Korfbalsters Merselo akken de dubbel Sportnieuws 4 -info Afscheid met een lach en een traan Afscheid van 50 jaar korfbalervaring Brons voor Lars Lenssen NK midgetgolf in Venray Bowlen in Venray Mudhunters SV Oostrum SVOC'01 ISBV Venray Beslissingsduel in Breugel De Peelkorf Jeugd Kampioenen SV Merselo korfbal Pagin PEEL EN MAAS Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 23 Swift 3 met 1-18 afgeschoten in kampioenswedstrijd (door Henk Lammen) Na het kampioenschap in de zaal hebben de korfbalsters van I SV Merselo afgelopen zondag ook f develdtitel gepakt. In Velden was f de nummer laatst in de derde I klasse, Swift 3, een gewillig slachtoffer voor de dadendrang j van de dames van trainer Hay Lemmen. De Veldense korfbalda mes kregen op hun eigen kunst grasveld een gigantische oorwas sing met maar liefst 1-18. SV Merselo pakte op souvereine wijze de dubbel. Het kon afgelopen zondag eigenlijk met meer fout gaan. Merselo was de r trotse koploper in de derde klasse en het arme Swift 3 bivakkeerde trooste- is aan het einde van de ranglijst. Op ondubbelzinnige wijze werd de stand j op de ranglijst ook in cijfers uitge- t. Na de eerste speelhelft leidden de gasten al met 0-8 en konden de jemen al uit de auto's van de mee- e supporters worden gehaald. F Toch baalt aanvoerster Marijke Loonen als de scheidsrechter fluit voor de tweede helft van het eenzijdi ge duel. Loonen heeft plaats moeten maken voor Petra Maassen die de wedstrijd volmaakt. "Ja, dat is zeker balen. Gewisseld worden in de kam pioenswedstrijd. Had me dan vorige week eruit gehaald, of volgende week als er niks meer op het spel staat. Maar ja, ik was aan de beurt." Haar gezicht staat maar voor eventjes op onweer. Ze verbijt de teleurstelling van de wissel en als een van haar teamgenoten opnieuw doeltreffend uithaalt, tovert ze weer haar sympa thieke, brede lach tevoorschijn en klapt welgemeend. De titel is binnen handbereik en daar heeft de net 23 jaar geworden speelster een wezen lijk steentje aan bijgedragen. Merselo stak met kop en schouders boven de andere ploegen uit en het kampioen schap in de derde klasse binnenhalen, was eigenlijk slechts een formaliteit. "Het werd ook tijd, In deze samenstel ling, met deze ploeg, zijn we beslist toe aan een stapje hogerop. Na de eerste seizoenshelft stonden we al vier punten los, maar werden de ploe gen in de derde klasse heringedeeld. Moesten we weer van voren af aan beginnen en stond iedereen weer op nul punten Omdat je maar heel wei nig wedstrijden speelt, mag je geen fout maken. Gelukkig kunnen we het nu volgend seizoen in de tweede klas se gaan proberen. Dat is voor deze ploeg een echte uitdaging." Marijke Loonen is kritisch als het gaat om het functioneren van haar ploeg. Ze legt precies de vinger op de zwakke plek. "We laten nog teveel kansen liggen. Als je enkele klassen beter bent dan de tegenstander maakt dat niet zoveel uit, maar volgend seizoen moet je toch oppassen dat je niet wordt afge straft." DUBBEL Aan het begin van dit seizoen werd Merselo versterkt door de komst van de jeugdige speelsters Sanne van Els en Adrie-Jella Beunder Met de inbreng van dit tweetal pakten de Merselose korfbalsters ook al het zaal kampioenschap in de tweede klasse. In de zaal komt Merselo volgend sei zoen in de eerste klasse uit. "Persoon lijk speel ik liever in de zaal", geeft Loonen blijk van haar voorkeur. "Dat is toch leuker en vooral sneller." Ze beseft ook dat de opgave in de zaal volgend seizoen een stuk zwaarder zal zijn. "In de eerste klasse zullen we echt aan de bak moeten. Het grootste nadeel is dat we een vrij smalle selec tie hebben De groep blijft wel hele maal bij elkaar. We kunnen dus nog wel degelijk groeien." Onderrussen verdwijnt de ene na de andere Merse lose treffer in de korf van het arme Swift. De teller staat na afloop op achttien. De meegereisde aanhangers reiken de bloemen uit, de champagne wordt ontkurkt en er wordt gezongen en gedanst. Merselo heeft de dubbel en dat zullen ze ook in Velden weten. "Mooi toch. twee kampioenschappen in een jaar Beter kan niet. Ik kijk nu al uit naar volgend seizoen", lacht Marijke Loonen. De teleurstelling van de wissel is allang weggespoeld met een flinke slok champagne De doelpunten tegen Swift 3 kwa men op naam van Anja van Dijck (4x), Diana van der Duvn en Angela van Tilburg (beiden 3x), Marijke Loonen, Petra Maassen en Sanne van Els (alledrie 2x), Yvonne Koppes en Ellen van Dijck. nd De Venrayse jeugdbowler Lars :n (Junioren) heeft in Nieuwe- gein op de Dag der Kampioenen de bronzen medaille in de wacht gesleept door met 1562 pins (195,25 gemiddeld) in de finale als derde te eindigen achter Scott Walmsley uit Middelburg (1734) en Ferdi Bagger man uit Den Haag met 1619 pins Bij de Aspiranten Meisjes werd Paula Jan sen in de finale fraai zesde met 1377 pins (172,12 gem.), waar Luke Ver hoeven bij de jongens niet verder kwam dan een teleurstellende zesen dertigste plaats, die geen finaleplek opleverde. Richard Addae verraste zichzelf door in de finale met 1183 pins (147,87 gem.) als negende te ein digen. Lijstaanvoerder De Pinkrakers moest in de huisleague verrassend het onderspit delven tegen Pincollectors, dat met 15-6 aan het langste eind trok. Ondanks uitblinker Luke Ver hoeven (met 227 586 de beste spe ler van de dag) was hij met zijn ploeg genoten niet opgewassen tegen Antoon Camps c.s. Voor Luke bete kende zijn 227 een nieuw PR. Nadat de koploper de eerste game in winst had omgezet, bleek er geen vuiltje aan de lucht. Maar blijkbaar werd de veerkracht van hun opponent onder schat. Vooral Antoon Camps (192 530'en tevens drie persoonlijke pun ten) was in goeden doen, maar ook Robbert Jansen blies een prima partij mee (157 437) en ook Mark Houtap pels (140) wist nog 2 punten uit deze wedstrijd te puren. Uitslag: 6-15 voor Pincollectors Ook nummer twee ging voor de bijl. TBBT met een sterk spelende Stef Billekens (179 503) en een goed spelende Wendy Camps (138) moest met 5 - 16 het loodje leggen tegen een opmerkelijk sterk Power Pins-team met Lisa Jan- ren (153 474) als beste speelster en een nieuw PR voor Monya Kuijsters (150). De Wegwerpers was met 13-8 •e sterk voor De Toastjes. Patricia Camps (met 198/515 beste speelster van de dag) en de prima spelende Flo- nen Hazeu (151 428 en tevens een "driepunter") bleven overeind tegen Jelle Cremers (160/ 455) en Willem Denissen (157 418 en eveneens een driepunter). Voor Patricia Camps betekende de 198-game een seizoens record voor baan 1 bij de meisjes. De laatste wedstrijd betrof De Pinhitters tegen Kingpin. Het nieuwe PR (143 van Ralph Oosterwijk, een driepunter voor Eric Minten (169 479) en de score van Richard Addae (385) bleken teveel voor Kingpin, dat Jimi Jacobs oog wel een mooie 166-game zag sco ren Ook hier was de uitslag 15-6, ditmaal in het voordeel van De Pinhit ters. Door de nederlagen van beide topteams werden de verschillen wel iswaar kleiner, maar De Pinkrakers de lijst aanvoeren met nog één wedstrijd- ronde te gaan. Op de laatste speeldag speelde rower Pins tegen De Pinhitters. Ondanks het goede spel van Niels de la Roy 158 425), maar zijn teamge- n°ten lieten teveel steken vallen 'egen het overigens ook niet bijster sterk spelende Pinhittersteam, waar Richard Addae zich met 151 439 de beste man van de wedstrijd toonde, maar bleken ook zijn ploegmaatjes juist iets slagvaardiger en daardoor won De Pinhitters verdiend met 15-6. Num mer twee TBBT kreeg het zwaar voor de kiezen tegen een ontketend De Wegwerpers, dat uiteindelijk met 17 - 4 te sterk bleek. Vooral "man of the match" Kevin Litjens bleek een te groot obstakel, getuige zijn driepun ter en zijn score van 181 516. Omdat Patricia Camps (182 479) en Florien Hazeu (160) de beste man van TBBT Bram Snellen (201 493) neu traliseerden, won De Wegwerpers deze wedstrijd zeer overtuigend, waardoor TBBT in de eindstand een plaatsje moest inleveren en als derde finishte. De Pinkrakers liet er in de wedstrijd tegen hekkensluiter De Toastjes geen twijfel over bestaan, wie het meeste recht had op de over winning. Met 19-2 werd De Toastjes afgedroogd en Jelle Creemers (201) en Chris de Mulder de enige twee puntjes voor hun team wisten binnen te halen. De scores van Paula Jansen (198 578) en "drie puntenman" Luke Verhoeven (212 596) bleken tevens door hoogste game en serie zowe] bjj,de meisjes als de jongens té zijn. Hiermee revan cheerde De Pinkrakers zich voor de geleden nederlaag tegen Pincollec tors. Samen met Ken Litjens haalde De Pinkrakers het kampioenschap binnen. Nummer drie The Pincollec tors liet geen spaan heel van Kingpin Met 19-2 waren de mannen van Antoon Camps (185 521) veel te sterk voor het zwak acterende King- pinteam, dat alleen Jeroen Bergmans de enige puntjes voor zijn ploeg zag binnenhalen. Ook Robbert Jansen (166 463) speelde bij de winnende ploeg een sterke wedstrijd en haalde net als Antoon Camps drie persoonlij ke punten binnen. Door dit resultaat klom men naar de tweede plek ten koste van TBBT. De eindstand: 1. en kampioen De Pinkrakers met 182 punten, 2. The Pincollectors (151,5), 3. TBBT (142), 4. De Pinhitters (138,5), 5. De Weg werpers (131,5), 6. Power Pins (129), 7. Kingpin (110,5) en 8. De Toastjes met 107 punten. Op het handicaptoemooi van Veg- hel wist alleen Stef Billekens (Pupil len) zich in de finale te spelen. Na de voorronde stond hij met 754 pins op de vierde plaats. Na een zwakke eer ste game volgde een prima 172-score, waarna een baanstoring roet in het eten gooide, waardoor zijn ritme brak en moest afsluiten met 130. Aange zien de topdrie uit de voorronde zich in de finale ook duidelijk sterker toon de, kon Stef achteraf toch vrede heb ben met zijn vierde plek (1260 pin- fall). Sabine v.d. Krieken (Den Bosch) werd hier overduidelijk win nares met 1417 pins. Richard Addae eindigde met 728 pins op de negende plaats. Ralph Oosterwijk eindigde als zesentwintigste met 651, Wendy Camps vierendertigste met 634 en Niels de la Roy achtendertigste met 607 pins. Bij de Aspiranten werd Patricia Camps tiende met 715, Flo rien Hazeu zestiende met 689, Eric Minten zeventiende met 679, Robbert Jansen (660 /21e), Luke Verhoeven (643 22e) en Monya Kuysters (636 23e) Lisa Jansen werd zesentwintigste met 621 pinfall. Eric Minten scoorde in deze categorie de hoogste game. 218 Mitchell Bouley (Den Bosch) bleek hier de sterkste met 1471 pins. Bij de Junioren speelde Antoon Camps (778 pins) een goede wedstrijd, maar kwam tien pins tekort voor de finale en moest zich met de zesde plaats tevreden stellen. Bram Snellen (746) sloot zijn toernooi als achtste met 746 pinfall Bo Strijbosch uit Eindhoven toonde zich een sterke winnaar met 1470 pinfall. Zaterdag wordt om 10.30 uur de slotdag gehouden en in het bijzijn van de ouders worden de prijzen van het afgelopen seizoen uitgereikt. Voor komend weekend komen de kilometervreters weer aan hun trek ken. Tijdens de marathon van Swal- men kan er weer 80 kilometer volle bak gereden worden. Maar ook de minder snelle biker is welkom om mee te rijden. Afstanden vanaf 35 km. Voor mensen die interesse hebben om zich aan te sluiten, is er een inte ressant programma, voor elk wat wils. De kalender vind je op WWW.mudhunters.nl Planning: Zondag 29 mei vertrek 8.00 per auto voor de tocht van Swalmen afstanden 35, 45 en 80 km. Zondag 5 juni vertrek 8.00 uur per auto voor de tocht van Valkenburg, 25,40 en 70 km. Elke dinsdag vertrek 19-00 uur voor training rond Venray. Vertrek is op dinsdag en zondag vanaf sportcen trum de Sprank. Uitslagen huisleagues le klasse: BT Hoeijmakers-La Mousse 26-2 BT Jamin-Scores 21-7 Kantoor v.d. Boom- en-VTU-Telecom 5-23 Pinhunters-Sig- ma's/Comelco 9-19 In de strijd om het kampioenschap maakten de beide teams, die daar nog aanspraak op maken, geen fout. B.T. Hoeijmakers kwam via de monsterze ge op La Mousse een paar puntjes dichterbij koploper V.T.U.-Telecom, dat ook ruimschoots won van Kan toor v.d. Boomen. In de onderste regionen is het doek bijna gevallen voor Scores en Kantoor v.d, Boomen, die met een gelijk aantal punten de laatste plaats delen met een achters tand van 23 5 punten op nummer zeven. Bij de dames scoorde Vivian v.d. Voort met 212 de hoogste game en Toos Janssen met 575 de hoogste serie. Bij de heren was Jaap Jongejan een klasse apart met zijn 279-game en 761-serie, de hoogste van dit seizoen 2e klasse: Altijd Raak/AVIT-Club Up 25-3 Plus G. van Dijck-The Nitwits 20- 8 Red Arrows-Strikers/Groeipunt 5-23 Close Encounters-Hit Miss 25-3 Na de winst van Strikers/Groeipunt op Altijd Raak is promotie naar de eer ste Klasse al een feit, maar de titel nog niet, omdat ook V.v.G.I./Van Rensch, dat deze speelavond vrij was, daar nog kans op heeft. Plus van Dijck hield de derde plaats vast door winst op The Nitwits en Close Encounters bleef vierde na de overwinning op Hit Miss Marlies Thijssen scoorde bij de dames met 199 de hoogste game en Joke van Rens de hoogste serie met 518. Bij de heren was Frank Peters goed voor de hoogste game en serie met resp. 245 en 677. Trioleague: BT Jamin-Bokual/Mij- ling 1-20 BT Kuijten Ass.-Proshop RBVenray 0-21 BT AW1 Isolatie-Crash 2-19 Pinhunters-Nutrivisie 13-8 Sig- ma's/Cornelco-De loepies 9-12 Hit Miss-Plus G van Dijck 14-7 In de voorlaatste speelronde ver grootte Bokual/Mijling zijn voor sprong op de Joepies tot 9 5 punten, Bart van Rens was de grote man bij de koploper met zijn 246-game en 687- serie en hielp daarmee zijn trio naar een monsteroverwinning op B.T Jamin. De Joepies hadden heel wat meer moeite met Sigma's/Cornelco, maar bleven toch aan de goede kant van de score, al groeide de achters tand op de koploper. Voor de laatste speelronde staat de ontmoeting Boku al/Mijling - De Joepies op het pro gramma, dus daar valt de beslissing voor het kampioenschap. Fien Jennis- kens scoorde met 231 en 624 de hoogste game en serie bij de dames. Nationale (5-men) League: Sig- ma's/Rest.Bowl.Venray had in de tweede en laatste play-offronde in Breda nog kans de plaats in de Hoofd klasse te behouden, maar helaas is dat niet gelukt. Na de 0-3 nederlaag tegen Bowling Scheveningcn en de 1-2 tegen NBC Unlimited was aan degra datie naar de eerste klasse niet meer te ontkomen al werd nog wel gewon nen van Accon met 3-0. Als afsluiting van het seizoen tref fen de kampioenen van alle acht klas sen elkaar om uit te maken, wie de beste is van de bedrijvencompetitie. Elk team speelt vier wedstrijden van een game tegen vooraf gelote tegen standers. De kampioen van de le Klasse. Inalfa, bleek uiteindelijk de beste. Met een totaalscore van 3254 pins en een puntentotaal van 23 ble ven zij Nestlé 4, de kampioen van de 8e klasse 6 punten voor. De derde plaats was voor Wijnands Buitenbe- drijf met 16 punten. Vierde werd Beerkens Systeemplafonds, vijfde Par- ketworld Oostrum. zesde Nestlé 2, zevende Belastingadviesburo Voer- mans en achtste De Aanpak. De Peelkorf op herhaling in hoofdklasse korfbal (door Henk Lammen) Een tegenstander waarvoor geen belangen meer op het spel staan, het afscheid van drie erva ren speelsters, een grote schare supporters langs het korfbalveld van sportpark De Vlies in Yssel- steyn. Alle ingrediënten voor een mooi feestj'e waren afgelopen zondag aanwezig. Hoe hard kan topsport zijn. De Peelkorf komt niet verder dan een 10-10 gelijk spel tegen Zigo en moet komende zondag in een beslissingsduel in Breugel van Jes winnen om als nog de veldtitel in de hoofdklasse B voor zich op te eisen. De emoties vechten om voorrang. Is het het mislopen van de titel of het afscheid van Christel Derkx, Evelien Arts en Esther v.d. Pas. Marianne Pot ten bekijkt met betraande ogen en een presentje in de handen naar haar afscheid nemende collega's. Het had zo mooi kunnen zijn. Afscheid nemen met twee titels in de zaal en op het veld, in één seizoen. Het mag niet zo zijn. De genadeloze wetten van de sport hadden afgelopen zondag weer eens ongenadig toegeslagen op sport park De Vlies. Zigo wenste geen deel uit te maken van een afscheidsfeestje en strooide meer dan een handvol zout in de opengereten wonden van de Ysselstevnse korfbalsters. "Het had nu voorbij moeten zijn." Een bijzon der emotionele Esther v.d. Pas is ruim een kwartier na afloop van de korfbal- thriller nog steeds niet in normale doen. Al tijdens de 'wedstrijd staat het huilen haar nader dan het lachen. "Ik was zo pissig. Verdomme, ik kreeg een fout tegen terwijl er niks aan de hand was." De afscheid nemende pas 23-jarige speelster heeft het die mid dag bijzonder moeilijk tegen haar fysiek sterke tegenstander. Zo speelt Zigo zoals altijd op de rand van het toelaatbare, een speelwijze waarop De Peelkorf moeilijk vat schijnt te krijgen. Toch gaat de thuisploeg voortvarend van start. Evelien Arts wil in haar laatste duel nog eens nadruk kelijk onderstrepen wat De Peelkorf vanaf volgend seizoen gaat missen. Een ongekende trefzekerheid die iedere voetbaUer in het huidige tijd perk een vermogen aan euro's zou opleveren. Binnen tien minuten brengt Arts haar ploeg op een 2-0 voorsprong en nadat de gasten de stand weer hebben gelijk getrokken, herstelt de blonde korfbalspeelster hoogstpersoonlijk weer de marge van twee. Evelien Arts zal die middag in totaal zeven van de tien treffers voor haar rekening nemen. Na de eerste helft gaat De Peelkorf met 6-4 aan de leiding. Van enige nervositeit is abso luut geen sprake. "We waren eigenlijk helemaal niet gespannen. We speel den vooral in de eerste helft vrijuit en waren beslist de betere ploeg." Chris tel Derkx vat het eerste bedrijf van het duel kernachtig en treffend samen. De Peelkorf was de meerdere van Zigo en korfbalde naar hartelust. HART In de tweede helft tapt Zigo echter uit een heel ander vaatje. Pas na der tien minuten valt pas de eerste treffer te noteren. Nicole Tielen laat 7-4 op het scorebord aantekenen en daar mee lijkt het kampioenschap voor De Peelkorf slechts een kwestie van de tijd uitspelen. De thuisploeg vergist zich echter schromelijk in de veer kracht van de Tilburgse gasten die geen cadeautjes wensen weg te geven. Via 8-6, 8-8 en 9-9 neemt Zigo in de slotfase door een omstreden strafworp zelfs een 9-10 voorsprong. Enkele minuten voor tijd sleept Nico le Tielen met haar tweede treffer als nog een beslissingsduel uit het vuur. "En dan mogen we achteraf nog blij zijn dat het gelijk is geworden", stelt Evelien Arts terecht vast. Waar de beide andere speelsters traantjes weg pinken bij hun afscheid, blijft de top schutter van De Peelkorf verrassend nuchter. "We hebben het ons zelf heel moeilijk gemaakt. Het is jammer dat we het zo hebben weggegeven, maar Zigo heeft op basis van de twee de helft terecht een gelijkspel uit het vuur gesleept. Jammer, heel jammer." Arts geeft haar afscheidswedstrijd glans met zeven treffers, maar moei nu nogmaals aan de bak om in iedei 'j1 geval haar prachtige carrière met dt j zoveelste titel af te sluiten. De pas 26 jarige korfbalster, die elf seizoener j voor De Peelkorf 1 uitkwam, blijfi schijnbaar ongedaan tijdens de emo tionele taferelen om haar heen. "II wist dat het afscheid er aan zat tf komen. Nadat ik het besluit om tc stoppen kenbaar heb gemaakt, heb il er een half jaar naar toe kunner leven. We kunnen ons vandaag geer verwijten maken. We hebben er alle; j aan gedaan." De een jaar jongert il Derkx pept alvast de accu op vooi j het duel tegen Jes. "Dan gaan we ei i nog een keer voor de volle honderc procent tegenaan. En uiteindelijk zier we wel of dat genoeg is voor de titel.' Spijt dat het einde in zicht is, heb I ben de drie speelsters, die vooral van j wege studie en werk stoppen mei korfballen, niet. Ondanks de vele l'j mooie woorden, de bloemen, dt cadeautjes en de hartverwarmendt jij gestes van medespeelsters en suppor ters blijven ze bij hun besluit. Evelien "Het is mooi geweest. Nu wordt hei tijd voor andere dingen." "Al zal ii wel het teamgebeuren missen. Wani dat is toch het allermooiste wat mt bij blijft", vult Esther aan. Christel ver woordt het De Peelkorf-gevoel toi slot heel treffend. Ze legt een hand of 1 haar hart. "Dat gevoel zal ik altijd blij ven houden." De Peelkorf nam afgelopen zondag op gepaste wijze afscheid van drie speelsters die jarenlang mede het gezicht hebben bepaald van het vaan delteam van de Ysselsteynse korfbal vereniging: Evelien Arts, Esther v.d. Pas en Christel Derkx. Het scenario leek weihaas perfect. De Peelkorf zou bij winst tegen Zigo de veldtitel pakken en het tweede kampioenschap in een seizoen in de wacht slepen. En daarmee een pas- Estber, Christel en Evelien bedankten emotioneel iedereen voor de steun in de afgelopen jaren. send afscheid verzorgen voor Evelien, Esther en Christel. De gasten gooiden echter roet in het eten en door een 10-10 gelijkspel moet De Peelkorf zondag op herhaling om alsnog het kampioenschap te pakken. De drie korfbalsters, goed voor meer dan vijf tig jaar korfbalervaring, kregen deson danks al een mooi afscheid. Bestuur, medespeelsters en supporters van De Peelkorf bedankten de speelsters voor hun jarenlange inzet voor de ver eniging met veel bloemen en cadeau tjes. Met het behalen van het kampioen schap komende zondag in het beslis singsduel tegen Jes krijgen de drie korfbalsters wellicht alsnog een pas send cadeau bij een waardig afscheid In het kader van het 35-jarig bestaan van MGC Buitenlust in sep tember heeft de FNMB (Federatieve Nederlandse Midgetgolf Bond) het verzoek gehonoreerd om de Neder landse kampioenschappen afdeling 2 (etemietbanen) in Venray te houden. Het echte jubileumfeest zal in sep tember worden gevierd. Deze kam pioenschappen zullen komend week end (zaterdag 28 en zondag 29 mei) worden gehouden, waarbij beurte lings wordt gespeeld in Venray en Geldrop. Op zaterdag 28 mei spelen de dames en heren senioren hun wed strijd in Venray, terwijl de dames en heren algemene klasse en de junio ren en scholieren op dezelfde dag in Geldrop spelen. Op zondag 29 mei worden de rollen omgedraaid. Per dag worden er vijf ronden gespeeld, en diegenen, die na tien ronden de minste holeslagen per klasse hebben, mogen zich voor een jaar Nederlands kampioen noemen. Bij gelijke stand volgen zonodig barrages, te beginnen vanaf baan 1 tot dat er een beslissing gevallen is. De Venrayse midgetgolf- club zal alleen vertegenwoordigd zijn bij de heren senioren en wel door Jan van Dijk, Jan Engels, Gerrit Janssen, Harrie Lenssen, Theo Litjens en Gerrit Vermeulen. Er hebben zich 73 spelers voor dit evenement aangemeld, zoals Appelscha en Drachten en Leeuwar den (Fr), Ridderkerk en Zoetermeer (ZH), Bomerbroek (Ov), Beuningen, Doorwerth, Ede. Ermelo, Groesbeek, Nijmegen, Voorthuizen en Wagenin- gen (Gld), Bilthoven (Utr), Eindho ven, Geldrop en Heeze-Leende (NB). Uit Limburg is helaas alleen Venray vertegenwoordigd. Diverse kampioe nen en oud-kampioenen zullen dus in Venray aan de start verschijnen, waar onder Peter en Roland Klarenbeek, Alex Jasper (heren), de winnaressen van de Europa Cup 2004 voor dames teams Natasja Klarenbeek en Annita Eijziiiga (dames), Wilbert van Hel mond, Jos Vlasveld. Tiny Klarenbeek, Mees Bouwman (heren senioren) en Ellie Mulder en Gonny Kolsteren (dames senioren). Alle hiervoor genoemde spelers zijn kampioen of oud-kampioen, waarvan een aantal zelfs meervoudig. Het zijn of waren ook allemaal internationals. Bij de jeugd behoren de jeugdintemationals Mariusz Ciesielski, René Bos en Zeno Folkertsma tot de grote favorieten. Bij de heren senioren mogen ook de lokale favorieten Jan Engels, Gerrit Janssen, Harrie Lenssen en Gerrit Ver meulen tot de kanshebbers gerekend worden en misschien kan ook de in topvorm stekende Jan van Dijk voor een verrassing zorgen. Veel spelers hebben al tijd gestoken om zowel in Venray als Geldrop te trainen, maar het gros is donderdag en vrijdag al aanwezig om de definitieve balkeuze per baan te bepalen of om de vorm aan te scherpen, dan wel te perfectio neren. In Venray wordt het NK gespeeld op de banen van Restaurant Buitenlust, gelegen aan de Maashese- weg 76. De banen in Geldrop zijn gelegen aan de Bosrand 164. De wed strijden beginnen op beide dagen om 9.00 uur Supporters en geïnteres seerden zijn natuurlijk op beide dagen van harte welkom. PEEL EN MAAS eert abonnement waard Uitslagen Midweekdames Oostrum-EMOS 8-6 Aspiranten SVOGOostrum 3-0 Oostrum-Olympia 5-3 Programma zaterdag 28 mei Erica-Oostrum 18.00 Uitslagen SVOC Al-De Treff. Al 9-14 SVOC A2-De Horst 7-10 KSV-SVOC A3 10-3 SVO-SVOC BI 3-8 SVOC Cl-Ekca 2-3 SVOC C2-Oostrum 3-0 SVOC Dl-HBSV Dl 4-6 Odio E2-SVOC El 3-4 Roka-SVOC 10-7 SVOC 2-Merels 3 3-17 Recr. Erica-SVOC 3-3 Programma zaterdag 28 mei Playing Girls-SVOC A2 11.00 SVOC A3-Klimop 14.15 SVOC BI-Oranje Wit 1300 VIOS-SVOC C2 11.30 De tafeltennissers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. hebben afgelopen zaterdag deei- genomen aan een tafeltennistoemooi in Lochem. Er was opnieuw succes voor Marie-Louise Theeuwen-van de Bekerom. Na een vermoeiende reeks wedstrijden behaalde zij een prachti ge eerste plaats in klasse vier. Zij mocht bij de prijsuitreiking een mooie herinnering aan deze prestatie in ontvangst nemen. Ook voor Wil bert Litjens in klasse vijf en Jan van Gerven in klasse vijf waren er prijzen weggelegd, zij werden beiden vierde. Het puntenoverzicht: Sandy Aalders 3 punten, Harrie Kuypers 4, Leo Rein- tjens 4, Jan van Gerven 9, Ron Custers 1, Wilbert Litjens 10, Ankie Muysers 6, Jan Theeuwen 8, Marlie Vervoort 2, Marlie-Louise Theeuwen 18, Eline lacobs 10. De Peelkorf speelt zondag 29 mei het beslissingsduel in de hoofdldasse korfbal op het veld van Corridor in Breugel. Tegenstander is Jes uit Ven horst dat samen met de Ysselsteynse korfbalsters op de gedeelde eerste plaats in de hoofdklasse B van de veldcompetitie eindigden. Beide ploegen behaalden in veertien wed strijd 24 punten. Het duel op het sportterrein van Corridor aan de Van Gendtlaan in Breugel begint om 13-00 uur. De winnaar van dit duel promoveert naar de topklasse. Ook het derde team van De Peel korf kan zondag nog de titel in de wacht slepen. De Peelkorf speelt de laatste veldwedstrijd tegen HBSV en bij winst mogen de Ysselsteynse korfbalsters de champagne ontkur ken. Het duel op sportpark De Vlies in Ysselsteyn begint om 09 30 uur. Doordat De Peelkorf 1 op zondaj 29 mei een beslissingswedstrijd moei spelen wordt de aanvang van de brun ch verzet naar 10.30 uur. De wed strijd van de oud senioren 1 speel sters begint om 16.00 uur Uitslagen De Peelkorf-Zigo 10-1C De Peelkorf 2-01ympia(o) 8-é ROKA2-de Peelkorf 3 3-1 De Peelkorf 4-DOS(A) 11-4 Vonckel Girls-de Peelkorf 5 9-4 Wittenhorst-Recreanten KM Programma zondag 29 mei De Peelkorf-Jes in Breugel 13-0C De Peelkorf 3-HBSV3 9 3C Zaterdag 28 mei is er een knobel tocht voor aspiranten, pupillen, wel pen en alle leid(st)ers. Bijeenkorasi om 13-00 uur. Peelkorf C2 is na een spannende 3 4 zege op Spirit C2 kampioen gewor den. Uitslagen De Peelkorf Al-Eendracht (M) Al 10-2 De Peelkorf B1-DDW BI 4-3 Oranje Wit B2-De Peelkorf B2 6-2 De Peelkorf Cl-De Wilma's Cl 4-3 Swift D2-De Peelkorf Dl 6-2 Spirit C2-De Peelkorf C2 3-1 De Peelkorf El-Olympia El 3-0 De Peelkorf E2-DOS El 31 Zaterdag 28 mei kunnen de aspiran ten Cl kampioen worden in hun klas se. Zij spelen de laatste wedstrijd tegen ONA in Overasselt. Aanvang 10.00 uur. Programma zaterdag 28 mei De Peelkorf Al-Noviomagum Al 15.00 De Peelkorf A2-DOT Al 11.00 ONA Cl-De Peelkorf Cl 10.00 De Peelkorf D1 -Klimop Dl 11.00 De Eendracht El-De Peelkorf E210.00 SV Oostrum houdt voor de kam pioensteams van het afgelopen jaar een receptie. Op zaterdag 4 juni vanal 18.30 uur worden de volgende kam pioenen in het zonnetje gezet: wel penteam korfbal kampioen zaal- én veldcompetitie, pupillen F2 korfbal kampioen veldcompetitie en E2 voet bal winter- én lentekampioen. Uitslagen Swift 3-Merselo sen. 1-18 MKV-Merselo 2 midw. 8-15 Programma zaterdag 28 mei Oranje Wit C2-Ajola Cl 11 30 Oranje Wit B3-HBSV BI 12.45 Oranje Wit B2-VIOS BI 14 00 Oranje Wit A2-ODIO A2 15-30 Programma zondag 29 mei Merselo-SVSH 2 sen. 10.30

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23