staat ook klaar voor "'ederlandse werknemer Megaparty in Schaapskooi de Van TD-er tot directeur Gelders Bach Ensemble speelt in Venray Rowwen Hèze in de Wetteling BEZORGEN? Anders Sterk 05 - Pa EEL EN MAAS Donderdag 19 mei 2005 - Pagina S Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Flyers frrt.fn*! Cc*1*1****"" U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl De Stichting Anders Sterk, eei stichting voor en door ouders vai kinderen met een GGZ-problema tiek, zoals AD(H)D, autisme ei aan autisme verwante stoornis sen, houdt op woensdag 25 me van 19 30 tot 21.30 uur eei oudercontactavond voor ouder van pubers. Het thema van d< avond is Omgaan met geld. Aai de hand van stellingen gaat mei in gesprek, waarbij men voloj ervaringen en tips kan uitwisse len. De vereniging Balans en infoi matiecentrum MEE zijn tijden: deze avond aanwezig met eei stand met informatiemateriaal. D< avond wordt gehouden in restau rant De Tambourin bij he Vincent van Gogh Instituut ii Venray. Meer informatie is te vin den op www.anderssterk.nl. Ter gelegenheid van zijn tienja rige bestaan verzorgt het Gelders Bach Ensemble onder leiding van dirigent Wilbert Staal twee con certen. Eén in Venray en één in Nijmegen. Op zaterdag 28 mei wordt in de Annakapel bij het Vincent van Gogh Instituut aan de Noordsingel vanaf 20.00 uur een concert gegeven. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijbaar bij boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. Het concert, getiteld Bach versus Schonberg, bestaat uit een pro gramma waarin Bach en Schütz naast Schönberg, Stravinsky en De Leeuw geplaatst worden, en biedt de kans om in één avond het ener gieke Magnificat van Bach en het grootse Friede auf Erden van Schönberg te horen. Op het pro gramma staan verder nog Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes van Heinrich Schütz, Anthem van Igor Stravinsky en twee van de Cinq Hymnes van Ton de Leeuw. Bijzonder is ook dat de nieuwe en oude muziek in het concert met elkaar verbonden worden, via het thema 'Feest'. De verschillende stukken zullen op onverwachte wijze na elkaar klinken. Hierdoor ontstaan grote stemmingswisse lingen en lijkt het of de oude en nieuwe muziek bij elkaar horen, voor elkaar geschreven zijn. Het concert zelf is als het ware een compositie. De uit Venray afkomstige diri gent Wilbert Staal is in 1997 afge studeerd bij de huidige chef-diri gent van het Riass Kamerkoor uit Berlijn, Daniel Reuss. Onder zijn leiding is het GBE uitgegroeid tot een gedreven gezelschap dat op overtuigende wijze barokmuziek en 20e-eeuwse muziek uitvoert. De stukken van Ton de Leeuw worden in Venray en Nijmegen voor het eerst uitgevoerd; die van Schönberg en Strawinsky zijn in deze regio weinig eerder te horen geweest. Medewerking aan he concert wordt verleend door he barokorkest The Northen Consort, een professioneel instru mentaal ensemble met een uniel concept, dat zich zowel in bezel ting als programmering ondei scheidt van het 'gewone' klassie ke ensemble. Oprichters ei leiders van The Northern Consor zijn Hanneke Wierenga op vioo en Vincent van Ballegooyen oj hobo, beiden gespecialiseerd ii het spelen op historische instru menten. Voor ieder project doei ze een beroep op gastmusici ui heel Europa. De solisten zijn allei jonge professionals die samen werken met dirigenten als Danië Reuss, Ton Koopman en Philippi Herreweghe. Een deel van d< koorzangers van het GBE heef aan het conservatorium gestu deerd. De overige koorzanger zijn zeer gemotiveerde amateui zangers, die op hoog niveau wil len musiceren. Het succes van de 70's 80's party in sporthal de Wetteling in 2004 was groot. Onder meer The Gibson Brothers en Vialo Wills wisten tijdens de laatste editie van dit muziek festijn meer dan 2000 mensen op de been te brengen. Op vrijdag 26 augustus wordt de hal weer omgetoverd tot een waar danspaleis. De organisa toren, bestaande uit Paul Hulsman van café Hulsman en Twan van Bussel van Feestcafé De Koets, zijn al druk bezig om contacten te leggen met topartiesten die in de jaren 70 en 80 hoog in de hitlijsen stonden. Ook hebben ze voor zaterdag 27 augustus inmid dels de nationale feestband Rowwen Hèze weten te strik ken. Deze topband uit Horst- Anmerica zal tijdens haar bezoek aan de sporthal natuurlijk haar bekende hits Bestel mar, Limburg en Henk is een lollige vent spelen. Met Trade Mark in het voorpro gramma wordt ook dit weer een avond die je niet snel vergeten zal. Over enkele weken gaan voo beide avonden de kaartjes in d' voorverkoop bij de volgend' zaken: Café Hulsman, Feestcaf De Koets Venray en Deume ei Cosi in Venlo. Een kaartje kos per avond in de voorverkoop 1 euro en aan de kassa 17,50 euro. De minimale leeftijd voor beid' avonden is vastgesteld op 18 jaai Er zal bij de ingang streng gecor troleerd worden. Voor meer infoi matie: Twan van Bussel, telefoon 06 53397682 jitzendorganisatie bestaat vijf jaar OTTO Uitzend Kracht it vijf jaar. In maart 2000 i Otto Cornelissen, van Gooi en Peter fèrlegh met een uitzendorga- iatie. In die tijd kwam de inomie nog handjes tekort werd voor een bedrijf als "O de rode loper uitgelegd, economie is inmiddels iderd en de rode loper is lang verdwenen. Dat wil iverigens niet zeggen dat we het slecht doen" aldus Frank Gooi, algemeen directeur van OTTO Uitzend Kracht. Vijfjaar geleden bloeide de eco- Domie als nooit tevoren. Steeds :r buitenlandse werknemers :rden ingezet om het werk te krijgen. Zo ook bij de lothandel in de groentesector iar Otto Cornellissen destijds 'erkteWerk waarvoor nauwe lijks Nederlanders te krijgen ren. Daarbij vielen vooral de ilen op door hun harde werken. Alleen had het inzetten van Polen ui die tijd het predikaat "illegaal". Maar er waren ook Polen met van oudsher een Duits paspoort die, binnen de regels van de Europese iUnie, legaal mochten werken in Nederland. Samen met Frank van Gooi en Peter Verlegh werd een ijzerster- formule ontwikkeld: een pro- bedrijf waarin de mede voorop staat. De door geselecteerde medewer- worden keurig behandeld, netjes gehuisvest en goed betaald. Alles volgens de regels en uitein delijk vastgelegd middels certifi cering. Dat OTTO vijf jaar later bijna 6.000 medewerkers aan het werk heeft, kon ook het drietal toen niet bevroeden. "Het ging harder dan we dachten. Na negen maan den zaten we al in jaar drie van ons businessplan", vertelt Frank van Gooi. "Al heel snel kwamen we in de logistieke hoek terecht en konden onze medewerkers aan de slag bij bedrijven in heel Nederland. Fuji, Albert Heijn en Blokker zijn daar enkele voorbeel den van." Naast het feit dat OTTO veel werk verschafte aan Duitse Polen, was er in de beginjaren ook werk voor Zuid-Afrikanen in de admini stratieve sector. Ook betrof ook hier weer mensen met een Europese nationaliteit. Met de terugval in de economie staat deze activiteit thans op een laag pitje. Naast Polen werft OTTO ook mensen uit Malta, Portugal en Duitsland. Daarnaast start OTTO ook een bedrijf op waarin Nederlandse werknemers aan een baan worden geholpen. Frank van Gooi ziet goede kansen voor dit bedrijf. "Er zijn genoeg mensen met een bijstandsuitkering die aan het werk willen en dat ook kun nen. Belangrijk daarbij is de juiste mensen op de juiste plaats. In de arbeidsmarkt is veel sprake van mismatch. Mensen die geen monotoon werk kunnen verrich ten, moet je niet op een werkplek neerzetten waar monotone arbeid wordt verricht. Daarvoor hebben we het OTTO Performance Concept in het leven geroepen. Een voor Nederland nieuw en uniek concept waar we de per- mmmm 077*0 Uitzend Kracht is een professioneel bedrijf: de werknemer staat centraal... soonlijkheid van de werknemers testen en waar voor functies een uitgebreide werkplekanalyse wordt gedaan. Alleen zo krijg je de juiste mensen op de juiste plek. Een goede begeleiding blijft wel essentieel", aldus Van Gooi. Ook deze 'Nederlandse' uitzend organisatie zal vanuit Venray aan gestuurd gaan worden. Bij grote klanten zal de werving wel in- house plaatsvinden. Vorige week werd bekend dat OTTO vervolgens voor Aldipress, een organisatie die belast is met de verspreiding van tijdschriften, De katholieke kerk is in Polen nog immens populair. Aartsbisschop Nossol deelt na de heilige mis bandtekeningen uit aan landgenoten. de retouren gaat verzorgen. Ook die activiteit wordt in Venray ondergebracht, wat werkgelegen heid voor zo'n 40 tot 50 mensen oplevert. Wat OTTO anders maakt dan andere uitzendorganisaties is het feit dat het bedrijf werkt zonder uitzendbeding. Bij andere organi saties zijn uitzendkrachten, wan neer er geen werk is, aangewezen op een uitkering. "Bij ons zijn de mensen in dienst en hebben ze een werkgarantie. Dat is een heel ander concept. Daarnaast zijn we zeer flexibel. Wanneer bedrijven a la minuut mensen nodig heb ben, kunnen wij die leveren. Dat zijn mensen die in ons verpak kingsbedrijf zijn ondergebracht, waar minder spoedeisend werk wordt gedaan." OTTO is momenteel marktlei der als het gaat om internationale arbeidsbemiddeling, met inmid dels ook een vestiging in Polen. Dat wil echter niet zeggen dat het bedrijf stil blijft zitten. "OTTO is een concept dat voortdurend bij geschaafd moet worden aan de hand van een voortschrijdend inzicht. Het OTTO Performance Concept is daar een voorbeeld van. Daar hebben we een half mil joen in geïnvesteerd en dat moet er de komende jaren uitkomen." Waar OTTO over vijf jaar staat, weet Frank van Gooi nog niet. "Dat is heel moeilijk in te schat ten. Momenteel staan we in Nederland als uitzendorganisatie op een vijftiende plek. Een plek in de topvijf moet mogelijk zijn als de economie groeit zoals wordt verwacht. Het is ambitieus, maar in mijn ogen moet het wel haal baar zijn." Daarnaast wordt internationale arbeidsbemiddeling voor Nederland steeds belangrijker. "Over een aantal jaren krijgen we te maken met een vergaande verg rijzing. Dat betekent een tekort aan mensen die het arbeidsproces draaiende moeten houden en een uitbreiding in de verzorgingssec tor. Daar heb je veel buitenlandse mensen voor nodig. De gemiddel de leeftijd van de gemiddelde Nederlander is nu 47 jaar. In Polen ligt dat tien jaar lager." Kritiek dat OTTO Polen aan het werk helpt in een tijd waarin de werkloosheid onder de Nederlanders sterk toenam, legt Van Gooi naast zich neer. "Het gaat om werk aan de onderkant van het arbeidsproces. Daar zijn handjes nodig en die zijn hier moeilijk te vinden. Daarnaast staan de Polen bekend om hun aanpakmentaliteit. Niets ten nade le van de gemiddelde Nederlander, want ook dat is een harde werker." OTTO vierde zijn verjaardag afgelopen weekeinde met een expositie in Amstelveen, een feest voor alle, voornamelijk Poolse, medewerkers en relaties in een feesttent op Keizersveld, een bezoekje aan Zandvoort (waar OTTO met een wagen meerijdt in de raceklasse van Harry Maessen, red.) en ten slotte een heilige mis voor de Poolse medewerkers, opgedragen door de Poolse aarts bisschop Nossol. "In het feest hebben wij veel energie gestoken. "Want bij OTTO ondernemen wij vanuit het hart en doen altijd een stapje meer", besluit Van Gooi. Inalfa ook in dat land een rol spe len. In Venray werd echter steeds meer merkbaar dat de metaalin dustrie de concurrentie met het oostblok maar moeilijk kon pare ren. Dat leidde uiteindelijk tot de eerder genoemde herstructure ring. Nu die taak voor Jan van Bussel erop zit, kan hij zich met andere dingen bezighouden. Voor Inalfa Industries, de eigenaren van de gebouwen, gaat Van Bussel de bedrijfsruimte klaarmaken voor de Roof Systems Groep. De volle dige productie vanuit Engeland wordt naar Venray overgeheveld. Daarnaast is er in ieder geval ook ruimte voor wat meer vrije tijd. "Ik heb lang getafeltennist. Misschien ga ik die hobby als recreant weer oppikken. Maar ook golf schijnt leuk te zijn. Die sport wil ik samen met mijn vrouw ook wel een kans geven. Daarnaast krijg ik ook wat meer tijd voor de muziek", aldus Van Bussel, die onder meer lid is van Oktetnog en het Venrays Mannenkoor. Vrijdag 20 mei neemt Jan van Bussel om 16.30 uur afscheid van Inalfa Metal tij dens een receptie in de kantine van het bedrijf. Afscheid Jan van Bussel bij Inalfa Metal Zaterdag 28 mei vindt in ten- nishal de Schaapskooi in Venray de vijfde editie van de discoclassicsparty plaats. Wanneer uw hart sneller gaat kloppen bij het horen van namen als Barry White, Earth Wind Fire en Donna Summer, mag u dit feest gewoonweg niet missen. Deze megaparty (1000 m2) vindt plaats in de tot discotempel omgebouwde tennishal met een oogverblindende lichtshow en vele special effects. Ook de geluidskwaliteit en -kwantiteit zijn van een zeer hoog niveau en een lust voor het gehoor. De jaren '70 -'80 en 90, het is alsof de geschiedenis zich herhaalt. De sferen van weleer zijn weer hele maal terug van weggeweest, getuige de vele covers en het gebruik van discoclassics in com mercials. Een seventies en eigh ties party is helemaal hot. Disco mag weer, kan weer en is weer leuk. De grote sfeermaker op deze party is natuurlijk Radio 538 GrandMix-dj Ben Liebrand. Hij zal van 23.00 tot 1.00 uur de gasten onafgebroken laten swingen op platen die allang in de vergetel heid waren geraakt. Het is tenslot te een feest der herkenning. Deze feestmaker en meester van het discotijdperk staat aan het stuur van de draaitafels. We verwach ten van zijn hand dan ook de beste classics met een hoog 'Ken Je Deze Nog....?'-gehalte. Voorafgaand aan Ben Liebrand zal dj Bert Spee van 20.00 tot 23.00 uur u binnenhalen in de wondere wereld van glamour en glitter. Hij zal u trakteren op clas sics die genadeloos inhakken op uw emotionele en fysieke condi tie. Ja, dat zelfs dagen later nog nummers als 'Disco inferno', 'I will survive', 'Celebration', 'Relight my fire', u doen opveren. De beste top-40-hits uit de jaren 70/80/90, afgewisseld met num mers die je vergeten was, maar waar je weer helemaal van uit je dak gaat als je ze hoort. De discotempel opent haar deu ren van 20.00 uur tot 1.00 uur. De afterparty vindt plaats in het regu liere horecagedeelte van de ten nishal. Toegang: 18 jaar en ouder Oegitimatie verplicht). Een kaartji kost aan de kassa 15 euro en ii de voorverkoop 12 euro Voorverkoopadressen: Sportcafe cafetaria Landweert 0478-580480 cafetaria Thielen 0478-582170 theatercafé de Artiest 0478 587739. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS toalfa was een echt pioniersbe- ^hjf. Het van oorsprong Utrechtse bedrijf had zich midden vijftiger jaren op het Limburgse Platteland gevestigd. Tal van Utrechtse medewerkers gingen mee en kwamen in een voor hen ■erloq er en Ji entfi imer en b ;e stn ke pa het t: enti keuti r 0 cv-t verlft' n en r royal ft bal :1:21 Eigenlijk heeft hij het hele bedrijf gezien en doorlopen. "Op de afdelingen financiën, commercie en personeelsza ken na", vertelt Jan van Bussel. Vrijdag neemt van Bussel, na veertig dienstjaren bij Inalfa Metal, afscheid. Jan kwam als stagiaire bij de tech nische dienst en zwaait nu af als directeur. Helemaal verdwijnt Van Bussel niet van het Inalfa-toneel. "Dit jaar zal ik binnen Inalfa Industries nog maximaal twee dagen actief zijn. Bovendien moeten er toch nog wat zaakjes rondom Inalfa Metal worden afgerond. Vanaf 2006 wil ik wel kijken of het wat minder kan. Maar je weet nooit hoe de ontwikkelingen zijn." Dat laatste weet Jan van Bussel maar al te goed. Drie jaar geleden kreeg hij de taak om de metaalbe- drijven binnen Inalfa te herstruc tureren. Dat leidde er uiteindelijk toe dat alle metaalactiviteiten zijn ondergebracht in het Belgische Hamont. In de ogen van Van Bussel de enige mogelijkheid voor bet metaalbedrijf om te overle ven. Jan van Bussel kwam in 1963 stagiaire naar Inalfa. Van Bussel woonde in Deume en kende Venray van het carnaval en be naam Inalfa zie hem niets. Als leerling elektrotechniek kwam van Bussel in een metaalbedrijf met weinig kennis op dat gebied. Na zijn dienstperiode mocht Van Bussel terugkomen. "Ik hoeft niet eens te solliciteren. Sterker nog, jk heb nooit naar enige functie binnen Inalfa hoeven te sollicite ren. En een arbeidscontract op papier? Dat heb ik nog steeds niet." volledig vreemde omgeving terecht. "Zij hadden daar huis en haard verlaten en voelden zich hier net pioniers. Die instelling kwam je in het bedrijf ook weer tegen." In die periode was Inalfa een toeleverancier voor een aantal bedrijven, maar was vooral de productie van kachels een belang rijke factor. Die markt kwam ech ter door de komst van de centrale verwarming en het feit dat kachels meer en meer een meu belstuk werden, op haar gat te lig gen. "Ik heb mij dat toen niet zo gerealiseerd, maar rond 1973, in de tijd van de oliecrisis, balanceer de Inalfa eht op de rand van de afgrond" stelt Jan van Bussel, die inmiddels hoofd was van de tech nische dienst? Inalfa diende een nieuwe weg inslaan. Inalfa moest na de kachels weer een eigen product gaan maken. Het werden schuif- daken. Van Vermeulen Hollandia werden enkele patenten overge nomen en Inalfa ging aan de slag. Het nu noodlijdende Rover was de eerste klant. "De SDI was het eerste schuifdak dat binnen onze organisatie werd gemaakt. Naast Rover werden Saab, Jaguar en Fiat schuifdakklanten. De schuifdaken waren bestemd voor inbouw bij de productie van de auto's. Je moet je daar nog niet te veel bij voorstellen. Er was nog weinig vraag naar schuifdaken en de kost prijs lag laag. Tien jaar later, in 1983, produceerde Inalfa zo'n 100.000 schuifdaken." In die tachtiger jaren nam het schuifdak een enorme vlucht. Inalfa groeide van beginneling tot wereldwijd de tweede grootste speler op de markt. Het schuifdak werd steeds vernuftiger en research en development werden steeds belangrijker. Jan van Bussel werd hoofd van die afdeling en maakte de groei van de schuifda ken van zeer dichtbij mee. Nu, in 2005, produceert Inalfa wereld wijd twee miljoen schuifdaken. Veel energie werd ook gesto ken in het benaderen van de auto fabrikanten. Van Bussel is zelf twee jaar werkzaam geweest in de Verenigde Staten. "In een oude garage gingen we aan de slag. Grote Amerikaanse wagens wer den voorzien van een door ons ontwikkeld daksysteem. Daarmee moesten we ons presenteren bij General Motors, Ford en Chrysler. Opnieuw waren we bij Inalfa aan het pionieren." Toen rond 1990 het ijzeren gor dijn openging, beraadde Inalfa zich op zijn positie in de metaalin dustrie. Door het aangaan van een joint-venture in Slowakije ging

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9