lantelzorgers iiindelen hun krachten ude liefdes en bekende ezichten in Meerlo Boosheid over uitstel reconstructie N554 Meerlo-Wanssum kiest voor natuur Bevoordeelt de gemeente een raadslid? Service rubriek Opnieuw toptijd John Wijers Worstkoning- schieten in Blitterswijck Hobby Gilde Diefstal PagiifEEL EN MAAS oprichting Belangengroep Mantelzorgers Meerlo-Wanssum Donderdag 21 april 2005 - Pagina 9 verzorgt u uw dementeren- moeder? Helpt u uw bedle- •ge buurman in de huis- uding? Staat u uw handicapte zoon dagelijks ij? Verpleegt u uw door een roerte getroffen echtge- -~t? Zorgt u voor uw oom of te? Luidt het antwoord op '-Q van deze vragen "ja" dan -flt u mantelzorger. Mis- hien wel zonder dat u dat -lf beseft. Meer dan een mil- i Nederlanders zorgen oor een familielid, partner, end of vriendin met een ekte of handicap. Al die ensen zijn mantelzorger. In oordelijk Noord-Limburg rden ze ondersteund door de Steunpunten Mantelzorg an Synthese. Binnenkort ordt in de gemeente Meerlo- anssum een Belangengroep antelzorgers opgericht. Een prek met drie nauw betrok- Ria van Eijk-Bastiaansen is coör- IjJinator van het Steunpunt Mantel zorg bij Synthese in Horst. Trudy an den Berg vervult dezelfde inctie bij Synthese in Venray. 7at doet het Steunpunt Mantel zorg eigenlijk? Ria: "Een heel dangrijk onderdeel van ons erk is voorlichting. Wij wijzen mtelzorgers de weg, bijvoor- eld op het moment dat de zorg hen te zwaar dreigt te worden. Of formeren hen over de mogelijk- eden van zorgverlof. Veel men sen die aan mantelzorg doen, zijn Jzich daar niet van bewust. Het is dangrijk dat ze weten dat ze steun en hulp kunnen krijgen en dat er een organisatie is die hun -llectieve belangen behartigt." Trudy vult aan: "Daarnaast probe ren we ook een luisterend oor te zijn. De zorg voor een naaste kan een enorme emotionele belasting zijn. Wij brengen mensen bij elkaar die in dezelfde situatie ver keren. Door er met lotgenoten '-ver te praten, wordt men -sterkt. Alleen al uit het feit dat ensen hun verhaal kwijt kun- en, putten ze kracht en moed." De Steunpunten Mantelzorg van Synthese organiseren sinds 'ge tijd inloopo.chtenden voor -telzoigers. Trudy: "Het pro gramma is iedere keer anders. Voorop staat mantelzorgers met elkaar in contact te brengen en ervaringen uit te laten wisselen. Het thema verschilt per sessie. Soms is een gastspreker aanwezig, maar het kan ook gebeuren dat we eens een uitstapje maken naar een zorgverlenende instelling." Ria: "De Steunpunten Mantelzorg van Synthese helpen bij de organi satie en zijn indien de groep dat wenst bij de bijeenkomsten aan wezig. Wij beantwoorden per soonlijke vragen, geven advies en sturen het gesprek indien nodig." Het Steunpunt Mantelzorg in Horst begeleidt de inloopochten den in Horst en ondersteunt de contactgroep Mantelzorgers in Sevenum. Binnenkort komt er ook in de gemeente Meerlo-Wans sum een belangengroep voor mantelzorgers. Op 3 mei a.s. zijn de eerste bijeenkomsten gepland. Een van de initiatiefneemsters is Sylvia Gielens-Hagen uit Tienray. Nadat Sylvia, zelf actief als mantel zorgster, enkele bijeenkomsten van mantelzorgers in Horst had bijgewoond, achtte ze de tijd rijp ook in de gemeente Meerlo-Wans- sum de krachten te bundelen. Wat zijn haar drijfveren? "Op 1 januari van het volgend jaar treedt v.l.n.r. Sylvia Gielens-HagenRia van Eijk-Bastiaansen en Trudy van den Berg-Deckers. de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) in werking. Er gaat dan heel wat veranderen in de sociale wetgeving. Gemeenten krijgen zelf meer verantwoorde lijkheden. Het is belangrijk dat dan ook de stem van de mantel zorgers wordt gehoord. Als je als groep naar buiten treedt, sta je veel sterker." De aandacht van Syl via gaat vooral uit naar jonge gezinnen met kinderen die een functiebeperking hebben: "Het idee bestaat vaak dat mantelzorg alleen betrekking heeft op oude ren en dementerenden. Maar ook heel veel jonge ouders met kinde ren met een functiebeperking zijn mantelzorgers. De problemen zijn daar soms nog groter omdat meestal beide ouders werken. Toch blijft veel leed onzichtbaar. Mensen zien hun hulpverlening als iets vanzelfsprekends. Ze weten vaak niet dat er allerlei vor men van ondersteuning mogelijk zijn. Of ze schamen zich daarop een beroep te moeten doen. Wij vinden dat daar verandering in dient te komen." Ria van Eijk-Bastiaansen onder steunt het Meerlo-Wanssumse ini tiatief van harte: "We waren al lan ger bezig met het opzetten van een belangengroep in Meerlo- Wanssum. Daar is nu meer vaart ingekomen en dat valt alleen maar toe te juichen. Juist met de komst van de WMO wordt het heel belangrijk om gezamenlijk op te komen voor je belangen als man telzorger." De bijeenkomsten van de belan gengroep voor mantelzorgers in Meerlo-Wanssum zijn voor alle mantelzorgers (met introducé) toegankelijk. Aanmelding vooraf is niet nodig en aan deelname zijn geen kosten verbonden. Plaats van handeling is het gemeente huis in Meerlo. Deelnemers heb ben op 3 mei de keuze tussen een bijeenkomst van 10.00 tot 11.30 uur en een van 19.45 tot 21.30 uur. Meer informatie is verkrijg baar bij Ria van Eijk-Bastiaansen (tel. 077-3978500; e-mail R.vane- ijk@synthese.nl) of bij Sylvia Gie lens-Hagen (0478-691984; e-mail sylviagielens@hotmail.com). Het Steunpunt Mantelzorg in Venray is bereikbaar op telefoonnummer 0478-517317. eünie Brugeind geslaagd i Precies zoals de organisato- n van de Brugeindreünie in eerlo het hadden gehoopt: eel vijftigers, die met een hend gezicht zaal Brugeind nenstappen om de sfeer an weleer te proeven. En dat 'beurde massaal. Bijna vijf- onderd mannen en vrouwen -de meeste paartjes- uit de hele "gio trokken naar Meerlo s ze dat dertig jaar geleden ook deden. Toen in groepjes van jongens en meisjes die elkaar ontmoetten op de dans vloer. "Het doet ons goed dat oveel mensen op deze reünie zijn afgekomen", reageert Ton van Oeffeit, één van de organi satoren na afloop. Om acht uur zaten de eerste zoekers al in zaal 't Brugeind en derhalf uur later stond zelfs de nsvloer voor meer dan de helft i. En overal lachende gezichten en herkenningen. Hier en daar aren de haren wat grijzer en de oofden kaler, maar de meeste 'zoekers vonden hun oude mak kers en liefdes van toen meteen, ijzonder was ook de aanwezig heid van de 75-jarige Mia Janssen, die destijds samen met haar man [Jeu zaal/dancing 't Brugeind groot aakte. De aanwezigen applau- meerden lang toen ze op de ühne bij het orkest in het zonne- fje werd gezet door spreekstal- eester en oud-ober Toon Smits. Er waren meer obers uit die tijd pan de partij en hier en daar wer- jjen oude foto's uit tasjes voor de pg gehaald die herinnerden aan j|e wekelijkse dansavonden in zaal |t Brugeind. Het nostalgisch orkest speelde de nummers en vanaf de eerste elodieën was de dansvloer zet. Onder teksten van 'Waar- 'Huil maar niet kleine Eva', mona' en vele andere oude hits erd er volop gedanst in alle gen- s zoals tango's en walsen. En ri zoals toen vonden zaterdag- ond ook veel vrouwen elkaar n samen te dansen. En wat wer en er weer prachtige verhalen "gehaald. Zoals van Annie uit egelsom die vroeger in Meerlo am dansen maar geen geld had m naadnylons aan te schaffen. er toch ook wat sexy uit te en trok ze met een zwarte vilt- I Spreekstalmeester Toon Smits biedt Mia Janssen, de sympathieke uitbaatster van dertig jaar geleden, een bosje bloemen aan. Foto: Marijn Poels. Net als vroeger: de dansvloer was bomvol. Foto: Marijn Poels. stift een naad achter op haar been. Zo leek het net alsof ze heuse nylons aanhad. En sommige bezoekers zochten op een opval lende manier mensen van toen. Zo kwam Meerlonaar Jan Poels de dansruimte binnen met een bord met de tekst: 'Ik zeuk Jac van ele ven Drikus, Trees ut Lottum en Willy aus Duitsland'. Jammer voor Jan: Jac, Trees en Willy kwamen niet opdagen. En er werd ver haald over de vrijersplekjes van destijds: de schuurtjes bij Ewalts, Peters en Thiesen. Maar die schuurtjes bestaan niet meer en daar was zaterdagavond ook geen behoefte aan. Veel mensen had den gehoopt om ook nog een kijk je te kunnen nemen in het vroege re romantische Brabants zaaltje. Maar die deuren bleven dicht omdat in die ruimte de plaatselij ke carnavalsvereniging een feest avond had. In de hal van zaal 't Brugeind werden de reünisten verrast met een kleine expositie van bromfiet sen uit die periode (Florett, Zund- app e.d.) en werden gedurende de hele avond historische films vertoond van het legendarische Midsummer-pop, jongerencen trum Merlin en uit de oude doos de zwart wit film 'Hoe het reilt en zeilt in Meerlo in 1969!' Om even na twee uur 's nachts -wat is het toch geweldig dat in Meerlo- Wanssum geen sluitingsuur is- klonken de laatste noten van het orkest en konden de gasten nog even napraten. De organisatie heeft onder de aanwezigen een enquête gehouden waarvan de uitslag volgende week in week blad Peel en Maas wordt afge drukt. De verwachting is dat de meeste mensen jaarlijks zo'n Bru- geindhappening op prijs stellen. De Brugeindreünie werd georga niseerd door: Truus Deriks, Anne- mie Camps, Bep Weijmans, Jan Koppes, Bertie Robins, Hennie en Ton van Oeffeit De zeventienjarige nierpatiënt John Wijers uit Wanssum bracht zondag tijdens een zwemwedstrijd van de Horster zwemclub HZPC, waarvan hij ook lid is, zijn persoon lijke record op 2.20.6 minuten. Daarmee zwom hij acht seconden sneller dan zijn eerder gezwom men tijd op de 200 meter vrije slag. Dat is twaalf seconden onder de wereldbesttijd van de World Trans plant Games, waarvoor John Wijers aan het trainen is. De schietcommissie van het St. Antonius Abt Gilde organiseert op zaterdag 23 april op het schietter- rein De Mars aan de Maasweg in Blitterswijck weer het jaarlijkse worstkoningschieten. De wedstrijd begint om 15.00 uur en de inzet is vijf meter braadworst. De inleg voor het schieten op het houten varken is 2,50 euro per persoon. Deelne men staat open voor iedereen vanaf 12 jaar. Degene die het laatste stuk je van de schiethoorn schiet mag zich worstkoning noemen. Voor de derde keer werd de reconstructie van de provin ciale weg N554 (Horst-Wans- sum) uitgesteld en voor de derde keer stelde raadslid Truus Knoops-Kersten (PK Meerlo-Wanssum) de 'waar om- vraag'. Wethouder J. Derikx (CDA) zuchtte maan dagavond tijdens de raadsver gadering eens diep. Volgens hem zijn extra maatregelen nodig om de veiligheid van de wegwerkers te garanderen, omdat de weg op sommige plekken erg smal is. Ook dient het verkeer op sommige plekken omgeleid te worden. "Maar de provincie heeft me vandaag laten weten dat de werkzaamheden op 2 mei beginnen", wist Derikx. De argwaan is inmiddels groot in Meerlo-Wanssum. Drie keer zegde de provincie Limburg de politiek en de inwoners van de gemeente toe te beginnen met de werkzaamheden aan de N554, maar steeds werd de aanvangsda tum weer verschoven. Het was de bedoeling deze week met de opknapbeurt van de N554 te beginnen, nadat die al tweemaal was uitgesteld. "De provincie doet haar huis werk niet goed. Dit kunnen we toch niet verkopen aan onze bur gers", meende Knoops-Kersten, die in herinnering riep dat de raad bij herhaling had aangedron gen op een snelle uitvoering van de werkzaamheden. "Nu begin nen de werkzaamheden midden in het toeristische seizoen. Dat levert ongetwijfeld schade op voor de ondernemers. Ik vind dat we hiervan als gemeente wel wat mogen zeggen. Ik vind dit echt niet kunnen. Hoe betrouwbaar is de provincie nog? Als de recon structie nog eens wordt uitge steld, gaan we ons bezinnen op acties richting Maastricht." Burgemeester Hahn vertelde Knoops dat de gemeente er ook weinig aan kan doen dat de werkzaamheden steeds opge schoven worden. "De wethouder kan bellen, maar u kunt zelf ook bellen of met de bus naar Maas tricht gaan. Daar kunt u inspre ken tijdens een vergadering van de provincie en vertellen dat u boos bent en het er de volgende keer niet bij laat zitten." Bij de reconstructie worden de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum, de Hoofdstraat in Meerlo en de Spoorstraat in Tien ray fasegewijs aangepakt. Het asfalt wordt vervangen, er wor den fietspaden aangelegd en de trottoirs worden opnieuw bestraat. Bovendien worden bij de ingangen van de dorpen Tien ray en Meerlo drempels aange legd en wordt net voor de bebouwde kom van Meerlo - aan de kant van Wanssum - een vluchtheuvel aangelegd voor overstekende fietsers. Ook wor den tegenover het tuincentrum aan de Ponjeestraat in Wanssum enkele parkeerplaatsen aange- legd. Beperkt toerisme rond Diepeling toekomstmuziek De politiek in Meerlo-Wans sum kiest voor de natuur, maar wil kleinschalige toeristi sche initiatieven die zich in de toekomst aandienen in de omgeving van de Diepeling niet bij voorbaat uitsluiten. Deze recreatieve activiteiten moeten echter wel hand in hand gaan met natuurbehoud rond de grindafgraving tussen Tienray en Castenray. "De ini tiatieven mogen geen schade aanrichten aan de natuurwaar den in het gebied. De natuur moet leidend zijn", zo ver woordde Jan Kuijpers (CDA) de gedachten van de gemeen teraad van Meerlo-Wanssum. Nieuwe toeristische initiatieven moeten getoetst worden aan de doelstelling die er ligt. En dat bete kent dat de natuurwaarden in het gebied volgens alle partijen in de raad centraal moeten blijven staan. Maar er moet wel ruimte blijven voor kleinschalige toeristi sche activiteiten die de natuur niet aantasten. Per geval wil de raad kunnen beslissen of het wel of niet past in de doelstelling voor het gebied. PK Meerlo-Wanssum en PvdA maakten zich ook maandagavond tijdens de raadsvergadering hard voor hun standpunt. De partijen willen dat beperkt toerisme rond de Diepeling mogelijk moet zijn, als de natuurwaarden maar niet onder de recreatieve activiteiten lijden. Water- en oeverrecreatie hoeven toch niet in strijd te zijn met het behoud van de natuur in het gebied?, zo betoogde Caria Brugman-Rustenburg (PK). "Waar om geen zeilschool? Waarom geen vissen? Alleen wandelen en fietsen vinden wij te beperkt. We moeten de deur niet in het slot gooien. Recreatie krijgt in deze visie te weinig ruimte." De PvdA onderschreef het plan van PK Meerlo-Wanssum, dat aan het college een bestuursopdracht wilde opleggen voor een nieuwe onderzoek naar de toeristische mogelijkheden in het gebied. "Er moet een onderzoek komen naar recreatief medegebruik. Geef nieuwe plannen die verenigbaar zijn met de natuur een kans", vond ook Marcel de Groot. HANDHAVING De andere partijen (CDA, WD en GP'94) zien - net als wethouder Holl (GP'94) de ontwikkeling van recreatieve activiteiten niet samengaan met natuurbehoud. Zij vrezen dat vooral het aspect hand having voor problemen gaat zor gen. Jan Kuijpers (CDA) stelde dat 'het weinig zin had om het hele traject nogmaals helemaal te door lopen'. Het CDA vindt dat er al voldoende is onderzocht en dat het geen zin heeft om het wiel opnieuw uit te vinden. Net als WD en GP'94 wees het CDA de bestuursopdracht af. De partijen besloten unaniem te kiezen voor de natuur. Maar het besluit kreeg een voetnoot mee. Als zich in de toekomst initiatieven aandienen die wel passen in de doelstelling voor het gebied, dan kunnen die alsnog ingepast worden. PvdA en PK Meerlo-Wanssum spraken af een voorstel te maken waarin de toetsingskaders voor eventuele nieuwe initiatieven worden vast gelegd. Marcel de Groot (PvdA) verwees naar natuurgebieden in het buitenland, waar de combina tie natuurbehoud- kleinschalig toe risme prima blijkt te werken en niet leidt tot aantasting van de natuur. "We gaan eens een stukje over de grens van Meerlo-Wans sum heenkijken", besloot Marcel de Groot. Meet het college van B en W met twee maten of niet? Maakt de gemeente zich schuldig aan het bevoordelen van een raadslid? Tijdens de discussie over het nieuwe bestemmingsplan voor de kern van Tienray stelde Theo Francken (PK Meerlo-Wans sum) de vragen in bedekte termen. Waarom werd het verzoek van CDA-raadslid Frans van Rijs wiek om de grens van de bebouwde kom te verleggen wél aangeno men en een op het oog zelfde verzoek van een andere inwoner van Tienray niet? De PK-fractie wilde het weten. "Dit künnen we niet aan onze burgers uitleggen. De gemeente moet één lijn trek ken. Daarmee wordt ook ver- komen dat een raadslid in verlegenheid wordt gebracht", stelde fractieleider Theo Francken. Wat is er aan de hand? Van Rijswick, woonachtig aan de Donkerhofstraat en raadslid van het CDA, diende bij de gemeente Meerlo-Wanssum het verzoek in om de grens van de bebouwde kom te verleggen. Zijn perceel zou daardoor binnen de kom van Tienray komen te liggen, waar door het gemakkelijker wordt om op zijn perceel een huis te bouwen. Hij diende een verzoek hiertoe echter te laat in bij de gemeente Meerlo-Wanssum. Desondanks besloot het colle ge van B en W te voldoen aan het verzoek van Van Rijswick. PK Meerlo-Wanssum, coalitie partner van het CDA, vroeg zich echter af of de procedure wel zorgvuldig doorlopen is. Een op het oog gelijkwaardig verzoek van een andere inwoners van Tienray, woonachtig aan de andere kant van het dorp, werd ook te laat ingediend maar niet in behandeling genomen. Burge meester en wethouders wekken met hun handelwijze de indruk het raadslid te bevoordelen en met twee maten te meten, stelde Francken. Zowel burgemeester Hahn als wethouder Derikx (CDA) bestreed die opvatting. "Het verzoek is strikt inhoudelijk en juridisch bekeken. Die twee zaken moet je los van elkaar zien", sprak Hahn ferm. Ook wethouder Derikx (CDA) vertel de de verzoeken op inhoud te hebben beoordeeld. "Iedereen heeft een gelijke behandeling gekregen." Met andere woorden: het college vond dat de argu menten van Van Rijswick hout snijden. En dan maakt het niet uit of die argumenten afkomstig zijn uit een bezwaarschrift dat te laat is ingediend. "Bovendien: de raad beslist", stelde burgemees ter Hahn. "U heeft een mening over allerlei dingen, weegt de argumenten en neemt een besluit." Alle partijen, met uit zondering van PK Meerlo-Wans sum, besloten het verzoek van Van Rijswick in te willigen. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden, voor jong en oud tegen een lage cursus prijs. Aan belangstellenden wordt de gelegenheid geboden om vanaf begin mei twaalf lessen fotografie te volgen, waarin voornamelijk buitenobjecten centraal staan. Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag 150 meter kabel gestolen bij een zandafgra- ving aan de Reijnbroeckerweg in Tienray. Volgens de politie heb ben de daders een deel van de twee centimeter dikke elektrici teitskabel van een transportband losgemaakt en vervolgens ont daan van het omhulsel. De politie denkt dat de daders daar een flin ke tijd voor nodig hebben gehad. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. JoostenJ.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17 30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut. Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- 1 renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. 1 Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limbuig, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.3O-I7.3O uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en j bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. 1 Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, 1 Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik- baar tijdens kantooruren (inclu- sief ledenadministratie), tel: 077- f 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. 1 Tandartsen: 1 S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: 1 volgens afspraak. 1 Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 1 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings-' zorg, tel: 077-3548200. 1 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-| Tienray-Swolgen, Secretaris: j I.B.A. Arts, Generaal Dempsy-; straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel.| 0478-692028. Voor bezoekwerk:< tel. 0478692364 - Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN1 Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl.' www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor-' matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor-; gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9