koesteren van traditie en cultuur OVSE-ambassadeur bezocht Venray ilhelmina Sangers Cultuurprijs tntoniuskapel wordt verplaatst Vleermuizen in kazematten Jong Nederland wint toernooi labobank sponsor iterair Café iraaJen- Ze werd in Venray> TAXATIES Manders wint Rotary kartdag Anjerloterij van der putt m Advocaten VERKEERSONGEVAL? NS verbetert Maaslijn Venray steunt agrarische ontwikkeling Verzakking in Grotestraat Open dag seniorenopvang -LEN maas Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 7 Stichting Wilhelmina Cultuurprijs heeft de aan- |van het Comité Restauratie tenray om in aanmerking ien voor de cultuurprijs, noreerd met een bedrag van euro. Afgelopen zondag is iltuurprijs in zaai Janssen in iy overhandigd aan het kerk- iur van de Castenrayse chie. Wilhelmina Sangers 22 mei 1898 geboren in ze werkte als directrice van t verteg lishoudschool, een bekende genorga Donlijkheid en er is zelfs een naar haar genoemd. In haar adviseefezame en arbeidzame leven col} unelde ze een belangrijk WWB t hiervo mkelijk 'al dati kapitaal, dat ze op 20 november 1989, anderhalve maand voor haar overlijden, onderbracht in een stichting. Deze stichting heeft een katholieke grondslag, waar van de doelstellingen notarieel werden vastgelegd. Door middel van het toekennen van prijzen voor geleverde prestaties op het gebied van bevordering van de rooms-katholieke godsdienst en cultuur in Limburg en steunverle ning aan jeugdwerken en aan rooms-katholieke kerken voor conservatie of restauratie van kunstschatten, diende het doel verwezenlijkt te worden. Een stichtingsbestuur zorgt voor het beheer van het kapitaal en kent jaarlijks de prijzen toe. Dit is tel kenmale geen sinecure, omdat het budget beperkt en het aantal aanvragers groot is. Veelal wordt ook een subsidie gevraagd, maar dat is uitdrukkelijk niet de bedoe ling. Het gaat om een prijs voor geleverde prestaties. Zo heeft Wilhelmina Sangers het bedoeld en daarbij heeft ze tevens bepaald dat in eerste instantie verzoeken uit de gemeenten Heel, waaron der haar geboorteplaats valt, en Venray in aanmerking komen voor een prijs. De prijsuitreiking vindt traditioneel plaats op haar geboortedatum, 22 mei en dit gebeurde afgelopen zondag al weer voor de veertiende keer. Met deze laatste bijdrage kan het Castenrayse restauratiecomité het financiële hoofdstuk van de kerk restauratie afsluiten. Met tevre denheid mag terugzien worden op het resultaat. Nu alle rekenin gen vereffend zijn, het meer-/min- derwerk verrekend is en een alge hele nacalculatie heeft plaatsgevonden, is gebleken dat het totale restauratiebedrag iets lager is uitgevallen dan aanvanke lijk begroot was. Uiteindelijk bedragen de totale restauratiekos ten 384.839,-. Daarvan neemt de Rijksdienst voor Monumentenzorg 269387,- voor haar rekening. Er resteert dan nog een bedrag van 115.452,-, waarvan de Provincie 38.484,- bijdraagt. Voor de Castenrayse parochie blijft dus een bedrag van 76.968,- over. Via eigen acties en bjdragen van verschillende fondsen is een bedrag van 67.985,- bij elkaar gebracht. Er resteert uiteindelijk 'slechts' een tekort van 8983,- dat uit de kerkreserve moet wor den gehaald. Van dit bedrag zou nog 8000,- in mindering gebracht kunnen worden, zijnde de meeropbrengst van de gezins bijdrage van de afgelopen vijf jaren. Dan resteert nog een tekort van 983,- aanmerkelijk minder, dan waar het kerkbestuur tevoren op gerekend had. uitvoaiiem Eickmans Nederlands kampioen schapen scheren lustig vangen en neerleg- Daama is het een kwestie van ee e cliënl vooi rgen Üem op en is rid organfei in bedwang houden, zodat stil blijven liggen." Het ikt simpel, maar er gaat hele techniek aan vooraf. Eickmans (57) uit weet er alles van. Hij ov °P me' ^xloo glands kampioen scha- 'voegd' scheren vol8ens oude tra" jndj, |e. Het schaapscheerders- s $t is een heuse traditie in loo, waar zeventien deelne- rs streden om de titel. Fillem Eickmans kwam nood- Iwongen in contact met het ïnknivi Kren van schapen. "Ik had igenoe eger thuis geitjes en twee ;t de b wpen- Schapen moeten wor- nakeni l geschoren. Ik kende niemand d luist pijn vrienden- en kennissen- uitdru ig die schapen kon scheren, •tredep ben ik zelf aan het werk u deé pun. En het duurde niet lang irnaas irdat verschillende kennissen, ook schapen hadden, mij om lp vroegen bij het scheren van d schapen. Zo breidde het net- opne: rk zich vanzelf uit. In 1978 ben legonnen met het scheren van en c, schapen en dat doe ik op de g van vandaag nog steeds, de I* liddels grazen er vijftig l fgelland schapen in mijn wei- knop de Rosmolen en in Oirlo. worden natuurlijk allemaal ^Btde hand geknipt." i ^Bckmans vindt het ook na 25 ^nwnog steeds een mooie hobby. Ret in ere houden van deze lacht is mijn drijfveer. Het van een stuk geschiede- ;n cultuur. Zo scheer ik nog in Jing uit die tijd. Helaas is deze bacht bijna uitgestorven. De staat niet te trappelen om over te nemen van mij." X ckmans heeft het scheren van chapen zich zelf aangeleerd. 28 «nda het scheren met de Har gebeurt, is het de kunst om I\1 dit zo goed mogelijk te doen. Het gaat er om de schaap zo min mogelijk fysiek te belasten. Ik gebruik geen tondeuse en bij mij gaat het niet om de snelheid. Het gaat om de precisie. Je moet er natuurlijk wel enige feeling mee hebben." Voor het eerst sinds jaren wer den in Exloo weer Nederlandse kampioenschappen gehouden. "Een mooie gelegenheid om je als vakman te meten met de concur rentie in Nederland. En het is ook een mooie gelegenheid om te kij ken hoe andere schapenscheer ders te werk gaan. Als je dan als winnaar uit de bus komt, is dat eigenlijk best een compliment!" De jury lette op hoe we omgin gen met het schaap, op de manier van knippen, de omgang van de schaar en de manier waarop de afgeknipte wol werd ingeleverd. Snelheid daarentegen is bij het traditioneel knippen helemaal niet belangrijk. Daar wordt hele maal niet naar gekeken. Het is de kunst om het schaap onder con trole te houden, zodat het geen kans heeft om te spartelen of te ontsnappen. Als het met de ton deuse wordt gedaan, dan telt snel heid natuurlijk wel mee. Maar bij het knippen met de schaar niet." In het dagelijkse leven is Eickmans inspecteur bij Politie Limburg-Noord. Een groot con trast. "Bij de politie heb ik te maken met geweld en andere heel zware delicten. Precies het tegenovergestelde van het hele kalme knippen van de wol van een schaap. Maar dat maakt het juist zo mooi. Het knippen van het schaap is voor mij een ideale tegenpool van mijn werk. Het is rustgevend en ik kan de beslom meringen en stress van mijn poli tiewerk eventjes vergeten." Eickmans vindt het jammer dat er geen Europees kampioenschap is. "Ik zou best wel eens willen weten hoe het zit met de concur rentie over de grens en welke technieken zij gebruiken. Je kunt altijd iets van elkaar leren in dit vak. Misschien komt het er ooit nog eens van!" s i smal i A :0p dinsdag 2 juni wordt de Ipel van Sint-Antonius van idua aan de Stationsweg verzet, zeventiende-eeuwse rijksmo- unent is al jarenlang een obsta- voor het verkeer, omdat het vlak langs de weg staat. De •Ie beschadigingen laten dat 'n. Bovendien is de omgeving de loop van de eeuwen door igen steeds verder gere- waardoor de kapel als het «e dieper is komen te liggen, it veroorzaakt vochtproblemen het heiligenhuisje, omdat de 'atering stagneert. Reden tnoeg voor de gemeente Venray het bedehuisje in de takels te hangen en het een dertigtal meters in de richting van het cen trum een nieuwe plek te geven tegenover de Klaproos, een stuk hoger en verder weg van de druk ke weg. Daarna zal de Stichting Kruisen en Kapellen in de gemeente Venray zich over het gebouwtje ontfermen en zorgen voor de verdere restauratie. Daarbij zullen onder andere het voeg- en stukadoorwerk worden vernieuwd en ongeveer 100 ste nen worden vervangen. Ook zul len de ingang en-de opening van de beeldennis weer naar hun oor spronkelijke hoogte worden teruggebracht. ondertekenden ^cbank Venray Meerlo- ssum en Stichting Literair e Venray-regio een sponsor- ,-Iract. De Rabobank verbindt SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN _Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 zich hiermee voor drie jaar als hoofdsponsor aan de stichting. De Rabobank was al sponsor van de schrijversbijeenkomsten en de schrijfwedstrijd om de Raadselige Roos. Nu heeft ze dit sponsor- schap uitgebreid tot een hoofd sponsorschap van het Literair Cafe Venray-regio. Het Literair Café richt zich vooral op mensen in Noord Limburg en Oost- Brabant. die plezier hebben in literatuur en ander creatief taalge bruik. Tijdens literaire avonden en bijzondere manifestaties pro beert het Literair Café mensen te laten ervaren, dat literatuur aan ieder van hen wat te bieden heeft. Jan Vinkenvleugel, algemeen directeur Rabobank Venray Meerlo-Wanssum,: "Literatuur spreekt veel mensen aan. En heeft voor iedereen wel wat te bieden. De Rabobank wil daarom graag dit soort initiatieven steunen. Daarnaast zijn de mensen achter het Literair Café zeer actief en enthousiast. Dat maakt het plezie rig om met deze club in zee te gaan." De stichting instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) richt de komende weken vier kazematten van de Peel-Raamstelling in Venray in tot verblijfplaats voor vleermuizen. Dit zijn de eerste vier bunkers in een reeks van 32 voormalige mili taire objecten in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas en Sevenum die hiervoor in aanmer king komen. Hiertoe worden onder meer invliegruimtes aange bracht in de bestaande openingen in de bunkers. Naar verwachting zullen vier soorten vleermuizen gebruik gaan maken van deze ruimtes. Een van de kazematten blijft opengesteld worden voor publiek als onderdeel van het toe ristisch recreatief Oorlogspad dat de gemeente Venray langs de Loobeek aanlegt. Het Defensiekanaal en de brede hout singels van de voormalige Peel- Raam-verdedingslinie zijn een belangrijk leefgebied voor vleer muizen. Boven het water van kanaal en in de luwte van de bos schages is meer dan voldoende voedsel in de vorm van insecten te vinden voor deze bedreigde diersoort. Daarnaast kunnen de bunkers die op geregelde afstand door het Nederlandse Leger in de jaren dertig gebouwd zijn, met enige aanpassingen uitstekend fungeren als winterverblijf voor vleermuizen. In de wintermaan den zoeken de dieren een vorst- vrije plek, met een min of meer constante temperatuur waar zij hun winterslaap kunnen houden. Verwacht wordt dat de gewone grootoorvleermuis, baardvleer- muis, watervleermuis en de fran jestaart op zullen duiken in deze winterverblijven. Het werk dat de komende dagen in uitvoering is aan de vier bunkers nabij de Heidsche Peel in Ysselsteyn, bestaat uit het verwijderen van puin en zand en het plaatsen van stalen deuren in de dichtgemetsel de deuropeningen. De deuren zijn voorzien van invliegopeningen van tien bij veertig centimeter. Ter bevordering van een stabiel klimaat worden de schietgaten aan de oostzijde van de kazemat ten aan de binnenzijde dichtge metseld. Om recreanten bewust te maken van de geschiedenis van deze militaire bouwwerken en de betekenis voor vleermuizen wor den de bunkers voorzien van informatiepanelen. De uitvoering van deze maatregelen voor vleer muizen in 32 oorlogsbunkers bedragen 81.000. Ieder jaar vinden er binnen Jong Nederland Limburg enkele toer nooien plaats voor junioren. De juniorenmeisjes en -jongens binnen Jong Nederland Limburg strijden dan tegen elkaar in de categoriën creativiteit, spel/sport en tochttechnieken. Dit jaar was Jong Nederland Venray gastheer van het junioren-meisjes-toemooi binnen het district Utopia in Noord-Limburg. Het werd een Maffia-weekend. Een moeilijke tocht en een goklustige avond in het casino. Voor Venray was het een feestelijk weekend. De Badgirls uit Venray won nen de eerste prijs. Helaas bereikten ook twee teams uit Venray de laatste plaatsen. In totaal hebben de Badgirls 94 punten behaald en daarmee de eerste plaats bereikt. Met dit puntentotaal zijn ze zelfs de jongensgroepen en de gemengde groepen overtroffen. Voor een eer ste keer deelnemen aan een toernooi is dit een fantastisch resultaat. De badgirls bestonden uit Janneke Gooren, Cliantal Phillipsen, Milou Sanders, Kim Seuren, Kelly Saarslag, Henriëtte Kaning, Leonie Kaning, Lisanne v/d Markt, Joy Siebers. Loes Wolters. Afgelopen zondag werd op cir cuit de Peel de tweede Grote Prijs van Venray verreden. 125 Medewerkers van 25 bedrijven of instellingen uit Venray en omge ving reden in heats van tien man om de snelste rondetijden. Vanaf de zijlijn leek het weer zo eenvou dig. Maar in de kart met snelhe den tot 70 km per uur was het toch niet eenvoudig om een zo goed mogelijke snelle lijn te rij den. Sommige rijders vonden het nodig om de regenplassen van de bui 's nachts bij het acquit te betrekken wat weer spectaculaire beelden opleverde. Slimme rijders gebruikten de strategie om de grote groep de ruimte te geven en zo single een snelle rondetijd te kunnen klokken. Onder aanmoe diging van vele toeschouwers en veelal de directie van de spon soren genoten alle aanwezigen weer van een geweldige dag. Het allerbeste team was dit jaar het team van Manders Automation. Zij reden als team de snelste rond jes. Gevolgd door het team van Xerox en Autobedrijf van Haren. Individuele winnaar is Eddy Schatevoet van Manders Automation. Tweede werd Bart van Osch van Janssen Readts Holding b.v. en derde Twan Willems van hetzelfde bedrijf. Voor foto's van deze dag en de volledige ranglijst kunt u kijken op www.rotary-racing-venray.nl Hospice Zenit zal weer de grote winnaar zijn van dit evenement. Een groot deel van de opbrengst gaat naar dit hospice in aanbouw. Voor de organisatie is dit succes een reden om in 2006 wederom dit evenement te organiseren. Op zondag 29 mei start in alle Limburgse gemeenten de cam pagne van de jaarlijkse Anjerloterij. Van elk verkocht lot mag de verkopende vereniging zelf 1/3 deel, oftewel 0,35 euro, behouden voor de verenigings kas. De overige 2/3 - aangevuld met een bijdrage uit het budget van het landelijke bureau - is bestemd voor zowel culturele ini tiatieven als initiatieven gericht op natuurbehoud binnen de eigen regio. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl In memoriam M. Monnée-Sluis Op 15 mei is op 90-jarige leef tijd Margaretha Jacoba Monnée- Sluis overleden. Geboren te Oegstgeest kwam zij in I960 samen met haar echtgenoot in Overloon wonen. Zij was een markante persoonlijkheid. Voor haar grote sociale betrokkenheid ontving zij in 1970 de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Mevrouw Monnée-Sluis was ook degene die het initiatief nam om in Venray een plaatselijke afdeling van het Katholiek Vrouwengilde (KVG) op te rich ten. Samen met andere daad krachtige vrouwen zorgde zij voor een goed programma. Er werden educatieve lezingen en cursussen aangeboden, clubs opgericht en uitstapjes gemaakt. Met name de handwerk- en de fietsclub zorgden voor ontspan ning en plezier. Deze clubs namen samen met de nog steeds heel actieve club 'Kijken naar kunst' binnen het KVG een bij zondere plaats in. De belangstel ling onder de vrouwen in Venray was groot en al snel telde de ver eniging honderd leden. Mevrouw Monnée-Sluis heeft een bijzonde re bijdrage geleverd aan de ont plooiing van vele vrouwen in Venray. Vanwege haar grote ver diensten was mevrouw Monnée- Sluis tot erevoorzitter benoemd. Orhun bezorgd over houding Nederlanders tegenover moslims Ambassadeur Omür Orhun van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) is bezorgd over de houding van Nederlanders tegenover mos lims. Hij vindt dat moslims worden gestigmatiseerd. Er dreigt een kloof te ontstaan in de samenleving. Orhun is aan gesteld als speciale gezant van de OVSE op het gebied van tolerantie en antidiscrimina tie. Donderdag bracht de OVSE- topman een bezoek aan Venray. Het bezoek was een onderdeel van een driedaags bezoek aan Nederland. Orhun kijkt in het bij zonder hoe het staat met de posi tie van moslims in de 55 OVSE- landen. Nederland is het eerste land dat hem een uitnodiging stuurde. Op uitnodiging van minister Bot (Buitenlandse Zaken) en minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Integratie) kwam de ambassadeur zich op de hoogte stellen van de situatie van minderheden en het Nederlandse integratiebeleid. In het programma waren ontmoetin gen opgenomen met de beide ministers, Kamerleden, maat schappelijke organisaties en bezoeken aan Amsterdam en Venray. Aanleiding voor deze uit nodiging zijn de gebeurtenissen in Nederland na de moord op Theo Van Gogh en de vragen die hierover zijn gerezen in het bui tenland. Venray stond op het program ma vanwege de recente conflic ten tussen autochtone en allocht one jongeren. De vechtpartij in het centrum van Venray was voor Orhun aanleiding om naar Noord- Limburg af te reizen. Tijdens zijn werkbezoek wilde hij onder meer een impressie krijgen van de inte gratie van bevolkingsgroepen in Nederland en in Venray in het bij zonder. Om die reden bezocht hij het integratiecentrum van Joblink aan de Leunseweg. In het cen trum krijgen allochtonen die al jaren in Nederland wonen, maar nog nauwelijks Nederlands spre ken, Nederlandse les. Ook had hij een gesprek met een delegatie van de Turkse en Marokkaanse gemeenschap in Venray en woon de hij een discussie bij met diver se vertegenwoordigers uit de Venrayse maatschappij: mensen uit het onderwijs, de deken, poli tie, werkgevers, welzijnsorganisa tie, vrijwilligers die zich inzetten voor integratie en wederom Turken en Marokkanen. De dis cussie ging onder meer over toler antie en respect bij de jeugd en spitste zich vooral toe op de. rol die de overheid, ouders, scholen, sportverenigingen en werkgevers (kunnen) spelen in het hele ver haal over waarden en normen. Opvallend was dat de vechtpartij tussen allochtone en autochtone jongeren van enkele weken gele den in de hele discussie niet aan de orde kwam. En zoals te ver wachten viel: de oplossing voor het probleem van onverdraag zaamheid werd niet gevonden. De ambassadeur prees aan het einde van de de discussie wel het 'intellectueel niveau' van de deel nemers en vertelde de aanwezi gen dat hij de aanbevelingen en conclusies in een rapport zal vast leggen, om zijn baas op die wijze op de hoogte te stellen van de Nederlandse en Venrayse aanpak van integratie. Nee, de oplossing voor het probleem van onver draagzaamheid had ook hij niet bij de hand, maar het was hem wel duidelijk geworden dat veel autochtonen bezorgd zijn óver de recente gebeurtenissen in Nederland. En dat is ook in Venray zo, ver telde burgemeester Jos Waals. "De vechtpartij is door de media behoorlijk opgeblazen. Ook van middag hebben we tijdens de emotionele discussie met de Turks en Marokkaanse gemeen schap echter weer kunnen horen dat de impact van het incident groot is geweest. We hebben de ambassadeur vandaag een beeld willen geven van wat hier gebeurd is en waar we mee bezig zijn." De OVSE-topman vertelde het betreurenswaardig te vinden dat de islam na 11 september 2001 vaak wordt geïndentificeerd met terreur en geweld en 'alles wat kwaad is'. "Door kennisover dracht en samenwerking moeten moslims en niet-moslims probe ren deze totaal verkeerde percep tie aan te pakken. We moeten niet stigmatiseren. Ik heb tijdens mijn bezoek gemerkt dat in alle gele dingen van de Nederlandse maat schappij de bereidheid heerst om deze problemen aan te pakken. Ook hier in Venray." De Nederlandse Spoorwegen (NS) willen in de nieuwe dienstre geling de treinverbinding tussen Roermond en Venray verbeteren. Dat blijkt uit het conceptvoorstel van de NS aan de provincie Limburg. In de nieuwe dienstre geling zou de trein 'nagenoeg' elk halfuur tussen Roermond- Venray en Venray- Roermond gaan rijden. Dit is afhankelijk van de beschik baarheid van het enkel spoor op de zogenoemde Maaslijn en de tij den waarop de goederentreinen het spoor gebruiken. Nu rijdt de trein op dit traject nog om het uur. De nieuwe dienstregeling gaat in december 2005 in. De NS wil de Maaslijn - de spoorverbinding tussen Nijmegen en Roermond - verder verbeteren door de aankomst- en vertrektijden van de intercity's uit en naar de Randstad beter af te stemmen op de vertrek- en aan komsttijden van de trein op het traject Nijmegen-Roermond De gemeente Venray heeft een bedrag van 5.685 beschikbaar gesteld voor twee van de activitei ten die voortvloeien uit het agra risch innovatiecafé dat in januari van dit jaar is gehouden. Het innovatiecafé zelf was ook al door de gemeente en door de Rabobank Venray Meerlo- Wanssum betaald. De bijdrage is bedoeld voor een bijeenkomst waarin de deelnemers van het innovatiecafé worden bijgepraat over de vervolgactiviteiten. Ook kunnen dan nieuwe projecti deeën kenbaar worden gemaakt. Daarnaast steunt de gemeente een projectgroep die gaat bekijken of de verschillende procedures waarmee ondernemers in de agri- sector te maken krijgen, efficiën ter kunnen. De projectgroep bestaat zowel uit ondernemers als uit gemeenteambtenaren. Vorige week constateerde Martijn van den Boom, eigenaar van de modezaak New Look in de Grotestraat, een forse verzakking vlak bij de ingang van zijn winkel. "Ik voelde dat de grond wat wegschoof onder mijn voeten. Vervolgens heb ik de gemeente gebeld. Toen de gemeente werkers de stenen weghaalden, zagen we groot gat van ruim een meter diep. Het bleek dat de afvoer naar de riolering kapot was waardoor het water heel veel zand wegspoelde. Er hadden ergere dingen kunnen gebeuren." Volgens Van den Boom is de verzakking opnieuw een bewijs dat de Grotestraat aan een grondige renovatie toe is. "Ik erger mij al jaren aan de staat van het wegdek. Af en toe wordt er wat opgelapt, maar keer op keer gaat de straat weer open voor een leiding of kabel. De Grotestraat is absoluut geen visitekaartje voor Venray", aldus de Venrayse ondernemer. Van den Boom wil bekijken cf dit bij de gemeente bespreekbaar gemaakt kan worden. Het is immers al bijna 30 jaar gele den dat de huidige bestrating werd aangelegd. Bestrating die door de bevoorrading extra te verduren heeft, evenals de onderliggende leidin gen, zo is nu dus gebleken. Mogelijk dat een handtekeningenactie onder de winkeliers kan zorgen voor een opknapbeurt van de straat. Op de dierenopvang Op de Smakterheide in Smakt-Venray worden vele oude honden opge vangen. In samenwerking met de bond tot bescherming van hon den is er in 1999 begonnen met permanente opvang van oude honden. Deze oude honden komen uit geheel Nederland en zelfs ook uit andere landen. Het is een uniek project. Inmiddels zijn er ook al weer ruim 100 honden geherplaatst bij mensen. Het is een bewuste keuze om een oude re hond in huis te nemen. De meeste honden die op de senio renopvang verblijven, zijn geko men omdat hun baasje niet meer voor hem kan zorgen. Het zijn allemaal honden die door de leef tijd moeilijk zijn te herplaatsen in normale dierenasielen. Ze verblij ven in groepen van ongeveer zes tot tien honden in een huiskamer inclusief bank en hebben perma nente uitloop en vloerverwar ming. De kamers zijn diervriende lijk. Verder is er ook een trimsalon aanwezig. De wekelijk se boswandeling vinden ze gewel dig. Ondertussen zijn er al veel mensen die de oudjes een warm hart toedragen. Mensen kunnen een hond maandelijks adopteren of als vrijwilligster komen helpen tijdens de uitlaatrondes. Zaterdag 28 mei kunt onder het genot van een kopje koffie komen komen kijken op de seniorenopvang op de smakterheide van 12.00 tot 16.00 uur, St. Jozeflaan 2 in Smakt. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7