abaret en rockopera k'V/"- f j: Kunst Cultuur r- %i.sm Fascist Fruit Boys chool 's Out Party Musical Mij een Zorg Flashback discoparty Kastelen in Zuid-Limburg Doe mee met het literair isemble Victorie Mariakapel Lenteconcert I Regionale bands Braderie Rockgeweld Dansen De Locht Open repetitie zangvereniging Pagin EN MAAS Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 19 -iramma Schouwburg Venray M leten van Guido Diete- •je keer cabaret voor de 355 an een en de rockopera Schouwburg Venray 2 i de laatste weken van ieaterseizoen nog een kuit rijdag 27 mei kan vanaf jur een voorstelling met peteren bezoeken. Het van GUIDO His ra was bijna niet doorge- [et feit deed zich namelijk Marco Borsato GUIDO stra heeft gevraagd om met hem en zijn band in juni een grote reeks con- voor meer dan 15.000 per avond te gaan geven irtpaleis van Antwerpen. È]k had Guido hier wel maar hij wilde wel zijn iting nakomen om het ilande optreden in Ven geven. Na goed overleg rco Borsato zich uiteinde lid verklaard om het con- Antwerpen op 27 mei te itsen, zodat GUIDO His jtra die dag naar Schouw- jtairay kan komen. Voor p»te concertreeks in Ant- i wordt de band van Marco brkest van Guido samenge- Daarbij zal Guido natuur- tr zijn gebruikelijke rol van en orkestleider op zich Ervaar samen met GUIDO Orchestra de mooie facet- in het warme Italiaanse Violist en orkestleider pieteren. zangeres Wendy koren en het orkest nemen ■(schouwer mee naar de %ende filmische panorama's fescane. Vervolgens steken men met u de oceaan over joüywood, alvorens te eindi- jp een Latijns-Amerikaans ról passie en temperament, idere solisten en een fn orkest, indrukwekkende (uzick, spetterende pop en ingetogen ballads vor- Ide ingrediënten van deze t ve'lfak happening. Cabaretesta- Kba's drie voor de prijs van 161 komt op zaterdag 28 mei Ede schouwburg. De cabare- p\n Berry Lussenburg, Dori- 3rak^iersma en Marti)n Ooster- j[ Cabarestafette is een pdvullende voorstelling die de schouwburgen toert. De ivan de avonden is altijd het- maar de bezetting is steeds andets Dat maakt iedere uniek Er kan door de •cties een keuze |kt worden uit het aanbod nieuwe cabarettalenten, kretiers spelen meestal al 9/ e. maar i :r andets ld uniel il-trdireci ding ;nray ïine een avondvullend programma in de kleinere zalen en Cabarestafet te biedt ze de gelegenheid om een deel van hun programma in de grote theaterzalen te brengen. Voor alle duidelijkheid: in tegen stelling tot de cabaretfestivals is Cabarestafette geen wedstrijd. De enige prijs die aan de avond ver bonden is, is die van het toegangs biljet. De avond bestaat uit drie optredens: twee van een half uur voor de pauze en een van drie kwartier erna. Deze succesvolle formule is, in de bijna 20 jaar dat Cabarestafette bestaat, altijd in tact gebleven. Enkele namen van vele cabaretiers die nu succesvol zijn en in het verleden deelnamen aan Cabarestafette zijn Brigitte Kaandorp, Bert Visscher, Hans Teeuwen, Theo Maasen, Lenette van Dongen, Jeroen van Merwijk, Kees Tom, Sanne Wallis de Vries, Jochem Myjer en Sara Kroos. De cabaretestafette begint om 20.00 De rockopera Kayak, Nostrada mus, The fate of man komt op dinsdag 31 mei vanaf 20.00 uur naar Venray.De voorspellingen van de 16e eeuwse Franse ziener Nostradamus baren ook in deze tijd nog veel opzien. Een prachtig onderwerp voor een rockopera, vond de groep Kayak. Daarom gaat Kayak met Nostradamus, The Fate of Man verder op de weg die het is ingeslagen met de zo suc cesvolle rockopera Merliij, Bard of the Unseen. Deze nieuwe show is een spectaculaire combinatie van rock, theater, dans en musi cal. Centraal staat het leven van de zeer populaire Nostradamus, wiens werk nog steeds onder werp is voor tal van bespiegelin gen. Recente ontdekkingen rond het mysterie worden door Kayak in teksten, muziek en een bijzon dere visuele presentatie op intri- Kayak (foto: Rob Verhorst) gerende wijze verwerkt. Voor informatie over deze en andere theatervoorstellingen kan men kij ken op de site www.schouwburgvenray.nl Tesco's Hitlerjugend - de 'Fas cist Fruit Boys' - geven een vetzak zijn dagelijkse vijf porties: de 'full Dell Monte'. Het begon met een ferme trap op een gevoelige plek door de grote Banaan. Had hij dan anders kunnen verwachten zoals hij daar het kwaad van doorgebak ken frites stond aan te prijzen? Het was slechts de eerste portie, er zouden er nog vier volgen en zijn pogingen zichzelf te bescher men tegen de furie van schoppen de laarzen droegen geen vrucht. Het Goede zou overwinnen en arme Chip Boy's dagen waren geteld. Sinds vorige week zijn de 'Fascist Fruit Boys' te zien in de Kadoshop in de Venlose wijk Q4. Op uitnodiging van Odapark Ven ray, en in het kader van de kunst manifestatie LAT Living Apart Together, hebben de Engelse kun stenaars Mally Mallinson en Shaun Doyle hun Fruit Boys meegeno men naar Nederland. Indachtig aan eerder werk van Mallinson (denk aan 'JFC Bibleburger', de aanklacht tegen de consumptie maatschappij dat eerder te zien was in Odapark Venray tijdens Living) geven de Fascist Fruit Boys hun visie op de fastfood- maatschappij: schoppen tegen die handel. Was 'JFC Bibleburger' doorspekt met religieuze verwij zingen, fastfood als moderne reli gie, de Fascist Fruit Boys trekken ten strijde als de Schijf van Vijf tegen de heersende vetzucht. De manier waarop ze dat doen heeft bovendien actuele waarde, zij het wellicht een akelige: in onze ver hardende maatschappij wordt er eerst op losgeslagen en daarna pas gepraat. Fascist Fruit Boys zijn te zien tot en met 30 mei in de Kadoshop in de Bolwaterstraat in Venlo. Meer informatie aangaande LAT - Living Apart Together is te vinden op www.odapark.com. Mally Mallinson en Shaun Doyle zullen overigens vanaf 10 juni door de regio trekken in één van de zeven Airstreamers van Oda park Venray in het kader van deel IV van LAT, Living Apart Together: LAT LAB. Je Mariakapel in Holthees op zondag 5 juni vanaf uur de voorstelling Shakes- Co gehouden door het ible Victorie. Shakespeare een semi-scènische uitvoe- nhoudend een repetitie van nusici en een acteur die grote tijdsdruk een feeste- oncertprogramma in elkaar "1 zetten. Deze repetitie plaats in een Londens r in de eerste helft van de euw. Teksten van Shakespe- )onne, Raleigh en andere dichters uit de tijd van Elisa- en Jacobus I passeren de getoonzet door de grootste este pc componisten tussen 1580 90. Tijdens de voorstelling len werken beluisteren van ote componisten uit Enge- Gouden Eeuw, waaronder wd, Morley, Bird, Lawes en 1 Tijdens het programma En liederen en instrumentale !k uitgevoerd en teksten lameerd van componisten liters die een belangrijke bij hebben geleverd aan het de klimaat van Engeland in een 17e eeuw. Het verhaal in het Nederlands, maar de en en gedichten worden ard in het Engels gebracht. >ie rogrammaboekje bevat ach- 'ndinformatie over de voor- irlanf^11 de periode waarin die afspeelt, en tevens alle 'ten en liedteksten, met een metrische en berijmde vertaling in het hedendaags Nederlands. Het Ensemble Victorie bestaat uit vijf podiumkunstenaars, gespeciali seerd in de cultuur van de Engelse Renaissance: Renée Kartodirdjo, sopraan, Ludy Vrijdag, tenor, Margo Fontijne. viola da gamba, David van Ooijen, luit, en Rudy Bremer, acteur. De kaarten voor deze voorstelling zijn te bestellen bij de familie Ermers aan de Kapel straat 3 in Holthees, tel. (0478)636480 of bij de familie Wijenberg aan de Gildestraat 6 in Holthees, tel. (0478)636390. Ver der kunnen kaarten besteld wor den via de website van de kapel: www.mariakapel.nl, en vanaf een halfuur voor aanvang van de voor stelling aan de ingang van de kapel. Zaterdag 28 mei houdt Fanfare Dorpsklank in Castenray een Lent econcert. Deelnemers zijn Drum band Moed en IJver Blitterswijck, Fanfare Dorpsklank Castenray en Fanfare Moed en Ijver Blitterswij ck. Tevens wordt tijdens dit con cert het zilveren FKM insigne uit gereikt aan Rene Duijkers vanwege zijn 25 jarig lidmaat schap van Fanfare Dorpsklank. Het concert in gemeenschapshuis De Wis begint om 20.00 uur. De entree is gratis. "rafgaand aan de 70-80 en lashback Party op zaterdag h wordt op vrijdag 27 mei Rte gratis School's Out Part)' •den in tennishal De pskooi. Speciaal voor de yan dc bovenbouw vanaf 16 En niet te vergeten de eind- |enkandidaten die dan al de zware week van hun exa ct op hebben zitten. Het is 'hoogste tijd om te dansen, kn, te lachen en bij te pra- n vervolgens jezelf weer op [n voor volgende week. Er 'honk licht en hangen spe- fects aan het plafond en "'ijk is er een mega geluids- ■n 30.000 Watt. Achter de draaitafels staan twee dj's die iedereen in Venray en omstreken wel kent. Dj Izzy, de vaste deejay van feestcafé de koets en een van de twee jongens van het duo de SRV mannen. Zij stonden op 28 februari op het grootste apresski- feest van europa in Ahoy. En ook op het afgelopen kampioensfeest van PSV wisten ze 70.000 man gek te maken. Dj Mikkelangelo is de tweede gangmaker, bij velen bekend als het muzikale brein in het Podium en hij was regelmatig te gast bij de Heeren van Amstel. De zaal gaat open vanaf 20.00 uur. Na 1.00 uur is er een after party in het reguliere horecage deelte. In Schouwburg Venray kan men op zondag 29 mei vanaf 20.00 urn- de musical Mij Een Zorg van Bruce Dance Factory bezoeken. De musi cal staat onder leiding van Merel van Keulen. Mij Een Zorg is een gezellige musical voor iedereen, gespeeld door kinderen. Samen met het kunstencentrum Jerusa lem en Bruce Dance Factory heeft Merel van Keulen dit jaar een 'echte musical' geschreven, waar jong en oud aan mee doen. Na een jaar hard werken staat deze musi cal zondag op het programma in de Schouwburg in Venray. Waar gaat de musical over? Merel van Keulen: "We hebben twee blok ken, een kinderblok en een tiener- blok die op het einde elkaar tegen komen. Ze hebben echter maar een doel en dat is Mij een zorg. Mij een zorg is een land, waar elk kind of tiener van dit moment wel zou willen wonen. Niemand die zanikt 'ga eens op tijd naar bed'. Nie mand die zich met jou leven bemoeit. Je bent er niet bang voor spinnen, en verliefdheid daar hoef je je al helemaal geen zorgen over te maken. Zakgeld stroomt er uit de kraan en ben je een stuntel kampioen, Nou enMij een zorg." Maar hoe kom je daar in dat land Mij een zorg? Merel van Keu len: "Er gaat een trein, niet zo vaak maar eens in de zoveel tijd. De bedoeling is die trein te halen. Hij neemt je mee samen met je verhalen naar mij een zorg, ons eindstation. Het tweede gedeelte gaat over Mij een zorg, dit is mijn verhaal, Waarom ik het aan jullie vertel, ja. Ik denk dat ik een boek ga schrijven of zo. Iets dat met lief de te maken heeften met bedrog en metMij een zorg. Meer mensen moeten dat Ieren, mij een zorg zeggen en dan doen wat ze zelf echt graag willen, ja daar ga ik mijn boek over schrij ven. Iedereen vraagt zich af waar die jongen het over heeft. Het begon allemaal een jaar geleden, ik werd aangenomen in een hippe tent Ho Care's. De eigenaar tevens choreograaf had zijn been gebro ken, het was echt de bedoeling dat ik daar een week zou blijven en daarna weer weg zou gaan, maarIk werd verliefd op een verlegen maar oh zo mooie danseres Coco. Ze steelde daar elke avond de show. Wat kon zij mooi dansen. Haar droom was om actrice te worden daarom danste ze ook daar, het was een goede opstap hadden ze haar vertelt. Ze was mooi en lief maar ook naief. De eigenaar waar ze ook een rela tie mee had had echter hele ande re plannen met haarHoe dit afloopt? Kom gewoon kijken naar de musical die zondag te zien is." De kaartverkoop wordt gehou den bij Kunstencentrum Jerusa lem. Meer informatie is verkrijg baar op www.kunstencentrumjerusalem.nl In jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek wordt op vrijdag 27 mei een concert gehouden door drie talentvolle regionale bands. De bands zijn Townsville, B- Kwadraat en The Excessum. De avond wordt geopend door The Excessum. Dit Venrays/Vierlings- beekse kwartet maakt frisse punk rock in de stijl van The Offspring, Green Day en Sum 41Gryphus is deze dag geopend vanaf 21.00 uur. De eerste band speelt vanaf 21.30 uur. Meer informatie over dit concert is te vinden op www.gryphus.nl Vierlingsbeek staat op zondag 29 mei weer in het teken van de jaarlijkse braderie van harmonie en drumband De Herleving. Ruim honderd standhouders proberen hun spullen in het hart van hef dorp te verkopen. Ook zijn er tal van demonstraties en staan er enkele spectaculaire attracties voor de kinderen klaar. De Herle ving, de organiserende vereni ging, exploiteert tijdens de brade rie een gezellig terras. Op een podium treden onder meer rol stoeldansers, de 'Frans Bauer' van Venlo, de Rutbachkapel uit Meer- lo, de drumband uit Wanssum en tal van saxofonisten op. Geduren de de dag zijn zo'n vijftig saxofo nisten in zalencentrum Concordia bijeen om samen muziek in te stu deren. De muziek zal om 16.00 uur ten gehore gebracht worden. Zaterdag 28 mei vindt in ten nishal de Schaapskooi in Venray de vijfde editie van de discoclas- sicsparty plaats. Wanneer uw hart sneller gaat kloppen bij het horen van namen als Barry White, Earth Wind Fire en Donna Summer, mag u dit feest gewoonweg niet missen. De grote sfeermaker op deze party is natuurlijk Radio 538-dj Ben Lie- brand. Hij zal van 23.00 tot 1.00 uur de gasten onafgebroken laten swingen op platen die allang in de vergetelheid waren geraakt. Het is tenslotte een feest der her kenning. Deze feestmaker en meester van het discotijdperk staat aan het stuur van de draaita fels. Ze verwachten van zijn hand dan ook de beste classics met een hoog 'Ken Je Deze Nog....?'- gehalte. Voorafgaand aan Ben Liebrand zal dj Bert Spee van 20.00 tot 23.00 uur u binnenhalen in de wondere wereld van glamour en glitter. Hij zal u trakteren op clas- Op zaterdag 28 mei zal het rock geweld weer losbarsten in de Jera'70 in Ysselsteyn met Imitalli- ca en Ironing Maiden. Imitallica is een Metallica-tributeband uit de omgeving van Bakel-Deume. Lief de en respect voor de muziek van Metallica staan bij deze mannen voorop. De band trakteert het publiek op een selectie van num mers uit het omvangrijke repertoi re van deze legendarische Ameri kaanse metalband. Het zwaartepunt ligt echter bij de eer ste vier albums, te weten: 'Kill 'Em All'. 'Ride The Lightning', 'Master Of Puppets' en 'And Justi ce For All'. Er is speciaal voor deze albums gekozen omdat voor namelijk hier de kracht van de muziek van Metallica in terug is te vinden. Ironing Maiden brengt een oda aan Iron Maiden: Een van 's werelds grootste metal bands op verdienstelijke wijze ten geho re gebracht door een 5-tal fans, ieder met een spectaculaire beheersing van hun instrument. De beste nummers uit het Iron Maiden-repertoire worden op hoog niveau overtuigend gebracht. Geen enkele herkenba re drumpartij of typerende (dub bele) gitaarsolo wordt hierbij overgeslagen. De snelheid van de bassist en het stembereik van de zanger laten het geheel samen smelten tot een compleet op elkaar ingespeelde Iron Maiden Tribute Band van topkwaliteit. Het concert begint om 20.00 uur. sics die genadeloos inhakken op uw emotionele en fysieke condi tie. Ja, dat zelfs dagen later nog nummers als Disco inferno, I will survive, Celebration, Relight my fire, u doen opveren. De beste top-40-hits uit de jaren 70, 80 en 90, afgewisseld met nummers die je vergeten was, maar waar je weer helemaal van uit je dak gaat als je ze hoort. De discotempel opent haar deuren van 20.00 urn- tot 1.00 uur. De afterparty vindt plaats in het reguliere horecage deelte van de tennishal. Toegang: 18 jaar en ouder (legitimatie ver plicht). Een kaartje kost aan de kassa 15 euro en in de voorver koop 12 euro. Voorverkoop adressen: Sportcafe-cafetaria Landweert 0478-580480, cafeta ria Thielen 0478-582170, theater café de Artiest 0478-587739. Zaterdag 28 mei houdt dansver- eniging Amusement weer een gezellige dansavond met livemu ziek in danscentrum Janssen in Venray. De zaal is open vanaf 20.30 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. In De Locht in Melderslo is op zondag 29 mei een valkenier te gast. De valkenjacht is een eeu wenoude traditie. De valkenier brengt diverse roofvogels mee waarmee ondermeer wordt gede monstreerd hoe deze vogels hun aas ophalen. Uiteraard wordt er ook een toelichting gegeven op de levenswijze van deze vogels en over hun inzetbaarheid, niet alleen bij de jacht maar ook als vogelverschrikkers bij boomgaar den. Daarnaast worden diverse ambachten gedemonstreerd, zoals bier brouwen, smeden en brood bakken. Kinderen mogen hun eigen broodje bakken. Op de bovenverdieping is een wisselex positie ingericht over vogelver schrikkers. Het museum is alle dagen open van 11.00 -17.00 uur. De speciale activiteiten op zondag beginnen vanaf 14.00 uur. De Gemengde Zangvereniging Groeningen zal in het voorjaar van 2006 haar 60-jarig jubileum vieren. Zij gaan dat vieren met een mooi jubileumconcert. Hier voor kan het koor nog wel enige versterking gebruiken. Daarom willen zij u graag kennis laten maken met het koor en u laten ervaren hoe fijn het kan zijn om samen muziek te maken. Zij nodi gen u dan ook uit om een openba re repetitie bij te wonen. U kunt alleen komen luisteren, maar als u wilt mag u ook meezingen. De repetitie, die wordt geleid door onze dirigente Christel Gel derman, zal plaatsvinden op maandag 30 mei in zaal het Tref punt in Holthees/Smakt van 19.20 tot 21.30 uur. Hoewel zij belang stellenden natuurlijk graag als nieuw lid zouden willen verwel komen, kunt u ook op tijdelijke basis meezingen. Indien u van te voren nog inlichtingen wilt heb ben, kunt u contact opnemen met voorzitter, Huub Geurts, telefoon 631874. Boekrecensie in Peel en Maas 2005 is uitgeroepen tot het jaar van het Kasteel. Een jaar waarin de kastelen en buiten plaatsen in de schijnwerpers staan. Kastelen maken een gevoel van nostalgie in je wak ker. In Zuid-Limburg heeft bijna iedere stad of dorp min stens één kasteel, burcht, land goed of adellijk huis. Het zijn getuigenissen van een trots en woelig verleden van soms meer dan duizend jaar oud. Al deze kastelen, buitenplaatsen en burchtruïnes zijn bijeenge bracht in de rijk - geheel in kleur - geïllustreerde boekuit gave Kastelen in Zuid-Limburg van de hand van Lou Heynens. Het boek is een kostbaar bezit voor liefhebbers van het land schap en cultureel erfgoed van het enige stukje Nederland met buitenlandse allure... Dichter en beeldend kunstenaar Lou Heynens - kenner van een publicist over adel en kastelen - inventariseerde de Zuid-Limburg se adellijke onderkomens met een rijke historie. Heynens, die zelf geruime tijd op kasteel Wittem en kasteel Neubourg in Gulpen woonde, bezocht ze één voor één, sprak met de huidige bewoners en besteedde ontelbare uren aan stu die in archieven en andere bron nen. He resultaat is een uniek naslag werk; het allereerste complete overzicht van de negentig Zuid- Limburgse juweeltjes. Naast de historie en bewonersgeschiedenis van alle kastelen, buitenplaatsen en markante burchtruïnes is van alle besproken huizen een recente foto in kleur opgenomen. In alfa betische volgorde beschrijft Hey nens de kastelen en buitenhuizen vanuit diverse invalshoeken met als themapunten: bewoners, archi tectuur, bouwgeschiedenis, histo rische betekenis, economische factoren en landschappelijke dimensie. Het boek bevat daar naast registers van namen en van bouwkundige en historische ter men. Lou Heynen, Kastelen in Zuid- Limburg. In hernieuwde glans, Uitgeversmaatschappij Walburg Pers, is onder meer te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 39,50 euro. Voor de maand mei dienen de poëzieliefhebbers op zoek te gaan naar het volgende fragment: Zó rukken zij voort, -'t is de zee, die hen trekt- Maar ginds, waar het gras hun gevallenen dekt, Is 't, of hun een "halt! "wordt geboden, En houden zij rust bij de doden "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secreta riaat van het Literair Café Venrav-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Ven ray, tot vrijdag 24 juni 2005. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Veel plezier bij uw speurtocht! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet. spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Afgelopen maand werd het Literair Café opgeschrikt door het plot seling overlijden van de heer J. Craghs, de huidige leider in het klasse ment van deze wedstrijd in het poëzie herkennen. Ons medeleven gaat uit naar familie en vrienden.De heer Craghs was een echte poë zieliefhebber en in januari nog mocht hij de eerste prijs in ontvangst nemen voor de wedstrijd van vorig jaar. Om hem te herdenken blijft zijn naam dit jaar in de stand staan. Wij drukken hier te zijner ere het prachtige gedicht van Marie Vasalis af, dat zijn overlijdenbericht bege leidde. De winter en mijn lief zijn heen. Er zit een merel op het dak. Zijn keel beweegt, zijn snavel beeft alsof hij in zichzelve sprak. De merel stort zich met een kreet vol wildheid in de voorjaarsvlagen. Ik kan het bijna niet verdragen: mijn voorjaar en mijn lief zijn heen. M. Vasalis De stand: De heer J. Craghs f heeft 30 punten. Op de tweede plaats staat mevr. L. Colsen met 20 punten. Mevr. Tr. Cuijpers, mevr.L. Geurts en de heer A. Kroft hebben ieder 10 punten. Het gedicht van J.C. Bloem, dat gezocht werd in de maand april heette "Na de bevrijding". Het bleek een moeilijke opgave te zijn. De inhoud behoeft nauwelijks toelichting; het besef bevrijd te zijn van de onderdrukker geeft de mens, die het overleefd heeft een onuitwis baar gevoel. Voor hem is het leven, dat de dood ontbloeit, alomtegen woordig en onverstoorbaar. Na de bevrijding Schoon en stralend is, gelijk toen, het voorjaar, Koud des morgens, maar als de dagen verder Opengaan, is de eeuwige lucht een wonder Voor de geredden. In 't doorzichtig waas over al de brake Landen ploegen weder de trage paarden Als altijd, wijl nog de nabije verten Dreunen van oorlog. Dit beleefd te hebben, dit heellijfs uit te Mogen spreken, ieder ontwaken weer te Weten: heen is, en nu voorgoed, de welhaast Duldloze knechtschap- Waard is het, vijf jaren gesmacht te hebben, Nu opstandig, dan weer gelaten, en niet Eén van de ongeborenen zal de vrijheid Ooit zo beseffen. II Regelmaat der kerende getijden! Wat is 't hart, dat het ooit heeft gevreesd, Schoon het wist, dat lente 't kwam bevrijden, Stralend als zij altijd is geweest. Alomtegenwoordig, onverstoorbaar Is het leven, dat de dood ontbloeit, En de kleinste klacht schijnt nauwelijks oorbaar. Waar de rogge om de ruïnes groeit. J.C. Bloem Nieuw seizoen. Het programma voor het nieuwe seizoen is bijna klaar. Vast staat reeds dat P.F. Thomése op 26 maan 2006 de gast van het literair café zal zijn. Het boekenbal zal voor de tweede maal gehouden worden. Schouwburg, Bibliotheek en Literair Café organiseren dat na de voor stelling van het toneelstuk "Champagne" van Thomas Verbogt op vrij dag 17 maart 2006. Op dinsdag 16 mei geeft Johannes Kemkens zijn jubileumvoorstel ling "Nescio. De uitvreter". Dit optreden is mogelijk geworden door samenwerking van schouwburg en Literair Café. Ook Mallemoer zal er weer zijn met een Kerstoptreden (18 decem ber) en het nieuwe jaar 2006 zal beginnen met de uitreiking van de Raadselige rozen voor proza en poëzie op 22 januari. Ellen Eggels zal Venray bezoeken (datum nog niet bekend) en ook met enkele andere schrijvers zijn de onderhandelingen nog gaande. Pierre Wilms zal op een originele manier een programma vol gedichten verzorgen, (datum nog vast te stellen) Tenslotte ligt het in de bedoeling om in juni 2006 een poëziefïets- route (analoog van opzet aan de succesvolle poëziewandelroute door het centrum van Venray) te presenteren, waarvoor de voorbereiding in volle gang is. Er is weer veel te doen in het komende seizoen! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van €16.00 per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activi teiten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuis gestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Lite rair Café kimt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke website: www.literair-cafe-venrav.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19