Sportnieuws -info Dancing Stars Zuid-Nederlands kampioen Judoka's succesvol Livoc te sterk voor volleybaldames TextDepartment gaat voor de titel Opnieuw nederlaag Set Up Volleybaltoernooi MVC'64 Elfde editie Peel Driebandentoernooi jumpers'76 wint thriller DOS ™JVenrayse 55 biljartbond Nobel Oostrum Sjoelclub Venray KHBV Diana Hockeyclub Venray De Schuivers Waterpolo Jeugd Red Stars succesvol Bowlingvereniging Venray ^iaf Set Up St. Christoffel SV Phoenix'75 Rooyse VK aqinajcPEEL EN MAAS Donderdag 17 maart 2005 - Pagina 27 De basketballers van Jumpers'76 hebben de uitwedstrijd tegen JRC uit Boxtel gewonnen: 52-56. Jumpers'76 kwam bijzonder slecht uit de start blokken. De lange mannen van JRC wisten snel en gemakkelijk scores af te ronden. Jumpers deed op dat moment niet onder qua spel, maar wel wat betreft de afronding. Kwart stand na tien minuten was: 19-5 voor de thuisploeg. Jumpers domineerde vervolgens het spel, was sterker in de rebound en kwam langzaam aan dich terbij. In het tweede kwart maakte na zes weken blessureleed Maarten Wij nen weer zijn rentree. In samenwer king met de twee kadetten Pim Ste vens en Sebastiaan Wijnen werd een sterk tweede kwart neergezet waarin de weg naar de ring teruggevonden leekte zijn. Verdedigend had Junipers het goed dicht zitten en nu viel de bal wel door het netje. Vooral Sebastiaan 'ijnen had een sterk kwart door als jelverdeler iedereen in positie goed neer te zetten en gebruik te maken van zijn snelheid. Ruststand: 28-23- Bij Jumpers moest nu wel een tandje jij geschakeld worden en moesten rooral de aanvallen lang gespeeld worden. Het derde kwart stond de verdediging goed en kwam Jumpers bij: 41-41. JRC kwam er aanvallend moeilijk doorheen. Jumpers speelde hun eigen spel en bleef koel. Pas in de zesde minuut van het laatste kwart ging Jumpers er helemaal over heen. Luc Wijntjes maakte een loepzuivere driepunter waarna Sebastiaan Wijnen twee maal door de verdediging van JRC dribbelde en wist te scoren: 48- 50. JRC maakte nog gelijk, met nog anderhalve minuut op de klok. Maar nadat Bart van Dijk twee vrije worpen benut had en Sebastiaan Wijnen wederom de verdediging van JRC het nakijken had gegeven en wist af te ronden, kwam het nu aan op het spel gecontroleerd uit te spelen. Via benutte vrije worpen van center Demian Butenaerts en Sebastiaan Wij nen werd uiteindelijk de zege binnen gehaald. Topscorers aan Venrayse zijde waren Sebastiaan Wijnen 11, B. van Dijk, B. Rijke en P. Stevens allen goed voor acht punten. Volgende wedstrijd is vrijdag in sporthal de Wetteling om 18.45 uur tegen Quo Vadis uit Gemert. Op 28 maart gaat het Peel Open _riebandentoernooi in Deurne jweer van start. Voor de elfde keer I zorgen de biljartclubs De Peel en jONA voor de organisatie van dit j grote biljartevenement De finale- 'ag is op zaterdag 21 mei. Alle edstrijden worden gespeeld in jcafé Sjans aan de Blasiusstraat in Zeilberg bij Deume. Jaarlijks nemen er tussen de 100 en 150 regionale biljarters aan dit grote toernooi deel. Waaronder veel spelers juit Venray en omstreken. Er is 1.100 ieuro aan prijzengeld beschikbaar. Er wordt gespeeld in vijf categorieën, iop de grote tafel spelen in Groep Al driebanders met een gemiddelde van |o tot 0,999. In Groep A2 geldt een jemiddelde van 0 tot 0,555. Op de 'gewone' tafels van 2,30 leter spelen Groep B (gemiddelde 600 tot 0,950), Groep C (0,425 tot !0,599) en Groep D (0,000 tot 0,424). Van 28 maart tot 13 april zijn de jlaatsingswedstrijden voor het hoofd toernooi. Dit gebeurt in een poulesys- - teem met maximaal 25 beurten met kunne:indien nodig een na^eurt- De beste 32 spelers van iedere cate gorie komen uit in de eerste ronde van het hoofdtoernooi dat wordt afge werkt van 16 april tot en met 7 mei. Vanaf nu geldt een knockout-systeem. Zestien driebanders gaan naar de tweede ronde in de week van 11 tot 17 mei. De winnaars gaan door naar de derde ronde die wordt gespeeld op 18 en 19 mei. De beste vier van iedere categorie strijden tenslotte op de fmaledag op zaterdag 21 mei om de hoogste eer. De deelnemers kunnen op het inschrijfformulier zelf aangeven op welke dagen ze wensen te spelen in het voortoernooi. De wedstrijden beginnen 's avonds vanaf 19.00 urn en op zaterdag vanaf 13 00 uur. Aanmelden kan nog tot 21 maart en het inschrijfgeld bedraagt 8 euro. Een speler mag zich voor meerdere groepen inschrijven. Voor een inschrijfformulier of informatie kunt u terecht bij Martien Gommans, Leunseweg 57, telefoon 589210 (na 18.00 uur). Aanmelding kan ook via e-mail: depeelona@hot- mail.com. zijm njUitslagen KNBB ra hi$HeIden-DOS Cl 6-1 lieuwdDOS C2-BC 't Wiel 3-4 trokkc>6-l verlies Cl-team uit bij Helden. Alle de djdrie de partijen waren van slecht et wissgehalte. De enige die een schamel redsirijpunt mee naar huis nam was Gerrit e het i&Vermeulen. Het C2 team verloor ook ar op maar de partijen waren toch van een wil jebehoorlijk nivo. Lambert Coenen liet g#ehaalde twee punten en Bert Suilen le haiiifen Punt gert speelde gelijk. gafl ingvai De uitslagen van de voorronden er driebanden 2e klasse PK 2005 biljar- om tij ten Venrayse Biljart Bond: le bat 1. E, v/d Venne SNA 2. J. Beekmans ek. Dei DOS 3 W Kleuskens SNA 4 G de Den zet Bruin L'67 5. H. van Rhee DOS 6. H, i. Dan(Hendriks OBK 7. G. Snijders VOP 8. n. Heri! G. Vermeulen SNA 9. C. de Bruij DOS aldilO. C. Michels VOP 11. J. Verhalle toeW OBK 12, J. Kamerman DOS. De eerste acht deelnemers zijn geplaatst voor olop li de finale driebanden op 31 maart en 1 nu al en 2 april bij biljartvereniging VOP in nog tel café Halfweg in Venray. Afgelopen zondag is Bianca Enders iet haar pony Olena op wedstrijd .'weest in Arnhem. Hier heeft ze zich van haar beste tant laten zien want zij behaalde twee maal de eerste prijs met 183 en 185 punten. Dit leverde haar maar liefst zes winstpunten op. atiges warti avoriei te slui ou recht g maai voorh teen k 7eïjzen 5e met jepalet 7 Eksplc met arna ia te d( lewarei defens p, n, maat nrayse Bai leek knal va,li dt lerbacl adeslag dan drie eer kot Afgelopen zaterdag werd in Diete en de laatste selectiewedstrijd om )[flhet Limburgs kampioenschap sjoelen r gehouden. Sjoelclub Venray nam deel fnet elf leden. De prijswinnaars van [e daguitslag: klasse DB 3e Rietje Goumans gem. 126.30, klasse DC:2e Anny van der Heijden 120.25, klasse )E le Regien Sanders 110.25, klasse HC le Ben Rongen 124.30, klasse HD le Harrie Rongen 117.65, klasse HE Ie Paul Bouten 104.85 en klasse le Kevin Engels 123-35. De lasseringen van de overige sjoelers Waren: Truus Jenniskens 8e, Truus Schoeber 11 e, Sjeng Goumans 6e en Wm Pijnenburg 9e. Na vier wedstrij- len werd ook de einduitslag opge maakt. Eerste werden Regien Sanders, 'ttul Bouten en Inge Vermeulen, weede Ben Rongen en Tanja Ver- neulen en derde Harrie Rongen en kvin Engels. Rietje Goumans werd krde, Sjeng Goumans vijfde, Truus enniskens zevende en Truus Schoe- jer en Wim Pijnenburg negende. Behalve de laatste twee sjoelers gaan e andere negen leden van Sjoelclub »riiray naar het NK in Bameveld. en nop ontmoeting van de veteranen Fn °uden van dagen werd verschoten aan' 15se'steyn- Beste deelnemer was J. I tegrij Lmsen' Verder wisten F' Hendriks ents 8 f J^beken goede prestaties neer Iezetten. Zaterdag staan er twee wed- strijden op het programma, De vetera- 4.45f" 'c.amPioenshaPpen van de afde- 'n Grashoeic en daarna het veiliSR mtoernooi van de Haagse «rozenknop in Helmond. Programma zaterdag 19 maart Weert 4-J8D2 M8D2-Weert4 10.00 Tegelen 3-M8D3 10.00 Weert 2-M6E1 M6E2-Horst 2 10.00 J6E1-Weert 2 10.00 Horst 1-J6E2 J6E3 vrij Venlo 1-J6E4 09.30 Hopbel A1-MA1 14.30 HCAS B2-MB1 11.30 Geel-Zwart C2-MC1 1115 MDl-DeumeDl 11.30 Mierlo A1-JA1 14.30 JB1-Boxmeer BI 13.00 Blerick C1-JC1 12.00 JD 1-Helmond D4 1130 Programma zondag 20 maart Venray Hl-Heerlen 14.30 Venray Dl-Uden 3 12.45 Helmond A-Venray A 11.30 Leden van sjoelclub De Schuivers van de Invaliden Sport en Belangen vereniging Venray e.o. hebben afge lopen zaterdag in Dieteren meege daan aan de vierde selectiewedstrijd voor de Nederlandse kampioenschap pen sjoelen op 16 april in Bameveld. Bij de dames werd Marijke Denis- sen tweede in de klasse A met 129,20 gemiddeld. Wilma Wismans werd slechts negende in de klasse C met 113,00 gemiddeld. In de klasse E werd Erica van Well fraai tweede met een gemiddelde van 102,350 en Germy Joosten vierde met 95,85 gemiddeld. De resultaten van de heren waren iets minder. In de klasse B werd Mat Klaassens zesde met een gemiddelde van 125,55. Koen Heide veld reikte in de klasse C niet verder dan de vijfde plaats met 117,45 gemiddeld. Bas Pasrörs werd met 111,10 gemiddeld zesde in de klasse D. In de klasse E werd Frans van Soest tweede met een gemiddelde van 104,15. Jan Pijpers werd in deze klas se vierde met een gemiddelde van 102,45 en Leo Reintjes tenslotte vijf de met 102,17) gemiddeld. Zes leden van De Schuivers hebben zich geplaatst voor het NK. Bij de dames werd Wilma Wismans Limburgs kampioen in de klasse C met een uiteindelijk gemiddelde van 119,57. Ook Erica van Well mag naar het NK dankzij haar derde plaats in de klasse E met gemiddeld 101,38. Dank zij haar hoogste dagscore is ook Germy Joosten in Barneveld van de partij. Bij de heren gaan Frans van Soest, Leo Reintjes en Jan Pijpers in de klasse E ook naar Barneveld met successievelijk een tweede, derde en vierde plaats. Begin maart is zwemvereniging Spio begonnen om de jeugd tussen 8 en 14 jaar met een diploma A en B van Venray en omgeving kennis te laten maken met waterpolo. Er zijn nog twee maandagen te gaan, 21 maart en 4 april, waarop kinderen gratis deel kunnen nemen aan een leuke teamsport. De trainingen zijn van 19.00 tot 19.45 uur in zwembad de Sprank. Heb je de eerste twee maandagen gemist maar zou je er toch nog graag bij willen zijn, dan kan dat. Meld je daarvoor even aan bij: H. de Cock, telefoonnummer: 0478-582660, e- mail: harmcock@home.nl Afgelopen zondag werd in Swal- men het derde toernooi van de Lim burgse Jeugdmasters gespeeld. De jeugdspelers van TTV Summa/Red Stars lieten zich weer van hun goede kant zien, met name bij de Starters. Viktor janssen en Erwin Stoef lieten zien goed vooruit te gaan. Tijdens hun onderlinge halve finale in (welis waar) de troostronde bij de Starters vlogen de vonken er vanaf tijdens lange en spectaculaire rally's. Viktor won uiteindelijk, maar moest in de finale in vijf game buigen. Bij de meis jes Junioren/Kadetten wist Anouk Clerx de troostronde te winnen door eens rustig en gecontroleerd te spe len. Judith Stoef strandde hier in de halve finale. Er was echter ook succes in de hoofdronde. Mustafa Ali won de hoofdronde bij de jongens Kadet- ten/Pupillen, waar hij alleen proble men kende met de concentratie. Des- mond Janssen haalde in deze klasse de halve finale van de troostronde. Martijn Houwen strandde ook in de halve finale maar dan in de hoofdron de bij de jongens Junioren. Luc Thijs- sen deed hetzelfde maar dan in de troostronde. In de hoofdklasse van de bedrijven- competitie tafeltennis van Red Stars heeft TextDepartment het kampioen schap voor het grijpen. Zij versloegen hun naaste rivaal The Headhunters nipt met 6-4 en kunnen dus op 4 april het kampioenschap gaan vieren als zij nog drie puntjes halen in hun voor laatste wedstrijd. TextDepartment-Headhunters 6-4 Deze titanenwedstrijd begon met een prachtige openingspartij tussen de klassieke verdediger Arno Schrivers en Ying Fu-Li waarbij Ying de eerste game naar zich toe trok met 11-7 omdat hij met zijn topspin regelmatig door de stugge verdediging van Schri vers sloeg. Schrivers wist de 2e game nipt naar zich toe te trekken met 14- 12 en ook de 3e game met maar liefst 11-1. In de 4e game herstelde Ying zich en won met 11-7. De 5e game werd een thriller, want beide spelers gingen tot het uiterste en ontliepen elkaar nauwelijks. Uiteindelijk wist de vechtlustige Schrivers de partij naar zich toe te trekken met 18-16. Maar het had net zo goed andersom kun nen zijn. Ying moest tevens buigen voor Peter Bouwmans in zijn laatste partij en ook met nipte gamestanden (10-12, 15-17 en 9-11) Tenslotte won hij wel gedecideerd van Dorien v.d. Giessén en bleef dus op een winstpar tij steken deze avond. Goed spelen en niet altijd winnen kan dus ook. Ook deze avond bleef Peter Clijsters van TextDepartment ongeslagen al moest hij behoorlijk diep gaan tegen de taaie Schrivers. Pieter-Jan Tacken won wel twee partijen deze avond en verloor alleen van Schrivers. Gelet op beide verdedigende speltypes zou de partij tegen Arno spannend geweest moe ten zijn, doch zo ver liet Schrivers het niet komen. In drie simpele games gaf Tacken zich gewonnen. Peter Bouw mans vocht zoals gewoonlijk weer voor elk punt, doch moest zijn meer dere erkennen in Tacken en Clijsters maar won dus wel van Ying Fu-Li. Omdat het dubbelspel in 5 spannen de games naar The Headhunters ging, werd het toch nog een nipte overwin ning voor de a.s. kampioen in de Hoofdklasse. Dorien v.d. Giessen kon deze avond geen potten breken, maar dat is geen schande tegen deze sterke tegenstander. Old Devils-Inalfa 7-3 Inalfa speelde deze avond jammer genoeg met twee man, tw Wijkie David en Hans van den Bosch. Bij Old Devils was Twan van Vegchel afwezig ivm studie en werd vervangen door Jos Koenen. De drie Jossën, Koenen, Achten en v.d. Putten moesten dus voor de broodnodige punten zorgen en hebben dat dan ook gedaan ook, ondanks dat een gelijkspel ook moge lijk was geweest als Wijkie David niet zeer ongelukkig had verloren van Jos Achten, die een discutabele letbal claimde in de 4e game en de verlies- partij van Hans van den Bosch tegen Jos v.d. Putten, nadat Hans nog met twee gewonnen games op voor sprong was gekomen, doch daarna de partij volkomen onnodig uit handen gaf. Van den Bosch won wel enigszins moeizaam van Jos Koenen, maar ook van Jos Achten, die deze avond niet echt zijn beste vorm had meegeno men. Ja en dan gaat Jos wat zeuren over zijn slechte erotische ervaringen van het weekend daarvoor Wel pas seert Old Devils met deze overwin ning hun naaste rivaal The Headhun ters op de ranglijst en het wordt nog spannend wie de 2e plaats zal gaan behalen in de laatste twee wedstrij den van deze kompetitie. Barto's Broodjes-Stroeken 5-5 Broederlijk werden de punten ver deeld, alhoewel moeten worden gezegd dat Barto's Broodjes gehandi capt was door het ontbreken van Ernst Brecheisen die op het laatste moment moest afzeggen door griep. Daardoor moesten Leo Manders en Dudley Moss flink aan de bak om de 3 punten achterstand teniet te doen. Daar zijn ze dus goed in geslaagd en vooral Leo Manders had een top avond door met drie overwinningen een flink aandeel te leveren in het gelijke spel. Vooral tegen de lastige Peter ter Huurne speelde de flink spinnende Manders een uitgekiende partij, al kostte het Manders wel 5 lange games om ter Huurne te ver slaan. Moss was niet in z'n goede doen en won alleen moeizaam van Wilma Oostrom, die vlak voor haar vakantie naar een exotisch oord haar huid duur verkocht. De Broodjesman nen wonnen ook het dubbelspel. Ton Zieltjens wist ook Moss te verslaan met zijn onberekenbare spelletje en zo eindigde deze wedstrijd in 5-5. Uitslagen Huisleagues: le klasse: Sigma's/Comelco-Pinhunters 17-11 VTU-Telecom-v.d. Boomen 24-4 La Mousse-BT Hoeijmakers 10.5-17-5 Scores-BT Jamin 14-14 BT Hoeijmakers blijft aan de leiding met een half punt voorsprong op VTU-Telecom. Hoogste game en serie bij de dames waren voor Vivian v.d. Voort met resp. 211 en 573- De hoog ste herengame werd met 256 ges coord door Chris Koreman met 256 en de serie was met 681 voor Jaap Jongejan. 2e klasse: Hit Miss-Close Encounters 19-5-8.5 Strikers/Groeipunt-Red Arrows 14-14 Club Up-Altijd Raak/AVIT 18-10 The Nitwits-Plus Van Dijck 9-19 Hier blijft Strikers/Groeipunt de rang lijst aanvoeren en wordt op 13,5 pun ten gevolgd door Plus Van Dijck. Caroline van Rijt scoorde de hoogste game bij de dames met 220 en Mariel- le Moors de hoogste serie met 515. Leo Jansen was zowel in de game als de serie de beste met 229 en 613 Trioleague: BT AWI Isolatie-Sigma's/Comelcol8-3 Plus Van Dijck-Pinhunters 9-12 Hit Miss-BT Jamin 6-15 Proshop RB Venray-De Joepies 10-11 Crash-Nutrivisie 13-8 Bokual/Mijling-BT Kuijten Ass. 18-3 - Hier gaat de strijd om de titel tussen Bokual/Mijling en De Joepies, die 6 punten minder hebben dan de koplo per. Fien Jenniskens scoorde met 215 de hoogste game en Marlies Thijssen met 586 de hoogste serie bij de dames. Bij de heren deelden Twan Claessens en Bart van Rens de eer van de hoogste game met 248, terwijl Twan de hoogste serie op zijn naam bracht met 643- Echt speciaal was, dat Mark Mijling de 7-10 split heeft afgemaakt, een bijzondere prestatie. Dubbelleague: EMS-Wakers 2 1-17 In the Pocket-Marks/Den Terp 14-4 DOK-Wakers 1 7-11 Strikezone-Taxi Twan Peeters 8-10. Ondanks de verrassende nederlaag tegen Wakers 1 blijft DOK fier aan kop. De strijd om de tweede plaats gaat tusen In the Pocket en Strikezo ne. Genie Leijssen was de beste dame met een 95-game en 357-serie. NK-zilver voor Paula Jansen Tijdens de voorronden van de Nederlandse jeugdkampioenschap pen singles en doubles heeft de dele gatie van Bowling Vereniging Venray goed gepresteerd. Van de tien Venray se deelnemers bereikten er zes de finale namelijk de junioren Jochem Magermans (als vijfde met 206.50 gem.), Nicky Claessens (als dertiende met 190,80 gem.), Lars Lenssen (als veertiende met 189,30 gem.) en Tim van Houdt (als tweeëntwintigste met 172 gemiddeld), bij de aspiranten Paula Jansen (als elfde met 171,60 gem.) en bij de pupillen Richard Addae (als zeventiende met 142,85 gem.) Het hoogtepunt was de tweede plaats, die Paula Jansen veroverde met haar Scheveningse partner Lisa Toerse, hetgeen beiden een zilveren plak opleverde. Met hun score van 1412 bleven ze het dubbel Jessica Huschka Mandy Meka met 1409 pins net voor. De zege ging met 1472 pins naar Danielle Pelle Carmen Haandrikman. Bij de singles junioren werd Lars negende met 1208, Jochem vijftiende met 1142, Nicky zestiende met 1125 en Tim zevenentwintigste met 1003. Bij de doubles miste Nicky Claessens met Daniel Dol (Uden) op zeven zes pins het podium door met 1665 pin fall als vierde te eindigen achter Santi- no Jas Patrick Oranje met 1671 pins. Het koppel Jochem Magermans Mark Jacobs (Utrecht) eindigde met 1645 pins op de vijfde plek. Lars en Tim finishten met 1402 pins als veertiende. Alle Venrayse deelnemers bereikten hier de finale van de Al Events in april. Bij de meisjessingles aspiranten ein digde Paula Jansen als tiende met 1031, Lisa Jansen als vijfentwintigste met 890 en Patricia Camps als eenen dertigste met 831. Lisa en Patricia eindigden bij de dubbels als twaalfde met 1146 pins. In de Al Events wis ten beiden de finale niet te halen. Lisa werd met 1510 pins drieëntwintigste en Patricia tweeëndertigste met 1357 pins. Bij de jongens was voor Luke Verhoeven en Eric Minten de finale eveneens te hoog gegrepen. In de Al Events werd Luke veertigste met 1577, bij de singles vijfendertigste met 961. Eric werd hier zesendertig ste met 959 en in de Al Events ach tenveertigste met 1539. Bij dubbels eindigden ze samen met 1196 pinfall op de drieëntwintigste plek. Bij de singles pupillen leverde Richard Addae in de leeftijdsklasse een prima prestatie door met 591 pins als negende te finishen. In de dubbels, samen met zijn maatje Robin den Hartog uit Zwijndrecht stokte het ritme enigszins, maar kwamen samen toch tot 837 pins, wat uiteindelijk toch een verdienstelijke achtste plaats opleverde. Zijn pinfall-totaal van precies 1000 was goed voor de zeventiende en tevens finaleplaats. Venray heeft in Mill de tweede plaats behaald in de derde van vier ontmoetingen met Boekei, Mill en Veghel. Venray scoorde 2954 pinfall en moest alleen dagwinnaar Mill (3129 pinsQ voor laten gaan, In de tussenstand blijft Venray als derde geklasseerd met 8743 pins ach ter Boekei en Mill, die beiden op 8953 pinfall staan. Veghel sluit met 8473 de rij. Jelle Creemers scoorde met een game van 185 de hoogste game scratch en ook inclusief handicap (206) was zijn game de hoogste. Mark Houtappels scoorde zowel scratch (445) als inclusief handicap (562) de hoogste serie. Zaterdag wordt de zesde en voorlaatste speeldag van de Jeugd Trio League Limburg gespeeld in Heerlen. De bijeenkomst in de bowling is om 8.15 uur. De overige leden spelen Harrie Claessens-League om 11.30 uur. De Dancing Stars van Dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn zijn afgelopen zondag Zuid-Nederlands kampioen geworden in Zaal de Eendracht in Gemert. Het was een spannende strijd die in het voordeel van de Dancing Stars werd beslist met 276 punten. De groep danst in de garde hoofdklasse. Op bijgaande foto het kampioensteam: Ramona Poels, Marleen Aders, Loes Poels, Melanie Meijer, Tineke Camps, Nancy Buise, Sandra Bouwman. Agelopen zaterdag speelden de volleybaldames van de Rooyse VK een belangrijke wedstrijd tegen Livoc Liessel, de nummer twee uit de poule. Om nog aanspraak te kunnen maken op promotie moest deze wed strijd gewonnen worden. Helaas bleek Liessel een maatje te groot voor het jeugdige team uit Venray. Na zeven gewonnen wedstrijden moes ten ze weer eens een verlies incasse ren: 3-1 voor de thuisploeg. De dames kwamen maar langzaam uit de startblokken. Het passniveau was in het begin erg laag en alle bal len werden met kracht aan Rooyse zijde op de grond geslagen. Pas bij een stand van 15-5 realiseerden ze zich dat het zo niet ging. Vanaf toen boden ze aanzienlijk meer weerstand en kwam ook de pass beter. Ze wis ten goed terug in het spel te komen, maar de set was niet meer te redden. Met 25-15 was deze voor de tegen stander. In de tweede set waren de teams veel meer aan elkaar gewaagd. De afzonderlijke kwaliteiten kwamen nu ook pas tot uiting. Rooyse VK was erg sterk aan het net, maar door de uit zonderlijke passkwaliteit van Liessel was het moeilijk om te scoren. Ook de middenaanvalsters van Liessel wis ten de ballen keihard te smashen. Toch was Liessel weer net iets sterker deze set en ging ook de tweede set met 25-20 naar him kant. Ook de derde set trok de Rooyse net aan het kortste eind. Met veel ver betenheid gingen ze voor iedere bal, maar Liessel wist toch de punten te maken. Door een matige service gaf de Rooyse gewoon punten weg. Het publiek en de spelers overschreeuw den elkaar en moedigden daarmee hun eigen team aan. Hoewel de Rooy se erg enthousiast was moesten ze zich weer gewonnen geven en daar mee was de wedstrijd al verloren. De set eindigde in 25-22 Om nog punten uit de wedstrijd te halen moest de vierde set met winst worden afgesloten. Liessel zakte iets in en hier wist de Rooyse goed gebruik van te maken. Deze set kon den zij dan toch met 19-25 in hun voordeel afsluiten. Daarmee eindigde deze wedstrijd dan ook in 3-1. De Rooyse dames hebben dan nu mis schien nog maar weinig kans op pro motie, maar ze zetten wel een gewel dige prestatie neer. Door tegen ieders verwachting in, in de bovenste gele deren van de poule mee te spelen. De volleybalsters van Set Up heb ben afgelopen zaterdag in de uitwed strijd tegen Polaris 2 een royale 4-0 nederlaag geleden. Polaris was duidelijk enkele maat jes te groot voor het in degradatien ood verkerende Set Up. Polaris over tuigde vier sets lang in een rumoerige Helmondse sporthal. De thuisploeg speelde een puike wedstrijd Met een sterke servicedruk, snel en goed ver dedigen en met harde aanvallen wer den de punten aan elkaar geregen. Set Up was dan ook volkomen kansloos tegen de hooggeklasseerde tegenstan der. Komende zaterdag speelt Set Up de thuiswedstrijd tegen Peelpush. Het duel in sporthal 't Brugeind waarbij de volleybaldames worden onder steund door heuse cheerleaders en een joekskapel, begint om 17.00 uur. Tijdens het achtste Löwenpokaltur- nier van de Duitse judoclub TUS Hachenburg waren ook zeven judo ka's van Judo Vereniging Venray aan wezig. Vijf van hen wisten zich na verschillende voorwedstrijden te kwalificeren voor de finale. In de klas se -26 kg was het Bas Philipsen, op dit moment de succesvolste judoka van de vereniging, die zich plaatste voor de finale en deze ook met een ippon in zijn voordeel besliste. Bas is hier mee dit seizoen nog ongeslagen en schreef het tiende toernooi in succes sie op zijn naam. Zijn broer Rick Phi lipsen plaatste zich eveneens voor de finale en wel tegen Nic Goumans eveneens van de Venrayse judovereni ging, in de klasse -29 kg. In een span nende finale, met in totaal 22 deelne mers in deze groep, nam Nic een voorsprong met yuko, maar in de laat ste minuut scoorde Rick met ionon. Hiermee werden de eerste twee plaat sen bezet door Venrayse judoka's. Bij de meisjes -44 kg. slaagde Djoeke Bouwmans erin om de finale te berei ken en deze ook winnend af te slui ten. Bij de jongens -40 kg liet Tim Phi lipsen zien goed op dreef te zijn en vastbesloten om het succes van zijn twee jongere broers te evenaren, Na drie voorwedstrijden liet hij zijn tegenstander in de finale geen scliijn van kans en pakte öök hij de èèrste plaats. Bianca Jenneskens en Noud Bouwmans konden zich niet plaatsen voor de ereplaatsen. PEEL EN MAAS een abonnement waard In het hemelvaartweekend 5, 6, 7 en 8 mei houdt volleybalvereniging MVC'64 voor de 41e keer in successie een groot internationaal volleybal toernooi op het sportterrein aan de Venneweg in Maashees. Het eigenlij ke volleybaltoernooi speelt zich af op zaterdag 7 en zondag 8 mei, maar wordt inmiddels traditiegetrouw gelardeerd door diverse andere activi teiten. Zo wordt op donderdag 5 mei gestart met een mini voetbaltoernooi. Dit toernooi is toegankelijke voor iedereen en wordt gespeeld volgens de officiële zaalvoetbalregels. Voor inlichtingen omtrent dit toernooi en voor eventuele inschrijving kan men terecht bij Patrick Baltissen, telefoon 0478-636743- 's Avonds wordt in de feesttent op het sportterrein een kennisquiz geor ganiseerd, waarbij prachtige prijzen te winnen zijn en waarvoor teams (vrienden, buren, familie, collega's etc..etc...), bestaande uit vier perso nen, zich kunnen inschrijven. Inlich tingen omtrent die avond kunnen worden ingewonnen bij Fred Rijn- dere, telefoon 0478-642485- Op vrijdag 6 mei wordt 's middags een activiteit georganiseerd voor de schoolgaande jeugd en vinden 's avonds in de feesttent de inmiddels traditiegetrouwe open Maashese sjoel- en dartskampioenschappen plaats. Deze avond start met een Happy hour van 20.30 uur tot 21.30 uur. Inschrijven voor deze activiteiten kan op de avond zelf. Op zaterdag 7 mei begint dan het eigenlijke volleybaltoernooi (beach- volleybal 3 tegen 3 en recreanten 6 tegen 6). Deze eerste echte volleybal dag wordt afgesloten met een gratis toegankelijke feestavond met mede werking van de grandioze Geysterse feestband De Achterband en disco theek Moonlight met dj Bunny. Op zondag 8 mei wordt deze vier daagse happening afgesloten met het vervolg van het toernooi van zater dag. Degene die meerde dagen wil deel nemen kan geheel gratis overnachten op het sportterrein. Gedurende het gehele weekend is er voor de inwen dige mens volop eten en drinken ver krijgbaar en ook een lekker ontbijt zal niet ontbreken. Verder is er een dou chegelegenheid aanwezig in het kleedlokaal bij het sportterrein en natuurlijk is ook die geheel gratis te gebruiken. Nadere informatie omtrent dit toer nooi is verkrijgbaar bij het toemooise- cretariaat, St. Petrusstraat 12 5801 ER Venray, telefoon 0645086299, e-mail mvctoemooi@home.nl of op de web site www.mvc64.nl Uitslagen 4-0 2-3 1-3 Dames: VC Polaris 2-Set Up 1 Sportivo-Set Up 2 Olsredlem-Set Up 3 Jeugd: Set Up MC 1 -AV Flash/KI.Vink 2-0 Set Up MCl-Tupos 2-0 Heren recreanten VC Athos 1-Set Up 1 2-3 VC Kessel 3-Set Up 2 3-1 VC Meterik 3-Set Up 4 44) Dames recreanten Rooyse VK 2-Set Up 2 04 Programma zaterdag 19 maart Heren Set Up-Civitas 4 19-00 Dames Set Up-Summa Peelpush 2 17.00 Set Up 2-VC Velden 2 19.00 Set Up 5-MVC64 4 19.00 Programma zondag 20 maart Jeugd Set Up MB-VC Weert 12.30 Set Up MC 1 in Meerlo 14.15 Circulatievolleybal van 12.30 tot 15.30 uur in sporthal 't Brugeind. Heren recreanten Set Up-HVR 10.00 Set Up 2-VC Athos 2 10.00 Set Up 3-VC Meterik 3 10.00 Dames Dinsdag 22 maart VC Velden 2-Set Up 4 20.30 Doonderdag 24 maart Set Up 3-Vokon 20.30 Afgelopen zaterdag hebben vier turnsters van st. Christoffel meege daan aan de kwartfinale van de natio nale wedstrijdsport. De wedstrijd werd geturnd in Maarheeze. Uitsla gen: jeugd Lotte Dirkx plaats 5 Geer tje Bakens plaats 9; junioren Kim Ver stappen plaats 20; senioren Lesley Barents plaats 11. Lotte, Geertje en Lesley hebben zich geplaatst voor de halve finale die op 2 april geturnd zal gaan worden in Zuidwolde. Op zondag 3 april is er weer het Phoenix Recreanten Volleybaltoer nooi in de gymzaal van het Brukske. Het is een recreatief toernooi. Per team is het verplicht dat er twee dames meespelen. Het inschrijfgeld is 18,00 per team. De zalen zijn geo pend vanaf 1245 uur. Deelname kan via aanmelding vóór 24 maart bij S. Janssen. Telefoon 0478-581876. Het inschrijfgeld kan overgemaakt wor den op bankrekening 57.97.19 375 of gironummer 103.14.71 t.n.v. SV Phoenix o.v.v Phoenix volleybaltoer nooi en de naam van het team. U krijgt zo snel mogelijk een bevesti ging toegestuurd. Heeft u vragen dan bel gerust. Programma donderdag 17 maart Dames Set Up-Rooyse VK 20.30 Programma vrijdag 18 maart Dames Rooyse VK 2-Meterik 2 20.30 Programma zaterdag 19 maart Meisjes C Rooyse VK 3-Montagnards 11.00 Rooyse VK 2-Olsredlem 11.00 Meisjes B Rooyse VK-Athos 2 12.45 Meisjes C Rooyse VK-Unitas 12.45 Dames Rooyse VK 3-VCP 3 14.30 Meisjes B Rooyse VK 2-Aspargosl4 30 Jongens B Rooyse VK-Aspargos 14.30 Dames Rooyse VK-Sportivo 3 16.15 Jongens B Rooyse VK 2-Havoc 16.15 Dames Rooyse VK 2-Meterik 2 16.15 Heren Rooyse VK 2-Tupos 4 18.00 Heren Rooyse VK 1-Achilles 18.00 Cuijk-RooyseJCl 10.00 Programma zondag 20 maart N-Bergen-Rooyse HV1 WT-Rooyse HV2 Circulatie Baarlo-Rooyse VK 2v. 11,30 PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2005 | | pagina 27