Voorjaarsnota an minimale omvang lorpsradenoverleg heeft lestaansrecht bewezen Gemeente boekt zes ton 'winst' Gaslek in Veltum Julianasingel is overlast bij Snoeks beu MAN WOMAN EN MAAS Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 3 e voorjaarsnota met het esteringsplan 2006-2009 is ;en minimale omvang. De u^ente poogt al jarenlang lopende investeringen ifst af te werken voordat ,euwe plannen worden opge- akt. Ondanks het lage ambi- eniveau toont de begroting 006 een tekort van 331.000 ro. Dit bedrag wordt inci- 1 aangevuld uit het jaar- jat van 2005 waardoor e investeringswensen toch act konden blijven. s voorjaarsngta staan inves- ingen voor 24,5 miljoen euro ir de komende vier jaar. Voor ruw beleid is 19,7 miljoen en vervangingsinvesteringen I miljoen euro beschikbaar, n de helft (13,6 miljoen euro) it zoals gewoonlijk naar infrast ructurele werken. Dit zijn wegen, verlichting, riolering en verkeer. De verbeteringen aan de riole ring, volgens het onlangs vastge stelde meerjarig rioleringsplan, vormen in 2006 de grootste post. Het rioolstelsel moet op veel plaatsen vergroot worden zodat het voortaan hevige buien kan verwerken en de wateroverlast afneemt. In Venrays Broek wordt een nieuw bergbezinkbassin aange legd voor 908.000 euro. Dit ver vangt de huidige riooloverstort die niet meer voldoet. Bij hevige buiten verdwijnt nu te veel vuil rioolwater in de beken. Het nieu we bassin heeft een grotere capa citeit en het water dat naar de beken stroomt is van betere kwa liteit. Bij de herinrichting van wegen staan voor 2006 zes projecten op het programma. De kom van Castenray (542.000 euro), roton de Langstraat-Zuidsingel (379.000 euro), rotonde Oostsingel-Henri Dunantstraat (548.000 euro) en werkzaamheden aan de Langstraat (398.000 euro), Heuvelstraat (234.000 euro) en Eindstraat (42.000 euro). Op onderwijsgebied wordt voor 3,4 miljoen euro geïnves teerd. De nieuwe school in de wijk Brabander (2,9 miljoen euro in 2008) en een speelzaal voor de Petrus Bandenschool (270.000 euro) zijn de grootste posten. Op sportgebied staat de bouw van een derde sporthal, naast De Wetteling, voor 3 miljoen euro in 2007 op de planning. Jaarlijks wordt zeven ton uitge geven aan bruikleenartikelen voor de WVG, zoals rolstoelen en scootmobiels. De gemeente gaat komend jaar 4000 nieuwe 240- litercontainers, kosten 140.000 euro, aanschaffen voor het opha len van huisafval. Burgers kunnen gratis htm oude afvalbak van 140 liter omwisselen. Er worden twee zoutstrooiers vervangen voor 61.000 euro. Het dak van de Veltumse kapel wordt gereno veerd voor 33.500 euro. In het gemeentehuis komt in 2006 een compleet nieuwe tele fooncentrale, kosten 515.000 euro. De huidige centrale is drin gend aan vervanging toe, Uitstel zou tot 'imagoschade' leiden omdat Venray dan te ver achter loopt bij andere gemeenten. De webserver (12.400 euro) moet in 2006 worden vervangen en er is 75 000 euro uitgetrokken voor uitbreiding van de website. Een keer in de vier jaar worden luchtfoto's van het Venrayse grondgebied gemaakt. De huidige foto's zijn genomen in het voor jaar van 2002. Volgend jaar gaat een bureau voor 96.500 euro het gehele grondgebied opnieuw fotograferen. De foto's worden zowel analoog als digitaal opsla gen. Ze worden gebruikt voor presentaties, maar ook voor hand having en controle van bouwver gunningen. Wethouder Heidens (CDA) zegt dat er 'scherpe keuzes' zijn gemaakt. "Want we kunnen niet alle ambities waarmaken omdat onze financiële polstok niet zo ver reikt", aldus Heidens, die des ondanks tevreden is over het investeringsplan. "Vergeet niet dat we veel dingen wél doen. Er ligt nu een evenwichtig plan dat goed past bij de schaal van Venray." Viering 25-jarig jubileum op 4 juni tevens een reünie Het dorpsradenoverleg estaat 25 jaar. Het bestuur wü deze mijlpaal niet ongemerkt [voorbij laten gaan. Want het lorpsradenoverleg is in de fgelopen kwart eeuw uitge leid tot een 'instituut' dat een belangrijke schakel vormt tussen de tien kerkdorpen en de overheid. Niet alleen de ente maar ook de provin cie is steeds vaker een esprekspartner voor de dor- lenkoepel. Voorzitter Sieb [Nijssen, secretaris-perining- Pmeester Joos Linskens en bestuurslid Toon Ewals blik ken aan de vooravond van het I jubileum terug op een bewo gen periode waarin het dorps radenoverleg zijn bestaans- recht verworven heeft. Op zaterdag 4 juni vinden de festiviteiten plaats in zalencen tra Roelanzia in Ysselsteyn. Om 20,00 uur is er een receptie waar voor alle leden van de tien dorps raden zijn uitgenodigd. Maar de adressen van alle dorpsraadleden die in de afgelopen 25 jaar actief rijn geweest, zijn niet meer te iterhalen. "Dat kunnen er wel 'honderden zijn", denkt Toon Ewals. Sieb Nijssen doet daarom een oproep aan alle oud-leden om op 4 juni 's avonds naar Roelanzia 'e komen. Zodat het jubileum feest ook een reünie wordt. Het dorpsradenoverleg is offi cieel opgericht op 25 februari 1980 Sindsdien beschikken ook alle tien kerkdorpen over een "~israad die vertegenwoordigd is in de koepel. Daarvoor was er de werkgroep Kleine Kernen en er was een Rayoncommissie waar in zowel dorps- als wijkraden zit ting hadden. Met de oprichting van het dorpsradenoverleg wer den beide opgeheven. Nijssen is pas de derde voorzit- ter Mede-oprichter Harrie Philipsen zwaaide zeventien jaar lang de scepter. In 1997 werd hij opgevolgd door Harry Holtackers die op zijn beurt in 2002 de voor zittershamer weer overdroeg. Ewals, Linskens en Nijssen pra ten met een grote bevlogenheid en enthousiasme over hun vrijwil ligerswerk. Het zijn dorpenmen sen pur sang. Ze geven toe vijftien tot twintig uur per week voor de dorpen in touw te zijn. Want naast het dorpsradenoverleg zit ten ze ook nog in de 'gewone' dorpsraad. Sieb Nijssen is voorzit ter in Ysselsteyn, Joos Linskens is dit in Oostrum en Toon Ewals is secretaris in Oirlo. Linskens laat het woord 'hobby' vallen, maar daar is Nijssen het niet mee eens. "Nee, het is geen hobby. Maar we zijn ook geen bestuurders. Alhoewel we wel op onze daden worden afgerekend. We zijn gewoon mensen die met de dor pen begaan zijn. Je groeit er van zelf in. Toen ik Harrie Philipsen opvolgde dacht ik Izn wil ik het nooit doen'. Want ik wilde er niet zoveel tijd insteken. Maar het gebeurt vanzelf. Het heeft met instelling en betrokkenheid te maken. Ik vind het van belang dat er in het dorp een aanspreekpunt is. Waar inwoners met htm zaken terechtkunnen", zegt Nijssen. KAR TREKKEN Joos Linskens volgde drie jaar geleden op twee fronten Harry Holtackers op. "Ik wist toen dat ik binnen twee jaar met de vut zou gaan. Anders had ik het niet kun nen doen. Er moeten mensen zijn die de kar trekken. Die voor de belangen van de dorpen opko men." Toon Ewals is inmiddels gepensioneerd. Hij is oud-secreta ris van het dorpsradenoverleg. "Ik was beter in het postzegels plak ken en Joos is beter met de com puter", grapt hij. "Ach, ik wil nut tige dingen doen. En ik voel me betrokken bij de dorpen. Als er in Oirlo iets is vernield, dan trek ik me dat aan. En toch heb ik er altijd veel plezier in gehad. Ondanks dat er twaalf jaar lang in Oirlo geen bouwkavel is geko men." Daarmee stipt Ewals meteen het urgenste probleem van de dorpen aan. Door de aan wezigheid van stankcirkels kon er jarenlang niet gebouwd worden. De dorpen raakten in de knel. Maar het eind van de donkere tun nel is in zicht. Op bijna alle dor pen zijn huizen in aanbouw of kan er binnenkort gebouwd wor den. Volgens Ewals gaat het om totaal 190 woningen in tien dor pen. Het dorpsradenoverleg is ver heugd dat eindelijk de woning bouw vlot is getrokken. Ze kun nen zich nu ook op andere zaken richten. Zoals de DOP's (dorps- omgevingsprogramma's) die een flinke bijdrage leveren aan de ver betering van de leefbaarheid en dat is volgens de drie hard nodig ook. Het dorpsradenoverleg heeft in de loop der jaren een steeds belangrijkere positie kregen. Bij de start waren onderwijs en woningbouw de hoofdthema's. "Eén keer per jaar hadden we een belangrijke vergadering met bur gemeester en wethouders", weet Nijssen nog. "Maar woningbouw is altijd de rode draad geweest. Sinds een paar jaar bestaat de con tactgroep woningbouw. Daar heeft vooral wethouder Ruyten zijn nek voor uitgestoken." Een andere taak was het verde len van de dorpenpot over de tien dorpen. Tegenwoordig krijgen alle dorpen een leefbaarheidsbud get rechtstreeks van de gemeente. Maar voorheen moesten ze een project indien bij het dorpsraden overleg die de buit verdeelde. Toon Ewals: "Daar zijn we steeds goed uitgekomen. Alhoewel geld verdelen toch altijd moeilijk is. Door hier en daar wat te schuiven kwam toch ieder dorp aan zijn trekken. Er zijn nooit scheve gezichten geweest." Ook de rol is veranderd. "Het is van reactief steeds meer pro-actief geworden", licht Linskens toe. "Vroeger reageerden we vooral op plannen waarover al een besluit was genomen. Nu krijgen we de kans te reageren voordat besluitvorming plaatsvindt." De contacten met de gemeente zijn steeds intensiever en ook beter geworden. Nijssen: "We nemen nu ook veel meer initiatief. Ook richting provincie. En de politiek luistert beter naar ons", vindt hij. "We hebben lang geklaagd dat de politiek onvoldoende rekening hield met onze wensen. Maar dat is sterk verbeterd." Het dorpsradenoverleg raakte ook steeds meer betrokken op andere terreinen. Zo hebben de leden zitting in allerlei klankbord groepen en commissies. Zoals de Reconstructie, het IKL, het zie kenhuis, bestemmingsplannen, wonen-welzijn-zorg, gebiedsge richt werken en de programma raad lokale omroep. Ook Wonen Venray weet het dorpsradenover leg steeds vaker te vinden. GROEIENDE INVLOED De invloed van de dorpenkoe pel is in 25 jaar aanmerkelijk gegroeid. "Dan zie je ook aan het werk van de secretaris", zegt Ewals. "In de beginjaren gingen er jaarlijks maar een paar brieven de deur uit. Dat heeft een enorme vlucht genomen. Gelukkig bestaat er tegenwoordig e-mail. Dat maakt het werk een stuk makkelij- ,ker." Linskens: "Communicatie wordt ook steeds belangrijker. Het opzetten van een gezamenlij ke website voor de dorpen is een van onze laatste activiteiten." Het dorpsradenoverleg wil zich bij zijn adviesrol houden. Want het gevaar schuilt erin dat het ook uitvoerende werkzaamheden krijgt opgedrongen. Ook bij zaken die specifieke dorpen aangaan, is geen rol weggelegd. Zoals de mogelijke komst van de indycar- baan vlak bij Oostnim en Oirlo, of de mestfabriek in Ysselsteyn en Heide of de perikelen rondom de tbs-kliniek in Oostrum. "Wij vor men géén actiegroep", vertelt Nijssen. "Maar als het bijvoor beeld om het contourenbeleid van de provincie gaat, dan komen we wél in actie. Want dat raakt alle dorpen." Een discussie of de tien dorpen in de toekomst wijken van Venray worden, vinden de dorpsraadbe stuurders overbodig. "Dorpen worden nooit wijken. Ieder dorp heeft zijn eigen identiteit en moet die ook behouden", vindt Nijssen. Linskens meent dat zelfs dorpen als Oostrum en Leunen, die tegen Venray aangegroeid zijn, nooit een wijk zullen worden. "Want ieder dorp heeft zijn natuurlijke grenzen." De gewraakte uitspraken van burgemeester Waals komen ter sprake. Ze willen er niet te veel woorden aan vuil maken. Op 16 juni komt er een extra raadsdebat over, en dat vinden ze prima. "Ach, wellicht is de intentie van Waals niet eens verkeerd. Hij is best bezorgd over de dorpen", denkt Linskens. "Alleen zijn toon zetting en woordkeus deugen niet. We krijgen ook nooit een uit leg hoe hij aan zijn uitspraken komt." Ewals: "Hij is inderdaad bot en we moeten het altijd in de krant lezen." Nijssen knikt instem mend: "Het gaat vooral om de manier waarop." De politie heeft zaterdagmor gen op de De Gouden Leeuw een 20-jarige man uit Venray aange houden op verdenking van poging tot zware mishandeling. Getuigen hadden gezien dat de man eerder die morgen naar aan leiding van een woordenwisseling een mes had gegooid naar een 24- jarige man uit Eindhoven. Er raak te niemand gewond. De man werd voor nader verhoor overge bracht naar het politiebureau. Hij Werd voor nader onderzoek in verzekering gesteld. JUBILEUMAAIMBIEDIIMG MVf: TENSON speciaal ingekocht 150 jacks en 25% polo's l\IU korting VENRAY f; CJSIISl töf Blöl Bleek 82 Venray Tel. (04781 512 306 Dinsdagochtend rond 6.00 uur is in de Veltumse Kleffen in de woonwijk Veltum een gaslek ont staan. Uit voorzorg werden de bewoners van de woningen in een straal van 30 meter rondom het gaslek geëvacueerd. Het betrof vijf woningen aan de Veltumse Kleffen en zes wonin gen aan de Monikesstraat. De gemeente Venray ving circa twin tig mensen op in het nabijgelegen wijkcentrum. De straat werd tijde lijk in een straal van 400 meter afgezet. Rond 07.30 uur had Essent de gasleiding afgesloten en konden de mensen weer terug naar hun woningen. Ook werd de straat weer vrijgegeven. Het gas lek is vermoedelijk veroorzaakt door een gesprongen waterlei ding. Het wegstromende water zorgde voor een verzakking in het trottoir. Daardoor kwam waar schijnlijk te veel druk op de gas leiding te staan. De leidingen zijn in de loop van de middag gerepa reerd. Stuwmeer investeringen stijgt naar ongekend niveau De gemeente Venray heeft het jaar 2004 afgesloten met een positief saldo van 589.000 euro. De 'winst' is lager dan in de afgelopen twee jaar, die met een batig saldo van 2 en 1,4 miljoen euro werden afgeslo ten. Dat de gemeente opnieuw geld overhoudt komt door het Hcht dalende personeelsbe stand na een jarenlange forse toename van het aantal ambte naren. Maar vooral door het opschuiven van investeringen en het plukken uit reserves bleef Venray uit de rode cij fers. De uitgaven voor investeringen bereikten met 8,2 miljoen euro in 2004 een nieuw laagterecord. Het gevolg is dat het stuwmeer van niet afgewerkte investeringen bijna is verdubbeld. Van 13,9 mil joen in 2003 naar 23,7 miljoen vorig jaar. In de jaren daarvoor dobberde dit saldo rond 7 miljoen euro. Na de forse toename van verleden jaar sloeg de politiek alarm. Samenwerking Venray diende een motie in dat het stuw meer eind 2004 moest zijn terug gebracht tot maximaal 6 miljoen. Een ruime raadsmeerderheid steunde die motie, alleen de PvdA was tegen. Burgemeester Waals en wethouder Heidens waren er niet blij mee en lieten al doorscheme ren dat het onhaalbaar zou zijn. Dat het stuwmeer opnieuw is verdubbeld is in tegenspraak met het collegeprogramma. Bij het aantreden in 2002 beloofde de coalitie van CDA-PvdA-Lokaal Wethouder Heidens (CDA) vindt dat dit de gemeente niet valt aan te rekenen. "Want het zijn vooral externe omstandigheden die voor vertraging zorgen", meent Heidens. "Het zijn allemaal grote projecten waarvoor al vroeg kredieten gevoteerd moeten wor den voor de aanbesteding. Maar er zijn allerlei vertragende procedu res zoals grondverwerving, bestemmingsplan wijzigingen, inspraak en bezwaar. Daarbij pas sen we steeds meer burgerpartici patie toe met klankbordgroepen. Dit zet een snelle doorlooptijd eveneens onder spanning." Voor het eerst sinds jaren daal de het ambtenarenbestand. Dit heeft alles te maken met de reor ganisatie die in mei 2004 zijn beslag kreeg. Het aantal fte's daal de van 264 naar 259. Voor de tota le salariskosten maakte dit niet veel uit, het daalde licht van 13,8 naar 13,7 miljoen euro. Volgens wethouder Heidens wordt het positieve saldo mede veroorzaakt door de aangetrokken budgetdiscipline op het gemeen tehuis. Daarnaast is er een bezuini gingsoperatie doorgevoerd. Toch vertoont de gewone exploitatie over 2004 een tekort van ruim acht ton. Doordat 1,4 miljoen euro uit allerlei reserves is gehaald, kwam de winst van bijna zes ton tevoorschijn. Het weerstandsvermogen, het tótaal van reserves en voorzienin gen, nam toe van 23 naar 24 mil joen euro. Heidens moest beken nen dat dit een vertekend beeld is. De Hulst II dat de firma Maessen bijna geheel heeft opgekocht. Overigens heeft de gemeente de grond in De Hulst II zwaar onder de prijs moeten verkopen na de flop van woonboulevard Xenter. De gemeente boekte in 2004 enkele grote verliezen af van in i totaal 2,9 miljoen euro. De Hulst II voor 1,35 miljoen euro en het nieuwe bedrijventerrein De Blakt voor 1 miljoen. Bij Servaashof werd 432.000 euro verlies geno men vanwege niet-verhaalbarc 1 kosten. Heidens zegt dat de gemeente verplicht is deze verliezen nu te nemen. Het gaat volgens hem om ambtelijke uren, voorbereiding- en 1 onderzoekskosten en kosten die gemaakt zijn om het bestemmings plan te wijzigen. "Dit zijn grote en complexe projecten. Die hebben behoorlijk wat geld gekost dat we nergens kunnen verhalen. Maar aan het eind van de rit zullen we deze exploitaties positief afsluiten. Vooral op de Hulst II gaan we ste vige bedragen verdienen. De genomen verliezen worden straks dubbel en dwars terugverdiend", denkt Heidens die aangeeft dat j veel grote bouwprojecten nu in de beginfase zitten. "En de kosten gaan nu eenmaal voor de baat uit.". De forse verliesposten werden grotendeels gecompenseerd door winstnemingen van 2,4 miljoen T op de bedrijventerreinen Keizersveld en vooral Smakterheide II. Het grondbedrijf j sloot het jaar af met een verlies i Want in werkelijkheid is het zelfs van bijna een ton. Aktief' jn de eorste twee. -jaar- - licht gedaald. Eind vorig jaar bleek schoon schip te maken en al het werk dat op de plank was blijven liggen eerst af te maken. In de tweede helft van de collegeperio de, van 2004 tot 2006, zouden er weer nieuwe zaken worden opge pakt. Maar de oogst is karig. Ook het streefgetal van jaarlijks 300 nieuwe woningen, is bij lange na niet gehaald. De forse toename van het stuw meer komt vooral door de par keergarage in De Gouden Leeuw (8,6 miljoen euro). De bouw is al diverse jaren opgeschoven en of dit jaar nog gestart kan worden is hoogst onzeker. Daarnaast zijn het de bekende achterstanden bij onderwijs, riolering, wegen en verkeer en Dingus. een aantal projecten niet te zijn uitgevoerd. Het voordelige saldo van 1,2 miljoen euro is toen gestort in de algemene reserve. Maar dit bedrag wordt er dit jaar weer uitgehaald omdat de projec ten binnenkort moeten zijn afge rond. "Dit vertekent inderdaad het beeld. We moeten ons niet rijk rekenen. Alhoewel de reserve aan de minimumnorm voldoet, heb ben we het nog niet stevig kun nen opkrikken." Het grondbedrijf kende een onrustig jaar. Er was een record- verkoop van bijna 28 hectare. Dit leverde ruim 10 miljoen euro op. Het leeuwendeel komt voor reke ning van de bedrijventerreinen Smakterheide II (Flextronics) en Door de flinke grondverkopen daalde voor het eerst sinds 1997 de boekwaarde van het grondbe drijf. Het nam met 3,5 miljoen euro af naar 25,4 miljoen euro. Daardoor kan ook de risicoreserve omlaag waardoor er 1,3 miljoen euro vrijkomt. Dit bedrag wordt dit jaar toegevoegd aan de algeme ne reserve. Van het gewone jaarresultaat van 589 000 euro gaat 278.000 euro naar de reserve. Het restant 1 van 331 000 euro wordt ingezet om de begroting van 2006 slui tend te maken. De bewoners van de Julianasingel zijn de overlast van horecazaak Snoeks beu. Het snooker- en poolcenter zorgt in de avond en nacht voor geluidsoverlast, terwijl overdag het uitgebreide terras een obstakel vormt voor de voorbijgangers. Mensen met kinderwagens, rolstoelen of rollators kunnen zich nauwe lijks nog een weg banen over het trottoir. Straatbewoners hebben de laat ste tijd vaker overlast gemeld bij de politie en de gemeente. Vorige week hebben ze een brandbrief naar het college gestuurd. De 2e Pinksterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles in één hand Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie ACTIE! Cleopatra infrarood sauna van 2850,- voor j qqq op=OP yyy Uneto-Vni o Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer nAft'ï-'ï7R111 (nabij rotonde Sambeek) \J 1 W \J xJ f w I Vj I www.baderieboxmeer.nl omwonenden betwijfelen of de exploitant zich aan de vergunning houdt. Sinds 1992 huist Snoeks in het voormalige kantoorgebouw op de hoek Julianasingel-Prins Bernhardstraat. Voorheen waren in dit pand onder meer de biblio theek en de Rabobank gevestigd. Bij de komst, ruim dertien jaar geleden, kregen de buurtbewo ners te horen dat het snookercen trum nauwelijks voor overlast zou zorgen. In een bijeenkomst met wethouder Kersten en twee amb tenaren werd verteld dat in de nieuwe horecezaak alleen rustige achtergrondmuziek te horen zou zijn. Buiten mocht er helemaal geen geluid geproduceerd wor den. Na de wisseling van de exploi tant is de overlast flink toegeno men, constateren de omwonen den. Ze vinden dat de huidige situatie niet meer te rijmen valt met wat hen in 1992 is beloofd. De straatbewoners vragen daarom om opheldering aan B en W. Ze willen dat er voor het naderende zomerseizoen actie ondernomen wordt. Want ook buiten de hore cazaak begint Snoeks zich steeds meer te manifesteren. Zo werd op vrijdag 13 mei samen met het Raayland College een examenfeest georganiseerd in een grote tent bij het nabijgelegen busstation. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS vvV PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWWPAULBROUWER.NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tkrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3