Opknappen groenvoorzieningen Brukske Ki v< D< of (S' Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Nieuwe straatnamen Wonen in Venray Nieuwe afdeling Projecten Evenementen in de maand maart plu PEEL EN MAAS Donderdag 3 maart 2005 - Pagina PEEL: Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl De gemeente Venray, Wonen Venray, Synthese en het Wijkplatform Brukske slaan de handen ineen. Samen met buurtbewoners gaan ze de groenvoorzieningen in de wijk Brukske opknappen. Braakliggende voorterreintjes, bomen die te dicht op de gevel staan en versleten plantvakken zijn immers vaak een doorn in het oog van de bewoners. Maar aan het eind van dit jaar behoren deze ergernissen tot het verleden. De initiatiefnemers willen met dit project de leefbaarheid in de buurt samen met de bewoners verbete ren. Een subsidie van de provincie en een bijdrage van de gemeente Venray en Wonen Venray maken dit mogelijk. Iedereen die binnen de rondweg Brukske woont heeft een uitnodiging ontvangen om mee te praten. Bewoners kunnen zelf aangeven of ze beplanting of ver harding willen in de groenstroken. In een aantal informatiebijeenkom sten wordt een plan opgesteld voor alle groenstroken in de straten van de binnenring. In het najaar wordt gestart met de uitvoering. Kijk ook eens op www.venray.nl Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Voorgenomen besluiten - Paul Burgmanstraat - Vaststellen straatnaam en hiermee herinvoeren van de straatnaam Paul Burgmanstraat voor het gedeelte van de Nieuwhuisweg/Ambachtstraat. - Makkenpad - Vaststellen straatnaam voor het bestaande onverharde gedeelte van de Nieuwhuisweg. - Merseloseweg - Vaststellen straatnaam voor het ontsluitingsweggetje naar het aanliggende plan van vijf bouwkavels. - De Heuvelaar - Vaststellen straatnaam voor het verlengde gedeelte van de bestaande Hoge Beek. - Gouden Leeuwplein en De Drie Kroonen - Vaststellen straatnaam voor de woonblokken c.q. woonstraten van het plan Gouden Leeuw. U kunt de desbetreffende stukken van 04-03-2005 t/m 14-04-2005 inzien bij de afdeling Publieksdiensten (tijdens openingstijden). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - tijdens de inzagetermijn - een schriftelijke zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstelI - Maasheseweg 69 - St. Jozefterrein - Gildestraat 4 - Joke Smitstraat 17 - Hoenderstraat 50 - Sterremuur 7 - Horsterweg 59 Sloopvergunningen - Testrik 5 - Veulenseweg 36 - Laagheidseweg 23 - Spurkterweg la, lb, lc en ld - De Hulst 2 vernieuwen/veranderen woning ba050057 tot langgevelboerderij standplaatsen woonwagens ba050038 ontwikkeling logistiek complex op bedrijventerrein De Hulst 2 U kunt de desbetreffende stukken van 4 maart 2005 t/m 1 april 2005 inzien. - Keizersveld perceel T 5154'ged. verzoek vrijstelling detailhandel in de volumineuze goederen, zwembaden, jacuzzi's en sauna's in te realiseren nieuwbouw ink0500349 U kunt de desbetreffende stukken van 4 maart 2005 t/m 18 maart 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. vergroten woning veranderen fietsenstalling berging/carport vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning verwijderen asbestplaten muur ba050075 ba050076 ba050077 ba050078 ba050079 ba050080 ba050081 slp050010 slp050011 Verleend Vergunningen verleend door - Stationsweg 149 - Sarabandestraat 16 - Meerloseweg 12 - Rosa Manusstraat 18 - Hoogriebroekseweg 23 - Aan den Heuvel - St. Jozeflaan 6 - Henseniusplein 14 - Kranendries 1 - Schouwburgplein 5 - Schouwburgplein 4 Burgemeester en Wethouders vergroten woning serre garage/berging vergroten woning garage/berging 16 woningen vergroten woning vernieuwen pui woning veranderen pui veranderen pui 22/02 22/02 22/02 23/02 24/02 22/02 22/02 23/02 23/02 24/02 24/02 ba040423 ba040444 ba040426 ba050021 ba040484 ba040431 ba040491 ba040506 ba040440 ba040494 ba040503 Reguliere bouwvergunningen eerste fase - Jaegerhofweg 5 vleesvarkensstal Sloopvergunningen - Twistweg 14c - Meerloseweg 12 - Acaciastraat 13 agr. bedrijfsgebouw stalling/berging vijf bedrijfsgebouwen 22/02 slp050003 22/02 slp040053 23/02 slp050005 De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing.van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - St. Ursulastraat 15a vergroten school ba040490 - De Hulst 11 vergroten werkplaats ba040497 - Ranonkel 14 zwembad ba050070 Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit aan de aanvrager - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar; maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17,00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13,00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 I Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56i Week 9 Venray krijgt diverse nieuwe straten en daarmee ook nieuwe straat namen. Onder andere in de nieuwbouwplannen Ruimte voor Ruimte aan de Merseloseweg. Ook het appartementencomplex De Heuvelaar aan de Noordsingel en Bestemmingsplan De Gouden Leeuw in het centrum moeten van een nieuwe straatnaam worden voorzien. In deze laatste projecten zijn al drie nieuwe namen bekend. Dit wordt De Heuvelaar in het verlengde van de bestaande straat De Hoge Beek. En in het plan De Gouden Leeuw komen het Gouden Leeuwplein en De Drie Kroonen. De Drie Kroonen was een herberg annex bierbrouwerij in het centrum gebied in de 17e eeuw. Daar is dus een thema vergelijkbaar met De Gouden Leeuw gehanteerd. Met het herinvoeren van de straatnaam Paul Burgmanstraat krijgen delen van de Nieuwhuisweg en Ambachtstraat ook een nieuwe naam. Voor het gedeelte met gevestigde adressen blijven de straatnamen Nieuwhuisweg en Ambachtstraat ongewijzigd. De onverharde weg van de Overloonseweg naar de Bosweg krijgt de naam Makkenpad. Goed, plezierig en comfortabel wonen is voor iedereen belang rijk. Daar is het beleid van de gemeente nadrukkelijk op ge richt. Een aantal grote woning bouwprojecten is momenteel in uitvoering. Bij het opstellen van de strategische beleidsvisie voor Venray kwamen de volgende uitspraken naar voren: van huisvesten naar wonen. En: Venray vervult alle woonwensen. De eerste uitspraak is gericht op het verhogen van de woonkwaliteit. De tweede betekent concreet dat Venray een gevarieerd woningaanbod wil kun nen bieden. Venray is aantrekkelijk om te wonen. Venray heeft een dorpskarakter met stedelijke allures en een hoogwaardig voorzieningen niveau. Het ligt in een landelijk gebied met ruimte en rust, waar den die voor de toekomst behouden moet worden. Daarbij profiteert Venray maximaal van zijn ligging. Het woningbouwprogramma sluit bovendien kwalitatief steeds beter aan bij de wensen van de woon consument. Het richt zich op een hoogwaardig aanbod voor alle categorieën woningzoekenden. Woningbouwprojecten Na een aantal jaren stagnatie is Venray nu klaar voor de uitvoering van een aantal grote woningbouw projecten. Die bieden woningen voor jongeren, senioren, alleenstaanden en gezinnen. Het Ambachtskwartier voorziet in veertig woningen voor bewoners van het huidige Schutters veld. Ook komen er woningen voor bewoners van De Wendel. Daarnaast is er ruimte voor sociale huur- en koopappartementen en een beperkt aantal grondgebonden woningen. Verder zijn er de in aanbouw zijnde starterswoningen aan de Noord singel en aan de Vlierstraat. Deze appartementen worden nog dit jaar opgeleverd. Daarnaast kennen we de grote uitbreidingswijk Brabander Aan den Heuvel. Deze locatie wordt bouwrijp gemaakt. Nog dit jaar start de bouw van de eerste woningen. Tot slot zijn de beperkingen van stank cirkels deels opgeheven en ontstaat er ruimte om woningen te bouwen op de dorpen. Hierdoor kunnen met name jongeren zich in het eigen dorp vestigen In mei 2004 is de ambtelijke organisatie flink veranderd. Van de veertien afdelingen zijn er nog zeven over. Eén ervan is nieuw: de afdeling Projecten. De re 2005 w« teurver schijn* den dit De gast nieuws] weeken beter, d balvere Hensen core m< doet m< gebless tegen Bi *Iaam: P; Leeftijd: Schoren Ifoonpl: "armer: flnderei leroep/ jouwbe dichiels; lub: SS! 'ositie: I ioogtef lehalen )ieptep ;eus ber torige c speelc este tn ooihof lechtste lrootst< per j leste bo este fill idere 1 'elinf P iooiste ipwind tavorieti Favoriet' Favorieti Favorieti Wie wót Wie woi Roermoi Leunen-] SSS'18-0 De afdeling Projecten bestaat uit een manager, acht projectleiders en drie jysselstei IVOC'OI [RC-Swi Meerlo-P V-Wa: polthee; .ottum-( Destan 1) Phil 2) Nick Soorten projecten 4) Gert De afdeling werkt aan algemene projecten en projecten gericht op stedelij5)Rob J ontwikkeling. Bij algemene projecten kunt u denken aan integrale hand- K^ené having, gebiedsgericht werken en het kwaliteitsplan voor het centrum. ')Sandt Stedelijke ontwikkeling omvat onder meer de ontwikkeling van industrie- terreinen en woningbouw als in Brabander Aan den Heuvel en de ke rkd or proost Bi en de ontwikkeling van De Gouden Leeuw en het Sint Servatiusterrein. In ,erena totaal is de afdeling bezig met veertig projecten. Kenmerkend voor al deze projecten is dat ze de burgers in hun directe omgeving raken. De afdeling Projecten houdt u dan ook regelmatig en op verschillende manieren op de hoogte van de ontwikkelingen. projectassistenten. Allen medewerkers met een grote diversiteit aan achteip gronden. Zij zijn er echt voor de begeleiding van de projecten, en dat is eejji breed scala. Daarin werken ze overigens nauw samen met de andere zes afdelingen binnen de gemeente. Daar is de inhoudelijke kennis vertegen- I woordigd. De gemeente heeft diverse vergun ningen verleend voor evenementen in Venray en de kerkdorpen. Hier onder vindt u evenementen en andere activiteiten in de maand maart waaraan de gemeente ver gunning heeft verleend of van plan is te verlenen. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten in de gemeente die een open karakter hebben en/of vergunningsplichtig zijn. 10 t/m 12 maart: Kies Techniek 12 maart: Feest 'Aege bojjum live', Oostrum 12 maart: Speelgoed- en kleding- beurs, peuterspeelzaal 't Ukkenest, Leunen 13 maart: Vlooienmarkt, gemeen schapshuis De Wis, Castenray 13 maart: Menwedstrijd, Ysselsteyn 18 en 19 maart: Kenteken graven en ruiten repareren, sporthal De Wetteling 20 maart: Kledingbeurs, gemeen schapshuis De Linde, Oirlo 20 maart: Koopzondag met braderie, centrum Venray 20 maart: Festiviteiten 50-jarig bestaan Bibliotheek Venray 26 en 27 maartVeldwedstrijden handboogschutterij, Merselo 27 en 28 maart: Red Stars Inter- Leunt ierie in ïte vier Jik verl lens m< de bal i staat Li 'CV c bpbezc De ka nationaal Tafeltennis Evenement, fan trai' sporthal De Wetteling 28 maart: Koopzondag Autobedrij-] ven Keizersveld moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Wet milieubeheer Besluiten 1. Jaegerhofweg 8 te Veulen - een oprichtingsvergunning voor Maatschap Clephas-Jacobs, Jaegerhofweg 8 te Veulen voor een vleesvarkenshouderij met een tuinbouw- en akkerbouw bedrijf. 2. Keizersveld 99 te Venray - een veranderingsvergunning voor Innovate Asmopak BV, Keizersveld 99 te Venray voor het wijzigen van een bedrijf waar de productie van verzorgende- en reinigingsproducten plaatsvindt. 3. Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn - ten behoeve van Paardekopweg 11/Puttenweg 108 te Ysselsteyn een gedeeltelijke intrekking van de milieuvergunning van F.A.M. Gommers, Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn voor een pluimvee- en paardenhouderij annex akkerbouwbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 3 maart 2005 t/m 14 april 2005 inzien. U kunt van 4 maart 2005 t/m 15 april 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneeru: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen Het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via telefoon 0800-8051 van Postbus 51 of via de internetsite www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op de internetsite van de Raad van State, www.raadvanstate.nl; Donderdag 3 maart 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray idstrij •witten :unen, item idere Ventvergunning is verleend aan del"1 de t( Koninklijke Harmonie Euterpe ünksacl Venray voor het venten met pot- (kg we grond op 5, 12, 19 en 26 maart inry°r^ Venray (behalve kerkdorpen). plasseH 15 maart: Infostandplaats Corris Bj over Stichting Multiple Sclerose De volgende collectes worden gehouden: 27 februari t/m 5 maart: Hersen- stichting Nederland Nat. Fonds Geestelijke Volksgezondheid SierloT 6 t/m 12 maart: Nationaal Jeugd parding. Fonds Jantje Beton Kirren? 13 t/m 19 maart: Nationaal Reumaedwinj porst w> fCrloren Inde taartdu fteyn o] fteynse feken Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofd reactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray send de Vainer 1 pinning pen. Rlijsta Pttersui Pelijk di pnderui' 'e uitW' Peffelt. ISVOC Heesakl het duel fier van

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18