Mark van de Ven dagwinnaar Sportnieuws -info Quads beheersen* leven van Joe Maessen Viscursus voor de jeugd PC Nobel tweede in Helden Bridgen in Venray en omgeving Bridgeclub Doublet Bridgeclub Common e' Sense Bridgeclub ers Venray Klavertje Vier NRBC Overloonse Bridgeclub BC Harten Drie Iris Jeurissen eerste Brons Sem Geurts Nobel Oostrum Mudhunters KHBV Diana Oud papier 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Omroep Venray agin* PI PEEL EN MAAS -A een a inkem l de dj. ee mï er ope Dij De, >reak daas 4 tijd vs jkmak» missei nocht knijj hter, ultaat lig op is uitg de ui fegeler arents len Brc Afgelopen weekend ging op het prachtige GP-circuit de Kuilen het motorcross seizoen van Motorsport Organisatie Nederland van start. Zaterdags kwamen de 125 jeugd, juni oren en senioren aan de start en zon dags was het de beurt aan de rijders in de nationalen klasses, de Inters en de zijspannen die hun opwachting maakten. Voor de jeugdrijders zal het seizoen op 12 maart in Nistelrode van start gaan. Beide dagen lag het circuit er perfect bij, al hadden de clubleden veel water van de baan moeten afpompen. Bij de Inters 500 wist Maarten van der Aa een negende stek voor zich veilig te stellen, hij eindigde in de manches op een achtste en een zevende plaats. Een twintigste stek bij de Inters 125 kwam op naam te staan van Rob van Benthum door de reek sen op een negentiende en een twin tigste plaats af te sluiten. Een vierde stek bij de 250 senioren kwam in han den van Werner Kuenen die als derde man en als zesde werd afgevlagd, ter wijl Edwin Logtens algemeen vijfde werd door een zesde en een vierde plaats in de manches. Een prachtige wedstrijd werd gereden door Kevin Gielens, hij sloot de beide manches tweemaal met een derde plek af. Dag winnaar bij de 500 junioren werd Mark van de Ven die beide keren na een verbeten strijd met de eer ging strijken. Een elfde plaats was voor Jan Kuenen weggelegd door ook de man ches op een elfde en een tiende stek af te sluiten. De derde beker bij de 250 junioren werd veilig gesteld door Roel Hermsen die een prachtige comeback had en met een derde en een vierde plaats uit de strijd wist te komen. Een zeventiende plaats in de daguitslag van de 250 junioren was voor Patrick de Bruijn door beslag te leggen op een dertiende en een zeventiende plaats na het rijden van de manches. Een tiende stek bij de 125 junioren wist Sjoerd Heijnen op zijn naam te schrijven door in de man ches als tiende en als negende te wor den afgevlagd en eindigde Nick Nile- sen als 21e, hij ging op een 23e en een zestiende plek over de einds treep. Dennis Kuenen eindigde in manches op een zeventiende en een twintigste plaats wat voldoende bleek te zijn voor een 22e plek in het alge mene klassement. Emile Cox gaat het dit seizoen bij de 125 jeugd proberen, wat al meteen succesvol bleek te zijn. In de daguitslag werd hij de tweede man en hij wist de eerste manche winnend af te sluiten en in de tweede manche ging als vijfde over de meet. Volgend weekend zijn er geen wedstrijden bij de MON, de volgende wedstrijd is op 12 maart waar de jeugd rijders zullen aantreden en is er een nationale wedstrijd op het circuit Bezuidenhout in Boekei. Met nog een avond te gaan in de tweede competitieronde werden Ans van Hooft met Trudy Jeurissen eerste in de gele groep met ruim 60 Door hun tweede plaats scoren Els Hend riks en Thea Biessels hoog en staan ze ook tweede in de tussenstand. Derde werden Mia van het Reve en Joep Vaessen. Greetje Brantjes en Jos van Rens werden eerste in rood en kun nen als ze de laatste avond goed spe len promoveren naar de hoogste groep. Tweede: Jeanne van Haren en Ethel Hilhorst en derde Hanneke Mar tens met Marij Reinhoud. Lilian Lin- ders en Mariet Vollenberg hadden hun avond ze werden eerste in groen. Marianne van Beek en Marga Vossen werden tweede en zullen bij vormbe houd het volgende blok in rood spe len. Greet Koningstem en Rieneke de Weert werden derde. Nu er een rook verbod van kracht is in de Kiosk is ook BC Doublet een niet-rokersclub maar met faciliteiten voor de wei roker. Er is nog ruimte voor enkele paren. Startende clubbridgers worden bij aanmelding enige tijd begeleid. Veder informatie op onze site: www.bcdoublet-venray.nl of van het secretariaat tel:585504 Tijdens de derde wedstrijd van de e tweede competitie behaalden Mien j en Jae Spreeuwenberg met 68.06 in de rode lijn de hoogste score van de 1 avond. Diny Steegs en Hub Linders werden tweede met 59 72, gevolgd I door Tonny van de Heuvel en Jules 1 Velder met 52.78. In de gele lijn wer den Tiny Shaminee en Frans Ouden hoven nummer een met 63.75. Op de I tweede plaats kwamen Anny en Bert van der Linden met 59-38, terwijl Ricky Creemers en Jose Verhaegh met 56.77 de derde plaats bezetten. ors Tl, Drie ja Knol An 1/; tot li is Lin erdegè d vooj jdscatj ►lier val rood van geel zeker te stellen. De hoogste zaalscore werd behaald door het paar dhr. Arts-mw. Schoonbeek met 70%. De uitslag: Geel: 1. mw. Arts-dhr. Kooien 62.19% 2. de heren Tiggelo- ven-v.d. Beele 56.94% 3- de heren den Hoedt-Oomen 54.01% Rood: 1dhr. Arts-mw. Schoonbeek 70.00% 2. de dames Custers-Verstap- pen 60.00% 3- de heren Simons- Schoonhoven 57.08% Tijdens de vrije avond hebben de heren Fiers-Steeghs toch duidelijk laten zien wie de beste zijn in de gele groep met de hoogste zaalscore van 63-33% gaven zij heel duidelijk hun visitekaartje af. De nieuwe paren die vanaf volgende week in de gele groep bridgen zullen dus een zware dobber hebben aan dit paar. De uitslag: Geel: 1. de heren Fiers- Steeghs 63-33% 2. Mw. Arts-dhr. Kool- en 60.42% 3 de heren Jakobs-Pen- ninx 57.08% Rood: 1. de dames Buyssen-Spekhorst 62.50% 2. mw. Jansen-dhr. Vierhout 61.46% 3- de dames Keijsers-Peeters 56.25% Volgende week de eerste zitting van de vierde ronde om het clubkam pioenschap. De uitslag van de 4e sessie in de tweede competitieronde is als volgt: in de groene lijn werd het gelegen- heidspaar mv.Manders-hr de Vries eerste met 59-58%,tweede de ds.Meyel-Menger met 57.92% en derde de ds. Janssen-Smit met 56.67%. In geel deden mv.Dik en dhr Vissers van zich spreken door als eer ste te eindigen met 62.50%, tweede in deze lijn werden dhr.Canli-Cornelis- sen met 60% en derde mv.Rooyak- kers-hr.Tiggeloven met 57.50%. In de eerste lijn was de eerste plaats voor Leon Bollen Huub Thuijls 62,4%, 2e Toon den Brok Rens Philipsen met 58,2% en 3e Mir jam Voermans en Frans van Lieshout met 57,42%. De B lijn kende Mientje Jakobs ToonJakobs met 64,17% als trotse aanvoerders. De tweede plaats was voor Luc Duyn Henk van Heu- men 52,9% en de derde plaats voor Ger Janssen Mien Pijpers 52,5%.In de groene lijn waren Tineke Meurs Maike Wolfs met 63.8% eerste, gevolgddoor Loes van Well Frans Poels met 60%. Riet Blok Betsie van de Sluis werden met 56,5% derde. Lijn D werd aangevoerd door Wies Appels Cisca Voss met 63,1%, Riet Muermans Jos Linders werden met 56,7% tweede en Corrie Jennis- kens Mariet Strijbos met 54,2% derde. De uitslagen van de derde competi tieavond in de derde ronde is in de gele lijn: 1 Toon den Brok met Jack Huis 58.33 2 Leny Jansen met Rieky Henckens 58.33 3 Wim en Luus van Son 55.00 In de rode lijn zijn de eerste drie als volgt1 Aike van Glab- beek met Marijke van den Boom 72.40 2 Kees en 2 Ria van Son 58.33 3 Jo Kok met Johanna Man- ders 55.21 >:00 uu .v. wi telbaa. 'ordt indus! VCE sstraal arttijd: 18 km derwyi 1: fam. rubbei >:30 uu ossen, maand hertG ;e Peeli Veldlot evrorfl toggel lannen 43 ovfl Op de tweede avond van het vier de competitieblok waren het in de gele lijn de heren Bender-Corver die hun weg in deze lijn aardig weten te vinden. Zij werden gevolgd door dames Jungslager-v. Hooft en mevrouw Verheijen-heer Peetjens. In de rode lijn waren de promoven di van een paar weken geleden dames Hoogeveen-Cunnen ruim 5% beter als de nummers 2 mevrouw Schaeffers- heer Vervuurt en drie Hr. Janssen-Wil- lems. In de groene lijn tenslotte was een eerste plaats voor dames Coenen- Paris, gevolgd door de dames Franke- fort- Kuyer en Bisscheroux- Peynen- borg. Vanavond de derde competitie avond van dit blok. De laatste zitting van de derde tonde om het clubkampioenschap heeft verrassende winnaars opgele verd. Deze paren hebben hun laatste kans gegrepen om zich te handhaven in de gele lijn of om de sprong van Op de selectiewedstrijden pony viertallen kur op muziek in Helden wist PC Nobel Oostrum een fraaie tweede plaats te behalen in een veld van negentien deelnemers. Na een derde op een selectiewedstrijd wist Oostrum zich door dit resultaat te kwalificeren voor het Nederlands kampioenschap dat op 19 maart in Wanroy word gehouden. Op de foto het winnende viertal van rechts naar links Jeanine Huybers, Marloes v. Rat tingen. Tamara Willemsen, Jolein Coopmans en Klinte de Rijck. De groep staat onder leiding van instruc- trice Marie-Louise Philipsen. Afgelopen weekend behaalde Iris Jeurissen van PC De Jumpers uit Oirlo een eerste plaats tijdens een springwedstrijd in Montfort. Zij won in de categorie D-Zwaar. Tijdens de derde Speedozwemwed- strijd voor minioren, leeftijd t/m 11 jaar, afgelopen zondag in zwembad de Berkel in Horst, behaalde HZPC- zwemmer Sem Geurts ('95) uit Ven ray op de 100m. rugslag en de 200m. wisselslag een bronzen medaille. Op de 100m. vrijeslag werd hij vierde met exact dezelfde tijd als de nummer drie met een b-tijd. Afgelopen weekend is Bianca Enders op wedstrijd geweest in Asten-Heusden. Hier behaalde zij een mooie vierde prijs met 163 punten. Op 16 maart om 19-00 is de algemene jaarvergadering in Back in Time. Zondag rijden ze een van de lang ste tourtochten die er in de regio. En het mooie daarbij is ook nog dat er voor elk wat wils is van 40 tot 100 km. Nog een paar weken en het win terseizoen zit er weer op en dan zijn er veel minder tochten in de regio meer te verrijden. De Mudhunters blijven dan wat meer in de buurt of gaan op zoek naar vaste routes die er her en der zijn. Planning: Zondag 6 maart vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Mill, 40, 60, 80,100 km Voor elk wat wils. Zondag 13 maart vertrek 9.00 uur voor een training in Venray. Dinsdag 15 maart algemene leden vergadering. 20.00 uur. Tijdens het seniorenschieten in America was de overwinning voor P.Martens uit Leunen. Het laatste schot moest de beslissing brengen. J. Hermsen procuceerde een negen en de winnaar een tien. De onderlinge competitie is dit jaar gewonnen door M. Barents. Door zes van de acht onderdelen te winnen mocht hij de bij behorende versierse len in ontvangst nemen. Bij de verenigingskampioenschap pen was de jeugd heer en meester. Het ereschavot bestond uit louter jeugdleden. Eerste en voor een jaar houder van de grote beker is gewor den Edouard Leblond, liefst 50 over het gemiddelde. Tweede maar even eens knap gepresteerd Sylvain Leblond ,een echte schuttersfamilie, en derde Lars de Groot. In Almere namen aan de Neder landse kampioenschappen indoor Wendy van Ooi en Mathias Deul deel. In een sterk deelnemersveld wisten zij in de middenmoot te eindigen. Zaterdag 7e wedstrijd 1 pijl compe titie. Thuismatch. Aanvang 19.00 uur. Leden van tafeltennisvereniging Red Stars halen vrijdag 4 maart tussen 18.00 en 20.00 uur oud papier op in de wijk zuid tussen Zuidsingel en Prins Bernhardstraat, Nassauplein en nieuwe flats Vlierstraat. Zij verzoeken u vriendelijk het oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur, zaterdags 09 00-12.00 uur. Tevens kunt u spullen kwijt ten behoeve van een te houden rommel markt. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). LANDWEERT Hl Leden van DOS Venray halen op maandag 7 maart oud papier op de in wijk Landweert III. Met het inzame len wordt begonnen om 9.00 uur en men wordt verzocht het papier in dozen of goed gebundeld tijdig aan de straatkant gereed te zetten. Zaterdag 5 maart is de jaarvergade ring van de Oud Limburgse Schutters federatie om 14.00 uur in het Baexe- merhof in Baexem. Maandag 14 is de algemene jaarver gadering van de drumband in het Trumke, aanvang 19.00 uur. Maandag 21 maart wordt de alge mene ledenvergadering gehouden in café D'n Oldtimer, aanvang 20.00 uur. Woensdag 23 maart is in het Trum ke de afsluitingsavond van de Winter competitie 2004/2005. Diegene die aan deze avond deel willen nemen, maar nog geen lid zijn van de winter competitie kunnen even goed deelne men tegen betaling van de kosten. Deze personen kunnen zich opgeven bij Pascal de Klein en/of Alex Lamers. Zaterdag 12 maart is er weer Kies Techniek. Dit jaar wordt het geheel gehouden op het Keizersveld. De drie gastbedrijven dit jaar liggen op een steenworp afstand van elkaar: Rotody- ne Ventilatortechniek, Manders Auto mation en JDS Bedrijfsautomatisering. Op het tussenliggende grasveld ver rijst op de bewuste zaterdag een grote tent, waar behalve een aantal deelnemende bedrijven ook vele doe- activiteiten plaatsvinden voor de jeugd. Voor het eerst zal Omroep Venray de manifestatie aangrijpen om 'live' de zaterdaguitzending te verzor gen. Bij Manders Automation zal Omroep Venray hun uitzending ver zorgen en de razende reporters zullen de hele dag door reportages maken op alle lokaties. De uitzending van Kies Techniek is van 10.00- 15-00 uur. Donderdag 3 maart 2005 - Pagina 22 Voor de 21-jarige Joe Maessen uit Ysselsteyn is er maar één wereld, de wereld van de quads. De zoon van de al jarenlang bekende specialist Ton Maessen is er als het ware vanzelf ingerold, allerminst vreemd natuurlijk. In het dagelijkse leven zit Joe Maes sen ook volop tussen de vierwie lers, een leuke bijkomstigheid voor een jongeling die zijn hart volledig aan de quadsport heeft verpand. Hij is namelijk werk zaam in het bedrijf dat hij samen met zijn vader runt. Een bedrijf gespecialiseerd in de verkoop, preparatie en onderhoud van de snel aan populariteit winnende quads voor de sport en voor dage lijks gebruik. Van jongs af aan was Joe al betrok ken bij het crossgebeuren met de vierwielers. Aanvankelijk ging hij met zijn vader Ton mee naar de wedstrij den, in 1997 ging hij zelf racen. En hij bleek al snel uit het goede hout gesneden. In 1997 en ook in 1998 werd hij Nederlands kampioen bij de Blasters. Joe werd ook nog eens vier keer Belgisch kampioen. De laatste keer in 2003. "In 2004 heb ik geen competitie gereden. Alleen inciden teel een enkele keer met een dagli centie gereden bij de Motorsport Organisatie Nederland," zegt Joe. "Het is jammer dat het crossen met quads in Nederland niet echt van de grond komt. Gelukkig is er momenteel een opleving bij de jeugd te constateren. Misschien krijgt dit straks-zijn weer slag in de 'grote' quadklasse," oppert Joe. Dat zou een goede zaak zijn. Quad rijden is spectaculair voor het publiek en vooral op hardere banen is dit erg mooi om te zien. Noodge dwongen, bij gebrek aan wedstrijden in eigen land, rijdt Joe vele wedstrij den in het buitenland. Dat vindt hij wel één groot voordeel hebben. "In het buitenland wordt meestal gere den op harde banen en die lenen zich nóg meer voor het quad rijden." In 2004 jaar reed Maessen wedstrijden in Duitsland, België, Frankrijk en Engeland. "In die landen is het niveau erg hoog en er rijden daar vele full- profs. Er staan ook vele duizenden toeschouwers langs de baan en dat geeft echt een kick. Om daar op het podium te komen moet je goed gas geven," lacht Joe. BRITS KAMPIOENSCHAP Dit jaar rijdt Joe Maessen het volle dige British Championship. Dit behelst in totaal negen races waarin opgenomen twee weekeinden, dit betekent dus veel reizen. "Ik kreeg een contract aangeboden van ATV World en Yamaha Europe," zegt de Limburger trots. "Ik ben de enige Nederlander in de competitie en hoef zelfs geen eigen motor mee naar de races te nemen! Alles wordt geregeld en ik heb echt een droomcontract voor één jaar in de wacht gesleept!" We zullen Joe Maessen dus weinig meer in eigen land kunnen zien rij den? "Dat klopt waarschijnlijk. Naast het Britse kampioenschap zal ik waar mogelijk ook wedstrijden rijden voor het Belgische kampioenschap en als er nog ruimte overblijft rijd ik nog incidenteel de Supermoto wedstrij den. Het Britse kampioenschap krijgt natuurlijk prioriteit." Joe Maessen heeft het afgelopen jaar toch één belangrijk Nederlands wapenfeit op zijn naam staan. Hij werd Nederlands kampioen bij de Quads in de Super moto en daarop is hij best trots. "Ik heb nu tijdens de KNMV huldiging in de Reehorst in Ede op hetzelfde podi um gestaan waar ik samen met alle grote Nederlandse motorsporters werd gehuldigd, en dat heeft toch iets bijzonders. Ik vind het Supermoto rij den geweldig! Er zit snelheid in en daar houd ik het meeste van." Maes sen rijdt de gewone Quad wedstrij den met een Yamaha YZF 450 4-takt en in de Supermoto brengt hij een Yamaha Banshee 350cc 2-takt aan de start. "Op een snelle baan met aange paste overbrenging zijn beide machi nes goed voor een snelheid van 140 km/u en dat is redelijk snel," zegt Joe. Reikhalzend ziet hij al uit naar het nieuwe seizoen dat in maart begint in Engeland. "Daar moeten vooraf door het grote aantal deelnemers kwalifica ties gereden worden want er mogen maar 30 rijders starten in de wedstrij den. Ik denk bij de eerste vijf te kun nen rijden en dat verwachten mijn sponsors waarschijnlijk ook... Ik heb al twee keer de befaamde Weston Beach Race gereden, een wedstrijd over drie uren. Samen Richard Tor- doff eindigde ik daarin als tweede, het afgelopen jaar reed ik alleen naar een vijfde plaats. Ik was na drie uren rijden toch blij de finishvlag te zien." Joe kan steevast rekenen op de hulp van zijn helpers/monteurs vader Ton Maessen en Gert-Jan Kluitmans die voor hem veel betekenen. TUSSEN DE QUAD Voor zijn werk zit Joe Maessen 00 de hele dag tussen de quads. In 200 werd een fraaie en moderne nieuv; bouw betrokken in Ysselsteyn e daar doet Maessen junior de verkoo en het onderhoud van de quads. D vierwielers worden steeds mee j gebruikt in het dagelijkse leven. Voo al in de landbouwsector en b 1 gemeentelijke bedrijven worden d i| handige 'werkpaarden' steeds vake r ingezet. Bij diverse onderhoudswerl j zaamheden als maaien, veger onkruid en gewassen spuiten, voc legio zaken zijn de vierwielers inze baar. Uiteraard worden de quads i het bedrijf van Maessen geprepareer voor de specifieke werkzaamhedér Daarnaast wordt de keuring voor d Rijksdienst voor het Wegverkeer ve; 1 zorgd zodat de voertuigen een kentt ken krijgen. Ook steeds meer partici 1 lieren die zonder motorrijbewij legaal in de open lucht willen rijde behoren tot de klanten van Maesse Quads. "Wij hebben nagenoeg alles i voorraad van de merken Yamahr Suzuki, en Kawasaki die wij voerer Daarnaast hebben we vele bander wielen en accessoires in huis en d klanten komen van heinde en verrt De markt is nog steeds groeiende e: het einde van de expansie is nog nie in zicht." Voorlopig kan Joe Maesse: zich dus nog volop uitleven tussen d quads en op het sportieve vlak staa hij voor een grote uitdaging nu h een heus contract voor het Brits kampioenschap heeft gekregen. Vorig jaar heeft HSV het Alvertje haar nieuwe jeugdvijver geopend. Na het eerste jaar mag geconcludeerd worden dat het een prachtig viswater is voor de jeugd in de regio. De vangsten zijn enorm goed. Uit tellingen blijkt zelfs dat er afgelopen jaar gemiddeld 10 vissen per uur zijn gevangen. Bovendien blijkt uit enquê tes dat de jeugd van tegenwoordig het vissen echt 'cool' vindt. Aange zien de jeugdcommissie van het Alvertje het zeer belangrijk vindt, dat kinderen verantwoord leren omgaan met de natuur en leren hoe ze de vis moeten behandelen, gaan zij ook dit jaar weer een jeugdviscursus organi seren. Deze qyrsus is helemaal gratis voor jeugdleden van de vereniging. De enige voorwaarde is dat de deelne mers minimaal in groep 6 van de basisschool moeten zitten. Kinderen die nog geen lid zijn kunnen natuur lijk nog lid worden om aan de cursus mee te kunnen doen. Een lidmaat schap kost, voor kinderen t/m 14 jaar, slechts 8,50 euro per jaar. De lidmaat schapskaarten zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Bij deze vergunning krijgt men ook een infoboekje betreffende het jeugdwerk binnen de vereniging met een aan meldingsformulier voor de cursus. De cursus bestaat uit vier middagen en een korte cursusavond. Op woensdag 13 april is de eerste bijeenkomst in café-zaal Back in Time in Oostrum. De middag begint om 15.00 uur .en duurt tot 17.30 uur en er komen vijf onder delen aan bod zoals de behandeling van de gevangen vis, aas en voer, vis soorten, aan de waterkant en hoe leeft een vis en hoe ziet hij eruit. Zoals bij een cursus gebruikelijk is, krijgen de kinderen natuurlijk ook wat huiswerk mee. Dit bestaat uit een aantal stukken uit het cursusboek die doorgelezen moeten worden en een aantal opdrachten die uitgevoerd moeten-worden. Op de tweede dag, op woensdag 27 april in opnieuw Back in Time, is er aandacht voor vissnoer maken, haakje aanzetten en hengelsportmate rialen. Op de derde dag op woensdag 18 mei in Back in Time worden d< deelnemers getoetst en krijgen ze bi een voldoende een diploma. Oj zaterdag 21 mei worden de deelnt mers om 14.00 uur verwacht bij vis vijver het Wanssums Ven. Hier gaai ze alles wat ze geleerd hebben in di praktijk brengen en worden de diplc ma's uitgereikt. Op woensdag 7 sep 1 tember om 14.00 uur komen alle cui sisten nog een keer bij elkaar bij di jeugdvijver van Het Alvertje. Aanmelden kan via de websif www.hsvhetalvertje.nl In verbant met de organisatie dienen aanmeldir gen uiterlijk 19 maart binnen te zijn Voor inlichtingen kan men terecht b: Pieter Kunen, telefoon 077-3662920,

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23