berden De Hommel bestaat dertig jaar! har W 5) Venrayse vrouw bekent drie pogingen gewapende straatroof Politiek eist opheldering van Waals 20%KORTING Gimbrère DeMKB Niets! fcndoetere c_ D S automatiseerder ZOMER COLLECTIE dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Hair in weekblad de Party! Afscheid Ruud de Mulder En verder: NU IN PRIJS VERLAAGD 178-51! beta HBS Tel. 0478-581526 Grotestraat 23 - 5801 BE Venray Het Openbaar Ministerie (OM) heeft woensdag achttien maanden cel geëist - met aftrek van vier maanden en negen dagen voor het voorar rest - tegen de 22-jarige Joyce V., die ervan wordt verdacht op straat in Venlo drie gewa pende overvallen te hebben gepleegd. De Venrayse vrouw heeft de delicten bekend en accepteert dat ze wordt gestraft, zodat ze aan een nieu we toekomst kan werken. "Ik wil tijdens mijn detentie een opleiding voor computers vol gen. Ook wil ik er zelf voor zorgen dat ik afkick." V. werd in de rechtbank van Roermond voorgeleid voor drie strafbare feiten: alledrie overval len met een mes. Twee delicten werden gepleegd op 3 oktober 2004 en één op 25 februari dit jaar. De vrouw beschouwt haar straf als een 'einde met een nieuw begin'. Het echte nieuwe begin wil ze niet maken in Venray of Venlo, maar in Tilburg bij haar moeder in huis. Joyce V. is ten einde raad: geen werk, geen geld en onder invloed. Ze gebruikt meerdere soorten soft- en harddrugs. Op de bewus te 3 oktober 2004 is ze ook onder invloed op het moment dat ze op straat in Venlo een man aan spreekt. Uit de getuigenverklaring blijkt dat ze hem in het Engels aanspreekt om geld te wisselen. De man denkt dat het om andere diensten gaat en bedankt voor het voorstel van de vrouw. Zij eist dan geld van hem en bedreigt de man met een aardappelmesje. Ze maakt drie steekbewegingen. De verdachte zegt zelf in de recht bank: "Ik maakte zwabberende bewegingen, geen steekbewegin gen. Ik deed dat om mijn woor den kracht bij te zetten." De man weet te ontkomen, en dezelfde dag probeert de Venrayse op dezelfde manier een oudere man van rond de tachtig op straat in Venlo af te persen. Het bewuste aardappelmesje wordt wederom gebruikt en met woorden 'ik steek je dit mes tus sen de ribben' maakt V. haar kwade bedoelingen duidelijk. De vrouw ontkent echter in de recht bank dat ze het mes daadwerke lijk zou gebruiken. "Ik heb niet het lef om iemand te steken". VERSLAVINGSKLINIEK V. wordt opgepakt en laat zich een tijdje opnemen in verslavings kliniek Paschalis in Venray. Dit blijkt echter geen succes. Ze ver wittigt haar advocaat en haar reclasseringsambtenaar dat ze de kliniek verlaat en dat ze zelf pro beert clean te blijven. Na korte tijd gaat het toch weer mis. Op 25 februari dit jaar vraagt ze een man, die in Venlo net heeft gepind, om geld. Hij wil haar geen geld geven. Daarna vraagt ze hem of hij 'een nummertje wil maken'. Ook dat 'voorstel' wijst de man af, waarna de vrouw het mesje ter hand neemt en de man bedreigt met de woorden 'dan wil ik zó je geld hebben' De man vlucht weg, maar de verdachte gaat achter hem aan. Hij weet uit eindelijk al fietsend te ontkomen. De vrouw wordt door de politie, die toevallig ter plaatste is, meege nomen. Het Openbaar Ministerie eiste woensdag achttien maanden cel, met aftrek van vier maanden en negen dagen voor het voorarrest. V. heeft de strafbare feiten bekend. Uit het reclasseringrap- port blijkt dat ze geen begeleiding wenst, omdat ze zelf haar (versla vingsproblemen wil oplossen. Haar raadsman pleitte voor een deels voorwaardelijke straf, het OM vindt echter dat de verdachte al eerder een kans heeft gekregen en die heeft laten liggen. De rechtbank doet op woens dag 1 juni uitspraak. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Tol Dripsscn gaat in Londen hoe de tolpoorten in deze itad werken. Wat is Jan nu van plan?, was mijn eerste ite toen ik de nota's van de ite Venray deze week onder kreeg. Wil hij tolpoortjes itsen op de toegangswe- van en naar Venray? Krijgen ibinnenkort langs het reclame- van Sloggi langs de iseweg een strenge beamb te staan, die arme automobilis- voor het oog van de bijna blote ledames en Ajax-voetballer ly Heitinga voor het aantal kilometers binnen de vde kom van Venray laat Het zal toch niet waar Nee, gelukkig niet. ethouder Jan laat zich mei samen met zijn VNG-col- 's in de metropool precies uit- n hoe de Engelse tolheffing Maar een snoepreisje is het Nee. zeker niet Want Jan en de ervaringen die ze in :n opdoen vertalen in een voor de minister van :er en Waterstaat en de :de Kamer! Wauw! En hij zijn reisje in Venray ook nog itwoorden met een reisver- fcf Datzelfde geldt ook voor Jos feais, die eind september naar dïanbul afreist om kennis te token met de stad. Om te netwer- w, cultuur op te snuiven en te toen over de naderende onder- indelingen over de toetreding m Turkije tot de EU. Zo, dat inkt 'eel belangrijker. Jan faseert de landelijke overheid, «de Europese? Nou snap ik ook donderdag (vandaag) ambassa deur Orhun van de OVSE, de Organisatie voor Veiligheid en }.S> «menwerking in Europa, naar toray komt. Die beste man wil atuurlijk wel eens praten met fee mannen die op regeringsni- «u zo'n flinke vinger in de pap ebben. En nou begrijp ik ook ttirom Jos het niet zo heeft op et leven in een dorp en dat Jan ren geleden al besloot om in enray te gaan wonen. Jos en Jan 'Uien als wereldburgers de wijde eeeeld in, praten met mensen van 'and en beslissingen nemen die Öangrijk zijn voor alle inwoners M Nederland, en dus ook die van enray. Ze kijken over de grenzen an Venray heen, genieten van de nmst van de Floriade en stemmen eI als hun CDA-opperhoofd Jan Balkenende zeker voor de Mtopese Grondwet. Venray tim- 'ett ook internationaal flink aan peweg, dankzij Jos en Jan. Nou, ik ^ns ze een prettige reis en lees tin verslag wel... en doe er a.u.b ®°kwat leuke foto's van de Tower ™ge, Piccadily Circus, de ®°sphorus en dat fraaie Gulhane- 'atkbij.... En euhh, Jos? Je vliegt hopelijk niet met Onur Air? Hannes Basisschool De Hommel bestaat dertig jaar. Van maan dag 23 tot en met vrijdag 27 mei viert de school aan de Oostsingel 39 in Venray het bereiken van deze mijlpaal met tal van feestelijke activi teiten. Dertig jaar geleden verhuisde de Protestantse School, die in januari 1962 aan de Prins Bernardstraat werd geopend door burgemeester Custers, van de Prins Bernardstraat naar de Oostsingel. De naam, de locatie en het gebouw veranderden op die bewuste 24 mei 1975, de pro testants-christelijke uitgangspun ten bleef de school echter trouw. Het onderwijsprogramma en de - filosofie die de school volgt, blijkt veel ouders en leerlingen aan te spreken. Bij de opening van basis school De Hommel in 1975 bedroeg het leerlingenaantal ruim 130, dertig jaar later volgen ruim 400 jongens en meisjes onderwijs op de streekschool. De hommel kennen we alle maal als een sociaal dier dat ijve rig van bloem tot bloem fladdert op zoek naar honing en af en toe tot rust komt bij zijn collega-hom mels in een korf. "Wij zien de school ook als een soort korf, waarin onze leerlingen zich in een veilige omgeving goed kun nen ontwikkelen", vertelt waarne mend directeur Dora Vossen. "Verder is een hommel ook een oud muziekinstrument, een soort gitaar. De naam past dus ook in de omgeving, want de school ligt tegen de muziekstraten van het Brukske aan. De naam 'de Hommel' heeft dus eigenlijk een dubbele betekenis." De jubileumweek op basis school De Hommel wordt maan dag geopend en staat in het teken van het thema 'Vroeger en Nu'. Gedurende de hele week is in de school een permanente expositie ingericht, die de bezoekers mee neemt naar die goede, oude tijd, toen lei en griffel nog onmisbaar waren in de klas. Daarnaast wordt er een Oudhollandse spellendag gehouden en kunnen de opa's en oma's een kijkje komen nemen in de klassen. Op dinsdag is een van de hoogtepunten van de week. Leerlingen, team en ouders van de school hebben in de afgelopen weken liedjes, dansen en toneel stukken ingestudeerd die in de schouwburg aan het publiek wor den gepresenteerd. Het thema van deze schouwburgavond luidt: 'Reis door de tijd'. Oud-leerlingen en belangstel lenden die de jubileumavond in de Venrayse schouwburg op dins dag 24 mei willen bijwonen, kun nen kaartjes bestellen bij Dora Vossen, telefoonnummer: 0478- 550222. Vrijdag 27 mei wordt een bij zondere dag voor de directeur zelf. Johannes Berhitu wordt die dag namelijk door de leerlingen en de 27 teamleden van de school in het zonnetje gezet vanwege zijn 25-jarig jubileum in het onderwijs. De Venraynaar volgde zelf onderwijs op de Protestantse School aan de Prins Bernardstraat, zette zijn eerste stappen als jonge leraar op basisschool de Hommel en bleef de school altijd trouw. "Ik weet nog dat we een heel klein schooltje waren aan de Prins Bernardstraat. Dankzij de inzet en betrokkenheid van veel mensen is de school geworden wat zij nu is", aldus Berhitu. bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl GEHELE DAMES WILHELMINAPLEIN 1 5 HORST Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl IVIiLllil WIJ KEUREN ALTIJD GOED VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 GA NATUURLIJK NAAR O O SPECIALIST <5 £«/EA$2 °ri. *®r«AAT WEBSDESIGN Macjfwer'< oo Internet .n' RUHL HAEGENS MOLENAAR [RÜHLl Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs L EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Kunst Cultuur 16 Sport 19-24' Gemeentelijke mededelingen 16-17 Kerkelijke diensten 26 mes-, heren- en kinderjacks en jassen in ice Ag P een rs Openbaar Ministerie eist achttien maanden cel tegen 22-jarige Joyce V. M Theater op bezoek 11 in Asteria Venray Honderdzesentwintigste jaargang - week 20 - donderdag 19 mei 2005 asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Extra vergadering over omstreden uitspraken Ër komt een extra raadsvergadering op donderdag 16 juni over de omstreden uitspraken van Waals over de kerkdorpen. Op initiatief van het CDA gaat de gemeenteraad met de burgemees ter in debat. Samenwerking distantieerde zich dinsdag in de raadsvergadering alvast openlijk van de uitlatingen van Waals die voor veel commotie hebben gezorgd. Samenwerking wilde dinsdag Waals al aan de tand voelen tijdens het vragenuurtje. Het CDA wenste de sluimerende kwestie eveneens te bespreken, maar dan in een extra raadsvergadering. Alle partijen kon den zich daarin vinden. Fractieleider Ike Busser stond erop dat de ver klaring van zijn partij tóch'zou worden voorgelezen. Samenwerking Venray neemt afstand van de omstreden uitspraken van Waals over de dorpen. Fractieleider Ike Busser kan zich de ergernis en gekwetstheid van de bewoners en dorpsraden goed voorstellen. Vooral het gewraakte woord 'inteelt', dat Waals herhaaldelijk in de mond nam. heeft tot verbolgen reacties geleid. Samenwerking doet een dringend beroep op Waals voortaan zijn woor den en uitspraken zorgvuldiger te kiezen. Vooral vanuit zijn functie als burgemeester. Busser houdt Waals volledig verantwoordelijk voor alle consternatie die in de dorpen is ontstaan. Samenwerking vindt dit 'uitermate ongewenst'. De oppositiepartij vroeg ook een reactie van de andere fracties en deed een oproep om Waals eveneens aan te spreken op zijn gedrag. Op lè juni zal blijken hoe de andere partijen hierover denken. Burgemeester Waals op zijn beurt was eveneens blij met de ingelaste raadsvergadering. "Hier zit ik al jaren op te wachten. Dat eindelijk iemand iets daarover zegt." CDA-fractieleider Gerda van Stelten vindt dat het debat niet alleen over alle omstreden uitlatingen moet gaan. "We moeten het in breder per spectief zien. We willen weten waarop de uitspraken gebaseerd zijn. De burgemeester zal zijn woorden ook met feiten moeten onderbou wen. Het is de hoogste tijd dat dit eens uitgebreid aandacht krijgt." Vestigingen in Venray i noothof t. Po.ibu. «a. ssooab venray Boxmeer telefoon (04 7«> sa jj. fox <04?a> sa 46 24 -e-mail: lnfo@rhmwcb.nl; mtemev www.rhmwcl Nuenen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1