tuim 1500 euro foor G-atleten 25 Peelrand kijk op wonen Vrijwilligers vieren feest Bijeenkomst mantelzorgers Buikschuiven in Meerlo Maashof ideale locatie voor bedrijfsfeesten DE-truck in Venray Duizend euro voor school van de maand Winnares Come a Casa SPOEDCURSUS 25A ^fe 5Q< K uil Gunhoek Europese Grondwet Dorpsraad Merselo Bijenwacht Cor Vervoort nieuw raadslid Samenwerking Mentorschap Beetle Cabrio Astmafonds Spotprenten TAXATIES lederwijs Inloopdag Jongerenbus Vergunning ingetrokken PEEL EN MAAS Veritas Spaans voor beginners Kosten 360,- incl. BTW. 05 - pa EN MAAS Donderdag 12 mei 2005 - Pagina 9 Supermarkt Jan Linders gaat 2.000,- verdelen onder 46 plaat- elijke goede doelen, net zoveel er Jan Linders supermarkten i. Dit geld is bij elkaar gebracht :t de sponsorloop De Jan pnpische Vlam. Ruim honderd ópers legden samen een afstand an 450 kilometer af en droegen baarbij de vlam langs alle 46 upermarkten van Jan Linders. >n 2feja> Linder supermarkt heeft 'de eigen vestigingsplaats een cd doel uitgekozen. Jan Linders Venray koos voor de afdeling J-atletiek van atletiekvereniging AV Venray-Regio. Een afvaardi- 7C/jging van de G-atleten mocht een ^'"cheque van maar liefst 1509,93 uro in ontvangst nemen (zie bto). Aan relaties is gevraagd om foor elke kilometer van de spon- >op een bedrag te schenken. Verder konden klanten in de supermarkt statiegeldflessen inle veren voor het lokale goede doel. Jan Linders heeft alle bedragen verdubbeld. De sponsorloop én statiegeldactie hebben samen 72.004 euro opgeleverd. De sponsorloop is ingezet ter gele genheid van de start van de nieu we formule van Jan Linders. Niet alleen heeft Jan Linders een nieuw jasje gekregen, maar het bedrijf zet ook in op winkels waar klanten met meer gemak boodschappen kunnen doen én op een verbeterde service. Last but not least verzekert Jan Linders zijn klanten van een écht voordelige kassabon! Heel veel artikelen zijn namelijk blijvend in prijs verlaagd. Daar bovenop komt het voordeel van de beste aanbiedingen. ite Deze week valt bij 22.000 adres sen het compleet nieuwe fullco lour magazine Peelrand kijk op wonen in de bus. De verspreiding vindt exclusief door TPG-post plaats. In dit woonmagazine vindt u een presentatie van de wonin- 1 die thans bij Peelrand in de ;oop staan, aangevuld met nut- en interessante wooninforma- ie. Deze uitgave wordt vier keer :r jaar exclusief door Peelrand :rzorgd, Een nieuw initiatief in leze regio. Sedert de start in februari 2000 Peelrand Makelaardij in Venray omgeving in vijf jaar tijd uitge- ■orid tot een van de grotere en maangevende makelaars in deze Alleen al in 2004 heeft :lrand Makelaardij ruim l60 foningen verkocht en meer dan taxaties verricht. Door deze lerke marktpositie hebben de ';elaars van Peelrand celaardij een goed inzicht in it reële prijzen zijn voor onroe- :nd goed in deze regio. Immers ij een goede prijs-/kwaliteitver- mding is het verkooptraject snel ;erond en bent u als verkoper een hele zorg verlost Het team van Peelrand Makelaardij, met drie gecertificeerde make laars, heeft er enorm veel plezier in, u als klant optimaal van dienst te zijn, en is continue bezig de dienstverlening uit te breiden en te perfectioneren. Het belangrijke medium internet heeft bij Peelrand Makelaardij prioriteit. Uw woning wordt bij Peelrand Makelaardij als NVM-lid gepresenteerd op de meest bezocht woonsite van Nederland: www.funda.nl, de eigen site www.peelrand.com en www.woonpleinlimburg.nl. Inmiddels heeft Peelrand Makelaardij een eigen en herken baar gezicht gekregen in deze regio De verfrissende manier van adverteren én het gratis ter beschikking stellen van de Peelrand verhuisbus heeft al snel navolging gevonden. Ook de komende jaren zal Peelrand Makelaardij weer regelmatig van zich laten horen. Neem eens een proef op de som en maak vrijblijvend een afspraak met een van de makelaars voor een oriënterend gesprek over ver koop, taxatie dan wel aankoopbe geleiding. De jaarlijks terugkerende feest avond voor de vrijwillige bezor gers en het Introductieteam van I Koelvers Vriesversmaaltijden I voor Maaltijdservice Noord- I Limburg is weer een succes geworden. "We maken er elk jaar -^een geweldig feest van. En dat is ook echt volledig verdiend", zo sprak vrijwilligerscoördinator van Maaltijdservice Noord-Limburg, Hans Speijcken, "Ze staan toch allemaal te allen tijde voor ons Maar. Zomer en winter. En dat terwijl sommigen zelf toch ook echt niet meer de jongste zijn." De opkomst was groot: ruim 160 enthousiastelingen meldden zich tój Partyzalencomplex Roelanzia jin Ysselsteyn. De vrolijke noot 'werd verzorgd door 'de kok van maaltijdleverancier Koelvers [Groep', die met een buut over belevenissen als beheerder b'j Maaltijdservice Noord- Hmburg zorgde voor menig dave- [Knd lachsalvo. Onder het genot van een drankje werden de groepen inge deeld voor de goed geheim gehouden activiteit van de avond: Oud-Hollandse spelen. Gelukkig pielen er geen gewonden bij de nJlen met namen als kurkschie- terra rmir ten, het kantelladderspel en het galghangen. Tenslotte moesten er weer maaltijden worden rondge bracht. De aanwezigen amuseer den zich verder kostelijk met spellen als Vier op een Rij, de Reuzenspiraal, Toren van Pisa, en uiteraard jeu de boules. Natuurlijk was deelnemen belangrijker dan winnen en wer den de 'winnaars' bepaald via een eerlijke loting en beloond met dozen soepen, diners en toetjes. "Als het een beetje meezit, komen we volgend jaar met een nog grotere club mensen. En dan zal het zoeken worden naar een geschikte activiteit", aldus Hans Speijcken. De Hoveniers ook voor iiw tuin www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 De contactgroep mantelzorg van de gemeente Horst aan de Maas houdt op dinsdag 17 mei van 9.45 tot 12.00 uur haar maan delijkse bijeenkomsten bij Synthese aan de Bemmelstraat 2 in Horst. Het thema van de bijeen komst is 'Meer dan praktische zorg'. Gastspreekster is mevrouw P. v.d. Broek, die werkzaam is bij de GGZ Noord- en Midden-Limburg. De volgende bijeenkomst van de belangen- en contactgroep man telzorgers van de gemeente Meerlo-Wanssum vindt plaats op dinsdag 14 juni. Ook jonge man telzorgers worden nadrukkelijk uitgenodigd om aan een van deze bijeenkomsten deel te nemen. Indien het tijdstip u niet schikt, maar u wel waarde hecht aan de belangenbehartiging van mantel zorgers, kunt u tijdens kantooru ren contact opnemen met het steunpunt mantelzorg Horst of met de voorlopige contactper soon van de groep, mevrouw S. Gielens, telefoon 0478-691984. In het werkgebied van het steun punt mantelzorg Horst is met de oprichting van de belangengroep mantelzorgers Meerlo-Wanssum in elke gemeente een belangen- en contactgroep voor mantelzor gers actief. Het blijft mogelijk om contactbijeenkomsten buiten uw gemeente te bezoeken. In samenwerking met het regio naal coördinatiepunt, Wel.Kom en Vorkmeer zal Synthese dit jaar een regionaal minitripje organise ren. Dat betekent dat alle mantel zorgers uit Noord-Limburg aan dit uitje kunnen deelnemen. Voor meer informatie kunt u terecht bij het regionaal coördinatiepunt Venray en bij het steunpunt man telzorg Horst (Synthese). Het steunpunt mantelzorg is een activiteit van Synthese. Bij het steunpunt kunt u ook terecht voor een persoonlijk gesprek, ondersteuning bij het zoeken naar hulp, het organiseren van contact bijeenkomsten voor en door man telzorgers en ga zo maar door. Het steunpunt verzorgt op ver zoek een diapresentatie op maat over mantelzorg en ondersteu ning van mantelzorgers. Aan deze presentatie zijn geen kosten ver bonden. Voor meer informatie kunt u tij dens kantooruren (m.u.v. vrijdag- raiddag) terecht bij mevrouw R. van Eijk-Bastiaansen van het steunpunt mantelzorg Horst, tele foon 077-3978500. Fax 077- 3978500. E-mail R.vaneijk@syn- these.nl Hemelvaartsdag werd in Meerlo groots aangepakt. De dag begon met een donateursconcert van fanfare Eendracht Meerlo, gevolgd door een nostalgische fancyfair van de Vrienden van de Fanfare en een partijtje buikschui ven onder leiding van de vrijwilli gers van soos Merlin. Hemelvaartsdag in Meerlo eindig de met een feesthal in de tent. De belangstelling was niet zo groot, de stemming echter des te beter, lieten de organisatoren na afloop weten. Veel inwoners hebben op deze dag kennelijk familiever plichtingen of zijn gewoon een paar dagen weg. De buikschui vers konden zich laten gaan over een twintig meter lange opblaas bare buikschuifglijbaan. Foto: Marijn Poels. Forellenvijvers Maashof wordt steeds vaker ontdekt als nieuw ste uitvalsbasis voor een gezellige personeels-, familie- of vereni gingsbijeenkomst. Want heeft u als eens samen met collega's gezellig langs de waterkant gestaan en gewacht op de eerste hilarische beet van een forel? Vissen bij de Maashof moet u zelf beleven. Na het uitzetten van een aantal forellen neemt u met uw verkregen visuitrusting een plaatsje langs de waterkant in. De niet gevorderde vissers onder uw gezelschap worden met raad en daad bijgestaan, zodat ook zij de gezelligheid van forel vissen snel beleven. Nadat u zich, al dan niet met een drankje, rondom één van de vier vijvers heeft kunnen uitleven, kunt u genieten van een voortreffelijke barbecue of één van de uitgebreide buffetten. De mogelijkheden zijn onbeperkt: zowel in onze entourage binnen, op het (verwarmd) terras met schitterend uitzicht over de vis vijvers of zelfs in de paviljoens langs de waterkant. Vindt uw bij eenkomst overdag plaats, dan zijn forellenvijvers Maashof een uitstekende start- of eindpunt van een wandel- of fietstocht in het mooie natuurgebied. Breng daarom eens een bezoek, of kijk op www.maashof.com en over tuig u van de vele mogelijkhe den, of bel ons even op met uw specifieke wensen. Voor meer informatie, Forellenvijvers Maashof, Maashoflaan 1, 5927 PV Venlo-Boekend, tel. 077- 3969309. Plus G. van Dijck heeft een exclusieve primeur. Tot en met zaterdag 21 mei ontvangt de Plus consument bij aankoop van vijf Douwe Egberts Senseo en/of Pickwick theeproducten een loka le waardecheque die recht geeft op 25 procent korting op alle Douwe Egberts geschenken in de mobiele Douwe Egberts geschen kenwinkel. Deze mobiele winkel, ook wel DE-truck genoemd, staat van dinsdag 17 mei tot en met zaterdag" 21 mei bij de PLUS super markt opgesteld. Het is de eerste keer dat Douwe Egberts de DE- truck inzet in combinatie met een kortingsactie bij een supermarkt. Sinds jaar en dag zijn alle verpak kingen van Douwe Egberts koffie en Pickwickthee voorzien van waardepunten, waarmee de con sument kan sparen voor fraaie geschenken. Op dit moment zijn er slechts elf vaste geschenken winkels in Nederland, waar de consument de gespaarde waarde punten kan verzilveren. Daarom heeft Douwe Egberts een mobiele geschenkenwinkel ontwikkeld, waar circa 45 artikelen uit de regu liere geschenkenwinkel worden aangeboden. De mobiele geschen kenwinkel is een bus die buiten in de directe omgeving van de super markt wordt neergezet en uitge bouwd. Uit onderzoek is gebleken dat PLUS consumenten in grote getale waardepunten sparen. Dat is voor PLUS extra reden om samen met Douwe Egberts deze unieke actie te houden. Voor de consument is het heel gemakkelijk dat zij na het boodschappen doen bij PLUS even de DE-truck in kan om een geschenk uit te zoeken. Met de kortingsactie van PLUS wordt dit extra aantrekkelijk. Jan Linders supermarkten heeft voor de zevende keer 1000 euro uitgekeerd aan de School van de maand, basisschool Petrus'Banden uit Venray. De school gaat het geld besteden aan een speeltoestel voor op de speelplaats. Daarnaast heeft de school een compleet ingericht winkeltje gekregen, zodat de kin deren spelenderwijs leren winke len. Alle basisscholen kunnen zich inschrijven voor de Jan Linders, Basisschool van de maand. Op een aanmeldformulier kunnen zij in maximaal 500 woorden uitleggen waarom zij 1000 euro verdienen en wat de school er mee gaat doen. Iedere maand zoekt een jury het beste verhaal uit. Naast de €1000,- kan de school ook nog eens extra geld verdienen met het spel Hoger Lager. In De Kemphaan wordt op donderdag 19 mei vanaf 14.00 uur door mevrouw Gerda Schepers, op uitnodiging van de ouderenbonden, een lezing over de Europese Grondwet gegeven. In Nederland wordt op woensdag 1 juni voor het eerst een referen dum gehouden over de Europese Grondwet. Alle verdragen die tot nu toe door de leden van de Europese Unie zijn overeengeko men, werden in de wet opgeno men. Ook staan er nieuwigheden in, zoals bijvoorbeeld het recht van een land om uit de Europese Unie te treden. Als Nederlands staatsburger mag men zijn mening geven of de regering al of niet moet instemmen met het aanvaarden van de Europese Grondwet. Mevrouw Schepers heeft zich in deze moeilijke mate rie verdiept, kan er uitleg over geven en is bereid vragen te beantwoorden. Ze was onlangs al te gast bij de Venrayse Vrouwenraad en het KVG. Leden van de ANBO en van de KBO Venray-kom kunnen deze lezing bijwonen. Op donderdag 12 mei vergadert de Dorpsraad Merselo om 20.00 uur in d'n Hoek, Grootdorp 99. Er wordt onder meer gesproken over de voortgang van de woning bouw in Merselo en de proble men die zich daarbij momenteel voordoen. Ook komen de uitspra ken van burgemeester Waals over de dorpen ongetwijfeld ter spra ke. Verder spreken de aanwezi gen over de aanstaande dorps- raadsverkiezingen en de start van het project wandelroutes. Hebt u over bovenstaande onderwerpen, of over over de leefbaarheid in Merselo in het algemeen een mening, loop dan even binnen. De volledige agenda vindt u op de website merselo.dorpenvenray.nl Imkers regio Venray heeft ook dit jaar de Bijenwacht paraat. De Bijenwacht schiet te hulp bij overlast van een bijenzwerm of hommelnestje in bijvoorbeeld een nestkastje. Het gaat hierbij alléén om vrij hangende bijen zwermen; dus niet in de spouw muur. Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Beschikbaar zijn: gebied Venray Jan Verkoeijen tel. 587849; gebied Venray en omstreken Wim van Schaik tel. 533653 of Piet Alberts tel. 513122; gebied Leunen Jan Weys tel. 585806 tus sen 12.00 -13 00 uur en na 18.00 uur of Ad Meurs tel. 512537; gebied Ysselsteyn Piet Michels tel. 0493-529511; gebied Oostrum Wim Jacobs tel. 585652 na 18.00 uur. Cor Vervoort wordt komen de dinsdag in de raadsvergade ring beëdigd als nieuw raads lid van Samenwerking Venray. Hij wordt de opvolger van Tineke Lamers die vorige maand opstapte. Vervoort is werkzaam als orga nisatieadviseur bij de politieregio Limburg-Noord. Vanaf 2002 zit hij namens Samenwerking in de com missie Maatschappelijke Diensten en sinds begin dit jaar ook in de commissie Stedelijk Beheer. Voordat Vervoort dinsdag benoemd wordt, doet eerst een commissie onderzoek naar de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid. Daarvoor wordt de ver gadering even geschorst. Cor Vervoort stond bij de verkiezin gen van maart 2002 als zesde op de lijst van Samenwerking. Hij kwam in aanmerking nadat Jacques Lamers als nummer vijf afzag van een raadszetel. Steeds meer mensen kiezen voor hun avondmaaltijd voor het gemak van het koelvak. Come a Casa speelt daar op in met een zeer smakelijk assortiment koel- verse Italiaanse maaltijden. Zo brengt Come a Casa meer smaak, meer variatie en meer verrassing in de Nederlandse keuken. Come a Casa werkt alleen met dagverse producten van de allerbeste kwaliteit die met de grootste zorg geselec teerd en supersnel verwerkt worden. Want alleen zo krijgt men gegarandeerd de eerlijke, mediterrane keuken. Onlangs heeft Come a Casa een landelij ke promotie gevoerd waarin vijf tig klanten een echte Italiaanse espressomachine konden win nen. Inmiddels zijn de winnaars bekend en zijn de prijzen bin nenkort feestelijk uitgereikt. Bij Plus Van Dijck in Venray was mevrouw R. Vehmen een van de gelukkige winnaars. Op de foto de winnares samen met Remko Veekens, Sylke Claesen en André Huyer. De VOGG (Vereniging van Ouders en verwanten van mensen met verstandelijke beperking) afdeling Venray,Venlo, Helden en Horst houdt op donderdag 19 mei van 20.00 tot 22.00 uur een infor matieavond over mentorschap. De avond wordt gehouden in café De Leste Geulde in Horst. Tijdens deze avond krijgt men informatie over wat mentorschap betekent. Ter verduidelijking: Als iemand met een (verstandelijke) beper king niet over persoonlijke beslis singen kan beslissen, ligt een mentorschap voor de hand. De mentor treedt alleen vop bij beslissingen op het persoonlijke vlak of geeft raad. De beslissin gen, die een mentor neemt, gaan altijd over verzorging, verpleging, behandeling en begeleiding. Een aanvraag van mentorschap loopt altijd via de rechter. Omdat in de toekomst steeds meer persoonlijk moet worden onderhandeld tus sen de zorgaanvrager en de zor gaanbieder wordt de mentor een steeds belangrijker persoon in het geheel van de zorg. Tijdens de Paasshow konden bezoekers bij AutoArena Venlo, Venray en Panningen deelnemen aan een prijsvraag. De vraag was: hoeveel ballonnen zitten er in de Beetle Cabrio? Ruim vijfhonderd deelnemers streden om de prijs. De hoofdprijs was een weekend Volkswagen Beetle Cabrio, inclu sief een volledig verzorgd hotelar- ragement met ontbijt en diner. Mevrouw Siebers uit Oostrum won dit weekend met de Beetle Cabrio. Binnenkort gaat zij gebruik maken van haar prijs. AutoArena heeft een hotelarrage- ment in Scheveningen voor de heer en mevrouw Siebers geboekt. Het Nederlands Astma Fonds houdt van maandag 23 tot en met zaterdag 28 mei de nationale huis- aan-huis collecteweek. Het thema van deze week is Geen lucht, geen leven. De collectanten zul len bij mensen die dit op prijs stel len een raamposter ophangen. Naast een televisiecommercial die rondom de collecteweek wordt uitgezonden, wordt onder de naam Luchtpost, een gratis krant in een oplage van een miljoen in Nederland verspreid. Dit tei ondersteuning van de collecte. Verder is het fonds nog op zoek naar mensen die in de collecte week willen collecteren. Belangstellenden kunnen hier voor contact opnemen met mevrouw Van Gerven via tel. (0478)584201. In de bibliotheek in Vierlingsbeek wordt aandacht besteed aan de zestigste herden king door middel van een ten toonstelling en een vitrinepresen tatie. In samenwerking met het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon is de vitrine gevuld met materialen en voorwerpen uit de collectie van het museum. Het thema is ansichtkaarten en spotprenten. Tijdens de mobilisatie werden er door de Nederlandse militairen kaarten verstuurd naar het thuis front, maar ook onmiddellijk na de bevrijding werden er vele kaar ten verstuurd. Deze kaarten waren niet echt karikaturaal, maar ook zeker niet serieus. Ze werden voorzien van teksten, die op ver schillende wijze waren uit te leg gen, maar ook de verschillende leiders van de deelnemende par tijen werden er zeer divers op afgebeeld. Bij sommige kaarten kan men zeker spreken van spot prenten. Een selectie uit de col lectie van het Oorlogsmuseum Overloon is tot 21 mei te bezichti gen in de bibliotheek in Vierlingsbeek. In verschillende bibliotheken van BiblioPlus zijn vitrines ingericht met materialen uit het Oorlogsmuseum Overloon. Op www.biblioplus.nl kunt u zien wat in de bibliothe ken tentoongesteld wordt. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN faJcrtDyA P&tal Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Iederwijs Noord-Limburg houdt in het kader van de Iederwijsschool Hakuna Matata haar maandelijkse informatie avond op donderdag 12 mei in de 3Vrouwen Winkel in Meterik. Op deze dag wil Hakuna Matata laten zien hoe iederwijs er in de prak tijk uit ziet. Belangstellenden zijn welkom om kennis te maken met het team dat het iederwijs vorm gaat geven en de iederwijzers die er les gaan geven. Na een korte uitleg over de stand van zaken is er ruimte om vragen te stellen en te discussiëren. De avond begint om 20.00 uur. Bij Hof van Loon in Overloon wordt op maandag 16 mei tussen 11.00 en 17.00 uur een inloopdag over welzijn en preventie gehou- den.We komen het steeds vaker tegen in de media, ziekteverzuim door stress, ongemakken en aller gieën door binnenhuisvervuiling en door afname van voedingskwa liteit. Wat kunnen we eraan doen? Kunnen we ervoor zorgen dat we geen ongemakken krijgen? Steeds meer komt de nadruk te liggen op het zorgen voor jezelf. Er zijn vele mogelijkheden om te werken aan preventie, zowel thuis als in de werksituatie. Tijdens de open dag zijn er diverse demonstraties en krijgt men uitgebreide informatie. Het Hof van Loon is gelegen aan de Museumlaan 33 in Overloon. Heeft u vragen, mail of bel dan naar h.kleinlugtenbeld@home.nl tel. (0478)641272. Jongeren tussen de 12 en 21 jaar oud zijn van harte welkom in de jongerenbus van Synthese in Venray. In de bus kunnen jonge ren tafelvoetballen, computeren, tijdschriftenk lezen, kletsen, tele visiekijken, muziek luisteren, spel letjes doen en rondhangen. Verder is er informatie te vinden over diverse onderwerpen. De bus staat op elke locatie van 19.30 tot 21.30 uur: dinsdag 10 mei Toverbal, donderdag 12 mei Brukske, dinsdag 17 mei Busstation, donderdag 19 mei Wetteling, dinsdag 24 mei Toverbal, donderdag 26 mei Brukske, dinsdag 31 mei gemeen tehuis, donderdag 2 juni Wetteling. Het college van b en w van Venray heeft deze week de drank en horecavergunning van eetcafé Kantina aan de Hoenderstraat ingetrokken. Het college besloot tot deze maatregel omdat er gere geld, ondanks herhaaldelijke waarschuwingen, geen leidingge vende in de zaak aanwezig was die op de vergunning staat ver meld. De eigenaar mag het eet café nog wel open houden, maar mag geen alcohol meer schenken. een abonnement waard Keizersveld 47 5803 AM Venray Tel: 555888 www.veritasvenray.nl Intensieve cursus 6 weken: 2 maal 3 uur per week op maandag en woensdagavond om 18.30 uur Kleine groepen max. 6 personen Wij starten met de cursus 30 mei a.s. (incl. adm.kosten en cursusboek) Na de zomervakantie starten we met een cursus Spaans.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9