Spektakel op Raceway Venray Pass i FLora Goud en zilver voor Dion en Lisa Jeugd Tong-ll slaagt voor examens Jeugdbridge- diploma's op de Keg Zorginformatie Judoka's in de prijzen TUIN ONTWERP TUIN AANLEG TUIN ONDERHOUD Bridge in Venray e.o. Informatieavond zelfstandigen ISBV Venray Dartclub De Piëlhaas Niets! Duivensport Themacafé Lezing in Toon Hermans Huis VENRAY 06 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl HOVENIERS PEEL EN MAAS Tijdens een toernooi in het Duitse Kamp Lintfort hadden de tafeltennis sers van de Invaliden Sport- en Belan genvereniging Venray e.o. moeite met de Duitse gastheren.hebben afge lopen zaterdag deelgenomen aan een toernooi in Kamp Lintfort. Koen Hei develd was de enige die zich staande heeft kunnen houden met drie gewonnen en twee verloren partijen. Hij behaalde daarmee zestien punten. Jan Theeuwen behaalde elf punten, Marie-Louise Theeuwen tien punten en Jan van Gerven zes punten De sjoelers van de ISBV deden mee aan de zesde wedstrijd om de Lim burg Bokaal. Alleen Marijke Denissen slaagde er in om zich met de besten in haar klasse te meten. Zij behaalde een fraaie tweede plaats in de klasse B met een gemiddelde van 134,05. Zij blijft daardoor aan de leiding in het tussenklassement in deze klasse en maakt een goede kans op de eind overwinning De andere sjoelers moesten zich met lagere klasseringen tevreden stellen. In de klasse D werd Wilma Wismans achtste met 122,40 gemiddeld. Bas Pastors werd in de klasse F vijfde met 120,55 gemiddeld. In de klasse G werd Jan Pijpers zesde met een gemiddelde van 112,10 en Frans van Soest tiende met 107,70. Leo Reintjes werd tenslotte zesde in de klasse H met 104,05 gemiddeld. In café De Piëlhaas wordt door dartclub De Piëlhaas op zaterdag 21 mei vanaf 20 30 uur een darttoemooi gehouden met als inzet levensmidde lenpakketten. Iedereen kan zich voor dit toernooi opgeven via tel. (0478)5821287. Uitslag zomeravond competitie winnaarsronde; 1 Bart Thissen, 2 Marco Tetterroo, 3 Chris Verkoeyen, 4 Marcel Gielens, 5 Pascal Janssen, 6 Peter van de Berg, 7 Gerard de Bruijn, 8 Rudy Klaassens. Verlie zersronde; 1 Henk Vermeulen, 2 Marco Jacobs, 3 Mark Linskens, 4 Mat Janssen, 5 Dennie Plum, 6 Rob van Dooren, 7 Roy Troisfontaine, 8 Thor- sten Gooren. 180 Werd twee keer gegooid door Bart Thissen en een keer door Johan van Hoof, Gerard de Bruijn en Marco Jacobs. De hoogste finish werd gehaald door Pascal Jans sen met 113 punten. 2002 Rookvrij Bij bridgeclub 2002 Rookvrij ging de eerste plaats naar Frans Mertens en Nellie Tax met 72.20 procent. Frieda Kalkman en Riekie van Bree scoorden met 60.1 procent ook goed De derde plaats was voor Jan van Casteren en Hennie Roehlich met 55.8 procent. De laatste bridgemid- dag van dit seizoen wordt gehouden op donderdag 26 mei. Het nieuwe sei zoen start op donderdag 8 september. Klavertje Vier Klavertje vier heeft weer een wed strijd uit haar bridgecompetitie gespeeld. In geel werden Haegens en Steeghs eerste met 66,25 procent. Tweede werden Moree en Spekhorst 61,88 procent en een gedeelde derde en vierde plek was er voor Cuppen met Jenniskens en Manders met Canli. Zij behaalden 55,10 procent. In groen was de eerste plek voor Claes- sens en Hermans met 66,67 procent. Tweede werden Van de Boom en Van Glabbeek met 65,28 procent en de derde plaats was voor Kok en Dusee met 57,99 procent. IMRBC Bridgeclub NRBC heeft gespeeld voor de ladder. In de gele lijn werden Mariet Deenen en Ine van de Lint eer ste met 60.42 procent. Truus Bollen en Piet Vos volgden en werden twee de met 59 72 procent, terwijl Jac queline van der Slik en Jan van der Slik met 56.25 procent derde werden. In de rode lijn scoorden Maria Lenkens en Harrie Lenkens 64.00 procent, Leon Bollen en Rob Keijzer werden met 62,80 procent tweede. Hay Houwen en Theo Jakobs werden derde met 60.75 procent. In de c-lijn werden Irene Camps en Annie Siroen eerste met 65-83 procent en daardoor onbe reikbaar voor Paul Corver en Jo Sij- bers met 62.92 procent. Martin Jans sen en Piet Rutten werden goede derde met 55.83 procent. Bridgeclub Venray Op de laatste competitieavond bij Bridgeclub Venray wisten met name de paren in de gele en rode lijn die bovenaan de ranglijst stonden zoda nig te presteren dat htm eerste plaat sen niet in gevaar kwamen. Van Hooft met Jungslager en Meijer met Ver- schuyten behaalden een keurige eer ste plaats. Het laatst genoemde paar met maar liefst ruim 70 procent. In de gele lijn werden de tweede en derde plaats bezet door Collin met De Vos en Verheijen met Peetjens. In de rode lijn volgden op eerbiedige afstand Schrooten met De Weert en Janssen met Willems. In de groene lijn was het gelegenheidspaar Limpens en Corzilius iedereen te slim af. gevolgd door Blok met Van Well en Appels met Olislagers. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Dion en Lisa Dreesens van Startge meenschap Noord-Limburg (SPIO en MANTA) wisten in de landelijke com petitie voor het lange afstanden wem men een eerste en tweede plaats te bereiken. Dion Dreesens behaalde met een ruime voorsprong goud bij de jon gens tot 12 jaar en Lisa zilver bij de meisjes tot 14 jaar. De afstanden zijn verspreid over het afgelopen jaar gezwommen en bestaat uit onder ander de 400,800 en 1500 meter vrije slag en de 200, 300 en 400 meter wis selslag. Alle afstanden dienen te wor den gezwommen om aan de punten telling van deze competitie mee te kunnen doen en de uitslagen zijn steeds te volgen op de website van de KNZB. Dion Dreesens was op alle gezwommen afstanden de snelste van zijn leeftijdscategorie. Lisa moest het vooral hebben van haar snelheid op de wisselslag en niet te veel toegeven aan haar concurrenten bij de afstan den op de vrije slag. Naast dit succes wisten ook ander zwemmers van de Startgemeenschap Noord-Limburg zich op de ranglijst te plaatsen: Alex Bos (6e), Geoff Ebskamp (9e), Inge Arts (10e), Minke Janssen (16e) Stan Gorree (21e), Job van Duinhoven (25e),Kasper van Dijk (35e), Jelle Crooymans (57e), Kimberly Teunis- sen (67e) en Renee Harx (101e). De zwemvereniging eindigde in het totaalklassement van de LAC op een 18e plaats van Nederland. De uitsla gen van de verenigingscompetities zijn inmiddels ook bekend. Opvallend is de sterke progressie die de Startge meenschap Noord-Limburg laat zien. Komende vanuit een middenpositie in de D-competitie van district 5 momenteel geëindigd op een vierde plek geeft het de zwemploeg en trai ners genoeg impulsen om te willen promoveren naar de C-competitie. Een doelstelling waaraan ook de vele vrijwilligers van de vereniging aan mee willen werken. De komende twee weken van mei zullen in het teken staan van deelname aan de Lim burgse kampioenschappen in Kerkra- de. In juni wordt het zwemseizoen afgesloten met de Nederlandse kam pioenschappen. Hieraan zullen een aantal zwemmers die in het bezit zijn van de limieten uitgenodigd worden om aan deel te nemen. Suizende Vleugels Uitslag wedvlucht Chantilly, tien deelnemers, 135 duiven: 1, 2, 3, 6, 7, 10, 11 en 13) W Jilissen, 4, 5, 9, 14, 16 en 21) W. Bouten, 8 en 23) M. van Boekei, 12, 18, 19 en 20) Reynders- Cuypers, 15) P. de Bruyn, 17) J. Wel- bers, 22 en 25) E. Deenen, 24) C. de Hoog. Donderdag 19 mei 2005 - PaginaELEÏ Tijdens de onlangs in Uden gehou den poom- en dangraad-examens voor le en 2e poom/dan zijn zes jeugdleden van taekwondovereniging Tong-ll geslaagd voor hun jeugddan (poom) en zwarte band Op het in Uden georganiseerde examen voor de regio Zuid -Nederland, onder auspi ciën van de Taekwondo Bond Neder land, kwamen 83 kandidaten aan de start. De kandidaten moeten minimaal drie jaar getraind hebben om in aan merking te komen voor dit examen. Tijdens de examendag moeten zij hun vaardigheden kunnen tonen op de onderdelen theorie (het kennen van de benamingen van de technieken, wedstrijdreglementen en scheids- rechtershandelingen), taegeuks (dit zijn schijngevechten tegen denkbeel dige tegenstanders), stapsparring (het plaatsen van verdedigingen en tegen aanvallen met hand en voettechnie ken), zelfverdediging (het bevrijden uit en het plaatsen van klemmen met ovemametechnieken), vrij-sparren (volgens het wedstrijdreglement, waarbij technieken op lichaam, hoofd en tactisch inzicht deel moeten uitma ken van de sparring) en breektesten (het breken van planken met ver plichte en vrije voet/handtechnie ken). Na een intensieve voorbereidings periode vertrok zaterdag 14 mei de groep onder leiding van Peter Man ders vol zelfvertrouwen naar sporthal de Stigt in Uden. Frans Flinsenberg, net terug van de WK in Madrid als internationaal scheidsrechter (5e dan) en lid van Tong-D, leidde de spar ringpartijen, Rob Greevink (6e dan), hoofdtrainer van Tong-ll, fungeerde als een van de veldvoorzitters. Na een zware intensieve dag kon den Amber Eibers, Job Nellen, Kim berly Gijsberts en Renske Janssen de internationaal erkende poom-diplo- ma' s van de Nederlandse bond in ont vangst nemen en Hein Hendriks en Roxanne Decker het dan-diploma. Tevens ontvangen zij binnenkort het felbegeerde internationale diploma dat word uitgegeven door de World Taekwondo Federation, de enige taekwondo-organisatie in de wereld met olympische erkenning. Renske Janssen is met haar 10 jaar de jongste zwartebanddrager van taekwondover eniging Tong-il. De Maasvogels Uitslag wedvlucht Chantilly, vijf tien deelnemers, 253 duiven. 1J. Kuij- pers; 2, 5, 9, 14 L Verhoeven; 3, 15, 16, 25 G Peters; 4, 11, 22 R. Roosen; 6, 7, 12, 17 H. Francken; 8, 20, 21 J. Verhoeven; 10, 18 G.Janssen; 13, 23 F. Textor; 19, 24 A. Aarts. Uitslag Wedvlucht Montlucon, twaalf deelnemers, 160 duiven. 1, 15, 16, 20 G. Peters; 2, 4, 6, 14, 24 G Francken; 3. 9, 13, 23 J- Kuijpers; 5, 8,18, 22 Els van Gebr; 7,10 H. Franc- ken; 11, 19 E Driessen; 12, 21 R. Roosen; 17, 25 Theeuwen Jacobs. Ook dit schooljaar is er op de Keg iedere vrijdag een groep kinderen tussen 9 en 12 jaar enthousiast bezig de beginselen van bridgen onder de knie te krijgen. Ze leren het spel door de methode minibridge 1 en 2 van de Nederlandse Bridgebond te volgen, en het geleerde wordt afgesloten met een examen. Onlangs werden op de Keg de diploma's mini-bridge 1 uitge reikt aan Julia Schaeffers, Maurice Cox, Jesse Schlienkamp, Sebastiaan van Eeuwijk, Marijn te Poel, Stef Duij- kers, Giel Jegen. Alle zeven kinderen kregen voor hun enthousiasme en inspanningen een jeugdbridgesticker en een spel speelkaarten, gesponsord door Mijling-optiek. Op school kan nu verder gespeeld en geoefend worden voor het minibridge 2 diploma. Daar naast kunnen degenen die snel een stapje verder willen en het echte bridgespel inclusief het biedsysteem leren, op de woensdagavond terecht in de Kiosk, waar enthousiast geoe fend en gespeeld wordt. Een aantal Venrayse deelnemers zullen op 29 mei hun beste beentje voorzetten op de NK minibridge in Utrecht. Omdat de jeugd de toekomst heeft besteed de Nederlandse Bridgebond veel tijd en aandacht aan het ontwikkelen en stimuleren van het jeugdbridge. De Venrayse initiatiefnemers bie den de mogelijkheid om op de basis scholen minibridge te leren, hetzij als keuzevak, hetzij als lesonderdeel, het zij als extra werk/uitdaging. Met het Raayland vindt momenteel wederom overleg plaats om in het nieuwe schooljaar het jeugdbridge als keuze aan te bieden in de CREA-DOE- uren, alleen voor de brugklas. Ieder een die het -nog- niet via school aan geboden krijgt maar wel geïnteresseerd is, kan voor meer informatie contact opnemen met Joan Hinssen of Karei Jagers, telefoon 579 590 of 510 786. Bij voldoende belang stelling (minimaal 4 personen) kan ook voor de hogere leerjaren en ande re jeugdgroepen een cursus jeugd bridge gestart worden op een tijdstip in onderling overleg. Neem bij inte resse of voor informatie contact op met bovenvermelde personen. PDV Ysselsteyn Uitslag wedvlucht Chantilly, elf deelnemers, 196 duiven. De beste 25 duiven zijn van: 1, 2, 3, 8, 9, 12 G. Linders; 4, 5,14 Potten Laenen; 6, 21 G. Maessen jr.; 7, 17, 18, 19, 22, 23 G. Cox; 10, 11, 13, 16, 20 Th. Teunissen; 15 Th. Hendrix; 24 W. Phi- lipsen; 25 H. Janssen. De Zwaluw Uitslag wedvlucht Chantilly; 27 deelnemers, 409 duiven. 1 P. Loonen; 2 C. van Vught; 3 J. Kerstens; 4, 11, 16,17, 22 J. Voesten; 5, 9 M. Voesten en dochter; 6 Vero van Dijk; 7, 18 P. Smits; 8, 10, 13, 15, 24 M. Basten; 12 P. van Houdt; 14, 20 H Vermeulen; 19J. van Kessel; 21 Comb. Verdellen; 23 H. Philipsen; 25 Van Haren-Stip hout. Uitslag wedvlucht Montlucon; een entwintig deelnemers; 183 duiven. 1,10, 21 P. Loonen; 2 C. van Vught; 3 H. Litjens; 4, 5, 17 J. Sijbers; 6 Strij- bosch-Derks; 7, 8 P. Smits; 9, 23 M. Voesten en dochter; 11, 15, 18, 20 Chr. Gerrits; 12, 24 M. Basten; 13, 19 H. Strijbosch; 14 J Voesten; 16, 25 P van Zwamen; 22 P. Janssen. Roy Maessen vijfde op thuiscircuit De Kamer van Koophandel Noord en Midden Limburg in Venlo houdt samen met FNV Zelfstandigen Bouw op dinsdag 14 juni een informatie avond voor zelfstandigheden zonder personeel in de sectoren bouw, afbouw, meubel en hout. Ook voor zzp'ers die al langer zelf standig een bedrijf hebben en meer informatie wensen, kan deze avond interessant zijn. Tijdens deze avond wordt men bijgepraat over verschil lende onderwerpen die voor zelfstan digen van belang zijn. Naast prakti sche informatie over vestigingsei! £001 tarieven en verzekeringen krijgt u GEBF ook uitleg over lastige onderwerp MEU1 als zelfstandigheid (Verklaii ANTI Arbeidsrelatie). De avond w* gehouden bij de Kamer van Koopta del in Venlo en duurt van 19-00 22.00 uur. Belangstellenden kurn zich aanmelden bij de heer Van 4 Hombergh van de Kamer van Kt* handel via tel. (077)3203333 M( informatie is te verkrijgen bij R Zelfstandigen Bouw v (0348)575656. Wat komt kijken bij een opname in een verpleeghuis? Hoe regelt men hulp thuis van Groene Kruis Zorg aan Huis? Waar in de regio wordt dagver zorging aangeboden? De antwoorden op deze en vele andere vragen over de zorg zijn voortaan te vinden bij Zorginformatie van Zorggroep Noord- Limburg. Zorginformatie is eenvoudig te raadplegen via de website van de Zorggroepwwwzorggroep-noord- limburg.nl. Zorggroep Noord-Lim burg is bij het maken van Zorginfor matie in de huid gekropen van haar klanten. Ze realiseert zich dat in 'zorg land' veel mensen door de bomen het Op donderdag 26 mei is er weer een Themacafé. Dit is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om samen te praten over allerlei onder werpen. De formule blijkt te wer ken. want op de eerste bijeenkomst zijn zestig belangstellenden af geko men. Deze keer is het thema Omgaan met geld. Allerlei zaken die te maken hebben met geld komen aan bod. Het themacafé is een initia tief van MEE Noord en Midden Lim burg. Bij de voorbereidingen zijn steeds ook enkele mensen met een licht verstandelijke beperking betrokken. De bijeenkomst is op 26 mei in het Grand Café de Maagden berg, Maagdenbergplein 11, Venlo. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. De avond is gra tis. Meer informatie is te verkrijgen bij Marion Colbers, tel. 077 3961515 bos niet meer zien en dat het regdfl van goede zorg niet eenvoudig i Daarom heeft ze folders gemaakt» praktische informatie, gevat in koe teksten en geschreven in gewon mensentaal. Zo'n honderd folders k het nieuwe pakket klantenvoortó ting van de Zorggroep, verdeeld o* vijf hoofdstukken, informatie ovol zorgdiensten, over de zorgcentra pleeghuizen, verzorgingshuizen wozoco's), over wet- en regelgevü) over financiën en verzekeringen' over Zorggroep Noord-Limburg int* algemeen (belangrijke adressen ei) Ook voor mensen die niet zo tb» zijn op het internet, is ZorglnfomK beschikbaar. Zij kunnen de KlanW service van Zorggroep Noord-U* burg bereiken via tel. (077)3209593 Afhankelijk van de vragen van klant, stelt de medewerker van KI» tenservice een informatiepakketje-ty maat samen. Zorginformatie is grab-' In het Toon Hermans Huis| Venlo, een inloophuis voor raenfl met kanker en hun naasten, wordt «fl dinsdag 24 mei vanaf 19-00 uur<J lezing, kanker en lymfedrainagt dik arm of been; wat nu, gehoud De lezing wordt gegeven door defltf Me toloog mevrouw De Rooy. jNei Aanmelden kan tot een week vo aanvang van de lezing via f (077)3211433- Judovereniging Venray nam afgelopen weekend deel aan het 10e Houvast judotoernooi in Mierlo. Aan dit toernooi namen 125 judoverenigingen uit diver se landen deel. Celeste Pijnenborg verdiende een eerste prijs in de categorie meisjes M 2 -20 kg. Zij versloeg haar vier tegenstanders eenvoudig met een ippon. Bas Philipsen werd eerste in de categorie J 4 - 27 kg. Hij won de beslis sende wedstrijd van een Engelsman. Jari van Meijel werd tweede in de catego rie J 2 - 24 kg. Niels Coopmans werd derde in de categorie J 2 +27 kg. De overi ge deelnemers moesten zich tevredenstellen met een troostprijs. De autospeedwaywedstrijden op Raceway Venray trokken ook tijdens de afgelopen pinksterdagen weer dui zenden bezoekers. Zij genoten van spannende wedstrijden in diverse klassen. Bij de Saloon Stockcars won Perry de Bruijn, tweede werd Staf Roy Maessen kwam op zijn thuiscircuit niet verder dan een vijfde plaats Peeters en derde Toon Schut. De vier de plaats was voor Ed Gatzen en Peter Oomen werd vijfde. De overige uitsla gen: Stockcar Fl: 1) Tinus Verhoef 2) Theo van Lier 3) Patrick Peetere 4 Henk Jan Ronitz 5) Dave Schaap Stockcar F2: 1) Toon Schut 2) Roy Hendriks 3) Peter Schreurs 4) Frank Lauf 5) Roy Maessen Hotrods: 1) John v/d Bosch 2) Karei Neleman 3) JosefWillemsen 4 Erik Roefli fartijn Klaus Kilianski Stockrods: 1)<i 'jtricia Smidt 2) Danny Smidt 3) JoopS gaan I 4) Willem Schutte 5) Dorus Slaat! .-.3 juni mula Toyota: 1) Stephan Dries» om 1; Roald Severens 3) Winfried Sch gemei 4) Holger Ahlf 5) Roland Severts yenn 13.30 kappe Zorgc te 0v gebruik van rieten en een vragi ^e,1K tje aan de beurt. Van 16.00 totïji ft uur is er een optreden door alles zy fonisten op het podium van de bi rie. Als tegemoetkoming in de kiy ew vraagt De Herleving een bedrag nk - 10.00. Daarvoor krijgt men heti e 1 boven genoemde programma.! ^?eo entreebewijs voor de saxofonist^ de Luikse markt. Een extra entra Kmstai wijs voor partner of fan en een Wegen: opname van het optreden. De 1 64200 ving is op zoek naar saxofoniste jy 04 gemotiveerd zijn, enige behee van het instrument hebben (a De Herleving in Vierlingsbeek houdt op zondag 29 mei een grote Luikse markt onder de naam Bèk Rond De Kerk. De muzikale activiteit dit jaar is een zogenaamde saxin in samenwerking met saxofonist en arrangeur Rob van Reijmeredal. Om 10.00 uur komen de saxofonisten die zich ingeschreven hebben bijeen om kennis te maken. Er worden groepen gevormd die gescheiden een viertal muziekstuk ken gaan repeteren Deze stukken zijn speciaal voor saxofoonorkest geschreven, komen uit het lichte genre en worden naar de deelnemers toegestuurd zodat ze zich thuis voor kunnen bereiden. Ook wordt er een workshop over de saxofoon gehou den. Daarbij komen technieken, ioop sopraan, alt, tenor als baritonsai nisten) en die het leuk vinden on 1 ginele muziek te maken. MeerilP- matie is verkrijgbaar via ®eervc 06-54661197. peer lu

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24