m m Noodverordening ingetrokken Welstandsakkoord brandweerkazerne Gemeente Venray '1Z Gemeente in besprek met burgers tijdens bresentatie- vond n Huursubsidie, ook voor u? Focus op economische ontwikkeling Voortgang bestemmingsplan Brabander Aan den Heuvel Bereikbaarheid regionaal Team Handhaving Nieuw gemeentelijk rioleringsplan Kijk ook op www.venray.nl Pasi, 01 i EN MAAS Donderdag 19 mei 2005 - Pagina 17 M-jr Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8,30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8,30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanyraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 20 f sm -e :ijn lp dinsdag 24 mei is er in de urgerzaal van het gemeente- iuis weer een presentatieavond, nderwerpen die aan de orde omen, zijn de Wet maatschap- ilijke ondersteuning (aanvang 9,30 uur) en ontwikkelings- lanologie (aanvang 20.45 r). Daarover wil de gemeente tijdens deze presentatieavond graag een gesprek aangaan met roners van Venray. >t ingang van 2006 worden de iswet, de Wet voorzieningen iandicapten (WVG) en enkele lèrdelen van de Algemene Wet fözondere ziektekosten (AWBZ) amengebracht in de nieuwe kader- etgeving van de Wet maatschap- 5 ju, ilijke ondersteuning (WMO). De stee fMO regelt straks een heel breed ee! Bid van maatschappelijke voorzie- Cllt. ngen met betrekking tot onder is d eer jeugdigen, ouderen, vrijwil- jerswerk, mantelzorg, accom- lodaties, opv ng, ondersteuning, org en hulp. De gemeente Venray exu ijlt graag met betrokkenen en Binteresseerden in gesprek over J, s inhoud en betekenis van deze 1 Hi tgeJi euwe wet en over de wijze waarop it vil b invoering daarvan zal gaan laatsvinden. ;tsel mts i zal ntwikkelingsplanologie euzt ontwikkelingsplanologie de op- issing voor alle ruimtelijke orde- ngsproblemen? "Procedures in dc e ruimtelijke ordening verlopen te voc: raag en zijn stroperig", is een veel- lenoorde opmerking in de landelijke litiek. Vanuit de gedachte dat et ook bij de ruimtelijke ordening itom het bereiken van doelen niet om het naleven van regels, op landelijk en provinciaal niveau e discussie over ontwikkelingspla- ologie gestart. Ook de gemeente inray heeft inmiddels ideeën over oede middelen beter ingezet kun- worden om de doelen die we imenlijk stellen na te streven, jarover wil de gemeente op deze lentatieavond graag met u van lachten wisselen. iaL t« esentatieavond |insdag 24 mei in s burgerzaal van het femeentehuis: '.30 uur 'et maatschappelijke 'idersteuning Lk i 145 uur "o< ntw'kkelingsplanologie Ha«i iels Op maandag 9 mei heeft burgemeester Jos Waals de noodverorde ning die sinds 6 april van kracht was ingetrokken. Deze noodverordening werd ingesteld naar aanleiding van de ongeregeld heden die hebben plaatsgevonden in het centrum van Venray. Door het instellen van de noodverordening waren horecaondernemers verplicht om voor alle activiteiten in hun horeca-inrichting een vergunning aan te vragen. Zo konden gemeente en politie zicht houden op activiteiten met een verhoogd risico op verstoringen van de openbare orde. Op basis van deze aangescherpte regelgeving zijn twee vergunningsaanvragen voor hardcore- party's afgewezen. Vergunningsvrij Omdat de situatie in Venray inmiddels weer genormaliseerd is en er dus geen noodzaak meer is om met de aangescherpte regels te werken is de noodverordening ingetrokken. Vanaf 9 mei 2005 wordt weer gewerkt volgens de 'oude' werkwijze. Dit wil zeggen dat in een horeca-inrichting georganiseerde activiteiten in principe vergunningsvrij zijn. Er zijn echter een paar uitzonderingen waarvoor wél een evenementenvergunning moet worden aangevraagd. Die zijn vastgelegd in een beleidsregel van de burgemeester, vastgesteld op 29 maart 2005. Resultaten opruimplicht hondenpoep In april heeft de gemeente intensief gecontroleerd op de opruimplicht hondenpoep. De helft van de aan gesproken mensen had geen opruimmiddel bij zich. Uiteindelijk is twaalf keer een proces-verbaal van 30 opgemaakt. Sinds 1 januari 2005 moet iedereen die een hond uitlaat binnen de bebouwde kom een opruim middel bij zich hebben. Hiermee moet men de uitwerp selen op een hygiënisch verantwoorde wijze kunnen oprapen en meenemen. De gemeente Venray is als Huursubsidie Informatiepunt (HIP) ingericht, dus als u vragen heeft over huursubsidie kunt u ook bij de gemeente terecht. Huursubsidie wordt in principe berekend op basis van het inkomen van het afgelopen jaar. Voor de nieuwe huursubsidieperiode 1 juli 2005 - 31 decem ber 2005 gaat het dus over uw inkomen van 2004. Behalve de hoogte van uw inkomen spelen onder andere ook eigen vermogen, leeftijd, gezinssituatie en soorf woning een rol bij de vaststelling van de hoogte van huursubsidie. U krijgt ai huursubsidie? Als u vorig jaar al huursubsidie heeft ontvangen hoeft u geen aanvraagfor mulier voor het nieuwe jaar in te vullen. In de periode tussen 18 mei en 26 juni 2005 krijgt u automatisch een huursubsidiebericht van het Ministerie van VROM. Dit geldt overigens niet als u bent verhuisd en voor uw nieuwe adres ook in aanmerking wilt komen voor huursubsidie. Dan moet u opnieuw een aanvraag indienen die vóór 1 juli 2005 bij het ministerie binnen moet zijn. U krijgt nog geen huursubsidie? Als u nog geen huursubsidie ontvangt, kunt u een aanvraag indienen bij het Ministerie van VROM. Als u twijfelt of u in aanmerking komt voor huursub sidie kunt u bij de gemeente een proefberekening laten maken. Voor het nieuwe subsidiejaar dient de aanvraag vóór 1 juli 2005 bij het ministerie ingediend te zijn. Half jaar De nieuwe periode waarover huursubsidie toegekend wordt is slechts een halfjaar, te weten van 1 juli tot en met 31 december 2005. Daarna neemt de Belastingdienst deze taak van het Ministerie van VROM over. Huursubsi die heet vanaf dat moment huurtoeslag. Op TV en radio wordt hier uitge breid aandacht aan besteed. Meer informatie kunt u vinden op www.vrom.nl. Ook kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten. Het tweede verdiepingsgesprek in het kader van het Ontwik kelingsperspectief op donderdag 26 mei gaat over economische ontwikkeling. In workshops praten deskundigen uit diverse disci plines met elkaar over de toekomstmogelijkheden op economisch gebied voor Venray. Na een gezamenlijk deel gaan de genodigden in groepen uiteen om in workshops verschillende aspecten van economische ontwikkeling verder uit te diepen. "Zoals dat ook het geval is bij de andere twee verdiepings- gesprekken zijn deze onderwerpen naar voren gekomen in de strategische visie en de verkenningenfase", vertelt projectleider Gijs Frencken. "In het kader van economische ontwikkeling kun je dan denken aan het Venrayse centrum, bedrijvigheid in het algemeen, bereikbaarheid en toerisme en recreatie." Kijk voor meer informatie over het Ontwikkelingsperspectief op www.toekomst.venray.nl. Tussen de Beekweg en de woningen in Laagheide zijn de voorberei dingen voor de realisatie van de volgende clusters in het plangebied Brabander Aan den Heuvel in volle gang. Binnenkort, waarschijnlijk voor de vakantie, start de gemeente twee procedures. Er zijn veel schetsen, tekeningen, berekeningen en teksten gemaakt en er zijn veel afstemmingsmomenten geweest om tot een goed totaalplan voor het gebied Brabander Aan den Heuvel te komen. Het gebied wordt gereali seerd in een nauwe samenwerking tussen ontwikkelingsmaatschappij Loo- beek en de gemeente Venray. Voor het gehele gebied is het bestemmings plan Brabander al van kracht, met een bestemming wonen. Binnenkort start de gemeente procedures voor een uitwerkingsplan en een herzieningsplan. Daarin wordt vastgelegd waar de nieuwe woningen, wegen en het groen komen en waar bestaande woningen en bomen blijven staan. Het herzie ningsplan betreft het gedeelte met de grotere kavels nabij de Beekweg. Het uitwerkingsplan betreft de andere typen woningen en de brede school in het overige gedeelte van het plan Aan den Heuvel. Procedures De gemeente maakt te zijner tijd op deze pagina's bekend wanneer de procedures, waarin ook inzage en reageren zijn geregeld, starten. Als de plannen volgens de wettelijke procedures zijn vastgesteld wordt gestart met de Werkzaamheden. Afhankelijk van onder andere de woningbehoefte in de komende jaren wordt het plan voor enkele honderden woningen niet in één keer gerealiseerd maar worden de clusters de komende jaren gefaseerd gebouwd tot een volledig nieuwe woonwijk. Sinds 1 april werken de handha vers van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Seve- num en Venray samen in één Team Handhaving. Het nieuwe team, dat bestaat uit 21 medewerkers, is gevestigd in het gemeentehuis van centrumgemeente Venray. Binnen het grondgebied van de vier aange sloten gemeenten houdt het team toezicht op naleving van de regels. Het gaat onder andere om regels voor bouwen, ruimtelijke ordening, milieu en brandveiligheid en de regels van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Bellen of schrijven Heeft u vragen of wilt u een melding doen over naleving van deze regels? Dan kunt u voortaan rechtstreeks in Venray terecht. Tijdens kantooruren De gemeente werkt aan een uitbreidingsplan voor de brandweerkazerne aan de Acaciastraat. Het ontwerp van de uitbreiding is op 27 april behandeld in de commissie Weistand, Monumenten en Architectuur (WMA). Die heeft haar akkoord gegeven. Het plan bestaat onder meer uit de bouw van een nieuwe remise, kantine, leslokaal en kantoorfaciliteiten. Daarmee worden alle brandweeractiviteiten, die nu in meerdere gebouwen zijn ondergebracht, geclusterd in één gebouw dat voldoet aan de eisen van deze tijd. De commissie WMA gaat akkoord met het ontwerp, maar heeft wel de architect verzocht om een nadere studie naar materiaalgebruik, detailleringen en het ontwerp van de buitenruimte uit te voeren. Deze studie bespreekt de commissie in een volgende vergadering. Met het akkoord van de commissie WMA kan de volgende stap in het ontwerpproces gezet worden. Het ontwerp wordt eerst nader uitgewerkt, daarna kan de bouwvergunning aangevraagd worden. De uitgebreide brandweerkazerne zou in het voorjaar van 2006 in gebruik genomen moeten worden. kunt u telefonisch contact opnemen met de gemeente Venray. Buiten kantooruren kunt u voor spoedge vallen telefonisch contact opnemen met de politie, 0900 - 88 44. Wilt u schriftelijk reageren? Dan kunt u uw brief richten aan: Team Hand having, p.a. gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Ook kunt u een e-mail sturen, naar gemeente@venray.nl en deze richten aan Team Handhaving. Op dinsdag 17 mei 2005 behan delt de gemeenteraad een nieuw gemeentelijk rioleringsplan. Het plan gaat over de gemeentelijke riolering en de werking daarvan. In het plan zijn de diverse verbe termaatregelen opgenomen die de gemeente de komende vijfjaar gaat uitvoeren. Het rioolstelsel kan de hevige regenbuien dan beter verwerken. De komende jaren wordt er onder andere in de wijken Veltum en Brukske, omgeving Zuidsingel en Kruisstraat, De Brier, Merseloseweg en Westsingel aan het riool gewerkt. Het aanpakken van deze knelpunten heeft een positieve invloed op de werking van de riolering in een veel breder gebied. Zo zal de werking van het riool op de Langstraat en Hoebertweg verbeteren door op de Zuidsingel het riool aan te passen. Werkzaamheden combineren De grootste knelpunten worden als eerste aangepakt. Tevens wordt gekeken of werken van bijvoor beeld nutsbedrijven met de werk zaamheden gecombineerd kunnen worden, zodat de straat maar één keer opgebroken hoeft te worden. Daar waar de gemeente de wegen gaat renoveren, wordt gelijktijdig de afvoer van hemelwater afgekoppeld van de riolering. Het hemelwater infiltreert dan in de grond via een ondergrondse voorziening. Deze aanpak wordt nu al toegepast in de Oranjebuurt. Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17