Kunst Cultuur uziek en cabaret in jle schijnwerper U2 tribute band in 't Podium Receptie fanfare Ons Genoegen The Végéband in de Evenaar Concert Cosy'67 in Concordia loncert Die :röhlichen übensammler De collectie van de geograaf Museumweekend in 't Freulekeshuus Roemeense ïtaatsopera speelt La Traviata Afscheid Paul Halmans als voorzitter Euterpe Lekke Band in Jera'70 Dans je eigen dans Expositie fotografen Op Ut Tuff elke Expositie Kurhaus Kleve Pinkpop De Locht /ijze moei elinfl rite rial nvraaj ouwen ïieuwe ing Iviezei ierschf bsite, Nee. de Wegenwacht bellen is niet nodig. Lekke Band is de naam van de band die op zaterdag 9 april in de Jera '70 in Ysselsteyn zal spelen. Je spreekt het uit als 'lekke bent'. De Lekke Band is een rock-cover funband, die bestaat uit vier dolenthou siaste bandleden: Bon Jopi (zang), DiKKeSnAAr (gitaar), Tilbal (bas) en Uncle C (drum). Ze spelen covers, maar het is beslist geen 'zomaar-liedjes-naspelende-suflullen-band. De nummers die de Lekke Band speelt swingen, klinken vet en hebben veel muzikale wendingen in zich, die samen met talloze podium-acts tot een swingende show leiden. En niet alleen de bandleden gaan tijdens zo'n show uit hun dak, ook het publiek zingt en danst enthousiast mee. De entree bedraagt vijf euro en de Jera gaat om 20.00 uur open. Meer info op www.jera70.nl Donderdag 7 april 2005 - Pagina 21 BI MAAS igramma Schouwburg Venray Zaterdag 9 april omstreeks 22.00 uur speelt in Café 't Podium in Venray de U2 tribute band Joe2. In 2001 liet ex-drummer Bert Mommers op internet een aantal advertenties achter om een U2 Tribute Band op te richten. De band is gestart onder de naam Joe Toe. Er werd wekelijks zeer fana tiek gerepeteerd in een oefen ruimte in Tilburg. In 2002 is de repetitie verhuisd naar een eigen oefenruimte in Eindhoven. Begin 2003 werd de bandnaam Joe Toe veranderd in Joe2. De band werd in korte tijd zeer populair en het aantal optredens kwam in een enorme stroomversnelling. Na twee wisselingen in de band in 2004 staat alles weer klaar om 2005 nog succesvoller te maken dan de voorgaande jaren. Joe2 is niet alleen een een sound-a-like maar ook een look-a-like tribute band. De doelstelling van de band om het originele geluid van U2 zo goed mogelijk te benaderen staat bij alle bandleden hoog in het vaandel. Joe2 speelt zowel num mers uit de beginjaren van U2 als ook de nieuwere nummers. Zan ger Hans Bodhi heeft net als Bono van U2 een enorm hoog stembe- reik. Daarbij komt de 'stemkleur' en zangtechniek ook zeer dicht bij die van Bono. Opmerkelijk is dat gitarist Dani Rogosic het origi nele gitaargeluid van The Edge door zijn gitaarspel en de gelui den in zijn gitaarversterker akelig dicht kan benaderen. Drummer Raoul Arnold en bassist René Videier zijn verantwoordelijk voor de zo herkenbare ritmes van U2. Beiden zijn al vanaf het prille begin van U2, grote fan van 's werelds meest populaire rock band. Ook aan de podiumact wordt door Joe2 veel zorg besteed. Er wordt veel aandacht gegeven aan kleding en bewegin gen op het podium. Tussen de bandleden van Joe2 heerst net als bij U2 een chemie die voor een bijzondere sfeer zorgt die ook op het publiek overslaat. Dit alles bij elkaar maakt Joe2 een van de beste U2 Tribute Bands van Nederland. Meer informatie over dit of andere optredens in café 't Podi um is te vinden op www.podium- venray.nl onder de kop agenda. ling is videopresentatie te zien zijn over de huidige werkwijze bij de krant in combinatie met histo rische filmbeelden. Er zijn specia le activiteiten in het nationaal museumweekend. Zaterdag en zondag is van 14.00 tot 16.00 uur op beide middagen een medewer ker van de drukkerij aanwezig om toelichting te geven op het druk proces. Er is een lesbrief bij de tentoonstelling beschikbaar voor het basis-onderwijs (bovenbouw) en voortgezet onderwijs (klas 1 en 2). Ook is er een speurtocht beschikbaar bij de vaste collectie voor groep 7 en 8 van het basison derwijs. Deze kan door kinderen in het museum gemaakt worden onder begeleiding van hun ouders. Het museum is op deze dagen extra lang open: van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gra tis. Museum 't Freulekeshuus in Venray staat op zaterdag 9 en zon dag 10 april in het teken van het Nationaal Museumweekend. Het motto van het museumweekend is: De kunst van het bewaren. In 't Freulekeshuus is naast de vaste collectie nu een bijzondere ten toonstelling te zien over 125 jaar Peel en Maas. Aan de hand van oude exemplaren van de Peel en Maas, memorabele meldingen, een stamboom van de drukkersfa milie Van den Munckhof en oude drukkersmaterialen en werktui gen wordt op deze tentoonstel ling een beeld geschetst van 125 jaar geschiedenis van een streek- krant. Uit al deze jaren zal een bij zondere foto en/of bericht wor den getoond zodat ook de geschiedenis van Venray in deze periode op een bijzondere wijze belicht wordt. Op de tentoonstel- Ter gelegenheid van het beha len van het landskampioenschap door fanfare Ons Genoegen zal er vrijdag 8 april een receptie gehou den worden in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo van 19-30 tot 21.00 uur. Het landskampioen schap werd 20 maart jongstleden behaald in Tegelen bij de kam pioenswedstrijden van de FKM- Nederland. In de derde divisie fan fare behaalde fanfare Ons Genoegen toen 88, 42 punten waarmee ruimschoots voldaan werd aan de eisen voor het kam pioenschap. Eerder behaalde de fanfare op 31 oktober jongstleden de Limburgse titel tijdens het con cours van de LBM in Roermond. Daar scoorde de fanfare 85 pun ten waarmee tevens promotie werd verkregen naar de tweede divisie. Er is dus voldoende reden voor een receptie van de fanfare en haar dirigent Geert Jacobs die het afgelopen jaar intensief toege werkt hebben naar dit resultaat. Na afloop van de officiële recep tie is er nog een gezellig samen zijn voor alle belangstellenden waarbij er nog eens rustig nage praat kan worden over het afgelo pen jaar en kan er vooruitgeblikt worden op de toekomst. De dis jockeys Jorrit Spee en compag non, genaamd Harry Barry zul len zorgen voor een gezellige muzikale invulling. «bouwburg Venray pre steert de komende week [kele voorstellingen met 1 muziek en een vleugje aret met het Delfts Blok, I korenconcert en de Musi- |et uit elf mannen bestaande jfts Blok brengt op vrijdag 8 il vanaf 20.00 uur, cabaret, Ltraal-, verbaal- en muzikaal Leid in de cabaretvoorstelling ken alle verwachtingen in. Met eerste programma liet Delfts ik al veel muzikaal geweld los jde vaderlandse podia. In hun Teede programma 'Tegen alle jjvachtingen in' hebben de jnen van de grootste cabaret- fp van Nederland hun voor- Kvoor zwart getinte humor in fhoogste versnelling gezet, lfts Blok verkent de grenzen, Ipt er lichtvoetig overheen en 'urt de toeschouwer mee in p kielzog. Hun absurde logica rtgallige kijk op de wereld julteren net zo makkelijk in B schaterlach als in plaatsver- jiende schaamte. Delfts Blok En in 2001 het Groninger Stu- Tnten Cabaret Festival. [Het Venrays Mannenkoor, "pfetti en gemengd vocaal jemble The Antony Singers en jt Knap Korenconcert Different lees geven op zaterdag 10 april f 20.00 uur een korencon- Paaskapel Die Fröhlichen cert in de foyer van de schouwburg pnsammler uit Leunen verzorgt te Venray. Het concert begint om P10 april het zondagochtendcon- 11.30 uur en duurt tot 13.00 uur. The Végéband treedt zaterdag 9 april op in café De Evenaar. Aan vang: 21.00 uur. Na een periode vooral op feesten en partijen gespeeld te hebben, komen enkele leden van de vroegere band The Rocking Starfighters (vroege zesti ger jaren) bij elkaar om nog eens de oude Shadow-sound te gaan spelen. Dit was in 1986; er werd een paar keer gerepeteerd en het eerste optreden werd een succes. Oorspronkelijk speelden de muzi kanten maar enkele keren per jaar, met als vaste stek tijdens de kermis dagen in Venray café De Bonte Koe. Er kwamen aanvragen binnen voor lokale festivals met groepen als Fortunes, Searchers, Mud, Sandy Soast e.a. The Végéband bestaat uit vier personen en speelt muziek uit de beginjaren zestig (Shadows, Maskers, Spotnicks Cliff, Carl Perkins en vele anderen). Kunstencentrum Jerusalem houdt in de aula aan de Heuvel straat 4 in Venray op vrijdag 15 april voor alle leerlingen van de dansafdeling 'Dans je eigen Dans'. Vind je het leuk om alleen of met een groepje een dans te maken met als thema dag en nacht en het te laten zien aan publiek? Dan is dit je kans. Jouw dans wordt beoordeeld door een vakkundige jury en je maakt kans om je eigen dans te showen tijdens de grote voorstelling, schaduwlicht.Aan de hand van de inschrijvingen word je in een leeftijdsgroep ingedeeld zodat de jury eerlijk kan beoorde len. Per leeftijdsgroep is er een prijs te winnen, maar er kan maar een dans de hoofdprijs winnen. Ben Goossens is een Belgische kunstenaar die al zeer vroeg begon met het bewerken van digi tale foto's. Hij maakt daar fantastisch surre alistische beelden mee. Het is de fotograaf die daar in de verre omgeving het best mee overweg kan. Werk van Goossens is op zon dag 10 april om 13-30 uur en 15.15 uur te zien in Missiemuse um, St Michaelstraat in Steyl. Daar naast kunt u de foto-expo van NL 70 bekijken waaraan twee Venray- naren en een fotograaf uit Vier lingsbeek meedoen, namelijk Ted Bom, Jaap Kaan en Wil Friesen. Als opwarmer voor Op De Tóf- fel 2005 houdt het Vierlingsbeek- se jongerencentrum Gryphus in samenwerking met stichting Qp De Töffel op zondag 10 april voor het elfde jaar op rij een open podi um voor regionale bands: Op Ut Tuffelke. De inzet van Op Ut Tuf- felke is een podiumplaats voor het Op De Töffel-festival dat gehou den wordt op zondag 19 juni. Uit de inzendingen is een vijftal bands geselecteerd dat het strijdperk gaat betreden, te weten: Dawn, een krachtige rockband uit Boe kei. Overthrow, een stoere rock band uit Wijchen. Reflexy een Nederlandstalige hiphopband uit Oostrum. Unless The Never, een waverock uit Boxmeer en Zillian een melodieuze poprockband uit Boxmeer. Dit vijftal vertoont ieder een half uur haar kunsten, waarna de jury de winnaar uitroept. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Op Ut Tuffel ke wordt gehouden in Gryphus aan de Grotestraat in Vierlings beek. De eerste band start vanaf 16.00 uur. Op Ut Tuffelke wordt mede mogelijk gemaakt door Bra bant Pop, de provincie Noord-Bra bant en het Fonds voor Podium programmering en Marketing. De Geschied- en Oudheidkundi ge Kring Venray en omstreken houdt op maandag 18 april vanaf 19 30 uur in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode aan de Beukenlaan in Venray een diale zing over een expositie in Kurhaus Kleve. Deze inleidende lezing wordt verzorgd door de heer Harry Vriens en vormt een voorbe reiding op een mogelijk bezoek aan de tentoonstelling in Kleve. In het Rijksmuseum in Amsterdam wordt momenteel de grootste res tauratie uit haar geschiedenis gehouden. Vanaf februari 2004 heeft het Rijksmuseum delen van haar collectie aan musea in Neder land, België en Duitsland in lang durige bruikleen gegeven. Zo is er in museum Kurhaus Kleve, net over de grens bij Nijmegen, de expositie Rijksmuseum in Duits land te zien met meesterwerken van de middeleeuwse sculptuur. Het museum in Kleef ontving zeventig objecten uit de collectie middeleeuwse beeldhouwkunst uit het Rijksmuseum. Het zwaarte punt van deze bruiklenen, die nauw aansluiten bij de collectie van het Museum Kurhaus Kleve zelf, ligt bij de sculpturen uit het Duits-Nederlandse grensgebied tussen Maas en Rijn, het gebied van de lie de France en de Boven- rijn. Franse ivoren uit de dertiende en veertiende eeuw, houten sculp turen van Arnt van Zwolle/Kalkar en Hendrik Douwerman, een groep van de geboorte van Chris tus uit de Elzas en een albasten Annimciata van Tilman Riemen- schneider, vormen de hoogtepun ten van de tentoonstelling. Deze expositie kreeg als titel Eine höhe- re Wirklichkeit. Tijdens het pinksterweekeinde wordt in het Zuid-Limburgse Landgraaf de 36e editie van Pink pop gehouden. Het Vierlings- beekse jongerencentrum Gryp hus verzorgt ook dit jaar weer een busreis naar dit popfestival. Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bellen met (0478)631802 of (0478)630508. Of surf naar www.gryphus.nl. Onder het motto Elke smid slaat wel eens op zijn duim wordt op zondag 10 april in museum De Locht in Melderslo de jaarlijkse smedendag gehouden. Een achttal smeden toont diverse smeedtech- nieken zoals torsen en kloven. Behalve de eigen smidse zijn op die dag ook diverse veldsmederijen in gebruik. De hoefsmid laat zien hoe een paard van nieuwe hoefijzers wordt voorzien. Heel bijzonder is ook de demonstratie traditioneel ploegen met paard. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 u Tijdens haar algemene leden vergadering heeft de Koninklijke Harmonie Euterpe afscheid genomen van haar president Paul Halmans. Na zestien jaar deel te hebben uitgemaakt van het bestuur van de harmonie, waarvan de laatste twee jaar als president, heeft Halmans te ken nen gegeven de voorzittersha mer te willen overdragen. Door het bestuur van Euterpe werd Paul Halmans voorgedragen voor het erelidmaatschap van de har monie, hetgeen met een dave rend applaus door de leden werd bekrachtigd. In zijn afscheids speech gaf hij aan zich nog voor de harmonie te willen blijven inzetten. Hij gaat een bijdrage leveren aan de realisering van een nieuw onderkomen voor Euterpe. Jarenlang is Euterpe immers al bezig een alternatief te zoeken voor het verenigingsge bouw de Perdstal aan de Kemp- weg, dat al geruime tijd niet meer geschikt is als repetitielo kaal voor een dergelijk groot korps. Jarenlange pogingen om in de leegstaande schouwburg op het voormalige Sint Annater- rein onderdak te vinden, zijn op niets uitgelopen. Toch is Euterpe in overleg met de gemeente gebleven en er tekenen zich thans nieuwe mogelijkheden af. De harmonie heeft een ISV-subsi- die van 100.000 euro toegewe zen gekregen ter medefinancie ring van een nieuwe accommodatie. Samen met het korps MMSK Sint Petrus'Banden heeft harmonie met de gemeen te verschillende mogelijke bouwlocaties in onderzoek. Men bekijkt de mogelijkheden van een gecombineerde huisvesting voor beide korpsen, die wellicht ook aan andere verenigingen of instituten onderdak kan bieden. Halmans verwacht dat er op korte termijn meer duidelijkheid komt zodat er spoedig gebouwd kan gaan worden. Dit project betekent eveneens een mooie uitdaging voor de nieuwe presi dent van Euterpe Paul Spranken, die door de ledenvergadering als opvolger voor de scheidend pre sident werd benoemd. Paul Spranken is net als zijn voorgan ger een echt verenigingsmens. Hij heeft elf jaar leiding gegeven aan de Venrayse carnavalsvereni ging de Piëlhaas. "Euterpe is een prachtige club van zeer betrok ken mensen en ik ga met veel plezier aan mijn nieuwe taak beginnen", aldus Spranken. eert. Zo mag dit bijzondere korenconcert wel genoemd wor den, gezien de samenstelling van de koren, maar zeker ook de Musical Strings met onder anderen Ben Cramer en Janke Dekkers (foto: Patrick Biscop) gedifferentieerde concertpro- grammering. Zowel het mannen koor, koor Confetti als het vocaal ensemble streven naar het hoogst haalbare in de beoefening van de vocale muziek. Door de emotionele diepgang en de inten sieve vertolking van het repertoi re waarmee de uitvoerenden musiceren, zal de luisteraar dan ook niet alléén de muziek horen, maar vooral méébeleven. Verder kan men op woensdag 13 april vanaf 20.00 uur het con cert Musical Strings bezoeken. Musical Strings brengt vocalisten uit Nederland, zoals Janke Dek ker en Ben Cramer en uit Vlaan deren met ondermeer Mare Meersman en Ann Van den Broeck. Zij verzorgen samen de mooiste melodieën uit klassie kers als West Side Story, The Sound of Music, Jesus Christ Superstar, Evita, Cats en The Phantom of the Opera. Ook wor den liedjes uit musicals van pop componisten uitgevoerd, waar onder Chess en Tanz der Vampire. Het concert staat onder leiding van Max Smeets, muziek directeur van de musicalafdeling van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen en verantwoordelijk voor veel succesproducties. Hij zit zelf aan de vleugel en leidt het begeleidingsorkest Maxemille- corde. )or de nderdi In zaal Concordia in Vierlings beek kan men op zaterdag 16 april vanaf 22.00 uur genieten van een try-out optreden van het in 2004 heropgerichte Cosy '67. Cosy'67 brengt unieke teksten en zang. Het karakteristieke geluid van de hammond wordt aangevuld met melodische baslij- nen en de akoestische gitaar wordt aangevuld met scheuren de gitaarsolo's, ondersteund door het ritme van de drums. Dit alles vormt de originele mix voor het echte jaren 60/70 geluid. Het repertoire van Cosy'67 is de gouwe ouwe tijd met songs van ondermeer Procol Harum, Them, Jeff Beck en Creedence Clearwater Revival. Boekrecensie in Peel en Maas D Schouwburg Venray brengt lan v3 Roemeense Staatsopera op cleine sdag 19 april La Traviata op de I plan n'cen' De voorstelling begint 20.00 uur. )e gerenommeerde Roemeen- staatsopera brengt Verdi's "oemdste opera in een groots gezette productie. Onder- door een ervaren opera- test maken gekwalificeerde penbaJ listen met uitzonderlijke stem- •n van deze Traviata een waar Jere voor zowel oog als oor. e Verdi kent, zegt ...La Travia- djn en Eén van de meest geliefde viesv In de elfde eeuw sluipt een Siciliaanse gauwdief het huis van de geograaf van de koning binnen. De kunstvoorwerpen die hij denkt te stelen zijn in werkelijkheid de gereedschap pen en talismans van een alchemist-werktuigen om het eeuwige leven te verkrijgen. Veel plezier beleeft de dief niet aan zijn buit, die al snel over de hele wereld verspreid raakt. Negen eeuwen later doet een jonge Amerikaanse journalist onderzoek naar de verdachte dood van een professor, en hij stuit daarbij op aanwijzingen dat iemand de verzameling weer compleet probeert te krijgen... In De collectie van de geograaf wordt het avontuur van de journa list afgewisseld met de geschiede nis van de alchemistische werk tuigen: hoe ze door .de eeuwen heen zijn gestolen en teruggesto- len, en hoe ervoor gemoord is. De collectie van de geograaf is een uitzonderlijk debuut: intelligent, vol vaart en weergaloos van stijl. Jon Fasman weet ons als een ware alchemist de schitterendste opera's aller tijden is terug. En hoe! In een geheel nieuwe ensce nering, nu gebracht door de fameuze regisseur Emil Strugaru. Het verfijnde Italiaanse belcanto, hoogtepunt uit de romantiek, sluit aan bij het aangrijpende ver haal van een onmogelijke liefde. Germond wijst rap "materiële, morele en religieuze gronden de relatie tussen zijn zoon Alfredo en de losbandige Violetta af. Hij pro beert het paar uiteen te drijven,maar slaagt daar niet in. Uiteindelijk krijgt vader Germond toch zijn zin... beelden voor te toveren. De lugu bere spanning gaat op magische wijze samen met een sprankelen de humor, en de ontknoping is ronduit wonderbaarlijk. Een roman die woorden in goud ver andert. De collectie van de geograaf is te koop in boekhandel Van den Mujnckhof in Venray. Prijs: 18.95 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21