HVC haakt af in titelstrijd ZVV Leunen haalt uit Sportnieuws -info TVF OTTO slaat toe in slotfase Zaalvoetbalduel Lake Valley ontspoord „Krachtproef voor Leunen De Schijnwej op: Paul Ctéei (SSS'18] Burhenne naar Dijkse Boys Volharding- Venray op zaterdag Koning Winter houdt voetbal in greep Programma zaalvoetbal peel en maas Donderdag 3 maart 2005 - Pagina 19 k 9; De redactie van PeeLfii Maas zet ook in het voetbalseizoen 20 12005 wekelijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' van een ai ïa- leurvereniging uipGe gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in de Lhij n werper spelers van SSS'18, Volharding en Holthees w >r- jden dit jaar b^ae rubriek 'De schijnwerper op...' aan de tand gevo< ld. pe gastsppler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venra se euwsMad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die lat ..eekend gespeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastspt Ier I beter, dan wint hij of zij een bal voor de jeugdafdeling van zijn v< et- 1 balvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan iet Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun tota ils- ■tore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en IV las ■doet mee om de eer. Deze week in de schijnwerper: Paul Claes de ■geblesseerde doelman van SSS'18. Zondag speelt zijn ploeg de de by ■tegen Boxmeer. Ilsjaam: Paul Claes leeftijd: 28 Geboren in: Overloon Woonplaats: Venray artner: Mijn vriendin Mieke anderen: Nee eroep/studie- Werkvoorbereider [bouwbedrijf' Van der Linden in St. Michielsgestel Club: SSS'18 Positie: Doelman {Hoogtepunt: Twee jaar geleden het behalen van de nacompetitie ffiieptepunt: Dat ik af en toe tweede keus ben geweest Norige clubs: Ik heb alleen bij SSS'18 jjeste trainer: Hans Willems en André [Koolhof Slechtste trainer: Geen idee Grootste ergernis: Files: ik rij 40.000 n per jaar en sta er regelmatig in [leste boek/tijdschrift: Ik zou het niet weten beste film: Silence of the Lambs Andere hobby's: Tennis en uitgaan Ëevelingseten: Pasta's Drank: Pils (Mooiste vrouw: Cindy Crawford •(Opwindend Mijn vriendin natuurlijk Favoriete tv-programma: Studio Sport Favoriete club: Heerenveen, een oom woont in Friesland Favoriete speler: Dat is een doelman: Buffon van Juventus favoriete vakantieland: Tanzania, daar gaan we dit jaar naartoe Wie wórdt kampioen in jullie klasse?: Zeilberg wie wordt laatste in jullie klasse?: Ysselsteyn Paul redactie loermond-Venray 1-3 1-1 :unen-HVCH 0-2 1-3 JS'18-Olympia 2-1 1-2 Irie fsselsteyn-Achates 0-0 1-0 :htei iVOC'Ol-Hegelsom 0-1 2-1 Ht&Swolgense Boys 3-0 2-2 s ee Meerlo-Melderslo 2-3 1-1 es IW-Wanssum 2-0 3-1 lolthees-Astrantia 2-1 1-1 in ottum-Oostrum 2-2 1-3 )e stand: 1) Pliil Versteegen (Ysselsteyn) 11 punten 2) Nick van Hoek (Merselo) en Frits Meelkop (Wanssum) 9 punten 4) Gert Custers (Swolgense Boys) 8 punten jelij5) Rob Janssen (TOP'27) 7 punten 5) Koen Gielens (Leunen) en Sjors Teeuwen (Oostrum) 6 punten 1) René Tissen (BW'27) 5 punten Sander Dinghs (SVOC'01), Patrick Wijnen (Holthees), Wout Gommers (SV je_ enray) en Erik Ermers (Volharding) 4 punten. 3) Joost Bruijsten (Meerlo) Jorpqoost Bruijsten (Meerlo) heeft het programma nog te goed dat op 21 novem- ln ler en afgelopen zondag werd afgelast. leze ling de Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 len drij- Leunen is bezig aan een slechte terie in de derde klasse D. De laat- »te vier competitieduels werden lik verloren en doelman Jaap Lit- |ens moest liefst negentien keer ie bal uit het net halen. Zondag Maat Leunen voor een nieuwe krachtproef als de nummer drie HVCV op sportpark 't Klaverblad l)p bezoek komt. er" De kans lijkt miniem dat de ploeg nt, tan trainer Noud Janssen de negatie- te reeks kan stoppen. Want in de uit wedstrijd in Heesch werden de oran- :-witten volkomen weggespeeld: 7-0. eunen, dat voorlaatste staat, zal de [linten moeten pakken van de andere nindere goden in 3D. Want de clubs n (jgUit de top zes blijkt simpelweg een laatje te groot voor de Leunse ploeg. ':sachter Rob Willems keert zon- ig weer terug na een wedstrijd :horsing. Venray, koploper in de tweede lasse H, brengt een bezoek aan laag vlieger Roermond. Thuis wonnen de /enraynaren met 3-1 van de nummer rris Enen. Een paar weken later werd trai- :e Der Glenn Goulding ontslagen bij de Roermondse ploeg die de punten goed kan gebruiken in de degradatie- Jen strijd. Venray kan met zeven punten foorsprong wel een stootje hebben. De ploeg van trainer Jan Pruijn speel- ;en- de zondag een verdienstelijk oefendu- |Cjs el bij hoofdklasser Geldrop dat nipt met 1-0 verloren werd. Achtervolger lierlo-Hout gaat op bezoek bij Vol- larding. In Helmond wisten de Vier ingsbekers bij de grootste titelcon- iurrent van Venray een 0-0 remise af e dwingen. Het is de vraag of Volhar- ing opnieuw succesvol is. Want het wfenduel tegen derdeklasser Witten- orst werd zondag kansloos met 1-5 erloren, In de vierde klasse G staat het kop- taartduel tussen Achates en Yssel- toyn op het programma. De Yssel- 'eynse hekkensluiterpakte twee teken geleden in Overloon verras end de eerste zege. Het team van rainer Peter Groenen zal deze over- tinning een passend vervolg willen even Op sportpark De Vlies is ech- w lijstaanvoerder Achates te gast. In ktersum waren de Ysselsteyners dui- e'ijk de mindere en gingen met 4-1 ndemit. Middenmoter SSS'18 speelt Ie uitwedstrijd tegen De Zwaluw in leffelt. SVOC'01 krijgt op sportpark De leesakker Heijen op bezoek. Het is 'et duel tussen de nummers drie en fer van 5F. Beide clubs strijden om jgd aansluiting met de Brabantse topploe- gen VCA en Excellent. Swolgense Boys voetbalt in Affer- den tegen middenmoter HRC. De Swolgenaren, die achtste staan, verlo ren thuis nog met 2-3 van de ploeg van de Leunse trainer Michel Baltis- sen. Meerlo zal de goede serie verder willen uitbouwen. De laatste vier duels leverden tien punten op. Hek kensluiter Melderslo is een tegenstan der die te pakken is op sportpark Bergsbos. Alhoewel de blauw-witten in de uitwedstrijd op een 1-1 gelijk spel bleven steken. In de zesde klasse F springt de derby BW'27-Wanssum in het oog. Het is de ontmoeting rassen de num mers twee en vier. De Blitterswijckers hebben weliswaar twee punten meer dan de buurman maar de Wanssum- mers speelden-een wedstrijd minder. In Wanssum won BW'27 eerder met 0-1Maar toen verkeerden de blauw- witten nog hffeen zwakke periode. Het team van vertrekkend Cor Ber- kers won de laatste zes duels voor de winterstop en maakte een sterke opmars op de ranglijst. Lijstaanvoerder Merselo mag thuis niet in de problemen komen tegen laagvlieger SVS uit Stevensbeek. Mid denmoter Oostrum zal na twee gelij ke spelen uit bij hekkensluiter Lottum de volle winst willen pakken. Thuis kende Oostrum weinig problemen met de Lottumers en won royaal met 6-0. Holthees speelt thuis tegen Astr- antia uit Middelaar en TOP'27 krijgt Sambeek op bezoek. Dit zijn twee wedstrijden uit de langgerekte mid denmoot van 6F. Het competitieduel Volharding- Venray is een dag vervroegd naar zaterdag 19 maart. De aftrap van de derby is om 17.00 uur op sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek. De thuiswedstrijd werd op 9 okto ber eveneens op zaterdagavond gespeeld. Toen won een sterk spe lend Venray met 3-1 van de aartsri vaal. Twaalfhonderd toeschouwers zagen doelpunten van Ivo van der Weerden (2x) en Farid Idrissi terwijl Zafer Akbal de eer voor Volharding redde. HVC/Taxi Verstraaten haakt voorlo pig af in de titelstrijd van de eerste divisie zaalvoetbal. De lastige uitwed strijd tegen FCH/Decora Houkes ging afgelopen weekend verloren met 3-1 en titelconcurrent Malabata pakte opnieuw de volle winst. HVC/Taxi Verstraaten startte goed en fel en liet de bal goed rondgaan tegen de mid denmoter. Toch was het samenspel niet optimaal en werden vaker spe lers bij de tweede paal over het hoofd gezien. Misschien werd het Venrayse team wel verrast door de zwakke tegenstand van de gastheren. Na ruim tien minuten was het Ruud Brands, die vanaf links twee tegenstanders passeerde en vervolgens de doelman met een strakke schuiver kansloos liet: 0-1. Niets leek beter te passen in de strategie en het zelfvertrouwen van de bezoekers nam toe. Of was er zelfs sprake van onderschatting want binnen zeer korte tijd werd voor bal verlies geleden en schakelde de ploeg veel te langzaam om. Achterin kwam doelman Raymond Janssen kansloos tegenover een overtal aan spelers te staan en zo stond het al snel weer 1-1 HVC ging daarop geforceerd op zoek naar de voorsprong, maar te weinig beweging en een slechte afronding stonden een nieuwe voorsprong in de weg. Wel trof Roel Mocking nog het dak van het doel. De scheidsrechter zag de bal echter niet achter de doel lijn en kende het doelpunt niet toe Ruud Brands kreeg voor zijn emotio nele reactie op deze beslissing nog de gele kaart, dus twee minuten straftijd. Bekwaam speelde HVC deze straftijd uit. Zo ging de rust in met een gelijke stand 1-1. Ondanks de gemaakte afspraken, verviel HVC na de rust in dezelfde fouten. Kansen werden wel gecreëerd, maar niet of veel te slap afgerond. Duidelijk werd dat HVC momenteel de juiste vorm mankeert. Het werd zelfs 2-1 voor de thuisploeg door een misverstand in de HVC-ver- dediging. Getergd ging HVC op zoek naar de gelijkmaker. Hierbij werd het nog geholpen door een tijdstraf bij de thuisploeg. De overtalsituatie werd echter opnieuw slecht uitgespeeld. Ook een meespelende keeper bracht in de slotfase niet het gewenste resul taat. Toen Dennis Snijder ook nog onterecht een tijdstraf kreeg, moest men in ondertal alle risico's nemen, hetgeen averechts uitpakte en de thuisploeg in de gelegenheid stelde de eindstand op 3-1 te bepalen, HVC/Taxi Verstraaten likte zijn won den en hoorde met weemoed dat con current Malabata opnieuw de volle winst had behaald. Voorlopig zal men eerst zelf gewoon via het collectief, vaak de sterkte van het Venrayse team, de resterende wedstrijden moe ten winnen en daarbij hopen op een misstap van koploper Malabta. Vrij dag 4 maart speelt HVC thuis tegen ODV Yema uit Maastricht. ZW Leunen en Lake Vally won nen vrijdagavond hun thuisduels in de eerste klasse A. Het Leunse team kende geen problemen met 't Haofke en versloeg de hekken sluiter eenvoudig met 9-1. Lake Valley had heel wat meer moeite met Roerdalen/Alfass 2 maar won uiteindelijk toch nipt met 5-4. ZW Leunen-'t Haofke 9-1 Het had niet veel gescheeld of dit duel was afgeblazen. Arbiter Bosch kon pas om 20.50 uur - twintig minu ten na het aanvangstijdstip - het eer ste fluitsignaal geven. De tweede auto van 't Haofke was namelijk ver dwaald. De eerste auto met een vijftal spelers was wel op tijd maar de tas met wedstrijdkleding bevond zich in de andere auto Leidsman Bosch uit Nederweert stelde duidelijk dat hij niet langer wilde wachten dan een kwartier Zoals de KNVB-reglementen ook voorschrijven. De al gearriveerde Roermondse spelers pleegden koorts achtige telefoontjes met de 'verdwaal- de'auto die precies om 20.45 uur de parkeerplaats bij sporthal De Wette- ling opreed. Op dat moment had Bosch het duel al kunnen afblazen. Maar hij toonde zich coulant waarna vijf minuten later de wedstrijd toch -kon beginnen. Het was een ongelijke strijd tussen ZW Leunen en de hekkensluiter. In Roermond hadden de Leunse zaal voetballers al met 10-1 gewonnen. En vrijdag bleef de teller op 9-1 steken. Omdat het zo gemakkelijk ging ver slapte de concentratie al snel bij het Leunse team. Vooral spits Freek Thoone bezondigde zich eraan veel te nonchalant met de kansen om te springen. Anders had ZW Leunen royaal de dubbele cijfers gehaald. De openingstreffer kwam al snel van de voet van Rob Willems. Even later verdubbelde de verdediger met een prachtige knal de voorsprong: 2- 0. Nadat er verwarring was over een uitbal reageerde de Leunse ploeg niet attent waardoor 't Haofke op 2-1 kwam. Op aangeven van Freek Thoone schoot Marco Berden 3-1 binnen. Een minuut later waren de rollen omge draaid. Na een mooie combinatie rondde Thoone af op aangeven van Berden: 4-1. Er was toen pas een kwartier gespeeld. Daarna sudderde de wedstrijd 23 minuten lang zonder Het veldvoetbal werd afgelopen weekeinde in zijn geheel afgelast. Omdat de vorstperiode aanhoudt hield de voetbalbond er in het begin van de week al rekening mee dat er zondag 6 maart opnieuw niet gevoet bald kan worden. Indien het programma voor komen de zondag eruit gaat dan raakt het competitieverloop in de knel. De KNVB heeft zondag 1 mei als eindda tum vastgesteld. Op zondag 8 mei start de nacompetitie Er was nog één vrije zondag (10 april) ingepland. Op 10 april wordt nu het compleet afgelaste programma van 27 februari ingehaald. Daarmee zit de planning tot 1 mei helemaal dicht Op paaszaterdag 28 maart staan de afgelaste wedstrijden van zondag 20 februari op de rol. Mocht de KNVB komende zondag opnieuw tot een algehele afgelasting besluiten dan zal het gehele competi tieprogramma een week opschuiven. Gezien de uitgestrektheid van de tegenwoordige district Zuid II, waar aan Oost-Brabant is toegevoegd, is doordeweeks inhalen geen optie. Inci denteel zullen er wel achterstallige duels op een doordeweekse dag wor den vastgesteld zodra eind maart de klok een uur verzet is. noemenswaardige hoogtepunten door. Pas twaalf minuten voor tijd pakte het Leunse team de draad weer op. Uit een pass van Barry Janssen vond Bas Claassens het doel: 5-1. Vlak daarna was Claassens opnieuw doel treffend, ditmaal uit een assist van Edwin Berden: 6-1. Een schot van Barry Janssen ver dween via een verdediger met een mooie curve in het Roermondse doel: 7-1Op aangeven van Marco Berden tilde Barry Janssen de stand naar 8-1. De allerlaatste treffer was een schot van Marco Berden dat onderweg nog getoucheerd werd door Freek Thoone: 9-1 Lake Valley-Roerdalen 2 5-4 Lake Valley had nog wat recht te zetten na de slechte beurt tegen Altweerterheide 2 (2-5 verlies). Bij het Venrayse team keerde Arjan Lam- mers terug na een zware blessure die hem bijna vijf maanden langs de kant hield. Het duel met Roerdalen/Alfass 2 begon met wat irritaties doordat arbiter Zohar de teams nauwelijks een warmingup gunde. Omdat de voorafgaande wedstrijd van ZW Leu nen twintig minuten te laat begon wilde de scheidsrechter uit Brunssum direct starten. Lake Valley protesteer de omdat het part nog deel had aan de vertraging. Maar Zohar was niet te vermurwen. Lake Valley nam al vroeg de leiding door topschutter Lennard Jansen (1- 0) die al zijn 23e treffer scoorde. In de elfde minuut viel de 2-0 wat tevens het honderdste competitiedoelpunt van Lake Valley was. De treffer kwam op naam van Ronny Spruit die een goedlopende aanval afrondde: 2-0. Daarna viel het Venrayse team wat terug. Laagvlieger Roerdalen 2 boekte de laatste tijd een paar verrassende uitslagen zoals de 7-0 winst op ZW Leunen. Lake Valley was gewaar schuwd maar nadat de gasten de paal troffen viel vlak voor rust toch de 2-1. Vijf minuten na de pauze kwam Roerdalen/Alfass 2 zelfs langszij: 2-2. De wedstrijd werd steeds grimmiger. Lennard Jansen werd in kansrijke positie neergelegd maar Zohar floot niet, Jansen protesteerde fel en kreeg daardoor de gele kaart. Lake Valley kwam de twee minuten in ondertal ongeschonden door. Even later moest ook Bart Linders het ontgelden en nu gaf de leidsman wél een vrije trap plus een gele kaart aan de dader. Op aangeven van Lennard Jansen buitte Bart Linders de man-meer-situatie uit: 3-2. Nog geen minuut stond het weer gelijk toen een Roermonds schot via Niels Hermsen in eigen doel ver dween: 3-3- Lake Valley liet zich niet ontmoedi gen en uit een prachtige aanval die begon bij Bart Linders gaf Lennard Janssen de assit en schoot Ronny Spruit 4-3 binnen. Tock kwamen de bezoekers weer langszij. Aanleiding was een onbegrij pelijke gele prent die de arbiter aan Niels Hermsen gaf. Hermsen snapte er zelf ook helemaal niets van en vroeg tevergeefs om uitleg. Het Roer mondse team profiteerde en kwam weer op gelijke hoogte: 4-4. De thuis ploeg moest opnieuw op jacht naar een voorsprong. De 5-4 vieL al snel door een mooie uithaal van Bart Lin ders. Ditmaal moest Roerdalen 2 het antwoord schuldig blijven, In de laat ste acht minuten werd er niet meer gescoord en boekte Lake Valley een zwaar bevochten maar verdiende 5-4 zege. Stand eerste klasse A Haelen 19-45 Reuver 20-44 De Gastronoom 20-44 Lake Valley 2143 HVC/Taxi Verstr. 2V 19-35 Altweerterheide 2 19-32 DOMU 20-30 ZW Leunen 20-26 Fermonia Boys 3 20-26 Inter'80 20-26 Amicitia 2 19-18 Beringe 20-17 Roerdalen/Alfass 2 20-10 't Haofke 21-3 Venrayse hoofdklasser boekt benauwde 6-4 zege a TVF OTTO kende maandag avond maar één opdracht. De in degradatienood verkerende hoofdklasser moest winnen van middenmoter Rood Wit. Het werd uiteindelijk een zwaarbevochten maar uiterst belangrijke 6-4 zege. Ondanks de overwinning blijven de Venrayse zaalvoetballers in de bedreigde zone omdat de concur renten Roerdalen en AJ Deume eveneens wonnen. (Door Henk Willemssen) De zaalvoetbalcompetitie nadert met nog vijf speelrondes voor de boeg de beslissende fase. Drie club degraderen rechtstreeks uit de hoofd klasse. De vraag is wie de Zuid-Lim burgse laagvliegers Graus Bouw en ZV Eijsden gaat vergezellen naar de eerste klasse. Ook de vierde positie van onder is allerminst zeker van klas- sebehoud. Dit team krijgt nog een herkansing in de nacompetitie met de periodekampioen uit de eerste klasse. Het is daarom zaak voor TVF OTTO om vooral punten te pakken. Dat moet in sporthal De Wetteling gebeu ren want buitenshuis is het Venrayse team slechts een puntenleverancier. Bij TVF OTTO keerde aanvoerder Danny Fasen terug na een schorsing van zes wedstrijden. De hoofdklasser zal het in de slotfase van de routine moeten hebben want de aanstormen de talenten, Gijs Philipsen uitgezon derd. zijn nog niet helemaal klaar voor het grote werk. Vooral als er iedere week een strijd op leven en dood gevoerd moet worden. Dan komt de ervaring van door de wol geverfde spelers als Fasen, Sijbers en Wismans uitstekend van pas. Dat bleek ook maandag tegen middenmo ter Rood Wit. Lange tijd was TVF OTTO de onderliggende partij. Maar door een enorme vechtlust en strijd kwam de Venrayse ploeg op het einde toch boven drijven en greep de noodzakelijke drie punten. Want in de huidige benarde positie kon TVF OTTO zich geen puntenverlies per mitteren. De thuisploeg begon sterk. In de derde minuut tikte Danny Fasen uit een vrije trap de bal breed naar Gert- Jan Wismans die met zijn sterke lin kervoet hard uithaalde. De bal ver dween net onder de lat onhoudbaar in het Kerkraadse doel: 1-0. Toch kwamen de Venraynaren niet echt goed in de wedstrijd. De Zuid-Lim burgse tegenstander was eveneens fel in de duels waardoor er weinig ruim te was voor aanvallende acties. Keer op keer liepen de Venrayse spelers zich vast. Vooral topscorer Hicham Hlimi zat niet lekker in de wedstrijd. Hij baalde na afloop. "Het was echt slecht vanavond. Ik kwam geen enke le keer langs mijn tegenstander." Hlimi kan vaak op individuele tech niek en kracht het verschil maken maar maandag moest het gevaar van zijn teamgenoten komen. Rood Wit kwam weer snel langszij. De Venrayse defensie stond te slapen bij een vrije trap vanaf de zijlijn. Nie mand reageerde op de lage bal behal ve een attente Kerkradenaar die van dichtbij 1-1 binnenschoot. Fasen en Wismans strandden daarna op de doelman maar TVF OTTO raakte steeds meer zijn grip op de wedstrijd kwijt. Een fout in de verdediging leid de zes minuten voor rust de 1-2 ach terstand in. Doelman Martijn Houwen verkeerde in een puike vorm en hield zijn ploeg op cruciale momenten op de been. Houwen verijdelde met een flitsende reactie een gevaarlijke coun ter. Vervolgens brak het Venrayse team razendsnel uit via Gijs Philipsen. Hij stak vanaf eigen helft het veld over. Aan de zijkanten zorgden zijn medespelers slim voor de afleiding waardoor Philipsen recht door het midden doeltreffend kon uithalen: 2- 2. Na de pauze kwam TVF OTTO opnieuw op achterstand door een schot dat via de onderkant van de lat goalie Houwen volkomen verraste: 2- 3. TVF OTTO liet zich niet ontmoedi gen en bleef de aanval zoeken. Uit een assist van Danny Fasen schoot Mohamed Aoussar, hij viel later uit met een enkelblessure, de 3-3 gelijk maker binnen. Een kwartier voor tijd nam Rood Wit voor de derde keer de leiding. Een uitgespeelde aanval bete kende de 34. Puur op wilskracht trok TVF OTTO daarna de wedstrijd naar zich toe. Alhoewel de 44 wel een 'lucky' doel punt was. Danny Fasen wilde vanaf rechts een voorzet geven aan Hicham Hlimi. Maar de pass kwam niet aan omdat een Kerkraadse verdediger, die voor Hlimi stond, de bal in zijn eigen doel schoot. Daarna werd er elf minu ten niet gescoord. Beide ploegen hiel den elkaar in evenwicht en het was lange tijd de vraag wie als winnaar van het veld zou stappen. Stephan Sij bers liet uiteindelijk het duel kantelen in Venrays voordeel. De linkspoot draaide knap weg van twee tegen standers en haalde verrassend uit: 54. Er waren toen nog twee minuten te spelen waarin Rood Wit alles op alles zette, De Kerkraadse keeper gooide zijn handschoenen weg en stormde mee naar vuren. Dat werd de Zuid- Limburgers noodlottig. Want de doel man leed balverlies op de Venrayse helft. Danny Fasen profiteerde en stak het veld over om de bal in het verla ten doel te schuiven: 64. Komende maandag speelt TVF OTTO thuis tegen ZW Jaffa, aanvang 20.30 uur. Stand hoofdklasse DeSjöttef 2146 Altweerterheide 2143 Amicitia 21-38 Fermonia Boys 2 20-37 'tKesjotje 21-35 ZVV Jaffa 21-32 FCH/Decora H. 2 21-31 ZW Rood Wit 21-30 Roerdalen/Alfass 21-27 AJ Deume 21-26 H77/le Village 20-25 TVF OTTO 21-24 ZV Eijsden 21-11 ZVB Graus Bouw 21-7 Wedstrijd gestaakt, arbiter trekt drie keer rood voor Venraynaren Het zaalvoetbalduel 't Haofke- Lake Valley is maandagavond helemaal uit de hand gelopen. Een minuut voor tijd stapte het Venrayse team, bij een 8-7 ach terstand, van het veld. Arbiter Piets uit Maastricht deelde rode kaarten uit aan speler Arjan Lam- mers en coach Paul Rutten die verhaal wilden halen bij de leids man. Later kreeg ook Lennard Jansen de rode prent voorgehou den. De laatste minuut werd niet meer uitgespeeld alhoewel Lake Valley dat nog wel wilde. De Venraynaren zijn woedend op Piets die zich 'arrogant en misplaatst' gedragen zou hebben. Volgens Paul Rutten, hij zat als inval ler-coach op de bank, was het een sportieve wedstrijd waarin lange tijd niets aan de hand was. Vlak voor tijd leidde het Venrayse team nog met 6- 7. Het begon met een duel tussen een Rbermondse speler en Tom van Stok- kem die met een elleboog werd tegengehouden. Piets floot voor een vrije trap tégen Lake Valley. Toen Van Stokkem reageerde kreeg hij geel. Daniël Wijnands, die alleen maar zijn teamgenoten wilde oppeppen voor de ondertalsituatie, kreeg daarop eveneens de gele kaart. Twee minu ten moesten de Venraynaren met twee man minder spelen, 't Haofke profiteerde en slaagde erin de ach terstand om te buigen in een 8-7 voor sprong. Met nog een minuut op de klok sloegen de stoppen door bij het Venrayse team. Coach Rutten: "Ik ben het veld ingelopen om aan de scheids rechter te vragen waar hij in gods naam mee bezig was. Arjan Lammers riep ook zoiets en we kregen allebei de rode kaart. Toen zijn we van het veld gestapt." Het ging pas mis in de laatste tien minuten. "Die man gedroeg zich zo arroeant. 'Weet ie* wel hoe hooe ik fluit' en dat soort opmerkingen maak te hij. Op het eind floot hij werkelijk alles tegen ons. Als wij een hoek schop verdienden dan gaf hij een doeltrap. En als de tegenstander de bal achterschoot dan gaf hij een cor ner. We hebben ons heel lang netjes gedragen. Maar het sloeg werkelijk nergens op hoe hij floot. De tegen stander was dat helemaal met ons eens." Eerder in de wedstrijd kreeg Len nard Jansen ook al rood. Hij ontving eerst geel na een overtreding. Daarna kreeg Jansen de bal op zijn neus en maakte de scheidsrechter daar opmerkzaam op. Piets trok vervol gens de tweede gele kaart en stuurde de Venraynaar met rood weg. Na afloop gaf de arbiter nog een keer rood aan Lennard Jansen die uitleg wilde vragen waarom hij twee gele kaarten had gekregen. Ook vermeldde Piets op het wed strijdformulier dat de wedstrijd is gestaakt omdat Lake Valley niet meer verder wilde spelen. "Dat wilden we juist wel", zegt Paul Rutten. "Maar de scheidsrechter hield ermee op." Al met al kan dit roodgekleurde duel Lake Valley enkele fikse straffen opleveren. De wedstrijd tegen hekkensluiter 't Haofke begon al verkeerd omdat de tweede Venrayse auto pas rond het aanvangstijdstip van half tien bij de sporthal van Melick arriveerde. De spelers van Lake Valley moesten zich hals over kop omkleden en keken al binnen vijf minuten tegen een 4-0 achterstand aan. Daarna begon de inhaalrace Halverwege stond het 5-2. Na de hervatting kwam Lake Valley pas goed los en nam met 5-6 de leiding. De rode kaart van Len nard Jansen doorkruiste de verdere Venrayse opmars. Lake Valley moest vijf minuten in ondertal spelen waarin 't Haofke de 6-6 gelijkmaker scoorde. De bezoekers namen daarna een 6-7 voorsprong maar na de gele kaarten van Van Stokkem en Wijnands ging het helemaal fout. Met een 8-7 neder laag, drie rode kaarten en de schuld aan het staken droop de Venrayse ploeg af. "We hebben dit seizoen al opgegeven. Vanaf het begin loopt het niet lekker en we kampen steeds met blessures. We moeten ons maar rich ten op de nieuwe competitie", aldus Paul Rutten De Venrayse treffers wer den gescoord door Ronny Spruit (3x) en Niels Hermsen en Tom van Stok kem die ieder twee keer doel troffen. Vrijdag 4 maart Sporthal De Wetteling 20.45 HVC/Taxi Verstr.-ODV Yema 21.45 HVC/Taxi Verstr. 2-Reuver 22.45 TVF OTTO 3-Wittenhorst Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd-MZV/De Ruif 21.00 ZW Leunen 2-TVF OTTO 4 Sporthal Meerlo 20.00 Meerlo 2-ZW Leunen 5 21.00 Meerlo-ZV/Serum 4 Zaterdag 5 maart Sporthal De Weert 17.00 TVF OTTO 5-Kronenberg 2 18.00 Venrode 2-ZV/Serum 3 19-00 Venrode-ZV/Serum 20.00 TVF OTTO 2-TVF OTTO (dames) Maandag 7 maart Sporthal De Wetteling 20.30 TVF OTTO-ZW Jaffa 21.30 TVF OTTO 2-Herberg de Peel Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 2-Altw'heide 4 21.30 Lake Valley 6-Kronenberg 2 22.30 ZW Leunen 5-GFC 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-Venrode Dinsdag 8 maart Sporthal De Weert 22.30 Lake Valley 4-Beringe 3 Woensdag 9 maart Sporthal De Weert 19-00 HVC/Taxi Verstr.3-Zv Leunen 3 Chris Burhenne gaat komend seizoen aan de slag bij tweedeklasser Dijkse Boys. De club uit Helmond staat in de mid denmoot van de tweede klasse H. De voetbaltrainer uit Valkenswaard is nu bezig aan zijn derde jaar bij Volharding, waar hij straks wordt opgevolgd door André Comeüssen, Burhenne werd vaak als kandidaat-trainer genoemd bij een hoofd- of eersteklasser. Zo zat de ex-VW prof lang in de race om hoofdtrainer te worden bij TEC uit Tiel. Burhenne wordt de opvolger van Robert van der Zwam die half november aan de kant werd gezet vanwege tegenval lende resultaten. Dijkse Boys had zich voor dit seizoen flink versterkt en dacht mee te doen kunnen doen om de titel. Overigens werd Chris Burhenne de eerste zondag na het ontslag van Van der Zwam al gesignaleerd in de kantine van Dijkse Boys. "Dijkse Boys is een club met ambities. Ze willen hogerop en dat wil ik ook. Bij Volharding heb ik drie sei zoenen prima kunnen werken. Ik wil dit seizoen goed afsluiten en denk dat ik het maximale uit deze jonge groep heb gehaald." Overigens heeft Volharding in de vierde bekerronde WV03 geloot. Het bekerduel wordt op dinsdag 19 april gespeeld in Venlo en begint waarschijnlijk om 18.30 uur. Wint de Vterlingsbeekse club dit duel, dan speelt ze tegen de winnaar van het bekerduel Gemert-Nijnsel. De finales voor een plek in de Amstel Cup worden wederom in toemooi- vorm op zaterdag 21 mei op sportpark Soetendaal in Vierlingsbeek gespeeld.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19