W'1 Welstandsakkoord voor De Brier Viering Koninginnedag gemeente Ven my srste steen lisco Zenith ortofoons voor ode Kruis Gemeentelijke website vernieuwd Milieucontrole opslag- en transportbedrijven De raad controleert Start woningbouw Smakt Gemeente verkent toekomst - pagin j, EN MAAS Donderdag 28 april 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 17 'Uiten gende do iMt ervel Stijl® jo-ijs. ;chui« h e 2I.| Venrij Ik donderdag 14 april is de eer steen gelegd voor de bouw ineen nieuwe discotheek in iray: Zenith. De discotheek irdt gebouwd op bedrijven- rrein De Hulst en wordt naar rwachting eind 2005 in •bruik genomen. ng SEH e maatschappelijke van het Nederlandse ide Kruis bij evene- inten is breed bekend, nder bekend is dat 5t Rode Kruis ook een idrage levert bij ramp- istrijding en crises, eze belangrijke positie eeft de gemeenten inray en Meerlo- lanssum gezamenlijk oen besluiten om de naloge zendapparatuur, e door de invoering an het digitale commu- catiesysteem C2000 et meer wordt ebruikt, over te dragen an het Rode Kruis. C2000 kerninstructeurs "debrandweerkorpsen van ïnray en Meerlo-Wanssum, heren Arts en Gielen, dragen Apparatuur over aan de ^egenwoordigers van het Me Kruis, de heren Vogelzang pijpers. Vanaf maandag 9 mei kunt u terecht op de vernieuwde website van de gemeente Venray. De website heeft niet alleen een heel nieuw gezicht gekregen, ook de inhoud is gewijzigd en fors uitgebreid. De digitale balie geeft informatie over allerlei gemeentelijke producten en diensten. Voor de meest gevraagde producten en diensten kunt u de aanvraagformulieren thuis afdrukken en invullen. Bijvoorbeeld voor een bouwvergunning. Op www.venray.nl kunt u ook meepraten over allerlei actuele onderwerpen. Op die manier kunt u als inwoner van Venray invloed uitoefenen op het gemeentelijk beleid. Daarnaast kunt u ook zelf over een onderwerp een discussieforum aanmaken. Digitale gemeentegids De digitale gemeentegids biedt alle adresgegevens die in de fysieke gemeentegids staan. Altijd actueel en volledig. Daarnaast vindt u hier ook digitaal kaartmateriaal van Venray en zijn kerkdorpen. N« 0ten jtoespraken van de heer Swinkels ng SEH P16115 Bavaria en wethouder Lei ildens namens de gemeente Ven- y werden de eerste stenen gelegd orde dochters van exploitant anDijck. Zenith verwacht in het ikend per avond 3.500 bezoe- te trekken. Die komen niet in uit Venray, maar ook van ver ;r de gemeentegrenzen. Hiermee ift Zenith Venray een regionale ;traling. De verplaatsing van de scotheek naar het bedrijventer- n biedt ook kansen voor Leunen, Br Van Dijck nu een discotheek iloiteert. Deze locatie kan nu voor |ere functies worden gebruikt, ssystee De commissie Welstand, Monumenten en Architectuur van de gemeente Venray heeft op 6 april onder voorwaarden haar goedkeuring gegeven aan de plannen van 3W Vastgoed voor de realisatie van bedrijfsgebouwen op bedrijventerrein De Brier. De voorwaarden van de commissie hebben betrekking op de inrichting van het voorterrein grenzend aan de Deurneseweg, materiaalgebruik en enkele details aan de gebouwen. Tevens is met de commissie afgesproken dat zij voor dit plan een reclamebeleidsplan ter goedkeuring voorgelegd krijgt. Hierin staat omschreven waaraan de reclame-uitingen op en rond de gebouwen moeten voldoen. Revitalisering De bedrijfsgebouwen worden gebruikt voor de vestiging van zogeheten grootschalige detailhandel, zoals bouw markten en meubel- en keukenzaken. Het plan omvat de voormalige gemeentewerf van de Acaciastraat tot aan de Deurneseweg en zal bestaan uit vier gebouwen die samen één geheel vormen. De gemeente ziet dit bouwplan als opstap naar een totale revitalisering van het bedrijventerrein. De gemeente overlegt met de ondernemers die momenteel op De Brier zijn gevestigd hoe aan deze revitalisering vorm en inhoud kan worden gegeven. Omwonen den uit Brukske worden op de hoogte gehouden. De gemeente Venray start voor de tweede keer een themamaand op gebied van handhaving. Vanaf medio mei controleert zij een maand lang opslag- en transportbedrijven. In haar handhavingprogramma 2005 heeft de gemeente de themamaanden handhaving geïntroduceerd. Ze houdt zeven vooraf aangekondigde handha- vingsacties die ongeveer een maand duren en die telkens een ander thema omvatten. Tijdens deze tweede themamaand ligt de nadruk op de controle van opslag- en transportbedrijven en dan op de milieuaspecten bodem, afval,, afvalwater en veiligheid. Met betrekking tot deze aspecten wordt aan dacht besteed aan de aanwezigheid van een gecertificeerde vloeistofdichte vloer in een herstelwerkplaats, de aanwezigheid van een gecertificeerde vloeistofdichte vloer bij een was- of tankplaats, de aanwezigheid van vloei stofdichte voorzieningen bij de opslag en werkzaamheden met (vloeibare) gevaarlijke (afval)stoffen, opslag van gevaarlijke stoffen overeenkomstig richtlijn CPR 15-1, de opslag van vloeibare brandstoffen in tanks overeen komstig richtlijn CPR 9-1 of CPR 9-6, de opslagwijze en afgifte van gevaar lijke afvalstoffen, lozing van afvalwater afkomstig van een was- en of tank plaats (lozing door een goedwerkende slibvangput en olie-afscheider), de opslag van gasflessen en LPG- wisselreservoirs, veiligheid rondom acculaad- stations en de aanwezigheid van voldoende brandblusmiddelen. Na afloop van de themamaand maakt de gemeente de resultaten van de actie bekend. Met de invoering van de Wet dualisering gemeentebestuur zijn de kader stellende en uitvoerende taken van de gemeente uit elkaar getrokken. Het is de taak van de gemeenteraad de kaders van het nieuwe beleid vast te stellen en hiervoor geld beschikbaar te stellen. Het gewenste beleid uitvoe ren met het geld dat hiervoor beschikbaar is, is een taak van het college. De controle op de uitvoering is weer in handen van de gemeenteraad. Deze controle dient zich in ieder geval te richten op rechtmatigheid, doelmatig heid en doeltreffendheid. Bij rechtmatigheid gaat het om het voldoen aan de wettelijke kaders en regelgeving. Doelmatigheid betreft het realiseren van bepaalde (beleids)doelen met een zo klein mogelijke inspanning, zo zuinig mogelijk. Beleid is doeltreffend als de gewenste resultaten zijn behaald. Onderzoeksmogelijkheden De raad haalt haar informatie onder meer uit stukken die ze krijgt, zoals de voorjaarsnota en jaarrekening. Daarnaast heeft de raad een aantal rechten gekregen om deze taak uit te oefenen. Een voorbeeld hiervan is het recht van onderzoek. Er kan een onderzoekscommissie worden ingesteld die, in opdracht van de gemeenteraad, een bepaald onderwerp onderzoekt. Ook heeft de raad recht op informatieverstrekking door het college over de uit- In Smakt worden negen wonin gen gebouwd. Wethouder Lei Heidens gaf op dinsdag 19 april in de stromende regen het startschot. De woningen worden gebouwd in het verlengde van de Rector Cremersstraat. Het plan bestaat uit drie vrijstaande eengezinswoningen, twee vrijstaande seniorenwoningen en vier starterswoningen. Die wor den gebouwd door het Ysselsteynse bouwbedrijf Th. Teunissen. Het trap veld dat voor het bouwplan moet wijken, wordt op kleinere schaal teruggebracht. Partnerschap Het plan is ontwikkeld in goed overleg tussen bouwbedrijf, dorps raad en gemeente. Het resultaat is een compromis waarin de partijen zich kunnemvinden en waarbij zo veel mogelijk aan de verschillende belangen tegemoet gekomen is. Daarmee is het bouwplan een goed voorbeeld van partnerschap zoals de gemeente Venray dat voor ogen heeft. De dorpsraad en de gemeente verwachten dat de toevoeging van deze woningen de leefbaarheid van het dorp ten goede komt. De eerste woningen worden naar verwachting eind 2005 opgeleverd. Als het gaat om de viering van Koninginnedag heeft Venray een naam hoog te houden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat voor het feest van 2005 alles uit de kast wordt gehaald. Het Oranjecomité, dat elk jaar weer de activiteiten coördineert, heeft daarbij de ruimhartige mede werking en steun gekregen van middenstand, verenigingen en sportclubs, plaatselijke VVV, horeca en de gemeente Venray. Als nu het weer ook nog mee werkt, is Venray geheel volgens traditie weer de mooiste Koninginneplaats van Limburg. Programma (wijzigingen voorbehouden) 09.30 uur: aanvang Koninginnegolf- toernooi bij restaurant Buitenlust 10.30 uur: herauten te paard kondigen de feestdag aan 10.30 uur: feestelijke ontvangst in het raadhuis voor gedecoreerden en genodigden 11.00-13.00 uur: kinderrommel markt op het Schouwburg- en Henseniusplein (alléén voor kinderen tot 12 jaar) 11.00-16.00 uur: huifkartochten tussen centrum en Beukenrode 11.15 uur: aubade voor de gedeco reerden voor het bordes van hét raadhuis door Koninklijke Harmonie Euterpe 12.00-17.00 uur: Koninginnedag- feest op Beukenrode 12.00-13.00 uur: concert Jeugd- harmonie Euterpe aan voorzijde schouwburg 13.00 uur: aanvang Oranjevoetbal toernooi in Sportpark de Wieën 13.00 uur: aanvang Hockeytoernooi in Sportpark De Wieën Vanaf 13.30 uur: diverse muziek gezelschappen in het centrum 13.00-19.00 uur: muziek- en dans- spektakel op het Schouwburgplein met Flavour* 14.00-16.00 uur: torenbeklimming Grote Kerk 14.00-17.00 uur: circusopleiding 'Hoe word ik een circusartiest' voor kinderen op het Schouwburgplein* 14.00-17.00 uur: kratten stapelen op het Henseniusplein 14.00-17.00 uur: linedancers op het Henseniusplein 14.30-16.30 uur: straattekenen op de Kruitweg, tussen Merseloseweg en Langeweg, georganiseerd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prijsje 14.30-16.30 uur: turndemonstraties door St. Christoffel en tafeltennis- demonstraties door Red Stars op de Grote Markt 19.30 uur: aanvang Koninginne- bridgedrive in De Witte Hoeve. Gedurende de dag vinden ook dans wedstrijden plaats bij dansschool Janssen aan de Raadhuisstraat. *Bij slecht weer vinden deze activiteiten in de foyer van de schouwburg plaats. voering van beleid en het recht om vragen te stellen aan het college of de burgemeester. Belangrijk is ook de door de raad ingestelde rekenka mercommissie. Deze doet deskundig en onafhankelijk onderzoek naar de uitvoering en effecten van gemeen telijk beleid. Met het Ontwikkelingsperspec tief werkt de gemeente de strategische visie Venray in 2015 verder uit. De eerste fase van het Ontwikkelingsper spectief is inmiddels afgerond. Resultaat daarvan is de Verkenningennotitie. De Verkenningennotitie is, in het verlengde van de strategische visie, opgesteld aan de hand van bestaand beleid voor de komende jaren. Ook hebben groepen medewerkers in workshops diverse opgaven en aandachtspunten voor de toekomst van Venray geformuleerd. Deze notitie vormt het uitgangspunt voor het vervolg van het project. In de tweede fase van het Ontwikkelings perspectief zoekt de gemeente direct het contact met de Venrayse burgers en organisaties. In drie zogenoemde verdiepingsgesprek- ken diept de gemeente evenzoveel thema's uit: plattelandsontwikke ling, economische ontwikkeling en maatschappelijke ontwikkeling. De gemeente vraagt organisaties en burgers die in het dagelijkse leven intensief met die thema's te maken hebben verder mee te denken over de toekomst. De.verdiepings- gesprekken vinden plaats op 19, 26 en 31 mei. Toekomst Vervolgens wordt op basis van de keuzes in de strategische visie, de inhoud van de verkenningennotitie en de resultaten van de verdiepings- gesprekken een aantal toekomst beelden voor Venray geschreven. Die legt de gemeente voor aan de burger tijdens twee openbare sce nariodebatten in juni. In september is er een openbare Dag van het Ontwikkelingsperspectief. Daarmee rondt de gemeente de tweede fase van het opstellen van het Ontwik kelingsperspectief af. De uitwerking, het Ontwikkelingsperspectief zelf dus, moet voor het eind van het jaar klaar zijn. De Verkenningennotitie ligt ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten en staat ook op www.venray.nl. Kijk ook eens op de site van het Ontwikkelingsper spectief: www.toekomst.venray.nl. nk VIL, Venrayfocus op mensen - 4 4

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17