Aanpak wateroverlast riool Vrouwelijke Lions Club in Venray Publiekshal officieel geopend Truckrun geslaagd Sr Kom over de drempel bij een homeopaat Voetdeskundige bij Van de Ven Schoenen Toon Hermans Tariefstijging van 1000% lieuw kantoor ynthese geopend Taartpunten inkrimping grarische •sector orse louwplan jK Veulen Dorpsraad Oostrum 10.000 euro voor Match Openbare verkoop Niets! omtonu Donderdag 7 april 2005 - Pagina 9 PaginfcEEL EN MAAS Q G .Ame |e et |e orntonn ei De gemeente Venray heeft een loieringplan vastgesteld voor yjOO} tot en met 2014. De nadruk dit plan ligt op maatregelen om j wateroverlast vanuit het riool beperken en om te voldoen aan milieueisen. De benodigde l3Caatregelen vinden plaats in de :rste vijf jaar. Het nieuwe rioleringsbeleid gaat uit van intensere regenbuien, met als gevolg dat er vaker water op straat staat. Om wateroverlast te voorkomen, realiseert de gemeente aanvullende maatrege len en aanpassingen aan het riool stelsel. Verder wordt de komende vijf jaar steeds meer bestaand ver hard oppervlak afgekoppeld van het riool. Dit betekent dat er min der schoon hemelwater via het riool wordt afgevoerd. Door dit schone water te infiltreren wordt het rioolstelsel minder onnodig belast. Dat heeft een positief effect heeft de waterkwaliteit van de beken. Hiermee voldoet Venray aan de eisen uit de wet milieubeheer, die voorwaarden stelt aan de overstort van rioolwa ter op de beken. Jaarlijks worden de riooluitvoeringsmaatregelen opgenomen in een integraal uit voeringsprogramma. De gemeen te betaalt de gehele uitvoering van het beleidsplan uit de riool rechten. Ze verhoogt de tarieven voor de rioolrechten geleidelijk. Dit komt neer op 148 euro voor 2005 tot 240 euro in 2014. ïuwd -t dit] tudee Laapto Se' kavel bi pm lei a dan! de De gemeente en Synthese jlijven samen verantwoorde- "llijk voor de begeleiding en 3zorg waar de inwoners van Venray op rekenen. "De bur- :rs zijn mondiger geworden, innen zelf goed nadenken river waar ze behoefte aan iebben en kunnen goed voor zichzelf opkomen", vertelde jurgemeester Waals vrijdag -bij opening van het nieuwe ^kantoor van Synthese aan de :unseweg. "Toch is zo'n 90% van de men sen niet zo zelfredzaam als de media en de zorgaanbieders ons loen geloven", aldus Waals. "Voor lie mensen moet de gemeente ur op a i af« setke. Als het gaat om zaken als zorg jn dren veiligheid, moet Venray af van 3 ruiiïcj] verdeling tussen centrum en gara&erkdorpen. Die mening is burge- ïeester Jos Waals toegedaan. Vaals is al met de politie in esprek om Venray in te delen in her of acht taartpunten, met de Markt als centrum. "We af van het idee van een entrum en tien dorpen", aldus Volgens de Venrayse bur- ,g ;ervader past zijn 'plan' in een visie over stad en platte- and in Venray. "Zo kunnen we ;ebiedsgericht gaan werken op iet gebied van zorg en veiligheid." biim#| 3t huf ier 811 Zf badkfli se< itm 'In Venray is nog geen 5% van de mensen werkzaam in de agrari- tche sector." Die uitspraak deed mrgemeester Jos Waals bij de opening van de Unit Venray van 6 Synthese, vrijdagmiddag. Waals loest dit tot zijn schrik constate- en. Toen hij dertien jaar geleden >egon als burgemeester waren in Venray een paar duizend bedrij- 'en en was zo'n 15% van de men- werkzaam in de agrarische :ctor. Waals vertelde dat deze lijfers een nieuwe visie in de rela- stad-platteland noodzakelijk laken. Volgens de burgemeester is in dat verhaal ook een belangrij ke rol voor Synthese als zorg- en welzijnsinstelliiig weggelegd. Ksen i ten gW'doi DOOD! 0( stalls De gemeente Venray en de •rpsraad Veulen hebben over stemming bereikt over de invulling van het bouwplan aan de Voerleberg in Veulen. In geza menlijk overleg is besloten om iet oorspronkelijke plan te hand haven. Dit betekent dat op de locatie woningen in de vrije sec tor komen. De partijen hebben gesproken dat het binnenterrein De Vlies en de Voerleberg ig beschikbaar komt voor |kavtl Woningbouw. Dit terrein wordt du gebruikt voor evenementen en 'Is speelveld. Afgesproken is dat le gemeente samen met de dorps rad gaat zoeken naar een alterna tieve locatie voor dit speel- en Êvenemententerrein. De gemeen teen de dorpsraad Veulen hadden ^en verschil van opvatting over de invulling van het bouwplan an de Voerleberg in Veulen. De gemeente wilde op deze plek enkele sociale woningen bouwen, envijl de dorpsraad voorstander fas van woningbouw in de vrije ector, zoals in het oorspronkelijk /pjjjj P'an stond. In het bouwplan aan V* de Voerleberg zijn nog twee kavels vrij. en, in het geval van Venray, Synthese, zich blijven inzetten." Volgens Waals moet de burger op een zekere basis kunnen blijven rekenen. Daarnaast dienen Synthese en gemeente te bekijken wat sociaal en maatschappelijk wel of juist niet belangrijk is. 'We moeten kijken waar de burgers behoefte aan hebben." Volgens Waals moet daarbij de individuele zorg niet uit het oog verloren worden. Waals onderstreepte dat de rela tie gemeente-Synthese zakelijker is geworden. "De kracht van Synthese is de lokale deskundig heid. Synthese ziet wat er leeft en speelt in de samenleving en is in staat in te spelen op de ontwikke lingen en behoeften binnen die maatschappij." Waals is van mening dat met de nieuwe locatie Synthese zijn plek in de Venrayse samenleving zal behouden. De Dorpsraad Oostrum verga dert op dinsdag 12 april in gemeenschapshuis D'n Oesterham. Op de agenda staan onder andere de voortgangsrap portage Dorpsomgevings- programma (DOP), ontwikkeling wandelpaden Oostrum, de inrich ting van het dorpsplein, de pilot gebiedsgericht werken en de ont wikkeling woningbouw Oostrum. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Het Oranje Fonds heeft 10.000 euro toegekend aan het Steunpunt Vrijwilligerswerk Match in Venray. De bijdrage is bestemd voor de inrichting van de werkruimten in het kantoor van het steunpunt aan de Marktstraat. Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer 15 miljoen euro uit aan organisaties en projecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds socia le cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermin dert het sociale uitsluiting. Van 10 tot 16 april 2005 zal wereldwijd de Internationale Week van de Homeopathie worden gehouden. Op 10 april is het namelijk 250 jaar gele den dat Samuel Hahnemann, grondlegger van de homeopa thie, werd geboren. In diverse landen bereidt men daarom momenteel allerlei activiteiten voor. Tijdens die week zullen belangstellenden worden uit genodigd om kennis te nemen van de homeopathische geneeswijze en de mogelijkhe den die zij te bieden heeft. Tijdens deze bijeenkomsten zul len de homeopaten u nader infor méren over de werkwijze van de homeopathie en hun behandel methode. Aan de hand van voor beelden is het verschil tussen een acute en een chronische behande ling aan te geven. Tevens kan men verduidelijken voor wie en bij welke ziektes en aandoenin gen een homeopathische behan deling wel of niet zinvol kan zijn, en hoe lang een behandeling meestal duurt. Andere aandachts punten zijn verder de werking van homeopathische geneesmid delen en het gebruik ervan. Over behandeltarieven en de mogelijkheid tot een kostenver goeding door de Ziektekostenverzekeraars is even eens informatie beschikbaar. Vragen die men heeft zullen zo veel mogelijk worden beant woord. Voor de data waarop de ver schillende informatieavonden worden gegeven zie de betreffende advertentie elders in dit blad. De deelnemen de homeopaten zijn in Venray Martin Grob en Yvonne Bisschops; in Tienray: Agnes van Ass en in Broekhuizenvorst: Monique Hendrix. Actie voor Moedercentrum Op 15 maart was de officiële aftrap voor een nieuwe service club in Venray: Lions Club Venray De Peelparel. Lions Club Venray De Peelparel staat voor een groep van 21 vrouwen, in de leeftijd van 30 tot 60 jaar, met uiteenlopende beroepen. Ze zijn lid van de Lions, een organisatie die zich niet alleen in Nederland maar ook wereldwijd bezighoudt met goede doelen. Lions zetten zich onder meer in voor het maatschappelijk belang; de slogan is dan ook: 'We serve', wij dienen. De doelstelling van Lions Club Venray Peelparel is, om iets concreets te gaan beteke nen voor vrouwen en kinderen in de regio. Op dit moment is Lions Club Venray Peelparel druk bezig met de voorbereidingen van haar eer ste project: 'de Carbootsale'. Deze vindt op 16 april plaats op het op het Schouwburgplein in Venray, van 10 tot 16 uur. Op deze 'sale' vindt u een grote diversiteit aan tweedehands artikelen zoals speelgoed, kleine huisraad, boe ken, (kinder- en dames)kleding en eigengemaakte lekkernijen. Verder kunt u ook nog in de prij zen vallen door een lot te kopen! Met de opbrengst wil Lions Club Venray Peelparel het Moedercentrum financieel steu nen. Dit Moedercentrum is een initiatief van de Vrouwenraad Venray in samenwerking met de gemeente Venray en zal waar schijnlijk eind 2005 van start gaan. Een voetdeskundige brengt op donderdag 14 april een bezoek aan Van de Ven Schoenen aan de Bleek in Venray. Gedurende de hele dag staat deze specialist men sen met voetklachten te woord. Er wordt gratis een voetafdruk gemaakt en tekst en uitleg gege ven over de werking van de Vibrionveer, een nieuwe Zweedse uitvoering. De Vibrionveer is een vervangings middel van de klassieke steun zool. In tegenstelling tot de tradi tionele steunzool, die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrionveer een verende wer king. Deze activeert de spieren en de bloedsomloop. Het dagelijks elastisch verend op natuurlijke wijze lopen zonder vermoeidheid of pijnlijke voeten wordt hierdoor bevorderd. Met name in Duitsland en Amerika heeft de Vibrionveer grote opgang gemaakt onder men sen met voetklachten en de daar uit voortgekomen rugklachten. De veer verbetert op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. De gevoelige voorvoet wordt extra door verende kupo- len ondersteund en de voet kan weer natuurlijk afrollen. De pijn neemt door deze handeling af en spieren en banden worden weer krachtiger. Ook wordt door het verende effect bij iedere stap de totale voetvlakte gemasseerd, wat een goede doorbloeding bevor derd. Bijkomend voordeel van de Fussgold Vibrionveer is het hand zame formaat: de Zweedse vin ding past in bijna alle modeschoe nen. Mensen met voetklachten en uiteraard ook belangstellenden kunnen zich uitvoering laten informeren over deze Zweedse uitvinding. Het advies van de spe cialist is kosteloos. Wel is het zaak van tevoren een afspraak te maken. Van de Ven Schoenen is bereikbaar via tel. (0478)580077 Fanfare St. Cornelius uit Vortum-Mullem houdt op zondag 17 april vanaf 11.00 uur een open bare verkoop waarvan een gedeel te van de opbrengst ten goede komt aan de fanfare voor de aan koop van nieuwe muziekinstru menten. De veiling wordt gehou den in het gemeenschapshuis aan de St. Corneliusstraat in Vortum- Mullem. De te veilen goederen kunnen op zaterdag 16 april tus sen 10.00 tot 14.00 uur bezich tigd worden, alsmede op zondag 17 april vanaf 10.00 uur tot aan vang van de veiling. De veiling- voorwaarden en kavellijst zijn ver krijgbaar op 16 en 17 april in het Gemeenschapshuis. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS "De burgers kunnen nu in een oogopslag zien waar ze moeten zijn", vertelt Dorien van der Giessen. Zij is als hoofd van de afdeling publieksdiensten zo'n acht jaar bezig geweest met de realisatie van de nieuwe pubÜekshal. Met gepaste trots beleefde zij dan ook de ope ning van de hal, afgelopen vrijdag. Toen Dorien van der Giessen in 1997 bij de gemeente begon, zei ze meteen 'nee' tegen het plan dat destijds voor de afdeling publieks diensten op tafel lag. "De gemeen te wilde haar dienstverlening ver beteren via de een-loket -gedachte. In mijn ogen waren die plannen niet uitvoerbaar zonder dat de binnentuin daarbij werd betrokken." In die plannen was in haar ogen te weinig ruimte voor de privacy van de bezoekers. Ook de werkplekken voor de mede werkers waren volgens Van der Giessen niet optimaal. "Als je de huidige publiekshal ziet, dan is dat allemaal gewaarborgd. Ik ben nu ook blij dat ik toen 'nee' tegen de plannen heb gezegd." Bezoekers die het gemeente huis betreden, zien nu meteen waar ze naartoe moeten lopen om geholpen te worden. Bijvoorbeeld linksaf naar het gemeentearchief, dat uit de don kere kelders van het gemeente huis is verrezen naar een promi nente plek bij de entree. "Het archief is een veelbezochte plaats. De burgers hoeven nu niet meer het halve gemeentehuis door om daar te komen", licht Peter Hermens de verhuizing van het archief toe. Hermens was als pro jectleider belast met de hele ver bouwing van het gemeentehuis. "Een duidelijke bewegwijzering geeft aan waar de burgers hun informatie kunnen krijgen." Rechts bij de ingang is een informatiecentrum ingericht waar een groot aantal folders ligt, maquettes van bouwplannen staan opgesteld en de burger stuk ken kan inzien die ter inzage zijn gelegd. Ook kan de burger vanaf juni via computers de gemeente lijke website raadplegen." Bij het informatiecentrum is een receptie voor algemene vra gen. Het archief, het informatiecen trum en de receptie zijn op maan dag geopend van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13 00 uur. In de voormalige binnentuin is nu de afdeling publieksdiensten gevestigd. "Er zijn geen rode of blauwe linten meer, maar negen balies waar de burgers met al hun vragen terechtkunnen", vervolgt Dorien van der Giessen. De ruim te ademt nog steeds de sfeer van de binnentuin uit. "De burger maakt bij het betre den van de publiekshal een keuze. In de wachtruimte kunnen de bezoekers via twee grote beeldschermen zien of ze al aan de beurt zijn. Ondanks het feit dat de wachtruimte en de balies dicht bij elkaar liggen, is en blijft de pri vacy gegarandeerd. In de wacht ruimte gebeurt dit middels zachte muziek, terwijl de balies voorzien zijn van geluidabsorberende wan den." De balies zelf zijn in hoogte ver stelbaar. Met één druk op de knop kan de hoogte ingesteld worden per werknemer, maar ook aange past worden aan bijvoorbeeld rol- stoellers. Daarnaast zijn er nog zes spreekkamers waar medewerkers en burgers zich eventueel kunnen terugtrekken. De afdeling publieksdiensten is op maandag geopend van 12.00 tot 20.00 uur. De overige werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur. "Een van de belang rijke redenen dat de afdeling 's middags niet open is heeft te maken met zaken als overleg en scholing. Onze medewerkers moeten van veel zaken op de hoogte zijn en ook daar heb je uren voor nodig", aldus Van der Giessen. Ze sluit echter niet uit dat er een tweede avondopenstel ling komt. "Je ziet dat er een behoefte is bij mensen die over dag werken om 's avonds zaken te regelen in het gemeentehuis. Op maandagavond is het ontzettend druk." In juni zal een eerste onderzoek worden gehouden. "De hal is dan enkele maanden open en we kun nen dan een indruk krijgen van wat er anders moet of wat we missen. Dan kunnen we een aan tal zaken bijsturen", besluit Dorien van der Giessen. De opening van Truckrun 2005 werd muzikaal opgeluisterd door fanfare Eendracht uit Meerlo .Na het spelen van het Limburgs volkslied werd door burgemees ter Frissen van Horst aan de Maas het startschot gegeven.. Maar liefst 302 truckers en mensen met een beperking trokken toeterend door de regio, begeleidt door 80 motoren De deelnemers waren erg enthousiast en genoten volop. Mede dankzij de mensen die de moeite hadden genomen om te vlaggen of hun huis te versieren en verdere belangstellenden lanes de route. Maar ook door de belan geloze inzet van de sponsoren en de talloze vrijwilligers werd Truckrun 2005 wederom een suc ces. De middag werd afgesloten met een optreden van de Boem Box Band Voor meer info zie www.truckrun.nl thuishonk is dermate slecht dat een verbouwing hoogst noodza kelijk wordt. De club is momen teel aan het onderzoeken hoe het huidige clubgebouw het beste verbouwd kan worden en wat de kosten van de eventuele werk zaamheden zijn. Sponsoring is daarbij natuurlijk noodzakelijk. De gemeente Venray is op de hoogte van de verbouwplannen en is daar met de WOZ, aanslag maar alvast op vooruitgelopen. Hoefde Red Gaps vorig jaar maar een bedrag van 90 euro aan WOZ, belasting te betalen, dit jaar is het bedrag vertienvoudigd. Of de penningmeester maar liefst 958 euro wilde overmaken? "Je snapt natuurlijk wel dat we hier stijl van achterover vielen", verklaart Patrick van Fessem namens de club. "De waarde van het houten gebouwtje werd geschat op maar liefst 244.000 euro. Mijn eigen woning, en die ziet er prima uit, is voor de WOZ al minderwaard!" Van Fessem zou dolgraag eens met de taxateur wil len spreken op welke basis hij het clubhuis heeft getaxeerd. "Vermoedelijk heeft hij gekeken naar de waarde van andere onder komens van sportclubs." De club heeft uiteraard bezwaar gemaakt tegen de aanslag. "En we zullen ook aangeven dat de verbouwing die we gaan uitvoeren hooguit veertigduizend euro gaat kosten. Meer geld hebben we eenvoudig- wee niet", aldus Van Fessem. In het Toon Hermans Huis in Venlo start binnenkort een gespreksgroep voor mensen waarvan de partner is overleden aan kanker. Het overlijden van een partner is een zeer ingrijpen de verlieservaring. Men raakt erdoor uit balans en het kost veel energie en inzet om weer een nieuw evenwicht te vinden. De gespreksgroep kan helpen bij de verwerking van dit verlies. En houvast bieden bij de vraag 'hoe nu verder?'Tijdens de groep wor den ervaringen uitgewisseld met mensen die eenzelfde verlies heb ben meegemaakt en gaat men op zoek naar de eigen unieke manier om het leven weer op te pakken en vorm te geven. Ook krijgt men informatie en tips over rouwver werking. De groep komt tien keer, om de veertien dagen, op donderdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur bij elkaar. Gezondheidszorgpsychologe Miep Berbers gaat de groep bege leiden. Voor meer informatie Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433. Red Caps Venray, de plaatselij ke honkbaltrots die op sportief gebied al enkele landelijke top pers heeft afgeleverd, heeft al jaren zijn thuishonk op sportpark De Wieën. Alleen, de staat van het

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9