staat centraal Platteland Toegankelijkheid toiletten probleem Bewoners tegen ruimere opening coffeeshops :elstraf voor poging randstichting moskee hatten met \fenrayse bestuurders {•siTé/echt Docent geschorst na vondst porno Waals trekt noodverordening in CDA Venray Lasercentrum Venray Wereldwinkeldag Winkeldief Winkeldief opgepakt ENTRUM g Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in: 2e PINKSTERDAG ZIJN WIJ GEOPEND van 9.00 tot 17.00 uur De gemeente Venray houdt op donderdag 19 mei het eer ste van drie verdiepingsge- sprekken. Met deskundigen uit verschillende disciplines gaat zij in gesprek om het onder werp plattelandsontwikkeling verder uit te diepen. De gesprekken worden gehouden het kader van het Ontwikkelingspers pectief, een eerste uitwerking van de strate gische visie Venray 2015. Na eind vorig jaar samen met haar burgers een 'blik op de toe komst' te hebben geworpen, heeft de gemeente vervolgens een inter ne verkenningsfase doorlopen. Daardoor heeft ze nu drie onder werpen in beeld waar de gemeen te met deskundige burgers en organisaties verder over wil pra ten. De deskundigen hebben in de dagelijkse praktijk intensief met deze onderwerpen van doen. In de verdiepingsgesprekken komen achtereenvolgens plattelandsont wikkeling, economische ontwik keling en maatschappelijke ont wikkeling aan bod. De verdiepingsgesprekken vinden plaats op donderdag 19, donder dag 26 en dinsdag 31 mei. De avonden beginnen met een gezamenlijk deel waarin een korte uitleg wordt gegeven over het Ontwikkelingsperspectief en de opzet van het verdiepingsgesprek. Vervolgens gaan de genodigden in groepen uiteen om in een works hop verder te denken en discussië ren over een aantal vooraf bepaal de onderwerpen. Tijdens het eerste verdiepingsgesprek over plattelandsontwikkeling komen verschillende aspecten aan bod, onder meer bedrijvigheid, natuur en landschap, wonen op het plat teland en leefbaarheid. Ook in de gesprekken over economische en maatschappelijke ontwikkeling worden diverse aspecten belicht. Op basis van de keuzes in de strategische visie, het resultaat van de verkenningenfase en de resulta ten van de verdiepingsgesprekken schrijft de gemeente vervolgens samen met een extern bureau een aantal toekomstbeelden voor Venray. Die legt de gemeente voor aan de burger tijdens twee open bare scenariodebatten in juni. In september volgt dan nog een openbare Dag van het Ontwikkelings perspectief. Daarmee rondt de gemeente de tweede fase van het Ontwikkelingsperspectief af. De uitwerking, het Ontwikkelings perspectief zelf dus,-moet voor het eind van het jaar klaar zijn. Het perspectief is de kapstok waaraan het huidige en nieuwe beleid van de gemeente wordt opgehangen. Kijk ook op de site van het Ontwikkelingsperspectief: www.toekomst.venray.nl. Op donderdag 19 mei houdt de afdeling Venray van het CDA haar algemene ledenvergadering in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Aanvang 20.00 uur. De voorbereidingen voor de gemeen teraadsverkiezingen 2006 zijn in volle gang. Ook de programma commissie is met een voorlopige uitwerking bezig. Op de agenda staan onder meer het financieel verslag, de bestuursverkiezing, lijst adviescommissie, toelichting campagneactiviteiten en toelich ting verkiezingsprogramma. CDAV Limburg organiseert op dinsdag 24 mei van 19.30 tot 21.30 uur in de Oranjerie in Roermond een bijeenkomst over het komend referendum. Als spre ker is uitgenodigd Tweede- Kamerlid Jan Jacob van Dijk. De bijeenkomst is zowel voor leden als niet-leden toegankelijk. Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 optometrie Samenwerking tussen lasercentrum Qrs_ q Cinque; oogarts en A bnllen-contactlenzen O. van Meurs; Optometrist. De gemeente Venray nam laandag haar vernieuwde rebsite in gebruik. De website niet alleen een nieuw izicht gekregen, ook de ihoud is gewijzigd en uitge reid, onder meer met enkele discussieforums, opiniepeilin- en en een chatroom. Via een chatsessie, kletsen via inter net, kunnen collegeleden met belangstellenden praten over een vooraf aangekondigd onderwerp. In eerste instantie probeert de gemeente om één maal in de twee maanden een interactieve chatsessie op touw te zetten. De website heeft een aantal ver schillende discussieforums. Ten eerste is er een algemeen forum waar de gemeente Venray onder werpen publiceert, waarover bezoekers van de site kunnen dis cussiëren. Daarnaast is er ook plaats voor bezoekers om zelf een discussieforum aan te maken. Via opiniepeilingen heeft de gemeen te nu ook de mogelijkheid om Onderzoek Gehandicapten Platform: In het kader van het lande- I Ujke thema 'Toegankelijkheid «van feestelijke en openbare "gelegenheden' werden in jovember 2004 door het Gehandicapten Platform genray (GPV) de {enaren/directies van circa Wig horecabedrijven en «gaansgelegenheden in P*oray en omstreken bena- I derd. Met het verzoek mede- I werking te verlenen aan een onderzoek door werkgroep 18TB naar de bereikbaarheid, £ankelijkheid en bruik- tfheid van hun zaak. De échte toegankelijkheid van I toiletten bleek het grootste Ikelblok te zijn. Doel van het onderzoek was I °ffl, aan de hand van een aantal ■vastliggende normen, te bepalen fj of aan de betreffende horecazaak 'I et bekende Internationaal ocgankelijkheids-Symbool GTS) Zou kunnen worden toegekend. Van de aangeschreven uitba- ,ers gaven er elf te kennen aan j|et onderzoek te willen meewer- en' van deze elf gaf één exploi- op voorhand aan sympathiek ,cgenover het onderzoek te staan, maar gezien de grote beperktheden van zijn behuizing zelfs door middel van een verbou wing niet aan de criteria te kun nen voldoen. De resterende tien etablisse menten werden in januari en februari 2005 door leden van de BTB-werkgroep bezocht en aan de criteria getoetst. Indien tekort komingen werden vastgesteld, werd hierover met de eigenaar van gedachten gewisseld. Afgezien van andere ongelukki ge situaties leverde in de praktijk nagenoeg overal de bestaande toi letaccommodatie het grootste probleem op. De aard en omvang van deze voorziening was vrijwel steeds van dien aard dat het voor rolstoel- en scootmobielgebrui- kers onmogelijk was om hiervan zelfstandig gebruik te maken. Voor de betreffende exploitant betekent dit dat slechts door een verbouwing de voorgeschreven criteria kunnen worden gehaald. Aangezien de kosten hiervan niet door de overheid gesubsidieerd worden, is de exploitanten gead viseerd bij de eigen brancheorga nisatie te informeren naar eventu ele subsidiemogelijkheden. Ook al is de spoeling van goed geoutilleerde horecazaken in Venray voor rolstoelgebonden personen en scootmobielgebrui- kers dus zeer dun, toch geven de hartverwarmende belangstelling en sympathie van de bezochte uitbaters reden tot hoop. Dat in de nabije toekomst meer exploi tanten het goede voorbeeld van hun elf collega's zullen volgen en dat een uitbater bij het exploite ren van zijn gelegenheid steeds meer rekening zal gaan houden met de bestaande ITS-normen. Om rompslomp in de toekomst te voorkomen, wil het GPV zich graag als vraagbaak voor onderne mers opwerpen. Waarbij tevens moet worden aangetekend dat bij nieuw- of verbouw van horecage legenheden ook van gemeente wege bij het verlenen van de ver gunning scherp gelet dient te worden op de criteria die nodig zijn voor de toekenning van het ITS. Alle exploitanten van horecage legenheden, die aan het onder zoek hebben meegewerkt, heb ben een bericht ontvangen, waarin zij van de bevindingen van het GPV op de hoogte zijn gebracht. bezoekers van de site naar hun mening te vragen over allerlei onderwerpen. De digitale gemeentegids biedt alle adresge gevens en digitaal kaartmateriaal van Venray en zijn kerkdorpen. De digitale balie geeft informa tie over allerlei gemeentelijke pro ducten en diensten. Voor de meest gevraagde producten en In de vierhonderd Wereld winkels in Nederland wordt op zaterdag 14 mei de Europese Wereldwinkeldag gevierd. Het thema van deze dag is 'Kom op voor de rechten van het kind'. De Wereldwinkels zeggen nee tegen kinderarbeid. Ongeveer 100.000 vrijwilligers in Europa zetten zich belangeloos in voor de Wereldwinkel. De Wereldwinkels verkopen cadeau-artikelen en andere producten die volgens eer lijke handelscriteria zijn inge kocht. Daarnaast voeren de Wereldwinkels campagnes voor een rechtvaardig handelssysteem. Deze campagne tegen kinderar beid wordt gelanceerd door News, een overkoepelend net werk van vijftien nationale vereni gingen van wereldwinkels in heel Europa. Via hen vertegenwoor digt News ongeveer 2500 Wereldwinkels. De campagne tegen kinderarbeid gaat drie jaar duren. Wat is kinderarbeid? De belangrijkste oorzaak daarvan is armoede. Een groot aantal kinde ren in ontwikkelingslanden moet meewerken met de ouders om de familie te helpen overleven. Het gaat pas om kinderarbeid als: de kinderen er niet van profiteren. Ze beginnen met werken als ze heel jong zijn. Ze gevaarlijke gereedschappen zoals kapmessen of chemische bestrijdingsmidde len gebruiken. Ze psychologisch, fysiek en seksueel misbruikt wor den en ze weinig of niets betaald krijgen. Met name in Afrika, Zuid- Amerika en Azië worden kinderen uitgebuit en onder gevaarlijke omstandigheden te werk gesteld. Donderdag 12 mei 2005 - Pagina 5 Burgemeester Waals heeft maandag de op 6 april 2005 afgekondigde noodverorde ning weer ingetrokken. Met onmiddelijke ingang zijn de horeca-inrichtingen in Venray niet meer verplicht om voor alle activiteiten binnen hun bedrijf een vergunning aan te vragen. De noodverordening van 6 april 2005 was volgens de burgemeester noodzakelijk omdat er sprake was van een zeer gespannen situatie, na een vechtpartij tussen autocht one en allochtone jongeren. Als gevolg daarvan wilden de gemeente en de politie zicht heb ben op activiteiten met een ver hoogd risico voor verstoring van de openbare orde. Inmiddels is volgens de gemeente de situatie in Venray normaal en is er dus geen noodzaak meer om te werken met aangescherpte richtlijnen met betrekking tot activiteiten binnen horecainrichtingen. De noodver ordening is om die reden ingetrok ken. Twee hardcore-feesten die afgelopen weekend zouden plaats vinden, werden verboden. Er wordt nu weer gewerkt volgens de 'oude' werkwijze. Dat wil zeg gen dat de in een horeca-inrich- ting georganiseerde activiteiten vergunningsvrij zijn, met uitzon dering van een aantal in de beleidsregel van de burgemeester vastgestelde activiteiten zoals vechtevenementen en erotische activiteiten. Een hardcore-party op 21 mei mag daarom gewoon door gaan. diensten kunnen bezoekers ook aanvraagformulieren thuis afdruk ken en invullen. Bijvoorbeeld voor een bouwvergunning. Dit scheelt in de meeste gevallen een bezoek aan het gemeentehuis. Burgemeester Waals opende de nieuwe website www.venray.nl via een chatsessie met een aantal genodigden en nieuwsgierigen. De politie heeft op de Grotestraat in Venray een 27- jarige vrouw uit Venray aan gehouden op verdenking van winkeldiefstal. Ze wilde kle ding ter waarde van zo'n honderd euro meenemen zonder te betalen. De kleding had ze in een kleedhokje onder haar eigen kleren gestopt maar werd betrapt door winkelpersoneel. Ze pleegde verzet toen het winkelpersoneel haar wilde aan houden. De gewaarschuwde politie heeft haar meegenomen naar het bureau alwaar proces verbaal is opgemaakt. Verder heeft de politie op het Henseniusplein in Venray een 26-jarige man uit het Belgische Gent aangehouden op verden king van winkeldiefstal. Hij werd door het winkelpersoneel betrapt toen hij bier ter waarde van enkele euro's wilde stelen. De gewaarschuwde politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Pagi, EN MAAS rechtbank in Roermond maandag de 20-jarige G. veroordeeld tot drie gevangenisstraf waarvan jaar voorwaardelijk voor aandeel om de moskee in in brand te willen ste- Het Openbaar Ministerie had drie jaar onvoor- lelijke gevangenisstraf jst. De man uit Tienray et zich bovendien houden de richtlijnen van de titiële Verslavingszorg van GGZ-groep Noord- en dden-Limburg. Daarnaast de rechtbank dat diverse -efldommen van G. ver- jid worden verklaard of leten worden vernietigd. iet OM stelde zich twee weken eden tijdens de inhoudelijke behandeling op het standpunt dat er sprake is van poging tot brand stichting. "De verdachte had alles goed voorbereid en was slechts één handeling verwijderd van het uitvoeren van de aanslag. Hij hoef de alleen nog maar de molotov cocktails aan te steken. De logi sche vervolgreactie zou het gooien van de brandbommen naar de moskee zijn geweest. Met mogelijk desastreuze gevolgen, want er bevonden zich mensen in de gebedsruimte De rechtbank vindt echter dat niet bewezen kan worden dat G. daadwerkelijk een poging heeft ondernomen om de moskee in brand te steken. Wel is er sprake van het treffen van voorberei dingshandelingen. De rechtbank rekent het hem zwaar aan dat hij een negatieve bijdrage heeft wil len leveren aan de gevoelens van angst en onrust die vorig jaar november ontstonden na de moord op Theo van Gogh en de gewelddadige arrestatie van een aantal moslimterroristen in het Haagse Laakkwartier. In de zaak 'moskee Venray' wer den eerder drie andere verdach ten veroordeeld tot celstraffen van enkele maanden tot twee jaar. Volgens het OM is de man uit Tienray de initiator van een groepje van vier dat in de nacht van 10 op 11 november verleden jaar probeerde brand te stichten in de moskee in Venray. G. heeft toegegeven dat hij al langer rond liep met het plan om met brand bommen een aanslag te plegen op een gebedshuis voor moslims. De politie trof in zijn huis onder meer een terroristisch handboek aan en een handleiding om molo tovcocktails te vervaardigen. G. verklaarde dat hij onder invloed was van langdurig drugsgebruik. De politie hield in de nacht van 10 op 11 november bij de mos kee in Venray G. en medeveroor- deelde Van T. aan. In hun auto werden vier molotovcocktails aangetroffen. Deze brandbom men waren volgens het Nederlands Forensisch Instituut zo samengesteld, dat ze een grote brand zouden kunnen veroorza ken. De politie was getipt over een op handen zijnde brandstich ting bij de moskee en kende de nummerplaat en het type auto van de verdachten. De verdach ten zijn zogeheten 'Lonsdalers', een groep jongeren in Noord- Limburg en Oost-Brabant met extreemrechtse opvattingen. ernieuwde website gemeente Venray De directie van het Raayland College heeft een leraar uit Meerlo op non-actief gesteld omdat bij hem een computer met kinderpornobestanden in beslag is genomen. Bij de man werd vorige week door de poli tie een inval gedaan. De directie heeft de Meerlonaar vorige week dinsdag gehoord. De docent is gedurende het onder zoek uit zijn functie ontheven. De scholengemeenschap heeft dat in een brief aan de ouders van de leer lingen meegedeeld. De verdachte geeft les aan de hoogste drie klas sen van het havo en vwo en heeft de directie verzekerd dat hij nooit leerlingen of medewerkers van het Raayland College heeft betrokken bij zijn activiteiten. De werkzaamheden voor de eindexamenkandidaten en andere leerlingen worden intern overge nomen. Ouders kunnen bellen met twee vertrouwenspersonen of de jeugdarts van de GGD Noord- Limburg. De politie viel twee weken geleden de woning van de leraar binnen in het kader van een landelijk onderzoek naar de ver spreiding van kinderporno via internet. De docent is gewoon op vrije voeten. De leraar wordt op dit ogenblik formeel nog nergens van verdacht. Justitie onderzoekt de bij de inval meegenomen computer. Dat onderzoek duurt nog zeker twee weken. Pas daarna beslist het Openbaar Ministerie of de docent vervolgd wordt en zo ja waarvoor. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS De politie heeft zaterdagmid dag in een winkel aan de Burgemeester Weichshavenstraat in Wanssum een 45-jarige man uit Oostrum aangehouden op verdenking van diefstal. Hij had een fles wijn in zijn jas gestopt en wilde daarmee de winkel uitlopen zonder te beta len. Winkelpersoneel betrapte hem daarbij en waarschuwde de politie. Hij is aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau waar proces-verbaal is opgemaakt. toegenomen en het instellen van een stop verbod voor auto's ?ien de omwonenden niet zitten omdat zo'n verbod ook de bewoners zelf treft. In een brief aan het college wij zen de bewoners van de Henseniusstraat uitbreiding van de openingsuren resoluut af. Nu moeten de coffeeshops 's avonds om negen uur dicht zijn en in het weekeinde om tien uur. De omwonenden klagen over overlast van auto's, harde muziek, stank, zwerfvuil, scheldende cof feeshopbezoekers, vandalisme en vernielingen. Daardoor kunnen de vootd oudere bewoners van de appartementen niet rustig op hun balkon zitten of wordt hun nach trust verstoord. Ook het 'intimide rend gedrag' en het verblijf in de portieken is de straatbewoners een doom in het oog. Ze vinden dat de leefbaarheid van hun straat nog verder afneemt als de coffees hops langer open mogen zijn. Ze doen dan ook een klemmend beroep op het college het verzoek af te wijzen. De buurtbewoners van de twee coffeeshops in de - Henseniusstraat verzetten zich tegen ruimere openingstijden. De eigenaren van de coffees hops hebben hiervoor een ver zoek ingediend bij de gemeen te. Politie en GGZ lijken er geen bezwaar tegen te hebben. Maar de straatbewoners wél. Al eerder lieten ze weten liever te zien dat de coffeeshops helemaal uit hun straat verdwijnen. De overlast is de laatste jaren flink VLIJTIGE LIESJES L "•'"De Impatiens 'Nieuw Guinea' zorgt de hele zomer voor prachtige, grote bloemen. Potmaat 012 cm. per stuk 1,99 Boxmeer - Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag i, Shoppingpark De Heuve)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5