t Het gaat goed met Venray Belang van plattelandsontwikkeling lï| Gemeente Venray f m Voorjaarsnota 2005 Jaarrekening 2004 sluit positief Loting verkoop particuliere bouwkavels in ),.|Castenray Nationaal referendum op 1 juni 2005: óók voor u! Luierinzameling in Venray Vaststelling beleidslijn Wet BIBOB Nieuwe Cliëntenraad Wet werk en bijstand agina eel en maas Donderdag 26 mei 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 21 |Het college van B en W van (Venray heeft het jaarverslag |over 2004 vastgesteld. De meenteraad behandelt het jaarverslag in de vergadering Ivan 28 juni. Dankzij krachtig financieel beleid van gemeente- raad, college en ambtelijke rganisatie is 2004 met een rpositief resultaat afgesloten. K Door het sobere financiële beleid fcvan de gemeente kent de jaarre- E'kening 2004 een positief resultaat £na bestemming van 588.578. Dat nt onder meer door een meeval- rIer in de uitkering die de gemeente l van het rijk ontvangt, doordat min- fe der is geïnvesteerd dan begroot en oordat voordeel is behaald uit het bqanisatie-ontwikkelingstraject. Hierdoor werkt de gemeente effï- inter en hoefden vacatures niet te jjprden ingevuld. htmatigheid [De accountant heeft een verklaring igeven van 'getrouw beeld van Idejaarrekening'. Met ingang van |20O4 controleert de accountant te- jvens de rechtmatige besteding van mblieke middelen en een transpa- irante verantwoording hiervan door de gemeente. Op het gebied van itmatigheid geeft de accountant jvoor het jaar 2004 geen accoun- itsoordeel. De rechtmatigheidcon- jtrole is nieuw en 2004 geldt daarom jals proefjaar. Volgende week gaan we in op de achtergronden rondom jde jaarrekening 2004. Op woensdag 22 juni 2005 wordt via loting de volgorde bepaald van de verkoop van zes particuliere bouwkavels in het bestemmingsplan Kerkdorp Castenray. Notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray verricht de loting. :0e kavels variëren in grootte tus sen minimaal circa 270 m2 en maximaal 305 m2 en zijn bedoeld voor de bouw van twee-onder-een- kap-woningen. De grondprijs voor 2005 bedraagt 198,00 per m2, exclusief 19% BTW. De bouwkavels bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. De koper is daarom verplicht de woning gedurende drie na de voltooiing ervan zelf (met eventuele gezinsleden) te bewonen. IAutochtonen van Castenray heb- ^n voorrang bij de uitgifte van de bvels. ("schrijven "schrijven voor deze loting kan van Burgemeester en Wethouders hebben op dinsdag 17 mei de voorjaarsnota 2005, met daarin met name de plannen voor 2006, vastgesteld. Die kan nu dus ter goedkeuring naar de commissies en de gemeen teraad. Wethouder Lei Heidens is tevreden. De meerjarenbegroting 2005-2009 is sluitend en de ge meente is financieel gezond. Wat betreft de provincie zou de financiële reserve wat groter mogen zijn. Volgens het college is het weerstandsvermogen van de gemeente net aan de maat en zijn de risico's beheersbaar. Die zitten met name in de nog niet in kaart te brengen effecten van nieuwe wetgeving en financiële maatregelen vanuit de centrale overheid. Volgens Anne de Wit, senior adviseur financiën van de gemeente Venray, komt van de Vereniging Nederlandse Gemeenten permanent informatie die het mogelijk maakt goed te anticiperen. Ook zij meent dat de begroting voor 2006 en volgende jaren een stevige basis heeft. Wel is de financiële speelruimte beperkt. Dat gaat volgens Lei Heidens echter niet ten koste van de sociale koers van de gemeente. Terugkijkend meent Lei Heidens dat in de achterliggende periode grote beleidsstappen zijn gezet. Bestuur en ambtenaren gaan steeds meer vraaggericht werken, de communicatie tussen gemeente en burger is directer, er is een stevige strate gische visie tot 2015 ontwikkeld, er zijn meer en betere kaders om plannen en de uitvoering ervan te toetsen en in het algemeen: de daadkracht van het bestuur is toegenomen en de relaties met partners zijn verbeterd. Ambities Er is veel bereikt maar er zijn ook nog ambities. Ook daarom, meent Heidens, mogen we zeggen dat het hartstikke goed gaat met Venray. De komende jaren komen er vijf- tot zeshonderd woningen bij, gaan er honderd hectaren bedrijventerrein in ontwikkeling, blijven werkgelegenheid en het niveau van de voorzieningen op peil en zullen centrum en platteland een kwaliteitsslag maken. Grote wens is ook op onderwijsgebied stappen vooruit te zetten. Het college meent dat er zich in Venray meer op bestaande en toekomstige economische activiteit voorbereidend onderwijs moet vestigen. Anne de Wit meent dat er steeds keuzes gemaakt moeten worden. De financiële middelen zijn beperkt en dus zal altijd getoetst moeten worden1 of plannen onvermijdelijk én onuitstelbaar zijn. En of ze pas sen binnen de Strategische Visie 2015 en de Perspectiefnota 2002-2006. Voor 2006 stelt het college voor een tweede speelzaal te bouwen bij de Petrus' Bandenschool Het college van B en W heeft de voorjaarsnota 2005 vastgesteld. De gemeenteraad behandelt deze op 28 juni aanstaande. Deze voorjaarsnota 2005 staat aan de basis van het laatste jaar van deze raadsperiode. Het resultaat van de voorjaarsnota 2005 voor de komende jaren is positief. Een deel van het rekeningresultaat 2004 zet de gemeente in om de lasten voor 2006 te dekken. Het resultaat van de herijking reserves wordt ingezet om het weerstandsvermogen te verbeteren. Het meer jarig uitgaven- en investeringsplan 2006-2009 is teruggebracht tot een minimale omvang. Het college is er wederom in geslaagd de raad een voorstel te doen voor nieuw beleid. Het bevorderen van deelname aan (sport)activiteiten voor inwoners van 65 jaar en ouder, het bouwen van een speelzaal binnen het primair onderwijs en de aanleg van een rotonde op het kruispunt Henri Dunantstraat-Oostsingel zijn nieuwe zaken die het college voor 2006 voorstelt op te pakken. Een aantal ontwikkelingen zoals de Wet maatschappelijke ondersteuning en de maximering OZB kan het meerjarenperspectief mogelijk nog beïnvloeden. U gaat volgende week woensdag toch ook stemmen? Het referendum is van en voor iedereen! Vanaf 7.30 uur tot 21.00 uur kunt u uw stem uitbrengen. Neem uw oproepkaart mee! Tot december 2006 kunnen inwoners van Venray bij wijze van proef thuis gebruikte luiers opsparen in een luierzak. Volle luierzakken kunnen vanaf 1 juni gratis worden ingeleverd in de speciaal hiervoor geplaatste containers bij kinderdagverblij ven, peuterspeelzalen of bij het Op 24 mei 2005 heeft de ge meente de beleidslijn Wet bevordering integriteitsbeoor- deling door openbaar bestuur (BIBOB) vastgesteld. Met de Wet BIBOB heeft de gemeente een extra mogelijkheid een vergunning te weigeren of in te trekken. De beleidslijn Wet BIBOB wordt vanaf 1 september 2005 toegepast. Dat kan nodig zijn indien er sprake is van een ernstig gevaar dat de vergunning wordt gebruikt voor het benutten van voordelen uit strafbare feiten of het plegen van strafbare feiten. Daarnaast kan het ook, wan neer feiten en omstandigheden erop wijzen of doen vermoeden, dat om de aangevraagde dan wel gegeven beschikking te verkrijgen een straf baar feit is gepleegd. Toetsen aan BIBOB In de beleidslijn Wet BIBOB staat in welke gevallen de gemeente de wet toepast en welke consequenties dit heeft voor de aanvragers en hou ders van vergunningen in verschil lende branches. In deze beleidslijn is bepaald dat uitsluitend drank- en horecavergunningen, exploitatie vergunningen voor horecabedrijven, vergunningen voor seksinrichtingen en escortbedrijven en vergunningen voor de exploitatie van een speel- automatenhal speelgelegenheid vrijdag 27 mei tot en met vrijdag 17 juni 2005 om 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Per echtpaar c.q. paar van (samenwonende) part ners kan slechts één persoon zich inschrijven. Het inschrijfgeld 53,55) kunt u contant voldoen of overmaken op bankrekeningnum mer 28.50.08.757 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag onder vermelding van 'in schrijfgeld Castenray (uw naam)'. Dit bedrag wordt noch terugbetaald noch verrekend. Zowel uw volledig ingevulde inschrijfformulier als het inschrijfgeld dienen vóór vrijdag 17 juni 2005 om 13.00 uur door ons ontvangen te zijn. Indien beide ontvangen zijn, ontvangt u een informatiepakket waarin ook een bevestiging van uw inschrijving zit. Uiteraard kunt u, voordat u zich in schrijft voor de loting, het genoem de informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl. Zondag 29 mei is de landelijke Dag van het Park. In het Odapark zijn tal van activiteiten van 11.00 tot 17.00 uur, en rondleidingen op diverse tijdstippen. Het park is vrij toegankelijk. Kijk voor meer informatie op www.odapark.nl of www.venray.nl. Donderdag 19 mei was het eerste verdiepingsgesprek in het kader van het Ontwikkelingsperspectief. Centraal stond plattelandsontwikkeling. Zo'n vijftig deskundigen bogen zich in werkgroepen over verschillende facetten van plattelandsontwikkeling met als doel deze onderwerpen verder uit te diepen. Wethouder Hans Theunissen onderstreepte aan het begin van de avond het belang van het platteland, de ontwik keling ervan en het belang van samenwerking tussen gemeente en gebruikers van het buitengebied. Projectlei der Gijs Frencken legde vervolgens uit hoe het Ontwikkelingsperspectief zich verhoudt tot de strategische visie en hoe het vervolg van het traject eruit ziet. Daarbij benadrukte hij dat de gemeente waar mogelijk de burger bij het proces betrekt en ook zoveel mogelijk informeert. In werkgroepen, over de thema's economische ontwikkeling van het platteland, duurzaam beheer en ontwikkeling, en leefbaarheid en vitaliteit in het buitengebied en de dorpen, discussieerden de aanwezigen allereerst over een centrale vraag om richting te geven aan het vervolggesprek. Na de pauze vond de werkelijke verdieping van de diverse onderwerpen plaats. Deze informatie wordt, samen met de input van de nog te houden gesprekken over economische ontwikkeling (26 mei) en maatschappelijke ontwikkeling (31 mei), gebruikt om vier toekomstbeelden voor Venray te schetsen waarover de inwoners van Venray vervolgens hun mening mogen geven. Daarna wordt het Ontwikkelingsperspectief opgesteld. Maatschappelijke ontwikkeling Op dinsdag 31 mei vindt het derde en laatste verdiepingsgesprek plaats. Dan praten deskundigen over de maat schappelijke ontwikkeling van Venray. Aan bod komen onder meer zaken als sociale cohesie, jeugd en jongeren, zorg en levendigheid. Kijk voor meer informatie over het Ontwikkelingsperspectief én de verslagen van de verdie- pingsgesprekken op www.toekomst.venray.nl. miiieustation. In de folder en op www.venray.nl vindt u een adressenlijst van deelnemende organisaties. Voor het eind van de proef bepaalt de gemeente of de gescheiden inzameling van luierafval een vervolg krijgt. U kunt gebruikte luiers aanbieden in de speciaal hiervoor gemaakte luierzakken. Deze en ook een in formatiefolder zijn verkrijgbaar bij de verschillende peuterspeelzalen en kinderdagverblijven of bij de pu- blieksbalie in het gemeentehuis. Met vragen kunt u terecht bij de peuter speelzalen en kinderdagverblijven. U kunt ook bellen met de gemeente of kijken op www.venray.nl. Meer informatie over het recyclen van luiers kunt u vinden op de website van Knowaste, www.knbwaste.nl. getoetst worden aan de Wet BIBOB. De beleidslijn Wet BIBOB ligt ter inzage in het gemeentehuis, U kunt de beleidslijn ook raadplegen op www.venray.nl. De gemeente kent al een aantal jaren een georganiseerde vorm van cliëntenparticipatie, waarin de belangen van Venrayse burgers met een laag inkomen worden behartigd. Als de ge meenteraad van Venray hier mee instemt, start op 1 juli de nieuwe Cliëntenraad Wet werk en bijstand (WWB). Deze nieuwe Cliëntenraad WWB moet de belangen van mensen met een laag inkomen nog beter en professioneler behartigen. Daarom zoekt de gemeente onder meer een onafhankelijke voorzitter. Informa tie over deze vacature is te vinden op www.venray.nl. Ook vindt u een advertentie elders in deze Peel en Maas. Daarnaast willen de gemeente en de in de cliëntenraad deelnemen de organisaties graag dat inwoners van Venray met een laag inkomen zelf actief deelnemen aan de cliën tenraad. Mocht u hierin interesse hebben dan kunt u contact opnemen met het Platform Lage Inkomens Venray, Gehandicaptenplatform Venray, Seniorenraad, Multi-cultu- reel Platform, FNV Bondgenoten of de Venrayse Vrouwenraad. -i? Venray, focus op mensen IL

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17