Muud en Frank Irands naar Konica Dames SSS'18 blijven eersteklasser iV Lake Valley kampioen ;)OK wint üowlingbeker TOP'27 maakt zich óp voor nacompetitie Pinkster Cup dames SV Venray Dames Venray in halve finale Monsterscore Jeugdbowlen Midgetgolf Buitenlust TV Ysselsteyn Sponsor straatvoetbal toernooi DOS Spio wedstrijd- zwemmen Gelijkspel Merselo Pagii IH MAAS Donderdag 12 mei 2005 - Pagina 21 prayse zaalvoetbalbroers herenigd in eredivisie mxl en Frank Brands hebben len gekozen voor een over- i naar SK Konica. De zaalvoet- lub uit Goirle wist zich dit sei- D te handhaven in de jivisie. Frank Brands (24) jltt de overstap van LZV/Kuij- s uit Lichtenvoorde waar hij jaar actief was. Ruud Brands I verlaat na vele jaren yTaxi Verstraaten. (Door Henk Wilierassen) national Frank heeft afgelopen inde de knoop doorgehakt. Hij f vooral voor SK Konica omdat e club hem te lang in onze- jieid liet. Daarbij vertrekt ook Dick irst, de andere international, bij J/Kuijpers. Hij gaat in België spe- I'Er zijn teveel vraagtekens. Kuij- I maakt geen vaart met de kkken. Daar spreekt niet echt .•ring uit. Ik heb lang genoeg cht en heb nu mijn besluit geno- t', zegt Frank Brands die met HVC Itegen zijn nieuwe club speelde. Konica werd twee jaar geleden oen. Het eerste jaar handhaafde ib zich vrij gemakkelijk op het jste platform. Deze voetbaljaar- fcging dat de Brabantse ploeg wat •ilijker af. Met de komst van de fiyse broers denkt Konica end seizoen een goede midden- er te worden. jn broer Ruud was al eerder rond ft de club van coach John Adriaan- sen. Sterker nog, hij gaf al zijn ja woord voordat er überhaupt met Frank gesproken was. "Toen ik toe zegde wist ik wel dat ze ook met Frank een gesprek zouden hebben. Maar ik ging er vanuit dat ik komend seizoen tegen mijn broer zou spelen. En nu voetbal ik mét hem. Dat maakt het alleen maar mooier", zegt Ruud Brands. Frank vindt het vooral 'leuk' dat hij met Ruud herenigd wordt. Maar dat was voor hem niet doorslaggevend. De international wil op het allerhoog ste niveau zijn plek in Oranje veilig stellen. "Daarbij is Konica meer een vereniging als HVC. Waarbij er sfeer en gezelligheid heerst, ook na de wedstrijd. Bij Kuijpers had je meer te maken met jongens uit andere cultu ren. Alhoewel coach Pusic niet alleen een toptrainer maar ook een topmens is." Toen Konica interesse toonde wees Ruud de club door naar HVC/Taxi Verstraaten. "Het is langs de nette weg gegaan. Via HVC hoorde ik dat ze contact met me zouden opnemen En natuurlijk sta ik altijd open voor een gesprek. Want spelen in de eredivisie is toch een grote spor tieve uitdaging", zegt Ruud die toe geeft dat het géén eenvoudige keuze was. "Nee, want ik heb toch een band met HVC. De club is goed bezig en zal in de toekomst ook de stap naar de eredivisie maken. Alleen heb ik niet de garantie dat HVC komend seizoen kampioen wordt. Terwijl ik bij Koni- J dot sv Lake Valley 2 heeft beslag :hte%etcn if leggen op het kampioen schap in de tweede klasse B van de KNVB futsalcompetitie. 'd k ik D* teams in de dubbelleague bow- He werkten in een avond het beker- >ezt bgramma af. In de eerste ronde utsten zich voor de halve finales )K, dat Wakers 2 met 7-3 versloeg, the Pocket, dat met 6-4 won van if Marks, Wakers 1, dat met dezelf- cijfers baas bleef over EMS en ökezone, dat een 9-1 zege behaalde Taxi Twan Peeters. In de eerste Ive finale won In the Pocket met 6- ran Wakers 1 en DOK plaatste zich tneens voor de finale door Strik- g one, ook al met 6-4, te kloppen. De |X trijd om de derde plaats ging tussen T trikezone en Wakers 1 en werd over- l nigend met 9-1 gewonnen door tstgenoemd duo. De finale tussen the Pocket en DOK werd een over winning voor DOK, dat met 7-3 de ter veroverde. Bij de dames scoor- jolanda Achten het best met een eüül 8-game en 51-serie. Erik Loyen Ier" oorde bij de heren met 221 de I5n°* °gste game en Ger Hubbers met 7 fle' 1 de hoogste serie. pio« oe eerste ron(|e van het bekertoer- '8 K)i van de Huisleague kende een 01 verrassingen, omdat enige teams sIM de tweede klasse teams uit de eer- 5< klasse uit het toernooi mikten. Dat Vcr' ed Strikers/Groeipunt, door met &t 18-2 te winnen van Kantoor v.d. ee lomen en ook The Nitwits waren t! 16-4 sterker dan le-klasser La 6* lusse. Verder plaatsten zich voor kwartfinale: BT Jamin met 18-2 11 M op dub Up, VTU-Telecom, 19-1 ra Altijd Raak, Hit Miss. 17-3 g itn Plus G. van Dijck, Café de rcn' 16-4 tegen Close Encounters n-iu -- ïa's/Cornelco, dat met 14-6 1j, mvan Red Arrows. Scores werd via nwalk over de 8e kwartfinalist. A iria» v.d. Voort scoorde met een o m ame en 361-serie het best van de ""Pies en Jaap Jongejan was bij de i goed op dreef met zijn 255- en 504-serie (een gemiddelde 252!!') pde Trioleague werden zes wed den gespeeld, waarbij de zes win- en de twee beste verliezers "'gingen naar de kwartfinale. Als waars plaatsten zich Nutrivisie wst op Pinhunters met 9-6). De P'es (winst op Proshop RBVenray 14-1) Bokual/Mijling (winst op bid dmet 15-0), Hit Miss (winst op [iteb ^fflet 13-2), Kuijten Ass (winst mf» gma s 14-1) en BT Jamin, dat tl2"3 won van Plus van Dijck, dat Ier bi Qd'e drie punten genoeg had om pljj hdoor te gaan evenals Pinhunters, motf lzcs Punten behaalde. Fien Jennis- dot K was de beste bij de dames met a 195-game en 335-serie. Bij de htfll 11(1 scoorde Marco van Zanten ^223 de hoogste game en Tim van tót met 404 de hoogste serie. 11 de eerste play-offronde'in de "fdklasse B van de Nationale 'gue wist het team van li si.Bowl.Venray/Sigma's in Eindho- ••^1 slechts een wedstrijd te winnen Vawwel met 3-0 van Bowling Scheve- Ren. Tegen Accon en NBC Unlimi- __J*werd met dezelfde ciifers verlo- ren. In de degradatiepoule staat RBV/Sigma's nu met 26 punten op de laatste plaats. 2,5 punten minder dan Accon en NBC Unlimited. Met nog een play-offronde te gaan is er nog een kansje op behoud van de plaats in deze klasse. Lijstaanvoerder De Pinkrakers moest in de huisleague verrassend het onderspit delven tegen Pincollectors, dat met 15-6 aan het langste eind trok. Ondanks uitblinker Luke Ver hoeven (met 227/586 de beste speler van de dag) was hij met zijn ploegge noten niet opgewassen tegen Antoon Camps c.s. Voor Luke betekende zijn 227 een nieuw pr. Nadat de koploper de eerste game in winst had omgezet, bleek er geen vuiltje aan de lucht. Maar blijkbaar werd de veerkracht van hun opponent onderschat. Vooral Antoon Camps (192 530 en tevens drie persoonlijke punten) was in goe den doen, maar ook Robbert Jansen blies een prima partij mee (157 437) en ook Mark Houtappels (140) wist nog 2 punten uit deze wedstrijd te puren. Uitslag: 6-15 voor Pincollec tors. Ook nummer, twee ging voor de bijl. TBBT met een sterk spelende Stef Billekens (179 503) en een goed spelende Wendy Camps (138) moest met 5 -16 het loodje leggen tegen een opmerkelijk sterk Power Pins-team met Lisa Jansen (153 474) als beste speelster en een* nieuw PR voor Monya Kuijsters (150). De Wegwer- pers was met 13 - 8 te sterk voor De Toastjes. Patricia Camps (met 198 515 beste speelster van de dag) en dé prima spelende Florien Hazeu (151 428 en tevens een "driepunter") ble ven overeind tegen Jelle Cremers (160/ 455) en Willem Denissen (157 418 en eveneens een driepunter). Voor Patricia Camps betekende de 198-game een seizoensrecord voor baan 1 bij de meisjes. De laatste wed strijd betrof De Pinhitters tegen King pin, Het nieuwe PR (143 van Ralph Oosterwijk, een driepunter voor Eric Minten (169 479) en de score van Richard Addae (385) bleken teveel voor Kingpin, dat Jimi Jacobs nog wel een mooie 166-game zag scoren. Ook hier was de uitslag 15-6, ditmaal in het voordeel van De Pinhitters. Door de nederlagen van beide topteams werden de verschillen weliswaar klei ner, maar De Pinkrakers de lijst aan voeren met nog één wedstrijdronde te gaan. Komend weekend gaan ze op toer nooi in Veghel De bijeenkomst in de bowling is om 8.45 uur. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur ca wel de zekerheid heb dat ik op het hoogste niveau kan spelen." Ruud Brands zegt dat hij nooit eer der door een andere club benaderd is. Nu was er ook belangstelling van een andere eerstedivisionist. "Als ze mij niet hadden gevraagd dan was ik zeker niet weggegaan. Mij verraste die belangstelling ook." HVC/Taxi Verstraaten maakte een goed seizoen door. De Venrayse club voerde lang tijd de ranglijst aan in eer ste divisie B. Uiteindelijk verloor het de titelrace van Malabata. Na Ruud Brands vertrekt ook Tommy Kroes en misschien ook nog Saïd Yahia. "Dat is de keerzijde van de medaille. Onze prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven en er wordt aan diverse spelers getrokken." Mocht HVC toch kampioen geworden zijn dan was Ruud niet vertrokken. "Nee. dan was ik absoluut niet naar Konica gegaan", bevestigt hij. Voor Frank ligt dat heel anders. Indien HVC naar de eredivisie was gepromoveerd dat was hij niet terug gekeerd op het oude nest. "Nee, dat zou niet de beste keuze zijn. Want dan zou er teveel druk op mij terecht komen Ik was dan de international met ervaring op het hoogste niveau die het moet waarmaken. Bovendien kan HVC niet die goeie spelers aan trekken die nodig zijn om structureel in de eredivisie te blijven. Omdat andere clubs veel harder met de geld buidel rammelen." Op het seniorentoemooi van MGC Duno, dat zijn domicilie heeft in Doorwerth (Gld.) hebben acht leden van midgetgolfclub Buitenlust in Ven- ray meegespeeld. Alleen Gerrit Jans sen, uitkomend in de Heren Senioren B wist zich in de prijzen te spelen. Hij moest daarvoor wel Anton Hagen uit Bomerbroek in de barrage kloppen, die noodzakelijk was gewor den, omdat beide spelers na de vier reguliere ronden op 122 slagen waren geëindigd. Op baan 2 bleek Gerrit Janssen de meest gelukkige hand te hebben en werd daardoor derde achter winnaar Bart Nagtegaal (Doorwerth) met 116 slagen en Tinus Hendriksen uit Ede met 121 slagen. Leo Wilms eindigde met 127 slagen als vijfde en Jan Lit- jens behaalde de negende plaats met 132 slagen. Bij de Dames Senioren B speelde Bets Wilms een goede partij, maar het lukte haar net niet om op het erescha- vot te komen. Met 134 slagen moest ze achter winnares Bep Nagtegaal (Doorwerth) met 130 slagen, Truus van het Bolscher (Bornerbroek) met 131 en Janny Overdijk (Beuningen) met 132 slagen genoegen nemen met de vierde plek. Miet Clevers (144 sla gen) eindigde op de achtste plaats, net voor clubgenote Jo Litjens (negende met 145), die één slag meer nodig had. Bij de Heren Senioren A kwam Jan Engels niet verder dan de zevende plaats met 112 slagen. Harrie Lenssen (115 slagen) sloot zijn toernooi even eens teleurstellend af en wel als elfde. Winnaar werd de ongenaakbare Mees Bouwman van De Putters uit Ede met 91 holeslagen, die op het podium geflankeerd werd door de thuisspe- lende Wilbert vanHelmond (98 sla gen) en Martin Blokker (Voorthuizen) met 102 slagen, die in de barrage Duno-man Arnold Hartjes in de luren legde Het eerste Ermelo's Open toernooi kon door de regen slechts half wor den afgewerkt. Slechts twee van de vier ronden konden worden gespeeld, alvorens de prijzen werden uitgereikt. Op deze voor midgetgol- vend Nederland onbekende baan (de vereniging MPH De Pelikaan speelde voorheen in het Gelderse Putten) hadden 44 spelers uit het hele land (van Noord-Holland tot Friesland en Limburg)zich aangemeld. MGC Bui tenlust werd vertegenwoordigd door Jan Engels en Harrie Lenssen. Beide spelers speelden net niet goed genoeg om in de prijzen te vallen. Met een respectievelijke vierde en vijfde plek moesten onze spelers zich tevreden stellen, al waren de verschil len bijzonder klein. Winnaar werd Toon ter Keurs (Duno Doorwerth), die naaste opponent Enne de Haan uit Appelscha in de barrage wist te ver schalken Beide spelers hadden 61 sla gen nodig. Derde werd Wilbert van Helmond (62 slagen). Jan Engels kwam tot 63 slagen en Harrie Lenssen tot 64 slagen. Donderdag 12 mei wordt de vijfde speeldag van de Onderlinge Competitie gespeeld. Aanvang 18.30 uur Komend Pinkster weekend wordt er een toernooi in Nuth gehouden waaraan ook weer een aantal leden van Buitenlust deel nemen. Op tweede pinksterdag, 16 mei, wordt het aannemersbedrijf M.J. Teu- nissen pinkstertoernooi gespeeld. De organisatie van dit toernooi ligt bij Jolanda Swinkels 0478-542011 en Dirk Jaspers 0478-541428 De inde ling hangt vanaf donderdag bij de banen of kijk op de site www.yssel steyn.com/tvy. Uitslagen dorpencompetltle TC America C-TVY C 64 LVH B2-TVY B2 6-4 TVY Bl-TC America B 9-1 TC America B-TVY BI 5-5 TVY C-LVH C 1-9 Programma zaterdag 14 mei Oica C-TVY C 18.00 TVY B2-LVH B2 19.00 Programma zondag 15 mei TVY C-t Löbke C 10.00 TVY B2-TC America B 09 00 Zaalvoetbalvereniging SV Lake Val- ley/café Hulsman en verzekerings maatschappij Hamburg Mannheimer hebben onlangs een driejarig contract met elkaar afgesloten. Hiermee wordt Hamburg Mannheimer voor de komende drie jaar hoofdsponsor van het straatvoetbaltoemooi dat de Ven rayse zaalvoetbalvereniging elk jaar houdt. De voorgaande jaren was Hamburg Mannheimer ook hoofdsponsor. "Voor de vereniging is dit een belang rijke ontwikkeling, dit betekent namelijk dat je er zeker van bent dat je de komende jaren vooruit kan den ken als het om ons toernooi gaat", aldus bestuurlid Jeroen van Stokkem. "We willen proberen om het evene ment elk jaar beter te laten worden. Zo hebben we dit jaar Oud VW met onder andere Maurice Graef, Jay Driessen, Werner Smits maar zijn we ook nog bezig met een aantal gastspe- lers. Alleen kan dat niet zonder finan ciële steun, en daarom zijn wij ook zeer blij met de overeenkomst. Ook Hamburg Mannheimer is tevreden over de ontwikkelingen van het toer nooi, vandaar dat wij dit contract zijn aangegaan", aldus Frank Jans Beken namens de verzekeringsmaatschappij. Het DOS Bl-team heeft bij het KNBB bandstoten uit met afgeteken de cijfers van 't Klotske 0-7 gewon nen. Wiel Vermeulen won in 20 beur ten 3,00 gem. en een hs van 15. Gerrit Vermeulen won in 22 beurten 2,50 gem. en een hs van 16. Theo Kronenberg won in 23 beurten 2,17 gem. en een hs van 7. Het extra matchpunt werd uiteraard ook vero verd. Het DOS A4-team won de thuis wedstrijd met 5-2 van SSV. Jan Beek mans won in 20 beurten 3,00 gem en een hs van 15. Piet Gommans had zijn dag niet en speelde een neppartij. Jolanda Stiphout won in 22 beurten 1,09 gem. en een hs van 4, Ook dit team wist het extra mtachpunt te behalen. Op het programma van DOS staat op dinsdag 17 mei de wedstrijd Inaborg tegen DOS A4 en op donder dag 19 mei wordt de wedstrijd DOS BI in Tegelen gespeeld. Bij de club kampioenschappen in het driebanden is de strijd reeds gestreden. Negen mensen namen hieraan deel. Tot de laatste partij was het nog niet duide lijk wie zich uiteindelijk kampioen mocht noemen. Jolanda Stiphout had 12 matchpunten maar was uitge speeld. Louis Janssen (11) en Jan Beekmans (10 matchpunten) speel den de laatste partij tegen elkaar. Jans sen maakte het karwei vakkundig af en versloeg Beekmans in dit rechtst reekse gevecht. Janssen werd uitein delijk de terechte kampioen. Eind stand: Louis Jansen 13 punten 114%; Jolanda Stiphout 12 punten 102 Jan Beekmans 10 punten 95 Theo Kronenberg 9 punten 91 Henk Kamerman 8 punten 86 Ton van Gaaien 6 punten 82 Leo Cuij- pers 6 punten 79 Huub van Rhee 4 punten 95 Carl de Bruijn 4 pun ten 77%. De uitslagen van de limietwedstrijd in Uden: 50m rugslag Kelly Agterberg 0.39 55, Job van Duijnhoven 0.34.47 50m schoolslag Lisa Dreesens 0.37.09 3e pi-, Job van Duijnhoven 0.36.29. 50m vlinderslag Lisa Dreesens 0.3111 2e pl., Inge Arts 0.33.15, Renee Harkx 0 38.18, Job van Duijn hoven 0.30.69., Jelmer van Dijk 0.32.96, Stan Gorree 0.35.88 1ste pl., Twan Harkx 1.12.40 DisVC. 50m vrije slag Lisa Dreesens 0.28.85, Inge Arts 0.30.77, Kelly Agterberg 0.33 49, Job van Duijnho ven 0.27.29, Jelmer van Dijk 0.28.46, Dion Dreesesn 0.29-25 3e pl. en 0.29.78. 100m vrije slag Renee Harkx 1.11.06, Freddy Harkx 1.29.78, Jel mer van Dijk 1.03.50, Dion Dreesens 1.04.03, Kasper van Dijk 1.06.95. 100m wisselslag Inge Arts 1 17.09. Renee Harkx 1.26 58, Freddy Harkx 1 40.37, Kas per van Dijk 1.16.66. Stan Gorree 1 22.73. 3e pl Twan Harkx 2.11.49. PEEL EN MAAS een abonnement waard Voor de voetbalsters van SSS'18 uit Overloon was de laatste competitie wedstrijd tegen FC.Gelre beslissend voor klassebehoud. Tegen de ploeg uit Wehl die de vierde plaats op de ranglijst bezet was een gelijkspel ver diend geweest. De ploeg uit Overloon wist driemaal te scoren maar verloor toch met 34. Omdat concurrent VDZ uit Arnhem thuis met 2-5 verloor van Reuver blijven de dames van SSS'18 het komende seizoen toch actiefin de landelijke le klasse. Doordat de laatste competitiewed strijd een week opgeschoven werd miste de ploeg uit Overloon enkele belangrijke speelstere. Toch wist SSS'18 het eerste kwartier goed partij te geven. Aan beide kanten werden enkele kansen gecreëerd, en na een dik half uur werd de score geopend door FC.Gelre. Keepster Vivian van Wijk kon niet voorkomen dat een mooi afstandsschot bovenin de krui sing verdween. Het laatste kwartier van de eerste helft was FC.Gelre de betere ploeg en het kreeg teveel ruimte van de Overloonse dames. In de 42ste minuut wist de ploeg uit Wehl uit te lopen. Balverlies op het middenveld werd door FC Gelre reso luut afgestraft. Na rust leek SSS'18 er toch nog in te geloven om een 0-2 achterstand goed te maken, duels werden nu wel gewonnen en er werd minder ruimte weggeven Een vrije trap van Sonja Daverveld belandde op de lat. Enkele minuten later opnieuw een afstands schot van Sonja Daverveld op de lat, maar nu stond Daisy van de Berghe op de juiste plaats om de terugsprin gende bal in te tikken. In de 70ste minuut leek het 2-2 te gaan worden, maar nu was het de paal die een schot van opnieuw Sonja Daverveld in de weg stond. Terwijl FC.Gelre onder grote druk stond werd balverlies door SSS'18 genadeloos afgestraft Tegen het lobje van de speelster Van FC.Gelre was de uitstekend keepende Vivian van Wijk niet opgewassen. Terwijl SSS'18 opnieuw het initiatief nam leek de beslissing in de 75ste minuut al te val len. Via een onduidelijke situatie stui terde de bal langzaam in het doel en kwam FC.Gelre op 14. Het laatste kwartier leek SSS'18 als herboren en kwam door een prima schuiver van Kim Faassen terug op 2- 4. In de 88e minuut wist Moniek Brauer nog even de spanning in de wedstrijd terug te brengen, haar mooie lange rush werd bekroond met de 34. Het lukte SSS'18 niet meer om het verdiende punt binnen te halen. Na de wedstrijd bleek dat tegen stander VDZ haar wedstrijd tegen Reuver met 2-5 verloren had waar door de ploeg uit Overloon twee pun ten meer heeft binnengehaald. Ondanks de weinige overwinningen is het de ploeg uit Overloon toch gelukt om zich in deze zware klasse te handhaven. Het team van SSS'18 speelt komend seizoen wederom op het op èèn na hoogste niveau van Nederland. Ook strijdt SSS'18 nog mee voor de KNVB beker. Op don derdag 12 mei (vanavond) wordt de kwartfinale in en tegen Berghem Sport gespeeld. Door een 3-1 zege op SVS heeft TOP'27 zich geplaatst voor de nacom petitie van de zesde klasse F. In het begin van de wedstrijd leek TOP, dat een puntje moest behalen voor het bereiken van de nacompetitie, al vroeg een goal af te willen dwingen. Er dienden zich in het begin van de wedstrijd al een paar kansen aan, maar geen kon worden afgemaakt door de voorwaartsen. In de loop van de eerste helft was het spel vooral rommelig te noemen, waarbij beide ploegen vergaten om te voetballen. In de twintigste minuut viel er echter wel al een goal te noteren. De rechts buiten van SVS kwam goed door aan de rechterkant, en de linksback van TOP leek goed in te grijpen maar was te laat. De speler van SVS liet zich behendig vallen en een strafschop was het gevolg. Die werd onberispe lijk ingeschoten door Tom Bens van SVS, in de linkerbenedenhoek: 0-1. Voor TOP was het belangrijk om toch nog te scoren, daar een puntje zeker heid betekende voor nacompetitie. Geen van beide ploegen kon echter na de goal komen tot goed verzorgd spel, waarbij gezegd moet worden dat TOP in het resterende deel van de eerste helft wel een licht veldover- wicht had. SVS kreeg wel af en toe kansjes via een counter. Het duurde tot twee minuten in de toegevoegde tijd van de eerste helft dat TOP iets kon terug doen via Tom Knoops. Een niet goed weggewerkte corner werd door Knoops vanaf zes meter in de touwen geschoten: 1-1. Dit was tevens de ruststand. De tweede helft begon TOP sterk en er werd veel druk gezet op het doel van SVS. Tot uitgesproken kan sen kwam het echter niet. In de 55e minuut was het dan toch raak voor de Tienraynaren. Rechtsback Rob Jans sen kwam goed op en gaf de bal mee aan Martijn Rongen. Die legde de bal voor het doel en Janssen kon de bal in de lange hoek van het doel werken. Na deze goal was het toch vooral TOP dat de klok sloeg, daar SVS niet meer tot goede aanvallen kon komen. In de 80e minuut gooide de thuisploeg de wedstrijd op slot na een corner. De fijn ingesneden hoekschop kon onbe rispelijk worden ingekopt door inval ler Cyril Pingen, die volledig werd vrijgelaten. De 3-1 was het logische vervolg. Dit was tevens de eindstand en zodoende is TOP verzekerd van de nacompetitie. Daarin zal het nu met Wanssum en Oostrum moeten strij den om een plaats in de 5e klasse. De dames- en meisjesafdeling van SV Venray houdt op zaterdag 14 en zondag 15 mei voor de eer ste maal de Pinkster Cup. De Pinkster Cup is een internatio naal voetbal toernooi voor dames en meisjesteams. Er wordt deze dagen gevoetbald in de categorieën: dames, meisjes onder 17 jaar en meisjes onder 15 jaar. De deelnemers komen vooral uit Nederland en Duitsland. Bij de dames nemen zestien ploegen aan het toer nooi deel, te weten; SV Venray 1 en 2, NVC Naarden 1 en 2, Nulandia 1, FC Abcoude 1, De Zwaluw 1, Sp Cl Irene 1, FC Delta Sport 1, WR Rijsbfcrgen 1, VFL Essen Kupferdreh 1Grun Weiss Neukolln 1, SC Allner Bodingen 1 en SC Hemmingen Westerfeld 1 Bij de meisjes onder 17 jaar nemen acht ploegen deel; SV Venray, Nulan dia, FC Delta Sport, FC Abcoude, VFL Essen Kupferdreh, VFL Gladbeck, SC Opel Russelheim en FFC Heike Rhei- ne. Bij de Meisjes onder 15 jaar zijn er tien deelnemende ploegen; SV Ven ray 1 en 2, BSC Roosendaal, SC 't Zand, Baarlo, Sparta'18, FC Delta Sport, DJK SG Bosperde, VFL Essen Kupferdreh en Odder uit Denemar ken. Ook wordt er op beide dagen door alle teams gestreden worden om de Pinkster Cup Penalty Bokaal 2005. Op zaterdag vanaf 10.00 uur is er de mogelijkheid om de nieuwste voetbal schoenen van Nike te testen, want deze dag staat er een stand van Nike met verschillende voetbalspullen. Op zaterdagavond zorgt De Groot Drive- in Show uit Eindhoven voor een gezellige avond voor alle deelnemen de teams en senioren en A, B, C jeugd van SV Venray. Het toernooi wordt gespeeld op sportpark de Wieen en begint beide dagen om ongeveer 10.00 uur. Kampioen Merselo heeft de laatste wedstrijd gelijkgespeeld. In Blitters- wijk werden de punten gedeeld met BVV27: 1-1Door het gelijke spel ver speelde de thuisploeg het laatste kansje op deelname aan de nacompe titie. Beide ploegen gingen vanaf de aftrap in de aanval en zochten naar openingen door direct spel en fraaie onderlinge combinaties. Aan beide kanten deden zich kleine kansen voor maar tot echte scoringsmogelijkhe- den kwam het vooralsnog niet. Naar gelang de wedstrijd vorderde nam Merselo het initiatief en zag kans om in de 23e minuut de score openen. Een onschuldig uitziende voorzet vanaf de rechterkant werd door de BW verdediging half onderschept. De afgeslagen bal kwam voor de voe ten van Merselo-spits Nick van Hoek die met een laag strak schot invaller doelman Mark Roosengarten kansloos liet 0-1Na de pauze trok BW fel van leer en kwam al na vijf minuten op gelijke hoogte door Johan Speijcken. Hij werd vanaf de linkervleugel aange speeld, zette zijn tegenstander op het verkeerde been ging alleen op het doel af en liet met een strakke schui ver het net bollen 1-1. Beide ploegen kregen vervolgens nog enkele kansen maar kwamen niet meer tot scoren. De dames van SV Venray hebben de kwartfinale van de beker tegen Nooit Gedacht uit Geffen met 5-1 gewonnen. Nooit Gedacht komt uit in dezelfde competitie als Venray. De ontmoeting voor de competitie met Nooit Gedacht twee weken geleden werd met 0-2 gewonnen door Venray. Na de grote teleurstelling van vorige week zondag, toen Venray de strijd om het kampioenschap verloor, moesten de voetbalsters nu de draad weer Oppakken. Venray begon meteen scherp aan de wedstrijd en zette vanaf het begin goed druk. Na enkele minuten gespeeld te hebben werd een combinatie tussen Auke Reijnders en Aukje van Lierop doel treffend afgerond door laatstgenoem de die met een schot van veraf de 1-0 op het scorebord bracht. Enkele minuten later was het weer Venray dat scoorde. Dit keer was het Marije Jager die een listig balletje over de verdediging van Nooit Gedacht legde op Jessie Pelzer die hier wel raad mee wist: 2-0. Venray bleef de betere ploeg en met een goed veldspel en mooie combinaties Nog voor rust resulteerde dit in een 3-0 voorsprong. Via de linkerkant kaatste Marije Jager de bal op Aukje van Lierop die vervol gens de achterlijn haalde en de bal voorgaf op Jessie Pelzer, die weder om doeltreffend uithaalde. De 3-0 was tevens de ruststand. Ook de na rust bleef Venray fel voetballen en was er veel druk naar voren toe. Via de rech terkant gaf Mandy Maas een voorzet af op maat die knap door Marije Jager werd binnengekopt: 4-0. Daarna kwa men de gasten uit Geffen voor het Venrayse doel en door slap verdedi gen wist Nooit Gedacht toch nog te scoren: 4-1. Ook moest keepster Lin- sey Philipsen nog een keer redding brengen en behoedde de dames voor nog een tegengoal. Kort daarna was Venray weer gevaarlijk op de helft van de tegenstander. Rechtsbuiten Mandy Maas legde de bal goed terug op Jessie Pelzer, die de bal direct in de uiterste hoek schoot en daarmee haar derde goal van de avond maakte: 5-1. Dit was tevens de eindstand. Ven ray was de hele wedstrijd dominant en creëerde mooie combinaties. De tweede helft zwakte dit iets af maar uiteindelijk een dikverdiende over winning. Door deze zege zitten de dames bij de laatste vier van het bekertoernooi. Op woensdag 18 mei speelt Venray de halve finale. Afgelopen zondag speelden de Venrayse dames hun laatste wedstrijd in de competitie met 44 gelijk tegen RKSVO uit Ospel. Voor Venray scoor den Aukje van Lierop, Femke Sijmons (2x) en Brechje Sijmons. Wanssum is de competitie geëindigd met een klinkende 0-8 overwinning op Astrantia. De Wanssummers legden daardoor beslag op de tweede plaats achter kampioen Merselo in de zesde klasse F. De ploeg van trainer Cor Berkers strijdt nu in de nacompe titie. Het was zondag wellicht het aller laatste competitieduel na 78 jaar van Wanssum als zelfstandige vereniging. Wanssum en Meerlo hebben al eerder de intentie uitgesproken te gaan fuse ren. Vooruitlopend op een definitieve samensmelting bekijken beide clubs of het toch al mogelijk is vanaf komend seizoen de seniorenelftallen samen te voegen. De KNVB wil hier aan medewerking verlenen en de leden van beide clubs lijken ook in te stemmen. Op 26 mei houdt Wanssum nog een extra ledenvergadering. Wanssum moest zondag in Midde laar winnen om de nacompetitie vei lig te stellen. Maar in de eerste helft was het verschil tussen de hekken sluiter en de nummer twee niet zicht baar. "Het ging aanvankelijk moei zaam", zegt trainer Cor Berkers. "Ons spel was te slordig en te gehaast. Alhoewel Astrantia geen enkele keer echt gevaarlijk is geweest." Bjom Poels scoorde na een half urn- de openingstreffer: 0-1. Dat was tevens de ruststand. Pas een kwartier na de pauze viel de bevrijdende 0-2 die werd gescoord door André Rut ten. Een minuut later kwam de thuis club met tien man te staan nadat een speler voor de tweede keer een gele kaart ontving. "Vanaf toen begon het te lopen. We lieten de bal goed rond gaan en de dieptepasses waren nu wel goed", aldus Berkers. Freek Lens sen en Juriën Beterams voerden bin nen een paar minuten de score op tot 04. Ook de jonge invallers Tom Theeuwen en Stef Francken deelden in het doelpuntenfestijn. Theeuwen scoorde zelfs twee keer, de 0-5 en de 0-8. Stef Francken bracht de zevende treffer op zijn naam en Paul Beterams liet tussendoor de 0-6 aantekenen. "Het bereiken van de nacompetitie is voor ons al een titel. Kijk maar eens uit wat voor een diep dal we geko men zijn. Zo'n opmars had niemand voor mogelijk gehouden", zegt Ber kers. Hij doelt op de slechte start. Begin oktober was Wanssum nog hek kensluiter in 6F met slechts één punt uit vijf duels. Daarna kwam de omme keer. Berkers, die volgend seizoen bij Helenaveen aan de slag gaat, wil dol graag met promotie afscheid nemen. "Dat zou voor iedereen helemaal schitterend zijn, Vooral na alle mage re jaren die de club heeft doorge maakt. En ook voor de oudere spelers die stoppen zou het een prachtig afscheid zijn."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21