MAAS PEEL EN MAAS 125 jaar Peel en Maas Zondag 27 maart 2005 - Pagina 11 De komst van zetmachines maakte stuk sneller. Munckhof eind 1989 de pensio engerechtigde leeftijd bereikte, ging het bedrijf over in andere handen. Colien, John en Christ van den Munckhof, nazaten van respectievelijk Wim, Toon en Dick van den Munckhof, namen op 1 januari 1990 het bedrijf over van hun ouders. Mede dankzij de technologis che ontwikkelingen was men inmiddels in staat om wekelijks een krant te produceren van gemiddeld twintig pagina's. Pagina's die na de dood van Wim van den Munckhof werden volgeschreven door Dick van den Munckhof, bijgestaan door corre spondent Frits Hovens en Gerard Schütte, voormalig voorlichter van de gemeente Venray. In de tweede helft van de tachtiger jaren zette Christ van den Munckhof zijn eerste schreden op het journalistieke platform. Duidelijk werd dat John zich op de handelsdrukkerij zou gaan richten, terwijl Colien de verant woording voor de boek- en kan toorboekhandel op zich zou de productie van de krant al een nemen. Toen in de negentiger jaren de groei van de krant zich verder doorzette (de oplage was inmid dels de 10.000 overstegen) werd besloten om, voor het eerst in de historie, een fulltime journalist in dienst te nemen in de persoon van Bert Albers. Toen Van den Munckhof in oktober 1993 startte met Kabelkrant Venray werd de redactie verder uitgebreid met Henk Lammen, thans nog werkzaam bij Peel en Maas. Daardoor konden Hovens en Schütte, inmiddels ook niet meer de jongsten, zich uiteindelijk terugtrekken. Door die uitbreiding kon de redactie zich ook op een uitge breider oriënteren en kreeg de inhoud van Peel en Maas een breder karakter. Ook het gebruik van foto's werd steeds veelvuldiger toegepast om de lezer zo een completer beeld van het nieuws te kunnen geven. Bovendien kon de redactie, mid dels het snel populair geworden Kabelkrant Venray, de inwoners Techniek in de overgang, moderne offsetdruk met op de achtergrond de oude zetmachine. Grotestraat 68 anno 2005 Overloon, Holthees en Maashees goed scoort en in die gemeente ruim vijfhonderd abonnees heeft. In 1980, bij het honderjarig bestaan, vroeg de toenmalige gemeente-archivaris Wim Willemsen of Peel en Maas, mede van Venray sneller voorzien van nieuwsfeiten. Mede door de komst van Kabelkrant Venray heeft de redactie zich uiteindelijk kunnen ontwikkelen tot de huidi ge samenstelling. Naast hoof dredacteur Christ van den Munckhof kent Peel en Maas drie fulltime journalisten. Bovendien wordt regelmatig gebruik gemaakt van freelance journalis ten. In 1998 nam van den Munckhof bv een ander stukje Venrayse geschiedenis over. Drukkerij Messemaeckers, na Van den Munckhof de tweede oudste drukkerij in Venray, werd overgenomen. Eind 2002 sloeg Peel en Maas een nieuwe weg in en is de redactie zich ook op de gemeente Meerlo-Wanssum gaan oriënteren. Deze gemeente kent geen eigen nieuwsblad zoals Peel en Maas dat voor Venray is. In een vrij korte periode heeft Peel en Maas zich een goede positie in deze gemeente weten te verwer ven. Al meer dan 50% van de Meerlo-Wanssumse bevolking heeft inmiddels een abonnement of leest Peel en Maas samen met iemand anders. Anno 2005 wordt Peel en Maas gedrukt in een oplage van bijna 13-000. Een lez- De vierde generatie uit de familie van den Munckhof heeft sinds 1990 de leiding over het bedrijf. V.l.n.r. Colien Jacobs-van den Munckof John van den Munckhof en Christ van den Munckhof. door ontwikkelingen zoals per sconcentraties, teletext, een elek tronische krant, de computer etc., als zelfstandige uitgave ook Kabelkrant Venray is niet meer weg te denken uit de Venrayse huis kamers. jd, haar uiterste best zal doen om, in de nabije en verre toekomst, de lezers op de hoogte te houden van het wel en wee in Venray en omstreken", aldus Willemsen. Peel en Maas is inmiddels 25 jaar verder en is voor Venray en omstreken nog altijd een belan grijk nieuwsmedium. Nieuwe concurrenten kwamen erbij, andere vielen af, maar nog weke lijks wordt door de medewerkers van Peel en Maas hun uiterste best gedaan om een goed prod uct op de deurmat te laten vallen. Nieuwe technieken hebben de krant kleur gegeven. Andere technieken bieden nieuwe kansen, maar kunnen ook een bedreiging vormen. De vraag van Willemsen blijft vooralsnog onbeantwoord, maar de huidige generatie heeft er alle vertrouwen in en zal zich weke lijks inspannen om Peel en Maas elk jaar weer een stapje dichter bij dat tweede millennium te brengen. ersonderzoek, eind 2004, toont aan dat de abonnee Peel en Maas met een 7,6 hoog waardeert. Daarnaast blijkt dat ruim 80% van de Venraynaren Peel en Maas daadwerkelijk leest. Opvallend is dat Peel en Maas ook in de voor malige gemeente Vierlingsbeek, met name in de dorpen de tweehonderd jaar zal halen. "Niemand zal echter in staat zijn hierop een antwoord te geven, zelfs de meest bekwame futur oloog niet. Het antwoord ligt, als met zo vele dingen, in de schoot der toekomst verborgen. Zeker is slechts, dat de 'honderdjarige', ondanks een respectabele leefti Dit artikel werd in 1980 geschreven door W. Willemsen voormalig gemeente-archivaris van Venray. Het artikel is op een aantal inmiddels geda teerde feiten aangepast en aangevuld met de ontwikkelin gen van de afgelopen 25 jaar door Christ van den Munckhof

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11