wieg tot graf lid van IV Oostrum Sportnieuws -info Swolgense Boys is vierdeklasser!!! Waar ligt de top voor Swolgense Boys? Ruime zege hockeydames Moeizame overwinning honkballers Meerssen te sterk voor hockeyheren Red Caps JBC Venray 80 Rodhe goed op dreef HSV De Roerdomp TV Ysselsteyn Het Alvertje 5 - Pa, EL EN MAAS Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 21 j ortvereniging viert komend weekeinde zeventigjarig jubileum Na drie weken rust hebben de hoc keydames van Venray een royale zege behaald in en tegen Den Bosch: 0-6. Venray opende de score door een prachtig schot van Kim van Kessel. De wedstrijd was daarna opengebro ken, Den Bosch had maar weinig kan sen en Venray versierde vervolgens een tweede doelpunt door Anke Muijsers. Na een verfrissende rust met een aantal aandachtspuntjes van waarnemend coach Sanne Wouters, begon Venray fris aan de tweede helft. Vlak na de thee gaf Chrisie Mitchell een voorzet naar Miriam Hoedemaekers, die een prachtige tip- inn verzorgde. Dit deed ze tot haar grote verbazing niet veel later nog maals: 4-0. Uiteindelijk kwamen Laris- sa van Winden, die een snoeiharde bal links onder in het doel van Den Bosch plaatste en Ingrid Herraets nog aan bod om het doelpuntensaldo voor Venray op te krikken. Met 0-6 verlie ten de Venrayse hockeydames win nend het veld. Den Bosch had maar weinig in te brengen en op deze mooie dag en Venray haalde toch weer haar puntjes binnen voor het klassement Heesch staat nog steeds bovenaan in het klassement met Ven ray in zijn kielzog. Met nog maar twee wedstrijden te gaan is het de vraag of Venray het kampioenschap alsnog kan gaan pakken. Volgende week speelt Venray thuis tegen Rosmalen. De honkballers van Red Caps Ven ray hebben zich hersteld van de ver rassende nederlaag van vorige week tegen Cuijk. In Helmond werd met 8- 7 gewonnen van Mulo. Evenals vorige week ontbrak het de heren aan goede honkslagen en werd een voorsprong wederom uit handen gegeven. Alleen rechtsvelder Ruud Mickers wist het de Mulo pitchers met vier honkslagen uit vijf slagbeurten moeilijk te maken. Door een paar Venrayse vangfouten en Helmondse honkslagen keken de heren in de zesde inning nog tegen een 7-4 achterstand aan. In de zeven de inning werd deze achterstand, mede door agressief slagwerk en honklopen, omgezet naar een 7-8 voorsprong. In de achtste en negende inning wist Red Caps Venray pitcher Gijs Ensink met behulp van zijn veld de zege uiteindelijk veilig te stellen. De softbalsters van Red Caps Ven ray en Mustangs Venlo stonden afge lopen zondag na een paar jaar weer tegenover elkaar in het strijdperk. De Venlose dames moesten zoals van te voren verwacht twee nederlagen incasseren: 19-3 en 11-3. De eerste wedstrijd lieten onze dames vanaf het eerste moment zien totaal geen moei te te hebben met het onervaren Ven lose team. In de tweede wedstrijd kreeg beginnend werpster Renée Leenders de mogelijkheid om erva ring op te doen. Uitslagen RCV Pupillen-Gryphons 2-16 RCV Pupillen-Gryphons 4-13 Gryphons-RCV Aspiranten 8-1 Gryphon-RCV Aspiranten 3-0 Indians Weert-RCV Junioren 104 Mulo Helmond-RCV HB Senioren 7-8 RCV SB Senioren-Mustangs Venlo 19-3 Mustangs Venlo-RCV SB Senioren 3-11 Programma zaterdag 28 mei PSV Eindhoven-RCV Pupillen 12.00 RCV Aspiranten-Cardinals Oss 11.00 RCV Aspiranten-Cardinals Oss 12.30 Uden Red Sox-RCV Junioren 14.00 Programma zondag 29 mei RCV HB Senioren-PSV 13.00 RCV SB Senioren-Mulo 11.00 Mulo-RCV SB Senioren 13.00 ienüi Afgelopen zaterdag werd in het dep portcentrum in Leek (Groningen) vaal! «Nederlands Kampioenschap voor had ugdfutsallers onder de 19 jaar door KNVB georganiseerd. Het team i district Zuid II (Limburgs team) «tl thaalde een knappe tweede plaats, lie I« fa jeugdspelers uit Venray (allen hel (i tan futsalvereniging TVF/OTTO) eproB naakten deel uit van de elfkoppige ctteo! Electie. Aanvoerder Gijs Philipsen en uttel lahbod Tahsini speelden continu «k in de basis. Gert Jan Spee kreeg geregeld speelminuten met diver- linvalbeurten, hij bekroonde deze et twee treffers. Doelman Joep Lins- iblcec n was de reservekeeper op deze die>8 van het team. Het team werd «geleid door Jules Bronneberg (dis- ^coordinator) en de trainers "ton Biloro en Jos van Gerven. De nttvan het team was zwak. 4-0 ver stegen West dat als laatste ein- Daa na pakte het team de fad goed op met twee klinkende terwinningen: 3.0 en 2-0. Na het 7-0 pike spel tegen Zuid I volgde de Het team van Zuid II leverde een knappe prestatie op het NK finale tegen West I. Dit team bleek de sterkste formatie van allemaal te heb ben. Het bleef lang 2-2; echter omdat het Limburgs team moest winnen om eerste te worden-en- teveel risico ging nemen, ging het mis: 2-4. Het team van West I werd verdiend Nederlands kampioen. De verschillen tussen alle teams waren trouwens erg minimaal; getuige ook de eindstand. Het team van Zuid II kan terugzien op een erg geslaagde dag. Belangrijker nog natuurlijk is de individuele groei die de spelers de afgelopen periode doorgemaakt hebben doordat zij vanaf februari geregeld trainingen en wedstrijden op dit niveau bijge woond hebben. De uitslagen van het Limburgs team: Zuid II-West II 0-4, Zuid Il-Oost 3-0, Zuid II-Noord 2-0. Zuid li-Zuid 11-1 en Zuid II-West I 24. de eindstand: 1) West 112 pt. 2) Zuid II7 pt. 3) Zuid I 6 pt. 4) Noord 6 pt. 5) Oost 5 pt. En 6) West II 5 pt. Afgelopen zondag hebben de hoc keyheren van Venray verloren van koploper Meersen: 9-3- Om het kam pioenschap niet in gevaar te brengen moest Meersen winnen. In de eerste helft liep het niet fantastisch bij de thuisploeg. Venray zette goed druk en kwam tweemaal tot scoren, beide doelpunten werden gemaakt door Maurice Holla. Toch was Meerssen de betere ploeg en stond het in de rust 6- 2. In de tweede helft kreeg Venray minder kansen, toch wist aanvoerder Thijn Franssen te scoren. Uiteindelijk heeft Meerssen met 9-3 gewonnen. Volgende week spelen de hockeyhe ren hun laatste wedstrijd thuis tegen Nuth. it Vd fogramma zaterdag 28 mei arbE dden 1-J8D2 )en B2-MB1 1A1-JA1 "Oss B2 JMneerCl-JCl "•Venlo D2 I^Stamma zondag 29 mei ^yHl-Nuth Dl-Rosmalen 3 A-MEP A 10,00 10.00 0930 10.00 vrij 09.30 10.00 14.30 14.30 11 00 11.30 15.30 1300 14.20 11.30 14.30 12.45 11.00 Ook in juni zijn voor de jeu de bou- lesclub bereikbare wedstrijden. Hier onder volgt het schema: Zaterdag 4 juni Udenhout 50+ toernooi VOP Udenhout doublet Zondag 5 juni Maastricht Treech toernooi Treech '42 Tripl; Zaltbommel Aardbeientoer- nooi Jeu de Bommel Tripl; Zaltbom mel Jeugdtoernooi Jeu de Bommel Doubl Woensdag 8 juni Apeldoorn Midweek 't Zwijntje Doubl; Grave Graafs Boules Treffen Grave Superi eur Doubl; Terheyden Voorjaarstoer- nooi Boulevaart Doubl Donderdag 9 juni Zevenaar 50+ toernooi JBC Zeve- naarDoubl. PEEL EN MAAS een abonnement waard maakt zich op voor jubileum van de sportvereniging, weekeinde, vanaf vrij- barsten op sportpark De de activiteiten los. Het pro- el uil ramma speelt in op het gevoel het y U de vereniging uitstraalt: van Wi-. d voor iedereen. Het affiche is heb' os divers, en voor jong en oud: ten en vrijwilligersfeestavond, ver- chlllende wedstrijden, een ïgzaa eceptie, een stratentoemooi en en feestelijke afsluiting op zon- opr. lag. De vereniging wordt gedra- 'anta endoor ruim 150 vrijwilligers. 1-1 - Bet tekent de verankering die de mi portclub in Oostrum heeft: het 2ena w is van wieg tot graf lid van SV emr. tostrum. Ima nic SV Oostrum kent een voetbalafde- ing en een korfbalafdeling die samen voirj net de tennisvereniging sportpark veró? De Spar' bewonen. De voetbaltak tsacb «staat zeventig jaar en is de eigenlij- adeli jubilaris. Samen met de korfbalaf- emsartekng le'[ SV Oostrum liefst 520 Sjef Claessens: "Zonder vrijwilligers reddeti we het niet" leden. Om het jubileum in goede banen te leiden, zijn vele vrijwilligers in de weer. Sjef Claessens is één van hen. "Zonder vrijwilligers redden we het niet. De hand en spandiensten van iedereen zijn onontbeerlijk." Dat de voetbaltak na zeventig jaar nog steeds springlevend is, blijkt vol gens Claessens nog iedere week "De club bruist van het enthousiasme en de energie. De thuiswedstrijden van het eerste team zijn steevast goed voor zeker honderd bezoekers. Ook naar de uitduels reizen veel suppor ters mee." De korfbalafdeling telt twee senio ren- en vier juniorenteams, de voetba lafdeling acht seniorenteams en bijna twintig jeugdteams. "Het gros wordt lid voor het leven. Je voetbalt voor Oostrum en daarna blijf je steunend lid. En dat eindigt voor velen pas als ze overlijden. Zo sterk is de verbon denheid met de vereniging." Sinds enkele jaren kent Oostrum ook een vrouwenteam. "En de mei den doen het goed. De ploeg is dit seizoen tweede geworden. En zo is voetbal in Oostrum een sport voor iedereen in het gezin: voor de kinde ren, voor de man en de vrouw, voor opa en voor oma, die ook vaak komt kijken." Volgens Claessens is het zeventigja rig jubileum een ideale opmaat voor het grote feest, dat over vijf jaar wordt gevierd. "Dan bestaat de club 75 jaar, dat is een echt jubileum." Het jubileum begint vrijdag 27 mei met een vrijwilligersfeestavond voor de afdeling korf- en voetbal. Tijdens de avond worden de jubilarissen gehuldigd. "En dat zijn er heel wat: één keer goud voor 25 jaar verdien sten, zes keer zilver voor 12 jaar ver diensten en vijf keer brons voor 25 jaar lidmaatschap." De zaterdag staat in het teken van voet- en korfbalspelen voor de jeugd met ongeveer 160 deelnemers (aan vang 13 00 uur), een jubileumwed strijd (17.30 uur), en de receptie op sportpark De Spar (19.30-21.00 uur). "We rekenen op een grote opkomst. SV Oostrum is een echte en hechte dorpsvereniging. Het maakt onder deel uit van het dorp en het dorpsle ven. Soms lijkt het wel of bijna ieder een lid is. Eén lid is zelfs al zeventig jaar lid, namelijk Bert Arts. Dat is toch heel bijzonder: hij heeft alle jaren van de vereniging meegemaakt Het jubileum wordt op zondag afgesloten met een stratentoemooi voor voetbal, korfbal, tennis en jeu de boules. "Een sportdag voor heel Oos- tnim. Dit jaar doet de jeu de boules- vereniging voor de tweede keer mee. Zo kan iedereen van 15 tot 80 jaar actief deelnemen aan de sportdag. Dit evenement organiseert de voetbalver eniging al zo'n vijftien jaar. De laatste jaren spelen ook de korfbal- en tennis vereniging een rol in de organisatie." Het jubileumweekend wordt afge sloten met de band Aacht vur Elluf. Vanuit de laadbak van een vrachtwa gen voor de kantine kunnen de feest gangers genieten van deze Oostrumse band. Promotie na acht overwinningen in successie De jonge honden van Swolgen se Boys stormen de vierde klasse binnen. Het is vrijwel dezelfde groep die in 2003 kampioen werd in de zesde klasse. Anderhalf jaar dobberden de Swolgenaren mee in de vijfde klasse. Maar sinds de winterstop ging het crescendo met de tweede plaats als eindre sultaat. Ook in de nacompetitie hield de talentvolle Swolgense ploeg de stij gende lijn vast. Swolgen, een dorp van nog geen 1300 inwoners, kan bogen op een sterke lichting. De begintwintigers die nu de dienst uit maken in de hoofdmacht speelden daarvoor al samen in de jeugd. Doel man Gert Custers (34) is de enige rou tinier. Daarna volgen Sjoerd Kerstjens en Niek Lemmen die allebei midden twintig zijn. Maar het overgrote deel is aanstormend talent. Twee daarvan waren deze voetbaljaargang niet beschikbaar. Sander Perry, die in Amsterdam studeert, vroeg over schrijving aan naar Abcoude. En top scorer Kevin Tissen, herstellende van een ongeval, bleef noodgedwongen langs de kant. Komend seizoen maakt Kevin Tis sen na anderhalf jaar zijn comeback. De vraag is hoeveel rek er nog zit in de formatie van trainer Fred Donkers. De Helmondse coach denkt dat zijn ploeg zeker niet zal misstaan in de vierde klasse. De Swolgenaren heb ben een voetballend elftal dat op een hoger niveau nog beter tot zijn recht zal komen, denkt Donkers. Bijna twee jaar geleden etaleerde Swolgense Boys zich voor het eerst door het grote Venray te kloppen in het bekertoernooi. De competitie ver liep licht teleurstellend met de zeven de plaats als eindresultaat. Het sei zoen werd overschaduwd door het tussentijds opstappen, vanwege gezondheidsproblemen, van trainer Jan Loock. Oud-speler Wolfgang Rüt- ten brengt het seizoen tot een goed einde. Dit jaar maakte ex-prof Fred Don kers zijn opwachting opsportpark Kerkebos. Het heeft een half jaar geduurd voordat spelers en trainen aan elkaar gewend waren. Donkers was daarvoor in het Helmondse al als speler-trainer actief geweest. Maar Swolgense Boys is zijn allereerste club als hoofdcoach. Toch trekt de voormalige hoofdklassetopscorer nog en af en toe de schoenen aan. In die spaarzame invalminuten weet Don kers nog vier keer het net te vinden. Het maken van doelpunten is lange tijd hét grote manco. De broers Tis sen wisten er voorheen wel raad mee. Maar Robin is na een zware blessure lang uit de roulatie geweest en heeft moeite om aan te haken op zijn oude niveau. Na de winterstop staat plotse ling John Thijssen op die Swolgena ren verlost van de improductiviteit. Met de comeback van Kevin Tissen zit Donkers komend seizoen royaler in zijn aanvallers. De vierde klasse is voor Swolgense Boys geen onbekend terrein. De club, opgericht in 1920, speelde vlak na de oorlog twaalf seizoenen onafgebro ken op dat niveau. Na de degradatie in 1958 keerde de club in 1962 weer terug om in 1968 opnieuw af te dalen na het afdelingsvoetbal. Daarin zou den de Swolgenaren heel lang bivak keren. Totdat in het seizoen 1990/91 Swolgense Boys de titel pakt en na 23 jaar weer vierdeklasser is. Maar het gaat moeizaam. Het eerste jaar weten de Swolgenaren zich nog net te hand haven. Maar in 1993 valt alweer het doek. Mare de Swart en Peter Hend- rix, die beiden dit seizoen nog af en Uitslagen derde wedstrijd om de lentekoning: 1Harrie Theeuwen 2. Ton Deenen 3. Will Berden 4. Sjaak Koenen 5. Antoon Sanders Uitslagen derde wedstrijd 50 plus competitie: 1. Peter Gerrats 2. Jos Hermans 3 Will Berden 4. René Wijn hoven 5 Erich Hain Uitslagen vierde wedstrijd lenteko ning lange hengels: 1Sjaak Koenen 2. Ton Deenen 3. Pieter Kunen 4. Antoon Sanders 5. Sjaak Theeuwen Activiteiten: Vrijdag 27 mei Jeugdcup Noord Limburg 1, vijver Broekhuizenvorst Zaterdag 28 mei Nationale Hengel- dag de Burenbeker 12.00 tot 16.00 uur, oude vijver Zondag 29 mei Lentekoning lange hengels wedstrijd 5, 8.00 tot 12.00 uur, oude vijver Woensdag 1 juni 50 pluscompetitie wedstrijd 5 Aanmelding bij Pieter Kunen tel 077-3662920. toe opdraafden in de hoofdmacht, waren toen dragende krachten in het eerste elftal. Uitgerekend in het degradatiejaar 1992/93 stond Gert Custers onder de lat. Het was een tijdelijke terugkeer van de doelman die afkomstig was van VW 2. Na de degradatie zocht Custers het snel hogerop bij Wilhel- mina'08 in de hoofdklasse. Om in 2003 voorgoed terug te keren in 'zijn' Swolgen. In 1996 moet Swolgense Boys opnieuw een stapje terug doen. Vijf jaar duurt het verblijf in de zesde klas se. Via de nacompetite, na zeges op Holthees en Kronenberg, weten de rood-zwarten de kelder te ontvluch ten. Maar de vijfde klasse blijkt nog nét te hoog gegrepen. Er vindt een wisseling van de wacht plaats bij de Swolgenaren. De jonge talenten blij ken in seizoen 2001/02 nog te licht voor het grote werk en degraderen. Een jaar later pakt de ploeg het kam pioenschap in de zesde klasse door Resia in een beslissingswedstrijd met 2-1 te verslaan. De opmars is ingezet en straks in de vierde klasse kunnen de Swolgenaren zich opnieuw bewij zen. Want behalve Gert Custers heeft geen enkele speler ervaring op dat niveau. Zaterdag 28 mei nationale hengêl- dag, bijeenkomst 13.00 uur en vissen van 13.30 tot 15.30 uur. Wedstrijden senioren: Woensdag 1 juni wedstrijd zomer avond competitie, bijeenkomst 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21,30. Zaterdag 4 juni eerste wedstrijd tegen Gemert, bijeenkomst 13.00 uur aan visvijver De Ballonzuil en vissen van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag 8 juni wedstrijd zomer avond competitie. Men kan voor verdere informatie contact opnemen met de wedstrijd commissie A.de Klein tel. 0478- 581066 het laatste nieuws over de geplande wedstrijd en ook de uitsla gen staan altijd op website www.hsvderoerdomp.nl Uitslagen eerste wedstrijd tegen Milheeze. C. Kools werd vierde, de overige ereplaatsen waren voor vis sers van Milheeze. Het eerste heren tennisteam van Tennis Club Rodhe, uitkomend in de hoofdklasse 35+. heeft afgelopen j zaterdag een zeer overtuigende vier- j de opeenvolgende overwinning j geboekt. Thuis werd met 6-0 TC Echt j opzij gezet. Normaal een lastige opponent werd redelijk gemakkelijk, letterlijk van de baan geveegd. De eer- ste herenenkel werd door T Jennis- kens met gespeeld tegen M. Willems. Na een wat onregelmatig begin kreeg Tjeerd vat op het spel van Willems en door de 'moordende' backhand van Willems te ontzien kon hij de partij 1 naar zijn hand te zetten. Na de eerste set in een tiebreak te hebben gewon nen liep Tjeerd uit naar een 5-2 voor sprong in de tweede set. Echter werd het door concentratie verlies weder om een tiebreak die Tjeerd overtui- gend wist te winnen. De tweede 5 herenenkel werd door Rikus ten Brucke met 6-0/7-6 gewonnen van L. i Halderit. Na een flitsende start in de eerste set leek het of de muur wat i scheurtjes begon te vertonen, resulte- rend in een tiebreak die Rikus redelijk makkelijk won. De derde herenenkel, die werd gespeeld door Thom Spee, werd eenvoudig gewonnen. De wat 1 oudere F. van der Loo kon geen enkel moment Thom uit zijn spel halen zodat Thom ook deze wedstrijd met 6-0/6-1 won. De vierde single werd een partij tussen Rob Olthoff en H. Sleyster. In een geconcentreerde l wedstrijd won Rob eindelijk eens I overtuigend en met goed spel zijn partij met 6-0/6-2. Uiteindelijk wer- l den öök beide dubbels gewonnen en dat resulteerde in de 6-0 overwinning. Na vijf wedstrijden staan de heren op een eerste plaats met 23 punten. De nummer twee uit Stein heeft 22 pun ten. Op vrijdagmiddag 27 mei mogen 1 circa 75 leerlingen van de basisschool kennis maken met de tennissport. Onder leiding van Meggie van Knip penberg, Kalle Voigt, Paul Litjens en de jeugdcommissieleden wordt het beslist een leuke middag. Dit jaar wil de vereniging ook gaan deelnemen aan de vorig jaar opgestar te najaarscompetitie. Het betreft alle maal dubbelcompetities. Per wed strijddag worden er vier dubbelpartijen afgewerkt. Inschrij- ving is mogelijk als individu of als compleet team. Leden die nog geen 1 competitie spelen krijgen (indien nodig) voorrang. Opgave met voor- 1 keur voor competitievorm en dag tot 1 uiterlijk 20 juni sturen naar Twan de Wit: tdwit@home.nl of tel. 541279 1 Swolgense Boys- Hapse Boys 4-0 (1-0). Doelpunten: 31 John Thijssen 1-0; 78. Robin Tissen 2-0; 88. Bas Heijnen 3-0; 94. Lex van Leeuwen 4-0. Scheidsrechter: Albers (Deume). Toe schouwers: 400. Bijzonderheid: Swol gense Boys wint de nacompetitie in 5F en promoveert naar de vierde klas se. Swolgense Boys: Gert Custers; Roel Hendrix, Sjoerd Kerstjens, Paul Kur- sten en Niek Lemmen; Sander Thijs sen, Niels Heijnen (46. Joop Martens) en Thijs van Mierlo; Robin Tissen, Bas Heijnen (88. Kevin Tissen) en John Thijssen (86. Lex van Leeuwen). (Door Jan Leijsten) Tijdens de winterstop kwam het besef dat Swolgense Boys wel wat beneden zijn stand leefde met de tiende plaats in de vijfde klasse F. Na het 1-2 verlies tegen SVOC'01 op paasmaandag 28 maart werd een lange eindsprint ingezet Ont ketend waren de mannen van trainer Fred Donkers. Acht zeges later staat Swolgen in de vierde klasse. Een jump waar Mario Cipollini in zijn beste dagen nog stil van zou zijn geworden. Doordat de gasten uit Haps poulegenoot VCA met 5-1 klop gaven, en de thuisclub de club uit Sint Agatha 'slechts' met 3-1 versloeg, had Hapse Boys in deze finale aan een gelijkspel genoeg Toch had doelman Gert Custers er al voor de wedstrijd een goed gevoel over. "Ik zie het zit ten. Onze spelersgroep is sterker. Het besef 'nu moet het gebeuren' is volop aanwezig." De eerste kansen waren echter niet aan Robin Tissen besteed. Eerst schoot hij na een verre uitgooi over en even later zocht de beweeglijke aanvaller met zijn hoofd het doel te hoog. Pas na een kwartier kwamen de Brabanders te voorschijn. Floris Arts vond Michel van den Hoogen op links, maar de attente Gert Custers voorkwam onheil. Thijs van Mierlo kopte nog eens over. Maar halverwege de eerste helft kwamen de gasten steeds beter in hun spel. Net toen het leek dat het meer voetballende Hapse Boys de lei ding zou nemen, sloeg de thuisclub toe. Uit het niets kon John Thijssen vrij op doelman Thijs Vloet afgaan. Schuin voor de keeper rondde hij fraai af: 1-0. Nu moest Hapse Boys aan de bak. Het spelpatroon wijzigde direct. De Swolgenaren verschenen met steeds meer spelers achter de bal. Toch dreef de puur links trappende Thijs van Mierlo met een keihard schot doelman Vloet gestrekt naar de hoek. Na de thee was er een ander Hapse Boys. Al snel pegelde Michel van den Hoogen een directe vrije trap rake lings naast. Van den Hoogen, de stu wende kracht bij de gasten, zweepte zijn team op tot aanvallende daden. Een kwartier voor tijd stichtten de invallers Lars Ophuizen en René van de Besselaar gevaar maar Gert Custers bleef steeds de baas. Twaalf minuten voor tijd draaide de Swolgense invaller Joop Martens een hoekschop van links met effect in. Doelman Vloet liet de bal los waar na Robin Tissen kon inschieten: 2-0. Alle verzet was nu gebroken. Hapse Boys ontbeerde ook overtui ging. In de 87e minuut rolden Robin Tissen en Bas Heijnen de schamele laatste Hapse linie op. Tissen, die zelf de bal voor het intikken had, gunde onbaatzuchtig de kans aan Bas Heijnen die het laatste tikje gaf: 3-0. Trainer Fred Donkers gunde ook Kevin Tissen nog een paar speelminu ten, evenals de net daarvoor in het veld gekomen Lex van Leeuwen, j Deze laatste bedankte zijn invalbeurt met de meest op prijs gestelde geste: hij scoorde de vierde Swolgense treffer: 4-0. Hierna was het werkelijk feest. Een geweldige spontaniteit tussen spelers en supporters. Bas Heijnen is pas 22 jaar maar werkt al zijn zevende sei zoen in de Swolgense hoofdmacht af. t "Schitterend. We gaan nu feesten. Zeker drie dagen lang." Gert Custers heeft in zijn lange loopbaan al heel wat meegemaakt. Maar ook de ervaren sluitpost was een en al vreugde "Ongelooflijk hoe ik geniet. Swolgense Boys is weer terug aan de top. Na twee jaar vijfde klasse is de vierde klasse een echte uitdaging. Echter angst voor een hogere afdeling heb ik niet. Want dit 5 is een prachtig stel. Ze leren nog iede re week bij", aldus de gelouterde keeper, die na betaald voetbal (VW), hoofdklasse (Wilhelmina'08) en enke le Volharding-jaren de vreugde in zijn sport nooit verloren heeft.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21