Red Star Line schouwburg in s 1 Open huis De Maashoeve Expositie Irok Militairen lopen in hinderlaag 1 fj K ROMMEL MARKT TUINPLANTEN Amba Getuigen Overleden kind Oud papier dorn to Run KINDERKLEDING PARTY FLEURTJE4YOU U EE U K EE N Zondag 3 april Elzenhorst Hub Gooren vof Custers kunstgebitten* Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 31 maart 2005 - Pagina Nieuw grand-café en eetcafé in Wanssum De Maashoeve is de nieuwe naam van het voormalige res taurant De Kooy in Wanssum. En Bas Roosen en Bianca van Geneijgen zijn de namen van de nieuwe exploitanten die komend weekend de deuren van hun grand-café/ eetcafé aan De Kooy 15 in Wanssum openen. Maar niet alleen de namen zijn nieuw, ook de 'for mule' van het restaurant wordt compleet anders, ver telt Bas Roosen. "In De Maashoeve kunnen bezoekers tegen betaalbare prijzen eten en drinken. Zowel op het ter ras als binnen in het restau rant. De Kooy was een exclu sief restaurant, De Maashoeve richt zich op een breder publiek. Voor 10 euro kun je bij ons al een fatsoenlijke hoofdgerecht krijgen." Vanaf 1 januari 2005 zijn Bas Roosen en zijn vriendin Bianca van Geneijgen in het bezit van de sleutels van het restaurant en het bijbehorende woonhuis aan De Kooy 15. En sindsdien zijn de twee druk bezig geweest met het slopen, verbouwen en herinrich- ten van het karakteristieke hore- cagebouw aan de Maas. Deze week werden de laatste puntjes op de i gezet. De nieuwe geluids installatie werd aangesloten, een laatste grondige poetsbeurt volg de: De Maashoeve is klaar voor de ontvangst van de gasten. Op vrij dag 1 april gaan de deuren van het grand-café/ eetcafé aan de Kooy 15 van 19.00 tot 21.00 uur voor het eerst open voor het publiek. OPKNAPBEURT Trouwe bezoekers van restau rant De Kooy kunnen in één oog opslag zien dat er heel wat is ver anderd in en om het prachtige boerderijgebouw aan de Maas in Wanssum. Want niet alleen de menukaart is gewijzigd, ook het restaurant is helemaal opgeknapt en compleet heringericht. In het oog springt onder meer de nieuw bar, maar ook de vloeren, pla fonds en het interieur zijn flink onder handen genomen. En dat was nodig ook, want het gebouw was 2,5 jaar onbewoond. De vori ge exploitanten vertrokken met de noorderzon na weer door een overstroming van de Maas getrof fen te zijn. "Er moest dus heel wat gebeuren", weet Bianca. "Het was hier één groot stofnest. Je wilt niet weten hoe het gebouw eruit zag toen wij hier voor de eerste keer binnenkwamen." Maar de unieke locatie aan de Maas en het karakteristieke in boerderijstijl gebouwde restau rant, spraken Bas en Bianca meteen aan. En toen ze van men sen uit de regio hoorden dat er in de regio behoefte is aan een res taurant dat betaalbare prijzen han teert, besloten ze de knoop door te hakken en de uitdaging met beide handen aan te grijpen. Het risico dat hun zaak een keer onder water komt te staan, nemen ze op de koop toe. "Volgens mij behoort deze locatie tot de top-5 van mooist gelegen restaurants in Nederland", zegt Bas. "Want waar vind je nu zo'n mooi uitzicht op de Maas? Ook wij zullen ongetwijfeld een keer met hoogwater te maken krijgen, ja. Maar dat zien we dan wel weer." FEESTEN De Maashoeve richt zich vol gens de nieuwe exploitant, die in Valkenswaard al drie jaar een suc cesvol grand-café/eetcafé runt, op zowel de toerist als de mensen uit de regio, die kunnen kiezen uit een kleine of grote kaart. "Mensen kunnen bij ons niet alleen wat eten en drinken, de zalen in De Maashoeve zijn ook erg geschikt voor vergaderingen, kleinere en grotere feesten én bruiloften. Na het zomerseizoen openen we ook een nieuwe bruidssuite, zodat bruid- en bruidegom na het feest bij ons ook uitstekend kunnen overnachten." Ook buiten de muren van het gebouw is het een en ander ver anderd. Het aantal terrassen is bij voorbeeld uitgebreid van twee naar drie. Bezoekers kunnen voor taan, onder het genot van een hapje en een drankje, ook genie ten op een gloednieuw terras aan de zijde van de Maas. De Maashoeve is zeven dagen per week geopend, vanaf 11.00 uur. De keuken sluit om 21.00 uur, het cafégedeelte rond 24.00 uur (afhankelijk van het aantal gasten). In de maand april zijn er speciale openingsacties. Meer informatie hierover leest u in de Peel en Maas van volgende week. De Maashoeve,,De Kooy 15 in Wanssum, telefoon: 0478-533830. Bas Roosen en Bianca van Geneijgen openen vrijdag de deu ren van grand- café/ eetcafé De Maashoeve. Belangstellenden kun nen van 19.00 tot 21.00 uur in hun nieuwe zaak aan De Kooy 15 in Wanssum een kijkje komen nemen. De politie is op zoek naar getui gen van een verkeersongeval op de Venrayseweg in Wanssum. Bij het ongeval is dinsdagmorgen een 19-jarige fietser uit Wanssum gewond geraakt. Een automobilist die bij het ongeval was betrokken is doorgereden zonder zijn identi teit bekend te maken. Het ongeval gebeurde dinsdag rond 7.15 uur toen de man over de Venrayseweg richting de kruising met de Meerlosebaan Postbaan fietste. Ter hoogte van de kruising werd hij ingehaald door een nog onbekende automobilist die meteen rechtsaf sloeg, de Meerlosebaan op. De fieter remde maar botste tegen de rechterkant van de auto en kwam ten val. Daarbij liep hij een gekneusde arm en diverse schaafwonden op. De politie verzoekt getuigen con tact op te nemen met de politie basiseenheid Gennep via tele foonnummer 0900-8844. Zondag 3 april opent Galerie IROK haar voorjaarsexpositie met werken van Gerda Elfring. De expositie loopt de gehele maand april. Openingstijden: zondag 3 april van 13.00-17.00 uur, dins dag-vrijdag van 09 30-12.00 en 13.00-17.30, zaterdag 09 30-16.00 uur. Galerie IROK, Meldersloseweg 6, 5961 JE HORST, www.irok.nl. Landschappen en dieren, dat zijn de voornaamste uitgangspun ten van de schilderijen van Gerda Elfring (Haaften, 1956). Met ferme kwaststreken, een sterke penseel voering en sprekende kleuren zet ze haar onderwerpen krachtig op het doek. Onder andere het rivierenland waar ze geboren is, vertaalt ze in lyrisch-abstracte werken. Datgene wat haar boeit komt in grote kleurvlakken en nauwelijks gede tailleerde onderdelen op haar doeken, waarin emotie van de beleving belangrijker is dan de exacte weergave van het onder werp. Gerda Elfring schildert vooral kleuren en vormen; in krachtige composities en met persoonlijke kleuren geeft ze haar beleving van de werkelijkheid weer. Het gevolg is dat de composities van Gerda een gevarieerd eindresul taat laten zien: soms figuratief en herkenbaar, dan weer sterk geab straheerd met de nadruk op door leving. In de natuur gemaakte schetsen en foto's worden in het atelier uitgewerkt, waarbij de kleuren intuïtief op het doek komen en de schets alleen het handvat is. De werkelijkheid is voor Gerda de aanleiding tot zeer persoonlijke schilderijen. Aan het eind van haar opleiding aan de Nieuwe Academie voor Beeldende Kunsten te Utrecht hield Gerda zich hoofdzakelijk bezig met het schilderen van tul pen, aansluitend daarop volgden de eerste landschappen waarvoor de schilders van het abstract expressionisme de basis legden. Het grote gebaar, de eigen kleur keuze en de krachtige hantering van de kwast kenmerken niet alleen deze stroming, maar ook het werk van Gerda Elfring. Gerda Elfring exposeert sinds 1995 vijf a zes keer per jaar; niet alleen in haar woonplaats Zaltbommel maar ook in andere steden, zoals het gemeentehuis van Doesburg (1998), de Holland Art Fair in Den Haag (1998), het stadhuis van Gorinchem (1999), kasteel Ammersoyen in Ammerzoden (1999) en Galerie IC te Den Haag (2000). Win weekendarrangement Antwerpen Ter gelegenheid van de vie ring van zestig bevrijding brengt Musical Vlaanderen dit theaterseizoen Red Star Line, portret van een Verloren Lente op de planken van de schouwburgpodia. De voor stelling is op donderdag 28 april te zien in de Schouwburg Venray. Aanvang 20.00 uur. "Hoever moeten we graven in het puin van ons verleden voor we weten waarom we zijn wie we zijn?" Deze vraag is het uit gangspunt voor de zoektocht van David Verbeeck naar de geschie denis van zijn Oekraïens-joodse voorouders. Zij ontvluchtten de pogroms van hun vaderland om via Antwerpen naar Amerika te trekken. Verbeeck verweefde de ingrediënten van hun dramatische reis tot een parel van muziek theater: Red Stars Line - Portret van een Verloren Lente. Zelden was de pers zo unaniem over een Leden van DOS Venray halen op maandag 4 april oud papier op in de wijk Landweert 111. Men wordt verzocht het papier in dozen of goed gebundeld vanaf 9.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. De Vereniging Ouders van een Overleden Kind houdt op zaterdag 16 april vanaf 10.45 uur in de vmbo school Christiaan Huijgens aan de Wilhelminastraat 82 in Bameveld een landelijke open dag. De dag is vrij toegankelijk voor alle ouders die een kind hebben verloren, of dat nu lang geleden is of nog maar net gebeurd. Ook grootouders en ande re naasten zijn van harte welkom. De dag is helaas niet geschikt voor kinderen jonger dan 15 jaar. De dag start met een inleiding met als thema: "En huilen doe je maar in de pauze. Ruimte om te rouwen," Na de inleiding is er gelegenheid om vragen te stellen. Er is een gezamen lijke activiteit waarbij de namen van de overleden kinderen van de aanwezige ouders centraal staan. Verder kan er worden deelgenomen aan diverse workshops en gespreksgroepen, waarin men vanuit het eigen verhaal creatief bezig kan zijn met diverse materialen en taal. productie - hier was een meester werk geboren. Een sterke intege re tekst, ontroerende filmische muziek, een indrukwekkende digitale scenografie en intense, indringende vertolkingen van de acteurs. In 2006 zal Red Stars Line - Portret van een Verloren Lente worden opgevoerd op Ellis Island, New York - de plek, die voor Verbeeck's voorouders ooit zo'n onbereikbaar paradijs leek. Een groot deel van de gebeurtenissen van deze bijzondere voorstelling speelt zich af in de Antwerpse Op de grens van de gemeenten Venray en Deurne streek vorige week een deel van de zogenaam de 'Nato Response Force' van de Koninklijke Landmacht uit Ede neer. Het 330ste Multinationaal Herstelbataljon oefende zijn snelle inzetbaarheid om zo over al in de wereld ingezet te kun nen worden. In samenwerking met de lokale autoriteiten zette de oefenleiding op de openbare weg een ongeval met slachtoffers in scène. De militairen waren zogenaamd in een hinderlaag gelopen en moesten hulp bieden aan gewonde collega's én tegelij kertijd zichzelf beschermen tegen de vijand. Om het hele maal echt te laten lijken, werden enkele LOTUS-slachtoffers inge zet. Donderdagochtend was de oefening voorbij. buurt, vanwaar miljoenen granten in de late negentiende vroege twintigste eeuw Amerika zijn vertrokken. Ind cd's buurt is de tijd van toen nog al zon(^ zeer zichtbaar aanwezig. Zo ahes er de gebouwen van de Red de Line op 't Eilandje en de vaste- trekplaats van de rederij aan gar 28 en 29 aan de Rijnkaai. h de meerpaal waarvan de schep ooit hun laatste trossen losgt den, staat er nog altijd op plaats... De kunstenaar Van Mieghem (1875-1930) gn j de op in de Antwerpse haven, heeft in tekeningen, aquarellen schilderijen het leven in be gebracht van de Oost-Europ emigranten in zijn stad. Eeni overzicht van Van Mieghe werk is nu te bewonderen in Antwerpse Eugeen Van Miegl museum. WEEKEND ANTWERJ bij Muzi Co te za de lo eenr liebb De In samenwerking met Musfgeze Vlaanderen vzw te Antweij hout biedt Schouwburg Venray ui i dag unieke kans op een persoonj tsolis ontdekkingsreis door Antwej^ coui verleden. Onder de bezoeken iedere voorstelling van Red! org Line - Portret van een Verlo den Lente wordt namelijk een spet mor weekendarrangement Antwerpen voor twee persoj verloot. Het arrangement oi#ar 1 een overnachting met weikon >les drankje en ontbijt in het prach >eidt hotel Alfa De Keyser (gelegen beoo de De Keyserlei in het centi is in van de stad, op 50 meter van Centraal Station, de Antwei cussi Zoo en de wereldberoemde mantwijk). In uw kamer tre een bijzonder fraaie infornu bundel aan. Deze is speciaal vaardigd om u in staat te stc Antwerpen te zien, zoals Dj Verbeeck's voorouders dezes ooit zagen... Pro van Gooi Administratie- en Belastlngadviëskantoor BV VOOR TOTALE BEDRIJFSADVISERING Wij verzorgen voor U: De gehele financiële administratie, samenstellen jaarrekeningen, contacten onderhouden met belastingdienst en bedrijfsvereniging, loonadministratie, belastingaangiftes, zowel zakelijk als privé, J Ook voor hypotheken, verzekeringen, pensioenen, financieringen, particulieren IB-aangiftes, juridisch en notarieel advies Peter van Gooi 5801 AV VENRAY Tel.:0478-58828I Patersstraat 2a Emial pvgool@pvangool nl Fa* 0478-636548 Dierenartsenpraktijk Oostrum Dagelijks spreekuur van 13.30 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.30 uur Zaterdag en zondag: volgens afspraak Echo Röntgen Chirurgie Laboratorium DAP Oostrum Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 0478-582690 bgg 0773982169 dé Honden Uitlaat Service voor Horst, Venray en directe omgeving met een eigen omheind veld Ruud Roefs-Wijnen Vossenheuvel 6 5966 RG America start in het voorjaar vi tel.: 077-4641674 gsm: 06-10413605 e-mail: info@bomtorun.nl 2005! www.bomtorun.nl Voor jongens meisjes vanaf maat 62 t/m 176. Zeker voor betaalbare prijzen en een hele mooie zomercollectie. Bel voor info: 06-15435705 of mail naar f leurtje-info@planet.nl ELEKTROTECHNIEK voor al uw elektrotechnische installaties in nieuwbouw en verbouwingen Nassauplein 2 - 5802 BP Venray Telefoon 0478-582693/06-53371517 Telefax 0478-582693 s^itctd J^%smdsV>83 bouw- en onderhoudsbedrijf BADKAMERSPECIALIST van aanbouw tot afwerking Nieuwbouw - verbouwing - renovatie Van o.a.: badkamer-keuken-tuinmuren-serres- bedrijfsloodsen-glasreparaties-zolderkamers enz. Gezellenbaan 5, 5813 EAYsselsteyn tel.: 0478-542194, fax.: 0478-542127 GSM 06 22529857 E-mail: hgooren@home.nl - www.hubgooren.nl REPARATIE en VERKOOP alle merken NAAI- en LOCKMACHINES Stoffen, breiwol, fournituren, handwerk Reparatie en verstellen aan alle kleding ook leer PALTHE stomerij DE TEXTIELBEURS Poststraat 11 Venray tel. 0478-583707 VERS BOERDERIJVLEES! J Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl Woensdag gehaktdag 10 kilo 2,- p/kg 3,50 p/kg 5 Kg Karbonade 5 Kg Schnitzels 5 Kg Verse worst 5 Kg Gehakt 5 Kg Varkenslappen 5 Kg Speklappen 5 Kg Poulet 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,5Q p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil PEEL EN MAAS een abonnement waard Wij gaan met pensioen en beëindigen hiermede onze rijschool per 01-04 2005. Wij willen graag iedereen hartelijk bedanken voor het gestelde vertrouwen en belangstelling in al die jaren. Autorijschool Wim Ciaessens Merseloseweg 88 5801 CE Venray WWksHop "Omgaan met floofdpijn" Er zijn veel mensen die last hebben van hoofdpijn. Hoofdpijn wordt doorgaans veroor zaakt door spanning. In deze workshop leer je inzicht te krijgen in de mogelijke oorzaak van je hoofdpijn. Je leert wat je kunt doen om de spanning op te heffen en/of te voorkomen. Zodat je een meer ontspannen en aangenamer bestaan kan leiden. De prijs van deze 1-daagse workshop bedraagt €65,-. De workshop wordt, bij voldoende inschrijving, gehouden op zaterdag 7 mei en/of zaterdag 21 mei. Voor meer informatie en/of inschrijving kunt u terecht bij Giel Terwijn, tel. 0478-586807 Reparaties klaar terwijl u uuacht. Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bij ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium M. Custers Oirloseweg 4, Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Tel.: 0478-581997 Fax. 0478-589335 .ujujiu.ttlcusters.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS O.A. CONIFEREN, KLIMPLANTEN, BOMEN EN SIERHEESTERS Scherpe prijs Duidelijk advies Open:a!lleen op vrijdag en zaterdag tuincentrum - boomkwekerij P. Bistervelts Steegse Peelweg 55 LEUNEN I KUNSTHANDEL LIJSTENMAKERIJ Alle inlijstingen worden zuurvrij verzorgd Restauratie en schoonmaken van schilderijen Verkoop van diverse schilderijen en zeefdrukken Schilderijen uit eigen atelier van Jan Maessen Schilderslinnen diverse maten Kado artikelen brons figuren Ophangsystemen Schilderscursussen met acriel en olieverf 20 jaar uw vakman voor al uw inlijstwerk Patersstraat 24a Venray Tel. 0478-589695, Fax 0478-589695 Autorijschool H it De beste manier om uw rijbewijs te halen eerste 10 lesuren 300,- 1e les op je 18e verjaardag GRATIS! snelcursus-specialist gezakt? dan GRATIS herexamen vanaf april ook rij-opleiding in stappen Bel: 06-539 415 96 Venray e.a Gr; Oewi van komi burg Gra bodei stellir stellir 2 zond; Robv Jan-V& Paul- Jarig avont genaa los! Je Heerlijk Koel en Frisse lucht waar u maar wilt HotSelectdeskundig en betrouwbaar. Heldere offertes, een goed advies en echt vakmanschap horen daarbij. c.v.-ketels designradiatoren airconditioning elektra badkamers dakbedekking service onderhoud Kijk op www.hotselect.ni voor het grootste assortiment producten, aanbieding! en ideeën, afgestemd op uw eigen woonsituatie Uw HotSelect-installateur wanssum Jenniskens Installatie Oude kerkstraat 3 Tel. (0478) 53 24 41 HotSelect.nl voor meer wooncomfort NIEUW: MOBIELE SHOWROOM Bij aankoop van een zonnescherl M of rolluik ELEKTROMOTOR voor HALVE PRIJS het TI Venra H.00 voor. luitvoi Zonneschermen Markiezen Rolluiken 'wo Screens Insectenhorren BlNNENZONWERING VOUWGORDIJNEN Maak een afspiw eventueel ook 's avoi Mobiel 06-239 4985 Tel. 0478-6318? fredo «gv. het fc maar; De ko gaat ti prins i inde I

Peel en Maas | 2005 | | pagina 10