De Vriendenkring dreigt overleg te staken Taxi Geerets neemt Taxibedrijf De Leeuw over Kasteel van Geijsteren op de schop "Iemand die wint voelt geen pijn" iS,HAIR-kappers in de prijzen Demodag bij Versleijen Oirlo Schols Sigaren honderd jaar in Venray In Holland staat een Huis Kruiwagenactie Opening expositie SKIP Wipschieten Blitterswijck Paging pEEL EN MAAS Donderdag 21 april 2005 - Pagina 11 z! naast d oor 15. en. Het ienst '9 zoele sewerld in opstella enoemj <end n De oudste vermelding van het kasteel van Geijsteren dateert uit het jaar 1251. Na twee keer te zijn afgebrand (in 1585 en 1918), werd het in 1944 geheel ver woest. Nu zijn er nog wat brok stukken van het oorspronkelijke huis te zien en de slotgrachten met brug. Na het geslacht Van Broeckhuysen en de familie Schellaert van Obbendorf heeft de familie de Weichs de Wenne uit Geijsteren het kasteel vanaf 1804 tot op heden in haar bezit. Al enige tijd geleden is gestart met het opknappen van de ruïne. Veel bomen en struiken die het complex geheel overwoekerden zijn intussen al verwijderd. De slotgracht is inmiddels voor een groot gedeelte schoongemaakt. Binnenkort wordt gestart met de volgende fase en na afronding van deze werkzaamheden wordt VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl Woensdag gehaktdag 10 kilo 2,- p/kg 5 Kg 5 Kg 5 Kg 5 Kg 5 Kg 5 Kg 5 Kg Karbonade Schnitzels Verse worst Gehakt Varkenslappen Speklappen Poulet 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,5Q p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil Matimque Mexx e8ppjt Stones boxmeer manoenmtsie, jeans and casud war for men venray |j cwblhfflfforiwi Venray, Bleek 82 lel. (047B1 512 306 Nieuwe visvijver in Tienray heeft 'ernstige gebreken' CDA en PK Meerlo-Wanssum stelden maandagavond tijdens de raadsvergadering vragen over de brandbrief van de Tienrayse hengelsportvereni ging De Vriendenkring. In de brief die de vereniging aan de raadsleden heeft gestuurd, dreigt De Vriendenkring het overleg met de gemeente Meerlo-Wanssum te staken en de nieuwe visvijver kan de Nieuwe Baan niet te aanvaar den. Volgens de vereniging komt aannemer Swinkels uit Deume de gemaakte afspra ken niet na en zijn bij de aan leg van de vijver 'ernstige gebreken geconstateerd'. Ook worden volgens De Vrien denkring de schriftelijk gemaakte afspraken over het herstel van de gebreken niet nagekomen. In de brief somt de vereniging een tien tal tekortkomingen en grieven op. Zo zou de ontgronding te dicht op de perceelsgrens zijn gestart, dieper zijn afgegraven dan mag volgens de vergunning en de grond vervuild zijn met boom stronken en puin. Verder zou aannemer Swinkels uit Deurne duizenden kubieke meters grond illegaal hebben gewonnen en prijsafspraken niet nakomen. Ook zijn volgens de vereniging de oor spronkelijke oevers afgegraven, terwijl in de vergunning staat dat dit niet mag. 'De termijn van de door de vereniging verworven subsidie is vanwege vertraging van de werkzaamheden verlo pen', schrijft de vereniging in de brief. Dat levert volgens De Vrien denkring een schadepost van 46.361 euro op. Onlangs hebben De Vriendenkring, de gemeente Meerlo-Wanssum en de Hengel sportfederatie Limburg samen overlegd over de ontstane situ atie. Daarin zou wethouder Derikx hebben erkend dat bij de aanleg van de vijver fouten zijn gemaakt waarvoor de eindverant woordelijkheid bij de gemeente ligt. Ook zou afgesproken zijn dat de gemeente binnen een maand bepaalde initiatieven neemt om de bestaande impasse te doorbre ken. Volgens de vereniging zou wet houder J. Derikx (CDA) in het gesprek de garantie hebben gege ven dat de gemeente de gebreken herstelt die tot vijf jaar na de oplevering van de nieuwe vijver worden geconstateerd. Daarnaast is de gemeente Meerlo-Wanssum gevraagd een werkgroep te star ten waarin naast de gemeente ook de visvereniging en de Hengel sportfederatie Limburg zitting hebben, de werkzaamheden van de aanleg tot nu toe en de afwer king worden geëvalueerd en besluiten worden genomen voor 'de noodzakelijke aanpassings- werkzaambeden om te komen tot een goede functionele visvijver'. Gebeurt dit niet, dan staakt de vis vereniging het overleg met de gemeente Meerlo-Wanssum en zal ze de visvijver niet aanvaarden. Naar aanleiding van de brief van De Vriendenkring stelden de frac ties PK Meerlo-Wanssum en CDA maandagavond tijdens de raads vergadering vragen over de kwes tie. Volgens de PK blijkt uit con troles van de provincie dat op 27 i november 2003 al is geconsta teerd dat de vijver vervuild is mei onder meer asbesthoudende puir s j en teerhoudend asfalt. De provin i cie verwijt vervolgens de gemeen te, als vergunninghouder, nalatig i j te zijn geweest omdat Meerlo Wanssum Maastricht hiervan nieli op de hoogte heeft gesteld, aldus j de fractie. Bovendien heeft dt: provincie volgens de PK dc! j gemeente de opdracht gegeverj om voor 15 aprÜ 2005 een eindt j j! te maken aan alle overtredingen De partij vraagt zich onder meei j af of de gemeente al is begonner j met de opruimwerkzaamheden Wethouder Derikx gaf maandag avond nog geen antwoord op dt j vragen van de partijen. Dt'! gemeente is nog bezig met hei onderzoek en komt in een latei stadium met de uitkomsten daar van naar buiten, aldus de wethou der. Versleijen uit Oirlo houdt op zaterdag 7 mei de jaarlijkse demo dag op het gebied van tuin- en parkmachines. Ervaar zelf hoe eenvoudig en plezierig het is om te maaien met bijvoorbeeld een tuintractor. een scootermaaier of een cartmaaier. Uiteraard ontbre ken de handgeduwde en aange dreven benzine- en electromaaiers niet tijdens deze demodag. De naam Versleijen is in de wijde omgeving dan ook een begrip. Met een rechttoe rechtaan instel ling wordt de consument op zijn wenken bediend. Zeker als het om grasmaaiers en tuinmeubelen gaat, waarbij het sterkste verkoopargu ment is. Koop bij de vakman die ook repareren kan. Voor dat alles kan men terecht bij Versleijen Detail, een van de drie bedrijfson derdelen van Versleijen Beheer bv. Net als bij de twee andere bedrijfstakken combineert Versle ijen Detail ouderwetse service met een modem assortiment en kennis van de nieuwste ontwikkelingen. Naast de grasmaaiers staat een ruime collectie tuinmeubelen die een dwarsdoorsnede is van het huidige aanbod en trends in tuin meubilair. Het met zorg uitkiezen van tuinmeubilair kan niet zonder een goed advies. Maar al te vaak wordt hardhout voor teakhout verkocht. Versleijen wijst haar klanten op de verschillen in hard hout en teakhout. Nieuw in het assortiment zijn hardstenen tafels die met alle soorten zitmeubels perfect te combineren zijn. Bij het samenstellen van de collectie tuin meubelen is bewust gekozen voor een assortiment in het midden en hogere segment. Dat verklaart waarom Versleijen nog steeds te boek staat als dé specialist met het grootste assortiment in de regio. Iedereen is van harte welkom op de demodag zaterdag 7 mei van 8.30 tot 16.00 uur. De familie Schols aan de Ven- rayse Schoolstraat viert op maan dag 9 mei het 100-jarige bestaan van de gelijknamige tabaksspeci aalzaak. De huidige winkelier, Jan Pieter Schols, die met zijn partner Udo Hollander de florerende zaak runt is de kleinzoon van oprich ter J. P. Schols, die zich in mei 1905 liet inschrijven als tabaks winkelier. Opa J. P. Schols was onderdirecteur van sigarenfa briek Aerts. Hij woonde in de Grotestraat, naast het gemeente huis van Venray. Daar was in de beginjaren'ook de tabakswinkel gevestigd. In 1908 verhuisden winkel en woning naar het huidi ge pand aan de Schoolstraat. Daar hield J.P. Schols, inmiddels benoemd tot directeur van de Arbeidsbeurs, kantoor aan huis in de voorkamer. De nieuwe win kel, die voornamelijk door zijn vrouw gedreven werd, liep goed. Geleidelijk aan stond ook dochter Tiny Schols steeds meer achter de toonbank. In 1945, direct na de oorlog en na het overlijden van haar vader, nam zij de tabaks zaak volledig over. Sinds 1986 staat de derde generatie Schols in de winkel, in de persoon van Jan Pieter, de zoon van Tiny's broer Hub Schols, die in dezelfde Schoolstraat een modeatelier en stoffenzaak had. Mede als gevolg van het antirookbeleid van de laatste jaren zijn er nog maar wei nig tabakspecialiteiten. De suc cesformule van de zaak is volgens Jan Pieter Schols vooral toe te schrijven aan vakkennis, service en een groot assortiment. Want behalve een grote schare vaste klanten kiezen ook gelegenheids kopers voor de speciaalzaak om zich te laten adviseren over een goede Nederlandse sigaar, een longfïlter of een designaansteker. Zo is Schols Sigaren in de afgelo pen eeuw met de tijd meegegaan. In de beginjaren waren het vooral de pruim- en pijptabak en de zon dagse bolknaksigaar die aftrek vonden. Na de tweede wereld oorlog kwamen de Amerikaanse sigaretten sterk opzetten. In het begin van de zestiger jaren gevolgd door de shag met vloei. Tegenwoordig zijn de kwaliteits sigaren en de designartikelen als pijpen en aanstekers veel gevraagd. Was sinds de vorige eeuw gebleven is, is het praatje over de toonbank, over het wel en wee van de klanten en winke liers. Tijdens de jubileumweek in mei wordt er ongetwijfeld terug geblikt naar de tijd toen roken nog heel gewoon was. Intratuin in Venray bestaat 25 jaar en heeft in het kader daar van reeds diverse jubileumactivi teiten gehouden. Het jubileum wordt afgesloten met een ludie ke kruiwagenactie. Op zaterdag 23 april worden de eerste 25 bezoekers getrakteerd op een gratis kruiwagen gevuld met pot grond en honderd zomerbloei- ers. Een jubileumactiviteit die reeds in maart van start is gegaan en die nog loopt tot zaterdag 23 april is de bel win-actie. Intra tuin geeft bel win-loten uit waarmee men kans maakt op vele prijzen, zoals een reis naar Curacao, een tuinontwerp inclu sief beplanting en tuinsets. De loten zijn gratis af te halen bij de kassa van Intratuin. De Stichting Kunst Is Passu (SKIP) wil kunstenaars en lief hebbers uitnodigen voor d< opening van het nieuwe pane aan de Spoorstraat 67 in Tien ray (voormalige versboerderij) Van vrijdag 29 april tot en me zondag 1 mei kunnen kunste naars en liefhebbers kennisma ken met het pand en de plan nen van SKIP. De stichting za met bevriende muzikanten ei kunstenaars invulling gevet aan het weekend. SKIP organiseert tijdens het ope ningsweekend zelf een open dag j Bezoekers kunnen genieten vai schilderijen, abstracte poëzie videokunst, elektronische muziek akoestische improvisatie, dance ei hiphop. Job Cox, Ruben Creemers Funckarma, Kettel, Phinx, Slemper Ard Bit, Videotroopers, Woute Wierda, Ercee, Reflexy, dj Goodlifi en Nath hebben hun medewerkin; aan het openingsweekend al toege zegd. Mensen die tijdens dit week end willen exposeren, kunnen ziel nog tot 28 april opgeven. Voor dri< i dagen exposeren en een plaatsje oj de site betalen de deelnemers 5( euro. Wilt u nog deelnemen aan d« expositie, mail dan naa submit@skipbase.com. Vergeet nie uw telefoonnummer door te geven i Mensen die in de toekomst bena derd willen worden voor een maan delijkse expositie en andere projec ten die in het gebouw gehoudei gaan worden door SKIP, kunnei een e-mail sturen naar info@skipba se.com of vanaf 21 april een kijkji op de site www.skipbase.com. Het openingsweekend vind plaats van vrijdag 29 april 16.01 uur, zaterdag 30 mei vanaf 14.01 uur en zondag 1 mei vanaf 14.01 uur. Eerste grote overwinning voor wielrenner Wout Poels Schietwedstrijden kleine krinj Brabants wipschieten op zondag 1" april in Blitterswijck. De uitslagei bij de jeugd: le N. Kleeven, Blitters wijck en 2e G. Zegers Well. Bij di senioren: le Gerry Langenkamp Holthees 25 punten 2e Carla Claes sens, Blitterswijck 25 punten 3< Stef Katelaan, Blitterswijck 24 pun ten 4e Leon Thiesen, Blitterswijcl 24 punten 5e Peter Dins, Blitterswij ck 23 punten 6e Berry Vink, Geyste ren 22 punten 7e Bas Peeters, Wel 21 punten. Voor de dag prijs wer< er gekampt voor de le en 2e plaats Na een spannende strijd werd Gerr Langenkamp le en Carla Claessen 2e. Zij mochten allebei een zilverei schildje in ontvangst nemen. Korps:le Well, 8 punten 2e Blit terswijck, 7 punten 3e Holthees, punten 4e Maashees, 6 punten 5< I Geysteren, 6 punten. Volgendi wedstrijd voor kleine Kring: zondaj 5 juni te Geysteren. Taxi Touringcar Geerets in Wanssum heeft Taxibedrijf Jac. de Leeuw in Ospel over genomen. Met deze overna me kan Taxi Geerets zich in één klap rekenen tot één van de grootste personenvervoer- ders in de regio Noord-Lim burg. Met deze overname hoopt Taxi Geerets haar bedrijfsactiviteiten verder uit te kunnen breiden. "De slo gan 'als rijden meer mag zijn dan rijden alleen' blijft voor op staan", zegt eigenaar John Geerets. "De grootte van ons bedrijf doet niets af aan ons voortdurende streven naar perfectie in kwaliteit." Donderdag zijn de personeels leden van beide bedrijven op de hoogte gebracht en daarna is het nieuws wereldkundig gemaakt. Beide bedrijven blijven wel zelf standig bestaan. "De overname is vanuit strategisch oogpunt gedaan", zo laat mede-eigenaar Rutger Poldervaart van Taxi De het complex opengesteld voor het publiek. Langs het kasteel stroomt de Oostrumse Beek. De Oostrumse beek ontspringt in het Peelge- bied en stroomt langs Veulen, Leunen en Oostrum, om uitein delijk in Geijsteren ter hoogte van het kasteel uit te monden in de Maas. Nadat de beek in de jaren zestig, voor zover mogelijk, werd gekanaliseerd om het water zo snel mogelijk af te vloeien, verdroogden grote gebieden rondom de beek in de zomer. De beek krijgt nu echter weer haar natuurlijke karakter terug en kan binnenkort op de oorspronkelij ke wijze weer langs het kasteel richting de Maas meanderen. Pal achter het kasteel wordt op dit moment de beek verlegd om ver zanding van het haventje te voor komen. Alles begon voor 2 handle drie jaar geleden tijdens een zakenreis in Polen. Het bedrijf 2 handle, gespecialiseerd in het produceren van metalen onderdelen en com ponenten, kreeg de vraag of ze RVS-wandtegels zouden kunnen produceren. De gedachte liet eige naar Ton Knapen niet los. Het bedrijf 2 handle in Deurne kwam in contact met Steenhandel Kus ters in Heide-Venray en is samen met Fred Jeuken en Roy Kusters de ontwikkeling gestart van het nieuwe product 2 Tile. Vanaf janu ari zijn in tachtig vestigingen in Nederland deze exclusieve RVS- tegels verkrijgbaar. Er zijn een zestal modellen leverbaar als wandtegel eji tevens als decors trip. De interesse bij architecten is gewekt. Zo ook bij de producen ten van EndeMol die het program ma in Holland staat een Huis maken. 2 Handle en Steenhandel Kusters hebben voor deze uitzen ding de RVS tegels ter beschikking gesteld die in een woning op een gewaagde manier verwerkt gaan worden. Komende dinsdag wor den de beelden van In Holland staat een Huis uitgezonden. Voor meer informatie kan men terecht bij een Steenhandel Kusters. De 17-jarige wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck heeft zijn eerste grote over winning als junioren achter zijn naam staan. Zondag won hij met overmacht de 100 kilo meter lange bergachtige klas sieker Rund um Düren in de Duitse Eiffel. "Ik was op het laatst wel kapot. Maar iemand die wint voelt na afloop geen pijn", is de nieuwste ervaring van de jonge Blitterswijckse klimgeit. Want Wout Poels onderscheidt zich in het jonge peloton als een jongen die niet allen hard en slim kan fietsen maar ook gemakkelijk bergop gaat. "Het is mijn eerste grote succes in een zware klassie ker." Wout, inderdaad het jongere broertje van de succesvolle wiel renner Norbert Poels, startte zon dagmorgen met 195 junioren in Duitsland. Twintig kilometer voor de meet reed hij samen met een groepje van negen man op kop. De Duiteser Dominik Roels zag kans uit het peloton te demarre ren. Wout Poels voelde zich sterk en zag tien kilometer voor de finish kans uit het groepje weg te springen en bij de Duitser in het wiel te gaan hangen. Als een vol leerde wielrenner maakte hij niet de beginnersfout om de kop te nemen, maar bleef hij rustig ach ter de Duitser fietsen, zijn kans afwachtend. Kort voor de finish zette Poels goed aan, demarreer de, ging over de Duitser hen en fietste met twee vingers in de neus over de meet. Van de 195 Leeuw weten. "Wij zijn van mening dat schaalvergroting en verbreding van de bedrijfsactivi teiten van groot belang zijn bin nen de huidige taximarkt." Met zo'n honderddertig personeels leden, negentig taxi's en vijftien touringcars willen Taxi Geerets en Taxi De Leeuw dan ook een zeer breed werkgebied gaan beslaan, van Nederweert-Weert, Meijel en Venlo tot Sevenum, Horst a/d Maas, Venray en Box meer. De bedrijven blijven beide voornamelijk actief op het gebied van ziekenvervoer, col lectief vervoer, leerlingenver voer en zakelijk vervoer. Zowel Taxi Touringcar Gee rets als Taxibedrijf Jac. De Leeuw is aangesloten bij DVG personenvervoer. Een landelijke franchiseorganisatie van taxi- en touringcarondernemingen, die de door de markt gewenste grootschaligheid ondersteunt, maar de kracht van lokale bekendheid en betrokkenheid van aangesloten franchisenemers probeert te behouden Rutger Poldervaart: "In de huidige markt kun je als kleine zelfstandige niet gemakkelijk je hoofd boven het water houden. Door deze over name en door ons aan te sluiten bij DVG kunnen we de krachten bundelen om zo toch de groot schaligheid te bieden die de markt eist. Hierdoor kunnen wij als zelfstandige ondernemer ver voer blijven leveren met een continue kwaliteit en service, maar toch een goede prijsstelling blijven neerzetten". De medewerkers van HAIR-kap- pers uit Panningen, Venlo en Ven ray hebben tijdens de Limburgse kampioenschappen bijna alle bekers in de wacht gesleept. De beloning voor een maandenlang trainingstraject. Een team van 73 personen was op de Limburgse kampioenschappen in het voet balstadion van Fortuna Sittard aan wezig. Maar zonder ondersteu ning van Chic Choc, Mariëlle en Wat is Hip konden ze het wel ver geten, want dit is toch onmisbaar om de ideeën perfect te maken. Fotograaf Ad van ID-fotografie heeft een fotosessie gemaakt van de creaties. Elf medewerkers van HAIR deden mee, achttien bekers werden in de wacht gesleept. Alle medewerkers van HAIR kregen een beker uitgereikt, omdat ze allemaal tot de beste drie in hun categorie behoorden. de zware koers uit. "De wedstrijd was erg zwaar. Dat komt vooral ook door de flinke bergen die in het parcours zitten", vertelt Wout Poels, de dag na de overwinning in zijn ouderlijk huis in Blitterswij ck. Trots toont hij de rood-zwarte sjerp die hij kreeg van de organi satie met daarop de tekst: Sieger junioren klasse Rund um Düren 2005. Wout Poels is lid van wielerver eniging Buitenlust uit Helmond. Blitterswijck met zijn gewonnen sjerp. Foto: Marijn Poels. Wekelijks traint hij daar 's avonds en bovendien is hij ook vaak te vinden op de wegen in Noord- Limburg om maar vooral veel kilo meters in de benen te krijgen. Hij studeert nu nog aan de Gilde- opleidingen vmbo-theorie maar gaat met ingang van het nieuwe schooljaar naar de havo op het Raayland College in Venray.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11