Different Faces in Schouwburg Venray Solisten- en ensembleconcours Kunst Cultuur Oewieë en Giselle Kom Op in Mariakapel Jeugdtoneel 'n Heel klein circus De Einstein Code Kindervoorstelling Balans Huilende wereldleiders in Q4 V Doe mee met net literair café De Locht Expositie Geslaagd Lezing Frans Megens Dubbelconcert Heart of Stone Hardcore Impact ADAM FAWER DE EINSTEIN CODE igina PEEL EN MAAS Donderdag 31 maart 2005 - Pagina 11 nen e tiende JW a 'bekendheid gekregen. De drie In de nog ai zonder uitzondering lovende reac- 2,02 'ies opgeleverd. Onlangs behaal- de het ensemble de hoogste prijs vastei „bij het prestigieuze Houtman aan) Muziekfestival. taai 1 Confetti bestaat uit enthousias- schet ite zangers en muzikanten die in losg! |de loop van het 15- jarige bestaan 0p j een mooi en gevarieerd repertoire - ^hebben opgebouwd. Het reper- gn laven, treilen in bei Een; ieghi en inl mde :r tre form ciaal stc D w nalen S! jpen Op zondag 10 april vindt in de Schouwburg Venray het concert Different Faces plaats, m dit unieke concert verle- ien drie koren hun medewer- j: The Anthony Singers, infetti en het Venray's Man- lenkoor. Zoals de naam Different Faces doet vermoeden, staat de avond ihet teken van de grote verschil len in de koorzang.- Niet alleen de rerken van onder meer The jatles, Sting, Randy Newman, tobbie Williams en Kirby Shaw lomen tijdens deze avond aan id, ook de klassieke componis- jn zijn met hun liederen ruim tegenwoordigd. Dat al deze verschillen toch jeel goed samen kunnen gaan, leeft te maken met de drie deel- lende verenigingen. Zo is The ithony Singers een gemengd :mble dat sinds de oprichting heel snel een prominente plaats leeft ingenomen in de koorwe- :ld, Met een televisieoptreden bij de KRO en LI heeft het ensemble zowel regionale als landelijke cd's die zijn uitgebracht, hebben toire is voor een groot gedeelte opgebouwd uit muziek uit de jaren 60, 70, 80 en 90, waarin bijna alle muziekstromen van die tijd aanbod komen. Dit gebeurt zowel a capelle als met begelei ding van een combo. Het Venray's Mannenkoor vier de onlangs het 95-jarig bestaan met een tweetal concerten. Voor twee uitverkochte zalen liet het koor horen dat het geen enkele uitdaging uit de weg gaat. Nu gaat het koor voor de volgende uitda ging, namelijk het concert Een reis door de tijd, dat in oktober in Venray wordt uitgevoerd. Het publiek krijgt nu alvast een klein voorproefje. Met een ambitieuze dirigent, een succesvol verjon gingsprogramma en een even- Confetti is eert van de drie deelnemende koren wichtige muziekkeuze is het koor langzaam maar zeker op weg om een nog prominentere plaats in te nemen in de wereld van de man- nenkoormuziek. Het concert Dif ferent Faces begint om 20.00 uur. Kaarten a 12,50 euro per stuk kunt u bestellen in de schouw burg. De Federatie van Muziek- Mugj-gezelschappen in Venray houdt op zaterdag 9 en zon- ay ui |dag 10 april het jaarlijkse isolisten- en ensemblecon- twes cours in de aula van kun- ekerc stencentrum Jerusalem. De Red! organisatie is dit jaar in han- Verlo den van de Koninklijke Har- spet monie Euterpe uit Venray. Aan het concours doen dit ut ontfaar 116 solisten en twee ensem- relkon >'es mee, verdeeld over de prach >eide concoursdagen. De jury egen noordeling van de muzikanten centi is in handen van Ad Lamerigts van uit Horn. De slagwerkers/per- tussion zullen worden beoor deeld door J. Peeters uit Weert. Zij zullen beiden de handen vol hebben om tot een goede beoordeling van de prestatie te komen. Op de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzikanten. De ensembles betreffen een slag werkersduo en trio. De muzi kanten zijn allen lid van de negen bij de Muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of volgen op de Muziekschool Venray een harmonie/fanfare opleiding De divisies zijn genummerd van 5 tot en met 1 en komen overeen met voor heen de 4e afdeling tot en met de afdeling superieur. Programma Schouwburg Venray Grappen en grollen met Oewieë en de opera Giselle van Verdi. Twee uitersten komende week in Schouw burg Venray. Grappen en Grollen van eigen bodem van Oewieë met de voor stelling '1 april'. Er zijn drie voor stellingen op vrijdag 1 april, zater- 2 april, aanvang 20.00 uur en zondagmiddag 3 april, 14.30 uur. Rob van Lieshout, Willy Voesten, Jan-Willem Reuling, Ralf Bus en Paul van Lipzig vieren hun 12,5 jarig jubileum en brengen een e.O. avondvullend programma, genaamd 1 aprilJe veter zit 'los! Je gulp staat open! Doorgaans staat 1 april al bol van de grappen |en grollen. Toch doet de Venray- |se groep Oewieë (bekend van Cir cus Mök) er nog een schepje lovenop. De vijf jonge mannen, [fie dit jaar hun 12,5 jarig jubileum 'ieren, brengen een avondvullend TOgranima genaamd 1 april. Een >rstelling vol kolder, humor en luziek. En men zit de hele avond g Fonder de pannen, want aanslui- tend vindt er voor alle bezoekers ino8 een gigantisch feest plaats in de foyer. St. Petersburg Ballet brengt in samenwerking met het Staatsope- ra- en Ballettheater Voronezh Giselle op de planken van de Schouwburg. De voorstelling op woensdag 6 april begint om 19.00 uur. Het ballet Giselle op muziek van Adolphe Adam is gebaseerd op een magisch sprookje. In de prachtige dans wordt het verhaal verteld van het onschuldige en verlegen boerenmeisje Giselle dat zich het hof laat maken door een boerenzoon, niet wetende dat dit hertog Albrecht is. De jaloerse jachtopziener Hilarion verraadt Albrecht en de gevolgen zijn dra matisch. Gelukkig overwint uit eindelijk de echte liefde. De uit voering van het ballet Giselle stelt de allerhoogste technische en artistieke eisen aan de vertolkster van de titelrol. De voorstelling is dan ook het paradepaardje van vele ballerina's geworden, mede doordat het ballet dankzij alle hartstocht en tragiekoiiterst popu lair is bij het publiek. De chore ografie van het romantische ballet Giselle is afkomstig van Jules Per- rot en de vele herzieningen van de legendarische Marius Petipa en Lev Ivanov. De muziek is van Adolphe Adam die met dit ballet zijn grootste succes behaalde. tnl omfort iprat 19853 3167< Toneelgroep Balans uit Venray jeelt op woensdag 13 april in net Theehuis van het Odapark in iVenray. De voorstelling begint om N-00 uur. Balans is er weer klaar (voor. Van de vierde kindertoneè- uitvoering Een roos voor prinses fredolien zullen de kinderen J'eer zeker genieten. Prinses fredolien is mooi, maar ook heel :rg verwaand. De tuinman van llct kasteel vindt haar heel lief "laar zij wil niks van hem weten. l e koning wil graag dat Fredolien jné ®aat trouwen maar zal ze wel een Prins vinden? De tuinkabouter die U1 de bloementuin van het kasteel staat vindt de prinses niet aardig en wil haar een lesje leren. Wat heeft hij verzonnen...? En lukt dit ook...? Wederom een hele leuke voorstelling voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. En natuurlijk zijn de ouders en/of opa's en oma's ook van harte welkom. Kaartjes a4,50 euro per persoon zijn te reserve ren bij het Odapark, tel. 0478 513690 PEEL EN MAAS een abonnement waard Programma zaterdag 9 april: 12.00-14.00 uur: 5e divisie blaasinstr 14.30-17.30 uur: 5e 4e en 3e divisie 18.30-20.30 uur: slagwerkers, 5e,4e+3e divisie 21.00-22.15 uur: slagwerkers 3e,2e,le divisie Programma zondag 10 april: 12.00-14.00 uur: 5e divisie blaasinstr. 14.35-16.00 uur: 5e,4e,3e divi sie blaasinstr. 16.35-18.00 uur. 3e en 2e divi sie blaasinstr. De entree voor volwassenen bedraagt 1,60 euro. Kinderen beneden 12 jaar hebben vrij entree. Programmaboekjes zijn verkijgbaar. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Onder het motto Goed bier is beter dan slechte wijn wordt er op zondagmiddag 3 april bier gebrouwen door een vijftiental leden van het Dionysosgilde. Dit ambachtelijk brouwproces past uitstekend in de sfeer van De Locht. Vanaf 14.00 uur is er een interactieve demonstratie waarbij de bezoekers de brou wers uit kunnen horen over alle geheimen van het brouw pro ces. Ook is er een speciale expositie ingericht over biervil tjes. Op de bovenverdieping zijn tientallen vogelverschrik kers te bekijken: een bont gezelschap, vervaardigd door oud en jong! Op het achterterrein mogen kinderen met zelf meegebrachte spullen hun eigen vogelver schrikker aankleden. Het muse um is geopend op dinsdag, don derdag en zondag van 14.00-17.00 u (www.delocht.nl) Kunstenares Nora Snellen exposeert van dinsdag 5 april tot en met zondag 15 mei haar olie verfschilderijen in de huisartsen praktijk in Antoniusveld. Snellen is sinds 1990 leerling van kunst schilder Gijs Trepels uit Maas- bree. Haar liefde voor de natuur komt duidelijk in haar kleurrijke schilderijen naar voren. Naast olieverfschilderijen kan men ook enkele pasteltekeningen bekij ken. Aan de Technische Universiteit in Delft is Matthijs Hombergen afgestudeerd als Master in Archi tecture, Urbanism Building con struction. In het Koningskerkje te Vier lingsbeek loopt momenteel een expositie van werken van de in Nijmegen woonachtige kunstenaar Frans Megens. Naar aanleiding van deze expositie zal hij op maandag 4 april in het Koningskerkje een lezing verzorgen over zijn werken. Woorden en teksten spelen een belangrijke rol in het werk van Frans Megens. Meestal gaat het om bestaande teksten, teksten die hun eigen verleden meebrengen. Megens ontdoet de woorden van hun feitelijke betekenis. Zelf zegt hij: Woorden als drager van infor matie, worden als beeldgegevens gebruikt. Niet de betekenis van het woord maar de inhoud van het beeld wordt belangrijk.'. Het beel dende element is met groot gevoel maar steeds heel subtiel toegepast. Het beeld laat de inhoud van het geschreven woord boven zijn betekenis uitstijgen en plaatst het in een nieuwe dimensie. Op maan dag 4 april kunt u getuige zijn van de bijzondere manier waarop Frans Megens over zijn werk kan vertellen. De lezing begint om 20.00 uur. Het Koningskerkje is vanaf 19.30 uur geopend. De toe gang is gratis. Reserveringen (tele foon 0478 631401) zijn mogelijk maar niet persé noodzakelijk. U kunt de expositie tot en met 24 april bezoeken op zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur, Zaterdag 2 april vindt- in Over- loon een gevarieerd dubbelcon cert plaats in het gemeenschaps huis. Aan dit concert werken mee het Slagwerkorkest van Fanfare Vriendenkring Overloon o.l.v. Wil van Horck, het Slagwerken semble van de Koninklijke Fanfa re Kempenbloei o.l.v. Leon Camp, Fanfare Vriendenkring o.l.v. Phil van Landeghem, dat in het najaar deelneemt aan het bondsconcours in de le divisie en de Koninklijke Fanfare Kempen- bloei o.l.v. Ivan Meylemans. Koninklijke Fanfare Kempenbloei uit het Belgische Achel, in juli deelnemer aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade waar zij uit komt in de concertdivisie. Vier jaar geleden werd dit orkest wereldkampioen op het WMC in de le divisie. Hun programma bestaat grotendeels uit de con- certwerken die ook op het WMC gespeeld worden. Aanvang 19.30 uur, Toegang gratis, info 0478- 649017. Stichting LEO heeft de band Heart of Stone weten te contrac teren. De Leunse Evenementen Organisatie houdt op zaterdag 2 april weer LEO laat: het café is tot 01.00 uur geopend en er wordt voor de jeugd weer iets extra's georganiseerd. Heart of Stone is een Rolling Stones-coverband. Vrijwel alle nummers van de immens populaire band zullen tij dens het concert de revue passe ren. Zie ook www.heartofstone.nl Het café van gemeenschapshuis de Brink is geopend van 19.30 tot 01.00 uur. Heart of Stone speelt vanaf circa 22.00 uur, de entree is gratis. Op zondag 10 april brengt toneelvereniging Kom Op uit Holthees-Smakt een meesle pende voorstelling in de Mariakapel Holthees. Aan vang 15-30 uur. Bij voldoen de belangstelling is er de mogeHjkheid een tweede voorstelling in te lassen op zaterdag 9 april. Die voorstel ling begint dan om 20.00 uur. Het stuk draagt de titel Moe der, doe open, en het brengt een palet van herkenbare situ aties, die zich in het gezinsleven kunnen voordoen. Het gaat om situaties, die iedereen wel kent of meegemaakt heeft, en die middels de uitbeelding door de toneelvereniging bij de toe schouwer emotie oproept. Het gaat over onderlinge relaties, over keuzes die je in je leven maakt, over hoe om te gaan met onverwachte gebeurtenissen. De toneelgroep belooft dat het stuk op de toeschouwer een onvergetelijke indruk zal achter laten. De voorstelling is ook voor de toneelvereniging zelf een grote uitdaging. Al vele jaren speelt de vereniging met veel succes komedies, die meestal in het Pel grimshuis in Smakt uitgevoerd worden. Nu is de groep inge gaan op de uitnodiging van de werkgroep activiteiten Mariaka pel om in de Mariakapel te komen spelen. Gelet op het karakter van het gebouw was de groep van mening dat ze dit keer geen komedie moest spelen, maar een stuk dat een serieuzere ondertoon heeft. De Mariakapel stelt ook andere eisen aan de groep, omdat vanwege de beperkte ruimte een beperkt aantal spelers ingezet kunnen worden. De toneelvereniging Kom Op bestaat inmiddels elf jaar en is ieder jaar met toenemend enthousiasme in staat een prima toneelvoorstelling op de plan ken te brengen, waar vele toe schouwers graag op afkomen. Het succes is ook af te leiden uit het feit dat het ledenaantal van de vereniging in de loop der jaren gegroeid is naar 34 leden. Die kunnen dit keer in de Maria kapel niet allemaal voor het voetlicht verschijnen, maar wel licht kan in komende jaren gedacht worden aan een open luchtvoorstelling of wagenspel op het grasveld naast de kapel. Voor de voorstelling op 10 april zijn kaarten te bestellen voor de prijs van 5,00 per persoon, kinderen tot en met 12 jaar beta len de helft. Kaarten kunnen besteld worden bij de bekende voorverkoopadressen in Holt hees: fam. Ermers, Kapelstraat 1, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478-636390. Jeugdtoneel Maashees-Holthees brengt op zaterdag 16 en zondag 17 april het toneelspel 'n Heel klein Circus op de planken, 'n Heel klein Circus is een stuk voor jong en oud. Er is hard gerepe teerd en het decor is schitterend. De voorstellingen worden gehou den in Plein '27 in Maashees. Op zaterdag start het stuk om 19.00 uur en op zondag betreden de jeugdige artiesten om 15.00 uur het toneel. Kaarten zijn, a drie euro, te koop aan de kassa. Odapark Venray heeft afgelo pen week de Kadoshop in de wijk Q4 opnieuw ingericht in het kader van de regionale kunstmanifestatie LAT - Living Apart Together (5 november 2004 tot en met 2 oktober 2005). De kleinschalige tentoon stelling in de Kadoshop omvat drie fotowerken uit de serie No Compassion van de Tsjechische kunstenaar Jiri David. In deze serie 'huilende wereldleiders' heeft David hun aangezichten geanimeerd met een traan. In de Kadoshop zijn tot begin april de 'huilende' gezichten te zien van leiders met een religieuze ach tergrond: de Paus, Bin Laden en de Dalai Lama. Jiri David had naar eigen zeggen geen verkla ring voor het waarom van zijn serie. Het enige wat hij erover wilde zeggen was, dat hij dage lijks boze, serieuze, geagiteerde hoofden van wereldleiders in de massamedia ziet. Met Photos hop heeft hij hun aangezichten voorzien van een traan. Hij zou gedacht kunnen hebben: 'Zou den deze mannen ook een zach te kant hebben?' Kijkend naar de foto's valt er heel wat te spe culeren over de huilerigheid van de betreffende mannen. In het Odapark in Venray loopt momenteel het tweede deel in de serie van vier tentoon stellingen onder LAT - Living Apart Together. In Living Apart gaan de kunstenaars op zoek naar het conflict in onze samen leving. Jiri David is er aanwezig met zijn serie No Compassion: Poetin, Bush, Blair, Annan, Schroder, Berlusconi, Sharon en Chirac laten zich daar van hun zachte kant zien. De tentoon stelling is te bezichtigen tot en met 22 mei. Om de huilende Paus, Bin Laden en Dalai Lam te zien heeft men nog de tijd tot 6 april. De volgende regels vormen de maart-opgave. Wie over 't brandend blind bazalt Brengt mij naar Lethe?- O alles te vergeten Eer de avond valt!" "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretari aat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 19 april 2005 Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opga ve en wordt hel gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Veel plezier bij uw speurtocht! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplos sing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twéé keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs ver loot! De stand Mevr. L. Colsen en de heer J. Craghs gaan na deze opgave aan de lei ding met ieder 20 punten. Mevr.L. Geurts en de heer A. Kroft staan op 10 punten. De dichteres die de prachtige regels schreef, die de opgave van vori ge maand vormden, Marie Vasalis schetst in de eerst zes regels de ovér- gang naar de lente. Maar er zijn nog allerlei sporen van de winter: het licht vlaagt nog onregelmatig over het land en de lammeren hebben ook nog niet het echte Ientegevoel. In de tweede zes regels realiseert ze zich hoe de lente echt is: hevig groeien en hartstochtelijk beginnen! Voorjaar Het licht vlaagt over 't land in stoten wekkend het kort en straf geflonker der blauw wind-geffonsde sloten; het gras gloeit op, dooft uit, is donker. Twee lammren naast een stijf grauw schaap staan wit, bedrukt van jeugd in 't gras Ik had vergeten hoe het was en dat de lente niet stil bloeien, zacht dromen is, maar herig groeien, schoon en hartstochtelijk beginnen, opspringen uit een diepe slaap, wegdansen zonder te bezinnen. M. Vasalis Het literaire seizoen gaat verder met de volgende activiteiten: Zondagmorgen 10 april om 11.30 uur: Poëziepresentatie door de proza- en poëziekring; thema natuur. Theehuis van het St Odapark Attentie: 24 april: Lezing door Gert J. Peelen., al eerder als interviewer van Rutger Kopland te gast bij het Literair Café. Zijn lezing heet Roerloos in beweging en gaat over engelen in de naoorlogse Nederlandse poë zie. Een datum om naar uit te kijken en het is de moeite waard om hem nu reeds in uw agenda vast te leggen! Theehuis, 11.30 uur. 22 mei: Joost Zwagerman sluit het Venrayse literaire seizoen af Plaats Theehuis van het St.Odapark. Tijd 11.30 uur. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van €16.00 per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activitei ten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisge stuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Lite rair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke website: www.literair-cafe-venray.nl Op zaterdag 2 april vindt in OJC Dingus in Venray de 42-ste Hardcore Impact party plaats. Als special guests geven acte de presente dj Artiféx en dj Fixer. DJ Artifex - een sterk opkomend talent in de hardcore wereld - draait vooral zeer hedendaagse hardcore, zeg maar sterk futu re gericht. Artifex heeft al de nodige naamsbekendheid opgebouwd. Uit de regio Midden-Limburg zal van zich laten horen en zien DJ Fixer, die onlangs een halfuurtje op de laatste try-out-party van Hardcore Impact heeft gestaan. DJ Fixer werd direct door velen als favoriet opgegeven. Dingus heeft hem dus dan ook maar meteen voor deze party geboekt. DJ Fixer heeft al vaker op de wat grotere party's gestaan, zoals pp Bassquake. Natuurlijk staan er weer de nodige dj's van het Hardcore Impact-team op de stages. De zaal gaat om 21.00 uur open. Boekrecensie in Peel en Maas David Caine is verslaafd aan gokken en wordt geplaagd door verlammende epilepti sche aanvallen. Regelmatig bezoekt hij louche nachtclubs in Manhattan, waar hij zich overgeeft aan het pokerspel. Tot hij een misrekening maakt- en zijn meest intense aanval ooit krijgt. Als Caine probeert zijn leven weer onder controle te krijgen,stemt hij ermee in bij wijze van experiment een nieuw medicijn uit te testen. Maar dat heeft onverwachte - en zenuwslopende gevolgen: hij krijgt onverklaarbare visioenen van heden, verleden en toekomst. Dan zetten machtige geheime diensten de achtervolging in. Geholpen door een ClA-moordenares, stelt Caine alles in het werk om te overleven - en zijn ver stand te bewaren. De Einstein Code- een thriller die doet denken aan De Da Vinei Code en Kill Bill. Dit adembene mende avontuur vol actie, waarin Fawer historische kennis door een hedendaags verhaal weeft, is een van de briljantste thrillerde buten van de laatste tijd. Adam Fawler studeerde econo mie aan de Wharton School of JliOEDSTOttFiND spannend. Wmhbacks en visioenen wisseli f.ikaar (n ba7.ent> tempo af... Business, statistiek aan de Univer sity of Pennsylviania, en behaalde de Masters-titel aan de Stanford Business School. Met de Einstein Code schreef hij een superieure pageturner vol feiten over kansbe rekening, waarschijnlijkheidsleer, kwantumfysica en psychologie. De auteur woont in New York. De Einstein Code is een vinding rijk meesterwerk vol intrige en avontuur, Dit boek, een uitgave van The House of Books, is te koop in boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18,50 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11