Carnavals- Venray ondersteunt initiatieven bermmonumenten koopjes berden Vastelaovend same! Venray stimuleert recreatie buitengebied Peel en Maas en carnaval Ik Geen permanente bewoning Witte Vennen creatief mg¥oen DeMKB FIIMALE Nu met waanzinnige 10,- 19,90 €29,- Bandoetere Dodelijk ongeval dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! ho ve niers PIELHAZEN IUFFET Niets! J D 5 automatiseerder En verder: Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 De gemeente Venray gaat nieuwe richtlijnen hanteren voor het oprichten van monu menten en gedenkstenen ter nagedachtenis aan verkeers slachtoffers. De richtlijnen verschaffen duidelijkheid aan nabestaanden die een monu ment willen oprichten of al hebben opgericht, en zijn ook breder toepasbaar voor bij voorbeeld monumenten van slachtoffers van zinloos geweld. Steeds vaker verschijnen er aan de kant van de weg monumenten en gedenkstenen ter nagedachte nis aan verkeersslachtoffers. Het college merkt een grote behoefte bij nabestaanden om monumen ten op te richten. Wethouder Jan Driessen: "Deze monumenten leveren een belangrijke bijdrage aan de rouwverwerking en ze kunnen ook het veiligheidsbesef van medeweggebruikers verho gen. Bovendien kunnen ze wegge bruikers bewust maken van de risico's van het deelnemen aan het verkeer." Het college onder steunt initiatieven voor bermmo numenten en geeft hiervoor dui delijke randvoorwaarden aan. In 2004 heeft de gemeente Venray het aantal spontane monumenten en gedenktekens geïnventariseerd en een aantal nabestaanden uitge nodigd voor een gesprek met wet houder Driessen, portefeuillehou der openbare ruimte. Op basis van deze gesprekken heeft de gemeente een duidelijk beeld gekregen van de wensen en behoeften van nabestaanden over vorm en locatie van de monumen ten. Zo bleek dat de daadwerkelij ke plaats van het ongeval heel belangrijk is. Het college van B en W gaat dan ook zo coulant moge lijk om met het beoordelen van de plaats van het monument. Het staat het plaatsen van een monu ment op de gevraagde plaats toe, als de veiligheid van medewegge bruikers en bezoekers van het monument niet in gevaar komt. Verkeersveiligheid staat daarbij voorop. Het college laat ook de omvang en uitvoering van het monument zoveel als mogelijk aan de nabestaanden over. Echter wel binnen een redelijke maat voering. De gemeente toetst elke aanvraag voor een monument aan een aantal criteria. Op basis daar van geeft ze een schriftelijke toe stemming voor onbepaalde tijd. De kosten voor het monument en het onderhoud en schoonhouden van de locatie zijn voor rekening van de nabestaanden. Alle remmen los! Het Piëlhazenpak hangt klaar, de blikken erwtensoep zijn inge slagen, net als de euro's, schmink 'en peppillen. Ik ben er klaar jvoor: alle remmen kunnen los! la, ik heb er zin in. Effe onts tres sen. lekker genieten van een rotje bier, zingen, springen en «vingen: in een gezellig •Piëlhazenland. Eens effe door mijn agenda bladeren. Want vas- biele laovend 2005 is plannen gebla- imen zen. Ik heb de Piëlhazckrant net gespit (en heb nog pijn aan biele ijn ogen van alle puntjes, tre- senc s en streepjes op de a, o, i, u, vordk) en heb het programm Ie komende zes dolie dagen ïelemaal uitgestippeld. Zes ja, van donderdag tot en met dins- ig. Donderdagavond ga ik dc iazinnen temmen, vrijdagavond 'naar D'n Oldtimer, het cafe dat tijdens de vastelaovesdagen voor één euro een lekker pilsje voor je ipt, zaterdagmiddag naar de "latie van prins Richard en 's avonds naar het Hofbal. Handig: de laatste twee activiteiten vin den plaats in de schouwburg. Tussendoor effe twee kroketjes atie, bij Frieties uit de muur trekken jen daarna met een volle maag Jiup de schouwburg weer in. Na ven nachtje slapen is het zondag: 's morgens om 11.00 uur bezin nen in de Grote Kerk, 's middags naar de jeugdoptocht, de recep tie van de prins en de avond staat weer in het teken van gezellig aftanken in de schouwburg. Tja, je moet toch een beetje in vorm blijven! De maandag wordt het grote vraagteken van dit jaar. Wordt het een gezellige optocht- jdag met veel zon en sfeer, of een ;dag die compleet in het water Valt? Als ik SBS-weerman Piet Paulusma moet geloven, had de Piëlhaas toch beter een grote tent in het centrum van Venray kunnen plaatsen. Maar wie weet .laat Pluvius Venray dit jaar links ((rechts is ook goed) liggen en jkrijgt Venray zijn zonnig straat- jCarnaval. En anders is de joekel van een partytent (het zeil ein digt zo'n beetje aan de andere kant van het Schouwburgplein) van Paul Hulsman een goed alter- itief. En dan is het alweer dins- Wat vliegt de tijd als het is! Alhoewel de benen al iets zwaarder en de stem iets lager aan het worden is. Dinsdag: de dag van de boerenbruiloft. De •uwerij op het bordes, het met worst hangen en de optocht van {jalle burgers, boeren en buitenlui van Venray. En ik kan u vertellen: ''enrayse boeren zijn er een hele- loei! Natuurlijk eindigt de vaste- laovend weer met het Hofbal en officieel om 24.00 uur op de Grote Markt. En woensdag is het 'herring schelle'... maar helaas weer werkdag.... jullie wil len volgende week immers 'alles' )ver vastelaovend in Venray in Peel en Maas lezen? Vastelaovend same! Hannes CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl De bouwers leggen de laatste hand aan hun praalwagens, de carnavalspakken hangen mooi gestreken in de woonkamer klaar, de schmink is ingeslagen: alle remmen kunnen los! In veel plaatsen in het zuiden van het land is er vrijdag al een optocht voor de scholen. Ook volgen in het weekeinde talloze intochten van prinsen Carnaval, compleet met hun raad van elf en camavalsmissen in de stoet. Natuurlijk kunt u op Kabelkrant Venray de vas telaovend in de gemeente Venray weer op de voet volgen. De redactie van Peel en Maas en Kabelkrant Venray is camavalszondag, -maandag en -dinsdag 's middags bereikbaar. Vastelaovend same! Venray stelt een extra bijdrage van 17.000 euro beschikbaar voor tw.ee toeristisch-recreatieve pro jecten in het buitengebied. Eerder heeft de gemeente hiervoor al een bijdrage van 15.000 euro gereser veerd. Hiermee neemt de gemeente een actieve rol in biede reconstructie van het platteland. Het geld gaat naar de aanleg van vijf wandelroutes rondom de dor pen Ysselsteyn, Leunen, Veulen, Oostrum en Smakt en naar de realisatie van toeristische beweg wijzering in het buitengebied. Deze projecten zijn bij de provin cie ingediend door de Gebiedscommissie Venray Meerlo-Wanssum die zich bezig houdt met de uitvoering van de reconstructie van het plattelands gebied. Vanwege het groot aantal recreatieve projecten dat voor 2005 is ingediend, wil de provin cie hiervoor extra gelden beschik baar stellen en vraagt ook de gemeente om een aanvullende bij drage. De totale investering die met beide projecten is gemoeid, bedraagt ruim 66.000 euro. Naast gemeente en reconstructie doen ook de betrokken dorpsraden een duit in het zakje. De gemeente wil met deze bijdrage een actieve rol spelen bij de reconstructie van het platteland. Beide projecten zijn erop gericht om de toeris tisch-recreatieve infrastructuur in het buitengebied verder te ver sterken. Met de aanleg van de wandelroutes neemt de toeganke lijkheid van het platteland voor toeristen en recreanten toe. De uniforme bewegwijzering zorgt ervoor dat de toeristen gemakke lijker hun weg vinden naar allerlei voorzieningen. Het vrijmaken van geld voor deze projecten past ook in de toenemende aandacht van de gemeente voor toerisme en recreatie. In de loop van dit jaar verschijnt een beleidsnotitie waarin een visie op hoofdlijnen wordt gepresenteerd. Het college van B en W van Venray heeft besloten om perma nente bewoning van recreatiewo ningen in Pare De Witte Vennen niet te gedogen. De bewoners hadden hiertoe een verzoek gedaan bij de gemeente. De gemeente heeft permanent bewo nen van deze woningen nooit toe gestaan. En ze is van mening dat Een 45-jarige man uit Overloon is maandagmorgen bij een ongeval om het leven gekomen. De man reed met zijn auto over de Venrayseweg, komende uit de richting Venray, in Overloon. Door nog onbekende oorzaak is de man rechts naast de weg terechtgekomen. Bij de stuurcorrectie verloor hij de macht over het stuur. Daardoor schoot hij met zijn auto de rijbaan op en reed met de zijkant van zijn auto tegen de zijkant van een hem tegemoetkomende buurtbus, die werd bestuurd door een 59 jarige man uit Oploo. Door de aanrijding raakte de man uit Overloon bekneld in de auto. De 45-jarige man werd door het ongeval op slag gedood. Bij het ongeval raakte de bestuurder van de buurtbus en een zevental passagiers, in de le/ftijd van 15 tot 17 jaar gewond. Twee van hen zijn overgebracht naar net ziekenhuis in Boxmeer. het overtreden van de regelgeving niet beloond mag worden met een gedoogtoestemming. Dit geeft een verkeerd signaal aan de inwoners. De bewoners krijgen nog een jaar de gelegenheid om in een andere woning te gaan wonen. De gemeente is van mening dat bewoners en recrean ten veelal een verschillend leefpa troon hebben, waardoor spannin gen ktmnen ontstaan op het recreatieterrein. Om de ontwikke ling van Pare de Witte Vennen als een goede recreatieve voorzie ning te behouden en verdere ont wikkelingskansen te geven, wil het college dat de permanente bewoning op relatief korte ter mijn wordt beëindigd. Het college van B en W is van mening dat bewoners die de woning gekocht hebben voor permanente bewo ning, bewust het risico hebben gelopen dat de gemeente tot handhaving overgaat. Lees verder op p. 3 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. r Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 van E info@keutenvanloon.nl oon Carnavalszondag ----- en-maandag Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY !NL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-511466 Peel en Maas verschijnt in de carnavalsweek gewoon op don derdag 10 februari. Wel zijn voor deze editie de aanlevertijden gewijzigd. Sport- en verenigings- nieuws en de kerkelijke medede lingen dienen op zondag 6 febru ari voor 17.00 uur in ons bezit te zijn. Adverteerders dienen hun materiaal uiterlijk maandag 7 februari om 18.00 uur bij ons aan geleverd te hebben. Boekhandel Van den Munckhof is carnavals maandag en -dinsdag gesloten. De drukkerij is tijdens de carnavalsda gen voor familiedrukwerk geo pend van 9.00 tot 12.00 uur. De redactie van Peel en Maas en Kabelkrant Venray is carnavals- zondag, -maandag en dinsdag 's middags bereikbaar. Op kabel krant Venray ziet u zondag, maan dag en dinsdag tal van sfeerim pressies van de vastelaovend in Venray, met tientallen kleurige foto's. Aswoensdag in bij Van den Munckhof BV (bijna) iedereen weer gewoon (nou ja) aan het werk! Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS WIJ KEUREN ALTIJD GOED -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE .^7^- Officieel Serviccdcnlcr GKZELl.KNB.VAN 8 58 IJ KA YSSELSTEYN TEL. 0-178-541945 KAX; 1)478-541876 E-mall: VAKGARAGE o GOM MANSEN DEWn .NL Internetsite: WWW.GOMMANSKNDKW 11 jNL bedrijfsautomatisering hu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Honderdzesentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 3 februari 2005 EEL EN MAAS Wiel en Stien 65 jaar gelukkig getrouwd Kunst Cultuur 8 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Sport 17-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Kerkelijke diensten 22 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 mviv. rongenvof. nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1