Nieuwe publiekshal overzichtelijk en klantvriendelijk Evenementen in horeca vrij van vergunningplicht Gemeente Venray Natuur en recreatie in gemeentebossen Regels voor jwinkel- uitstallingen Kijk ook op www.venray.nl Hondenpoep zelf opruimen Ondersteuning veehouderij Bouwen in Heide Actualisering bestemmingsplannen PEEL en maas Donderdag 31 maart 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 13 Het college van Venray heeft een beheersplan vastgesteld voor de gemeentebossen. Venray is een zeer bosrijke gemeente en niet voor niets genomineerd voor de competitie De groenste stad van Nederland. De ge meente vindt dat de bossen toegankelijk moeten zijn en blijven voor de inwoners. Dit mag echter niet ten koste gaan van de natuur. Als de natuur de kans krijgt zich te ontwikkelen, ontstaat een afwisselend bos met verschillende soorten bomen, struiken en dieren. Dat heeft tijd nodig. Een goed beheersplan is daarbij belangrijk. De gemeentebossen van Venray beslaan 1278 hectare en liggen verspreid over de gemeente. De terreinen zijn eigendom van de gemeente Venray en worden sinds 1997 beheerd door Stichting De Marke. De wijze waarop De Marke dit beheer uitvoert legt ze vast in een beheersplan. De gemeente Venray, Stichting De Marke en andere betrokken partijen gaan de bossen op een natuurlijke wijze beheren en vergroten de mogelijkheden voor recreatie. Daar willen ze de lokale bevolking actief bij betrekken. I Op 22 maart 2005 heeft het (college het aangepaste winkel- uitstallingenbeleid van de (gemeente Venray vastgesteld. (Daarmee kan het college het laantal winkeluitstallingen en I de grootte van de uitstallingen (regelen. Daardoor ontstaat een ■rustiger straatbeeld en blijft de toegankelijkheid van het ^centrum voor wat betreft de Kuitstallingen gewaarborgd. Ondernemers mogen één winkel- 'uitstalling neerzetten met een maximale afmeting van 1 m2 en een 'maximale hoogte van 1.60 meter, ner vailÏDit mag een verkoopuitstalling of De zfM};een reclameobject zijn. Als de gevel lii^s°d(fcvan de onderneming langer is dan vond. i|,io meter mogen er maximaal twee len lieti ien ev< Is vei de Bi creëren' 'uitstallingen geplaatst worden. Al leen voor groente/fruit- en bloemen/ i/antenzaken is een uitzondering 'gemaakt. Hier mag maximaal 1.75 Spee tax 3.00 meter in gebruik genomen worden voor een verkoopuitstalling versproducten. e rnomt vreuj w cht noj uit", al eerste ppositi was n nde t! B.V, ken V.o.1. Vergunning Voor het plaatsen van een winkel uitstalling is wel een vergunning van het college nodig. In deze vergun ning worden voorwaarden opge nomen. Dit om verkeersonveilige •situaties te voorkomen, de bereik baarheid voor hulpverlening en bevoorrading te waarborgen en de totale uitstraling van de winkeluit stallingen te bevorderen. Draagvlak jbij de ondernemers is van wezenlijk belang voor het slagen van deze te maken kwaliteitsslag. De gemeente is dan ook verheugd dat de onder nemers zich kunnen vinden in het winkeluitstallingenbeleid. Hondenbezitters opgelet! In de maand april gaat de gemeente in tensief controleren op naleving van |de opruimplicht. rijwielpaden van de invalswegen (Beekweg, Leunseweg van Zuid singel tot Albionstraat, Henri Dunantstraat, Nieuwe Maashese- weg, Maasheseweg van Industrie straat tot Metaalweg); op de bermen van het vrijliggende rijwielpad St. Servatiusweg; naast de voetpaden in het bos- gebiedje Hendrikkenbos (Veltum); in de openbare bossen; overige openbare ruimte buiten de bebouwde kom. De intensieve veehouderij in de gemeente Venray is volop in bewe ging. De gemeente Venray ziet een drietal sporen waarlangs zij de sector gericht en actief kan ondersteunen. Die sporen richten zich op de ondernemers die plannen hebben om hun bedrijf verder te ont wikkelen, op een verdere uitwerking van het uitgangspunt 'minder regels, meer kwaliteit' en op het investeren in de verdere ontwikke ling van ketensamenwerking binnen de agrarische sector. De ondernemers zien met het bestemmingsplan Buitengebied en het recon structieplan kansen om hun bedrijf verder te ontwikkelen. Vooral bedrijven rondom de dorpen die verder willen groeien, kiezen voor een toekomst op andere locaties binnen de gemeente. Dit vraagt om een goede begeleiding vanuit de gemeente, omdat de ondernemer met verschillende procedu res wordt geconfronteerd. Afgesproken is dat de gemeente initiatieven die inzetten op een duurzame ontwikkeling van bedrijf en omgeving actief gaat begeleiden. Minder regels, meer kwaliteit In het kader van het gemeentelijk ontwikkelingsperspectief (GOP) en de volgende herziening van het bestemmingsplan Buitengebied onderzoekt de gemeente hoe zij verder kan werken aan het uitgangspunt om minder regels toe te passen en meer op kwaliteit te beoordelen. Op dit moment wordt dit spoor binnen de gemeente Venray nader uitgewerkt. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de gebiedscommissie Venray Meerlo-Wanssum. j '"Per 1 januari 2005 is het hondenbe- I leid gewijzigd. Iedere geregistreerde 'hondenbezitter in de gemeente Venray heeft van de gemeente een april brief ontvangen waarin de nieuwe j pegels worden uitgelegd. De ge- I f, meente heeft inmiddels de honden- Maatstroken opgeheven. Dit be tekent dat de hondenbezitter daar yfilH,voortaan zelf de uitwerpselen van zijn hond dient te verwijderen. Men dient daartoe een opruimmiddel bij w u fh te heb en. Voor het niet bij zich hebben van dergelijk opruimmiddel 0f'1et n'et opruimen van dé uitwerp selen kan een boete van 30 euro worden uitgeschreven. Er zijn echter een aantal locaties waar géén opruimplicht geldt, omdat hondenpoep die blijft liggen hier geen overlast veroorzaakt. Deze locaties zijn: - op de bermen van de vrijliggende rijwielpaden van de buitenring (Noordsingel, Oostsingel, Zuid singel, Westsingel); - op de bermen van de vrijliggende Vrijdag 1 april is de officiële opening van de nieuwe publiekshal van de gemeente Venray. Inwoners van Venray die met vragen en verzoeken naar het gemeentehuis komen, treden vanaf maandag 4 april voortaan een transparante en eigentijdse omgeving binnen. Direct achter de voordeur is de ontvangsthal. Aan de rechterzijde is een ruim opgezet informatiecentrum waar men allerlei informatie kan vergaren. Zo zijn er folders, maquettes van bouwprojecten met bijbehorend beeldmateriaal en plankaarten. Er is ook een informatiebalie voor stukken die ter inzage liggen en voor het afhalen van aanvraag formulieren. Er zijn twee tafels om formulieren in te vullen of stukken door te lezen. Binnenkort worden nog twee computers geplaatst. Daarmee kunnen bezoekers via internet de productinformatie van de gemeente Venray raad plegen en uitprinten. Ook het maken van kopieën is straks mogelijk. De bezoeker kan er dus op eigen gelegenheid en zonder tussenkomst van een ambtenaar terecht voor veel informatie en er kennis nemen van zaken waar de gemeente mee bezig is. Ontvangst Aan de linkerzijde van de ingang is de studiezaal van het gemeentearchief. Daar kan de bezoeker zich in een rustige omgeving verdiepen in de Venrayse geschiedenis. In de studiezaal is altijd iemand aanwezig om de bezoeker te helpen. In de ontvangsthal is ook een receptiebalie waar mensen die een afspraak hebben zich kunnen melden en vanwaar bezoekers geholpen kunnen worden bij het gebruik van het klantgeleidingssysteem. Tegenover de receptie staan wachtstoelen. Wie voor een vraag of product in de publiekshal moet zijn, kan tot hij aan de beurt is echter met een gerust hart rondkijken in de ontvangsthal, omdat ook daar het oproepnummer duidelijk zichtbaar op een scherm verschijnt. Publiekshal Via een duidelijke bewegwijzering wordt de bezoeker door de ontvangsthal naar de publiekshal geleid. Vanaf de entree is de hal al in beeld. In de publiekshal zijn negen balies: acht zitbalies en één uitgiftebalie voor het uitrei ken van documenten. De balies zijn om de privacy te garanderen afgeschermd met geluidsabsorberende wanden. Behalve de balies zijn er ook zes spreekkamers. Vanuit de twee wachthoeken is duidelijk zichtbaar wanneer de bezoeker wordt opgeroepen en naar welke balie of spreekkamer hij kan gaan. Daarvoor hangen in de hal twee grote plasmaschermen. Naast de oproepnummers worden op deze schermen ook Kabelkrant Venray of ander beeldmate riaal getoond. Beide wachthoeken hebben bovendien een vrolijke kinderhoek. Kortom, de nieuwe publiekshal is een prettige, overzichtelijke en klantvriendelijke ruimte. De publiekshal is op de afwerking na klaar voor gebruik. Onlangs heeft de gemeenteraad door een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verorde ning besloten om evenementen in horeca-inrichtingen vrij te stellen van de evenementen- vergunningplicht. Er zijn echter uitzonderingen. De burgemeester heeft in een be leidsregel vastgelegd welke activi teiten niet onder deze vrijstelling vallen. Voor deze activiteiten in een horeca-inrichting moeten de hore caondernemers dus wel een evene mentenvergunning aanvragen. Het gaat dan om: - activiteiten van erotische of pornografische aard; - tattoo- en/of piercingshows; - evenementen als kooigevechten, free-fight, kickboxen, modder- gevechten; - bestialiteiten en gevechten tussen dieren waarbij het welzijn van dieren in het geding is; - houseparty's waar het betreffende horecabedrijf niet op ingericht is. Voor deze activiteiten dient een vergunning te worden aangevraagd. Na ontvangst van de aanvraag be oordeelt de gemeente of de vergun ning verleend kan worden en zo ja, onder welke aanvullende voorschrif ten. Voor activiteiten in horeca- inrichtingen waarbij de veiligheid van personen, de openbare orde, de zedelijkheid of de gezondheid in het geding is, wordt de vergunning geweigerd. Vanaf maandag 4 april ligt het uitwerkingsplan Heidseweg ter inzage in het gemeentehuis. Met dit uitwerkingsplan wordt het mogelijk om twee vrijstaande woningen te bouwen aan de Heidseweg in Heide. Het bestemmingsplan Heide uit 1979 had een aantal percelen aangewezen tot 'woondoeleinden uit te werken ten behoeve van autochtonen'. Door middel van een wettelijke procedure kan op de deze percelen een directe bouwmogelijkheid gecreëerd wor den. Dit geldt ook voor de percelen gelegen tussen Heidseweg 23/27 en Heidseweg 27/33. Door stankre gelgeving was het in het verleden niet mogelijk om een dergelijke procedure op te starten. Vanwege gewijzigde stankregelgeving liggen er echter geen stankcirkels meer over deze twee percelen. Niet in actualisatie De ontwikkeling van de stankregel geving vond plaats ten tijde van de actualisatie van de bestemmings plannen kerkdorpen. Deze bestem mingsplannen zijn beheerplannen waarin nieuwe ontwikkelingen, en dus uitwerkingsmogelijkheden, niet zijn meegenomen. Aangezien het bestemmingsplan Kerkdorp Heide al in een vergevorderd stadium was en de perceelseigenaar aangaf gebruik te willen maken van de uitwerkings mogelijkheid, is ervoor gekozen om de percelen niet in de actualisatie mee te nemen. Momenteel is de uitwerkingsprocedure gestart en ligt het voorontwerp voor het bouwen van twee vrijstaande woningen ter inzage op het gemeentehuis. De provincie heeft de tien bestemmingsplannen voor de kerkdorpen goedgekeurd. Daarmee is de eerste stap in het actualiseringsprogramma van de bestemmingsplannen voor de kerkdorpen afgerond. Twee jaar geleden is de gemeente gestart met het herzien van de bestemmingsplannen voor de kerkdorpen. Dat was de eerste stap in het kader van het actualiserings programma van de bestemmings plannen van de gemeente Venray. De provincie heeft de tien bestem mingsplannen voor de kerkdorpen inmiddels goedgekeurd. Daarmee zijn de bestemmingsplannen voor de kerkdorpen afgerond. De tien bestemmingsplannen zijn in werking getreden en zijn binnen budget en planning afgerond. Op zich is dit een opmerkelijk feit, want veel gemeen ten worstelen met de wettelijke verplichting 'bestemmingsplannen niet ouder dan tien jaar'. Nieuwe plannen op onderdelen Wel heeft de provincie aan en kele onderdelen op perceelsniveau goedkeuring onthouden. Het betreft in totaal vier percelen in de bestem mingsplannen van de kerkdorpen Ysselsteyn, Leunen en Oostrum. In overleg met betrokkenen en met inachtneming van de besluiten van de provincie stelt de gemeente voor deze onderdelen een nieuw plan op. Verder zijn er vijf beroepen inge diend bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State tegen de bestemmingsplannen Ysselsteyn, Leunen en Heide. De gemeente is ►T inmiddels gestart met de volgende stappen van het actualiseringspro gramma. Het voorontwerpbestem mingsplan Venray met daarin alle woonwijken heeft daarvoor ter inzage gelegen. Binnenkort start het bestemmingsplan Centrum. 71»j -".■s Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17