Sr "Sjoelen is absoluut gee oude wijvensport" Edwin Logtens wint op thuiscircuit Valse start softbalsters Red Caps Textdepartment overtuigend kampioen Bowlingvereniging Venray Venrayse Biljart Bond DOS Biljart de Peel Red Caps Manual toont zich terechte kampioen Dartclub de Piëlhaas erden f ester n onnen en 57.6' )omen5 Uitslagen huisleagues le klasse: Kantoor v.d. Boomen-Café de Buren 10.5-17.5 VTU-Telecom-Sig- ma's/Cornelco 18-10 Scores-La Mous se 15-13 BT Jarain-Pinhunters 19-9 Door zelf te winnen en de vrije avond van medetitelkandidaat BT Hoeijma- kers kon VTU Telecom zijn voor sprong vergroten tot 22.5 punten. De Sigma's is door de nederlaag wel haast definitief afgeschreven voor de titel. Onderin begint hert dreigend te wor den voor vooral de Scores en Kantoor v.d. Boomen, maar ook La Mousse en Café de Buren zijn nog niet veilig. Beste dame was Joke van Rens met een 191-game en 547-serie. Bij de heren scoorde Henk Janssen met 255 de hoogste game en Cyriel Winters met 646 de hoogste serie. 2e klasse: Red Arrows-VvGI/Van Rensch 3-25 Strikers/Groeipunt-Hit Miss 25-3 The Nitwits-Club Up 7-21 Plus van Dijck-Close Encounters 5-23 Omdat zowel lijstaanvoerder Stri- kers/Groeipunt als het nummer twee, VvGI/Van Rensch met dezelfde grote cijfers wonnen, is het onderlinge ver schil hetzelfde gebleven, namelijk 12 punten. De voorsprong van de koplo per op nummer 3, Plus van Dijck, is gegroeid tot 48.5 punten. Ria Latimer was met een 212-game en 565-serie de beste dame. Frank Peters scoorde de hoogste herengame met 210 en de serie was met 583 voor Tim van Houdt. Trioleague Bokual/Mijling-Plus van Dijck 17-4 De Joepies-Crash 12-9 BT Jamin-BT Kuij- ten Ass. 14-7 Hit Miss-Pinhunters 5- 16 Nutrivisie-BT AWI Isolatie 14-7 Proshop RBVenray-Sigma's/Cornelco 4-17. Ook hier waren de koploper en nummer twee winnaars in hun wed strijden. Bokual/Mijling pakte echter 5 punten meer dan de Joepies, waar door het verschil tussen beide trio's nu 12.5 punten bedraagt. De van Proshop RBVenray winnende Sigma's houden nog een theoretisch kansje, maar 38.5 punten is een flink gat. Joke van Rens was ook op deze speel avond de beste bij de dames met een 214-game en 600-serie. Bij de heren was Lars Lenssen de beste met een 244-game en 66l-serie. Dubbelleague The Marks/Den Terp-Wakers 2 6-12 DOK-EMS 18-0 Wakers 1-Taxi Twan Peeters 15-3 In the Pocket-Strikezone 3.5-14.5 Wie in deze league kampioen wordt is al lang geen vraag meer. DOK wint bijna week na week. Strik ezone heeft zich via de winst op In the Pocket steviger op de tweede plaats genesteld. Henk Hoeijmakers (DOK) was de beste heer met een 212-game en 796-serie. Nationale (5-men)League In de hoofdklasse 2 wist het Sig- ma's/Rest.Bowl.Venray team in Heer len door 2-1 winst op Accon en 1-2 verlies tegen NBC Unlimited en Ver meulen Ass op te werken naar de zesde plaats, maar moet in de twee play-off wedstrijden in de degrada tiepoule uitkomen, waar de onderlin ge verschillen uiterst klein zijn. In de le klasse D buitte het Bokual/Mij- ling/Willems team het voordeel van de eigen banen bijna optimaal uit. 3 - 0 overwinningen waren er tegen Alternate 3 en Executive/Fetim en Hobij/Bijvelds werd met 2-1 versla gen. Ook Bokual komt in de play-off uit in de degradatiepoule, maar is nu al verzekerd van klassenbehoud. Mix-Trioleague Limburg In Maastricht werd de laatste reeks wedstrijden gespeeld van dit seizoen. In de A-klasse wist het Mijling Optiek- trio drie van de zeven wedstrijden in winst om te zetten en staat in de eind stand met 40 punten op de zesde plaats. Kampioen werd hier Stardust 2 uit Sittard met 70 punten. In de B- Klasse was de titel en de daarbij beho rende promotie naar de A-klasse voor Just Do It, dat 5 van de 7 wedstrijden won en met 71 punten onbereikbaar bleef voor B.C. Venlo, dat 65 punten verzamelde. Bedrijvenbowlingcompetitie Ondanks een 23-5 nederlaag tegen medetitelkandidaat Bouwbedrijf Raedts 1 wist Nestlé 2 toch de titel in de derde klasse voor zich op te eisen. Bouwbedrijf Raedts eindigde als tweede en mag via de promotie/degradatieronde proberen een klasse hoger te komen. Nestlé 1 werd door Geelen Beton 1 veroor deeld tot degradatie door te winnen met 20-8, maar kwam 1.5 punten te kort om de promotie/degradatiewed strijd te ontlopen. Dat deed Franssen Keukens wel door met 20-8 te win nen van Schelbergen Tandtechniek. In de 4e Klasse kon Wijnands Buiten- bedrijf de titel nauwelijks ontgaan en via 26 - 2 winst op Kersten Europe werd de titel definitief met de daarbij horende promotie binnengehaald. In de wedstrijd om de tweede plaats bleek Rest.Bowling Venray 1 met 23-5 de meerdere van Custers Hydraulica en komt dan ook uit in de promotier onde. Beautysalon Marge moest met 9-5-18.5 buigen voor Ruhl-Haegens- Molenaar 2 en degradeert naar de vijf de klasse. Jeugdbowlen Op 9e laatste speeldag van de Jeugd Trio League Limburg heeft kam pioen Venray 1 haar eerste nederlaag geleden in drie jaar. Het door de afwezigheid van de Nicky Claessens en Jochem Magermans gehandicapte Venray 1-team (beiden speelden met het Nederlands Jeugdteam de Europe se kampioenschappen in het Belgi sche Wommelgem), ging ondanks de ferme inzet van twee invallers in een onderlinge confrontatie met Venray 2 met 0-3 verloren. Desondanks speel den de beide invallers Jelle Creemers (170) en Dennis Voesten (174). Des ondanks begon Venray 1 uiterst gemotiveerd aan de wedstrijd tegen nummer twee Sittard, dat dan ook met 3-0 werd verslagen. Vooral Lars Lenssen speelde hier een hoofdrol met games van 248 en 254 en ook Tim van Houdt kwam tot een game van 209. Voor Venray 2 stonden ande re belangen op het spel. Na de 3-0 winst op Heerlen 2 was Venray 2 alleen gebaat met een overwinning om via de tweede plaats nog uitzicht te houden op een mogelijke halve finaleplaats via pinfall. Ondanks ver woede pogingen bleken de Venray reserves slagvaardiger met games van 195 (Paula Jansen), 188 en 193 (Luke Verhoeven) en 191 (Bram Snellen), waardoor Venray 1 met 0-3 verloor. Venray 2 passeerde door beide zeges de Sittardse ploeg en eindigde op de tweede plaats. Was Lars Lenssen bij Venray 1 de beste speler met 207,25 gemiddeld, bij Venray 2 was Paula Jansen met 181,33 de sterkste. Venray 3 kwam in de eerste wedstrijd tegen Heerlen 1 in beide games net iets tekort om punten te pakken, maar de Heerlenaren pakten op de valreep de volle buit: 3-0. Tegen Sittard werden alle registers opengetrokken om de tweede plaats vast te houden. Venray 3 was hiervan het slachtoffer en ging met 0-3 ten onder. Het mocht de Zuidlimburgers echter niet baten, want met een zege van Venray 2 op Venray 1 hadden de Sittardenaren niet gerekend en moesten zich tevre den stellen met de derde plek. De beste speler was Stef Billekens met 145,33 gemiddeld. Venray 3 sloot de competitie af als vijfde. De eindstand: le en kampioen Venray 1 41 17027, 2e Venray 2 31 14472, 3e Sittard 29 15425, 4e Heerlen 1 19 13260, 5e Venray 3 11 12735 en 6e Heerlen 2 4 11480. De beste spelers per team van het afgelopen seizoen waren Nicky Claessens (Venray 1) met 198,16 gemiddeld, Paula Jansen (Ven ray 2) met 166 gemiddeld en Patricia Camps (Venray 3) met een gemiddel de van 151,67. In verband met de uit wisseling Venray-Engeland komend weekend, wordt de Harrie Claessens- League verschoven naar vrijdag 15 april vanaf 17.00 uur. Afgelopen zaterdag werd op het circuit de Duivenbosch een jeugd wedstrijd georganiseerd in samenwer king met MSV Overloon en de MON. Er hadden zich 179 rijders en een filmploeg aangemeld voor deze dag. De filmploeg maakte vooral opnames van de 65 versnellingen grote wielen die uitgezonden zullen worden op 23 april bij het programma ZAP op Nederland 3. Bij de 65 versnellingen kleine wielen eindigde Jeremy de Vink door in de manches op een 7e plaats en een 8e stek te eindstreep te passeren. Een 7e stek bij de 85 kleine wielen kwam op naam te staan van Bryan Kersten die ook de beide man ches op een 7e plek wist af te sluiten en wist Danny Brügemann beide keren als 8e man te worden afgevlagd om ook in de daguitslag een 8e stek voor zich veilig te stellen. Een 3e stek bij de 125 jeugd werd veilig gesteld door Emile Cox die na een verbeten strijd op een 5e en een 3e stek de finish wist te passeren, terwijl Tommy de Bruyn de le manche als 23e werd afgevlagd en in de 2e man che de strijd wegens problemen moest staken en 32e werd in het dag klassement. Ook de nationale rijders traden aan op circuit de Duivenbosch in Over loon. Bij deze wedstrijd viel het aantal inschrijvingen met 152 rijders tegen, maar daar integen was de publieke belangstellingen ruim voldoende. Een 8e stek bij de Inters 500 kwam in han den van Maarten van der Aa die in de le manches een 6e plek voor zich vei lig stelde en in de 2e manche de 13e man, in de kampioenstussenstand wist hij een 7e plaats te bezetten. Bij de Inters 125 was de 16e stek voor Jim Janssen weggelegd door op een 14e en een 16e stek te worden afge vlagd en was de 21e plek voor Rob van Benthum die de manches op een 18e en een 20e stek wist af te sluiten. De hoogste trede bij de 250 senioren werd veilig gesteld door Edwin Log tens die voor eigen publiek een ster ke wedstrijd reed en beide keren als winnaar de meet passeerde, terwijl Sjoerd Bongers voldoende had aan een 2e en een 4e plaats in de man ches en met de 2e beker huiswaarts keerde. Beide keren eindigde Werner Kuenen op een 14e stek en wist in het algemene klassement de 15e plek op zijn naam te schrijven. In de le manche zat het niet mee voor Mare van Dijck, hij eiste de 19e stek op en bleef in de 2e manche aan de kant staan en werd ook 19e in de daguit- slag. Bij de 125 senioren reed ook Kevin Gielens een prachtige wed strijd en finishte in de zowel de le als de 2e manche op een 6e plaats en bezette de 7e plaats, terwijl Paul Eick- mans in de le manche verschillende plaatsen moest inleveren en als 15e werd afgevlagd en in de 2e manche na een ronde wegens problemen de strijd moest staken en 17e werd in het dagklassement. De 5e beker bij de 250 junioren was voor Roel Hermsen door beslag te leggen op een 4e en een 1 le stek en met een 16e plaats en een 13e plaats in de reeksen werd Sjoerd Heijnen ook 16e in het alge meen klassement. Het is al wéér voor de derde jaar dat de rijders van de MON te gast zijn op het circuit Teriet van MC Arnhem. Een 11e stek bij de 65 versnellingen kleine wielen was voor Jeremy de Vink door de le manche ook als 11e over de streep te gaan en in de 2e manche wegens problemen verstek moest laten gaan. Danny Brügemann reed ook nu een prachtige wedstrijd bij de 85 kleine wielen groep B, hij werd de 6e en 8e man in de manches. Bij de 125 jeugd eiste Emile Cox een 2e stek op het dagklassement en sloot na een verbeten strijd de heats op een 2e en een 3e stek af. Komend weekend is er een jeugd wedstrijd in Beesel en zondag is de eerste EK 125 wedstrijd in Meïjel. PEEL EN MAAS Afgelopen zondag verloren de soft- baldamës van Red Caps hun eerste competitiewedstrijd tegen MULO: 16- 3. Wegens ziekte vertrok het team met maar zeven speelsters naar Hel mond. Twee speelsters te weinig dus en dat betekent twee automatische nullen. Op zich valt daar nog wel overheen te komen, als er maar goed geslagen wordt. Helaas had de Ven- rayse ploeg te weinig slagkracht in huis. Met uitzondering van onder andere een mooie linedrive van Susan Willemsen en een fraaie tweehonk- slag van Jacqie Verstegen kwamen de meeste ballen niet verder dan het bin nenveld. Ze werden door Mulo goed verwerkt en resulteerden veelal in nullen. Aan de andere kant betekent zeven speelsters twee personen min der in het veld. Er moest dus flink gerend worden door iedereen. Door goed geplaatste ballen van de Hel- mondse ploeg (op plekken waar geen mensen stonden) wist MULO de over winning met gemak naar zich toe te trekken. De honkbaljunioren kenden in de Uden Red Sox een goede tegenstan der om langzaam in goede vorm te komen. De Venrayse ploeg, dit jaar een klasse hoger uitkomt dan vorig jaar, wist met veel enthousiasme en inzet de tegenstander achter zich te houden. De verdiende 10-7 overwin ning doet smaken naar meer. De honkbal aspiranten moesten in Helmond twee keer de overwinning aan Mulo laten. De eerste wedstrijd ging verloren met 9-5. In deze wedstrijd waren de jonge Venrayse honkballers nog niet goed op dreef. Vooral de beide pitchers waren niet goed in vorm. Ondanks goede honkslagen van Kevyn van der Linden won het Hel- mondse team verdiend. In de tweede wedstrijd stond het Red Caps Venray team tot in de laatste inning nog voor met 3-5. Uiteindelijk ging ook deze wedstrijd, zij het onverdiend, verlo ren met 6-5. Vooral pitcher Raymond Sloeserwij had een geweldige partij gegooid. De beste actie aan Venrayse kant was een formidabele doubleplay geïnitieerd door Pieter de Rover. Teleurstelling bij de pupillen. Tegen PSV uit Eindho ven kon het jongste Red Caps Venray team helaas geen overwinning boe ken. Het Eindhovense team was gewoon te sterk. Volgende week zal het Venrayse team, in de uitwedstrijd tegen Venlo, proberen de zware 3-13 nederlaag te doen vergeten. Uitslagen van de finale 3e klasse libre afgelopen weekend gespeeld in café D'n Oldtimer in Venray: 1) J. Beekmans DOS 11. 103.22 2) R. Coppus LBC 10 119 94 3) Th. Kro nenberg DOS 08 115.73 4) J. Barents DOS 08 106.76 5) G. de Haart SNA 08 105.35 6) C. Michels VOP 07 94.37 7) P. Gommans DOS 02 102.62 8) G. Steeghs SNA 02 92.78 Uitslagen van de voorronde 7e klasse libre afgelopen weekend gespeeld bij 't Podium in Venray en bij L'67 in café Martens in Leunen: 1) B. van Oijen Ev./Steeg 2) P. Hanen 't Anker 3) G. Bardoel OOO 4) H. Kusters OGO 5) C van de Laar 't Anker 6) S. Nouwens OGO 7) w. Cla essens 't Anker 8) M. van de Heuvel SNA 9) W. Nabuurs OGO 10) J. Kus ters OGO 11) A. Hanen 't Anker. De eerste acht deelnemers hebben zich geplaatst voor de finale op 28-29-30 april bij LBC in de sporthal in Over loon. Finale 6e klasse libre wordt gespeeld op 21-22-23 april bij BV 't Anker in café D'n Oldtimer in Venray. Finale 7e klasse libre wordt gespeeld op 28-29-30 april bij BV LBC in de sporthal in Overloon. Het DOS A4-team van biljartvereni ging DOS is de competitie bandstoten sterk gestart. Zowel Jan Beekmans, Piet Gommans en Jolanda Stiphout wisten elk hun partij te winnen. Tegen Inaborg behaalden zij de volle winst. Het DOS BI-team startte tegen SSV en won met 6-1. Leo Cuijpers en Gerrit Vermeulen behaalden elk twee punten. Theo Kronenberg speelde gelijk en verdiende een punt. Op dinsdag 19 april speelt KOT tegen DOS A4 en op donderdag 21 april speelt DOS tegen Den Handboog. Jolanda Stiphout heeft zich geplaatst voor de finale om de Ladycup. Zij speelt de finale op vrijdag 15 tot en met zondag 17 april in het lokaal van Inaborg in Arcen. Jan Beekmans is kampioen gewor den in het 3-Band 2e klas van de VBB. Jan behaalde twaalf punten en werd een waardig kampioen. Huub van Rhee was ook finalist. Van Rhee behaalde zes punten en werd daar mee vijfde. Hij speelde wel de kortste partij van het toernooi met het mooie gemiddelde van 0,86. John Renkens heeft zich geplaatst voor de finale zesde klas. Renkens speelt de finale op donderdag 21 tot en met zaterdag 23 april in Het Anker. Afge lopen weekend werd, door georgani seerd DOS, de finale derde klas gespeeld. Liefst vier deelnemers van DOS namen hieraan deel. Net als bij het 3-banden werd DOS-lid Jan Beek mans kampioen. Theo Kronenberg viel de derde plaats ten deel terwijl Jan Barents en Piet Gommans met een wat bescheidener plaats genoe gen moesten nemen. Het C-2 team van de Peel bestaande uit Jan van Geffen heeft de finale tegen BC Vors gewonnen. Alle partij en waren tot de laatste carambole spannend, maar de Peel trok aan het langste eind. Het team wordt nu afge vaardigd naar de regiofinale in Reuver op 21 mei. Programma zaterdag 16 april Mustangs Venlo-RCV pupillen 1330 RCV Aspiranten-Den Bosch 11.00 Den Bosch-RCV aspiranten 12.30 Tilburg-RCV junioren 14.30 Programma zondag 17 april RCV SB senioren-Maastricht 11.00 RCV HB sen.-Mustangs Venlo 1300 In de laatste wedstrijd van het sei zoen hebben de handbalsenioren van Manual zich de terechte kampioen getoond in hun klasse. In een directe confrontatie werd nummer twee, Herten, door de gasten uit Venray met 20-23 verslagen. De voorberei ding van Manual was niet optimaal. Met een training minder, twee kam pioensfeesten in de benen en het ont breken van twee opbouwers werd aan de wedstrijd begonnen. Tevens besloot de scheidsrechter de wed strijd erg vroeg te laten beginnen. Daarom ook geen wedstrijdbespre king. Het gevolg laat zich traden, een slordig en zeer gehaast begin. Welis waar bereikte Manual een 1-4 voor sprong maar die was door chaotisch verdedigen al snel als sneeuw voor de zon verdwenen. Na vijftien minuten was het dan ook 5-5- Voor de toe schouwers was het een spannende maar zeker geen goede wedstrijd. De wedstrijd golfde tot aan de rust heen en weer en de rust werd bereikt met een 10-11 stand in het voordeel van Manual. In de rust hamerde de Ven rayse coach Arjan Boon op een betere en duidelijkere verdediging. Welis waar werd het nog 11-11 maar daarna werd het nooit geen spannende wed strijd meer. Manual liep via 11-14 uit naar een 13-18 voorsprong. Waarbij diverse malen goed gebruik gemaakt werd van de aanwezige snelheid in de ploeg. Breakouts en snel combinatie spel zorgde er ook voor dat de toe schouwers regelmatig een open doek je gaven. Geroutineerd werd daarna de wedstrijd uitgespeeld. Daarmee sloot Manual een succesvol seizoen af. Hierin werd maar een keer verlo ren en een keer gelijk gespeeld. Alle overige wedstijden werden winnend afgesloten. Topscorers van Manual waren zondag Erik Weijzen (7x), Antoine Hawinkels en Patrick van den Broek (beiden 4x). Uitslagen winnaarsronde: 1) Roy Roelofs 2) Dennis Smits 3) Dennie Plum 4) Peter van de Berg 5) Patrik Plum 6) Marcel Gielen 7) Marco Jacobs 8) Thorsten Gooren; 'verlie- zersronde: 1) Danny Korsten 2) Ger ard de Bruijn 3) Roland van de Voort 4) Roy Troisfontaine 5) Lou Janssen. Dennie Plum gooide drie keer 180, Dennis Smits een keer. De hoogste finish was van Dennie Plum met 121 punten. Competitie-uitslagen: The Smo- keys-'t Grashuukske 6-7 WDOB-'t Huukske Beek en Donk 2-11 Buil Eyes-Scooby Doo's 9-1 en WDOB-On the Wire 7-3. Zaterdag 16 januari wordt in café De Piëlhaas het levensmiddelen dar ten gehouden. Aanvang 20.30 uur. Aan dit toernooi kan iedereen deelne men. Inschrijven kan tot 20.15 uur, ook telefonisch 582187. Advertorial Nieuwe outfit voor A1 SV Oostrum Al SV Oostrum geheel in het nieuw gestoken door Sport- inn Venray. Links de heer Ger Schlooz van Sport-inn. Donderdag 14 april 2005 - PagiwgL Sjoelclub Venray goed vertegenwoordigd op NK In de hoofdklasse van de bedrijven- competitie tafeltennis van Red Stars heeft TextDepartment op de voorlaat ste competitiedag het kampioen schap geprolongeerd. Wel is het nog heel spannend wie op de tweede plek terecht komt, want zowel Headhun ters als Old Devils hebben evenveel punten en zullen op de laatste speel dag uit moeten vechten wie uiteinde lijk achter TextDepartment op de tweede plaats zal eindigen. Onderaan zijn er nog drie ploegen die heel dicht op elkaar staan. Ook zij zullen nog fel gaan strijden wie uiteindelijk de rode lantaarndrager gaat worden in deze leuke en enerverende hoofdklasse. Stroeken Electra-TextDepartment 1-9 TextDepartment had in theorie nog maar vier punten nodig om de kam- pioensvlag te hijsen en al gauw bleek dat op de andere tafel concurrent Old Devils wat punten aan het morsen was en daardoor was het na twee par tijen al beslist. Pieter-Jan Tacken, Peter Clijsters, Gorazd Grebenjak en teamcaptain/sponsor Ying-Fu-Li zijn in de breedte dermate sterk dat zij in elke wedstrijd genoeg punten bijeen sprokkelen om hun concurrenten voor te blijven. Tegen Stroeken, die nog strijd om de onderste plaatsen met Inalfa en Keukenkenners, hadden de kampioenen niet veel problemen. Alleen Ton Zieltjens won van Gorazd Grebenjak, mede omdat Grebenjak veel last had van het materiaal van Zieltjens, al had die toch wel vijf games nodig om hem te verslaan. Fons Coppus en Wilma Oostrom kon den geen potten breken, Pieter-Jan Tacken showde er rustig op lost met zijn verdedigend spelletje en dreef zijn tegenstanders tot wanhoop. Clijs ters heeft het team van TextDepart ment nog stabieler gemaakt en het zal in de nieuwe competitie wederom lastie eaan worden voor de concur rentie om dit team te verslaan. Old Devils-Bartos' Broodjes 5-5 Een fel duel tussen beide teams. Bar- to's vocht voor elk punt tegen Old Devils waar Twan van Vegchel weer eens in de basis stond en dat scheelt vaak een slok op een borrel. Van Vegchel had wel een heel moeilijk avondje en speelde meer tegen zich zelf dan tegen de opponent. Hij bleef wel ongeslagen maar moest tegen Dudley Moss alle registers openbre ken om uiteindelijk in vijf zeer span nende games de wedstrijd naar zich toe te trekken. Jos Achten begon ook heel voortvarend aan zijn partij tegen Leo Manders. Manders bakte er in de eerste twee games niet veel van en liet dat dan ook zeer duidelijk merken in woord een gebaar. Blijkbaar pepte hij zichzelf daardoor op want in de 3e game tikte hij Jos Achten met 11-5 van de tafel. Na de 4e game nipt te hebben gewonnen met 11-9, was het definitief over met Achten, want Man ders was ontketend en dat betekende een zeer teleurstellend einde voor Jos Achten, die de laatste game kansloos met 11-4 verloor. Achten won nog wel van Ernst Brecheisen maar moest wel stevig buigen voor Dudley Moss in drie games. Met de twee punten van Manders en een belangrijk puntje voor Brecheisen na winst op Jos Koenen pakte Barto's verdiend het gelijkspel tegen Old Devils The Headhunters-Kcukenken- ners8-2 The Headhunters zijn erin geslaagd om dichter bij hun concurrent Old Devils te komen en staan nu in pun ten gelijk met hen. Tegen een gehan dicapt de Keukenkenners, die slechts met twee man achter de tafel versche nen, was het een gemakkelijk avond je, De blessuregevoelige Jan Zanders (knieklachten) moest op het laatste moment afhaken en vaste invaller Patrick Manders was niet beschik- zijn tegenstanders. Angelu» '^ier moest het toen opnemen If, Pa van den Bosch en dat zijn i en spannende partijen onitë 1 lcrond( elkaar nauwelijks ontlopct van den Bosch het tempo l\i haalde, kon Angelina KocP^lll echt haar stempel drukke» - wedstrijd. Lukt het Anp tempo te maken, dan is zet jjtslag y moeilijk te stoppen, vooral 46 duivi forehand. De eerste gameffl an; 1,6, wel, doch Hans van den Bos nonen de geconcentreerd en wot 3 2^ 2; volgende games nipt metf Iers; 7 a. twee punten verschil. Hi feesten 1 tevens vrij simpel van Nel W ierrits; 1 moest alleen buigen voob naakbare John Bonants, d>e'{)g jt, eerste game moest afstaan, belspel leek een overwint®' "tslag w den voor TempoTeam, 'eriien d Bosch en David vochten ziek este 25 baarlijk terug in de 5e gat119,20 met 3-7 te hebben achter ges sn; 3,10 -11,12, De kampioenen van T& Roosei ment -1H. Frai (door Henk Lammen) Sjoelclub Venray is op zaterdag 16 april door negen leden verte genwoordigd tijdens de Neder landse kampioenschappen indivi dueel in Bameveld. Onder hen de drie jeugdspelers Tanja en Inge Vermeulen en Kevin Engels. Hun deelname bevestigt dat sjoelen een sport is voor jong en ou<L Sjoelen is voor mij een stukje nos talgie. Op lange winteravonden, als het voetbalveld ondergesneeuwd is en de trainer geen zin heeft om ons de beginselen van de voetbalsport bij te brengen, werd de sjoelbak steevast op de tafel in de huiskamper geplaatst. Even de stofdoek er over, de schijven oppoetsen en vervolgens de confrontatie aangaan met mijn vader. Op het scherpst van de snede, want we kunnen beiden niet tegen ons verlies. Desondanks heb ik als jongetje van een jaar of tien geen moment overwogen om te gaan sjoe len in clubverband. Want ondanks alle plezier die ik aan het spelletje beleefde, was het in mijn ogen toch meer een sport voor ouderen. Met dit stoffige imago kampt de sjoelsport nog steeds. "Ten onrechte", zegt voor zitter Anny v.d. Heijden van Sjoelclub Venray. "Sjoelen is een sport voor jong en oud. Het is ook een echte sport waar concentratie en vaardig heid heel belangrijk zijn. Ook voor de jeugd kan het een prima 'vorm van sport en ontspanning zijn. Met Inge, Tanja en Kevin hebben we drie top pers in huis." Inge en Tanja Vermeulen, beiden vijftien jaar en niet geheel toevallig (tweelingzusjes, kwamen zes jaar geleden via het sportkennismakings project in Venray in contact met de Vanaf links: Tanja, Kevin en Inge die zaterdag meedoen aan het NK sjoelen. sjoelsport. Inge deed aan turnen en dansen, maar gaf beide hobby's op voor haar nieuwe sport. "Bij het dan sen had ik alle diploma's en turnen vond ik een beetje saai worden. Ik kende alle oefeningen al en moest tel kens alles herhalen. Daarom ben ik gestopt. Sjoelen vond ik meteen leuk. Vooral de spanning, een zo hoog mogelijk aantal punten gooien. Dat was de uitdaging." Inge is de rustigste van de twee. En de talentvolste. Eer der al werd ze twee keer Nederlands kampioen in de E- en B-klasse. "Nee, ik laat met niet zo snel gek maken. Ik gooi ook heel rustig, met gevoel. Vaak gebruik ik een andere steen of de zijkanten om mijn doel te berei ken." Dit in tegenstelling tot haar zus Tanja, die nog wel eens uit de bocht wil schieten. "Als het mij niet lukt, dan moet ik mijn frustatie kwijt. Dan vliegen de schijven over het bord. Als ik boos ben, moet ook niemand in mijn buurt komen." Inge en Tanja zijn twee doodgewo ne meiden, die uitgaan, naar de jon gens kijken ensjoelen. In hun ogen is sjoelen dan ook absoluut geen sport voor alleen ouderen. Tanja: "Het is absoluut geen oude wijvensport. Iedereen kan het doen en de span ning en strijd tegen anderen is prach tig." Op school, beiden zitten op het Raayland College, wordt niet lacherig gedaan over de hobby van de twee lingzusjes. Inge: "Ik heb een keer een spreekbeurt gedaan over sjoelen. Daarna mocht iedereen gooien. De jongens vonden het zo gaaf dat ze niet meer van de bak af waren te slaan. Als je de sjoelsport ontdekt hebt, is het keileuk." SPORT PROMOTEN Voor iedere sjoeler is het een uto pie om de hoogste score van 156 te gooien. Zoals velen bleef Inge Ver meulen tot nu toe steken op 152. Om zaterdag kans te maken op de Neder landse titel zal de vijftienjarige zeker 140-ers moeten gooien in het kam pioenschap dat over twintig bakken gaat. In het individuele klassement staat ze nu tweede in de B-klasse, ter wijl zus Tanja op een zevende plaats staat. "Je zult gewoon een topdag moeten hebben. De vorm van de dag bepaalt of je Nederlands kampioen wordt", kijkt Inge vooruit op het NK. Voor Tanja lijkt een podiumplaats ver weg. Ze is echter absoluut niet jaloers op haar zus. "Natuurlijk wil ik van haar winnen. Maar vaak lukt het net niet. Ik ben echter niet zo 'gemeen' dat ik Inge het succes niet gun. We willen allebei zo goed mogelijk gooi en. En zo hoog mogelijk eindigen. Ik heb liever dat Inge wint dan iemand anders." Kevin Engels is dertien jaar, zit ook op het Raayland College, en sjoelt nu drie seizoenen. "Ik heb eerst bij SV Venray gevoetbald. Als keeper. Maar dat vond ik niet meer zo leuk. Ik had al vaker gesjoeld bij mijn opa en oma. Tijdens het sportkennismakingspro ject kwam ik echt in contact met de sjoelsport. Sindsdien ben ik bij Sjoel club Venray." Kevin werd vorig jaar in de C-klasse derde op het NK. Hij wil nu meer. "Dat is ook het leuke aan sjoelen. Om steeds beter te gooien. Hogere punten te scoren. Tijdens de toernooien ga je de strijd aan met concurrenten. Die probeer je dan voor te blijven. Bovendien is het heel j Dondt gezellig." Toch twijfelt hij(itoopmai gend jaar nog doorgaat bij Moedvol Venray. "Eigenlijk wil ik siwerden 2 gaan tennissen. Inge en Tferrassei pen waarschijnlijk ook enlngden helemaal geen jeugd meer wn Aar s ik jammer. Want naast de [jjlrok 50$ doe ik het voor de gezellijfte plaat: beide zusjes Vermeulen iw.d, Berj inderdaad ook om de sjoeilaats w: schijven op te bergen. Ing;die Sche het niet meer zo leuk als ™erde pk zijn nog maar weinig sjcToonStij onze leeftijd. Bovendien zijl. nooien altijd op zaterdag. D )g Y niet zo fit als ik op vrijdagavt En op zaterdag wil ik ook we - De aanwas van jeugdled r; het grote probleem van S Venray, die vijftien senia telt. "We hebben nu ook pla Pr' de sport meer te promoif lssen e jeugd. Zo hebben we tijden °*jent e tweek in de bibliotheek de) fzjP nis laten maken met de sj1 Verder willen we andere ac F-® u ontplooien om jeugdleden ti V^ie: Het blijft echter moeilijk oir voor onze sport te intei aldus voorzitter V.d. Heijd Inge, Tanja en Kevin nemer nog zes seniorenleden dec j, .Pr( NK. Dat zijn Sjeng en Ril °lleDert mans, Ben en Harrie Rongci Sanders en Paul Bouten. 1 Heijden: "We zijn er bijzoter e' op dat we met zo'n grote naar Bameveld gaan. Hopelij «I we enkele prijzen in de v Uitslag Pen ihap. D j ll^en, Wie meer over de sjoel [0pend Sjoelclub Venray wil weten e|e groe tact opnemen met Anny v.d aalscore telefoon (0478)583929 of' j ny@wanadoo.nl 8.68% 2 baar. De kersverse en trotse vader Jeroen Swinkels speelde een uitste kende wedstrijd tegen de defensief en weer goed spelende Arno Schrivers. Schrivers had wel de volle vijf games nodig om Jeroen te verslaan. Marcel Swaghoven had in Dorien v.d. Gies- sen een gelijkwaardige tegenstander. Het lukte hem uiteindelijk deze partij naar zich toe te trekken en deed dat in drie games. Voor Swaghoven een fikse opsteker, want in de steeds ster ker wordende hoofdklasse komt hij vaak net een tikkeltje kwaliteit te kort om zijn partijtjes winnend af te slui ten. TempoTeam-Inalfa 6-4 Met John Bonants weer in de gelede ren, samen met Angelina Koenen en Nel Dorssers, was TempoTeam van plan om Inalfa flink aan te pakken. Bonants begon tegen good old Wijkie David en had alleen in de eerste game moeite met David (13-11). Daarna was het snel afgelopen en maakte Bonants de partij af in drie games. Mat Arts had te veel last van zijn rugbles sure en moest zijn partijen afstaan aan

Peel en Maas | 2005 | | pagina 26