Zaalvoetbalduel loopt uit de hand Sportnieuws 4 -info Handbal heren HV Manual kampioen Makkelijke zege BW '27 TOP'27 nadert de top Tam Rooyse VK wint eenvoudig TVF/Otto 5 kampioen Ruim verlies Set Up SV Merselo SV Meerlo Programma zaalvoetbal Zesde klasse F BVV'27 Nipte winst Geijsteren Onnodig verlies Jumpers'76 De Roos Brons voor Bram Verhofstad Manual Set Up PEEL en maas Donderdag 14 maart 2005 - Pagina 25 Uitslagen SVEB 3-Merselo 2 5-1 Resia 3-Merselo 4 0-5 Merselo Bl-Ysselsteyn BI 4-3 Merselo Cl-Deume C2 7-0 Merselo Dl-SPV Dl 3-2 Merselo El-Irene Spel El 2-5 Merselo E2-Helden E4 2-4 Merselo E3-Leunen E5 3-3 Merselo F1 -Leunen F1 0-9 Merselo F2-Wittenhorst F6 1-3 ZSV-Merselo vet 1-4 Programma maandag 28 maart Astrantia-Merselo 14.30 Merselo 2-Ysselsteyn 4 12.15 Olympia18 8-Merselo 3 10.00 Merselo 4-Hol thees 4 10.30 programma zaterdag 26 maart Deelname toernooi Limburg-cup: F1 in Oostrum v. 09-00 El in Venray v. 09-45 Dl in Oostrum v. 12.30 Cl in Venray v. 10.15 BI in Venray v. 12.00 Programma zondag 27 maart Deelname toernooi Limburg-cup: F1 in Oostrum v. 08.40 El in Venray v. 09 20 Dl in Oostrum v. 12.30 Cl in Venray v. 10.15 BI in Venray v. 12.00 Programma dinsdag 29 maart TSC '04 B1 -Merselo BI v. 17.30 SPV Cl-Merselo Cl v. 18.00 Veteranen zaterdag 26 maart Deurne-Merselo v. 16.30 Uitslagen Hegelsom-Meerlo 0-0 Meerlo 3-Wittenhorst 10 14 Venray da 3-Meerlo da 1-1 Meerlo vet-Excellent 1-2 Meerlo zv 2-zv/ Serum 5 84 Meerlo zv 1-HVC/Taxi Verstr. 4 8-2 Programma zaterdag 26 maart Meerlo vet-Swolgense Boys 16.30 Programma zondag 28 maart Meerlo-Hapse Boys 14.30 Hegelsom 3-Meerlo 3 11.00 Meerlo da-SSS'18 da 2 10.30 Programma zaalvoetbal Vrijdag 1 april Hento FC-Meerlozv 2200 Uitslagen Meerlo/Wanssum A1-VW03 A2 10-0 Wanssum/Meerlo BI-Leunen BI 1-2 Wanssum/Meerlo Co B2-IVO B2 7-0 Meerlo/Wanssum Cl-Leunen Cl 0-2 Resia Co Dl-Wanssum/Meerlo Dl 5-3 Wanssum/Meerlo D2-Baarlo D2 04 Meerlo El-Montagnards E2 6-2 Meerlo Fl-RKDEV F1 14 Meerlo F2-HBSV F6 1-0 Programma zaterdag 26 maart Leunen A2-Meerlo/Wanssum Al 15.00 Wanssum/Meerlo B2-Baarlo B2 13-30 Irene C2-Meerlo/Wanssum Cl 13-15 Irene D5-Wanssum/Meerlo D2 12.00 Meerlo Fl-EWC F1 (v) 10.30 Wanssum/Meerlo Co Dl neemt 26 en 27 april deel aan het toernooi om de Limburg cup in Merselo. Vertrek beide dagen om 13-00 uur. Vrijdag 25 maart Sporthal De Wetteling 20.45 HVC/Taxi Verstr.-Lions Nefkens BW'27 boekte een makkelijke zege tegen Astrantia: 6-1. BW ging vanaf het beginsignaal in de aanval waardoor de verdedigers van Astran tia weinig anders konden doen dan de ballen over de zijlijnen of over de achterlijn te spelen Uit een corner in de 3e minuut kreeg Ralf Wolters de kans om met een fraaie kopstoot 1-0 te scoren. Na dit vroege doelpunt van BW ging Astrantia in de aanval, maar BW kon door goed ingrijpen op het middenveld en effectief op de bal spe len de aanvallen van de rood-zwarten in de kiem smoren. Uit een van de tegenaanvallen van BW in de 13e minuut werd de bal doorgestoken op Johan Speijcken. Deze stuurde met een stiftballetje Ralph Hendrix weg die zijn bewaker op het verkeerde been zette en de bal net langs het doel schoot. Twee minuten later een doorbraak van BW over de as van het veld tot aan de zes tien waar de doelman werd omspeeld en de bal doorgetikt werd op Ralph Hendrix die ongehinderd kon binnen- tikken 2-0. In het volgende kwartier creëerde Astrantia door goed positie spel enkele kleine kansen maar de schoten op doel werden bekwaam gestopt door doelman Marco Rutten. Bij een uitbraak van BW werd de bal over de achterlijn geplaatst. Uit de hoekschop scoorde Johan Speijcken door een muur van verdedigers met een loepzuivere kopbal 3-0. Op slag van rust vanaf de linkerflank een voorzet op Johan Speijcken die de buitenspelval slim omzeilde, vervol gens de Astrantia goalie uitspeelde en beheerst de 4-0 aantekende. Na de thee zette Astrantia de geel-zwarten onder druk met in de 50e minuut een schermutseüng binnen de zestien voor het BW doel. In een uiterste poging om de hoog indraaiende bal weg te trappen werd deze door San- der Lomme onfortuinlijk in eigen doel getikt 4-1In de 55e minuut een coun ter van BW over links naar Ralph Hendrix die direct op maat doorstifte naar Johan Speijcken die met een sli ding de 5-1 binnenknalde. Astrantia gooide hierna alles op de aanval om de stand een draaglijker aanzien te geven. Zo kreeg de spits tot tweemaal toe een goede scoringskans. In vrije positie misten zijn schoten de kracht en zuiverheid om de BW doelman te verschalken. Het werd in de 89e minuut nog 6-1 voor BW door Johan Speijcken die zijn directe tegenstan der aftroefde en met een diagonale schuiver de doelman het nakijken gaf. Paasmaandag gaat BW '27 op bezoek bij TOP '27. Na een 2-3 zege in well tegen EWC nadert TOP'27 langzaam maar zeker de top in de zesde klasse F. Het begin van de wedstrijd was erg rommelig van beide kanten, maar na een kleine tien minuten kwamen de eerste kan sen van de wedstrijd, dit resulteerde in een goed schot van Rick van Rijs- wick, dat knap uit het doel werd gehouden door de goalie van EWC. De hoekschop die daarop volgde werd buiten de zestien opgevangen door Jan Janssen die met een schitte rende volley de bal in de kruising jaagde. Daarna duurde het lang voor dat er iets gebeurde maar uit het niets was het Ton Vanmaris die de diepte in dook en simpel de 1-1 kon aanteke nen. TOP herpakte zich heel erg knap na deze domper want vier minuten later was het Nico Rongen die de zes tien in ging en met een doodschop onderuit werd gehaald. Strafschop voor TOP en een gele prent voor de aanvoerder van Well. Nico Rongen kon helaas de wedstrijd niet voortzet ten, de strafschop werd onberispelijk ingeschoten door Ward van Rijswick. Na deze opsteker konden de toppers met een goed gevoel de rust in. Na de rust met Martijn Rongen voor de uit de wedstrijd geschopte Nico Rongen, begon TOP redelijk goed. Het was echter EWC dat de eer ste kleine kansjes kreeg in de tweede helft. Na prima verdedigen plaatste TOP een goede counter, die begon bij linkshalf Marcel Rongen en vanaf eigen helft het hele veld overstak en bij het strafschopgebied een knappe pass gaf op invaller Martijn Rongen, die met een knap schot de 1-3 liet aantekenen. Na deze goal leek er iets te knap pen bij tegenstander EWC. Ze wisten zich geen raad door het ijzersterke middenveld en goede verdediging van TOP te komen. Daarna wist TOP nogmaals een counter te plaatsen maar werd er goed ingegrepen door de aanvoerder van EWC, die met een keurige sliding de bal veroverde. De scheidsrechter had blijkbaar iets anders gezien in deze actie en beoor deelde deze actie met een gele kaart. Dat resulteerde in de tweede voor de aanvoerder, dus rood. Met een man meer in het veld kregen de toppers nog enkele opgelegde kansen maar werden helaas niet afgemaakt. Toen vier minuten voor tijd ook nog EWC scoorde met een kopbal werd het toch nog even lastig voor de formatie uit Tienray. Daarna was het wachten op het verlossende fluitje dat maar steeds niet kwam. Na vijf minuten blessuretijd vond de scheidsrechter het genoeg en floot af. De opluchting in het kamp van TOP was groot, maar al met al een zeer verdiende overwin ning voor TOP. Komend paasweek end staat er een dubbel programma op schema. Zaterdag moet TOP aan treden tegen Astrantia in Middelaar. En op maandag moet TOP aantreden op sportpark 't Hoogveld voor de confrontatie met BW uit Blitters- wijck. TVF OTTO onttroont in turbulente wedstrijd Maastrichtse koploper Het liep maandagavond com pleet uit de hand in sporthal De Wetteling. In de laatste minuut ontploft de tikkende tijdbom bij het hoofdklasseduel tussen TVF OTTO en De Sjötter. De stand is zeer verrassend 4-2 in het voor deel van de Venraynaren. De Maastrichtse titelfavoriet raakt steeds meer gefrustreerd. Niet alleen omdat het kampioenschap in rook dreigt op te gaan maar vooral door het omstreden optre den van de Oostrumse arbiter Piet Strijbosch. (Door Henk Willemssen) "Schandalig, schandalig, schanda lig", klinkt het onophoudelijk vanaf de Maastichtse bank. "We worden genaaid", "die man is omgekocht", "zoiets hebben we nog nooit meeg- maakt", foeteren de verongelijkte Zuid-Limburgers. In de slotminuut ontstaat weer de nodige- ophef over een uitbal die Strijbosch aan TVF OTTO toekent. De Sjötter raakt in vuur en vlam. Mohammed Zahri uit zijn ongenoegen bij de leidsman die de gele kaart trekt. Dan volgen de gebeurtenissen elkaar in razendsnel tempo op. Alle Maastrichtse spelers verdringen zich rondom Strijbosch die steeds verder achteruit gedreven wordt. Totdat hij in de netten van een materiaalhok belandt. Het enige wat vanaf de kant te zien is, is een rode kaart die tot twee keer toe boven de hoofden van de kluwen spelers uit- wappert. Er wordt gescholden en geduwd en volgens omstanders ook geslagen en geschopt. Binnen een mum van tijd staan er tientallen men sen op het veld. Gelukkig is het mee- rendeel vredestichter. Zij slagen erin de arbiter te ontzetten van een stelle tje heethoofden. Menig scheidsrechter zou de wed strijd direct hebben gestaakt. Maar Strijbosch steekt vijf vingers in de •ucht ten teken dat hij een afkoelings- periodde inlast. Als een aangeslagen bokser begeeft hij zich naar zijn kleedhok. Op het veld blijven de gemoederen verhit en her en her vin den felle discussies plaats. Na een poosje komt Strijbosch weer te voor schijn. Nog voordat het ontspoorde duel hervat kan worden slaat opnieuw de vlam in de pan. Strij bosch geeft aan dat er nog één minuut te gaan is. En dat pikt de Maastrichtse ploeg niet. Ze vinden dat er nog minstens zes of zeven minuten te spelen zijn door alle oponthoud. Blijkbaar is de leidsman in alle van een bloedneus van doelman Mar tijn Houwen ook een paar minuten in beslag nam. Het rumoer steekt weer de kop op. "Voor één minuut spelen we niet meer", zegt aanvoerder Fuat Afansion beslist. De Maastrichtenaren vragen zich of Strijbosch wel goed bij zijn hoofd is. De arbiter ziet geen andere oplossing dan definitief in te nikken. Hij pakt het wedstrijdformu lier van het tafeltje en loopt richting het kleedlokaal. De woedende Mohammed Zahri, die al de rode kaart kreeg, grist het formulier uit zijn hand. Hij verfrommelt het tot een prop en werpt het weg. Dat gaat zelfs aanvoerder Afansion te ver. Die raapt het papiertje op en loopt achter Strij bosch aan om het terug te geven. Ondertussen-proberen de Venrayse spelers hun tegenstanders te bewe gen het duel alsnog uit te spelen. "Want anders wordt het een strafzaak en krijgen jullie punten in minde ring", zegt aanvoerder Danny Fasen tegen zijn collega die er wel oren naar heeft. Om deischade niet nog verder te laten oplopen besluit De Sjötter - weliswaar onder protest - de resteren de minuut uit te voetballen. Na afloop blijkt dat alleen de rode kaart van Mohammed Zahri op het wedstrijdformulier is vermeld. Met als reden: bedreiging van de scheidsrech ter. Van de andere voorvallen wordt geen melding gemaakt. TVF OTTO wint dus met 4-2 en doet uitstekende zaken in de degrada tiestrijd. De Venraynaren beschikken slechts over één wissel en het is een klein wonder dat TVF OTTO winnend van het veld afstapt. Vanaf de aftrap begint de omsingeling. De Sjötter beschikt over een zeer balvaardig team met veelal jonge Marokkaanse spelers. TVF OTTO houdt het veld klein en legt een kordon rondom het eigen doelgebied. De spaarzame uit braken worden razendsnel uitge voerd. Zo weet Danny Fasen na drie minuten de openingstreffer te scoren: 1-0. De Sjötter verhoogt de druk op het Venrayse domein waarin Martijn Houwen een glansrol vervult. Hij ran selt enkele onmogelijke ballen uit zijn doel. Uit een snelle counter schieten Fasen en Gert-Jan Wismans na elkaar op de doelman. Na ruim een kwartier bezwijkt TVF OTTO toch onder de druk: 1-1. Wismans stuurt Hicham Hlimi diep die de paal treft. Op slag van rust voorkomt goalie Houwen tot twee keer toe een achterstand. Na de hervatting lijkt een Maast richtse voorsprong nog slechts een kwestie van tijd. Het krachtsverschil meer onder de druk vandaan. Maar Martijn Houwen en zijn verdedigers weten van geen wijken. Dan krijgt Hicham Hlimi het op zijn heupen. Vanaf eigen helft stormt hij langs de linker zijlijn naar voren. Puur op kracht en snelheid haalt hij de ach terlijn. Hlimi weet ook nog de bal voor het doel te krijgen waar Jos van Gerven klaarstaat om 2-1 binnen te tikken. De wedstrijd staat totaal op zijn kop en de irritaties nemen toe. De Sjötter komt weer snel langszij uit een vrije trap: 2-2. Dan ontstaat er tumult over een uitbal vlak voor de Maastrichtse bank. De bezoekers den ken dat de bal voor hen is maar arbi ter Strijbosch, die aan de overkant staat, volgt het vlagsignaal van Jos Bouten die de andere kant opwijst. De slimme Gert-Jan Wismans talmt niet en profiteert van alle consterna tie. Hij ziet Mohamed Aoussar vrij voor het doel staan en neemt de inbal snel. Als Aoussar vervolgens de 3-2 binnenschiet zijn de rapen gaar. Aan voerder Afansion krijgt geel vanwege commentaar op de leiding. Juist op het moment dat De Sjötter weer com pleet is schiet Wismans op de paal. Het publiek zit op het puntje van de stoel en de spanning is te snijden. Martijn Houwen moet naar de hoek van het veld om een duel uit te vech ten. Dat ievert hem een bloedneus op. Met een sliert proppen in zijn neus vervolgt hij de strijd. In het Maastrichtse kampe raken de gemoe deren steeds meer verhit. TVF OTTO, met veel routine in de ploeg, houdt het hoofd koel, De Venraynaren zijn dit seizoen dit soort situaties wel gewend. De Venraynaren krijgen nu zelfs de beste kansen en Danny Fasen knalt op de paal. Aan de overzijde brengt de paal redding voor TVF OTTO. Twee minuten voor tijd valt de beslissing. Gert-Jan Wismans zoekt met de bal aan de voet twee tegen standers op en komt ten val. Danny Fasen neemt de vrije trap razendsnel en Hicham Hlimi scoort 4-2. Stand hoofdklasse Altweerterheide 24-52 De Sjötter 24-50 Amicitia 24-45 Fermonia Boys 2 2444 't Kesjotje 2444 ZW Jaffa 24-36 FCH/Decora H. 2 24-35 Roerdalen/Alfass 24-33 ZW Rood Wit 24-31 TVF OTTO 24-30 H77/le Village 23-28 AJ Deume 24-26 ZVEijsden 24-11 louw23-7 Uitslagen BW'27-Astrantia 6-1 EWC-TOP27 2-3 Holthees-Sambeek 2-1 Oostrum-SVS 64 Lottum-Wanssum 5-0 Merselo was vrij Stand Merselo 13-30(31-12) BW27 13-24 (36-22) Oostrum 14-23 (33-17) TOP'27 12-21 (22-17) EWC 13-20 (22-20) Wanssum 13-20 (24-25) Holthees 13-18 (21-23) Sambeek 14-16(13-16) SVS 14-12 (19-28) Astrantia 12-10(16-36) Lottum 13-10(18-39) Programma zaterdag 26 maart Astrantia-TOP'27 (16.30) Wanssum-EWC (16.30) Sambeek-Lottum Programma maandag 28 maart Holthees-EWC TOP'27-BW'27 Astrantia-Merselo Wanssum-Oostrum Sambeek-SVS Uitslagen BW Bl-SVEB BI 1-0 TSC'04 Cl-BW Cl 3-2 Blerick D3-BW Dl 5-2 BW D2M-SV Venray D8M 1-12 BW El-HBSV E3 54 Baarlo F2-BW F1 1-3 BW F2-Swolgense Boys F1 CO 0-7 HRC'27 F3-BW F3 11-0 Programma zaterdag 26 maart TOP'27 B1CO-BW27 BI 13-30 HBSV D2-BW Dl 11.30 BW D2M-HBSV D4 12.00 BW El-SV Venray E8 0930 BW F2-GFC33 F2 11.15 Uitslagen BW-Astrantia 6-1 Venray 9-BW 4 2-5 BW 1 dames-West. Boys 1 1-2 Programma zaterdag 26 maart BW Veteranen-Holthees 16.30 Programma maandag 28 maart TOP-BW 14.30 Melderslo 4-BW 2 10.30 BW 3-IVO 8 11.00 Quick Boys 1 dames-BW 1 13-00 Na een lange winterstop heeft Geijsteren weer eens mogen voetbal len en winnen: 3-2 tegen Melderslo 4. Een kleine tien minuten voor de pauze kon het publiek voor de eerste keer juichen. Spits Bram Derikx pikte een bal op en schoot met zijn minde re linkerbeen onhoudbaar in de verre hoek: 0-0. Dit was tevens de rust stand. Meteen na de pauze kwam Mel derslo op gelijke hoogte toen een voorzet van rechts fraai werd binnen- gekopt. Niet veel later kon de Mel- derslose zelfs de 1-2 binnnenkoppen. Nadat Gijs Wijnhoven op maat werd bediend door Ger Poels kon de Geijs- terse spits richting het vijandelijke doel lopen en met een hard schot in de benedenhoek de gelijkmaker aan tekenen. Geijsteren rook bloed en ging op jacht naar de winnende treffer. Die kwam er ook toen Pierre Litjens Pascal Kleeven in stelling bracht die vervolgens de doelman van de gasten met een droge knal kans loos liet. (door Henk Lammen) Met enige tegenzin maar ontzet tend blij ging hij zondag toch op de schouders. Coach Arjan Boon glunderde breeduit nadat zijn handbalheren de titel in de derde klasse A voor zich hadden opgeëist. Vrij eenvoudig werd Pri- maz/Sittardia in een volle sport hal De Weert met 23-15 aan de kant gezet. De bloemen werden uitgedeeld en de felicitaties gin gen terecht naar het team dat afgelopen seizoen de meeste aan spraken mocht maken op het kampioenschap in de kelder van het Nederlandse handbalverbond. Na afloop, als zijn jongens al lang en breed onder de douche staan, deelt Boon maar al te graag het succes met de hele vereniging. Anderhalf jaar geleden werd hij gevraagd om het eerste herenteam op zondag te coachen. De trainingen bleven voor rekening van speler Jo de Jonge. Een prima koppel dat dit seizoen zijn vruchten heeft afgeworpen. "Weet je wat het allermooiste is", zegt hij na afloop van de zege op de Sittardse opponent, "Deze titel is een beloning voor al die echte clubmensen die zich al jaren inzetten voor Manual. In dit herenteam staan stuk voor stuk men sen die hart hebben voor de club en zich op een of andere manier inzet ten. Op welk gebied dan ook." De handbalheren van Manual lieten er zondag geen twijfel over bestaan dat zij op de voorlaatste speeldag de titel gingen pakken. De thuisploeg begon zonder zenuwen aan de belangrijkste wedstrijd van het sei zoen. Om niet afhankelijk te zijn van de inhaalwedstrijd tegen Herten, de nummer twee, diende gewonnen te worden. Binnen de kortste keren was er al een 4-0 voorsprong genomen. Patrick van den Broek en Sander Barents lieten via snelle breaks de keeper kansloos. Dat de ervaren Sit- tardia ploeg ook nog om te handbal len naar Venray was gekomen, werd in de minuten daarna bewezen. Na een tiental minuten werd door de lin kerhoekspeler de, op dat moment verdiende, gelijkmaker gerealiseerd (5-5). Maar meer dan een korte ople ving bleek dit niet te zijn. Goals van Erik Weijzen en Jo de Jonge, die de rebound van een schot van Weijzen op ving, zorgden weer voor een marge in Venrays voordeel. Tot aan de rust werd deze marge van twee behouden. Zelfs met tweemaal een twee minuten tijdstraf voor Manual werd de Sittardse defensie nog geslecht. Dirk Ueberbach en vooral Barents bleken niet af te stoppen en bepaalden de ruststand op 10-8. ABRAHAM De tweede helft kende een zelfde verloop als de eerste. Manual kwam weer furieus uit de startblokken. •Barents en Van den Broek waren bei den weer met breaks succesvol. Een ingestudeerde vrije worp variant op de linkerhoek werd ook deze wed strijd weer met succes uitgevoerd, al werd Joost Ueberbach daarbij foutief verdedigd, hetgeen een strafworp opleverde. Dit buitenkansje was voor Barents zijn zesde treffer van de wed strijd al. Bennie Beekers maakte met zijn treffer een einde aan alle onzeker heid (18-13) met nog acht minuten te spelen. Hans Kersten die een uitste kende wedstrijd keepte kreeg van coach Arjan Boon een publiekswissel. Gijs Schapendonk kreeg in de Sittard se aanval meteen de kans zich te bewijzen. Met een goede reflex tikte hij de bal uit de rechterbenedenhoek. Via De Jonge kwam de bal bij Joost Ueberbach die de negentiende treffer aantekende. Een toegekende straf worp na een overtreding op Paul Klomp, werd door Klomp zelf benut. Na de vijftiende treffer voor Sittardia was Twan Hawinkels tot twee maal toe via de break-out in staat om het doelpunten totaal nog wat verder op te krikken. Met een 23-15 eindstand was de titel een feit en scandeerden de jongste aanhangers nog eenmaal hun lijflied van deze middag. 'Super keeper, superkeeper1, galmde het nog een keer door sporthal De Weert. De persoon in kwestie, Hans Kersten, genoot met volle teugen. Kersten, tevens voorzitter van de Venrayse handbalvereniging, ging na de glori euze kampioenswedstrijd toch nog even terug in de tijd. "Een paar jaar geleden was de club op sterven na dood. We hadden nog zeventien leden. Toen hebben we met een aan tal mensen de schouders eronder gezet. En op dit moment bloeit Manu al als nooit tevoren. We hebben inmiddels weer 170 leden en alle elf tallen zijn weer compleet. Dat is het mooiste aan deze titel. Na jaren van kommer en kwel zijn we er weer helemaal bovenop." Kersten (49 jaar!!) verdedigt al 30 jaar, met een enkel uitstapje van enkele jaren naar HV Blerick, het doel van het eerste herenteam van Manual. Aan stoppen denkt de bijna Abraham nog niet. "De tweede klasse is weer een nieuwe uit daging. Ik ben benieuwd hoe we het in die klasse gaan doen. Nee, stoppen doe ik nog niet. In een team horen ook een paar 'ouwe lullen'. Voor Manual is de promotie een stimulans op de ingeslagen weg door te gaan." Het vijfde team van TVF/OTTO is na een eenvoudige 14-0 zege tegen Kro nenberg 2 in sporthal De Weert ongeslagen kampioen geworden in de vierde klasse B. Dit vriendenteam heeft onder de bezielende leiding van Geert Mulder in de twintig tot nu toe gespeelde wedstrijden 208 doelpunten gescoord en maar 42 tegendoelpunten hoeven te incasseren. Volgend seizoen wacht een nieuwe uitdaging in de derde klasse. De basketballers van Jumpers'76 hebben thuis onnodig verloren van Quo Vadis uit Gemert: 66-74. Zes weken geleden werd er uit nog ruim verloren (102-54) van diezelfde ploeg. Het team uit Venray was bijna geheel fit en kon dan ook in zijn sterk ste formatie aantreden. Gemert open de sterk met een driepunter en de toon voor een fanatieke wedstrijd werd meteen gezet. Veel snelheid, harde duels onder de borden en veel druk op de schutters. Jumpers liet het in de eerste tien minuten na om op de schutters uit te stappen, waardoor Quo Vadis tegen de zone van Jumpers makkelijk op afstand kon afronden. Vooral M. Appel was in dit kwart al goed voor 17 punten aan Gemertse zijde. Ruststand na tien minuten 20- 26 voor Gemert. Jumpers startte het tweede kwart feller, zette Quo Vadis direct qnder druk en dat wiep zijn vruchten af door goede bal onderscheppingen, waardoor Jumpers in de tweede minuut in het tweede kwart langszij kwam: 28-26. Na een time out zette Quo Vadis een zone neer en probeer de zelf te gaan pressen, maar deed dit niet overtuigend. Ruststand na twee kwarten: 42-39 in het voordeel van Jumpers. Jumpers hield na de pauze de goede lijn vast en speelde in het begin gecontroleerd. Maakte scores ',oed ;tf en gaf Quo Vadis het nakij- ken. In de zesde minuut van het derde kwart was de stand 57-47. Ech ter na die zesde minuut wist Jumpers vier minuten niet te scoren. Quo Vadis zakte zelf terug in een zonever dediging en wachtte geduldig op de fouten die Jumpers maakte. Veel onnodig balverlies werd geleden en Quo Vadis zette een 11-0 run neer, met als gevolg dat Jumpers met een punt achterstand het 4de kwart in moest: 57-58. Het laatste kwart was een saai kwart om te zien, echt gebas ketbald werd er niet. De beslissing werd gemaakt op de vrijeworp lijn en dit deed Quo Vadis beter dan Jum pers'76. Van de zeventien vrije wor pen die Jumpers kreeg maakten ze er maar vijf. Quo Vadis was trefzekerder vanaf de lijn en maakte van cle 30 toegeken de schoten er vijftien stuks. Jumpers probeerde nog terug te komen, maar verzuimde zijn eigen spel te spelen. Luc Wijntjes bracht met een driepun ter in de laatste minuut nog even spanning terug in de wedstrijd (64- 67) maar de mannen van Quo Vadis waren net iets slimmer in de passing en geduldiger en wisten het hoofd koel te houden vanaf de vrijeworp lijn. Topscorers aan Venrayse zijde waren S. Wijnen 13, D. Butenaerts 11 en B. v. Dijk 10 punten. Volgende wedstrijd is op 2 april om 17.30 uur tegfen Akros uit Boxmeer De volleybaldames van Rooyse VK hebben de thuiswedstrijd tegen Mete- rik gemakkelijk gewonnen: 4-0. Aan gezien het eerste team van de Rooyse een goede groei heeft doorgemaakt dit jaar en de tegenstander uit de mid delste lagen van de poule kwam, moest winnen niet zoin probleem zijn. Met de 4-0 overwinning hebben ze een goede revanche genomen op de nipt verloren wedstrijd van de vorige ontmoeting. Met weinig enthousiasme begon nen de dames aan de wedstrijd. Door veel persoonlijke fouten was het spel ronduit rommelig. Toch bleef het spel gelijk opgaan. De Rooyse VK wist toch het verschil te maken en daar mee de set binnen te halen. In de tweede set was het hetzelfde liedje Zonder mooi spel werden er toch punten gemaakt. De dames gingen passend wel voor de ballen, maar de precisie was er niet. Maar toch weer een setwinst voor de Rooyse dames. In de derde set kregen de dames het wat moeilijker. De tegenstander maakte minder fouten, waardoor de Rooyse ook gedwongen werd spel van een beter niveau te laten zien. Eindelijk kwamen er een miniem aan tal mooie aanvallen. De dames lieten zien de langste adem te hebben en daarmee ook de derde set naar htm kant te trekken. Met weinig verande ring in de vierde set werd ook de laat ste set met een overwinning afgeslo ten. Daarmee hadden de Rooyse dames weer een vijfpunter in hun zak. De setstanden waren respectie velijk: 25-20, 25-17, 25-21 en 25-21. Na Pasen staat de wedstrijd tegen de koploper in Grubbenvorst op de plan ning. Zullen de dames er nog een keer in slagen hen in de pan te hak ken? De volleybaldames van Set Up heb ben afgelopen weekend opnieuw niet kunnen winnen. In sporthal 't Bru- geind in Meerlo was Summa-Peelpush 2 met 0-4 te sterk voor de Meerlose dames. De dames van Set Up hadden al een lange promotiedag van de ver eniging achter de rug, voordat zij aan het duel met Summa-Peelpush begon- nnen. Na de verkoop van potgrond, de jeugdclinic met Nico Freriks, spel verdeler van het Nederlands team, stond aan het einde van de middag de competitiewedstrijd op het program ma. Teveel van het goede, zo zou al snel in het eenzijdige duel blijken. De gasten domineerden vanaf de eerste set en gaven de Meerlose volleybalda mes weinig kans Ook de massale steun op de tribunes, compleet met een joekskapel en heuse cheerle aders; kon Set Up niet tot grote hoog te stuwen. De eerste twee sets gingen met 14-25 en 17-25 makkelijk naar de gasten. Alleen in de derde set kon Set Up de tegenstander lange tijd bijbe nen, maar moest uiteindelijk met 23- 25 het onderspit delven. Met 16-25 in de vierde en laatste set pakte Summa- Peelpush de volle buit in Meerlo. Schietvereniging De Roos in Leu nen heeft het afgelopen weekend competitiewedstrijden gespeeld. Het eerste team Leunen ging de strijd aan met het eerste team van Sevenum. Leunen yerloor met 1-7. Beste schut ter was H. Hermans met 273 punten. Het tweede team van Leunen speelde tegen het tweede team van Sevenum en Leunen verloor ook deze wedstrijd met 2-6. De beste schutter was hier L. Bartels met 261 punten. Tijdens de tweede voorwedstrijd van de Nederlandse kampioenschappen turnen voor heren in Tilburg behaalde plaats Bram Verhofstad van GV St. Christoffel uit Venray een bronzen medaille. De volgende turners hebben zich geplaatst voor de halve finale op 9 en 10 april in Roermond: jeugd C Koen Raedts 7e, p upil C Stan Classens 5e, Guido Grens 9e en Bart de Vries 15e; instap C Bram Verhofstad 3e en benjamin Thijn Haverkort 5e. Helaas hebben Mischa van den Brand, Jona Putz, Luke Dorenbos en Nick Bol de volgende ronde finale niet gehaald. Uitslagen Heren senioren Manual-Sittardia 23-15 Dames recreanten Manual-Bevo HC 10-9 Heren A Manual-Vios 12-12 Heren B Loreal-Manual 26-23 J ongens C BSAC-Manual 12-11 Dames A Eksplosion-Manual 27-19 Dames B Manual-Vios 7-8 Meiden Cl Bevo HC-Manual 3-21 Dl jeugd Loreal-Manual 4-5 D2 jeugd Eksplosion-Manual 7-2 Programma 26 maart Meiden Cl Manual-Eksplosion 10.00 Jongens C Manual-BSAC 11.00 Meiden C2 Noav-Manual 15.15 Dames B SWH-Manual 12.45 Uitslagen Heren Set Up-Civitas 4 3-1 Dames Set Up-Summa Peelpush 2 04 Set Up 2-VC Velden 2 2-3 Set Up 5-MVC64 4 1-3 Jeugd Set Up MB-VC Weert. Deze wedstrijd is gestaakt bij een stand van 2-1 en 23- 23 in de 4e set. Set Up MCl-Hovoc MC3 2-0 Set Up MCl-Athos MCI 2-1 Circulatievolleybal Set Up 1-Set Up 2 1-5 SetUp 1-Hovoc 21 1-5 Hovoc 23-Set Up 1 3-2 Set Up 2-Hovoc 23 2-3 Hovoc 21-Set Up 2 3-0 VC Meterik-Set Up 3 0-5 Set Up 3-Avoc 1 2-1 Hovoc 34-Set Up 3 2-1 VC Meterik-Set Up 4 14 Set Up 4-Avoc 2 4-2 Hovoc 35-Set Up 4 2-0 Hiermee eindigde Set Up 1 als vierde in de poule, Set Up 2 als derde en Set Up 3 en 4 als tweede. Heren Recreanten Set Up 1-HVR 2-3 Set Up 2-VC Athos 2 1-3 Dames Recreanten Set Up 1-Rooyse VK 1 2-2 Set Up 2-HVC 1 2-2 Programma maandag 28 maart Halve finale beker in sporthal de Kor- ref in Meijel Set Up 1-ADC 1 14.15 Programma recreanten dames Woensdag 30 maart VC Peelpush 1-Set Up 1 21.00 Phoenix 1-Set Up 2 19.30 Vrijdag 1 april VC Meterik 2-Set Up 2 21.30 PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25