Verder zijn er ook nog spi dieetvoedingen, bijvoorbei nierproblemen of overgen Daarnaast zijn er vele smaalj teiten verkrijgbaar en is erl tussen brokken of blikvoe Voor andere huisdieren besti keuze uit granen, zaden, ko vlokken, enzovoort. Te dik zijn i Overgewicht is een 'tikkendj bom' die een groot aantal kan veroorzaken, zowel bij sen als bij dieren. Vandaar d extra aandacht aan overgi van huisdieren besteden. Tijdens de week geeft diet niek Venray extra aandach overgewicht bij honden ei ten. Alle dierenklinieken et renwinkels in Nederland gedurende deze themawee accent leggen op goede vot en overgewicht bij gezelst dieren. Ook is er in de klink extra spreekuur voor dieren overgewicht. Hier kunt U; door doorverwijzing vand( renarts terecht voor goedei leiding voor het afvallen a huisdier. Er wordt samen een programma opgesteli voor uw huisdier het beste af te vallen. Er is een special de Week ontworpen strip van Jan, Jans en de Kim Kom snel, want op is op. Op de website www.w^ hethuisdier.nl staat ook uü de informatie over het then Huisdier Goed Gevoed?! Q u voor veel huisdiersoorte voedingsadvies aan en tips. Cult Sjj( 'he,m De VW Noord- en Midden-Limburg houdt van vrijdag 27 tot zondag 29 mei de Tour d'Asperges. Tijdens deze driedaagse familiefietstocht hebben de deelnemers de mogelijkheid om aspergestekers op de vin gers te kijken. Tijdens een bezoekje aan het bedrijf TEBOZA in Helden, op dag een van de Tour d'Asperges, wordt uitleg gegeven over de teelt van de asperges en wat daar bij komt kijken. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, vindt de start iedere dag op een andere plek in Noord en Midden-Limburg plaats. De dagelijkse routes variëren in lengte van 40 tot 45 kilometer. Startplaatsen: vrijdag 27 mei, Café-Restaurant Op d'n Berg bij Camping Speelpark bij De Heidense Bossen in Helden; zaterdag 28 mei. restaurant St. Elisabeth's hof aan de Roggelseweg 56 in Haelen; zondag 29 mei bij het zwembadkantoor op het terrein van Recreatiepark Elfenmeer aan de Meinweg lin Herkenbosch. De deel nemers kunnen starten tussen 09 00 en 12.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij de VW Noord-Limburg via tel. (077)3586772. De Nationale Open Dag van de Naturistenterreinen wordt dit jaar gehouden op zondag 5 juni van 10.00 tot 16.00 uur op De Ossendijk. Deze dag staan er mensen klaar voor rondleidingen over het terrein en er liggen for mulieren en folders klaar, zodat iedereen zich op de hoogte kan stellen van alle wetenswaardig heden en zich zonodig direct in kan laten schrijven als lid van de vereniging. Vrij Uit beschikt sinds kort over een eigen websi te, namelijk wwwv.vrij-uit.nl.nu Voor meer informatie kan men contact opnemen met secretaris Willem Derksen via tel. 06- 55394975. Het Toon Hermans Huis in Venlo houdt op woensdag 1 juni onder leiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis een natuurwande ling in het Jammerdal. De wande ling bedraagt ongeveer vijf kilo meter. De start is om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij hotel de Bovenste Molen aan de Bovenste Molenweg in Venlo of om 13.30 uur bij het Toon Hermans Huis in Venlo. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433- Indien nodig kan vervoer worden geregeld. Jade bv, producent van hoofdkussens en dekbedden, brengt deze maand een dekbed met ingebouwde climate con trol op de markt. Silvana Temprite dekbedden geven de slaper onder iedere omstan digheid de juiste hoeveelheid warmte. Dat kan omdat de dekbedden gemaakt zijn op basis van de nieuwste materia len en inzichten op het gebied van temperatuurregulatie. Dit beddengoed is vervaardigd volgens de nieuwste technolo gieën. Het zorgt voor een heerlij ke nachtrust, door te veel gepro duceerde lichaamswarmte op te nemen en weer af te geven wan neer deze warmte nodig is. De dekbedden vormen een buffer voor het microklimaat op de huid en vermindert zo oververhitting en transpiratie. U slaapt beter en wordt uitgerust wakker. Silvana Temprite vermindert oververhit ting en transpiratie, compenseert temperatuurverschillen met de partner, past zich aan aan de warmtebehoefte van de slaper en helpt dus aan een rustige verkwik kende slaap. Vaak zijn mensen 's nachts onrustig, omdat zij het nu eens te warm en dan weer te koud heb ben. Wanneer iemand in bed steeds koude voeten heeft, de dekens opzij slaat of een been uit bed steekt om af te koelen, dan zal hij met een Silvana Temprite dek- bed hoogst waarschijnlijk slapen. Iedereen die 's s transpireert of naast een p ligt die een ander warél gevoel heeft, profiteert heti Silvana Temprite deklx zijn verkrijgbaar in twee ij je wt gen nl. 140x220 en 240x23 dekbedden zijn verkrijgt# Frans Lemmers Woninginjüi Zie ook www Transient® Ter} Bij Intratuin in Venray hou, jar^ zaterdag 28 mei van 10.1 - 16.30 uur de tuindokter spreekuur. Men kan tijden spreekuur terecht met over zieke planten, insecti!^ gen en andere tuinproblem gom het tuinseizoen volop in j rout, gezet kunnen diverse onp 1 £en verschijnselen in en rondi tuin de kop opsteken. Prob petei die vaak in het voorjaar en zomer voorkomen zijn schi en insecten die bloemen en ten aantasten, onkruid da! blijft tieren, het gazon dat dn zon verschraalt of groene op de bestrating. Deze prol* kunnen worden verholpen 0! den voorkomen en de tuini kan hierbij adviseren. De té ter kan een probleem goed lx delen als men in een zak een ziek takje of blaadje neemt naar het spreekuur. Tuin Toko tuinhout en steen goed houdt op zondag 29 mei van 11.00 tot 16.00 uur open dag. Dit familiebedrijf dat inmiddels 85 jaar bestaat, wordt gerund door bedrijfsleider Fred Mulder en zijn team aan medewerkers. Door de jaren heen is het assortiment van Tuin Toko steeds breder gewor den. Met recht kan men zeggen dat Tuin Toko de leverancier is, op het gebied van tuinhout en steengoed en allerlei aanverwante artikelen. Ieder jaar word de showroom van Tuin Toko tuin hout en steengoed aangepast aan de nieuwste trends. Natuurlijke afscheidingen zijn gecreëerd van wilgentakken en wilgenscher- men. Ook ziet u hier de vele mogelijkheden van bankiray tuin schermen in combinatie met betonpalen en platen, zo creëert men een natuurlijke afscheiding waaraan u geen onderhoud mee heeft. Dit jaar is het complete tuinhoutprogramma van Woodvision in het programma opgenomen, met daarin een groot assortiment speeltoestellen van eenvoudig tot uitgebreid inclusief alle accessoires. Verder zijn er diverse leveranciers van blokhut ten, tuinhuizen, garages en prië- len aanwezig. Uiteraard kan men zelf schilderen met de meegele verde beitsen. Door de import van een eigen tuinhout program ma kan Tuin Toko een uitgebreid assortiment tegen gunstige prij zen aanbieden. Tuinafscheidingen en poorten zijn in allerlei variaties mogelijk omdat alles in eigen beheer wordt geproduceerd. Al deze materialen kunnen eventu eel ook geplaatst worden, dit in combinatie met het uniek Verhoeven systeem. Dit is een sys teem van betonpalen en beton nen onderplaat, eventueel in iede re gewenste kleur, hiermee creëert men een onderhoudsvrije afscheiding met dertig jaar garan tie. Voor de aanleg van de tuin biedt Tuin Toko het grootste assortiment in tuinhout van plan ken, balken, palen en rondhout. Hiermee kan men zelf een pergo la, terras, vijver,tuinhuis, prieel of speeltoestel creëren. Voor bestra tingmaterialen is men hier ook aan het juiste adres. In het altijd toegankelijke buitenshowterrein vindt men een assortiment aan bestatingsmateriaal van zowel beton, natuursteen als gebakken materiaal op voorraad. Indien niet voorradig dan is het meestal snel leverbaar. Verder biedt Tuin Toko een assortiment aan palissade s, bloembakken, muurelementen van beton en natuursteen welke door middel van steenkit of met selen zelf kunnen worden gecreëerd. Alle voorbeelden staan in de showroom uitgestald. Verder kan men bij Tuin Toko ook terecht voor waterornamen ten. Kortom, alles voor het creë ren van tuin of terras, eventueel aangelegd door de vakmensen van Tuin Toko. Verhoeven tuin hout en steengoed garandeert ook de goedkoopste prijsgarantie op het hele assortiment, kortom als men hier niet slaagt, slaagt men nergens. Tuin Toko Verhoeven is gelegen aan de Beekweg 52b in Merselo, tel.(0478)579092 of www.schutting.nl. De opening stijden zijn maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 19.00, vrijdag tot 20.00 en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Wi maar die g nodi vanc ck, gen, heef! waar kunt te s langs ze, 1 De lenii Basisschool de Toverbal is aan het verbouwen. De school wordt uitgebreid met ruimtes waarin de kinderen zelfstandig en in groep jes kunnen werken. Dit wordt gefinancierd uit de rijksgelden voor onderwijskundige vernieu wing. Tevens wordt er een speel zaal gebouwd die samen met peu terspeelzaal de Kleurdoos gebruikt zal gaan worden. De bouw wordt begeleid door Piet Wijnands van architectenbureau MC, voorheen Colsen. Op 1 juni gaat Wijnands met de VUT en ter gelegenheid daarvan werd hij uit genodigd om de eerste steen te metselen van de uitbreiding van basisschool de Toverbal. Wijnands heeft de afgelopen jaren de verbouwing van diverse SPOV-scholen op vakkundige wijze begeleid. Hij is een man uit de praktijk, die 47 jaar geleden als metselaar/timmerman op de bouw begon. Na werkzaamheden voor diverse aannemers en archi tecten is hij alweer 27 jaar bij architect Colsen in Venray in dienst en stopt dus op 1 juni. Een man dus om even in het zonnetje te zetten, daarbij geholpen door de leerlingen van basisschool Toverbal, die in deze weken school met het project techJ bezig zijn en voor de inspif maar even naar buiten hoevec kijken. De betrokkenheid natuurlijk enorm en mei vader of moe.der mist tt fcva: gereedschap of kleding tijdens duur van het project. De bet! kenheid van kinderen en lef* zorgt er ook voor dat het bon' veei niet als last ervaren wordt, fl| een uitdaging is om te kijken er allemaal gebeurt en spelen of uit te zoeken.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 8