Naamsbekendheid staat voorop EN MAAS Piet Theuws, Schildersbedrijf Jac Theuws: een van de trouwste adverteerders Mr. Schilder, Venray, een Schildersknccht een flinke Leerling PEEL EN MAAS 125 jaar Peel en Maas Zondag 27 maart 2005 - Pagina 31 Maas - begon de 25-jarige Peter Theuws het bedrijf aan de Langstraat. Zijn zoon Sjang nam de zaak al voor de Tweede Wereldoorlog over. Op zijn beurt nam de in 1941 geboren Jac Theuws in de jaren zestig van de vorige eeuw de fakkel over van zijn vader. Jac en zijn echtgenote Wil Theuws-Coppus hebben nog altijd de leiding, maar ze hebben inmiddels gezelschap gekregen van hun zoon Paul. Daarmee zwaait alweer de vierde generatie van het geslacht Theuws de scep ter over de firma. Schildersbedrijf Theuws doet overigens meer dan alleen schil deren. Paul Theuws: "We schilde ren vooral voor particulieren, nieuwbouwwerk doen we niet. Maar verder hebben we glas en leveren we ook behang, zonwe ring, gordijnen en vloerbedek king. En uiteraard hebben we hier in de winkel verf en schilder benodigdheden. Alles is tegen woordig met elkaar verweven. Interieurverfraaiing, zo zou je de branche kunnen noemen waarin wij actief zijn." ▼raagt om to« vpoedij; mogeljjk in dienst te treden. i ongeveer 3 4 jaren aan bet rak. Loon naar hrkwMamlieid. Bovendien kan by norr> geplaatst worden, Om al die producten aan de man te brengen, is het van belang dat potentiële klanten op de hoogte zijn van het bestaan van schildersbedrijf Jac Theuws. Folders zijn een middel om de bekendheid van het bedrijf te ver groten, maar advertenties zijn dat evenzeer. Jac Theuws: "Zo lang als ik me kan herinneren adverte ren we al in Peel en Maas. Vroeger nu eens een wat grotere advertentie en dan weer een wat kleinere. Tegenwoordig is het bijna elke week dezelfde adver tentie. Alleen de aanbiedingen wisselen regelmatig. Ik herinner me nog dat je vroeger de tekst moest opgeven op het kantoor van Van den Munckhof. Dat was nog in de tijd dat de krant met de hand werd gezet. Ik zie vader Van den Munckhof daar nog zit ten. Je maakte dan wel eens een Advertentie van Piet Theuws: 30 maart 1901 in Peel en Maas praatje. Dat is er nu niet meer bij. Je brengt de advertentie naar de winkel in de Grotestraat, geeft het formaat op en dat is het dan." Zijn er nog meer media waarin het bedrijf adverteert? Wil Theuws-Coppus: "Eigenlijk niet. We hebben ook veel klanten uit omliggende plaatsen zoals Overloon, Horst, Boxmeer en de Maasdorpen, maar we moeten het toch vooral hebben van men sen uit Venray zelf en uit de kerk dorpen. Om die te bereiken is Peel en Maas het ideale medium. Zo heel af en toe plaatsen we een advertentie in het E3 Journaal of De Trompetter. In Dagblad De Limburger adverteren we alleen met de winterschilder. We staan wel ieder jaar in een aantal cama- valskranten." Leidt de vaste advertentie in Peel en Maas ook tot een hogere omzet voor het schildersbedrijf? Jac Theuws: "We moeten het in de eerste plaats hebben van onze vakkennis en vakmanschap en natuurlijk ook van onze service en klantvriendelijkheid. Daarmee staat of valt de zaak. Of adverte ren de omzet vergroot hebben we eigenlijk nooit gemeten of laten meten. Ik vraag me sowieso af of dat wel te meten is. Wat ik in elk geval zeker weet, is dat die advertentie leidt tot een grotere naamsbekendheid. Dat is ook de voornaamste reden om steeds maar weer een advertentie te plaatsen. Hoe vaker mensen je naam tegenkomen, hoe eerder ze aan je zullen denken als ze iets nodig hebben." Van de abonnementsgelden alleen kan geen krant, tijd schrift, week- of nieuwsblad leven. Een minstens zo belangrijke kurk waarop deze media drijven zijn de inkom sten uit advertenties. Peel en Maas vormt daar geen uitzon dering op. Wekelijks is de krant voor ongeveer de helft gevuld met advertenties en voor de andere helft met tekst. Sommige Venrayse middenstanders en bedrijven adverteren al vele tientallen jaren in Peel en Maas. Schildersbedrijf Jac Theuws is zo'n 'oudgediende'. Een Peel en Maas zonder advertentie voor de producten van de aan de Merseloseweg gevestigde firma is gewoonweg ondenk baar. Schildersbedrijf Jac Theuws is een voorbeeld bij uitstek van een familiebedrijf. In 1884 - vier jaar na de oprichting van Peel en Piet Theuws in zijn vetfwinkel aan de Merseloseweg rond 1925

Peel en Maas | 2005 | | pagina 31