Freek Mijling vierde op Jumping Amsterdam Sabina Larmené* Modorlanrlc Iramninono Titel lonkt voor HV Manual G Peters Rit kampioen hoofdklasse libre Patrick v.d. Beuken tweede op EK G-judo Unicef bridgedrive Eerste verlies heren Summa/Red Star: Sets duren te lang voor Set Up Manual: Bowlen KHBV Diana Jeugdbowlen Set Up FEEL EN MAAS Springruiter Freek Mijling uit Venray heeft een fantastische preatatie gele verd door tijdens de zeer hoog gedoteerde finale van de jumping jackpot com petitie op internationaal concours Jumping Amsterdam een vierde plaats te behalen. Met deze prestatie bewijzen Mijling en zijn paard Paulina over uitzonderlijk talent te beschikken, want de combinatie heeft nog geen jaar wedstrijderva ring. Bovendien werd gereden tegen de hele professionele top uit Nederland in de klasse M. Jumping Amsterdam is het sportieve hoogtepunt op Nederlandse bodem voor wat betreft de internationale winteragenda. Daarnaast kent de finale van deze prestigieuze competitie een extreem hoog prijzengeld, namelijk 36.000 euro te verdelen over de prijswinnaars in de finale van alleen al de klasse M, de een na hoogste klasse. De combinatie had zich gekwalificeerd via selecties in het hele land, waarbij in de halve finale in Hengelo een prachtige tweede plaats werd behaald. Vorig jaar wonnen Freek Mijling en Paulina al de Limburgse en Nederlandse titel in de klasse L. Donderdag 3 februari 2005 - Paginate; Met alweer de achtste overwinning op rij komt het kampioenschap voor het heren seniorenteam van HV Manual erg dichtbij. Sittardia werd in eigen hal met 19-24 teruggewezen. De gastheren, qua verliespunten de nummer drie van de ranglijst, werden na het beginsignaal direct onder druk gezet door een aanvallend ingesteld Manual. Via Erik Weijzen en Bennie Beekers werd snel een 0-2 voor sprong genomen. Dankzij een gewel dige uithaal van de rechteropbouwer van Sittardia werd de marge gehal veerd. Patrick van den Broek, zoals altijd startend op de linkerhoekposi tie, passeerde makkelijk zijn tegen stander met een schijnbeweging om zo de 1-3 aan te tekenen. Het vooraf bepaalde spelplan, kon maar gedeel telijk gespeeld worden. In hoog tempo de bal van hand tot hand laten gaan had tegen de Zuidlimburgers succes. Sittardia had wel van de laat ste nederlaag tegen de Venraynaren geleerd snel terug in de verdediging te komen, om de snelle tegenstoot te voorkomen. Dit lukte aanvankelijk en na de mindere beginfase kreeg Sittar dia met een stevig defensief blok vat op het Venrayse spel. Dit leidde na een 20 minuten spel zelfs tot een voorsprong voor de Sittarders. Maar het harde aanpakken van Sittardia kon regelmatig voor de goed fluiten de scheidsrechter niet door de beu gel, met enkele strafworpen tot gevolg. Zeer verrassend maakte San- der Barents eerder dan verwacht, na een schouderblessure, zondag zijn rentree bij Manual. Afgesproken was dat hij de strafworpen voor zijn reke ning zou nemen. Van enige hinder was gelukkig geen sprake. Met 4 uit 4 deze wedstrijd bleek hij bijzonder doeltreffend. Toch bleef Manual, ondanks de achterstand, volharden in de vooraf afgesproken spelwijze. Via Paul Klomp, die dwars door de verde diging kon lopen, en weer Van den Broek bleven de Venraynaren goed bij, met een 10-9 ruststand tot gevolg. In de tweede helft werd door beide ploegen op de aanval gespeeld. Qua scores hield Sittardia de Venrayse ploeg steeds achter zich. Tot 14-12 was de voorsprong voor de Sittarde- naren. Daarna keerde het spelbeeld. Manual leek de betere conditie te hebben. Beekers, Weijzen en Van den Broek brachten de Venrayse ploeg op een voorsprong die niet meer werd afgestaan. Het goede keeperswerk van Hans Kersten zorgde in deze fase voor een flinke steun in de rug, waar door er aanvallend minder druk op de ketel kwam. Gelukkig bleek de ver dediging aan Sittardse kant steeds brozer te raken en er vielen steeds vaker gaten in de Sittardse muur. Met nog 12 minuten te gaan stond Joost Ueberbach vrij op de cirkel en ook dit buitenkansje werd benut. De over winning en het kampioenschap kwa men steeds duidelijker dichterbij en dat idee leek Manual te sterken. Twan Hawinkels en Jo de Jonge zorgden zelfs voor een ruimere marge 17-21. Met nog drie minuten te gaan was de wedstrijd gespeeld. Voor de statistie ken waren Klomp, Beekers en Barents nog doeltreffend. Eindstand 19-24. Na afloop alleen lachende gezich ten aan Venrayse zijde. Het commen taar was dan ook uitbundig, Klomp: "Super zo'n resultaat hier neer te zet ten, zeker omdat we hier twee maal al kansloos verloren. Zoals al het hele seizoen doen we het met z'n allen, acht man die scoren onderstreept dat. Dit kan niet anders dan met het kam pioenschap eindigen." Topscorers Manual: Barents 7, Bee kers 4, Van den Broek 3- Uitslagen: Heren senioren Sittardia4-Manual 1 19-24 Heren A Manual 1-BSAC1 8-14 Jongens B Wittenhorst 1-Manual 1 25-40 Jongens C Manual 1-Merefeldia 1 12-7 Dames A SWHl-Manuall 12-7 Dames B Manual 1 -Explosion2 12-2 Meiden Cl Lorealó-Manuall 68 Meiden Cl Manuall-BevoHC 18-4 Meiden C2 Pex Maasbracht-Manual 11-2 G. Peters Rit is tijdens de finale van de hoofdklasse libre klein, afgelopen weekend afgewerkt in partycentrum De Witte Hoeve in Venray, kampioen geworden van het district Nijmegen. In de eerst ronde trof G Peters Rit A Melis en won de partij in 30 beurten, de latere nummer 2 van het toernooi. Winst was er ook voor H Nabuurs in zestien beurten en voor E vd Hoogen in 29 beurten. Verlies van H Nabuurs in de tweede ronde van A Melis en winst voor E vd Hoogen en G Peters Rit hadden de beide spelers met vier punten de leiding gedeeld. In de derde ronde kwam er een kleine ver schuiving in de stand. Koploper E vd Hoogen verloor van A Mefis in slechts dertien beurten, met een slotserie van 100 caramboles en klom A Melis hier door van de vierde naar de tweede plaats. Medekoploper G Peters Rit won in de derde ronde van H Nabuurs zijn clubgenoot uit Oploo, zij het weer in een marathonpartij van 31 beurten waardoor zijn moyenne nooit meer hoog zou eindigen. Hij stond hierdoor wel als enige met zes matchpunten eenzaam aan de leiding. In ronde 4 kwam de spanning totaal terug doordat A Melis zijn goede par tij van de vorige partij nog ging over treffen. Hij scoorde de 180 carambo les in slechts elf beurten met een Huisleague-uitslagen: le Klasse: Pinhunters-Jamin 9-19 La Mousse-Scores 10-18 Café de Buren-v.d. Boomen 24-4 Sigma's-Telecora 4-24 2e Klasse: Close Encounters-Plus v.Dijck 11-17 Club Up-Nitwits 7-21 v. Rensch-Red Arrows 9.5-18.5 Hit&Miss-Strikers 18-10 Trioleague: Pinhunters-Hit&Miss 15-6 Sigma's-Plus v.Dijck 18-3 Crash-Jamin 10-11 Kuijten Ass.-Bokual/Mijling 2-19 A.W.I.-Proshop 7-14 Nutrivisie-Joepies 1-20 Dubbelleague: In the Pocket-DOK 6-12 Twan Peeters-Wakers 2 4.5-135 Wakers 1-EMS 18-0 The Marks-Strikezone 9-9 Nationale Trioleague: de dames van Restaurant Bowling Venray, uitko mend in de le klasse, wisten in de vijfde ronde slechts 4 van de mogelij ke 14 punten te behalen en blijven op de 7e plaats staan met 24 punten, zes punten achter de nummers vijf en zes. De heren van Café de Buren deden het uitstekend in hun vijfde ronde in de 4e Klasse. Er werd alleen verloren van koploper Coumans en door de behaalde 12 punten steeg Cafe de Buren met 44 punten naar de tweede plaats. Bedrijfsbowlingcompetitie: in de vijf de speelronde van de derde klasse kwam koploper Nestlé 2 niet verder dan een 14 -14 gelijkspel tegen Frans- sen Keukens, maar behield de leiding voor Bouwbedrijf Raedts 1, dat met 20 - 8 won van Geelen Beton 1Nestlé 1 verraste Schelbergen Tandtechniek door de wedstrijd met 19-9 winnend af te sluiten. In de 4e klasse streden Wijnands Buitenbedrijf en Custers Hydraulica om de leidersplaats. Wij nands Buitenbedrijf won overtuigend met 23 - 5 en nam de leiding over van Custers. Restaurant Bowling Venray 1 kon het niet bolwerken tegen Ruhl- Haegens-Molenaar2, maar bleef ondanks de 8 - 20 nederlaag derde. Kersten Europe bleek met 18 -10 net te sterk voor Beautysalon Margo. Zaterdag werden bij Houts- Welvaren de senioren kampioenschappen ver schoten, Hier vocht J. Hermsen een verbitterd duel uit om de eerste plaats. Na een mooie match eindige dit in de tweede plaats. Een andere Venraynaar, werd mooi derde. Hier gaat het gezegde van oefening baart kunst zeer zeker op. Zondag werden in Sittard de rayonkampioenschappen gehouden. Hieraan namen de jeugd- schutters Lars en Kay de Groot en Syl- vain Leblond deel. Zij wisten zich ondanks hun geringe ervaring ver dienstelijk staande te houden. Bij St. Willibrordus in Milheeze waren ze te gast voor de indoorkamp. Hier mocht W. van Ooi wederom op het erescha votje plaatsnemen met een tweede plaats. A. Thijssen veroverde een vijf de plaats. M. Deul presteerde wat onder zijn kunnen en eindigde rond de tiende plaats. Zondag 11.00 uur onderlinge match met de barebow. hoogste serie van 113 tegen H Rul- lmann. Door een remisepartij van G Peters Rit tegen A Zeelen liet de kop loper een puntje liggen maar bleef hiermee nog wel aan de leiding. Door de winst van H Nabuurs tegen E vd Hoogen in dertien beurten bleef hij op de derde plaats staan. Bij het spelen van de laatste ronde stonden G Peters Rit op zeven punten en A Melis op zes punten maar had den elkaar in de eerste ronde reeds getroffen. Door dat G Peters Rit in 21 beurten geen fout maakte tegen E vd Hoogen bleef hij onbedreigd voor de districtstitel. De winst van A Melis op A Zeelen in zeventien beurten kon hier niets meer aan veranderen. Door dit eindresultaat gaan de twee beste spelers naar de gewestelijke finale wat op 11 t/m 13 maart in district Den Bosch gespeeld zal worden. De winnaar daarvan gaat naar het Neder lands kampioenschap op 22 t/m 24 april in Almere. De eindstand: MP Moy HS 1 G Peters Rit Luctor 9 6.76 43 2 A Melis BCOV 8 8.84 113 3 H Nabuurs Luctor 6 7.50 65 4 E vd Hoogen Kaketoe 4 6.76 33 5 H Rullmann Moira 2 6.24 66 6 A Zeelen Biljartlustl 5.95 40 Uitwisseling: Venray heeft de tweede uitwisseling in eigen huis in haar voordeel weten te beslechten. In deze wedstrijd tegen Boekei, Mill en Veghel, waren de onzen ditmaal de sterkere met 3054 pinfall, gevolgd door MUI (3001), Boekei (2889) en Veghel met 2849 pins. Er werd dus goed gespeeld en dat leidde o.a. tot twee nieuwe persoonlijke records. Jeroen Bergmans wist zich te verbete ren tot 168 en Mark Houtappels ver raste zich zelf waarschijnlijk het meest met een game van 164. Ook de 165-game van Willem Denissen, de 164 van JeUe Creemers en de 156 van Robbert Jansen mochten er zijn. Ken Litjens (119,5 gemiddeld) was even eens goed op dreef en scoorde bijna 30 pins boven zijn gemiddelde. De beste speler was Jeroen Bergmans met 154 gemiddeld. In de tussenstand gaat Boekei nu met 6039 pinfall aan de leiding; Mill kon de tweede plaats vasthouden met 5824 pins; Venray schoof met 5789 pins een plaatsje op en Veghel sluit nu met 5618 pins de rij. Komend weekend is er wegens Carnaval geen bowlen. Uitslagen: Dames Set Up 1-Jokers VC 04 Hovoc 2-Set Up 2 3-2 Brovoc-Set Up 3 1-3 Brovoc 2-Set Up 5 4-0 Jeugd Set Up MCl-Civitas 2-0 Set Up MCl-Athos 2-0 AV Flash-Set Up MC2 2-0 Holyoke-Set Up MC2 2-0 Set Up Nivo 5-Hovoc 5 1-1 Set Up Nivo 5-Hovoc 6 2-0 Set Up Nivo 2 werd 2e in de poule Set Up 3 (nivo 2>HVC 1 5-0 en 4-0 Set Up 3 (nivo 2>NVC 4-0 en 4-0 Heren Recreanten Set Up 1-VC Pansign 3-2 Set Up 2-VC Ysselsteyn 1-3 Set Up 4-VC Grashoek 2 0-4 Dames Set Up 3-Wanssum 1-3 Velden-Set Up 4 44) I.v.m. carnaval het komend weekend zijn er geen wedstrijden. Het week end van 12/13 februari is een inhaal- wèekend, er worden dan slechts enkele wedstrijden gespeeld, Programma: 12 feb.: Dames VC Pansign 2-Set Up 2 17.00 13 feb. bekerwedstrijd: Dames 1 speelt op deze dag in Meijel, sporthal de Korref, een wedstrijd in de 4e ronde. Set Up-Aspargos 15.15 Heren op zondag 13 februari VC Velden 1-Set Up 1 10.00 HVC 4-Set Up 4 10.00 Dames Do. 17-2 Set Up 1-de Tijd 20.30 Set Up 2-Revoc/VCB 4 20.30 De 2e helft van de contributie zal bij degene die ons gemachtigd hebben binnenkort afgeschreven worden. In de week van carnaval zijn er voor de jeugd-teams geen trainingen (op camavalszaterdag dus nog wel). Ver der is er geen training voor de senio ren op maandag 7 februari en dinsdag 8 februari. Sabina Larmené werd afgelopen zondag dikverdiend Nederlands kam: pioene Sabina Larmené is afgelopen zon dag Nederlands tafeltenniskampioene geworden bij de B-licenties. In Pan- ningen wist ze in de finale teamgeno te Kelly Willems met 3-1 te verslaan. Sabina verdiende daarmee haar A- licentie terug en mag tevens meespe len op het NK-A in Heerlen op 5 en 6 maart. Als verliezend finaliste mag Kelly eveneens aan dit toernooi mee doen. Beide speelsters van TTV Summa/Red Stars speelden een zwaar toernooi en legden een lange weg af naar de finale. Sabina was vooraf de grote favoriete voor de titel en dat legde toch een druk op haar. In haar poule wist ze zich als tweede te plaat sen voor de hoofdronde, waarna haar meteen de lastige Janine Huiden wachtte. Deze noppenspeelster dwong Sabina tot de voUe vijf games. Ook KeUy eindigde als tweede in haar poule na verlies van Naomi Schelf hout. Hiermee ontliep ze echter een voortijdig treffen met Sabina: Schelf hout verloor in de kwartfinale kans loos van Sabina. Kelly bedwong eerst Brenda Schut met 3-1 om eveneens de kwartfinale te bereiken. Daarin ver sloeg ze in vier nipte games de gelou terde Mariëtte Holtermans. De beide halve finales bleken twee prachtige en ontzettend spannende wedstrijden. Kelly ontmoette Anne- marie van der Kwast van wie ze onlangs in de eredivisie nog verloor. De taaie verdegigster had deze keer echter geen afdoende antwoord opKelly's effectvolle topspin: de par tij ging in 3-1 naar Kelly, In de andere halve finale leek Sabina af te stevenen op een eenvoudige 3-0 zege op Sue- Ann Leong, speelster van Branders- stad dat eveneens in de eredivisie uit komt. Na een 2-0 voorsprong v Sabina ontspon zich echter een spr, nende en mooie partij, toen Le i sterk terugkwam. Een wedstrijd lange en spectaculaire rally's. Uit delijk wist Sabina in de vijfde g;,. met 13-11 de partij naar zich tot trekken. In de finale troffen dus twee i moeide speelsters elkaar en dat bb: ook uit het verloop van de partij, i routine van Sabina bleek voldoe om Kelly van zich af te houd - behoudens één sterke game j- Kelly. Een terechte winnares derh?. in een voor Summa/Red S». geslaagd kampioenschap. Op zondag 6 maart organiseert het Regionaal Comité Unicef Venray haar derde bridgedrive. Het is dan halfvas ten en de traditie van de afgelopen jaren wordt weer in ere gehouden. Op deze zondag wordt er een gezelli ge bridgedrive georganiseerd in de Witte Hoeve te Venray. Alle bridge clubs in Venray en omgeving hebben een uitnodiging ontvangen.,De afgelo pen weken werden ze al overspoeld met georganiseerde activiteiten voor goede doelen, maar deze bridgedrive is een jaarlijks terugkerende activiteit. Ze hopen dan ook dat alle bridgers zich op deze zondagmiddag willen inzetten voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties die zich in de wereld inzet voor kinderen in moeilijke situaties. U kunt deze orga nisatie steunen door deel te nemen aan deze bridgedrive. De bijdrage is dit jaar hetzelfde gebleven als vorig jaar en daarvoor bieden ze een bridge- middag die vooral door gezelligheid wordt gekenmerkt. De vrijwilligers van Unicef verzorgen deze middag met borrelhapjes e.d. Ze starten om 13-00 uur en de zaal is open vanaf 12.00 uur. Steun deze activiteit en geef u op. U kunt zich opgeven door een bedrag van 15,- per paar over te maken op rekening 15 39 20 300 t.n.v. Regionaal Comité Unicef te Ven ray. Als betalingskenmerk duidelijk de beide namen vermelden en aangeven of men in de rokersruimte wil bridgen. Betaling moet 19 februari binnen zijn. Inlichtingen bij Ann Peet- jens(0478)589823. Het herenteam van Summa/Red Stars leed zaterdag zijn eerste neder laag. Tegen het uit de eredivisie gede gradeerde VDN-Salamanders werd met 4-6 verloren. Hoewel hier vooraf voor getekend was, bleek er zaterdag meer in te zitten. Vier van de zes ver- liespartijen gingen over de volle vijf games, waarbij de Venraynaren net iets ongelukkiger waren. Uiteindelijk bleef het bij vier punten: twee door Theo Boon, terwijl Frank van der Vleuten en Patrick Zwiers elk een maal wonnen. De heren staan nu vier de in de eerste divisie, poule B. De achterstand op koploper Unicum bedraagt slechts twee punten. De dames ontvingen zaterf herfstkampioen NAK/Den Helder; zoals verwacht werd dit een kanslii missie: 0-7. Desondanks kondeni; r dames terugkijken op een goede ri" strijd. Sabina Larmené en Sans<\ Leijten hadden in het dubbelspel li; sen op gamewinst (13-15) en Kb*. Willems liet Ana Gogorita met sdr vrijkomen (11-13,8-11,8-11). Hoef daadwerkelijke winst nog ver lijkt, kruipen de jonge speelsters la?' zaam naar het niveau van deze 10 pers toe. Patrick v.d. Beuken is afgelopen weekeinde naar de Europese kampioen schappen judo voor mensen met een verstandelijke beperking in België geweest. Daar heeft hij een mooie verdiende tweede plaats weten bemachti gen. Er deden 150 judoka's uit acht verschillende landen mee. Na een openings ceremonie heeft prinses Astrid van België het startsein gegeven. De Nederlan ders hebben goed gescoord ze gingen met maar liefst zes kampioenen naar huis. Patrick v.d. Beuken van Sportinstituut Verhagen uit Venray werd tweede. Er was maar een judoka sterker dan hem, dat was de Belg Patrick Knuyt. V.d. Beuken heeft de wedstrijden overtuigend gewonnen. Zo had de Belg ook weer overtuigend gewonnen van Patrick. Dit was voor het eerst dat er een Europese kampioenschappen werd georganiseerd voor mensen met een verstandelijke beperking. Deze worden genoemd de Special Olympics Europe, in 2007 wor den voor het eerst de World Special Olympics gehouden in Chang Hay. Wel licht dat er meer judoka's van Verhagen naar toe mogen. De volleybaldames van Set Up konden zaterdagavond op het centrecourt van sporthal 't Brugeind in Meerlo niet winnen tegen Jokers. De gasten uit Maast richt gingen met een 0-4 zege naar huis. Set Up had een fantastische sfeer gecreëerd in de Meerlose sporthal. Rond het speelveld waren tribunes geplaatst, waardoor de aanwezige toeschouwers het duel van dichtbij konden meemaken. Helaas konden de enthousiaste fans niet op een overwinning wor den getrakteerd. Set Up vocht voor iedere bal, maar kwam in de slotfase van iedere set tekort. De thuisploeg nam telkens een voorsprong, maar verspee die iedere keer weer als het twintigste punt op liet scorebord stond. Zo ging eerste set met 22-25 verloren en de tweede en derde spannende sets respectievelijk 27-29 en 26-28. In de vierde set hadden de Meerlose volley dames hun kruit blijkbaar verschoten, want die ging relatief eenvoudig met 25 naar Jokers.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17