Venray Evaluatie Kwaliteitsplan Centrum positief n< g Voorbereidingen Floriade 2012 in voile gang jc emeente Minister ierdonk in en ray earn landhaving ^an start sb Groen licht voor gebiedsgericht werken Brede school Brabander haalbaar Gehandicaptenparkeerkaart goedkoper Referendum Pagii 'EL EN MAAS Donderdag 21 april 2005 - Pagina*19 inderdag 14 april was minister rdonk van Vreemdelingen ken en Integratie op werk- zoek in Venray. Zij kwam rsoonlijk hoogte nemen van situatie in Venray naar aan- ding van het incident begin ze maand tussen autochtone allochtone jongeren. Ze wilde oral van de jongeren zelf Horen hoe zij tegen de toestand inkijken. Iffe minister bracht samen met «houder Emonts een bezoek aan pt Raayland College. Daar spraken met diverse jongeren. Vervolgens ftmoetten zij autochtone jongeren "jongerencentrum Dingus. Ook •zochten ze het Islamitisch Ont moetingscentrum waar Turkse en larokkaanse jongeren vertelden e zij tegen de ontwikkelingen van laatste maanden aankijken. Tot ftwerden alle jongeren uitgeno- jdop het gemeentehuis. Daar irden zij samen met minister ponk, wethouder Emonts en ■gemeester Waals een discussie, khouder Emonts: "Vooral tussen jongeren zelf werd het een en jler uitgesproken. Hierdoor kwam positieve energie los." Na afloop f hten de jongeren elkaar op, 510 selden telefoonnummers uit en lakten afspraken. Ook met het tuur, ouders en de minister zijn volgafspraken gemaakt. Burge ester Waals: "De minister heeft jar taak als minister van Integratie led vervuld." Het Kwaliteitsplan Centrum is geëvalueerd.De uitkomsten zijn veelal positief maar er zijn ook punten die verder moeten worden verbeterd. Het college heeft op basis van de evaluatie voorgesteld om de stuurgroep van het Kwaliteitsplan Centrum aan te wijzen als overlegpartner voor het hele centrum gebied. Verder is wethouder Emonts aangewezen als coördinerend portefeuillehouder voor het besluit vormingsproces. Het contract met de voorzitter van de stuurgroep is niet meer verlengd. Het Kwaliteitsplan Centrum gaat over alles wat tot verbetering van het centrumgebied kan bijdragen. Daarbij is een aantal partijen betrokken: Wijkplatform Centrum, Venray Centraal, Seniorenraad, Gehandicaptenplatform, Lokaal Historisch Platform, Wonen Venray en gemeente Venray. Deze organisaties nemen deel aan vier werkgroepen die projecten hebben geïnventariseerd. Een stuurgroep heeft prioriteit aangebracht in deze projectenlijst en vastgelegd waaraan zij financieel wil bijdragen. Deze bijdragen komen uit een budget dat de gemeente aan het Kwaliteitsplan Centrum ter beschikking heeft gesteld. Evaluatie De evaluatie ging over doel, structuur en werkwijze. Daarnaast is gekeken naar de behaalde resultaten en het voortbestaan van het Kwaliteitsplan Centrum. In het eerste jaar is een aantal zaken gerealiseerd: er zijn minderva- liden-inritten aangelegd op de pleinen, enkele voetgangersoversteekplaatsen gerealiseerd en twee parkeerterreinen verbeterd. Ook heeft men veel energie gestoken in de realisatie van'enkele,belangrijke zak>en voor het centrum op het gebied van winkeluitstallingen, terrassen, de uitbreiding van fietsenstallingen en de ontwikkeling van de Grote Markt als horecaplein. Gebiedsgericht werken Het college is blij met de grote inzet van alle organisaties in het centrum. Het centrum is een van de drie gebieden waar op korte termijn gebiedsgericht werken van start gaat. Door de stuurgroep van het Kwaliteitsplan Centrum aan te wijzen als gesprekspartner van het hele centrum kan gebiedsgericht werken een vliegende start maken. Veel van de verbeterpunten die uit de evaluatie van het Kwaliteitsplan Centrum naar voren kwamen, worden in de werkwijze van gebiedsgericht werken direct aangepakt. donderdag 7 april is het atie Vluwe Team Handhaving van de meenten Horst aan de Maas, lerlo-Wanssum, Sevenum 0 UUI VenraV officieel van start gaan. Burgemeester Waals UiSi ,VenraV en Dr- Boek van (Landelijk Expertisecentrum 78-63 chtshandhavïng gaven daar- -- ,r het startsein. I ingang van april hebben de vier neenten de krachten gebundeld (én gezamenlijk Team Hand- lin9- Hiermee willen de partner- centen de versnippering van de 'dhaving en de kwetsbaarheid de bestaande formatie tegen- n. Door de schaalvergroting is ook mogelijk meer specifieke kundigheid te organiseren en ibeler en efficiënter te werken. Team Handhaving met ruim "edewerkers is ondergebracht 'e centrumgemeente Venray. T C'H uit Venray houdt het team in ''er gemeenten toezicht op de 'ing van de regelgeving op het ^van ruimtelijke ordening, Venray, focus op mensen bouwen en wonen, milieu, brandvei ligheid, APV en bijzondere wetten. Het Team Handhaving is telefonisch bereik baar via de gemeente Venray. Voor dringende zaken buiten kantooruren kan men contact opnemen met de politie. Schriftelijke corres pondentie over handhaving is te richten aan de gemeente Venray, t.a.v. Team Handhaving. De gemeenteraad heeft het be leidskader, de spelregels, voor gebiedsgericht werken (GGW) vastgesteld. De nieuwe werk wijze wordt in fasen ingevoerd en staat voor een vraaggerichte, integrale en interactieve manier van werken. Zo wil de gemeente een betere aansluiting vinden bij wat haar burgers en partners van haar vragen. De organisatie van GGW vraagt om een adequate en professionele leiding en organisatie. De gemeen teraad vindt dat belangrijk en wil daarom in het kader van gebieds gericht werken twee nieuwe functies invoeren: een accountmanager en een gebiedsregisseur. Deze functio narissen dragen bij aan een goede invoering van de nieuwe wijze van werken. Zij worden waarschijnlijk per 1 juli aangesteld. Aanspreekpunt De gebiedsregisseur werkt vooral binnen de gemeentelijke organi satie. De accountmanager GGW wordt verantwoordelijk voor de inhoudelijke communicatie en is contactpersoon. Hij zorgt vanuit de gemeente voor de afstemming en communicatie bij de realisatie van activiteiten. Ook werkt hij aan het bevorderen van betrokkenheid vanuit de wijken en dorpen. Met het aanstellen van een accountmanager komt de gemeente ook tegemoet aan de wensen van diverse partners. Tijdens het interactieve proces hebben bijvoorbeeld dorps- en wijk raden en ook Synthese aangegeven dat zij communicatie van en naar de gemeente erg belangrijk vinden. De partners vragen om één aan spreekpunt binnen de gemeente en vinden het vastleggen van afspraken belangrijk voor de voortgang van het proces. Op woensdag 1 juni 2005 is het referendum over het Europees grondwettelijk verdrag. Wat is een referendum en wat betekent dat voor u? Een referendum is een vorm van volksraadpleging: de bevolking mag direct zijn mening geven over een wet of verdrag. U kunt dan vóór of tegen stemmen, of eventueel blanco. Iedereen die op 1 juni 2005 18 jaar of ouder is én de Nederlandse nationaliteit bezit, mag zijn of haar stem uitbrengen. Het referendum op 1 juni gaat over het Europees grondwet telijk verdrag. Daarin staan onder andere de (grond)rechten van burgers die voortvloeien uit het Europees burgerschap en wat de waarden en doelstellingen van de Europese Unie zijn. U ontvangt eind april een korte samenvatting van het verdrag thuis waarin u kunt lezen wat het verdrag inhoudt. Dit referendum is een raadplegend referendum. Hiermee vraagt de Tweede Kamer u om advies. De uitslag is echter niet bindend. De Tweede Kamer kan de uitslag dus naast zich neerleggen. Op basis van recent onderzoek blijkt een brede school in nieuw bouwwijk Brabander haalbaar. Het concept kan bestaan uit een 10-klassige basisschool, met een latere uitbreiding naar 17 klassen, een peuterspeelzaal, kinderopvang, consultatie bureau, kantoorruimtes en appartementen. Een brede school betekent een multifunctioneel gebouw, waarin on derwijs, maatschappelijke en dienst verlenende voorzieningen onderdak vinden én intensief samenwerken. Met als belangrijk doel: het welzijn van de kinderen en fte bewoners van de wijk verbeteren. De gemeente heeft met een aantal betrokken partijen onderzocht of een brede school jn Brabander financieel en inhoudelijk haalbaar is en zo ja, on der welke voorwaarden. Bij diverse instellingen bestaat behoefte en enthousiasme om het brede school- concept vorm te geven. Vervolg De financiering van de brede school komt voort uit de middelen voor onderwijshuisvesting en commer cieel verhuur van ruimtes aan instel lingen. Ook is er een voorstel om boven de school appartementen te plaatsen. Ter verlevendiging maar ook om het geheel financieel haal baar te maken, ©^vervolgstappen legt de gemeente vast in de inten tieovereenkomst die zij binnenkort met de beoogde partners, zoals de initiatiefnemer, Wonen Venray, De gemeenteraad heeft besloten het tarief voor een gehandicapten parkeerkaart (GPK) te verlagen. Daarvoor past ze de legesverorde ning 2005 aan. Het tarief kan omlaag omdat de gemeente voortaan alle medische advie zen van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) ontvangt. Onderzoek in 2004 wees uit dat 75% van de aanvragers van een GPK ook beschikt over WVG-voorzieningen of daar een beroep op kan doen. Doordat de aanvrager, waar mogelijk, voor beide aanvragen tegelijkertijd één medisch advies kan laten opmaken door één instantie, het CIZ, worden extra kosten voorkomen. Bovendien biedt het CIZ een lager tarief als gebruik wordt gemaakt van een medisch dossier in het kader van een eerder verstrekte voorziening. De GPK is geldig in de hele Europese Gemeenschap. Meer informatie over het aan vragen van een gehandicaptenparkeerkaart vindt u op www.venray.nl. bouwbeheer en de toekomstig eigenaar/beheerder sluit. De vraag- of een extra gymlokaal bij de school nodig is, kan nu nog niet worden beantwoord. Daarvoor moeten eerst de resultaten van het lopende, gemeentebrede onderzoek naar de sportaccommodaties bekend zijn. Overlast door teken Tussen april en november lopen zowel mens als dier risieo-op-het oplopen van tekenbeten. Oppassen dus in de natuur; in bos, duin, heide, park én de eigen tuin. De teek is slechts 1,5 tot 2 millimeter groot. Daardoor valt het insect vrijwel niet op. Om de kans op besmetting met een levensbedreigende infectie te beperken is het echter van groot belang een teek bij mens en dier binnen 20 uur op de juiste manier te verwijderen en het wondje te ontsmet ten met 70% alcohol. Kijk voor meer informatie op www.saag.nl. Op 8 december 2004 heeft het bestuur van de Nederlandse Tuinbouwraad (NTR) officieel bekend gemaakt dat de Floriade 2012 in de Regio Venlo wordt gehouden. Bijzonder, omdat de Floriade voor het eerst buiten de Randstad plaatsvindt. Ook de Provincie Limburg is overtuigd van het belang van dit eve nement en heeft haar blijvende steun toegezegd. De voorbereidingen zijn inmiddels van start gegaan. In de Regio Venlo werkt Venray intensief samen met de gemeenten Venlo, Horst aan de Maas, Helden en Gennep. Het binnenhalen van de Floriade is het eerste grote succes van deze samenwerking. De Floriade is aan de Regio toegekend op basis van het zogenoemde bidbook waarin de Regio zijn plannen presenteert. Daarin is veel aandacht besteed aan thema's als maatschappelijk verantwoord ondernemen, de stad-land relatie en de centrale plaats van de consument. Ook benadrukt het bidbook de ideale ligging van de Regio ten opzichte van belangrijke afzetmarkten voor tuinbouwproducten: Duitsland, België en Frankrijk. Het bidbook ligt ter inzage op het gemeentehuis. Stuurgroep Onmiddellijk na de toewijzing is de Regio Venlo samen met de NTR begonnen aan het vormgeven van de uitvoe ringsorganisatie van de Floriade. Daarvoor is een stuurgroep ingesteld die onder leiding staat van de voormalig minister van Sociale Zaken, de heer Vermeend. De stuurgroep ontwikkelt de juridische organisatievorm en stelt profielen op voor de te benoemen commissarissen, directieleden en leden van de raad van toezicht. Zij wil het resultaat van deze werkzaamheden in juni aan de regiogemeenten voorleggen. Samenwerking De Regio Venlo daagt de tuinbouwsector uit om een actieve rol te spelen in de verdere planvorming. Dit moet leiden tot een wervend concept voor de Floriade 2012 waarin productvernieuwing en technische innovaties centraal staan. Ook spoort de Regio andere bedrijven en organisaties aan een bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van de Floriade. De Regio Venlo streeft er zo naar om maximaal te profiteren van de effecten van dit evenement. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mall gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 11.2 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 16

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19