Binnenkort weer hondencontrole M Gemeente Venray Bestrijding eikenprocessierups Openbare bekendmakingen Borrelende sifons, een overdrukprobleem Openingstijden publiekshal Kijk ook op www. toe komst venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 19 mei 2005 - PaginjJ,; Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van .12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 35$ De eikenprocessierups is al op verschillende plaatsen in Venray aangetroffen. De gemeente heeft meteen een start gemaakt met de bestrijding ervan. Bij de bestrijding zoekt zij naar een balans tussen het voorkomen van gezondheidsklachten enerzijds en het vermijden van nadelige ecologische effecten anderzijds. Op www.venray.nl vindt u een actuele lijst met alle plaatsen waar de rups bestreden wordt. Deze lijst past de gemeente telkens aan de laatste wijzigingen aan. Voor de bestrijding wordt gebruik gemaakt van het bio- j logische middel Xentari. Dit wordt met een nevelspuit in de betreffende bomen gespoten. Alleen rupsen gaan daarvan dood. Op locaties waar beschermde vlindersoorten zitten, bestrijdt de gemeente niet met spui ten. Daar worden de rupsen weggezogen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. In de gemeente Venray moet iedereen die één of meerdere honden houdt hondenbelasting betalen. De houder van deze hond(en) is wettelijk verplicht daarvan zelf aangifte te doen. Helaas doet niet iedereen dat. Daarom houdt de gemeente re gelmatig een hondencontrole. De gemeente Venray heeft aan Hol land Ruiter opdracht gegeven om binnenkort de jaarlijkse hondencon trole te houden. Medewerkers van dit bedrijf controleren aan de hand van gegevens van de gemeente op de aanwezigheid van honden. De hondencontroleurs kunnen dus bij u aanbellen en u enkele vragen stellen. Uiteraard kunnen zij zich legitimeren, de gemeente heeft hen een legitimatiebewijs verstrekt. Bent u niet thuis? Dan beoordeelt de hondencontroleur ter plaatse of er honden aanwezig zijn. Heeft hij het vermoeden dat u één of meer dere honden houdt, dan laat hij een informatiebrief met een aangifte biljet hondenbelasting achter in uw brievenbus. Aangifte U bent wettelijk verplicht bin nen twee weken aangifte te doen. Misschien hebt u sinds kort één of meerdere honden en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Dat kan gebeuren. U krijgt het advies in dat geval als nog schriftelijk aangifte te doen bij de gemeente door een brief te stu ren naar de gemeente Venray, afde ling Middelen. Als u geen hond meer heeft of minder honden, dan kunt u dit ook schriftelijk melden. Hiermee voorkomt u dat u ten onrechte een (te hoge) aanslag hondenbelasting krijgt opgelegd. Volgens de veror dening Hondenbelasting 2005 bedraagt het tarief voor de eerste hond 40,68 en voor de tweede en volgende hond telkens 60,96. Het kenneltarief is 163,20. De gemeente krijgt vaak meldin gen van tijdens hevige regen buien borrelende wasbakjes en toiletten. Het borrelende geluid wordt veroorzaakt door lucht bellen die door overdruk in de afvoerbuis door de sifon worden gedrukt. Waar ontstaat het pro bleem en wat kan de gemeente daaraan doen? Het borrelen is een overdrukpro bleem dat ontstaat als de buizen van de riolering zich snel vullen met water. Dit geldt voor alle buizen van de riolering, dus die van de ge meente in de weg, maar ook die van een particulier in huis. De aanwe zige lucht wordt dan weggedrukt en zoekt de makkelijkste uitweg. Bij huizen is daarom altijd een ontluch ting op de riolering aanwezig. En rioolputdeksels zijn voorzien van kleine ontluchtingsgaten. Als eep van deze twee ontluchtingen niet meer voldoende functioneert, dan gaan sifons borrelen. Regenpijp Het borrelen kan dus veroorzaakt worden door een slechte ontluch ting van de riolering van huizen. Vooral daar waar de architect de ontluchting via een regenpijp laat gaan, ontstaan er problemen tijdens hevige buien. Er gaat dan zo veel water door de regenpijp omlaag dat de ontsnappende lucht die door de regenpijp omhoog wil daar geen kans voor krijgt. De oplossing: bouw ontlastputjes onder aan de regenpijp. Dat zijn overloopputjes waar het regenwater uit kan als het harder regent dan de afvoerbuis kan verwerken. Roosterdeksel Als het borrelen ontstaat door een slechte ontluchting van de riolering in de weg, dan moet de gemeente die verbeteren. Dit heeft zij onlangs op diverse plaatsen gedaan. Daar zijn riooldeksels verwisseld voor een roosterdeksel. Onder het rooster deksel is om rioolstank op straat te voorkomen een waterslot gemaakt. Dit waterslot werkt hetzelfde als de sifon van een wasbak. Werking waterslot Vergaderingen Agenda voor de presentatieavond op dinsdag 24 mei, aanvang 19.30 u huis. - 19.30 uur - Wet maatschappelijke ondersteuning - 20.45 uur - Ontwikkelingspianologie ir, in het gemeente- Vergunningen terrasexploitatïe Aangevraagd (art. 2.3.1.2 APV) - Kruidenlaan 105 - vergunning voor de exploitatie van 37,5 m2 terras. U kunt de desbetreffende stukken van 19 mei t/m 16 juni inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - tijdens de inzagetermijn - een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - De Hulst 3 - vergroten bedrijfsruimte (nr. ba050204) - Voerleberg - twee-onder-een-kapwoning (nr. ba050205) - Hoenderstraat 100 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050206) - Hoenderstraat 92 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050207) - Hoenderstraat 94 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050208) - Hoenderstraat 96 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050209) - Hoenderstraat 102 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050210) - Hoenderstraat 104 - vernieuwen dakplaten en pannen (nr. ba050211) - Paardekopweg 19 - mestsilo (nr. ba050212) - De Hulst 2 - tijdelijk plaatsen bouwkeet (nr. ba050213) - Kranendries 1 - woning (nr. ba050214) - Aan den Heuvel - 10 woningen (nr. ba050215) - Hofstraat 5 - winkel en appartementen (nr. ba050216) - St. Catharinastraat 13 - tuinhuis (nr. ba050217) - Twistweg 4a - vernieuwen/vergroten varkensstal (nr. ba050218) - Anemoon 12 - vergroten woning (nr. ba050219) - Overloonseweg 47 - veranderen garagedeur (nr. ba050220) - Kempweg 34 - vergroten woning (nr. ba050221) - Overloonseweg 81 - vergroten woning (nr. ba050223) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid l; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet - voor: - Hoenderstraat (tussen nr. 95 - 97) - gezondheidszorggebouw (nr. ink0500100) U kunt de desbetreffende stukken van 20 mei 2005 t/m 17 juni 2005 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. (inspraakverordening/art. 19, lid 1 WRO) - Vliezenweg ongenummerd - woning met garage (nr. ink0501965) U kunt de desbetreffende stukken van 20 mei 2005 t/m 3 juni 2005 inzien. Inwoners en' personen die een belang hebben in onze gemeente, kunnen - tijdens de inzagetermijn - een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt tot 3 juni 2005 een klacht indienen over de wijze van uitvoering van deze inspraakprocedure. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Horsterweg 59 - vergroten woning (nr. ba050081, verzenddatum 10/05/05) - Sterremuur 7 - vergroten woning (nr. ba050080, verzenddatum 11/05/05) - St. Jozeflaan sectie A no. 2483 - mast t.b.v. mobiele telefonie (nr. ba40441, verzenddatum 10/05/05) - Kempkensberg 4 - vergroten woning (nr. ba050091, verzenddatum 11/05/05) Reguliere bouwvergunningen eerste fase - Kraakse Pas 6 - vernieuwen bedrijfsruimte (nr. ba050129, verzenddatum 11/05/05) U kunt de desbetreffende stukken zes weken Inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bestemmingsplannen Ontwerpbestemmingsplan - uitwerkingsplan Heidseweg ongenummerd Het plan voorziet in de mogelijkheid tot het realiseren van twee vrijstaande woningen aan de Heidseweg in Heide, links en rechts van de woning Heidseweg 27. U kunt de desbetreffende stukken van vrijdag 20 mei 2005 t/m donderdag 2 juni 2005 De nieuwe publiekshal is op 1 april geopend. Ook zijn vat dat moment de openingstij van het gemeentehuis verrui omdat de studiezaal van hel gemeentearchief een centrale hal heeft gekregem er een informatiecentrum i ii ran het plekii y( De openingstijden van gemeert! archief en informatiecentrum zij maandag van 12.00 tot 20.001 dinsdag tot en met donderdagl 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag 9.00 tot 13.00 uur. De openingstijden van de publil balie zijn overigens niet gewijzj maandag van 12.00 tot 20.001 dinsdag tot en met vrijdag vanl tot 13.00 uur. Als u een afspraak hebt met de medewerkers van de germ kunt u zich melden bij de reet in de hal. Aan de informatiebal kunt u stukken die ter inzage li gen inzien en algemene inforr inwinnen. Het gemeentearchief beheert een deel van het culture erfgoed van Venray. Het archief bergt een schat aan informaties de geschiedenis van Venray en ij bewoners. U kunt er archiefstuk Mvoi inzien, maar ook boeken, krante' beeldmateriaal. Bij de publieksbi Eevi kunt u terecht voor alle gemeen! lijke diensten en producten, zoals orro. aanvraag reisdocument, aangifte geboorte, aanvraag bouwverguns of aanvraag bijzondere bijstand. inzien. Tijdens de inzagetermijn kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders. Wet milieubeheer Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 WM) Besluit woon- en verbiijfsgebouwen WM - Pater Tulpstraat 1 te Ysselsteyn - S.P.O.V. en Regio, Eindstraat 42 te Venray, in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit op de reeds aanwezige inrichting - Wanssumseweg 14 te Venray - De Wendel Hogeweg 101 te Venlo, in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit op de reeds aanwezige inrichting - Westsingel 1 te Venray - Gilde Opleidingen, Marathonlaan 4 te Roermohd, in verband met het (tijdelijk) veranderen van de inrichting De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 19 mei 2005 t/m 2 juni 2005 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Rotven 8 en Rotven ongenummerd te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Nelissen Pluimveebedrijven B.V., Rotven 8 te Oirlo voor een pluimveehouderij; - Laagriebroekseweg 30 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan mevr. J. Heesen-Maas, Laagriebroekseweg 30 te Leunen voor een vleesvarkens- en fokzeugen- houderij; - Ossendijk 80 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Egelmeers, Haag 18 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf; - Boddenbroek 3 te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Classens, Boddenbroek 3 te Oirlo voor een pluimveehouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 19 mei 2005 t/m 16 juni 2005 inzien. Tijdens de Inzagetermijn kunt u eerr gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking - vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet In staat bent geweest. Dóndèrdag 19 mei 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18