rbeidsoriëntatie ip Raayland College jSilde Opleidingen an zet in de regio ihannen beste roorlezer Ingezonden Zorgcentrum La Providence Nieuwe leden Bedrijf en Cultuur Venray Borneo- weekend jee Linden m Vaccinatie hepatitis A r big Fraay Bruinste stad (2) Benoeming Russisch kinderkoor Anders Sterk Open podium Fietsactie Onderwijsbond Gunhoek Heil der Zieken Donderdag 21 april 2005 - Pagina 7 3-581" jrheii dan Vorige week vond voor de leer- igen van de theoretische leer- cg van het Vmbo op het ayland College in Venray de jeidsoriëntatieweek plaats. :ze week, een onderdeel van het jy jij ndexamenprogramma, heeft tot el de leerlingen te laten ervaren at werken in een bedrijf of (Stelling inhoudt. Tijdens een :cente studiebijeenkomst voor ocenten in het Vmbo wees Loek Jermans, voorzitter van het MKB ÊCai\derland op het belang van deze beidsoriëntatie. Niet alleen voor IGTlle leerlingen, maar zeker ook IGTUfc ORTfr voor de bedrijven. Volgens hem is het de gelegenheid voor bedrijven om zich aan jongelui te presente ren die op het punt staan om hun beroepskeuze te maken. De garan tie dat er ook in de toekomst gekwalificeerde kandidaten zijn voor de functies in het MKB wordt met de medewerking aan dit soort activiteiten versterkt. Tijdens deze week bereiden de leerlingen ook de nabespreking voor.Dat gebeurt aan de hand van het arbeidsoriën- tatieboek. In de voorafgaande weken oefenen de leerlingen met verschillende onderwerpen. Zo is er gewerkt aan het schrijven van een sollicitatiebrief en het voeren van sollicitatiegesprekken. Bij hun terugkomst op school beginnen de leerlingen met het uitwisselen van ervaringen. Daarna maakt elk een collage over zijn of haar hun ervaringen en licht de gemaakte keuze toe met tekst, foto's en/of tekeningen. Uitdrukkelijk was in deze opdracht ruimte gelaten om ook te laten zien waarom een beroep of bedrijfstak hem of haar wel of juist minder aansprak. Van 25 tot en met 29 april is er ook een arbeidsoriëntatieweek voor de leerlingen van basis- en kader beroepsgerichte leerweg van het Vmbo. Zonder de bereidwillige medewerking van veel bedrijven en instellingen in Venray en omge ving zouden deze weken onmoge lijk zijn en het Raayland College is hen daarvoor dan ook veel dank verschuldigd. Afgelopen maandag werden de collages beoordeeld door de heer G. van Dijck, namens het MKB Venray. De mooiste col lages werden beloond met een prijs. De prijswinnaars waren: Jolijn Lomme (le), Zjoske Boots (2e) en Sjoerd Alaerds (3e). Uitval beperken, technolo- ische topregio, risicodeelne- ers, te weinig stageplaatsen, nplai Qgdwerkloosheid, meer a, erk voor jongeren, beter (leiden, een leven lang ren. Dit zijn thema's waar- ee Gilde Opleidingen de (mende vijf jaar aan de slag at. De school heeft haar rategisch beleid 2005-2009 an haar belanghebbenden in regio gepresenteerd. Ook iteedt zij aandacht aan de lamenlijke visie op compe- jtiegericht leren, die zij in ïenspraak met het vmbo in ird- en Midden-Limburg ontwikkeld. een.leven lang leren. Dit betekent dat zij uitgaat van de leervraag van het individu, meer deelne mers hoger wil opleiden in de beroepskolom vmbo-mbo-hbo en de scholing van zowel (lagerop geleide) werkenden als niet-wer- kenden wil verhogen. Gilde Opleidingen heeft de steun en inzet van haar partners in de regio (het bedrijfsleven, instellin gen, gemeenten, scholen en andere organisaties) nodig om deze doelstellingen te kunnen realiseren. Het doel van de bijeen komst is dan ook om het partner schap in de regio te benadruk ken. Dit doet Gilde Opleidingen in de eerste plaats door haar part ners te informeren over haar beleidskeuzes. Daarnaast gaat zij hierover met de partners in gesprek. Op deze wijze stelt zij haar partners in staat hun inbreng te geven en worden zij bij de uit voering van haar beleid betrok ken. Met de vijftien vmbo-scho- len die deelnemen in het Samenwerkingsverband vmbo- mbo Noord- en Midden-Limburg heeft Gilde opleidingen een geza menlijke visie op competentiege richt leren ontwikkeld. Deze vorm van leren impliceert dat kennis, vaardigheden en (beroeps)-houding integraal geleerd en beoordeeld dienen te worden. Alle deelnemende scho len onderschrijven de gezamenlij ke visie en vertalen deze naar hun strategische beleidsplannen. Tijdens de bijeenkomst op 14 april wordt de gezamenlijke visie gepresenteerd én wordt tevens het convenant ondertekend dat de 16 regionale scholen samen hebben gesloten. Deze onderte kening zal plaatsvinden door de vijf besturen waaronder de deel nemende scholen vallen, name lijk Onderwij sgemeenschap Venlo en omstreken, Stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs, AOC-Limburg (Agrarisch Opleidingen Centrum), Stichting Onderwijs Midden-Limburg en Gilde Opleidingen. Als extra acti viteit zal tijdens de bijeenkomst de 80e praktijkovereenkomst worden gesloten tussen een bbT- deelnemer (beroepsbegeleidende leerweg*: vier dagen werken en een dag per week naar school) van Gilde Opleidingen en een werkgever. Dit gebeurt in het kader van het project 'Stevige Basis' dat door Gilde Opleidingen is gestart om de jeugdwerkloos heid te bestrijden. Gilde opleidin gen ziet het belang van dit maat schappelijke probleem in en biedt jongeren die zich zonder werk voor een bbl-traject aanmel den toch de kans om zich in te schrijven. Tot nu toe zijn 79 jon geren door dit project alsnog aan werk geholpen. Volgens Henk Smeets, functionaris jeugdwerke loosheid, schuilt de kracht van het project in het feit dat de deel nemers meer tijd krijgen om een werkplek te zoeken, in de onder steuning die zij krijgen van docenten op de werkvloer en in de samenwerking met CWI's in de regio. [Shannen Comelissen van basis1 pool De Kruudwis uit Venray ^dinsdag winnaar geworden P de provinciale voorleeskam- Penschappen in Roermond. Er J^den twaalf basisschoolkinde- P om de titel wie de beste voorlezer is van de provincie. Shannen mag als winnaar van de provinciale voorronde op woensdag 25 mei deelnemen aan de landelijke finale van de Nationale Voorleeswedstrijd in Utrecht. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Het zou Fraay zijn! Als alle win kels nu eens gelijke openingstij den hanteerden. Het is steeds opnieuw een ergernis als je in Fraay Venray gaat winkelen. De ene winkel gaat om half tien open, de andere sluit tussen de middag. Het is een complete puz zel om te weten waar en wanneer je ergens terecht kunt. Winkeliers, ik doe een oproep aan jullie: Maak van Venray een echt Fraay Venray. Jeannie Pirlo, Venray Beste mevrouw Sweelssen. Ten eerste, als u de klok hoort luiden maar niet weet waar de klepel hangt, dan kunt u beter uw mond houden. De heer Gijsbers heeft echt geen oogkleppen op want bij lange na niet alle bezoekers van jongerencentrum Dingus heb ben rechtse ideeën. Geld, van de overheid krijgen we dat al jaren niet meer. We staan namelijk op ons zelf. Ik wil u graag uitnodigen om komende vrijdag naar Dingus te komen. Dan kimt u zien wie en wat er allemaal in Dingus komt en dan zullen we eens met elkaar praten. Ik zit vrijdag zelf achter de bar, dus als u mij zoekt, komt u dan gerust. Ik hoop van harte dat u aan mijn verzoek gehoor geeft, dan hoeven we deze onzin niet via de media uit te praten. Martijn Timmermans, Leunen De Raad van Toezicht heeft Luc Kenter met ingang van 1 mei benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg. Deze benoeming geldt voor de periode van één jaar met een optie op continuering van de overeenkomst indien daarover wederzijds overeenstemming bestaat. Kenter (52) gaat zich ondermeer bezighouden met de portefeuille financiën en automa tisering. Hij is de laatste jaren actief als interim manager binnen de gezondheidszorg. Vanaf 2003 fungeerde hij als lid van de Raad van Bestuur in het Maxima Medisch Centrum in Eindhoven/Veldhoven. Daarvoor was hij ondermeer bestuurlijk actief in het St. Franciscus Gasthuis in Rotterdam. Het verbouwde en vernieuwde Zorgcentrum La Providence in Grubbenvorst opent op zaterdag 23 en zondag 24 april van 13-30 uur tot 17.00 uur zijn deuren voor belangstellenden. Alle eventuele toekomstige bewoners en overige geïnteresseerden die een kijkje willen komen nemen in het nieu we gebouw aan de Ursulinenweide in Grubbenvorst, zijn welkom. Op dit moment bestaan de bewoners alleen nog uit de zusters van de Orde der Ursulinen. De bedoeling is echter om in de loop van dit jaar het zorgcentrum open te stellen voor bewoners, met indicatie voor een verzorgingshuis. Een eerste aan vang met zorgvoorziening naar buiten toe heeft reeds plaatsge vonden vanaf 1 oktober 2004 met de opening van de dagverzorging, dat ook onder het zorgcentrum valt, met een aantal van acht tot twaalf bezoekers. Vanaf 1 april 2006 wordt in het gebouw ook een revalidatieafdeling met vieren twintig bedden gerealiseerd, in de vorm van een zorghotel, voor revalidatie- orthopedie- en chirurg- iepatiënten, die na behandeling in het ziekenhuis nog een revalidatie- en herstelperiode nodig hebben tot een periode van maximaal drie maanden, na ontslag uit het zie kenhuis. Het betreft een revalida tieafdeling die momenteel binnen VieCuri van start is gegaan en die, wanneer de tweede fase nieuw bouw gereed is, wordt overgedra gen aan La Providence. Binnen de huidige oudbouw van La Providence, is een psychogeriatri sche afdeling aanwezig met een capaciteit voor 22 bewoners. Ook voor deze afdeling en haar bewo ners geldt dat zij vanaf 1 april 2006, met verpleeghuisindicatie, woonachtig zullen zijn in de twee de fase van de te realiseren nieuw bouw. Gelegenheid voor huisves ting van nieuwe bewoners van buiten af, met indicatie, is hier nu al mogelijk. Een verandering van het kloosterverzorgingshuis naar een modern zorgcentrum, kan uiteraard niet beperkt blijven tot slechts een verandering van huis vesting alleen. Management en medewerkers hebben de beleids- koers drastisch verlegd naar een flexibele organisatie, die haar bewoners centraal plaatst binnen een vraag- en klantgerichte werk wijze. Kernachtig werken luidt hun kwaliteitsmissie, die staat voor: Klantgericht, eenvoud, respectvol en het nakomen van gemaakte afspraken. Tijdens de open dagen is er een georganiseer de rondleiding. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in enkele appar tementen, de nieuwe keuken, de restaurantvoorziening, enkele kan toren en vergaderzalen, de ver bouwde kapel, de dagvoorziening en het nieuwe kinderdagverblijf 't Nest. Verder kunnen tijdens een gesprekje de eerste vragen over verleden, heden en toekomst beantwoord worden. Vanwege beperkte parkeergelegenheid wordt geïnteresseerden uit de directe omgeying van Grubbenvorst verzocht zoveel mogelijk met de fiets of te voet te komen. Burgemeester Jos Waals is onlangs als voorzitter van het bestuur van de Stichting Bedrijf en Cultuur Venray e.o. afgetre den. Als medeoprichter van de stichting heeft Waals meer dan tien jaar de voorzittershamer gehanteerd. Hij is opgevolgd door Toine van der Sanden, voorzitter van de Raad van Bestuur van de GGZ-Groep. Daarnaast hebben ook vice-voorzitter en sponsor- coördinator K.Janssen, directeur van Bouwmi), én W. Janssen hun functie binnen het bestuur neer gelegd. Deze functies worden nu ingevuld door Piet Lucassen, gemeentesecretaris gemeente Venray, die de functie van secreta ris zal vervullen, en P. Thissen, directeur van Thissen Installatietechniek b.v. in Venlo. De overige leden van het bestuur zijn G. Peters, directeur Fortisbank Nederland en penning meester van het bestuur, W. van Osch, voormalig manager bij De Zangers van Sint Frans heeft deze week kinderkoor Vriendschap uit Rusland ont haald. Kinderkoor Vriendschap maakt een reis door Nederland en bezoekt daarbij Hengelo, Venray, Deurne en Almere. Tijdens het verblijf zijn de kinderen onderge bracht in gastgezinnen. De Zangers van Sint Frans is de gast ouders uit Venray erkentelijk voor de gastvrijheid. Onlangs heeft de Vriendschap tijdens de avondmis in de Paterskerk de eucharistievie ring met Russische zang onder steund. Na de mis heeft het koor een bijzonder concert ten gehore gebracht. De aanwezigen konden genieten van echte Polka, piano spel vaiï Beethoven en Bach, solo- acts en als verassing, speciaal voor het Nederlandse publiek Tulpen uit Amsterdam. Het is niet de eerste keer dat de Zangers van Sint Frans een koor op bezoek krijgen. Beide koren zijn lid van de Pueri Cantores. Het is gebrui kelijk dat koren die aangesloten zijn bij de Pueri Cantores mee doen aan uitwisselingsprogram ma's. Tijdens de nieuwjaars wisse ling ontmoeten de koren van de Pueri Cantores zich opnieuw in Rome. Met de aanwezigheid van de nieWe paus zijn de Zangers van Sint Frans in Rome te vinden. Arcadis en E. Peters, directeur Human Resource Management Communication van Inalfa Industries in Venray. Peters neemt de functie sponsorcoördi nator over van Janssen. Aan de wisselingen van deze bestuurs functies ligt een rooster van aftre den ten grondslag dat bij de oprichting van de stichting is opgesteld. Op initiatief van de Industriële Club Venray is in 1991 de Stichting Bedrijf en Cultuur opgericht. Meer dan veertig bedrijven en (semi)overheidsin- stellingen uit Noord-Limburg en Noord-Oost Brabant zijn momen teel sponsor van deze stichting. De stichting heeft tot doel het ver lenen van ondersteuning aan cul turele activiteiten van Schouwburg Venray door het opzetten en het onderhouden van een intensief netwerk voor zijn sponsors. De Stichting Anders Sterk, een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornis sen, houdt op donderdag 28 april een oudercontactavond voor ouders van kinderen tot twaalf jaar. Thema van de avond is het persoonsgebonden budget. Gastspreker is Sylvia Weerwag. Zij gaat vertellen over het aanvra gen van en werken met een PGB. De vereniging Balans en informa tiecentrum MEE zijn tijdens deze oudercontactavond aanwezig zijn met een stand met informatie materiaal. Verder is er deze avond nog een informeel deel waarin ervaringen kunnen worden uitge wisseld tussen ouders en begelei ders. De avond duurt van 19-30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in restaurant De Tambourin van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray. Aanmelden is niet nodig. Merselo wil van de kermis een dorpsfeest maken. Zo ligt het in de bedoeling om op zondagmid dag en -avond een open podium te houden voor beginnende streekbandjes. Bandjes die interes se hebben in een optreden kun nen voor dinsdag 26 april contact opnemen met P. Lommen via tel. 06-30006207. Borneo is in nood. Het Aziatische eiland behoort tot de rijkste gebieden, op het gebied van natuur, op aarde. Maar als er nü niets gebeurt, zijn over vijf tien jaar vrijwel alle bossen verd wenen. Daarom wordt op 23 en 24 april in Zoo Pare Overloon het Borneo-weekend georganiseerd. Beide dagen worden verschillen de activiteiten georganiseerd waarmee Zoo Pare Overloon de problemen op Borneo bij haar bezoekers onder de aandacht wil brengen. Zo geeft de directeur van het Wereld Natuur Fonds op zondag 24 april om 11.00 uur een lezing over de problematiek op Borneo, is er een kleurplaat wedstrijd, een Borneo-informa- tiestand en een Borneo-speur- tocht. Menukaart in nieuwe stijl! Vanaf heden kunt uzelf uit onze a la carte kaart een drie gangen menu samenstellen voor 27,50 p.p. Tevens staat deze nieuwe kaart in het teken van het aspergeseizoen. Twaalg-gangen menu: Wederom serveren we ook dit jaar weer een twaalf gangen menu op zaterdag 23 april. Deze twaalf kleine gerechtjes bestaan o.a. uit schaal- en schelpdieren, vis vlees en ganzenlever. Mochten er produkten zijn waar u niet van houdt dan passen wij dat graag voor u aan. 45,00 p.p. Koninginnedag: In het weekend van Koninginnedag serveren we een vier-gangen Aspergemenu voor 29,00 p.p. Moederdag Op 8 mei met Moederdag hebben we ais cadeau voor alle moeders een waardecheque van Parfumerie Cocon in Venray. Restaurant Conferentieruimte Catering Zalen voor feesten en partijen tot 300 personen Hopelijk mogen wij u binnenkort begroeten in ons Restaurant, Patrick Verhoeven Ingrid Stappers. SOETENDAAL 5 5821 BL VIERLINGSBEEK TELEFOON 0478-631637 Omdat het fietsseizoen weer voor de deur staat houden de VW/ANWB Venray en Poels 2 wieiers een fietsactie voor hun klanten. Leden van de ANWB die het nieuwe fietsrouteboek kopen maken kans op een nieuwe Batavusfiets type Cayuca. De win naar van deze fiets mag het model, de kleur en hoogte zelf bepalen. Uiteraard zijn er nog tientallen andere redenen om bij de VW/ANWB Venray en Poels 2 wieiers naar binnen te lopen. Denk alleen al aan de ruime keuze; regionale, nationale en zelfs internationale fietsroutes en gidsen, diverse fietsvakanties, inschrijving voor de fietsvierdaag se, benodigdheden zoals stuurtas- sen, kaarthouders of een comple te nieuwe fiets. Voor de actievoorwaarden kan men con tact opnemen met de VW/ANWB Venray via tel. (0478)510505. Onderwijsbond CNV rayon Noord-Limburg houdt voor haar leden een bijeenkomst op woensdag 27 april om 20.00 uur in hotel Asteria in Venray. Michel Cloos, regiomanager, spreekt over fpu, bapo, adv, wat zijn de resultaten van de laatste cao-onderhandelingen? Een goed pensioen, kan dat nog? Hoveniers ook voor üw tuin www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 In de maanden mei en juni heb ben de Limburgse GGD'en weer hun jaarlijkse hepatitis A vaccinatie campagne voor jongeren tot en met 15 jaar. Nieuw dit jaar is dat jonge ren ook een combinatieprik kun nen krijgen. Deze beschemt niet alleen tegen hepatitis A maar ook tegen hepatitis B, beide ook wel beter bekend als 'geelzucht'. Voor de maanden mei en juni hebben de GGD'en een speciale prijs kunnen bedingen. Zo is de hepatitis A vacci natie bijna 50% goedkoper (€20,-). Kiest men voor de combinatieprik van hepatitis A én B dan betaalt men €15,- meer 35,-). In 2004 ontvingen zo'n 2500 kinderen een hepatitis A vaccinatie van de Limburgse GGD'en. Dit zijn er circa 1700 meer dan het voorafgaande jaar. Hepatitis A (besmettelijke geelzucht) is een infectie van de lever die vaak door kinderen als souvenir wordt meegenomen na een zomervakantie in bijvoorbeeld Turkije, Marokko of Egypte. Besmetting kan plaatsvinden door het eten van besmet voedsel of het drinken van water dat verontrei- U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl Op 7 mei zal de stichting Heil der Zieken haar 25-jarig jubileum vie ren. Om 18.00 uur vindt in de parochiekerk van de H. Catharina in Leunen een eucharistieviering plaats die in het teken staat van Lourdes. Aansluitend is er voor belangstel- 1 lenden een receptie in zaal Martens in Leunen die tot 20.30 uur zal duren. Er is dan gelegenheid om het i echtpaar Willemse te feliciteren met het jubileum. Zij zijn de oprichters en dus al 25 jaar de stuwende kracht achter deze vereniging. Tijdens de contactdag van de VNB nationale bedevaarten in Den Bosch zijn ze beiden geëerd voor hun 25-jarig contactpersoon zijn. Op 10 mei begint de 25ste bedevaart naar Lourdes, die zij wederom zullen begeleiden. nigd is met ontlasting. Kinderen kunnen het virus op school of kin derdagverblijf verspreiden. Vandaar ook dat de GGD'en aandacht voor de campagne vragen via (onder andere) de lokale basisscholen. Hepatitis B is in veel Europese landen al een standaardvaccinatie bij kinderen. In Nederland is deze vaccinatie niet standaard opgeno men in het rijksvaccinatieprogram ma (RVP). Kinderen zijn na twee prikken (waar minimaal zes maan den tussen zit) tenminste 15 jaar en waarschijnlijk levenslang beschermd tegen hepatitis A en in geval van de combinatieprik ook tegen hepatitis B. Hepatitis B is net als hepatitis A een infectie van de lever. Het wordt voornamelijk opgelopen via bloed-bloedcontact (zoals bijvoorbeeld bij ziekenhuis contact in het buitenland, onveilig tatoeëren, piercen of prikken aan een vuile naald) of onveilig seksu eel contact. De hepatitis B vaccina tie is dus ook een verzekering voor de toekomst. Terwijl men van hepa titis A vrijwel altijd geneest geldt dit niet altijd voor hepatitis B.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7