Cadeaus voor het goede doel rv- Jubileumkrant voor 't Knölleke "De slagroom op de taart" Win een reis! Jeugdhockeybal MCHV v4 Carnaval in Dingus hockeybal Tim I jeugdprins de Karklingels Boerenbruidspaar Bliekers Maashees A Kinderoptocht Venray Hazinnen op pad PEEL EN MAAS Donderdag 3 februari 2005 - Pagina 15 4x11 jaar vastelaovend in café Hulsman Het was er haast bij inge schoten, maar het kon toch niet onopgemerkt voorbij gaan. Dit jaar is het immers voor de 44e keer dat er in café Hulsman vastelaovend wordt gevierd. En hoe! Want zeg nou zelf: welke vastelaovendvier- der is tijdens de vastelaovend in Venray nou nog nooit 'Beej Truus' geweest? Reden dus voor een bomvol programma enmaak kans op een reis! Iedereen die voor 25 euro aan munten koopt bij Hulsman krijgt een lot. Met de loten maken de bezoekers kans op een vierdaagse reis voor twee personen naar Ierland of een van de vele andere prijzen. Wel dient iedereen op carnavalsdinsdag vanaf 21.00 uur persoonlijk aanwezig te zijn in café Hulsman om voor de prijzen in aanmerking te komen. Verder staat het programma bol van de Venrayse en Limburgse muziek, aangevuld met Duitse schlagers en live-optredens. De muzikale regie is in handen van Henri van Helmond, die vrijdag tijdens het LVK voor de nodige sfeer zorgde. Op zaterdagavond is er een optreden van J3, de keis versie van K3 uit Hegelsom. Ook treden de artiesten van de vastela- oves-cd in het café op. Op zondag is er vanaf 16.11 uur het Vastelaovespodium. Iedereen die een liedje wil zingen of muziek wil maken, is hierbij wel kom. Onder meer de zusjes Koonings uit Ysselsteyn, tweede op het LVK voor de jeugd, verzor gen een optreden, evenals de inmiddels 6x11 jaar oude Hayke Peeters met o.a. de Discodans. Wie nog mee wil doen, kan zich melden bij Henri, tel. 513915 of hvanhelmond@yahoo.es 's Avonds is er een optreden van Heino en van Johny de Jainero en zijn Braziliaanse carna- valsact. Op maandag is er aanslui tend aan de optocht het Grote Optochtbal, met optredens van Ger Janssen, J3 en De Schintaler. Op dinsdagvond wordt de vas telaovend bij Hulsman afgesloten met het "Grote schoenkelend naor ut baokebal" en de eerder genoemde loterij. Mooie actie van trio en boerenbruidspaar De prinselijk trio van De Piëlhaas en het boerenbruid spaar hebben onafhankelijk van elkaar besloten om tijdens de recepties met de carnavals dagen geen cadeaus te vragen, maar een bijdrage voor het goede doel. Prins Richard en zijn adjudanten schenken het geld aan zuster Gerdie Muijsers in Sri Lanka, het boe renbruidspaar Frank Claessens en Mariëlle Pouwels wil met de opbrengst van de receptie ernstig zieke kinde ren in Nederland steunen. Frank Claessens en Mariëlle Pouwels hebben besloten de opbrengst van de receptie op dinsdag 8 februari (16.45 uur in de foyer van de schouwburg) te schenken aan doelen die activitei ten ondersteunen voor ernstig zieke kinderen. Te denken valt bijvoorbeeld aan het Ronald McDonald huis en Villa Pardoes. "Op dinsdag 8 februari worden wij in de onecht verbonden, vindt er een receptie plaats en is er een groot feest", vertelt Mariëlle." Maar er zijn genoeg kinderen die al die feestelijkheden moeten mis sen, omdat ze heel ziek zijn." Om toch wat voor die kinderen te kunnen doen, heeft het bruid spaar besloten de opbrengst van de receptie aan enkele goede doe len te geven, goede doelen die activiteiten ontplooien uitsluitend voor deze groep kinderen. "Misschien dat we op deze manier ook deze kinderen een heel klein beetje kleur in hun leven kunnen geven", vult Frank aan. Tijdens de receptie zal er een melkbus in de foyer staan, waarin u uw bijdrage voor deze goede doelen kunt deponeren. Ook het trio, prins Richard I en zijn adjudanten Geert en Nico, heeft besloten om iets te doen voor het goede doel. "Wij denken tijdens deze dagen van feesten niet alleen aan de hazen en hazin- nen van Rooj, maar ook aan hazin- nen in Sri Lanka", vertelt prins Richard. "Zuster Gerdie Muijsers is er daar één van. Zuster Muijsers is als moeder-overste van de Orde van Moeder Theresa al jaren op het door de zeebeving getroffen eiland actief met de opvang van vooral arme (wees)kinderen. Op dit moment is zij druk bezig met de opvang van de duizenden dak lozen in dat land. Als u voorne mens ben ons iets te geven, ver zoeken wij u dit presentje te schenken aan Gerdie Muijsers. Wij hebben tijdens de receptie op zondag 6 februari een ton klaar staan waar u uw bijdrage in kunt doen", aldus prins Richard. een vrije gift. In de krant staan natuurlijk de programma's, voor woorden van de oud-prins en de nieuwe prins en niet te vergeten de jeugdprins. Maar ook bevat de krant veel foto's en kolder. Die kol der wordt gedurende het het hele jaar verzameld, we zijn natuurlijk heel attent op dingen die in het dorp gebeuren. Wij zetten elk jaar met een club van een man of dertig het boekje in elkaar, allemaal leden en oud-leden. Alleen de wagenbou wers zijn er niet bij want die zijn druk met de wagens bezig." In 33 jaar moet er toch veel ver anderd zijn? "Jawel", vertelt Litjens verder. "In het begin waren het iets van drie- of vierhonderd boekjes. Nu zijn het er 1100. Toen drukte Harrie Beerkens uit Venray de krant nog. Hij zette samen met zijn gezin de krant in elkaar. Beerkens werkte toen bij Van den Munckhof in de drukkerij en werkte er voor z'n eigen nog wat bij. Maar hij is er op een gegeven moment mee gestopt en toen hebben de jongens van Ouwerkerk het overgenomen. Zij beschikten over een stencilap paraat en hebben het werk enkele jaren gedaan. Uiteindelijk zijn we bij de Drukshop terechtgekomen en vanaf dat moment zijn we zelf gaan rapen." En wat vindt de nieuw prins, Marcel d'n Urste, oftewel Marcel Vogelsangs, van de krant? "Het is een jubileumkrant en alleen daar door al zeer bijzonder. Een mooie krant, alleen die foto op de voor kant hè... Die foto van mij. Nou ja. Haha! Maar elk jaar als ik de krant in handen krijg, ga ik haar meteen van voor tot achter lezen. Net als iedereen dat doet. Een teken dat iedereen er dolenthousiast over is." Komende zondag zal de kinder optocht weer door de Venrayse straten trekken. Om ongeveer 14.33 uur zullen weer vele kleur rijk verklede kinderen zorgen voor een bonte stoet. Het thema dit jaar is: een reis rond de wereld. Ook dit jaar zal de optocht weer trekken over de gebruikelijke route: opstellen in de Patersstraat, de route: Grotestraat, Grote Markt, Marktstraat, Hoenderstraat, Langeweg, Merseloseweg, Schouwburgplein, Henseniusstraat en ontbinding bij de Hazehut (de jeugdtent). De voorlopige opstelling is: 3. Smits ieder kleurke het zien aege geurke 5. clermonts Weej hebbe ok un mobieltje 7. Kateman Joekskapel Moj Zat 10. van Ham De wereld op zien kop 11schaeffers Rooj is mien wereld 14. Jansen Werrelde meense 16. Aben Joekskapel Rats dur Neve 17. Wijier os bijdrage as hazekeu- tels vur de neeje Eurolanden 20. Duisters Rijst rond de wereld 25. Hoex Um te boake 28. Gommans Weej hebbe al hieël wat rundjes rond de wereld gevlo- ge 32. Ponjee oost west.. 40. Janssen Jeugdjoekskapel Noeët zat 42. Scouting Venray Met lange Doener de hele wereld rond 49. Arts familie van jeugprins Dion 50. v.d. Sterren Prinsenwagen Hazekeutel De deelnemers worden ver zocht hun optochtnummerbord- jes tussen 13-30-13-45 uur op te halen in de jeugdtent. Opstellen om 14.00 uur in de Patersstraat. Heb je alsnog zin om mee te doen, dan kun je je voor de optocht nog inschrijven van 12.15-13-15 uur. Voor een soepel verloop van de optocht zou het fijn zijn als de bewoners aan de route hun auto's of andere optochtobstakels tijdig elders plaatsen. Op donderdag 3 februari vie ren alle dames uit Venray en omgeving de Hazinneaovend. Traditiegetrouw gaan alle Hazinnen naar die cafés waar het Hazinnenschild boven de deur hangt. De avond begint om 20.22 uur op de Grote Markt met de uit reiking van de Hansworst aan de joekskapel Rats d'r Nève. Rats d'r Nève heeft deze onder scheiding weten te bemachtigen op de Hazinneaovend 2004. Volgens de vele Hazinnen waren zij de beste of origineelste joeks kapel. Na de opening gaan de Hazinnen samen met de joekska- pellen op pad om zo in alle cafés een stempel te bemachtingen, Vrijdag 4 februari 2005: Café: Classic Rock Café met Bennie en Bas. Avondvullende ouderwets vertrouwde Dingus rock met veel aandacht voor de echt goede rock en hardrockmuziek. Aanvang: 19.00 uur. Entree: gra tis. Zaterdag 5 februari 2005: Hardcore Impact 39, terug van een dik jaar weggeweest om elders in het land te kunnen draai en; DJ Ruff Ryder! Area 1 Hardcore: DJ Ruff Ryder, DJ Die- Móon, DJ Bassweiler versus.E- Razor, DJ Yesheads, Area 2 Chill Out: DJ Ramoniac, DJ Ricor, DJ Untamed, DJ Brain, DJ Poelik, Hosted by: MC The Hardest. Vanwege het feestkarakter van deze echte onvervalste Venrayse editie en omdat het nu eenmaal carnaval is, een support act van het clownsduo Snitz Snatz. Café en kassa open: 19.00 uur, Zaal open: 21.00 uur, Hardcore Impact gaat door tot in de vroege uurtjes. Entree: zeven Euro. Zondag 6 februari 2005: Café: Rock en Hardrockfeest in een car navaleske sfeer op z'n Dingus. Een keur van de beste DJ's uit de Dingus stal. Aanvang: 19.00 uur. Entree: gratis. Maandag 7 februari 2005 (mid dag): Bier en fris deze middag voor één euro! Van 13 30 uur tot 17.00 uur. Natuurlijk geen entree. Maandag 7 februari 2005 (avond/nacht): Hardcore impact 40, special guests: de dj's Quickswitch en R2B, Café en kassa open: 19.00 uur. Zaal open: 21.00 uur. Gaat door tot in de ochtend. Entree: zeven Euro. Dinsdag 8 februari 2005: Punk en :.j punkrock café met optredens van twee bands: de punkband Konstepaasje en HEMArOIds. Café open: 19-00 uur. Aanvang bands: 21.00 uur. Entree: drie Euro. Woensdag 9 februari 2005: her- ringschelle. Café open: 19.00 uur. jj Geen entree natuurlijk. Voor de vrijwilligers van Dingus die zich met deze carnavalsdagen verdien- .1 stelijk hebben gemaakt gelden er h| op deze avond gereduceerde con- sumptieprijzen. Tim Euwes is zaterdagavond 22 januari als prins Tim I uitgekomen in Oostrum bij de Karklingels. Zijn leus: Laot ut allemaol mar gebeure, weej gaon Aostrum roeëd, gael en gruun kleure! Voor deze gelegenheid was Café-zaal Back in Time omgebouwd tot een uitgestrekt skigebied met een gezellige après-ski bar. Hier beloofde het met uitbater Fritzie een mooie avond te gaan worden. Voordat er geskied kon gaan wor den, moest er eerst afscheid geno men worden van prins Bart I, vorst Sjors en nar Boy. Zij werden, na een jaar lang voorop te zijn gegaan, goed warm aangekleed de piste op gestuurd. Tijdens dit jeugdprinsenbal werd er tevens bij stilgestaan dat M&M disco theek dit jaar voor het 22e jaar de muziek zal verzorgen tijdens het Oostrumse carnaval. Ook werd Jules Kreutz in het zonnetje gezet omdat hij dit jaar-Tl jaar lang actief is voor de Oostrumse jeugd carnaval. Prins Marcel ontvangt eerste exemplaar LVK geslaagd MHCV blaast nieuw leven in een oude traditie. Zaterdag 5 februari het jeugdhockeybal. MHCV organiseert dit jaar opnieuw, speciaal voor de jong ste leden dit hockeybal. Dit carna valsfeest wordt gehouden op 5 februari van 16.00 tot 19.00 urn- in de Push-Inn. Natuurlijk zijn ouders, opa en oma's en alle vrienden en vriendinnen van harte welkom om mee te feesten. Ongeveer 40 jaar geleden werd door de Mixed Hockey Club Venray voor de eerste keer het hockeybal georganiseerd. In 1966 werd dit gevierd in de "carnava lesk herschapen Inalfa -stede". In de daaropvolgende jaren vond het feest plaats in hotel de Zwaan gevolgd door de Schouwburg, Prinsehof en Vlakwater. Dit waren feesten die mensen niet wilde missen. De prent is van de uitnodiging in 1967. In 2005 viert MHCV haar 50 jarig jubileum. Gezien de populariteit in het ver leden van deze hockeybals kan dit feest in ons lustrumjaar niet ontbreken. Het boerenbruidspaar bij de in het Bliekerspaleis in Maashees Bliekers uit Maashees wordt waar de huwelijksvoltrekking zal gevormd door Wiel en Elly. Op plaatsvinden, gevolgd door de camavalsmaandag zullen zij in de receptie om 19 30. Om 21.11 zal onecht worden verbonden, het grote boerenmoesbal begin- Iedereen is vanaf 17.00 welkom nen. In een tuinbouwloods aan de Horsterweg verzamelen zich elk jaar, ruim een week voordat het echte carnavalsgeweld los barst, zo'n dertig mensen voor het rapen van de carnavals krant. Het zijn de leden van carnavalsvereniging 't Knölleke uit Leunen. Dit jaar rapen zij een echte jubileumuitgave bij elkaar, voorzien van een goud kleurige voorpagina. Het is de 33e uitgave, een carnavalsjubi leum! Twee rijen met afgedekte pallet boxen, voorzien van wit karton, vormen de tafels waarop bij elk aan weerszijden een lange rij met sta pels vellen papier liggen. Het zijn de pagina's waaruit de carnavals- krant van 2005 zal gaan bestaan. Maar eerst wordt er nog even een officieel tintje aan de avond gege ven, voor zover men daarvan kan spreken tussen de groentekratten in. Er worden wat dankwoorden uitgesproken. Vooral in de richting van acht zeer trouwe adverteerders die al 33 jaar met veel plezier een financiële bijdrage leveren. Voor hen is een bijzondere cadeautje vervaardigd in de vorm van een onderscheiding. Als verrassing mogen de dames en heren zelf eens proberen om alle pagina's in de juiste volgorde van de tafel te rapen en daarvan een heus boek werk te maken. Dat gaat vrij soe pel. Maar nadat zij elk hun stapeltje ingeleverd hebben bij de nietma chine, start voor de groep leden het echte raapwerk. De hele groep staat achter elkaar in een rij en loopt langs de stapels met papie ren. Het loopt als een gesmeerde motor, een trein. Alhoewel? Bijna aan het einde van de lopende band bevindt zich het nietapparaat. Daar blijven toch enkele mannen han gen. In plaats van een nieuw rondje te maken, kunnen zij het niet nala ten om de krant toch eens goed te bekijken en dus blijven ze staan om de krant te lezen. Na amper twintig minuten zijn alle losse pagina's ver dwenen en wordt er nog druk kranten in elkaar geniet. Aan een tafel zitten zes dames en zij zijn druk doende stukken speciale tape af te knippen en plakken deze als rugversteviging op de krant. De papierdozen worden weer gevuld, ditmaal met de carnavalskranten. Gereed om uitgedeeld te worden aan de Leunse huishoudens. EERSTE EXEMPLAAR Het eerste exemplaar wordt op een zo plechtig mogelijke manier uitgereikt aan prins Marcel en jeugdprins Maikel van het Knölleke. Nou ja, plechtig? Voor zover men van plechtig kan spre ken in een dagelijkse kloffie in plaats van het statige prinsenkos tuum, en dan tussen de groente kratten in een schuur achteraf. Maar het sfeertje is leuk en zeer gemoedelijk, en in plaats van het glas te heffen wordt er getoost met de bierfles. Nee, niet uit de koel kast, maar gewoon uit de hoek van de loods, koud genoeg voor een pils. 33 jaar een carnavalskrant maken is natuurlijk niet niks. Twee leden van 't Knölleke, Theo Smits en Hay Litjens, zijn er al sinds het begin van de krant in 1973 bij betrokken. Smits: "We zijn in 1973 met de krant gestart om op die manier extra inkomsten voor de vereniging binnen te krijgen. Voor het organiseren van de zit tingsavond en voor de optocht was geld nodig. Nou, dan ging je als vereniging schooien. Adverteerders werven, voorname lijk bij de lokale ondernemers. Acht adverteerders van het eerste uur adverteren na 33 jaar nog steeds. Bij deze bedrijven klopten wij nog nooit vergeefs aan. Prachtig dat zij toch elk jaar weer aan 't Knölleke denken." Zijn collega Hay Litjens is zeer trots op de 33e uitgave. "De cama- valskrant wordt enorm gewaar deerd. De krant wordt een week voor carnaval huis aan huis in heel Leunen aan alle huishoudens aan geboden, en van die mensen krij gen wij veelal dan ook nog eens Niet één, maar drie win naars waren er vrijdagavond tijdens het Limburgs Vastelaoves Leedjeskonkoers. De Böshuuske Ontspanningsj Vereineging uit Born won glansrijk met het lie dje 'Wat Zaeter', maar ook het vastela- ovespubliek mocht zich win naar noemen. Want het was een gezellige liedjesfinale in een bomvolle sporthal De Wetteling. Maar liefst negentien vastelao- vestoppers uit de hele provincie kreeg het publiek vrijdag voorge schoteld. Het ene nummer nog mooier dan het andere. Maar geen enkel lied was zo mooi als Wat Zaeter', een lied over de vele verschillende dialecten in de provincie Limburg. De grootste winnaar was ech ter de Stichting Evenementen De Piëlhaas. "Dit evenement was de slagroom op de taart. Dit is een geweldige afsluiting van alle 6x11 activiteiten", aldus voorzit ter Jan Arts, die niet uitsluit dat het LVK ooit nog terugkomt in Venray. "De organisatie was zeer tevreden over ons werk. De mogelijkheid bestaat om één keer in de zes jaar het LVK te organiseren. Dat zullen we moe ten bekijken." mee; in lofk tek et ar uiti it ju- plaa- ilsm -I stel I' ir< if e )aai e in >ft I P et 0 r-« oitv - s m 'L' en. iren t Vrti< iag< s V

Peel en Maas | 2005 | | pagina 14