Paralympics ultieme doel Meerlo-Wanssum Is de haan kraait is de jelgrimage voorspoedig Deelnemers tevreden over ruiterfestijn Meerlo Maasproject pakt overlast aan Burgerjaarverslag in Peel en Maas F™ Service rubriek Scholenbezoek Oproep Fietspendelboot Mantelzorgers Pa9inkENMAAS Donderdag 19 mei 2005 - Pagina 13 iaf' ihn Wijers naar World Transplant Games [een al van de opsomming je vermoeid: maandag- ind fitness; dinsdag twee itrainingen, waarvan een half zes 's ochtends; ig thuis trainen of met :hten werken; donderdag zwemtrainingen, waar een om half zes 's och- ids; vrijdag zwemtraining; idag zwemtraining. Dit zou het trainingsschema van ter van den Hoogenband len zijn. Maar dat is het iet. Het is het programma dat ohn Wijers uit Wanssum nu al bijna een jaar volgt ter voorbe- riding op de World Trans- plant Games in Canada. Daar ll'orn£ hoopt de zeventienjarige nier- ötiënt eind juli hoge ogen te cht Cien. Maar hij heeft zichzelf hogere doelen gesteld. John Wijers uit Wanssum is ranaf zijn geboorte nierpatiënt. d] ]0p zijn zeventiende heeft hij al :ie transplantaties achter zijn lg. De laatste dateert van bijna "jaar geleden. Sindsdien gaat hij n het leven met een nier van vader. Ondanks zijn handicap John in het dagelijkse leven ijwel normaal functioneren. Zo rit hij bij de Gilde Opleidingen [Venlo juist de eerste fase van opleiding tot meubelmaker •nd. En zijn nierprobleem it evenmin een beletsel voor veelbelovende loopbaan als ter. Twee jaar geleden won hij op de World Transplant Games - de spelen voor patiënten met een donororgaan - in Nancy twee medailles. Hij hoopt die oogst in juli nog te overtreffen tijdens de World Transplant Games in het Canadese London Hoe kwam hij erbij om te gaan zwemmen? "Ik vond zwemmen altijd al leuk, maar ik ben er eigen lijk pas zo'n jaar of drie serieus mee bezig. Het begon met een keer per week trimzwemmen. Op een gegeven moment hoorden mijn ouders dat voortaan ook jeugd mocht deelnemen aan de World Transplant Games. Daar ben ik me toen op gaan voorberei den, samen met mijn trainer Wil- bert van de Rijt. Hij werkte bij Klein Vink in Arcen en daar kon ik drie keer per week trainen." Johns eerste deelname aan de World Transplant Games, in 2003 in Nancy, werd een ongekend suc ces: zilver op de 25 meter vrije slag en - zonder enige voorberei ding - brons op de 50 meter rug- slag. Na de World Transplant Games in Nancy leek Johns loopbaan eerst in het slop te geraken, maar uiteindelijk kwam ze juist in een stroomversnelling. Trainer Wil- bert van de Rijt vond ander werk en verhuisde naar België. John kwam zonder trainer te zitten en een veelbelovende carrière leek in de knop te worden gebroken. Maar er kwam hulp uit onver wachte hoek. Meteen nadat in een krantenartikel in een bijzin werd vermeld dat John geen coach meer had, ging in huize Wijers de telefoon. Henk van der Horst, privé-trainer van de Horster zwemmer Mark Veens én de olym pisch medaillewinnaar zelf stelden zich spontaan beschikbaar als trai ners van John. "Ik moest maar eens een keer langskomen, zeiden ze. Zo gezegd, zo gedaan. De eer ste afspraak met Henk en Mark was 's morgens om half zes in het Horster zwembad." Beide heren stonden versteld van de zwemcapaciteiten van John. Samen stelden ze een trai ningsschema op en de voorberei ding op de volgende World Trans plant Games - van 16 tot 24 juli 2005 in Canada - kon beginnen. John: "In het begin heb ik met Henk veel buiten gezwommen, in de Kasteelse Bossen in Horst en in het Schaartven in Overloon. Toen Mark terug was van de Olympi sche Spelen in Athene zijn we naar binnen gegaan. Sinds die tijd train ik acht keer per week. Alleen op zaterdag ben ik vrij." Het hele leven van John is sinds hij Henk van der Horst en Mark Veens leerde kennen in het, teken van zwemmen komen te staan. Heeft hij er nooit eens genoeg van? "Natuurlijk zijn er wel eens momenten dat je er minder zin in hebt. Maar echte problemen met de motivatie heb ik niet. Henk en Mark stimuleren me enorm. Ze hebben het idee dat er misschien Nierpatiënt en zwemtalent John Wijers (17) uit Wanssum neemt eind juli deel aan de World Transplant Games in Canada. nog wel meer in zit. Henk is er zelfs van overtuigd dat ik in 2008 aan de Paralympics in Peking moet kunnen deelnemen. Dat zou natuurlijk geweldig zijn." DUBBEL FEEST Op de komende World Trans plant Games zwemt John op vijf onderdelen: 100, 200 en 400 meter vrije slag, 50 meter vlinder slag en 200 meter wisselslag. Op 14 juli vertrekt hij met 52 andere Nederlandse sporters met een donororgaan naar Canada. De deelnemers worden vergezeld door trainers, familieleden, vrien den en bekenden. John kan niet alleen rekenen op de steun van zijn ouders, zijn jongere broer en trainer Henk van der Horst (Mark Veens is verhinderd omdat hij rond die tijd deelneemt aan het WK), maar ook op die van zijn vriendin Jolien Prins. De Groning se is eveneens nierpatiënt. John heeft haar leren kennen door con tacten met lotgenoten. Opmerke lijk: ook Jolien is actief op de World Transplant Games, op het onderdeel badminton. Wie weet is het eind juli daarom wel dubbel feest bij de familie Wijers. John Wijers heeft ook een eigen website: www.johnwijers.tk oettocht Tienray - Santiago de Compostela: Het echtpaar Jan en Jana uit Tienray heeft de raad weer opgepakt en is ezig aan het laatste 850 kilo- leter lange stuk van de spon- irvoettocht vanuit Tienray laar het pelgrimsoord Santia- I o de Compostela (Spanje). Na dagen en 1540 kilometer ópen moesten ze vorig jaar - ip 4 augustus 2004 de strijd iM taken omdat Jan last kreeg an zijn enkels. Zaterdag 23 pril 2005 zijn ze van start egaan voor de laatste 850 ilometer. De sponsortocht is öede bedoeld om het kinder huis in Chili, dat de Stichting Intwikkelings Samenwerking eerlo-Wanssum steunt, oancieel te helpen. Speciaal oor SOS en het weekblad Peel 0 Maas houdt Jan Bexkens en dagboek bij. Vandaag deel (hervatting van de tocht): Dag 76: Puente La Reina - Estel- (2 mei 2005, 24 km): We staan 1 en wandelen een kilometer n verderop onder een brug een up koffie te zetten. Ondertussen '«eren ons vele pelgrims. Als e weer vertrekken loopt ineens if hond weer met ons mee. De «gezichten zijn prachtig. Onder- 'eg posten we kaarten en het «slag voor Peel en Maas en over jagen we stempels, als bewijs 'twe er zijn geweest. >77: Estella - Los Arcos (3 let 24 km): Vanmorgen om zes balles in gereedheid gebracht, heral zijn pelgrims bezig. We 'andelen langs een mooi kloos- Aan de overzijde van de weg ecn wijnhuis. Daar kun je aan en kraantje niet alleen water i,r ook wijn drinken, Wij heb- ipech: er komt geen wijn uit kraan. Andere pelgrims mei dat het kraantje normaal wel 'kt. Weinig schaduw vandaag yeel zon. Onderweg komen uitvallers tegen met dikke bla- In het dorp waar we over men is om 20.00 uur een spe- Jan en Jatiït moeten zich op de overnachtingplaatsen (refuges) altijd inschrijven en een stempel halen.. en een pelgrimszegen. Dag 78: Los Arcos - Logrono (4 mei: 31 km)We wandelen van daag tussen olijfbomen, wijngaar den en akkers met gerst. In de verte zien we de bergketen Codes, de natuurlijke grens tussen Navarra en Baskenland. In een van de dorpen zitten veel ooie vaars. Op de kerk is zelfs een ooi evaarsnest. Onderweg treffen we twee fietsers uit Haarlem. Er is namelijk ook een fietsroute van Haarlem naar Santiago de Com postela. Bij de refuge moeten we geduld hebben om ons te laten inschrijven. Dag 79: Logrono-Najera (5 mei: 38 km): Op het plein in Logrono is een prachtige mozaïek over de St. Jacobroute zoals de pelgrims tocht heet. Heel mooi. Onderweg komen we een soort kunstwerkje tegen: uit stenen zijn kleine pel grims gekapt. Rond het middag uur voelen we onze benen. De pauzes maken we langer. In de overnachtingplaats is ruimte voor honderd pelgrims. We zijn dood moe na deze lange en zware etap pe. Dag 80: Najera-Santo Domingo de la Calzada (6mei: 23 km): Lek ker geslapen in de beste refuge tot nu toe. We beginnen met en steile helling en vervolgens wan delen we door een glooiend land schap door de druivenstreek. Onderweg drinken we koffie met een Belgisch echtpaar. Je bent hier nooit alleen. De refuge is in een klooster. We zijn lekker op tijd en kunnen vanmiddag nog wat rondkijken. De kathedraal van deze plaats heeft zijn roem te danken aan een klein kippenhok tegen de gevel van de kerk. Daar in zitten een haan en een kip. Als de haan kraait als je in de kerk bent betekent dit dat de pelgrima ge voorspoedig verloopt. Elke twee weken worden ze vervan gen. Het is een oude legende. (Jan meldt niet in zijn verslag of hij de haan heeft horen kraaien!, red.) Dag 81: Santo Domingo de la Calzada - Belorado (7 mei: 24 km): We gaan vandaag op stap met een Duits meisje dat de afgelopen dagen veel last had van blaren. Er zijn overigens veel Duitse pel grims. Het heeft hier al weer enige tijd niet geregend, de boe ren doen het nu met installaties. Weer weinig bomen en dus geen schaduw. Gelukkig is de tempera tuur lekker, 's Avonds is er in de dorpskerk een mis en richt de pastoor weer een woordje tot de pelgrims. Dag 82: Belorado-Cardenuela Riopico (8 mei, 44 km); Zoals elke dag om half zes opstaan. Van daag klimmen we van 950 naar 1150 meter. Zware klim. Rond het middaguur zijn we bij een refuge. De meeste pelgrims lopen door, wij volgen. Verderop is weer een refuge. Daar is nog maar plaats voor één pelgrim. Te wei nig voor ons. Het interesseert de eigenaar van de refuge niets of je nu moe bent of niet. Zoek het maar uit, lijkt hij te denken. Meer dere pelgrims hebben het moei lijk. We vragen onderweg aan een man water. De vriendelijke man geeft niet alleen water maar ook rijst, champignons en stokbrood. We delen het met de andere pel grims. Dag 83: Cardenuela Riopico - VillaBilla de Burgos (9 mei, 19 km): We verslapen ons en staan vlak voor zeven uur op. Snel het bed uit en wandelen. De meeste pelgrims hier zijn onder de 35 jaar. Na de lange tocht van giste ren vandaag een korte. Om vier uur gaat de refuge pas open. Dag 84: VillaBilla de Burgos - Castrojeriz (10 mei, 37 km): Van nacht maar vijf pelgrims in de overnachting en geen snurker! We lopen door een streek met weinig bomen, veel gesteente en rotsen. Onderweg twijfelen we om toch meer te lopen dan gepland. Maar gaandeweg wor den we toch moe. Het begint te regenen en de plaatselijke refuge is vol. Jana gaat ergens in een her berg aan de bar zitten en zegt: 'ik loop gen meter verder'. Gelukkige is in de herberg nog een slaapka mer vrij. Lekkere douche, dat doet een mens goed. We eten met twee mannen (ze heten allebei Jozef) uit Bayeren en verorberen een fles wijn. We slapen vannacht weer en lekker alleen op een kamer. (Wordt vervolgd) Enquête onder ruiters en amazones Dit jaar beleeft Meerlo van vrijdag 10 tot zondag 12 juni zijn achtste ruiterfestijn. Er is de organisatie alles aan gele gen om het gestaag groeiende aantal deelnemers tevreden te houden. In acht jaar tijd groei de het aantal deelnemende amazones en ruiters van 600 naar 2000, het aantal rubrie ken bij het springen van 5 naar 22, het aantal sponsoren van 25 naar ruim 100 en de publieke belangstelling van enkele honderden naar vele duizenden. In samenwerking met de MAS in Horst voerde studente Marjan Cleven onlangs een tevreden- heidsonderzoek onder de deelne mers uit. Ze zette een enquête op touw met daarin vijftig vragen over onder meer de accommoda tie, het secretariaat, het program ma en de catering. De medewer king van de ruiters was met een response van 50% prima te noe men. Uit de reacties blijkt dat de ruiters de driedaagse wedstrijd bijzonder positief waarderen en de extra rubrieken, zoals het sponsorspringen, de Jump Quad, de Hendrix-competitie, de 1.40-wedstrijd en de vele startmo gelijkheden in alle klassen roe men. Ook de flexibele opstelling van het secretariaat en de digitale mogelijkheden deden het goed en er is waardering voor de aandacht die het concours in de pers krijgt. Toch werden er ook kritische opmerkingen gemaakt. Zo kan volgens de deelnemers de veilig heid van het publiek beter bij de ruiteringang van de springringen, willen ze een luxere hap kunnen eten, verdient de losspringbodem aandacht in verband met het stof,, is er voor jonge paarden wel erg veel te zien en zouden het secre tariaat en de sanitaire voorzienin gen centraler kunnen liggen. De grootste wens van de ruiters is een 'derby' als extra rubriek, en ook een ruiterbal lijkt ze wel leuk. De organisatie heeft zich de adviezen ter harte genomen. De ingang zal dit jaar anders gesitu eerd worden ter verbetering van de veiligheid, het secretariaat De politie van het district Ven- ray pakt, samen met diverse ande re partners, de overlast aan die veroorzaakt wordt door recrean ten die op de Maas of op de oevers in het gebied vertoeven. De poli tie doet dit door controles uit te voeren in samenwerking met con troleurs van visverenigingen, bij zondere opsporingsambtenaren (boa's) van de gemeente en Rijks waterstaat, medewerkers van de Hengelsportfederatie Limburg en jachtopzichters. Sinds de start van dit Maasproject op 25 maart zijn er al 113 bekeuringen uitgeschre ven. De controles worden nog tot eind oktober uitgevoerd. Met het Maasproject wil de politie de over last aanpakken die recreanten op en rond Maas veroorzaken door bijvoorbeeld illegaal te kamperen, illegaal te vissen, geluidsoverlast te veroorzaken door harde muziek te maken en afval achter te laten. Om de problematiek zo breed mogelijk aan te kunnen pakken, is er een project opgestart waarin wordt samengewerkt met andere disciplines. Namens de politie participeren medewerkers van de basiseenhe den Horst, Venray, Gennep en Venlo-Oost, Arcen en Velden. De controles vinden vooral plaats op en rond de Maas en daarmee in verbinding staande meren en havens, waarbij een gebied wordt beslagen vanaf de jachthaven Ble- rick tot en met de noordelijke gemeentegrens Mook en Midde laar (splitsing Maas-Waalkanaal). Hierbij wordt zowel op het land als op het water gecontroleerd. Sinds de start zijn zes controles uitgevoerd. In totaal zijn 249 per sonen gecontroleerd, waarbij 113 bekeuringen zijn uitgeschreven. Dit gebeurde voor overtredingen van de visserijwet (91), de wet identificatieplicht (7), de wet openluchtrecreatie (2), strafrecht (2), de algemeen plaatselijke ver ordening (3), de wet bodembe scherming (2). de wegenverkeers wet (1) en de wet beheer rijkswaterstaatwerken (1). Verder werden nog vier bekeuringen uit geschreven voor overige overtre dingen. Het project is op 25 maart van start gegaan en duurt tot eind oktober. De politie hoopt met deze inzet een duidelijk signaal af te geven naar de recreanten die het niet zo nauw nemen met de spelregels op en aan het water, zodat de overlast wordt terugge drongen. De provincie Limburg stelt basis scholen in de gelegenheid om een bezoek te brengen aan de Ameri kaanse begraafplaats in Margraten. Dat gebeurt in het kader van 60 jaar bevrijding. De provincie zorgt voor het busvervoer en voor een rondleiding bij de begraafplaats. Met deze activiteit wil de provincie een bijdrage leveren aan de bewustwording van het begrip 'vrijheid' bij leerlingen van het basisonderwijs. Het bezoek aan de Amerikaanse begraafplaats door Limburgse scholieren van groep 8 van het basisonderwijs kan aanslui tend aan een bezoek aan het gou vernement. Van 28 september tot en met 25 oktober vindt de exposi tie Oorlogskind van het NIOD (Nederlands Instituut Oorlogsdocu mentatie) in het gouvernement plaats. Scholen die aan dit project willen deelnemen, kunnen contact opnemen met de afdeling Commu nicatie, Ellyan van Duurling, tel. (043)3897069. Ben je er ook alleen voor komen te staan na het overlijden van je partner? Of is je partner op het moment erg ziek en heb je behoefte om daarover met lotge noten te praten? Of heb je gewoon zin in een kopje koffie? Loop dan eens vrijblijvend bij ons binnen! Vanaf 20 april staat iedere woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur de koffie klaar. Je kunt ook eerst contact met ons opne men voor meer informatie. Antoinette de Koster-Geurts en Ria Sijbers-Oomen, De Houskuil- straat 9, 5861 BW Wanssum. Tele foon: 0478-533511 of 06- 43486186. E-mail: oomenria@wanadoo.nl PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Tijdens de raadsvergadering op 20 juni presenteert burgemees ter Hahn het derde burgerjaarverslag van Meerlo-Wanssum aan de gemeenteraad. Op 23 juni kunnen de inwoners het burger- jaarverslag 2004 lezen in weekblad Peel en Maas. Die wordt, voor deze gelegenheid, eenmalig huis aan huis verspreid in de hele gemeente. Het burgerjaarverslag is een rapportage over de kwaliteit van de dienstverlening. Het geeft inzicht in de activiteiten die de gemeente in 2004 heeft verricht om de service aan de burger te verbeteren. En het geeft een beeld van de waardering van de dienstverlening door de bur ger, Daarnaast bevat het burgerjaarverslag een overzicht van de klach ten en bezwaren en staat de burgemeester stil bij onderdelen van de dienstverlening die nog verbeterd moeten worden. Vanaf 23 juni kun nen inwoners het burgerjaarverslag 2004 ook downloaden op www. meerlo-wanssumnl komt midden op het terrein, er komen vis- en snoepkramen, rui tersportshops en extra toiletunits. Inmiddels heeft Meerlo zijn accommodatie met 3,5 hectare uit kunnen breiden zodat de totale oppervlakte nu tien hectare bedraagt. De organisatie over weegt het derde springterrein opnieuw aan te leggen, zodat drie gelijkwaardige pistes ontstaan en er ruimte komt voor de aanleg van de natuurlijke hindemissen, zodat volgend jaar de vurig gewenste 'derby' georganiseerd kan worden. Sinds kort vaart de nieuwe fiets pendelboot, de zogenoemde Maashopper, tussen Baarlo en Afferden over de Maas heen en weer. Met zeven halteplaatsen biedt de Maashopper een leuke manier om een fiets- of wandel tocht door het Noord-Limburgse landschap te onderbreken. Na een boottocht met uitzicht over de Maas en het oeverlandschap kan de tocht op een andere plek voortgezet worden. Elke dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag vaart het schip 's mor gens stroomopwaarts en 's mid dags stroomafwaarts. Wandelaars en fietsers kunnen bij zeven halte plaatsen op- en afstappen. De pas sagier betaalt om van halte naar halte varen of een dagtarief voor onbeperkt varen. De Maashopper maakt het mogelijk een wandel- of fietstocht te combineren met een boottocht en een bezoek aan een van de vele attracties van Noord-Limburg, zoals het Natio naal Park De Maasduinen, Venlo, de Kasteeltuinen en de Graan- branderij in Arcen. De halteplaat sen zijn: Baarlo, Blerick, Grubben- vorst, Arcen, Blitterswijck, Well en Afferden, allemaal gelegen aan het fietsknooppuntennetwerk. De Maashopper is een catamaran, die speciaal aangepast is om mensen, zowel validen als invaliden en fiet sen te vervoeren. Fietsen kunnen gratis mee op de Maashopper. Ze staan veilig en overdekt gepar keerd. Het schip biedt een over dekte verblijfsruimte met bar en een zonnedek. Voor de kinderen is er een veilige speelruimte aan boord. Op de vaardagen van de Maashopper vaart het schip om 17.20 uur vanuit Blerick naar de stuw in Belfeld en weer terug. Gedurende de pannenkoeken vaartocht van ongeveer anderhalf uur kan er onbeperkt pannenkoe ken gegeten worden. Meer infor matie is te zien op www.maas- hopper.nl of via tel. (077)4678417 of haal de brochu re bij een van de VW-winkels in Noord- en Midden-Limburg. De contactgroep mantelzorg van de gemeente Horst aan de Maas houdt op dinsdag 14 juni haar maandelijkse bijeenkomst bij Synthese, Bemmelstraat 2 in Horst (van 09.45-12.00 uur). Indien het tijdstip u niet schikt maar u wel waarde hecht aan de belangenbe hartiging van mantelzorgers, dan kunt u tijdens kantooruren con tact opnemen met het steunpunt mantelzorg in Horst of met de voorlopige contactpersoon van de groep: mevrouw S. Gielens, telefoon 0478-691984. Indien nodig zal het steunpunt Mantel zorg Horst met u zoeken naar ver vangende hulp. In samenwerking met het regio naal coördinatiepunt, Wel.Kom en Vorkmeer zet de contactgroep dit jaar een regionaal jninitripje op touw. Alle mantelzorgers uit Noord-Limburg kunnen aan dit uitje deelnemen. Voor meer infor matie over de tocht kunt u terecht bij het regionaal coördina tiepunt Venray en bij het steun punt mantelzorg Horst (Synthe se). Het steunpunt mantelzorg is een activiteit van Synthese. Bij het steunpunt kunt u onder meer ook terecht voor een persoonlijk gesprek, ondersteuning bij het zoeken naar hulp, het organiseren van contactbijeenkomsten voor en door mantelzorgers. Het steunpunt verzorgt op ver zoek gratis een diapresentatie op maat over mantelzorg en onder steuning van mantelzorgers. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren (m.u.v. vrijdagmid dag) terecht bij mevrouw R. van Eijk-Bastiaansen van het steun punt mantelzorg Horst, telefoon 077-3978500. Fax 077-3978500. E-mail R.vaneijk@synthese.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. JoostenJ.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08000432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 047&692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13