vdA botst met Samenwerking onneke Zegers wil muziek aken vanuit haar hart De Verborgen Verlangens Buitenlandse dienstreis Waals en Driessen 'Jongeren voelen zich onveilig' "Je ziet nu eens de mens achter de patiënt" ^rcuÜK WONEN OP MAAT Kinderdagverblijf Poeh-beer Inbraak Wie heeft mijn foto's? in |EL EN MAAS Donderdag 19 mei 2005 - Pagina 5 iskens: "Busser heeft vertrouwen geschonden" let het aftreden van raads- Tineke Lamers (Samen- !ng), na haar leugen over nlet-gepleegde telefoontje de politie, is in de ogen de PvdA de zaak nog niet tan. Fractieleider Bert ens vindt dat ook Ike zijn consequenties trekken. Omdat hij op 5 'lil in het raadsdebat de fou- j informatie gebruikte, oor hij het vertrouwen nden zou hebben. Linskens nam dinsdag in de irgadering Ike Busser, de Jeleider van Samenwerking, Morrel. Tineke Lamers hield lang vol ,i zij op zaterdag 2 april, de dag de vechtpartij tussen Turken Lonsdalers. 's middags al de had gebeld over rumoerige (Ageren en vermeend drank- en fugsgebruik. Achteraf bleek dat Lamers een anonieme buurtbe woonster, die vertelde dat zij de politie had gebeld, wilde bescher men. Toen bekend werd dat de politie die middag helemaal geen telefoontje had ontvangen, kwam de aap uit de mouw. Lamers moest haar leugentje toegegeven en bood direct haar excuses aan. Dat was niet genoeg, want burge meester Waals en de politie namen de kwestie heel hoog op. Uiteindelijk bezweek het raadslid onder de opgevoerde druk en trad af. De PvdA meent dat daarmee de kwestie nog niet is afgedaan. Linskens vindt het terecht dat Lamers is afgetreden omdat zij het imago van de politie beschadigd heeft. De PvdA gaat nog een stap verder. Want door alle commotie rond het vertrek van Tineke Lamers is de aandacht afgeleid van fractievoorzitter Busser. En die gaat ook niet vrijuit. Want Busser heeft eveneens het ver trouwen geschonden, oordeelt Linskens. "Door foutieve informa tie in het raadsdebat te gebruiken, verlies je vertrouwen. Op welke wijze denkt u dat vertrouwen te herstellen?", wilde de PvdA'er weten. De PvdA vindt het bovendien merkwaardig dat de afgetreden Lamers wel haar commissiewerk blijft voortzetten. Linskens vraagt zich af waarom Busser geen dis ciplinaire maatregelen heeft geno men tegen het afgetreden raads lid. "En welke consequenties verbindt de fractievoorzitter van Samenwerking aan zijn eigen positie naar aanleiding van zijn optreden?" Ike Busser deed de vragen en aantijgingen af als 'suggestief en insinuerend'. Hij vindt dat de PvdA het niveau van het politieke debat omlaag haalt met een 'nieu we en ongekende ondergrens'. Samenwerking meent dat de PvdA de brief van Tineke Lamers, waarin ze haar aftreden bekend maakt, slecht gelezen heeft. "Er is bewust of onbewust een andere interpretatie aan gegeven dan wat bedoeld is", aldus Busser. Die oordeelt dat hij op 5 april juist heel voorzichtig met de mel ding, dat de politie gewaar schuwd zou zijn, is omgegaan. En dat de PvdA dit nu uit de context haalt. "Dat dit voor de PvdA aan leiding is het vertrouwen in mij op te zeggen, daar neem ik kennis van", zei Busser, die verklaarde ervan overtuigd te zijn het volste vertrouwen van zowel fractie, bestuur, leden als kiezers te heb ben. Op de vraag waarom hij geen verdergaande disciplinaire maat regelen heeft genomen tegen Lamers, antwoordde Busser dat dit een interne partijpolitieke aan gelegenheid is 'waar u niets mee te maken heeft'. De coalitiegenoten CDA en Lokaal Aktief konden 'begrip opbrengen' voor de opstelling van de PvdA. John Oosterbeek (WD) kon dit duidelijk niet. "Het verbaast ons zeer. Dit is met mod der gooien naar Busser en zijn partij. Hieraan zullen wij niet meedoen omdat dit het niveau wel erg naar beneden haalt. Dit mag niet meer gebeuren", aldus Oosterbeek. Bert Linskens zei er vooral op uit te zijn meer te weten te komen over de uitlatingen van Busser op 5 april. Tevreden was de PvdA'er allerminst. "Erg sober en onder de maat. Busser pro beert met veel woorden af te lei den waar het echt om gaat." En wat de kritiek van de WD betreft. "Dit zegt meer over de WD dan over onze vragen", aldus Linskens. azzzangeres uit Overloon koppelt ambities aan buitenlands avontuur Bijna elf jaar geleden ver bekt Lonneke Zegers (30) uit Eerloon naar Amsterdam, in haar ogen de place to be voor et cultureel leven. Ze begint an de studie politicologie, naar merkt al snel dat haar nteresses op het gebied van ïuziek liggen. Nu is ze derde- lars student aan het conser- atorium en timmert ze aan de teg als jazzzangeres. lonneke Zegers is twintig als ze aar de hoofdstad verhuist. "Ik eb altijd al geweten dat ik naar msterdam wilde. Dat was voor ii) al heel vroeg duidelijk, msterdam staat voor dé culturele ad van Nederland. Ik was altijd dol op voorstellingen, cultuur, leater en muziek. In Venray heb de schouwburg plat gelopen, at ik naar Amsterdam zou gaan, aar was voor mij geen twijfel ter mogelijk. En een studie, die ond ik er wel bij. Het werd poli- cologie. Gezien mijn opvoeding ea logische keuze, maar ik kon mijn draai niet vinden. Ik Kloot ermee te stoppen." Als jong meisje was Zegers al gefascineerd door muziek. "Toen ik klein was, heb ik in het kinder koor in Overloon gezongen. Je kunt zeggen dat daar alles is begonnen. Mijn vader speelde piano, en ik heb als kind ook piano gespeeld. Ook zongen mijn ouders allebei veel. Muziek was een vast onderdeel van ons huis houden. Later, toen ik op de mid delbare school zat, ben ik in een bandje gaan zingen, 'Thuss' genaamd. Het bandje bestaat nog steeds en treedt nog steeds op. Ik ben dus eigenlijk altijd met muziek bezig geweest. Toen de studie politicologie mij niet beviel, was het een lógische stap om de kant van de muziek op te gaan. Ik ben toneel- en danslessen gaan volgen en heb me daarna ingeschreven voor het conserva torium. Daar heeft mijn interesse voor jazzmuziek zich ontwik keld." Haar liefde voor jazzmuziek heeft Zegers niet van een vreem de. "Mijn vader luisterde vroeger veel naar jazzmuziek. Nu doe ik dat zelf ook. Jazz is zo'n brede en diverse muziekstroming, dat is heel inspirerend. Ik luister vooral naar instrumentale, moderne jazz. Daaruit haal ik veel inspiratie voor mijn zang. Inmiddels treden mijn vriend Cesar Latorre en ik regel matig op. Via via komen we bij clubs en feestjes waar ik mag zin gen. We bouwen samen aan een netwerk van contacten om meer optredens te krijgen." AMBITIES Zegers is ambitieus. Ambities die ook in het buitenland liggen. "Als ik het conservatorium heb afgerond, wil ik graag naar het buitenland om me verder te ont wikkelen in muziek. Zo heb ik samen met Cesar, die zelf Spaans is, plannen gemaakt om naar Spanje te gaan. In de grote Spaanse steden wordt veel jazz gespeeld. Bovendien spreekt Flamenco me ook wel aan. Die muziek komt recht uit het hart. Naast Spanje wil ik ook nog graag naar Berlijn, een stad waar het culturele niveau erg hoog is. En in het najaar ga ik twee maanden naar India om daar zanglessen te volgen. Ik volg nu ook al Indiase zanglessen. Ik interesseer me voor muziek uit verschillende cul turen. Daarin vind je andere rit mes en toonsystemen dan in de westerse muziek gebruikelijk zijn." Wat ze precies gaat doen en in welke volgorde, kan Zegers nog niet zeggen. "Ik wil ook niet te veel plannen. Ik wil liever" kijken wat er op mijn pad komt. Ik pro beer bij de. dag te leven, en ik wil adhoc kunnen reageren op de kansen die voorbij komen. Het belangrijkste is dat ik eigen muziek kan schrijven, muziek die past bij hoe ik me voel. Mijn droom voor de toekomst? Kunnen leven van de muziek die ik zelf heb geschreven en die uit mijn hart komt!" Professionele kinderopvang in een huiselijke sfeer, - zonder vervelende vakantiesluiting! Kijk op www.kdvpoehbeer.nl E-mail: info@kdvpoehbeer.nl Tel: (0478) 569706/ Het college van B en W van de gemeente Venray heeft ingestemd met twee buiten landse dienstreizen, één van wethouder Jan Driessen en één van burgemeester Jos Waals. Wethouder Driessen bezoekt van 26 tot 28 mei de VNG-commissie voor Verkeer (waarvan de wethouder lid is) in Londen om nader geïnfor meerd te worden over de regu lering van verkeersstromen in het stadscentrum via tol heffingen, Waals bezoekt van 20 tot en met 24 september samen met de stichting Meuse de stad Istanbul om nader kennis te maken met onder meer de sociale en financieel- economische structuur van Turkije. De bedoeling van de excursie van wethouder Driessen is om de ervaringen van Londen op het ter rein van tolheffing voor verkeers- gebruik van het centrumgebied te vertalen in een advies aan de minister van Verkeer en Waterstaat en de Tweede Kamer. De ervaringen in Londen leren twee jaar na invoering van de tol heffing, dat 30 procent van de automobilisten minder tijd door brengt in de file en het aantal bus passagiers met 37 procent is gestegen. De VNG-commissie voor Verkeer gaat zich ter plekke oriënteren op de resultaten van dit beleid. Burgemeester Waals bezoekt samen met vertegenwoordigers van de stichting Meuse van 20 tot en met 24 september de stad Istanbul om nader kennis te maken met de sociale en finan- cieel-economische structuur van Turkije en de cultuur en infrast ructuur van Istanbul zelf. Dit werkbezoek staat in het teken van de naderende onderhandelingen over de toetreding van Turkije tot de EU en draagt volgens de gemeente tevens bij aan een bete re kennis van en begrip voor de Turkse cultuur en economie. Tijdens deze reis wordt een bezoek gebracht aan een groot aantal lokale autoriteiten en ook aan de Nederlandse consul-gene raal. Doel van de reis is enerzijds het ontwikkelen van een netwerk met de Turkse autoriteiten in Istanbul en kennis te nemen van het ontstaan en de financieel-eco- nomische structuur van Turkije, en anderzijds kennis te nemen van het sociaal-culturele en infrastructurele aspect van een dergelijke grote stad. Daarnaast kunnen volgens de gemeente uit een ter plaatse opgebouwd net werk belangrijke economische contacten tussen Venray en Istanbul ontstaan. Beide reizen moeten volgens de gemeente resulteren in een kennistoename bij de betrokken bestuurders, die van nut is voor de Nederlandse en lokale overheid. De kosten voor de beide reizen samen bedragen in totaal circa 2200 euro. Volgens Wethouder Emonts (PvdA) voelt de Venrayse jeugd zich onveilig. "Dat is het grootste probleem van de jon geren. Het blijkt uit een onder zoek van Synthese", voegde Emonts eraan toe. Volgens de wethouder is het daarom de hoogste tijd om versneld jeugdwerkers op straat in te zetten. De vraag is hoe serieus de uit komsten van een door Synthese uitgevoerd onderzoek genomen moeten worden. Enkele politici hekelen al jarenlang de dubbelrol van de welzijnsinstelling. De gemeente laat Synthese telkens een onderzoek doen, waarna dezelfde welzijnsinstelling een 'probleem' signaleert dat haar ver volgens weer werk oplevert. Vooral in deze tijd is dat uiterst welkom omdat de welzijnsinstel- lingen worden getroffen door krimpende gemeentelijke budget ten. Zo onderzocht Synthese laatst of het Turks en het Marokkaans centrum zelfstandig kunnen func tioneren. De uitkomst was voor spelbaar. Nee, dit was onmoge lijk. De centra hadden blijvend behoefte aan professionele onder steuning. En wie mag die onder steuning geven? Juist ja, Synthese als monopolist op welzij nsgebied in Venray. Nu Synthese een onderzoek heeft gedaan naar de jongeren, rolt de 'onveiligheid' uit de bus. Wethouder Emonts neemt dit in elk geval uiterst serieus. Hij spreekt van een 'structureel pro bleem waar snel wat aan gedaan moet worden'. "Want groepen jongeren reageren vijandig naar elkaar toe. Zowel in het centrum als in de dorpen." Open dag de Rooyse Wissel: De Rooyse Wissel ontving zaterdag 300 gasten in de tbs- kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum. Zij hadden zich opgegeven voor de jaarlijkse open dag van de instelling. Zij kregen hierdoor een unieke kans om een kijkje te nemen in de kliniek. De open dag was onderdeel van de landelijke open dag van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Deze dienst is verantwoordelijk voor de uitvoering van vrijheids benemende straffen en maatrege len (gevangenis, jeugd en terbe- schildringstelling). 45 van deze instellingen openden afgelopen zaterdag voor één dagje hun poor ten en de Rooyse Wissel was er een van. De gasten kregen in een kleine twee uur een uitgebreid program ma voorgeschoteld. Een program ma waarin ook patiënten van de kliniek een groot aandeel hadden. Na binnenkomst werden de bezoekers verwelkomd door de directie die een korte introductie verzorgde over het hoe, wat en waarom van de maatregel tbs. Daarna liepen de bezoekers in kleine groepjes, vergezeld door medewerkers en patiënten van de tbs-kliniek door het gebouw Zowel op de woonafdelingen, de werkplaatsen en de therapie ruimtes waren zij welkom en wer den zij uitgebreid voorgelicht. Tijdens de rondleiding hadden de gasten de kans om eens een keer face-to-face met een tbs-patiënt te praten. Een kans die velen zich niet lieten ontnemen. De open dag was een groot suc ces, zo bleek ook uit het evaluatie formulier dat de bezoekers gevraagd werd in te vullen. Velen gaven hierin aan dat zij altijd over tbs gedacht hadden alsof het een soort gevangenis was, waarin de patiënten veel opgesloten zouden zitten op hun kamer. Nu zij bin nen geweest zijn, geven zij aan verbaasd te zijn over de relatieve vrijheid die patiënten hebben bin nen de kliniek. Ook geven veel bezoekers aan onder de indruk te zijn van de mogelijkheden qua behandeling en scholing. In grote getallen geven de bezoekers aan dat hun beeld hoe dan ook veel positiever is geworden door het bezoek. De belangrijkste reden hiervoor, zo schrijft een bezoe ker, is simpel: "Je ziet nu eens een keer de mens achter de patiënt." 'Verborgen Verlangens'. Dat is de titel van een samenwerkings project dat de Regio Venray van Zorggroep Noord-Limburg en de Gilde opleidingen in Venray voor haar (meest oudere) cliënten gaat uitvoeren. Doel van het project is om van de cliënten te vernemen welke wensen en verlangens zij hebben als het gaat om de zorg en dienstverlening van Zorggroep Noord-Limburg. Het project is ontwikkeld bin nen Zorggroep Noord Limburg in de Regio Venlo. Het heeft in de afgelopen periode al twee belang rijke landelijke innovatieprijzen in de wacht gesleept en is op dit moment genomineerd voor de Niek de Jong prijs die op 23 mei uitgereikt zal worden. In eerste instantie start het project in Venray bij de afdeling Groene Kruis zorg aan Huis. Bij gebleken succes zal het project worden uit gebreid naar alle andere klanten van de Regio Venray. De Regio Venray, onderdeel van Zorggroep Noord Limburg, is bezig met een traject waarin het vraaggericht werken een belangrijke plaats inneemt. Vraaggericht werken vraagt een nieuwe manier van kij ken van onze medewerkers naar onze klanten. De vraag van de cliënt staat centraal. Daar omheen wordt de organisatie gebouwd. Het uitgangspunt in vraaggerichte zorg is het goed horen van de vraag. Dit is nog lang niet altijd even eenvoudig en onze mede werkers worden hier dan ook in geschoold. Het 'Verborgen verlan gens-project' past perfect in dit traject. Wat houdt 'Verborgen ver langens' nu precies in? Aan cliën ten van de afdeling Groene Kruis Zorg aan Huis van de Regio Venray wordt gevraagd welke wensen zij hebben. Op 25 mei zullen leerlingen van de Gilde opleiding afdeling zorg, samen met medewerkers van de afdeling Groene Kruis Zorg aan Huis van de Zorggroep, aan alle cliënten van Groene Kruis Zorg aan Huis een blauwe fles uitreiken. Cliënten worden uitgenodigd om hun wensen (of wens) kenbaar te maken op een blad papier. Dat mogen ze doen op hun eigen manier. Elke deelnemer mag dit trouwens geheel anoniem doen. De cliënten kunnen deze wensen in de blauwe fles stoppen waarna deze op 8 juni weer worden ver zameld door dezelfde leerlingen van de Gilde opleidingen. Op deze woensdagmiddag 8 juni om 13:00 uur zal overigens de eerste fles symbolisch worden opge haald door wethouder Emonts. De 'flessenpost' wordt op die mid dag op een feestelijke manier ver zameld in het gebouw van de Gilde opleidingen aan de Westsingel in Venray. Dit deel van het project eindigt tenslotte met het openen van alle flessen en het noteren en inventariseren van alle wensen en verlangens die door d? cliënten zijn ingediend. Naar aanleiding van de inventari satie van alle wensen zullen we samen met de leerlingen van de Gilde opleiding projecten en acties gaan opzetten om de wen sen zoveel mogelijk te gaan ver vullen. Tijdens het project zoals dat in de Regio Venlo al gelopen heeft, is gebleken dat de wensen van onze klanten variëren van: "ik wil er eens graag uit, maar heb niemand die met me mee kan", tot: "ik zou mijn oude geliefde van 60 jaar geleden nog wel eens willen ontmoeten op de plek waar we elkaar hebben leren ken nen". Wat de Zorggroep betreft zijn al deze wensen in meer of mindere mate te realiseren en zijn ze het op zijn minst waard dat ze gehoord, en serieus genomen worden. Vorig jaar heeft de Zorggroep de stichting Vrienden van Zorggroep Noord-Limburg opgericht om op allerlei manie ren sponsorprojecten in de regio's te ondersteunen die pro beren de klanten van de Zorggroep iets extra's te bieden. Het project Verborgen verlan gens wordt door de vrienden stichting van harte ondersteund. Op 8 juni om 13:00 uur wordt het project Verborgen verlangens officieel geopend door vanuit de Gilde opleiding met wethouder Emonts de eerste fles te gaan ophalen bij een van de klanten van Zorg aan Huis in Venray. De politie onderzoekt een inbraak in een woning die in de nacht van dinsdag op woensdag plaatsvond aan de Wilhelmina- straat. De inbrekers kwamen de woning binnen terwijl de bewo ners lagen te slapen. Bij de inbraak zijn onder meer compu terapparatuur, identiteitspapieren en pasjes gestolen. De waarde van de buit bedraagt ongeveer 2500 euro. Vermoedelijk zijn de inbre kers via een openstaand raam bin nengekomen waarna de goederen zijn gestolen. Nick is een meisje uit Thailand dat anderhalf jaar geleden bij een Venrays gezin verbleef in het kader van een studentenuitwisseling. Dit jaar was Nick opnieuw in Venray, alleen zijn de herinneringen aan dit bezoek voor haar een stuk minder prettig. Bij een bezoek aan een Venrayse kennis aan de Langstraat werd vori ge week, op donderdag 12 mei, namelijk haar tas uit de achterkeuken ontvreemd. Daarin zaten o.a. haar Thaise schoolpas, bankpasjes, wat geld en een gloednieuwe digitale camera. Ondanks dat veel van deze spullen vervangen kunnen worden, heeft Nick veel verdriet. De foto's die ze met de camera had gemaakt, zijn nu verdwenen. Ze is bijvoor beeld naar de Keukenhof geweest en was bij vrienden op bezoek. Voor haar zijn die foto' s onvervangbaar. Ze kan de kiekjes niet opnieuw maken en ze zijn van grote emotionele w-aarde. Heel sneu voor Nick. "Wie heeft mijn foto's?", is dus haar concrete vraag. hogelijk dat iemand de tas heeft teruggevonden of dat de dader bij het lezen van dit bericht berouw krijgt. Wilt u de foto's anoniem bij haar terugbezorgen? Dat kan door de digitale kaart uit het toestel in de brievenbus van onze redactie aan de Grotestraat 68 te deponeren. U zou Nick er een heel groot plezier mee doen! rberii rgHl vandeiig ,£cmAa.kt vovr Jttscko» TRIBÜ Bij Rien van Mierio Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin ot serre Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weer- bestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Bij Rien van Mierio. Rien van Mierio geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 31 4593^J^2ÏE^BE5SB^EBS

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5