Oosterbeek weg uit Provinciale Staten BOSS Euro-Psy bevestiging van mancipatie zorgvragers' "Een leven lang tussen de bloemen "Ik kon niet zien of het pistool echt was" Beheer gevonden fietsen mogelijk naar NLW SCHOUWBURG VENRAY Handelsdag KvK Politie onderzoekt schietincident Niets! Snelheids controles MAN WOMAN SKSffiSS 6.5831 JE Boxmeer 0485-576131 PËEL en maas Niets! College bezoekt Landweert Informatie voorstellingen en bestellen van theaterkaarten www.schouwburgvenray.nl John Oosterbeek stapt in mei 2005 op als lid van de Provinciale Staten. De VVD'er werd in 1999 gekozen en was zes jaar lang bijna onafgebro ken Statenlid. De Venraynaar kiest nu voor een maatschap pelijke carrière en doet daar om een stapje terug in de poli tiek. John Oosterbeek (45) is tevens raadslid in Venray en is sinds 2002 fractievoorzitter van de WD. Het werk in de gemeenteraad geeft hij (nog) niet op. Alhoewel de kans reëel is, indien hij een baan bui ten de regio aanvaardt, dat hij ook de gemeentepolitiek vaarwel moet zeggen. De VVD'er was tot ruim een jaar geleden directeur bij Hanssen BV in Horst. Het bedrijf, dat doet in sloop, grond, asfalt en riole ringswerk, werd overgenomen door het grotere Janssen De Jong en de Venraynaar verloor zijn functie. "Het blijkt dat ik moeilijk werk kan vinden", zegt Oosterbeek. "Ik ben aan het solli citeren en heb nu een nieuwe baan op het oog. Vooral als je ergens nieuw begint is het belang rijk dat je fulltime beschikbaar bent. Dat is me wel gebleken. En dat gaat moeilijk als je in de Provinciale Staten zit. Want daar voor moet je iedere vrijdag beschikbaar zijn. Ik wil me nu vol ledig richten op een maatschap pelijke loopbaan en daarbij mag de politiek geen belemmering zijn. Bij de gemeente ligt dat anders omdat daar de vergaderin gen meestal in de avonduren zijn." Oosterbeek is al het derde WD- Statenlid dat sinds de verkiezin gen van 2003 opstapt. De WD heeft negen zetels in de provin cie. De Venrayse politicus viel na de laatste verkiezingen aanvanke lijk buiten de boot. Maar toen de VVD weer in het college kwam, en Math Vestjens opnieuw gede puteerde werd, kon de Venraynaar alsnog in de staten- bankjes aanschuiven. Ruim een maand geleden besprak hij zijn voornemen met fractieleider Jos van Rey. Bij Oosterbeek zijn het louter per soonlijke motieven. Hij is het werk in het provinciehuis allesbe halve beu, alhoewel hem het vele reizen naar Maastricht wel begint tegen te staan. In mei wordt hij opgevolgd door Frans Pekema uit Bergen. Zo houdt de WD toch een noordelijke vertegenwoordi ger in de staten. "Ik vind hef nog steeds hartstikke leuk werk. En met mijn collega's kan ik het goed vinden. Maar het kost toch veel tijd en vanaf Venray is het ook ver reizen." Toen hij nog bij Hanssen werk te combineerde hij beide politie ke functies. "Als je ergens een maal langer werkt valt het makkelijker te regelen. Maar ik word er niet vrolijker van om alleen maar politicus te zijn. Dat is een half baantje. Ik kan ervan rondkomen maar ik ben beter gewend. Een echte baan is voor mij nu veel belangrijker. Dan sta je ook midden in het maatschapp- pelijk leven en dan is de politiek leuk om erbij te doen." John Oosterbeek acht'de kans groot dat zijn nieuwe job buiten Venray ligt. "Die kans zit er inder daad in. En dan zal ik ook gaan verhuizen. Dat betekent dat ik het raadswerk moet opgeven. Hoe jammer ik dat ook vind, vooral voor mijn fractie. Want binnen een jaar zijn er alweer verkiezin gen." In maart 2002 was Oosterbeek voor de eerste keer lijsttrekker. De WD scoorde toen Altijd al willen im- of exporte ren? Of uw internationale activi teiten uit willen breiden naar andere landen? Bezoek op zater dag 2 april de Internationale Handelsdag van de Kamer van Koophandel in het Golden Tulip te Weert van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Tijdens de Internationale Handelsdag kun nen ondernemers zich niet alleen oriënteren op uiteenlopende zaken die met het international zakendoen te maken hebben, maar kunnen ook nieuwe contac ten, kennis en ideeën opdoen. De dag is daarom niet alleen interes sant voor startende ondernemers op het gebied van Internationale Handel maar ook voor de ervaren exporteurs en importeurs. Een uitgebreid programma en aanmel dingsformulier vindt u op www.kvk.nl/intemationalehan- delsdag.nl. De politie onderzoekt een ruzie tussen twee mannen in de nacht van zaterdag op zondag omst reeks half zes op Patronaat in Horst. Een 32-jarige man uit Venray zou daarbij hebben geschoten op een 28-jarige man uit Horst. Aanleiding was een ruzie die eerder in de woning van het slachtoffer was ontstaan. Het slachtoffer heeft op tweede paas dag aangifte gedaan van bedrei ging met geweld en poging tot doodslag. Het is voor de politie nog onduidelijk wat zich precies heeft afgespeeld en of er sprake is van een schietincident met een alarmpistool of een echt vuurwa pen. Daarom is er door de politie op zondag huiszoeking gedaan bij de verdachte, maar daarbij is geen vuurwapen aangetroffen. De ver dachte is gehoord, maar is niet aangehouden. bijzondere mensen, bijzondere badkamers Vervolg voorpagina Kantoren Rabobank dicht Jan Vinkenvleugel: "We zijn ons ervan bewust dat voor een aantal van onze klanten de nieuwe situ atie een verandering betekent. Bijvoorbeeld voor senioren. We willen onze klanten ook helpen te wennen aan die verandering. Als dat nodig is zullen we samen met de klant zoeken naar een passend alternatief om de bankzaken te regelen. Verder is het idee ont staan om een speciale seniorenad viseur in het leven te roepen. Maar door dit besluit verwachten we de dienstverlening op het gewenste niveau te kunnen hand haven. Kortom, we blijven het belang van onze klanten centraal stellen." De Rabobank heeft ook beslo ten de geldautomaten in Oirlo en Merselo terug te brengen. Reden hiervoor is dat het beleid vanuit de Rabobank met betrekking tot vestiging van geldautomaten is gewijzigd. "De waarde 'dichtbij' is erg belangrijk voor de Rabobank. Daarom is in het beleid van de Rabobank ten aanzien van vesti gingen daarop aangescherpt. Voor het plaatsen van een geldau tomaat zijn nieuwe criteria opge steld. Uit contacten met onze klanten bleek bovendien dat de bezwaren van de klanten groter bleven dan wij verwacht hadden", aldus Jan Vinkenvleugel. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS In het politiedistrict Venray zijn In de afgelopen twee weken in totaal 3730 automobilisten gecon troleerd op hun snelheid. Hiéfvan hebben 239 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De con troles vonden plaats in Mook, Siebengewald, Horst, Tienray en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die met de radarauto werd geme ten, was op maandag 21 maart op de Middenpeelweg in Koningslust: 78 km/u waar 50 km/u de limiet is. 74 Bestuurders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor verschillende overtredingen. 40 Bestuurders zijn bij een staan de controle" geverbaliseerd voor het niet dragen van de verplichte autogordel (boete 45). Voor het negeren van rood licht (6). Verder onder andere voor het niet kun nen tonen van geldig rijbewijs (5). Overige verbalen (l4).Bij een snelheidscontrole met de laser- gun werden negen automobilis ten staande gehouden en geverba liseerd omdat zij te hard reden. HUGO BOSS PAUL BROUWER MODE WIIHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWWPAULBROUWER.NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA. Venray Tel. 0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail; asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tkrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. www.baderieboxmeer.nl Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie 3ezoek onze showroom met: I Ruime keuze in sanitair en tegels I Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's I Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines I Badkamermeubels I Grote collectie accessoires Uneto-Vni O Donderdag 31 maart 2005 - Pagina; 3 inspant om mensen die langdurig afhankelijk zijn van psychiatrische zorg, een volwaardige plek in de samenleving te bieden waar zij het recht hebben om te werken en op een sociaal/maatschappe lijk bestaan. Psychologische pijn is niet alleen een zorg voor dege ne die er last van heeft, maar voor de hele samenleving. Samenleven met verschillen, wederzijdse acceptatie en respect, om uitslui ting tegen te gaan en gelijke kan sen te creëren, zoals nagestreefd door de Europese Unie.Euro-Psy vindt voor de achtste keer plaats. Het werd eerder gehouden in Spa/België, Estoril/Portugal, Amersfoort/ Nederland, Helsinki Finland, Saarbrücken/Duitsland en Parijs/Frankrijk. Kreta/ Grie kenland is gastheer van Euro-Psy 2005. Euro-Psy vormt in juni 2006 het slotakkoord van een reeks activiteiten in het kader van hon derd jaar psychiatrie in Venray. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58. 33,50 (overige binnenland) Met een lach en een traan neemt Henk Vermeulen afscheid Gewapende overval op Edah Afgelopen donderdagavond vlak voor de sluitingstijd tegen 22.00 uur is de supermarkt Edah in Venray overvallen. Terwijl de laatste klanten bij de enige nog geopende kassa stonden af te rekenen, kwam de overvaller de winkel bin nen. Een ooggetuige, een 43-jarige vaste klant van de Edah, was zojuist de kassa gepasseerd en stond zijn boodschappen op het schap bij het raam in te pakken. Toen zag hij vanuit de ingang bij tie grote parkeerplaats van De Bleek een vreemde figuur de win kel binnenkomen. "Hij kwam in stevige pas aanzetten en had een Jtylonkous over zijn hoofd. Hij had een tenger postuur en droeg volgens mij een geel petje. Toen Jhj de kassa naderde trok hij jneens een pistool. Ik dacht wat is hieraan de hand?" °p dat moment stonden er zo'n rijf bezoekers in de rij terwijl een drietal personeelsleden in de buurt was. "Hij richtte zijn pistool om beurten op iedereen die er stond. Ook op mij. We moesten allemaal op de grond gaan liggen en dat gebeurde ook vrij snel. Nee, er is geen schot gelost. Ik kon ook niet zien of het pistool echt was", aldus de ooggetuige die ging zitten en zo alles kon overzien. "Hij riep steeds om vijf tig euromunten. Aan zijn taal te horen was het een Marokkaanse Nederlander." De zestienjarige cassière werd gesommeerd de kassa te openen en hem de inhoud te overhandi gen. De overvaller vroeg en kreeg ook nog van een tweede kassa het aanwezige papiergeld. Naar schat ting ging het om hooguit een paarduizend euro. Klanten en medewerkers die zich verderop in de supermarkt bevonden wisten via een nooduit gang aan de achterzijde het pand te ontvluchten. Meteen maakte de overvaller zich uit de voeten via dezelfde ingang. Want de andere entree is in de avonduren geslo ten. Omstanders zagen dat hij vluchtte in de richting van de schouwburg. Binnen tien minu ten was de politie ter plekke. Eerst waren er twee agenten en later was de politie met zes man sterk. Ooggetuigen werden ondervraagd en adressen geno teerd. "Het is niet niks als je ineens iemand met een pistool ziet zwaaien. Het gebeurde alle maal heel snel. Voordat je het wist was het gebeurd en ,was de overvaller weer verdwenen. Daarna kwamen de emoties goed los. We zijn nog tot half elf geble ven en toen mocht iedereen de winkel verlaten." Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Met ingang van 1 januari 2006 is het bewaren van gevonden fiet sen geen taak meer van de politie. Volgens de Gemeentewet zijn vanaf volgend jaar de gemeenten er zelf verantwoordelijk voor. De politie wil rond de jaarwisseling deze taak dan ook overdragen. De gemeente wil op haar beurt het beheer van de gevonden fietsen uitbesteden aan de NLW-bedrij- ven. De kosten voor het opslaan en bewaren kunnen worden gedekt uit de verkoop van niet opgehaalde fietsen. Ook het bewaren van de overige gevon den goederen is strak geen kern taak meer van de politie. De politieregio Limburg-Noord wil hierover uiterlijk 1 januari 2007 een regeling treffen met de gemeenten die dit werk moeten overnemen. Het college brengt op dinsdag 12 april 's middags een werkbezoek aan de wijk Landweert. Het programma begint om 14.30 uur in wijk centrum 't Stekske. Daarna volgt een fietstochtje door de wijk met ver tegenwoordigers van de wijkraad. Ook de politie, Synthese (jongeren werk), wijkbeheerder gemeente, winkeliers en wijkbewoners zijn bij de tocht 'aanwezig waarbij enkele locaties worden bezocht. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: de herinrichting Kruidenlaan/Klaproos, het beheer van de openbare ruimte, het plan voor het uitdunnen van bomen, de jeugdontmoetingsplaatsen, een ouderenhangplek en de veiligheidsscan van de wijk. Het collegebe- zoek wordt om 17.00 uur afgesloten. kundigen uit Noord- en Midden- Limburg. Volgens Kusters is het bijzonder dat deze groep zich met de organisatie van zo'n groot eve nement profileert en positioneert. "Eerst zijn zorgvragers uit de psy chiatrie tientallen decennia weg gestopt achter hoge muren in bos sen, de laatste jaren is de vermaatschappelijking op gang gekomen en nu is de tijd rijp om invulling te geven aan de volgen de stap: daadwerkelijk emancipe ren en rehabiliteren. Met de orga nisatie van Euro-Psy profileren psychiatrische zorgvragers uit Noord- en Midden-Limburg zich na honderd jaar voor de eerste keer op grote en internationale schaal als geëmancipeerde en vol waardige burgers. Geert Derks, lid Raad van Bestuur GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg, ging in zijn toespraak in op de positie van psychiatrische cliënten de voorbije honderd jaar. "Een eeuw geleden stonden in de psychiatrie de geestelijken, de broeders en zusters centraal. Vijftig jaar later namen de artsen, verplegers, psy chiaters, dus de professionals die rol over. En nu, na honderd jaar, staat eindelijk de cliënt centraal." Jo Maes, directeur Huis voor de Zorg Limburg, positioneerde Venray in de 'Europese kopgroep van emancipatie van zorgvragers'. "Met de organisatie van Euro-Psy lopen de zorgvragers uit Noord en Midden-Limburg in Europees verband voorop als het gaat om zeggenschap over de zorg. In veel landen komt de vermaatschappe lijking moeilijk op gang, terwijl Venray nu al zover is dat de zorg vragers daadwerkelijk invloed gaan uitoefenen op de zorg. Na honderd jaar zijn de rollen omge draaid: er werd een eeuw lang over psychiatrische cliënten beslist, en nu krijgen ze zelf zeg genschap over de zorg die wordt aangeboden." Cor Rutten, zorg vrager en voorzitter van de Cliëntenraad van de GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg, ging in op de rol van de zorgvragers en ervaringsdeskundigen in de orga nisatie van Euro-Psy. "Een bevesti ging dat mensen met een psychia trische achtergrond ook kwaliteiten hebben en tot veel in staat zijn."De organisatie van Euro-Psy 2006 ligt in handen van de werkgroep ervaringsdeskundi gen, in samenwerking met het Cliënten Advies Bureau Noord- en Midden-Limburg, GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg en het Huis voor de Zorg. Deze organisa ties hebben een gemeenschappe lijk doel: het stimuleren van reha bilitatie en volwaardig burgerschap voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg. Euro-Psy is een Europees samenwerkingsverband dat zich achter zijn naam. Een gezegende leeftijd om te stoppen met wer ken. "Bovendien: wie werkt er tegenwoordig nog vijftig jaar? Toch bijna niemand meer. Ik ben als 15-jarige begonnen bij mijn zusje, om uit te helpen. Ik ben er dertig jaar gebleven. Ik wist als jongetje al dat ik graag in de bui tenlucht wilde werken. De fabriek, dat was niets voor mij. Het hovenierswerk sprak mij aan, maar het werden bloemen en de detailhandel." Toen in 1984 de bloemenzaak stopte en er geen nieuwe vergun ning werd afgegeven voor de ver koop van bloemen in dat pand, verhuisde Henk Vermeulen naar het latere Intratuin. "Ik heb er nog even over gedacht om voor mezelf te beginnen, maar op die leeftijd - ik was 45 - maak je die stap niet meer zo snel. Ik was blij dat ik vrij snel bij Intratuin kon beginnen. En ook dat beviel me prima, anders was ik er geen twin tig jaar gebleven." In vijftig jaar detailhandel heeft Vermeulen heel veel zien veran deren. "Computers of rekenma chines waren in de beginjaren niet. Alles gebeurde op basis van hoofdrekenen. Ik heb de tijd nog meegemaakt dat we 's nachts de verwarmingsketel moesten sto ken. Water geven? Met een pomp je, omdat er nog geen waterleidin gen waren. Ik ben ook nog met de rekeningen langs de deur gegaan. De middenbestand bestel de vroeger op basis van rekenin gen. Ik ging vervolgens met die rekeningen het geld innen. Het gros betaalde contant. Nu wordt er gepind en gebeurt alles gecom puteriseerd." Met een lach en een traan zal hij afzwaaien. Een lach, omdat een zee aan vrije tijd hem toe lacht. Een traan, omdat hij zeker weet dat hij het werk gaat missen. "Als je vijftig jaar met plezier hebt gewerkt met fijne collega's, dan is het niet gemakkelijk om te stop pen. Ik heb zaterdag de sleutel van onze marktkraam ingeleverd. Dat zijn van die momenten dat ik besef dat het echt voorbij is." Hij heeft de voorbije maanden kunnen wennen aan zijn afscheid. "Sinds januari werk ik een dag minder in de week. En psychisch ben ik ook bezig geweest met het afscheid." Henk Vermeulen zal, om bij de bloemen te blijven, niet achter de geraniums verpieteren. "Ik heb nog genoeg omhanden. Ik heb een grote tuin en die onderhoud ik met veel plezier. Daarnaast ben ik de contactpersoon voor de dorpsraad van Oostrum, de KBO en de gemeente Venray wat betreft het onderhoud in Oostrum. Genoeg vrijwilligers werk om de dag goed en nuttig door te komen." De receptie vindt donderdag avond 31 maart van 18.30 tot 20.30 uur plaats in het restaurant van Intratuin in Venray. I Met de organisatie van Euro- 2006 geven zorgvragers uit psychiatrie na honderd op gewenste wijze invul- aan emancipatie en reha- in de maatschappij, zei Jos Kusters, manager het Cliënten Advies Noord- en Midden- onlangs tijdens de van Euro-Psy in de in Venray. De kick-off werd bijgewoond het college van B&W van de Venray, bestuurders GGZ-instellingen, cliëntenra- en zorgvragers, die het pro van Euro-Psy nader toe- Het driedaags festival, dat in juni in Venray wordt gehouden, in het teken van rehabilita- kunst, cultuur en sport. De van Euro-Psy ligt in handen zorgvragers en ervaringsdes- als Als jongetje droomde hij ran de aanleg van tuinen en hovenierswerk. Henk Vermeulen belandde inder daad tussen de bloemen, maar dan in de detailhandel. En hij bleef de bloemen trouw. Donderdagavond neemt hij na vijftig jaar afscheid van de bloemen en de detailhandel. Opvallend: in vijf decennia kende hij slechts twee werkge vers. Na dertig jaar de Eeuwige Lente, volgde twintig jaar bij Intratuin. In het restaurant van Intratuin zwaait hij don- af. Met een lach en een Nog enkele dagen, en dan krijgt Henk Vermeulen het 65ste kruisje

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3