Dames SV Venray in bekerfinale SV Venray bestaat 60 jaar Oost rum geeft zege weg Sportnieuws -inf Voetbalfeest in Tienray TOP'27 na negen jaar tem Ook Saïd Yahia verlaat HVC Leegloop bij Volharding Hicham Hlimi terug naar SV Venray SVV veteranen BVV'27 SV Leunen SV Oostrum SVOC'01 SV Venray SV Merselo Gemert wint Amstel Cup DOS TZ5) 3 lil PEEL EN MAAS De Venrayse dames spelen op zondag 29 mei in Stramproy de bekerfinale tegen eersteklasser RKTSV. Venray bereikte de finale dbor in de halve eindstrijd na ver lenging met 0-3 te winnen in de derby tegen SSS'18 uit Overloon. Het duel begint om 13.00 uur Vanaf de start van de wedstrijd bleek dat het om twee ploegen ging met verschillende speelstijlen. SSS'18 was fysiek sterker en hanteerde veel vuldig de lange bal op de gevaarlijke voorwaartsen. Venray was voetbal lend beter. Echte kansen waren zeld zaam en bij beide teams stond een goede keepster, die redden als de nood het hoogst was. Gaandeweg de wedstrijd kreeg Venray steeds meer de overhand: het speelde feller en gaf conditioneel geen krimp. De kansen werden echter niet benut, waardoor de stand na 90 minuten spelen nog 0- 0 was. In de verlenging ging Venray onverstoorbaar verder met aanvallen. Toch kreeg SSS'18 de eerste grote kans: in de zesde minuut verscheen een speelster vrij voor Linsey Philip- sen, maar haar schot ging naast. Twee minuten later was het raak voor Ven ray: uit een corner schoot Jessie Pel- zer de 1-0 in de kruising. SSS'18 moest nu offensiever gaan denken, hetgeen Venray de ruimte gaf om te counte ren. Dat gebeurde heel effectief: eerst schoot Mandy Maas de bal snoeihard onder de lat en enkele minuten later scoorde Marieke Sijmons via de bin nenkant van de paal de 3-0. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni bruist sportpark De Wieën van de activiteiten. Vrijdags viert de jubilerende club het kampioen schap van zowel het vaandelteam van de club als het tweede elftal. Op zaterdag pakt de vereniging groots uit in het kader van het 60- jarig jubileum. Vrijdagavond rond 18.30 uur trek ken de kampioenen geheel volgens traditie op een platte kar door het Venrayse centrum. Rond 20.00 uur begint de officiële receptie in clubge bouw Den Boggerd aan de Sportlaan in Venray. Dan is er de gelegenheid om beide kampioensteams persoon lijk de hand schudden en om de ver eniging te feliciteren met haar 60-jarig Hicham Hlimi verdedigt komend seizoen weer het rood-wit-blauw van SV Venray. De centrale verde diger vertrok twee jaar geleden naar WV. Afgelopen seizoen kwam hij uit voor het Duitse Straelen in de Oberliga. Maandagavond hakte Hlimi (24) de knoop door en belde naar voorzitter Sjef Keijzers om zijn komst te bevesti gen. De Venraynaar stond ook in de belangstelling van JVC Cuijk, Pannin- gen, Rios en nog een Duitse club. "Ik heb een paar leuke gesprekken met Sjef Keijzers gehad. Het beviel me wel. Ik had ook genoeg van al dat gereis. Nu kan ik eindelijk weer met de fiets naar het voetbalveld", zegt Hlimi, die als centrale verdediger of verdedigende middenvelder het beste uit de voeten Er dreigt een leegloop bij HVC/Taxi Verstraaten. Saïd Yahia is al de derde belangrijke speler die de Venrayse zaalvoetbalclub de rug toekeert. Yahia speelt komend seizoen bij de nieuwe eredivisieclub Top Futsal Hel mond Pet's Place/Fermonia. Deze Helmondse vereniging heeft de licentie van Fermonia Boys overge nomen. De Roermondse eredivisio- nist kampt met financiële problemen. Een week geleden liet Saïd Yahia nog weten dat hij HVC, komend seizoen Topfutsal Venray geheten, trouw zou blijven. Maar vanuit de nieuwe Helmondse club werd er hard aan Yahia getrok ken. Afgelopen vrijdag speelde hij een oefenwedstrijd met Pet's Place/Fermonia. De Helmonder raak te enthousiast. "Het zijn bijna alle nieuwe spelers. Als het gaat klikken dan hebben we een heel leuke ploeg", zegt Yahia, Oud-international Wilfried Klum- pers wordt coach van de Helmondse eredivionist die ook grote interesse heeft in Dennis Snijder. De HVC-aan- valler trainde al drie keer met Pet's Place mee. Vrijdag was Snijder ook bestaan. Aansluitend is het natuurlijk feesten geblazen om beide mijlpalen te vieren. Op zaterdag zijn er op sportpark De Wieën tal van activiteiten om het 60- jarig jubileum luister bij te zetten. Vanaf 12.00 uur zijn er activiteiten voor de jeugdspelers van SW, uiter aard staan deze in het teken van voet bal. Vanaf 14.00 uur staan er twee wedstrijden met een nostalgisch tintje op het programma. Zo treedt SV Ven ray dames 1 aan tegen een team van Old Stars dames. Datzelfde geldt voor de veteranen van SW, zij spelen tegen een Old Stars veteranenteam. Om 16.15 uur speelt het kampioensteam van Jan Pruijn tegen een regioteam onder leiding van Noud Janssen en Jan Poels. Rond 18.00 uur is er een barbe- kan. Binnenkort heeft hij nog een gesprek met trainer Jan Pruijn. "Ik ken hem verder niet maar ik heb goede berichten over hem gehoord. Met de meeste jongens van Venray heb ik nog gespeeld. Ik kan goed met ze voetbal len. En het spreekt me aan dat we naar de eerste klasse gaan." Afgelopen seizoen bij Straelen verl oor hij bijna het plezier in het voetbal len. Hlimi: "Ik heb zelfs even overwo gen helemaal te stoppen. In het begin beviel het nog wel. Maar later bleek dat ik niet zo goed in de groep paste. Ik was ook de enige Nederlander en moest er steeds alleen naar toe reizen. Ook de trainingen begonnen me steeds meer tegen te staan. De manier van trainen en de tactiek zijn in Duitsland toch heel anders dan ik gewend ben." van de partij in de oefenwedstrijd. Alhoewel hij eerder had toegezegd in Venray te blijven, is hij aan het twij felen geslagen. "Ik heb inderdaad toe gezegd bij HVC te blijven. Maar dat was voordat die aanbieding uit Hel mond kwam. Ik neem eind deze week een beslissing", zegt Snijder die veel zin heeft in een ongewis avon tuur in de eredivisie. Hicham Hlimi (TVF OTTO) had afgelopen dinsdag ook een gesprek met de Helmondse club. Maar Hlimi, die binnenkort een beslissing neemt, voelt er meer voor bij de nieuwe fusieclub in Venray te spelen. Eerder kondigden Ruud Brands (SK Konica) en Tommy Kroes (Niumaga) al hun vertrek uit Venray aan. Mocht naast Yahia ook nog Snijder vertrek ken, dan ziet het er somber uit voor de nieuwe fusieclub die ontstaat na het samengaan van HVC/Taxi Ver straaten en TVF OTTO. Bij Pet's Place/Fermonia draait het vooral rond veldspelers van Dijkse Boys (Freeck Winckens, Tonnie van de Wetering en Mohammed Yahia) en Mierlo-Hout (Everaldo Thijssen, Nemanja Akkermans en Richard van de Kerkhof). cue met entertainment van Jack van Els en discotheek Big Brothers Road Show. Vanaf 21.00 uur begint de feest avond met een muzikale bijdrage van het Puppies Huisorkest en discotheek Big Brothers Road Show. SV Venray heeft al haar leden, vrij willigers en sponsoren schriftelijk uit genodigd voor de barbecue en de feestavond. Aanmelden kan nog tot en met woensdag 1 juni. Ook oud-leden van de club zijn van harte welkom om met SW het jubileum mee te vieren. Meldt u dan aan via info@swenray.nl of bel 's ochtends naar (0478) 51 23 38. De kosten bedragen 15 voor de barbecue en 10 consumpties. Als u alleen naar het feest wilt komen, koopt u de consumpties ter plekke tegen jubileumtarief. Uitslag SW-SV Venray 5-0 Programma zaterdag 28 mei SW-EWC 15.00 uur Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen tel. 06-28612346 Uitslagen BWBl-Astrantia 1-1 Wittenhorst C2-BW Cl 3-0 Programma zaterdag 28 mei Mixtoemooi jeugd 14.00 Programma maandag 30 mei BW Cl-FC Sandhurst 1915 BW Bl-FC Sandhurst 19.15 Ter ere van het afscheid van trainer Noud Janssen wordt donderdag 26 mei aanstaande om 20.00 uur een wedstrijd gespeeld tussen Leunen 1 en Leunen 2. Na afloop is er een gezellig samenzijn in de kantine. Uitslagen: Leunen E3-TSC04 E2 1-14 Leunen F4-Oostrum F2 3-0 RKDEV F2-Leunen F6 8-2 Leunen A2-Sw.Boys A1CO 1-7 Leunen E4-Quick Boys E2 0-7 Leunen F3-Vitesse'08 F3 2-4 PW Al-Leunen Al 4-3 Venray B5-Leunen B2 13-2 HBSV C2-Leunen Cl 2-2 Leunen C2-EWC C2CO 1-3 Leunen E5-Sparta'18 E5 0-8 Leunen F6-Melderslo F2 2-2 Vet. SVOC-Leunen 2-3 Programma zaterdag 28 mei D2 toernooi SV Ondo 10.30 uur Toernooi RKDEV Arcen E2, E3 en E4 12.30 Toernooi MVC'19 Maasbree 14.00 Uitslagen Servio-Oostrum vet. 3-3 SVOC A vet.-Oostrum vet. 2-1 Kronenberg-SV Oostrum 2-1 Maandag 30 mei om 20.30 uur bij eenkomst in de kantine afdeling voet bal senioren (trainers, leiders, scheidsrechterscoördinator, commis sieleden en bestuur afdeling voetbal senioren). Programma zaterdag 28 mei Swolgense Boys-SVOC'Ol B 17.00 Afmelden tot uiterlijk donderdag avond bij Theo Strijbos tel: 571866 of 06-22423481 Programma vrijdag 27 mei Venray El-Mossend 17.30 Venray E2-Mossend 17.30 Programma zaterdag 28 mei NWC A2-Venray A3 v. 13-45 Venray B3-toemooi Quick Boys'31 v. 9.15 Venray B4-toemooi Quick Boys'31 v. 8.45 Venray B5-toemooi FC Oda v. 9-30 Venray C2-Bootle FC a. 11.00 Venray C3-Bengeo Tigers a. 14.00 Venray C4-Royston Eag a. 12.30 Venray C9M-Lytham a. 11.00 Venray D3-Leyboume FC a 12.30 Venray El 1-toemooi Best Vooruit v. 1300 Venray E13M-toemooi RKDEV v. 12.00 Venray F7-toemooi UDI'19 v. 8.15 Venray F10-toemooi MVC'19 v. 13-00 Programma zondag 29 mei Venray Bl-toernooi RoodWit'62 v. 9.00 Venray Cl-Beckeham T a. 11.00 Venray C-2-toemooi SIOL v. 9-15 Venray C5-Caledonian BFC a. 14.00 Venray Dl-Beckeham T a11.00 Venray D2-toemooi Vitesse'08 v. 9-45 Venray D4-Baldock T a. 12.30 Venray D9M-Bewsbury Girl a. 12.30 Venray D5-St.Francis a. 14.00 Venray E5-toemooi RKSVO v. 8.30 Venray E7-toemooi RKSVO v. 8 30 Venray E10-toemooi SV ONDO v. 13.00 Venray E12-toemooi BlauwGeel'38 Venray Fl-toemooi SV Unitas'59 v. 12.30 Venray F6-toemooi SV ONDO v. 8.45 Venray F9-toemooi RKSVO v. 12.30 Venray Fl4-toemooi RKDEV v. 8.15 Programma maandag 30 mei Venray B4-Peniar SFC a. 18.00 Ysselsteyn Cl-Venray C2 v. 18.30 Venray C9M-Petswood Girl a, 19 30 Venray Cl0M-Petswood Girl a. 19.30 Venray D3-Fairbank FC a. 18.00 Uitslagen Belfeldia BI-Merselo BI 6-0 Merselo Cl-NCW C2 4-0 Merselo E2-Wittenhorst E5 11-3 SSS '18-Merselo vet. 1-0 Programma zondag 29 mei BI toernooi in Velden v. 11.30 Programma zaterdag 28 mei Merselo-Leunen 17.00 Gemert heeft zaterdag op de vel den van voetbalvereniging Volhar ding in Vierlingsbeek de Amstel Cup voor amateurs in het district Zuid II gewonnen. De hoofdklasser won in de finale met 2-0 van tweedeklasser Caesar uit Beek en plaatste zich voor de landelijke bekerfinale in Heeren veen. Ook Caesar, Sparta'25 uit Beek en Donk en Vinkenslag uit Maastricht spelen volgend seizoen Amstel Cup. Schijndel en Meerssen hadden zich daarvoor al geplaatst. JVC Cuijk slaag de er zaterdag niet in om zich te plaat sen voor de Amstel Cup. De hoofd klasser verloor het beslissende duel van het gedegradeerde en zaterdag stuntende Sparta'25 na strafschop pen. Eindstraat 12, tel. 581553 Dennis Snijder twijfelt nog Trainer Bloemen: "Zo spelend hebben we niets te zoeken in vijfde klasse" Kronenberg-Oostrum 2-1 (1-1). Doelpunten: 12. Ruud Custers 1-0; 42. Roy van den Beuken 1-1; 61. Jeroen Dinghs 2-1. Scheidsrechter: Van den Braak (Dinther). Toeschou wers: 250. Gele kaart: Twan Custers (Kronenberg), Bas Kessels en Ralph Kessels (Oostrum). Oostrum: Ralph Kessels; Broeren, Bas Kessels, Van Mil en Frederix (88. Direks); Stan Janssen, Van de Ven en Schlepers (73- Bouwsema); Custers, Willems en Dick Janssen (61. Kem pen). (Door Henk Willemssen) Ook via de zijdeur is het Oos trum niet gelukt terug te keren naar de vijfde klasse. Het extra promotieduel tegen Kronenberg ging zondag met 1-2 verloren. De rood-witten begonnen sterk, kwa men ook op voorsprong maar gaven daarna het duel volledig uit handen. Kronenberg ging met de winst aan de haal en hield de pro motiekansen intact. Zowel Oostrum als Kronenberg was in de reguliere competitie op de vierde plaats geëindigd. In de nacom- petitie finishten beide clubs als twee de. Kronenberg moest in de zesde klasse E Baarlo voor laten gaan en Oostrum moest in 6F zijn meerdere erkennen in TOP'27. Samen met zes andere clubs strijden ze voor één pro motieplaats. Oostrum-trainer Twan Bloemen zei vooraf dat zijn ploeg ook voor promo tie wil gaan. Bij Kronenberg waren de verwachtingen minder hooggespan nen. "De vijfde klasse is geen must", zei vertrekkend trainer Geert Koe nen. "Maar als ik hier afscheid kan nemen met promotie, dan zou dat wél heel mooi zijn." De Venraynaar gaat komend seizoen bij Lottum aan de slag. Samen met Twan Bloemen volgde Koenen ruim tien jaar geleden de trai nerscursus. Iedere maandag en zater dag reden ze samen met Mat Aerts naar Nieuwstadt om hun diploma trai ner-coach III te halen Bloemen had zijn winnende forma tie van zes dagen eerder tegen Wans- sum (5-0 winst) intact gelaten. Oos trum begon sterk en nam na twaalf minuten de leiding. Rik Schlepers gaf vanaf links een voorzet naar Ruud Custers die de 1-Q binnenschoot. Het was een mooie binnenkomer voor het 18-jarige talent. Nog geen tien minuten later leek Oostrum het duel al te beslissen. Uit een prima steek pass van Jan van de Ven kon linker spits Dick Janssen alleen op het doel afgaan. Janssen zag de doelman komen, maar zijn uithaal was net iets te hoog gericht en spatte op de lat uit een. Kronenberg had in het eerste half uur weinig te vertellen. De rood-wit- ten domineerden maar verzuimden ruimer afstand te nemen. Dat kwam Oostrum nog duur te staan. Want vlak voor rust kwam Kronenberg onver wacht op gelijke hoogte. Roy van den Beuken haalde met links fraai uit en de bal zeilde in het doel: 1-1Het was de allereerste keer dat Kronenberg een echte doelpoging ondernam. Die gelijkmaker zorgde voor de ommekeer in de wedstrijd. Alhoewel Stan Janssen op slag van rust uit een goede voorzet nog rakelings over kopte. De tweede helft was duidelijk voor Kronenberg. Rick Reinders dook al snel twee keer gevaarlijk voor Ralph Kessels op. Maar ook Oostrum bleef op momenten dreigend. Een vrije trap van Dick Janssen raakte de lat. Uit een voorzet van de verder onzichtbare spits Roy Willems kopte Jan van de Ven goed in. De grabbelen de doelman Thijs Rops wist ten koste van een corner een treffer te voorko men. Na ruim een uur nam Kronenberg de leiding. Jeroen Dinghs rondde een soepele aanval over rechts doel treffend af: 2-1. De Oostrumse defen sie liet steken vallen en aanvallend konden de rood-witten ook geen pot ten breken. Kronenberg was dichter bij de 3-1 dan Oostrum bij de gelijk maker. Twan Custers schoot vlak naast en Bart Jacobs trof nog de lat. Het seizoen zit erop voor Oostrum. Trainer Bloemen was uiteraard teleur gesteld maar berustte in de uitschake ling. "Misschien is het wel beter zo. Als we zo spelen dan hebben we in de vijfde klasse niets te zoeken. Na de gelijkmaker stortten we als een kaar tenhuis in. Het ontbrak aan werklust. We hebben ons in slaap laten sussen", zei Bloemen, die tijdens de rust tever geefs probeerde het tij te keren. "Ik heb gezegd dat we moesten knokken. Dat het niet vanzelf zou gaan." De Oostrum-coach had geen verklaring voor de ineenstorting van zijn ploeg "Jammer dat we niet binnen één jaar terugkeren naar de vijfde klasse. We kunnen nu een streep onder het sei zoen zetten. Komend jaar gaan we het opnieuw proberen." Oostrum zal het in de nieuwe com petitie voorlopig moeten stellen zon der Bastiaan Bouwsema en Sjors Teeu- wen. De twee vertrekken in september voor hun studie voor een half jaar naar Australië. De spelers groep blijft verder intact en wordt aangevuld met enkele jeugdspelers. missen. Uitslagen bandstootcompö' SSV-DOS BI 5-2 7a DOS Bl-Tegelen 2-5 DOS A4-Vriendenkring7-0 1 lte Inaborg-DOS A4 6-1 Het DOS B1 -team zit in eenl lijke dip. De laatste tweeweg |f|f werden beiden verloren. 0» SSV was het alleen Gerrit Vetf "rogra die twee punten mee naarhó lelden Thuis tegen Tegelen was M I8D2-) Kronenberg die de twee pu»" 'eert nensleepte. Het DOS A4-teafl ënlo 2 het een stuk beter. Thuis t«j (t>E2-V Vriendenkring werd met afgdi £1 cijfers gewonnen 7-0. Zo' enlo 2 Beekmans, alsmede JolandaS fyty en invaller Frits v.d.Waerdefl lorst 1 allen de twee punten. Uiteraf 10Pa; ook het extra matchpuntj jucnei team. Tegen Inaborg werd wve( weer met 6-1 verloren. Piet Dl-Tt speelde gelijk en redde daar» torst A welbekende eer. °'"0ss Programma: 24 mei DOS A4-Tegelen '1-Vei 26 mei De Jordaan-DOS BI 'ogra 31 mei DOS A4-KOT fnray 2 juni Den Handboog-DOS» enray Donderdag 26 mei 2005 - Pac Teamgeest basis voor succes TOP'27 Doelman Cleven naar Blauw Geel'38 Arjan Cleven staat volgend jaar in het doel van de ambitieuze eer steklasser Blauw Geel'38. De Veg- helse ploeg wil graag naar de hoofdklasse promoveren en benaderde de keeper van Volhar ding voor een overgang. De Meer- lonaar besloot in te gaan op het aanbod van Blauw Geel'38 en maakte zijn overstap vorige week bij Volharding bekend. Cleven kwam twee seizoenen geleden naar Volharding als opvolger van de Swolgense doelman Gert Cus ters. De Meerlonaar is niet de enige spe ler die de Vierlingsbeekse tweedeklas ser na een teleurstellend seizoen ver laat. Ook spits Zafer Akbal vertrekt, naar zijn voormalige club Blerick of het in de Duitse Oberliga uitkomende Straelen. Verder gaat verdediger en student Paul Verbruggen voetballen in een Tilburgs,studententeam, volgt verdediger Koen Willems de vertrek kende trainer Chris Burhenne naar Dijkse Boys en keert aanvaller Bram Cornelissen terug naar Hapse Boys. Ook middenvelder Marcel Kowald, die na de winterstop in het tweede team uitkwam, verlaat Volharding. Hij gaat voetballen in zijn woonplaats Tegelen, bij TSC'04, de fusieclub van Steyl en Tiglieja, zijn oude vereniging. Dennis Fransman, die dit jaar in het tweede en derde team van Volharding acteerde, besloot over te stappen naar Resia in zijn woonplaats Weller- looi en de langdurig geblesseerde Andy Willems keert terug naar Box meer. Van Fatih Akbal uit Venlo, Hamdi Kablan uit Venlo en Alen Salija uit Venray, drie spelers die in de loop van het seizoen met de noorderzon vertrokken, is niet bekend waar ze volgend seizoen gaan spelen. Volharding zal volgend seizoen onder leiding van de nieuwe trainer André Cornelissen met een zéér jeug dige ploeg aan de competitie begin nen. Vanuit de A-jeugd stroomt een erg talentvolle lichting door naar de selectie. Liefst tien jeugdspelers maken de overstap naar de selectie: doelman Daan de Bruijn, die ook in de belangstelling stond van Venray, Mark Blenckers, Tom Huberts, Maar ten Schaeffers, Kai Boumans, Bart Willems, Roel Gerrits, Roel Zwar- tjens, Luuk Houben en Sander Ouden hoven. Zij werden in het afgelopen seizoen glansrijk kampioen in de lan delijke derde divisie. Nieuw zijn ook de aanvallers Jaap de Vlam van Toxandria, Niels de Bruijn van Storm vogels' 28 en Jurgen Pennings van St. Hubert. Stefan Gelden, die het afgelo pen jaar vooral in het tweede elftal keepte, en de jeugdige Daan de Bruijn gaan samen strijden om de positie van eerste doelman. Tienrayse voetballers willen overleven in vijfde klasse Wat brengt de toekomst? Tien jaar geleden wordt de promotie direct gevolgd door degradatie. Roemloos keert de Tienrayse hekkensluiter in 1996 weer terug naar de kelder van het amateurvoetbal. In 2000 doet TOP'27 nog wel mee aan de nacom- petitie. Maar dit verbloemt niet dat de Tienrayse voetbalclub in een dal zit. Met het aantreden van het trainers duo Marcel Hovens-Jac Verlinden wordt twee jaar geleden de stijgende lijn ingezet. Dit resulteert nu in pro motie. Een maand gëleden, na de 3-0 nederlaag bij de latere kampioen Mer selo, vertelt Hovens dat zijn ploeg nog niet klaar is voor de vijfde klasse. Nu denkt hij er anders over. "We heb ben de nacompetitie gewonnen. Dus we verdienen het. Alhoewel vandaag tegen Wanssum de zenuwen een rol speelden. Tegen Oostrum waren we veel meer onbevangen en speelden we ook beter. We moeten het van de teamspirit hebben. Tim van Rijswick keert terug en er komen drie talent volle A-jeugdspelers over. Ik zie per spectief." Hovens heeft zich wel eens beklaagd dat sommige spelers te gemakkelijk een training laten schie ten. Wil zijn ploeg wel hogerop? "De ene helft is ontzettend fanatiek en wil ook het allerhoogste. Terwijl de ande re helft het niet zoveel uitmaakt", ver telt de Tienraynaar. Hij kent zijn spe lers van haver tot gort. Hij voetbalde met hen samen of was hun jeugdlei der. Is het niet moeilijk om in eigen dorp hoofdtrainer te zijn? Bij veel clubs blijkt het lastig om 'boven' de groep te kunnen staan. "Nee, dat is geen enkel probleem", verzekert de coach. "Dat er boven staan is niet meer van deze tijd. Dat hiërarchische werkt tegenwoordig niet meer. Niet op het voetbalveld maar ook niet in het bedrijfsleven", weet de coach. "Ik werk ontzettend goed samen met Jac Verlinden. We vullen elkaar prima aan. Ik zou niet weten bij welke ande re club ik trainer zou willen zijn. Dat kan ik alleen bij TOP." Na de donderdagtraining is het iedere week doorzakken, I)f| heid staat hoog in het v< oranje-zwarten. De vijfde! voor de vriendenph Hovens maakte als doel kampioenschappen van II mee. Maar ook die promt vrij snel gevolgd door Toch is de club vastbei langer vol te houden. Eeni op de feestvreugde is dep P°rtce van buurman én aartsrivaalSfttNtx se Boys. Want wat had komend seizoen graag in klasse tegen de Swolgenarö m den. "Ja, dit is inderdaad wel jbaald Want dat is een derby die Ier" Hovens. "Maar ik vind het? fi dat Swolgense Boys is gepros Bakte: Ze hebben het ontzettenfdectie gedaan en iedereen gunt ze van harte," Grensrechter Mare Reijnikt Ökger op dat TOP'27 nog altijd vria pelijk tegen Swolgen kan voe Wtwt "Maar dat is wel een problee» wa vriendschappelijk zijn die!8 vai den nóóit." nctscc Op twee dagen na is het exact tien jaar geleden dat TOP'27 voor het laatst promoveert. Op zondag 21 mei 1995 wint de Tienrayse ploeg thuis de beslissende nacom- petitiewedstrijd tegen Merselo met 2-0. De broers John en Wil liam Vergeldt zijn de doelpunten makers. Maar zij voetballen niet meer in de hoofdmacht. Dat geldt ook voor keeper Marcel Hovens, Maurice Pelzer en Jac Verlinden. Zij vormen anno 2005 het techni sche trio van TOP'27. Geen enkele Tienrayse speler die op donderdag 19 mei 2005 in Wans sum op veld staat, was er tien jaar geleden bij. Peter Aerts had dé uitzon dering kunnen zijn. Ware het niet dat de ervaren verdediger geblesseerd moet toekijken. Veertiger Aerts doet na dit seizoen een stapje terug. Bij TOP'27 is een compleet nieuwe lich ting aangetreden. Met de terugkeer van Tim van Rijswick (Wittenhorst) zijn ook alle uitgevlogen vogels weer teruggekeerd op het oude nest. gen. Na het behalen van de promotie illustreert de ploeg de hechte team geest. Ze vormen een gesloten kring en zingen uit volle borst het clublied. Terwijl het gezang over het sportpark galmt, druipen de Wanssumse spelers met gemengde gevoelens af. Op don derdag 26 mei beslissen ze over het einde van hun club. Ook TOP is eveneens opgericht in 1927. Maar de club is nog springle vend en begint een nieuwe avontuur in de vijfde klasse. Een kampioen- schaal komt te voorschijn en Tom Knoops gaat op de schouders. Zijn opa Guus Knoops (79) geniet van de feestende 'bende'. Hij is apetrots óp zijn kleinzoons Bram Willems en Tom Knoops. Tom laat zijn opa de schaal zien waarin de promotie voor eeuwig staat gegraveerd. Guus krijgt ook de bloemen van zijn kleinzoon in han den gedrukt. Hij was vroeger zelf een begenadigd voetballer die zelfs nog voor PSV en Wilhelmina'08 speelde. Indien zijn gezondheid het toelaat, dan staat hij zondagmiddags langs de kant. Als de vijfde klasse ter sprake komt, kijkt hij even bedenkelijk. Dan ziet hij de hossende spelers. "Ach, het zijn allemaal jonge jongens. Ze hoe ven echt niet onderaan te staan." Dan is het tijd voor de teamfoto. Trainer Marcel Hovens kijkt in het rond. Hij zoekt en vindt zijn dochter tje Lotte. "Wacht even", roept hij ter wijl hij wegsprint om even later met Lotte in de armen terug te keren. Want zijn dochter hóórt op de foto. "Daar zit een verhaal achter", vertelt Hovens bewogen. "Ze wordt morgen een half jaar. Vanaf het moment dat zij is geboren, is onze succesreeks begonnen." Maar de.eerste weken na de geboorte leven Marcel en Joyce Hovens tussen hoop en vrees. Het is lang onzeker of hun eerste kindje het zal redden. "Dat was een heel moeilij ke tijd. Het is kantje boord geweest. Maar gelukkig heeft ze het gered. En vooral in die zware weken hebben we zoveel steun van de spelers onder vonden. De teamspirit is er ook bui ten het voetbalveld. Dat is de basis voor ons succes." TOP'27 komt in Wanssum al snel op voorsprong. Uit een hoekschop van Ralph van Essen schiet de opge komen rechtsachter Rob Janssen raak: 0-1. Net zoals vijf dagen eerder tegen Oostrum toen Rob Heidens, óók een verdediger, de enige en win nende treffer scoorde. Wanssum, zonder de zieke topsco rer Hans Weijers, zoekt de aanval. Schoten van Frits Meelkop en Rob Wijnhoven missen net het doel. Na goed werk van de jonge Tom Theeu- wen over de linkerkant krijgt Björn Poels een grote kans, maar zijn schot is te zwak om doelman Bram Willems te verontrusten. Het meeste gevaar bij TOP'27 komt van spits Niek van Lin. Eén keer schiet liij na een goede actie rakelings over en de andere keer komt keeper Mike van Kessel op tijd uit ramm Niek van Lin heeft het s Ut de te verduren, want de Wat ifl *0°' lijken het gemunt te hebt tosdiv grillige spits. Dat gaat tenl en v" twee gele kaarten. schillet De tijd verstrijkt langzaa sceptli lersgroep van Oostrum, dit *n fee kant staat, hoopt vurig ops Nb D£ sumse doelpunten. Wantc »n d°' trum de winnaar. "De 1-1 a Iet tek vallen en de 2-1 twee min sportcl tijd", zo luidt het gewenst r*>s1 van trainer Twan Bloema tostrui Oostrummer Sjek Wilmie voormalige club niet SVOc Ondanks het vat bier datij Hen ploeggenoten in het vora net de gesteld. Zijn schot verdi Be Spa naast het doel. Linksacl Lenssen lost een verradel ^iubil: schot maar Bram Willems bij in de hoek. £- Dan krijgt Juriën Beterai corner de allergrootste kaoi spits schiet van dichtbij bi Als Paul Beterams ook noga kopt, vervliegt de hoop ij| trumse kamp. Daar kan o minuten extra tijd, die I Goeij Iaat naspelen, niets ai ren. TOP'27 is vijfdekl wordt feesten vanavond. fi door tot morgenvroeg", vei glunderende Marcel Hoven! is hij want hij wil van hetS (Door Henk Willemssen) Het was een mooie en bijzonde re voetbalavond op donderdag 19 mei op sportpark De Broekberg. Thuisclub Wanssum speelde waarschijnlijk zijn allerlaatste wedstrijd. Na een rijke voetbalge schiedenis van 78 jaar gaat Wans sum komend seizoen samen met Meerlo. Het stille afscheid van de roemruchte club staat in schril contrast met de feestende Tien- raynaren. Door de 1-0 zege wint TOP'27 de nacompetitie en pro moveert naar de vijfde klasse. Ze kunnen niet alleen goed voet ballen in Tienray. Maar ook goed zin- Wanssum-TOP'27 0-1 (0-0). Doelpunt: 6. Rob Janssen 0-1 Scheidsrechter: De Goeij (Oss). Toe schouwers: 300. Gele kaart: Paul Beterams en Rob Wijnhoven (Wans sum). Bijzonderheid: TOP'27 wint de nacompetitie in 6F en promoveert naar de vijfde klasse. Wansssum: Van Kessel; Rutten, Paul Beterams, Wilmsen en Lenssen; Maarten Beterams (38. Francken), Wijnhoven, Meelkop (38. Pingen); Poels, Juriën Beterams en Theeuwen. TOP'27: Willems; Rob Janssen, Hei dens, Jan Janssen en Thijs Pingen (26. Goldschmidt); Rick van Rijswick, Knoops, Ward van Rijswick en Marcel Rongen (52. Martijn Rongen); Van Lin en Van Essen (88, Cyril Pingen).

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20