'ontje tussen Blitterswijck n Wellerlooi vaart weer .Kleurrijke metamorfose "historische abri's Maatregelen op Dorpbroekstraat Meerlo-Wanssum Peuterspeelzalen kiezen voor gym Workshop lichte muziek Vastenactie steunt SOS Service rubriek ska* Schietwedstrijd in Blitterswijck Oproep Hennepkwekerij ontmanteld Reconstructie N554 later Mantelzorgers Synthese PaaifEELEN MAAS Donderdag 14 april 2005 - Pagina 11 l/rijwilligers zijn het kapitaal ny Maandagmorgen 11 april, og vijf dagen voordat het ets- en voetveer over de Maas ussen Blitterswijck en Weller- 00i weer in de vaart gaat. Jan Dartels, voorzitter van de stich- jng die de pont exploiteert, en ei van Rensch, een van de vrijwillige schippers, maken ilvast wat proefvaarten, iieens staan er op de Weller- ooise oever twee Duitse fiet- toeristen. Jan en Lei zetten het echtpaar (gratis) over. Vooral de man is diep onder de indruk van het pontje: "Das doch nicht! Alleen voor rs en voetgangers? Onge- jfelijk! En wie betaalt dat alle- ïnaal?" Jan en Lei genieten stil- etjes: kijk, dat enthousiasme, Jaar doen ze het nu allemaal voor. f4 Komende zaterdag begint het fiets- en voetveer tussen Blitters- **wijck en Wellerlooi aan zijn vierde seizoen. Dat het pontje in en rhoefte voorziet, is inmiddels meer dan duidelijk. Op basis van djfers van andere Limburgse fiets en voetveren hoopte men bij de start in 2002 op vijftienduizend passagiers per jaar. Die inschatting ileek echter veel te laag: vorig jaar werd al de honderdduizendste passagier begroet. Het totale aan- ;al mensen dat werd overgezet :droeg in 2004 maar liefst 42 dui- :nd, bijna driemaal zoveel als :raamd! Jan Bartels is een van de mensen ie het initiatief nam om het pon tje in de vaart te brengen. De uit- tater van restaurant Veerhuys 'ante Jet en camping 't Veerhuys Blitterswijck is tevens voorzit ter van de stichting die de pont cploiteert. Hoe verklaart hij het icces van de pont? "Een aantal istandigheden heeft vanaf het meegezeten: fietstoerism,e is je laatste jaren enorm in opkomst, foord-Limburg is steeds meer in :k als vakantiegebied en in itsland heeft men inmiddels de Jfiets ook ontdekt. Maar een min- ldy stens even belangrijke factor zijn denk ik onze vrijwilligers, de schippers. Ze zijn als het ware ons kapitaal. Zonder hen zou het abso luut onmogelijk zijn kostendek kend te werken." Lei van Rensch, gepensioneerd postbode uit Wellerlooi, is een van die door Jan Bartels zo geroemde vrijwilligers. Vanaf het begin is hij een van de schippers van het pontje. Wat trekt hem zo in het overzetten van passagiers? "In de eerste plaats het contact met mensen. Uit heel Europa heb ben we al mensen overgezet. De meeste passagiers zijn een dagje uit of op vakantie, dus ze hebben allemaal goede zin. Als je wat ver telt over de streek hier, hangen ze aan je lippen. Wat het verder zo leuk maakt, is dat het een los varend pontje is. We liggen niet aan een ketting, zoals veel andere veerponten. We zijn dus echte schippers, dat maakt de uitdaging net iets groter." De meer dan twintig vrijwillige schippers vormen een hecht gezelschap. Lei van Rensch: "Het zijn allemaal mensen rond de VLJT- leeftijd met uiteenlopende achter gronden. Er zitten onderwijzers bij, metselaars, gemeenteambtena ren en zelfs iemand die schipper is geweest op een grote olietanker. Ze komen ook niet alleen uit Blit terswijck en Wellerlooi maar uit de hele omgeving. Samen vormen we een heel gezellig team. Af en toe is er een feestavond en we gaan gezamenlijk naar cursussen. Dat schept natuurlijk een band. Als zich nieuwe vrijwilligers aan melden, proberen we dan ook altijd eerst uit te vinden of ze wel bij ons clubje passen." De schippers houden zich overi gens niet alleen bezig met varen. Jan Bartels: "Ze zorgen ook voor het onderhoud. Ontzettend belangrijk, want met tienduizen den, passagiers per jaar moet de pont uiteraard regelmatig opgeka lefaterd worden. En 's winters wordt de boot elk jaar helemaal opnieuw opgeschilderd." Het vaartuig ziet er inmiddels weer piekfijn uit, het vaarschema voor de schippers is gereed, de eerste proefvaarten zijn al Stefan Agten uit Leuven was vorig seizoen de 100.000stepas sagier van het pontje. gemaakt en de eerste tevreden passagiers zijn maandagmorgen dus al weer gesignaleerd: laat het vaarseizoen maar weer beginnen! Zijn er nog nieuwe ontwikkelin gen te melden? Jan Bartels: "Alles loopt eigenlijk op rolletjes. Als bestuur proberen we dat zo te houden. Wel een nieuwtje dit jaar is de marifoon. Met al die mensen aan boord is veiligheid voor ons heel belangrijk. Tot op heden is er gelukkig nog nooit iets gebeurd. Er mag ook gewoon niets mis gaan. Alle schippers moeten daar om een vaarbewijs hebben en hier worden ze nog eens extra getraind in praktische vaardighe den. Met de marifoon hopen we de kans op ongelukken nog klei ner te maken." Het fiets- en voetveer tussen Blitterswijck en Wellerlooi vaart dit jaar dagelijks van 16 april tot en met 2 oktober, dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. iardi De drie historische beton- ten en volkomen onderko- len abri's (bushaltes) in de [emeente Meerlo-Wanssum mdergaan dit jaar een meta- ïorfose. Het college van bur gmeester en wethouders leeft de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo- Wanssum toestemming gege ven om de drie bushaltes een frisse kleur te geven met een boodschap van SOS erbij. Zaterdag werden de drie abri's door de vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum schoon- gespoten. De drie brandweer lieden kregen daarbij de hulp van Tom Lenders (12) en Kevin Kleven (13). Kevin is actief bij de jeugdbrandweer Venray en Tom was meteen bereid om een handje mee te helpen toen hij voor dit karwei werd gevraagd. En Vt zoontje Jeffrey van brand- 'eerman Jilesen hielp ook handje mee. Samen hebben ze met enkele volwassenen de opgeplakte affi ches van de abri's geschraapt en ie brandweer even geholpen met spuiten. In de gemeente Meerlo- Wanssum staan drie oude beton nen abri's. Dat zijn bushaltes die in de jaren '70 zijn geplaatst. Ze "laan aan de Geijsterseweg in Wanssum, de Beeteweg in Blit terswijck en de Hoofdstraat/Bru- geind te Meerlo. De abri's wor den nauwelijks tot niet onderhouden, hingen vol met schots en scheef geplakte affi ches. Kortom: geen verfraaiing van de omgeving. SOS Meerlo- Wanssum kwam op het idee om deze abri's eens grondig onder handen te nemen. Schoon te spuiten en vervolgens van fraaie •deuren en/of spreuken en afbeel dingen te voorzien. Die spreuken en afbeeldingen moeten een rela tie hebben met het werk van SOS of met respect in z'n algemeen heid. Zo zou het lieveheersbeest je symbool van zinloos geweld- °P alle abri's terug kunnen •tomen. En om kinderen en jonge ren te betrekken bij het project, w°rdt ook het respecteren van Andermans goed gepromoot. De gemeente Meerlo-Wanssum is bereid om dit project ook finan cieel te ondersteunen en heeft de provincie Limburg gevraagd om hetzelfde te doen. JONGEREN GEZOCHT Karlijn Surminski uit Blitters wijck (zij heeft de Kunstacademie in Maastricht gedaan en is gespe cialiseerd in kleuren, red.) is bereid gevonden om als artistieke kracht dit project mede vorm te geven en te begeleiden. Binnen kort worden de abri's in de grondverf gezet en daarna gaat Karlijn aan de slag. Dat is moge lijk mede dankzij de medewer king van Schildersbedrijf G. Thijs- sen Zn uit Swolgen. Karlijn werkt momenteel een plan uit en denkt er aan om op de abri's ver- voerstaferelen uit de hele wereld te schilderen. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk jongeren uit Meerlo- Wanssum aan dit project mee doen. Geïnteresseerde jongeren die aan dit schilderproject willen meewerken, kunnen zich melden De abri's zijn zaterdag schoongespoten door de vrijwil lige brandweer die daarbij hulp kregen van enkele kinderen. Foto: Marijn Poels of informatie opvragen bij Karlijn Surminski (e-mail: karlij nsurmins- ki@yahoo.cop.uk of bij René Poels van SOS Meerlo-Wanssum (06-5404272) De gemeente Meerlo-Wans sum .gaat bekijken of het mogelijk is om op de Dorp broekstraat in Meerlo rode fietsstroken en wegversmal lingen aan te leggen. Tevens wordt onderzocht of een deel van de straat ingericht kan worden als 30-ldlometerge- bied. De bewoners van de Dorpbroekstraat willen al jaren dat de gemeente maatre gelen neemt om de veiligheid op de weg te vergroten. Vooral de vele hardrijders en het sluipverkeer op de weg zijn de bewoners een doorn in het oog. Enkele maanden terug hielden ze een handtekening actie om hun verzoek kracht bij te zetten. In september 2004 bracht ook de politiek een bezoek aan de Dorpbroek straat om de situatie op locatie te bekijken. Dinsdagavond tijdens een infor matiebijeenkomst kregen de bewoners van de gemeente Meer lo-Wanssum twee opties voorge legd om de problemen aan te pak ken. Over de ene optie, het aanleggen van verkeersdrempels, waren de meningen verdeeld. Maar voor de tweede optie, het aanleggen van fietsstroken en wegversmallingen en het inrich ten van een 30-kilometerzone op een deel van de Dorpbroekstraat, gingen de handen wel op elkaar. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat nu bekijken in hoeverre het mogelijk is om deze maatregelen te realiseren. Een probleem is bij voorbeeld dat de brandweerkazer ne aan de Dorpbroekstraat is gevestigd. "Er moet dus onder meer gekeken worden naar de consequenties van de maatrege len voor de aanrijtijden van de brandweerlieden", legt voorlicht ster Sylvia van Nispen uit "Binnen kort wordt een voorstel aan het college van B en W voorgelegd. Maar eerst worden de voor- en nadelen van de maatregelen onderzocht." Cursus Bewegen met peuters succesvol afgesloten Met goed gevolg hebben zeventien leidsters van de peu terspeelzalen uit de regio de cursus Bewegen met peuters onlangs afgesloten. De cursus werd gehouden in het kader van het project Sport 3, waarin de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum samenwerken om beweging en sport te bevorde ren. Het project Sport 3 is opgezet door de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Seven um met als doel om het sporten te stimuleren. Samen met verenigin gen, instellingen en bonden pro beren de gemeenten het lokale aanbod van sportactiviteiten te verbeteren. De cursus Bewegen met peuters is hier een onderdeel van. Initiatiefnemer is de Konink lijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Peutergym betekent buig, kruip, spring en klim. Gymmen op peuterniveau dus. Spelen met bal len, rollen met de hoepel, over de touwtjes springen en als een tijger onder de stokken doorkruipen. En dat alles met als doel om peuters op jonge leeftijd kennis te laten maken met diverse vormen van bewegen. Natuurlijk is dit ook een goede gelegenheid om eventuele bewegingsstoornissen in een vroeg stadium te signaleren. Talli Fokke heeft veel ervaring met peutergym. Als cursusleidster heeft zij de afgelopen weken maar liefst 17 leidsters van peuterspeel zalen uit de regio kennis laten maken met de mogelijkheden peu tergym in de peuterspeelzaal. CERTIFICATEN En met een goed resultaat. Alle deelnemers hebben de cursus met goed gevolg afgerond. De cursis ten zijn allen leidsters van peuter speelzalen uit Horst aan de Maas, De cursisten poseren geza menlijk met projectleidster en examinator Meerlo-Wanssum en Sevenum. Op zaterdag 9 april kregen ze uit han den van wethouder Jos Jenniskens van Horst aan de Maas en wethou der Leo Beterams van Meerlo- Wanssum het officiële certificaat uitgereikt van de KNGU. Iedereen was het er over eens dat de cursus overduidelijk een bijdrage gele verd heeft aan de deskundigheids bevordering binnen het peuter- speelzaalwerk. Na het succesvolle optreden van twee groepen enthousiaste zangliefhebbers en dirigenten op 12 maart 2005, is het weer tijd voor een volgende activiteit in het kader van het project muziekshop- pen De workshop lichte muziek bestaat uit vijf avonden die in het teken staan van lichte vocale muziek. De workshop staat onder leiding van dirigent Marco Marien, maar ook enkele gastdirigenten (onder wie Steven Gerrits) verle nen hun medewerking aan het project. Er wordt onder meer aan dacht geschonken aan stemvor- ming. Ook ontvangen de deelne mers een oefen-cd en bladmuziek. De muziekshop lichte muziek staat gepland op 27 april, 11 mei, 25 mei, 8 juni en 22 juni en wordt van 20.00 tot 22.30 uur gehouden in de Speulplats in Meerlo. De kos ten bedragen 25 euro, te voldoen op bankrekeningnummer 1026679924 onder vermelding van muziekshop lichte muziek. De organisatie gaat uit van een groepsgrootte van 20-25 perso nen. Deelname is op volgorde van aanmelding; rekening houdend met een evenwichtige verdeling van de stemsoorten. Aanmelden - met vermelding van stemsoort - voor uiterlijk 16 april. Contactper sonen: Carla Kunen, tel: 532456, e- mail carlakunen@lycos.nl, St. Wilbertsweg 4 Geijsteren, Lucy Vervoort, tel: 692003, e-mail lode- wijk.vervoort@wanadoo.nl, Megelsum 18 Meerlo of Jan Joore, tel: 692437, e-mail jjoore@wana- doo.nl, De Fazant 15 Meerlo, De vastenactie in de parochies Meerlo, Tienray en Swolgen heeft dit jaar het bedrag van 2646,10 euro opgeleverd. Dat heeft pastoor Ruud Verheggen van de cluster Meerlo/Tienray/Swolgen bekend gemaakt. Zoals bekend heeft de parochie besloten om dat geld te schenken aan het kindertehuis Hogar Esperanza in Chili, dat voor drie jaren geadopteerd is door de Stichting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum. In dat huis worden 75 kinderen opgevangen die verwaarloosd werden, mis bruikt zijn of door de rechter bij de ouders zijn weggehaald om allerlei redenen. Vanuit Chili laat de Belgische zuster Lucienne Hardy weten ver rast te zijn door de opbrengst van de vastenactie. Zij wil graag alle vrijwilligers die zakjes hebben opgehaald en alle mensen die een bijdrage hebben geleverd, hartelijk danken voor de geste. Ook dankt zij de parochies voor de sympa thieke actie. Zuster Hardy hoopt veel mensen van de parochies te ontmoeten tijdens het Wereldfesti val op zondag 26 juni in Meerlo, waar zij een van de eregasten zal zijn, samen met enkele adoptiekin deren uit Chili. De opbrengst van de verschillende acties in Meerlo- Wanssum wordt dan symbolisch aan de zuster overhandigd. SOS Meerlo-Wanssum is zeer te spre ken over het feit dat de drie parochies voor een jaar de opbrengst van de vastenactie beschikbaar hebben gesteld aan hun project. "Door al deze acties ontstaat er vanuit Meerlo-Wansum een grote solidariteit voor de men sen die het niet zo goed hebben als wij", aldus SOS Meerlo-Wans sum. De eerste schietwedstrijd Bra bants wipschieten wordt op zondag 17 april in Blitterswijck gehouden. Aanvang: 13 00 uur. Aan deze wed strijden nemen deel: St. Antonius Abt Gilde Blitterswijck, Koninklijk St. Willibrordus Gilde Geijsteren, St. Antonius Gilde Well, St. Joris en St. Anthonius Gilde Maashees en het Onze Lieve Vrouwengilde Holthees. Aan de wedstrijden kunnen ook de jeugdleden onder 16 jaar mee doen. Er wordt geschoten op vier onderdelen. De schutter die de meeste punten behaalt krijgt de dag prijs: een zilveren schild. De volgen de wedstrijden vinden plaats op zondag 5 juni in Geijsteren en op zondag 3 juli in Holthees. Tevens vindt in Holthees de prijsuitreiking voor de algemene kampioen en de corpsprijs, de Jan Katelaan wissel trofee, plaats. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur. Ben je er ook alleen voor komen te staan na het overlijden van je partner? Of is je partner op het moment erg ziek en heb je behoefte om daarover met lotge noten te praten? Of heb je gewoon zin in een kopje koffie? Loop dan eens vrijblijvend bij ons binnen! Vanaf 20 april staat iedere woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur de koffie klaar. Je kimt ook eerst contact met ons opne men voor meer informatie. Antoinette de Koster-Geurts en Ria Sijbers-Oomen, De Houskuil- straat 9, 5861 BW Wanssum. Tele foon: 0478-533511 of 06- 43486186. E-mail: oomenria@wanadoo.nl PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De politie heeft donderdag avond een hennepkwekerij ont manteld in een woning aan de Hoofdstraat in Meerlo. Tijdens een onderzoek, donder dagavond, troffen agenten op de bovenverdieping een kwekerij aan met zo'n achthonderd hen nepplanten. De apparatuur en de planten zijn in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek in om te achterhalen wie de eige naar is van de kwekerij. De reconstructie van de provinciale weg N554 (Horst- Wanssum) zou op 18 april beginnen, maar is wederom uitgesteld. Dat heeft de pro vincie de gemeente Meerlo- Wanssum laten weten. Wan neer de werkzaamheden nu beginnen, is nog niet bekend. Bij de reconstructie worden de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum, de Hoofdstraat in Meerlo en de Spoorstraat in Tien ray fasegewijs aangepakt. Het asfalt wordt vervangen, er wor den fietspaden aangelegd en de trottoirs worden opnieuw bestraat. Bovendien worden bij de ingangen van de dorpen Tienray en Meerlo drempels aangelegd en wordt net voor de bebouwde kom van Meerlo - aan de kant van Wanssum - een vluchtheuvel aangelegd voor overstekende fietsers. Ook worden tegenover het tuincentrum aan de Ponjee straat in Wanssum enkele par keerplaatsen aangelegd. De contactgroep mantelzorg houdt op dinsdag 19 april haar maandelijkse bijeenkomst van 9.45 uur tot 12.00 uur bij Synthe se aan de Bemmelstraat 2 in Horst. Het thema respijt en respijtzorg staat tijdens deze bij eenkomst centraal. De eerste bij eenkomsten van de belangen- en contactgroep mantelzorgers in de gemeente Meerlo-Wanssum wor den gehouden op dinsdag 3 mei in het gemeentehuis te Meerlo, van 10.00 tot 11.30 uur en van 19.45 tot 21.30 uur. Het steun punt mantelzorg is een activiteit van Synthese. Bij het steunpunt kunt u ook terecht voor een per soonlijk gesprek, ondersteuning bij het zoeken naar hulp, het orga niseren van contactbijeenkom sten voor en door mantelzorgers etc. Voor meer informatie kunt u tij dens kantooruren (m.u.v. vrijdag middag) terecht bij mevrouw R. van Eijk-Bastiaansen van het steunpunt Mantelzorg Horst, tele foon 077-3978500, e-mail r.vaneijk@synthese.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Kantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-S wolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11